1 R 2 T.V.-optreden Grafisch vormgever Leonard Snelders i Powerrock met Lace Wing in de Happy Buccaneer 7 MAART T/M 13 MAART IN MIDDEN ZEELAND Drempelvrees Populaire invloed DE KUNSTENAAR GESPROKEN •Peter Sijnke The Starshooters maken TV-debuut DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 maart 1991 Iet ii$ im las Middelburgs Kamerkoor geeft passieconcert Het Middelburgs Kamerkoor geeft op zaterdag 9 maart een Passie concert in de Koorkerk van Middelburg. Aan het concert, dat om 20 uur begint, wordt medewerking verleend door de sopraan Saskia Ger ritsen, organist Addie de Jong, cellist Armen van der Linden, fluitist Kees Alers en hoboïste Jane Harvey. De algehele muzikale leiding is in handen van dirigent Peter Arts. h~ ~*M Cc Peter Arts repeteert elke dinsdagavond intensief met zijn Mid delburgs Kamerkoor in het gebouw De Windroos van Vijver- vreugd in Middelburg. Het Middelburgs Kamerkoor is in muzikaal opzicht bepaald geen onbekende en zeker geen onbe minde. In het begin van de jaren vijftig vormde zich rond dirigent Bart Leynse een groep geselec teerde zangers in de samenstel ling van een dubbelkwartet; later groeide het koor uit tot een ka merkoor. Men legde zich toe op het brengen van wereldlijke èn geestelijke a capella-muziek van de 16e tot de 20e eeuw. Sinds het bestaan kende het koor drie dirigenten. Na Leijnse nam Krijn Koetsveld de dirigeerstok over tot begin 1980; hij werd opgevolgd door de Rotterdammer Peter Arts. Met hem vierde het koor vorig jaar zijn 35-jarig bestaan. De kleine bezetting van een ka merkoor: zes sopranen en alten en vier tenoren en bassen, stelt hoge eisen aan zijn leden. Voor zitster Riet Westerweele: „Het zijn bij voorkeur mensen met een geschoolde stem die ook muziek kunnen lezen. Daardoor is het mogelijk om elk jaar een aantal malen een nieuw programma in Zaterdagmiddag 9 maart verzorgen Marianne Boer (pia no) en Maurice Heugen (fluit) een optreden in het RTL 4-programma 'Tineke'. Het programma begint om 17.30 uur en het duo speelt een werk van George Enesco. te studeren en uit te voeren. Het Middelburgs Kamerkoor is er op deze manier in geslaagd om in de afgelopen jaren een enorm scala van goede muziekwerken uit te voeren op een zeer hoog niveau." De concerten bestaan voor een groot deel uit a capella-zang met ter afwisseling medewerking van een solist of klein ensemble. „Met de subsidie, die ons ter be schikking wordt gesteld door de gemeente Middelburg en de pro vincie Zeeland, zijn we in staat om af en toe een wat uitgebrei der concert te geven", zegt Riet Westerweele. Ze vindt het alleen erg jammer dat veel mensen last hebben van een hoge drempelvrees wanneer het gaat om het bezoeken van een concert van het kamerkoor. „Veel mensen denken dat de uit voering van een kamerkoor een moeilijk te volgen muzikale aan gelegenheid is. Maar dat is hele maal niet zo en dat blijkt wel uit het feit dat veel mensen, die een maal een uitvoering of concert hebben bijgewoond, steeds met veel plezier terugkomen." De muzikale interesse van diri gent Peter Arts vond in zijn jeugdjaren een uitweg binnen een Rotterdamse popgroep. In een later stadium stadium kwam daar door toeval verandering in en richtte hij zich op de koordi rectie. Maar zijn muzikale achter grond verloochent hij niet. Twee andere kamerkoren, waarvan hij ook dirigent is, zingen vrijwel uit sluitend close-harmony als be werkingen van populaire songs en ook het Middelburgs Kamer koor liet hij er kennis mee maken. Zelfs in benadering van het klas sieke koorrepertoire laat Arts zich door de populaire muziek beïn vloeden. Hij moet weinig hebben van vaste regels en opvattingen en rekent zichzelf niet tot een be paalde school: „Ik probeer zo soepel mogelijk met de muziek bezig te zijn. Natuurlijk houd ik zoveel mogelijk rekening met specifieke stijlkenmerken, maar ik voel me vrij om in elk stuk van de gebruikelijke interpretatie af te wijken. Het effect van een uit voering is voor mij belangrijker dan de vraag of een uitvoering al dan niet wetenschappelijk ver- Het Middelburgs