KBlMMi fflklEEKS Stress en uw denkwijze KH1HS Sociaal Beurs Sport SKW Gezondheid Buurt/wijk Onderwijs Cursus Door drs. Thomas Klabbers IIUVORDERINGSVRIJSTELLIIUG Allerlei BETER OMGAAN MET STRESS (3) PSYCHOCONSULT y DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 maart 1991 De Piek te Vlissingen heeft op vrijdag 8 maart om 14 uur en om 20 uur een Jamsession op het programma staan. Op zaterdag 9 maart wordt vanaf 20 uur een swingavond gehouden. Fra Fra Sound - Tijdens het festival Cultureel Gekleurd zal de Nederlands/Surinaamse formatie Fra Fra Sound een optreden ver zorgen in 't Beest te Goes. Het optreden vindt plaats op zaterdag 9 maart om 22 uur. Dubbelconcert - Op zaterdag 9 maart wordt in het Zierikzeese jongerencentrum Brogum een dubbelconcert gehouden met de Zeeuwse bands Jake's Thing en de Miles Browning Band. Het concert begint om 22.30 uur. De werkgroep Bijstandsvrouwen-Bijstavrouwen houdt op dinsdag 12 maart om 14 uur een themamiddag in een zaaltje van de Stadsschouwburg te Middelburg. Medewerkers van de Sociale Dienst Middelburg zul len een en ander uit de doeken doen over de op handen zijnde wijzigingen van de Bijstandswet en de Bijzondere Bijstand. Poortershove - In het jongeren- gebouw Poortershove in Vlissin gen worden voor jongeren vanaf 14 jaar wekelijks verschillende activiteiten ontplooid. Bovendien is er op 17 maart om 14 uur een videofilm, op 18 maart om 19.30 uur een gesprek met een dienstweigeraar en op 25 maart om 19.30 uur een avond met Amnesty International over mensenrechten. Inlichtingen 01180-29004. Prestatieloop - De buurtvereni ging Van Duyvenvoorde uit Oost- Souburg houdt in samenwerking met de atletiekvereniging Atletica op maandag 1 april een prestatie loop. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur in wijkgebouw De Schuur te Oost-Souburg. Inlichtingen 01184-64418. Uitvoering - Sportvereniging Astrow houdt in sporthal Basken- burg te Vlissingen op zaterdag 9 maart haar tweejaarlijkse uitvoe ring om 19 uur. Op het program ma staan onder andere springnummers, acrogymnastiek en jazz-nummers. Bingo - Op vrijdag 8 maart wordt er in het buurthuis Schel- debuurt, Verk. Quakkelaarstraat 95 te Vlissingen om 20 uur een bingo-avond gehouden. Vergadering - Het comité Schildersbuurt-Noord te Vlissin gen houdt op donderdag 7 maart om 20 uur een openbare verga dering in het clubgebouw van de Joegoslavische vereniging Ed- vard Kardeij aan de Meindert Hobbemalaan 3 te Vlissingen. Vergadering - Op woensdag 6 maart houdt het huurderscomité BASCO/lrislaan e.o. te Vlissingen een openbare vergadering om 20 uur in het clubhuis van Olympus aan de Irislaan te Vlissingen. Borstvoeding - De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk houdt op maandag 11 maart haar maande lijkse informatie-avond van 20 tot 22 uur. Er wordt belangrijke infor matie gegeven om problemen en moeilijkheden te voorkomen en/of op te lossen. Nadere inlïch- tingen 01184-67224. Slaapcursus - Het Kruiswerk houdt in Middelburg een cursus voor mensen die slaapproblemen hebben en/of slaapmiddelen ge bruiken. De cursus wordt gege ven in acht bijeenkomsten en de eerste bijeenkomst is op dinsdag 19 maart van 19.30 tot 21.30 uur. Popmuziek - Op initiatief van de Stichting Popmuziek Zeeland zal op dinsdag 12 maart om 19.30 uur in 't Beest te Goes een cur sus publiciteit voor popgroepen worden gehouden. De cursus wordt gegeven door Fer Abrahams. Antiek - De Zeeuwse Volksuni versiteit houdt op 5 avonden van 19.30 tot 21.30 uur een cursus over antiek. De cursus begint op donderdag 14 maart in de SSGM aan de St. Pieterstraat 25 te Middelburg. Er wordt tevens een ochtend excursie gehouden naar het Zeeuws Museum. Inlichtingen 01180-34800. Poppen maken - In Oostkapelle wordt een cursus gehouden over poppen voor kinderen maken van natuurlijk materiaal. Op zes woensdagavonden worden eerst vier knuffelpopjes gemaakt en in een later stadium twee grotere aankleedpoppen. Inlichtingen 01189-2441. Koersbal - In De Arne te