Oostkappelse wint CD-speler „Een mooi stuk antiek in de woning hoort er nu bij" Voorjaar bij Patachou: vrolijk en vrouwelijk in Middelburgse Music Store Kruiswoordraadsel Niet stemmen op voordringers Show Eszeth: creatief en elegant Ernestien Waleson uit Middelburg levert goede prestatie Gun liw ogen Groeneveld Van Haren opent tweede vestiging in Vlissingen Voorjaarsmarkt Intratuin Koudekerke ■HARTGRONDIG ®Ad Hanneman ANTIEKHANDEL DE PAGTER VERBOUWD Vlissingen, Middelburg, Goes, Oostburg. DE FAAM - DE VLISSINGER Donderdag 14 maart 1991 UIT HET ZAEENHABT Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? 10-21 -48-18-49-27-63-69-7-1 -16-8-4-17-36 HORIZONTAAL: 1 gereedschap: 6 ondervraging; 12 ketting: 14 theezakje; 15 eerstkomende; 17 paardeslee; 18 priem; 20 pers. vnw.; 21 onderwijs; 22 kledingstuk; 24 spijker; 26 metaal; 28 kous; 29 rijbaan; 30 dier; 32 brandbare stof; 33 zeilvaartuig; 34 brede band; 35 levenslucht; 37 rivier in Italië; 38 rivier in Frankrijk; 39 deel v.e. dynamo; 41 etensbak; 42 erkentelijkheid; 43 orgaan; 47 sierheester; 50 koninklijk besluit; 52 lekkernij; 53 nobel; 54 voorzetsel; 55 tel woord; 57 scheepsvloer; 58 dwaas; 59 biljartstok; 60 vervelend; 62 bloem; 64 vogel; 65 en dergelijke; 66 hoewel; 68 gesloten; 69 muziek noot; 70 muzieknoot; 71 tweegevecht; 73 bloeiwijze; 75 bedelmon nik; 76 edelgesteente. VERTIKAAL: 1 van weinig belang; 2 zuurgraad; 3 buigzaam; 4 bloeiwijze; 5 namelijk; 7 laagtij; 8 in grove trekken; 9 deel v.d. voet; 10 aardr. aand.; 11 vogel; 13 dessert; 16 gebogen; 18 tiendollarstuk; 19 oogziekte; 21 vergrootglas; 23 klein kind; 24 deel v.d. voet; 25 rij tuigje; 27 voorzetsel; 29 grasveld; 31 hoofddeksel; 34 visnet 36 nabootsing; 38 muzieknoot; 40 geslacht; 44 oude lap; 45 dier; 46 projectiel; 47 spelleiding; 48 denkbeeld; 49 snavel; 51 pagina; 54 reukorgaan; 56 muzieknoot; 59 vogel; 61 niet bereid; 63 niet beves tigd; 64 dier; 67 gesteente; 69 niet moedig; 71 titel; 72 den lezer heil; 73 uitroep; 74 muzieknoot. Oplossing van Puzzelkrant 6/3 HORIZONTAAL: 1 rooster; 6 halfwas; 12 hiel: 14 ruil; 15 n.m.; 17 I.I.; 18 rum; 20 ia; 22 kano; 24 degen: 26 terp; 28 eis; 29 pek; 30 don; 32 ree; 33 N.N.; 34 roze; 35 edel; 37 id.; 38 kapel; 39 Aegir; 41 feit; 42 toog; 43 meter; 47 kavel; 50 tv; 52 lire; 53 Oder; 54 L.O.; 55 rob; 57 non; 58 pet; 59 moe; 60 olijk; 62 pedel; 64 amen; 65 Pt.; 66 Em.; 68 tijk; 69 Mr; 70 TT71 mees; 73 buis; 75 reprise; 76 legatie. VERTIKAAL: 1 rankenafstroper; 2 oh; 3 silo; 4 tel; 5 el; 7 ar; 8 lui; 9 fiat; 10 W.L.; 11 sappedegroentje; 13 rug; 16 Main; 18 rekel; 19 Medea; 21 prei; 23 N.S.; 24 deze; 25 node; 27 er; 29 pop; 31 neg; 34 ratel; 36 liter; 38 kim; 40 rol; 44 tin; 45 erop; 46 renet; 47 kopek; 48 adel; 49 vet; 51 volt; 54 loet; 56 bij; 59 mm; 61 keer; 63 dijk; 64 aria; 67 mei; 69 mug; 71 M.P.; 72 s.s.; 73 be; 74 St. Winwoord: VITRIOOL Heel Zeeland had wat mij betreft het stembiljet vorige week mogen verscheuren. Ik weet dat ik met die uitspraak half Zee land tegen de schenen schop, maar dat kan me niet schelen. Thuis heb ik al heibel genoeg gehad over mijn standpunt en dat is feitelijk erger dan ruzie met vrienden in het café, waar ik naartoe ging toen mijn vrouw vrolijk rondhuppelde na de be richten op de tv dat de partij waarop zij had gestemd het best geboerd had die dag. Het is ook niet dat ik tegen democratie ben, maar juist vorige week woensdag, toen we met z'n allen achter de naam van een uit wellust op macht jagende diermens een hokje rood moesten maken, herinnerde