Kamerkoor met geheel links dirigent Peter Arts. antwoord is. Want net als het koor moet ook het publiek van een amateurkoor tijdens een con cert enthousiast raken en het ge voel krijgen dat het iets nieuws beleeft." Bij het samenstellen van het pro gramma van een concert houdt Arts zich niet alleen maar aan een chronologische volgorde; vaak is er een thema of kenmerk dat de verschillende onderdelen met elkaar verbindt. Door middel van een schriftelijke toelichting krijgt het publiek inzicht in de op bouw van het programma. Bij het programma voor het te geven passieconcert is dat niet anders. Te horen is een kleine selectie uit werken die gebaseerd zijn op of te maken hebben met de afloop en het nieuwe begin van Jezus' leven. De componisten zijn J.S. Bach, J. Steiner, M. Greene, G.F. Handel, A. Raselius, B. Pekiel, G. Gorczyki, J.J. Quantz, A. Lotti, A. Hammerschmidt, J.H. Schein en A. Bruckner. Het passieconcert zal ook in de Hillegondakerk te Rotterdam worden gegeven en wel op zater dag 16 maart. Het programma van het Middelburgs Kamerkoor vermeldt voorts een zomercon- cert op 15 juni in de Johannes- kerk te Vlissingen en op 22 juni in het Belgische Veurne. Dat laat ste gebeurt in het kader van een uitwisseling met een Belgisch koor. Op 21 september wordt deelgenomen aan een cultureel festival in Zeeuws-Vlaanderen en op 23 november staat er nog maals een concert in Middelburg gepland. Vormgeving is een randgebied van de kunst. Het wordt ook wel toegepaste kunst ge noemd. We hebben er allemaal dagelijks mee te maken, want met uitzondering van de natuur is alles om ons heen door iemand ontworpen. Al onze gebruiksvoorwerpen zijn van vorm en kleur voorzien door vormgevers. Alhoewel niet al les even fraai van vorm is - het gaat immers meestal in de eer ste plaats om de functionaliteit - kent iedereen wel voorwer pen die hij of zij mooi vindt: meubels bijvoorbeeld of lam pen of fluitketels.... Vormgeving of design is "in": speciale tentoonstellingen wor den aan vormgevers gewijd en grotere musea beschikken over eigen designafdelingen. Zo zijn in het Museum of Modern Art in New York naast stoelen van Rietveld en Bauhaus- ontwerpen horloges, een com plete sportauto en zelfs een kleine helicopter te bewonde ren! Vormgeving speelt zich voor een belangrijk deel ook in het platte vlak af. Iemand die zich daar in het Zeeuwse mee bezig houdt is Leonard Snelders. Op het visitekaartje van Leo nard Snelders (Amsterdam 1942) staat te lezen dat hij zich. bezighoudt met: communica tie, creatie en concept. En om de combinatie van die drie c's gaat het. Leonard Snelders tekende, wel licht beïnvloed door zijn crea tieve vader, al op jeugdige leeftijd. Op zijn 16de ging hij naar de kunstnijverheidsschool (de latere Rietveldacademie). Hij volgde daar een opleiding aan de afdeling publiciteit en kwam vervolgens in wat "de reclamewereld" heette terecht. Leonard werkte bij diverse be drijven in Amsterdam en Bus- sum voor hij in 1977 naar Zeeland kwam. Hier ging hij aan de slag als.... beeldend kunstenaar. Als be gaafd tekenaar maakte Leo nard in zijn vrije werk een duidelijke ontwikkeling door. Potloodtekeningen van land schappelijke beelden zoals bij voorbeeld "Stadsgezicht/spiegel" (het silhouet van Middelburg met een spiegel waarin wolken worden weerkaatst, 1977) werden gevolgd door strakkere werken (als de in opdracht van een bank gemaakte zeefdruk "Wacht" uit 1981, waarop een deel van de Vlissingse boule vard te zien is met de route die een loods aflegt naar de loods- bootjes) en werk in airbrush (een techniek uit de reclame, die toen nog ongebruikelijk en technische tamelijk moeilijk was). Uiteindelijk kwam hij bij een soort geometrische kunst (kaarten van denkbeeldige lan den) uit. Bij al deze werken spreidde Snelders een grote vaardigheid en precisie ten toon. Hij had in die periode di verse exposities (o.m. in de Vleeshal - groepstentoonstel- Leonard Snelders ling- en in het Zeeuws Kunste naarscentrum -solo-). Ook was hij een tijdlang lid van de pro vinciale aankoopcommissie van de BKR). "Ik