Arne- muiden wordt op dinsdag 19 maart om 14 uur koersbal voor ouderen gespeeld. De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren doet dat in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen. Informatiemiddag - De Com missie Welzijn Ouderen Westka- pelle houdt voor ouderen vanaf 60 jaar uit Westkapelle een infor matiemiddag op donderdag 14 maart in Westkapelle Herrijst. Van 14 tot 16 uur zal burgemees ter H. A. van Maldegem ingaan op het ouderenwerk en ouderen- beleid van de gemeente. Bingo - De ouderensoos Open Hof te Vlissingen houdt op woensdag 13 maart een bingo middag om 14 uur. In de pauze wordt een film vertoond over de afsluiting van het Veerse Gat. Kookcursus - De Stichting Wel zijn voor Ouderen in Vlissingen houdt vanaf maandag 18 maart een cursus koken voor mannen van 55 jaar en ouder in de les- keuken van de MDGO- scholengemeenschap aan de Troelstralaan te Vlissingen. Inlich tingen 01184-16957. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 In deze tijd van belastingaangifte een artikeltje vooral gericht aan alfahulpen. Maar ook aan free lancers en zelfstandigen met een lage winst. Alfahulpen zijn een soort gezinsverzorgers. Zij wer ken wel via, maar niet in dienst van een instelling. Zij werken juist voor zichzelf en er wordt dus geen loonbelasting op hun inkomsten ingehouden. Ze moe ten achteraf de inkomstenbelas ting ineens betalen. Voor deze categorie belastingbetalers is er vaak (gedeeltelijke) invorderings vrijstelling mogelijk. Invorderings-vrijstelling betekent gewoon dat U geen belasting over uw inkomsten hoeft te beta len! De vraag is natuurlijk wie daarvoor in aanmerking komt. Om te beginnen moet U in komsten hebben waarop de loon belasting nog niet is ingehouden. Het gaat hier daarom niet om belasting-teruggave of iets der gelijks. Verder moeten die inkomsten on der een bepaald bedrag blijven. Dat bedrag is afhankelijk van uw lauuigiucpH iy. Om voor vol ledige invorderingsvrijstelling in aanmerking te komen, moeten uw inkomsten onder 150% van de voor U geldende belastingvrije som blijven. Wie in tariefgroep 1 valt heeft sowieso vrijstelling. En kele voorbeelden: Mevrouw A. verdient als alfahulp f 4000,— per jaar. Zij is ge trouwd en haar man verdient een gemiddeld salaris. Omdat ze min der dan f 4660,— verdient valt ze in tariefgroep 1. Haar man zit in 3. Mevrouw A. hoeft geen be lasting te betalen. Het volgende jaar gaat ze meer werken en haar jaarinkomsten zijn nu f 5000,--. Daarom ko men beide echtgenoten in groep 2. Haar inkomsten zijn nog steeds minder dan 150% van de belastingvrije som, dus: vrijstel ling. Maar, opgelet, haar man moet wel f 1665,- meer be lasting betalen dan vorig jaar om dat hij in een andere tariefgroep zit! Zoals altijd kunt U met vragen bellen of op ons spreekuur ko men. Tot ziens. Zomerkleding - De Unie van Vrijwilligers UW houdt twee zo- merkledingbeurzen. Op woens dag 13 maart een kinderkleding- beurs van 13.30 tot 15 uur; inle vering van 9.30 tot 11.30. De da- meskledingbeurs is op dinsdag 19 maart van 9.30 tot 13.30 uur; inlevering op maandag 18 maart van 13.30 tot 16.30 uur. Ruilbeurs - De Zeeuwse Mo delspoorclub De Baanbrekers houdt op zaterdag 16 maart een open dag en een ruilbeurs. Een en ander vindt plaats in cafetaria De Kombuis, Boulevard 38 te Breskens van 10 tot 16 uur. Dienstenbond FNV - De afde ling Midden- en Noord Zeeland van de Dienstenbond FNV houdt op 10 april om 20 uur haar voor jaarsvergadering in Het Zuiderba ken aan de Rentmeesterlaan 245 te Middelburg. Hoofdthema is de regionale arbeidsvoorziening in Zeeland en zal worden ingeleid door districtsbestuurder T. Strous. Verkoping - De Stichting Woord en Daad houdt een verkoping van winterkleding, waarvan de op brengst bestemd is voor Burkina Faso in Afrika. De verkoop vindt plaats aan de Dorpsstraat 25 in Oostkapelle op 12 en 14 maart van 9-12 uur en op 15 en 16 maart van 9-12 en 13-16 uur. Diapresentatie - Het Rozenkrui sers Genootschap houdt op don derdag 7 maart om 20 uur