ik me een voorval ergens in no vember of december, toen zowat het hele dagelijkse provincie bestuur voor z'n beurt ging. En voor je beurt gaan is voor mij één van de ergste dingen die bestaan. We maken ons er trou wens ook collectief kwaad om als in Oost-Europa 'het volk' in de rij moet staan voor een stukje voer terwijl de partijbonzen op hun gemak kunnen (konden?) winkelen in hun eigen toko. De hele dag hield ik het stemrecht om een provincieleider te kiezen in m'n binnenzak en ik was opgelucht toen het niet meer kon en de stemlokalen (vorige week woensdag dus) gesloten waren. Goed ik blijf er omheen draaien, maar dat komt omdat het voorval me nog steeds woedend maakt. Terug naar vorige week. Op een kouwe dinsdagochtend stond ik - en nog enkele tientallen, meer waren het beslist niet - automobilisten al of niet met aanhang op het veerplein Kruiningen. We wachtten om overgezet te worden naar Zeeuwsch-Vlaanderen. De boot voer op tijd en er was geen enkel probleem. Plotseling rijden twee of drie limousines voorbij en plaatsen zich - motor aan, want het moest warm blijven zeker - voor de spoorbomen die de toegang naar de boot verhinderen voor als die er niet is. In de rij keken we elkaar aan. Schouderophalend over zoveel on fatsoen en vragend waarom de heren die daar in uniform rege lend optreden, niet ingrepen. De boot kwam en de chauffeurs reden gedienstig hun bazen de boot op. Wij er braaf achter aan. En wat bleek, zowat het hele stelletje gedeputeerden had faciliteiten geroofd waarop ze (a) geen recht hebben, wat (b) ook niet nodig was geweest omdat er plaats genoeg was en (c) een politicus door het stemmende volk op die plek gezet niet past. En kijk. Als 'die' denken een hogere hoed te dragen dan de doorsnee burger, die wellicht ook haast had, dan wil ik daar niet op gaan stemmen. Voor onze koningin wil ik uit traditie nog wel mijn zondagse pet afnemen en voor laten gaan. Maar doodeenvoudige provinciebestuurdersnooit. Wie dat flikt mag en moet gestraft worden. Door niet te stemmen. Of had ik nu juist toch moeten doen? Tot en met zaterdag 16 maart houdt Intratuin Koudekerke een voorjaarsmarkt aan de Galgeweg 5. Tijdens deze dagen bestaat er voor de tuinliefhebbers volop de gelegenheid om informatie te vergaren over alle soorten tuin klussen. Op zaterdag 16 maart zullen er verschillende activitei ten worden ontplooid. De kinde ren kunnen zich die dag bezig houden met het kleien van een eigen tuintje met behulp van klei, steentjes en allerlei takjes. Sinds 28 februari heeft V/issingen er een vestiging bij van Van Haren Schoenen. Naast de bestaande vestiging aan de Lange Zelke 38 opende deze schoenspecialist ook haar deuren in het Miro-center aan de Gildeweg 6 te Vlissingen. Op overzichtelijke wijze presenteert Van Haren Schoenen er een ruim aanbod on der de noemer 'goede service en perfecte kwaliteit tegen een gunstige prijs'. Ontwerpers hebben altijd veel inspiratie voor de lentecollecties. Dat bleek maar weer eens uit de modeshow, die Patachou in eigen huis aan de Vlissingse Kleine Markt hield. Een geraffineerde, fijne denimlijn met wit en hemelsblauw deed het uitstekend naast een elegante serie met uitgesproken tinten. De jeans werden vooral gecombi neerd met fijngebreide truien, waarbij de oceaan de decoraties had geleverd. Zeesterren en nau tische details in blauw, wit en goud zorgen voor een vrolijk, maar rustig geheel. Bermuda's en shorts van katoen of denim ko men 'vlot naar voren met wijde blouses of juist aansluitende, luxe