werd nogal eens benaderd door mensen die wisten dat ik vroeger in de reclame had ge zeten met de vraag of ik niet een ontwerpje voor ze kon ma ken," zegt Leonard. "Daardoor ging ik uiteindelijk toch weer de kant van het publicitaire en de grafische vormgeving op." Na een aantal jaren freelance als vormgever werkzaam te zijn geweest trad hij in dienst bij een grote drukkerij/uitgeverij. In april vorig jaar begon hij voor zichzelf. Een Middelburgs kantoor, dat opvalt door een rij sculpturen in de vorm van potloden voor de gevel, is sedertdien de zetel van Snelders/Roth/Partners. Aan werk hebben Leonard en zijn compagnon Cees Roth geen gebrek. Hun bureau werkte voor de provincie Zee land, Omroep Zeeland en de Stichting Filmtheaters Middel burg en allerlei bedrijven. Lo go's, house styles, lay out. Bezig zijn met grafische vorm geving. De drie c's keren weer terug: vanuit een concept creëert de vormgever een pro- dukt gericht op het einddoel communicatie. Leonard Snelders maakte een interessante ontwikkeling door - van vormgever, via de beel den kunst naar zijn oude liefde de grafische vormgeving. GOES DONDERDAG 7 MAART VRIJDAG 8 MAART Galerie llona Schmit Expositie schilderijen en andere werken. Ge hele jaar: Za. 14.00-17.00 uur. Gemeente-archief. (Wijn gaardstraat 3). "Recht en krom", beelddocumentatie over bestuur en rechtspraak van de 15e eeuw tot 1811. Ma.-vr. 9.00-12.00 en van 13.30-17.00. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin De lano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Tri rum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Kunsthandel De Witte Swaen-t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanente expo sitie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Da gelijks geopend. Galerie Willem Va der. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Da gelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. af spraak geopend, tel 01180-16323. De Vleeshal. (Markt). Daniel Du- trieux. Tijdens openingstijden, (t/m 10 maart). Stichting Beeldende Kunst Zee land. (Kuiperspoort 22). Laura Bak ker en Birgit Laken, sieraden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteensedijk 7). Expositieruimte: Wim Hofman op schrift, literair werk. Hal begane grond: A.N.C. foto-expositie van Kadir van Lohuizen. (t/m 9 maart). Gezond en veilig binnen milieu. (vanaf 11 maart). Ma. 17.30-21.00 uur, di t/m vr. 10.00-21.00 uur, za. 10.00-13.00 uur. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). 2e verdieping: Amateurmuziek, tentoonstelling. Ma. 17.30 - 21.00 uur, di. t/m vr. 10.00 - 21.00 uur, za. 10.00 13.00 uur. (vanaf 4 maart). Galerie B. Witte. (Vlasmarkt 11). Regi van Driei, tekeningen, de mens achter het masker. Di. t/m za. van 10.30 tot 12.30 uur, 13.30 tot 18.00 uur. Galerie Delta Nutsbedrijven. (Poe- lendaelesingel 10). Artistieke Trots, aardewerken bodemvondsten uit vervlogen tijden. Tijdens ope ningstijden. Cafe Restaurant Du Theatre, Stadsschouwburg. (Molenwater 99). Willem F. van de Kop, decou- pages (papier- snij- en plakwerk). Tijdens de schouwburguren, zon dags gesloten. Balans 17. (Balans 17). Verplanke. Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Zeeuws Museum. (Abdij 3). Wies de Bles, earthworks, recente sculp turen. Wim Hofman, overzichtsten toonstelling van illustratief en vroeger werk van Wim Hofman: 'De kleine Homfan - Wim Hofman verteldt'. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, Za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. Rabobank, (hal Lange Geere 3). Truida Kesselaar en Ellen Smith, pergamanotechniek en schilderijen. Tijdens openingsuren bank. NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie Zeespiegelrijzing, een bedreiging. Wo. t/m zo. van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duinvlietweg 6). "Blij met een do de mus", aanwinsten- tentoonstellling. di. t/m vr. 10.00-17.00 uur, za. 13.30-17.00 uur, zo. 10.00-17.00 uur. Maandag gesloten. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Ma. t/m zo. van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iede- reeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Planeta rium. NMB bank. (A. Dekenstraat 1). Het Nieuwe Vlissingen, historie, verkeer, wonen, werken, winkelen, overzicht van de ontwikkeling van Vlissingen. Bezichtiging tijdens ka- suren NMB bank. Bellamy 19. (Bel lamypark 19). Toer van Schaijk, hedendaagse kunst. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Restaurant Gevan gentoren. (Boulevard de Ruyter). Tijdsbeeld, historisch overzicht. Ma. t/m vr. van 12 tot 14 uur, 17 tot 21 uur, za. en zo. van 17 tot 21 uur. Bibliotheek. (Lange Zelke). Vrou wen verdienen beter, foto's, vrou wen in Latijns-Amerika. Tijdens openingsuren, (t/m 8 maart). Powerrockformatie Lace Wing, Tapperij/Happerij De Happy Buc caneer, Aagje Dekenstraat 5, Vlissingen, 21.30 uur. Tineke Schouten, Jubileum Wanwoemansjoo, Prins van Oranje, Goes, 20 uur. Het Zeeuws Orkest, Concert zaal, Middelburg, 20 uur. Jaloeziën, komedie met Annet Nieuwenhuijzen, Trudy Labij, Al- lard van der Scheer en Edwin de Vries, Stadsschouwburg, Molen water 99, Middelburg, 20 uur. VRIJDAG 8 MAART WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilderijen, tel. 01192-1373, Dage lijks geopend. The Starshooters De Zeeuwse rock and roll- formatie The Starshooters staan op het punt om hun televisie-debuut te maken. Dat gebeurt op zaterdag 30 maart in het programma 'Ti neke', dat tussen 17.30 en 19.30 uur live wordt uitge zonden door RTL 4. Dat The Starshooters volop in de belangstelling staan blijkt overigens ook uit het feit dat de groep op 19 april optreedt in het voorprogram ma van de legendarische zan ger/pianist Fats Domino. Dat optreden vindt plaats in Bad hoevedorp tijdens de komen de Europese toernee van "The Fatman". The Starshooters werd in 1984 opgericht en de groep heeft vanaf die tijd een aantal hoogtepunten in hun bestaan meegemaakt. Zo waren er optredens met Jet Harris van The Shadows, met Dozy, Beaky, Mick and Tich, met Mungo Jerry en vorig jaar nog met Fats Domino. Ook via de Nederlandse radio wa ren er uitzendingen te be luisteren, evenals via het BRT-programma Boem Boem. Alhambra I Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Kindergarten cop' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlis singen, 'Pacific Heights' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissin gen, 'Russia House' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Dan ces with wolves' 19 uur. Electro Middelburg, 'Pretty Wo man' 19 uur, 'Reversal of Fortune' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Yol' 20 uur, 'The Matchfac- tory Girl' 22.30 uur. De Zeeuwse Komedie speelt 'De Vrek' van Moliere, Bellamy park, Vlissingen, 20.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 en 20 uur. Normaal, concert. Sporthal Souburg, Koopmansvoetpad, Oost-Souburg, 20 uur. ZATERDAG 9 MAART Toneelvereniging Walichrurn, thriller Het Fresness-mysterie, Het Dorpshuis, Renesse, 20 uur. Hans Liberg, solo-show Kadet 4711, Stadsschouwburg, Molen water 99, Middelburg, 20 uur. Rik Rikken, poppentheater voor volwassenen 'Baga Moyo', Vest zaktheater, Bellamypark, Vlissin gen, 20.30 uur. Luisteren aan zee, schrijvers festival m.m.v. Salonorkest Rou ge en de Inter Scaldis Pipes and Drums, Britannia, Boul. Banckert, Vlissingen, 20 uur. Jaloeziën, komedie met Annet Nieuwenhuijzen, Trudy Labij, Al- lard van der Scheer en Edwin de Vries, de Prins,van Oranje, Goes, 20 uur. ZONDAG 10 MAART Koffieconcert Het PS Strijk kwartet speelt klassieke bewer kingen van popmuziek, Lunchcafe, Goes, 12 uur. De Zeeuwse Koorschool i.s.m. het R.K. Mannenkoor, met Missa Secunda van H.L. Hassier en Laudate nomen domini van Chr. Tye, R.K. Maria Magdalenakerk, Goes, 10.30 uur. Blues rock band Albatros, Bar American, Plein 1940, Middel burg, 15.30 uur. DINSDAG 12 MAART Hendrik V van Shakespaere met in de hoofdrol Pierre Bokma, Stadsschouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 13 MAART Frühling in Wien, theatercon cert door Johann Strauss Orkest, Stadsschouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 