een diapresentatie in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. De titel van de presentatie luidt 'De zoekers naar het licht'. Bloedafname - De afdeling Oost- en West-Souburg/Ritthem van het Nederlandse Rode Kruis houdt op woensdag 27 maart haar jaarlijkse bloedafname- avond van 18.30 tot 21 uur in de J.H. van Daleschool te Oost- Souburg. Vrouwendag - Op vrijdag 8 maart wordt in het Zuiderbaken te Middelburg vanaf 13.30 uur de Internationale Vrouwendag ge vierd door de regio Walcheren, 's Middags is er een themamiddag over 'Wat doet de oorlog met ons en wat doen wij met de oorlog?' en 's avonds is er een feest vanaf 19.30 uur. Expositie - In de hal van het hoofdkantoor van de Rabo-bank te Middelburg wordt tot 28 maart een expositie gehouden van het werk van Truida Kesse- laar en Ellen Smith. De ten toonstelling omvat pergamano- techniek en schilderijen. Sculpturen - Wies de Bles houdt tot 14 april een ten toonstelling van twee sculpturen in het Zeeuws Museum te Mid delburg. De expositie bestaat uit twee installaties: Earthworks I staat in de grote zaal en Earthworks II in de kleine zaal. Discussie - Het NVIH COC Mid den Zeeland houdt op 11 maart een discussie-avond houden met de belangrijkste politieke partijen van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Goes. De avond wordt gehouden in De Prins van Oranje te Goes om 20 uur. Slechthorenden - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Ver eniging voor Slechthorenden houdt een bijeenkomst op dins dag 12 maart om 14.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. De heer J. Kwekkeboom zal met behulp van een dia-serie iets vertellen over het bereiden van kaas. 50 gulden munt - Naar aanlei ding van het 25-jarig huwelijks feest van het koninklijk paar geeft 's Rijks Munt een nieuwe zilveren vijftig gulden munt uit. Op de munt staat aan de voor kant het portret van Koningin Beatrix en op de achterkant Prins Claus. Vanaf 8 maart is de munt verkrijgbaar bij alle postkantoren. Projectgroep - De Projectgroep Herstel Karolingische Burg houdt op donderdag 7 maart een open bare vergadering in de Biblio theek in de Kanaalstraat te Oost-Souburg. De vergadering begint om 20.15 uur. Militarisme - De Provinciale Werkgroep Vredesweek houdt op 5 en 26 maart en op 9 april in de Oosterkerk te Goes oriëntatie- avonden over het militarisme. Op gave bij het Hervormd Kerkcen trum te Middelburg, 01180-15353. Lezing - De Vereniging van Be langstellenden voor de Sleep- vaart Lekko heeft op donderdag 7 maart een lezing gepland om 20 uur bij boekhandel Bikker aan de Walstraat te Vlissingen. Auteur J.G. Jansen bespreekt dan zijn boek 'Sleepboten'. Kapasi - De Vriendenkring Kapa- si houdt op zaterdag 9 maart om 21.30 uur een dans- en ontmoe tingsavond voor alleenstaanden tot 45 jaar in wijkcentrum De Spinne te Goes. Inlichtingen 01102-42709 of 01109-259. Collecte - Het Nationaal Reuma fonds houdt van 11 tot en met 16 maart een collecte. Voor Middel burg worden nog collectanten gevraagd die zich kunnen opge ven bij 01180-37371/26591/29487. MEER KORTE INFORMATIE ELDERS IN DEZE KRANT Een tweede belangrijke stress bron is gelegen in uw levens houding. Daaronder verstaan we uw persoonlijke kijk op het leven. Deze is samengesteld uit een aantal ideeën, waarvan u zich niet bewust hoeft te zijn. Drs. Henk C.M. Hermans Vaak zijn het zelfs onbewuste vanzelfsprekendheden, die u tijdens de opvoeding heeft meegekregen. Ze geven rich ting aan uw gedrag, en vormen een belangrijke bron van stressgevoelens. Zulke stress gedachten bevatten vaak een aantal starre eisen die u aan uzelf stelt. Op die wijze voegt u aan de eisen die anderen stellen, nog een portie nieuwe, zelfopgelegde eisen toe. Uw leven wordt gekenmerkt door een teveel aan lasten en een tekort aan lusten. U raakt in de ban van het 'heilige moeten', en maakt van uw leven een emotionele lijdensweg. Zo kunt u de dag al gestresst beginnen, door bij het ontwaken te den ken aan de dingen die u moet doen. Als u deze