shirts. De halslijn is rond, en vaak is er met het decollete voor of achter iets aparts gedaan. De pakjes van Patachou zijn heel vrouwelijk en vlot gesneden. Bij zondere kleurstellingen geven een Parijs tintje aan deze serie. Zo zijn er pakjes in zwart met een ro ze mouw en voorkant, of kleurig gestreepte ensembles in linnen. Naast linnen wordt veel zijde en katoen gebruikt. Schoudervullin gen zijn niet meer nadrukkelijk aanwezig, maar net genoeg om het lijnenspel in een mooi even wicht te houden. Arjen de Pagter met zijn rechter hand Gerard van de Gruiter in de verbouwde antiekzaak. ziet steeds meer vooral jonge mensen die hun moderne inrich ting willen aanvullen met een mooie kast. Vooral geloogd gre nen en boeren meubelen zijn nu in. Het moet strak en gaaf zijn, geen tierlantijnen en geen opk- napkastjes meer. Het restaureren doen wij zelf in onze werkplaats. Door de verbouwing hebben wij veel meer ruimte gekregen om te showen waardoor de meubels goed tot hun recht komen", zegt de eigenaar die zijn vak in de praktijk leerde en aanvankelijk zijn brood op antiekmarkten ver diende. Naast de antieke meubelen valt ook de ruime keuze op in ver schillende modellen leren fau teuils, die speciaal voor de zaak gemaakt worden door een oude vakman in Brabant. Stoelen die uitnodigen tot een urenlange zit met een goed boek. Daarnaast is er een groot assortiment nieuwe rieten stoeltjes en smaakvolle lampen. Wie naast de eigenaar het meest vergroeid is met de antiekwinkel is Gerard van de Gruiter, een oude stapmaat van Arjen de Pag ter die inmiddels zijn sporen in de zaak verdiend heeft en nu ook al tien jaar meedraait in de handel. „Ik help tegenwoordig ook mee met de inkoop en het bezorgen door het hele land, want wij heb ben klanten tot in Duitsland toe. Duitsers en Hollanders hebben meer de zelfde smaak. Bij Belgen zit dat toch anders, die zijn nog niet aan dat strakke toe", vertelt de Gruiter, die daarvoor met fa briekswerk en later op zee de kost verdiende. Modeadviesbureau Eszeth profileert zich ieder seizoen meer als één van de weinige Zeeuwse modezaken die zich bezighouden met een goed totaalconcept voor presentatie. De modeshow die Eszeth afge lopen maandag in eigen huis aan de Middelburgse Loskade op het pu bliek losliet, toonde een fijn gevoel voor vrouwelijkheid, elegance en creativiteit. Het merk Pierre Cardin, voor het tweede seizoen op de Zeeuwse bodem, gebruikt luxe, soepele stoffen voor pakjes en mantels. Dunne wollen kwaliteiten in in tense kleuren stalen de show. De assymetrie die in veel ontwerpen terugkomt breekt het klassiek- zakelijke, en door kleuraccenten of details krijgt elk kledingstuk een couturetintje. Het komende voorjaar is heel kleurrijk, maar meer integer dan uitbundig. Businessrood heeft plaatsgemaakt voor een zachtere tint die naar tomaat neigt. Het wordt gecombineerd met nacht blauw of zwart. Daarnaast komt een thema in frescopastels bij al le merken terug. Rustige voor- jaarstinten die het bij het publiek goed deden waren bijvoorbeeld zacht zalm, vanille en sable. Hel dere kleuren waren er ook in overvloed. Aqua en turqoise wor den gecombineerd met appel groen of fiji, narcisgeel met donkerblauw of kobalt. Een fijne kleur roze en mango deden het heel mooi voor hele uni pakjes. De blousons zijn wit met mooie details of juist vol met zachte bloemmotieven. Een witte blou- son is nooit zomaar wit. Het heeft een apart decolleté (met punten of knoopjes) of een bij zondere kraag, of wordt gesierd door opdrukjes of