20 uur. Poppentheatre Parabel, voor stelling, theaterzaal Zeeuwse Bi bliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg, 15 uur. ZATERDAG 9 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Kindergarten cop' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pacific Heights' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissin gen, 'Witches' 14 uur, 'Russia House' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Witches' 14 uur, 'Dances with wolves' 19 uur. Electro Middelburg, 'Pretty Wo man' 14 en 19 uur, 'Reversal of Fortune' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Where the green Ants Dream' 20 uur, 'The Matchfactory Girl' 22.30 uur. ZONDAG 10 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Dances with wolves' 14 en 20 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Kindergar ten cop' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pacific Heights' 19 en 21.30 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Witches' 14 uur, 'Russia House' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Witches' 14 uur, 'Dances with wolves' 19 uur. Electro Middelburg, 'Pretty Wo man' 14 uur, 'Reversal of Fortune' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Matchfactory Girl' 20.30 uur. MAANDAG 11 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Kindergarten cop' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pa cific Heights' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Russia House' 20 uur. Grand theater Goes, 'Witches' 20 uur. Electro Middelburg, 'Reversal of Fortune' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Matchfactory Gril' 20.30 uur. DINSDAG 12 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Kindergarten cop' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pa cific Heights' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Russia House' 20 uur. Grand theater Goes, 'Witches' 20 uur. Electro Middelburg, 'Re versal of Fortune' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Filmkollege Japanse Cine ma II' 19 uur, 'Harakiri' 20.30 uur. WOENSDAG 13 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Kindergarten cop' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissin gen, 'Pacific Heights' 20 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Witches' 14 uur, 'Russia House' 20 uur. Grand theater Goes, 'Witches' 20 uur. Electro Middelburg, 'Reversal of Fortune' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Herinneringen aan het gele huis' 20.30 uur. DONDERDAG 14 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Dances with wolves' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Kindergarten cop' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pa cific Heights' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Russia House' 20 uur. Grand theater Goes, 'Witches' 20 uur. Electro Middelburg, 'Reversal of Fortune' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Herinneringen aan het gele huis' 20.30 uur. »v .Wi ZATERDAG 9 MAART Alhambra III Vlissingen, 'De klei ne zeemeermin' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Jungle Book' 14 uur. ZONDAG 10 MAART Alhambra III Vlissingen, 'De klei ne zeemeermin' 14 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Jungle Book' 14 uur. WOENSDAG 13 MAART Alhambra III Vlissingen, 'De klei ne zeemeermin' 14 uur. Grand theater Goes, 'De kleine zeemeer min' 16 uur. Powerrockformatie Lace Wing bassist Willem Jan Buys en zan ger/gitarist Robin Verhage werd toen Lace Wing geformeerd. De formatie brengt muziek variërend van rocks ballads tot up-tempo rockers. Zij hebben meegewerkt aan de totstandkoming van een verzamel-CD van Nederlandse makelij, waarop ze het nummer Tell Me Why brengen. Op donderdag 7 maart is er van af 21.30 uur een optreden te be luisteren van de powerrockfor matie Lace Wing in de Happy Buccaneer te Vlissingen. Lace Wing werd opgericht in 1986 toen gitarist Richard de Nooyer en drummer Chris Hoor- nick op zoek gingen naar een ei gen geluid en stijl. Samen met

de Faam | 1991 | | pagina 7