lijst maar lang genoeg maakt, ben u al gestresst voordat u goed en wel wakker bent. Een ander kenmerk van deze stress-gedachten is de overdrij ving van gevaren. In fantasie kunt u de ernst van mogelijke tegenslagen overdrijven, en ze tot rampen maken. Als gevolg daarvan zal uw reactie ook overdreven zijn. U bent steeds op uw hoede voor gevaren die vooral in uw hoofd bestaan. Op die wijze brengt u uw lichaam in een voortdurende alarm toestand. Mensen die sterk on der stress lijden, lijken op vaten buskruit: ze kunnen elk mo ment tot ontploffing komen. Als we naar de inhoud kijken, dan komen we de volgende stressgedachten vaak tegen. Misschien dat u er enkele bij uzelf herkent? Andere mensen moeten me aardig vinden. Met deze ge dachte maakt u zichzelf tot slaaf van anderen. U streeft op dwangmatige wijze de waarde ring en liefde van anderen na. Wanneer u in uw opzet niet slaagt, beschouwt u dit als een ramp. "Als ze me maar aardig vinden" is uw parool. Ik mag geen fouten maken. U streeft naar perfectie, en eist irreële prestaties van uzelf. Daardoor loopt u voortdurend op uw tenen. U weigert echter om met minder dan goed ge noegen te nemen. "Wat je doet, moet goed zijn", is uw motto. Het is vreselijk wanneer ik mezelf niet in de hand heb. U eist van uzelf een perfecte zelf beheersing. Enkel de gedachte dat u zichzelf niet in de hand heeft, is voor u een teken van zwakte. "Flink zijn", dat is uw lijfspreuk. Ik kan niet tegen onzekerhe den. U streeft naar de volledige beheersing van uw leven, en vindt het vreselijk als u daarin niet slaagt. Beslissingen ne men wordt een ware crime. Steeds weer piekert u over al lerlei mogelijk onheil: "Ja, maar...stel nu eens dat..." Ik kan niet tegen tegensla gen of teleurstellingen. U wei gert de tegenslagen en frustraties te accepteren, die het leven nu eenmaal biedt. "Het leven moet gemakkelijk zijn", dat is uw lijfspreuk. U kunt nodeloze stress voorko men door uzelf een levenshou ding aan te leren, die gekenmerkt wordt door de vol gende uiig ciycnschappen: rea lisme, feilbaarheid en zelfacceptatie. Overtuig u er van, dat u leeft in een onvol maakte wereld. Onzekerheden en tegenslagen behoren nu eenmaal tot het leven. Begraaf u niet in een fantasie-wereld, maar wees realistisch. Accep teer bovendien uw eigen en andermans feilbaarheid. Streef niet naar volmaakte prestaties, en wees gematigd in uw ver wachtingen van anderen. U leeft niet in een wereld van en gelen! Streef tenslotte niet op dwangmatige wijze naar ac ceptatie door anderen. Kies voor zelfacceptatie! "Alles leuk en aardig, maar hoe doe ik dat dan?", kunt u zich terecht afvragen. Welnu, u kunt uw levenshouding veran deren, door uzelf te oefenen in een positievere denkwijze. Daarvoor kunt u bijvoorbeeld de vorige week beschreven meditatie-pauzes aanvullen met de volgende denkoefe ning. Nadat u zichzelf ontspan nen heeft, leest u onderstaande tekst rustig door: "Ik vind het fijn, a/s andere mensen me aardig vinden. Maar ik kan ook zonder, ik ben een feilbaar mens, en heb het recht om fouten te maken, ik hoef mezelf niet steeds in de hand te houden. Ik kies ervoor om mezelf te accepteren door dik en door dun. Veel dingen in mijn leven zijn onzeker. Dat is beslist geen ramp. Ik kan daar tegen. Mijn leven kent zowel voorspoed als tegenslag. Beide horen bij het leven. Ook tegen slagen kunnen mijn leven ver rijken". U kunt natuurlijk ook zelf enke le meditatieve gedachten uit schrijven. Voor meer informatie: 01180 - 34735 Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MlDDELBURG. tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. De Bruijn, 19 uur: ds. Faassen, wo. 13 maart: 19.30 uur: ds. de Bruijn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. M. Goudriaan. Woe. 9.30 uur: ds. M.Goudriaan- biddag. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 9 uur: ds. Kother-Middelhoek, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. Westerveen, 19 uur: ds. C. de Boon, wo. 13 maart: 19 uur: ds. Meijer, gez. dienst in Geref. kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke Ie, 3e en 5e zaterdag v.d. maand 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A.P.Nauta, 14.30 uur: ds. St. Spanjer, gez. dienst in de Herv.Kerk te Gapinge. Woe. Biddag: 10.00 uur ds. W.P.Jansen, 19.00 uur ds. A.V. de Nooij. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 14.30 uur: ds. St. Spanjer, gez. dienst in herv. kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. D.Westerneng, 14.30 uur: ds. A.Spaans, gez. dienst in Herv. kerk. Woe: 10.00 uur ds. D.Westerneng, 19.00 uur ds. PJoosse. Hervorm de Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. A Spaans, wo. 13 maart 19 uur: ds. C. de Boon. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van Sint Maarten, Zo. Geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. J. de Boer KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Wijnands, mmv Jubilate, 17 uur: ds. W.A.v.d.Berg. Woe. 19.30 uur ds. Wijnands, bidst.gew. en arb. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. G.J. v. Pijkeren. Woe: 19.30 uur ds. R.G.v.d.Zwan, biddag v.h. gewas. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Köther-Middelhoek m.m.v. kerkkoor van Grijpskerke, knd. Woe: 19.30 uur ds Kother- Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 uur: ds. J.G. Schenau, 16.30 uur: ds. M.W. Drijhof, wo. 13 maart: bid dag, ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11.00 uur mevr. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigenis- kerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17.00 uur ds. M. de Boer. Hofplein- kerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A.v.d.Berg, 14.30 uur: dhr. J. v.Leerdam. De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, 9.30 uur: ds. PJ.Rebel, 17.00 uur li- thurgische viering. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, Zo. 10 uur: ds. W.A.v.d.Berg en dhr. J.v.Leerdam. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. M.A.Bosman-Huizinga, Oostkerk Oostkerkhof, 10 uur: dhr. J.v.d.Putte. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, Engelse kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: ds. E.V.E.Wij- nands, Thomaskapel, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schel haas, 19.30 ds P.J. Rebel, Wijkgemeente Gereformeerde Bond, (Doopsgezinde Kerk, L. Noordstraat 62), 11.00 uur: ds. M de Boer, 17 uur: kand. A.v.d.Ploeg. Swerf-Rust: 10 uur: ds. G.J.v.d. Linde. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noord straat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.E.v.d.Ploeg. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. onbekend. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: dhr. Al- lewijn. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 10, Zo. 9.30 dhr. A.Bud ding, 17.00 uur dhr. R.Brands Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Rooms-Katho/ieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e zater dag 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eg/ise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. G.Staal Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C.v.d.Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C.v.Dijke, 17.00 uur ds. J.Bouwer. Woe: 10.00 uur ds. A.W.Riepma, 19.30 ds. F.C.v.Dijkeuur jongerenkoor Shalom. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, wo. 13 maart 19 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Oostende. Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: dhr. R.G.v.d. Zwan, 17.00 uur ds. A.E. de Bruyn, Woe: 10.00 uur drs E.V.E.Wijnants, 19.00 uur pred. onbekend. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bij belstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 17 uur: ds. A.E. de Bruyn, SoW-dienst Geref. kerk., wo 13 maart 19 uur: ds. H.W.J. Faassen. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. de Boer, Petruskerk, P.Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. Bouwer, 17 uur: hr. v.d. Putte, Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. Hiensch, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: ds. Kalksma, De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehova's Getuigen ge meente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Da gen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenoot schap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, 9.15 uur: onbekend, 10.15 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil, woe: 9.30 en 16.00 uur ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl, 19.00 uur kpt. C.K.Bijl-Muller. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispasto raat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. PJoosse. Rooms-Katho/ieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, Za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuisl, onbekend. Streekzieken huis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boe- de, elke 3e, 4e en 5e zaterdag van de maand om 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Ge bouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samen komst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse, knd. wo. 13 maart 19 uur: ds. Lukasse, gez. dienst in Geref. kerk. WISTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: onbekend. Woe: biddag v.h. gewas. ds. Spaans. ZOUTELANDE lervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Woe: 19.30 uur ds. PBoekesteijn, bidstond voor gewas en arbeid. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek v.d. Boogert, Vrij landstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Souburg, C. v. Pe restraat 1, tel. 61593. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvol- gend: S.K. Boot, Segeerssingel 120, tel. 39865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: A.J.G.M. Ruys, Middelburg, tel. 01180-13118. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Za. van 10 tot 11 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 09.00 uur ds St.Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. C.v.Velzen Do. 7 t/m wo. 13 maart. SOUBURG Huisartsen Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. PMelse, HAM, knd. groep 1-3 en 4-5. Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Bejaardenhuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: kapt. C.D.Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerk seweg 88, 10 uur: ds. PJoosse. De Ark: kinder- kerk 4-5 jaar. Rooms-Katho/ieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag v.d. maand 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo.: 10.00 uur ds. J.Lukasse, 14.30 uur ds. D.Westerneng. Woe. 10 uur: ds. W.P.Jansen. Hervormde Kerk. Zo. 11 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdom weg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 ds. M.W.Vrijhof en 16.30 uur: dhr. J.G.Schenau. Woe: Biddag v.h. gewas, 15.00 en 19.30 uur ds. A.Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Mevr. Rezelman. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: student W.v.d.Schee. Woe: 19.30 uur ds. L.Moes, biddag v.h. gewas. Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: R.R. Lank- horst, Seisweg 29, tel. 39933. Zondag tot 24.00 uur: PP. de Doe/der, Bellinkplein 1, tel. 39933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24.00 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstraat 89, Oost- Souburg, tel. 01184-61212. zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: onbekend. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, te! 01185-1231. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A.E.B. Schotel, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel.01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthemen platteland van Walche ren: bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Koepoortstraat 6, ma. wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdiest: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin), Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251.

de Faam | 1991 | | pagina 11