stiksels. Blik vangers waren de exemplaren met een vlakje in dezelfde print als de bijbehorende sjaal. Eszeth heeft trouwens sinds kort schit terende sjaals van Frank Govers in huis. Opvallend was de invloed uit de paardesport. De jacht, de koet sier en de dressuurrok werden als inspiratie gebruikt voor stijlvolle jasjes en mantels. Verder is ook de bermuda nadrukkelijk aanwe zig. Eszeth houdt vanaf vandaag (woensdag dus) open dagen tot en met zaterdag. Mannequins showen dan een deel van de col lectie tussen 9 en 17 uur. begin oen nieuwe lente met een nieuwe we Hink afgeprijsd. Met tie helft om precies bril! Groeneveld heeft binnen haar collectie te zijn. Komt u even kijken? Zorg wel dat een groot aantal monturen geselecteerd u er snel bij bent. want die we li graag willen aanprijzen. I n om volgende maand is deze GROENEVELD dat extra aantrekkelijk te maken, hebben aanbieding weer \<>oibi|' Meer dan vijfhonderd vierkante meter vloeroppervlak heeft Antiekhandel De Pagter bv aan de Herenstraat in Middelburg nu ter beschikking om zijn collectie antieke meubelen uit te stallen. Na een verbouwing die vijf maanden heeft geduurd, en waarin nieuwe houten vloeren werden gelegd en bestaande ruimtes werden doorgebroken is er een winkel ontstaan, waar de bezoeker kan kiezen uit een groot aantal met name oude geloogde grenen meubelen. Tegelijk met de heropening van de zaak op 8 maart vierde de rechterhand van eigenaar de Pagter, Gerard van de Gruiter, zijn tienjarig jubileum bij de antiekhan del. „De klant van tegenwoordig is van zes zaken in Zeeland, waar- veeleisender geworden en vraagt onder in de Middelburgse He- om een mooi stuk antiek", zegt renstraat drie de huisdecoratie- Arjen de Pagter, de jonge 'self zaak 'De Egelantier, een winkel in made man' die het klaarspeelde nieuwe grenen meubelen en de om in 12 jaar eigenaar te worden nu verbouwde antiekzaak. „Je Mevrouw Visser, die in haar vori ge woonplaats Hoorn ook al vaak in de prijzen viel (tot een fles Franse cognac toe), zal bij haar nieuwe CD-speler nu ook de rest van de apparatuur gaan uitzoe ken. „Want wij hadden die nog helemaal niet", zegt zij lachend. Mevrouw Ada Visser ontvangt haar prijs uit handen van bedrijfsleider Marco Pieterse. Na een zware competitie heeft de Middelburgse Ernestien Waleson de finale bereikt van de Sam son Quad Pilot Competition. Samen met vijf andere finalisten zal zij op 13 en 14 maart op en rond het bevroren meer van Champex in Zwitserland gaan uitmaken wie zich na een serie techni sche proeven en een zware conditietest de beste pilot van dit winterseizoen mag noemen. Op de foto zit Ernestien in de Pilot en staan de andere finalisten er omheen, samen met de juryleden Wilco Zeelenberg en Michel Bleekemolen. Zij woont nog maar kort in Zeeland, maar vorige week was het lot me vrouw Ada Visser uit Oostkapelle al goed gezind. Zij won bij de verlo ting die door The Music Store in Middelburg ter gelegenheid van de opening was uitgeschreven de hoofdprijs: een gloednieuwe CD- speler. ledereen die in de openingsweek bij de nieuwe muziekzaak aan de Lange Delft iets kocht, kreeg een lot waarmee leuke prijzen te ver dienen waren. „Helaas trok nie mand de eerste en tweede prijs: CD's naar keuze voor een bedrag van respektievelijk tweehonderd en honderd gulden", vertelt be drijfsleider Marco Pieterse. „Wel waren er nog heel wat klanten die een pakket van drie CD's of een CD-reinigingsdoekje won nen". Een greep uit de voorjaarscollectie van Patachou.

de Faam | 1991 | | pagina 1