DOE Recycling van weggooicamera's Strak design geeft toon aan in nieuwe cadeaushop Diamar Aquarama geopend Heel persoonlijk en vrouwelijk produkt Kruiswoordraadsel Metamorfose in rijwiel handel van den Driest Camera Award expositie bij Foto Verschuren JOIMG ONDERNEMEND CURSUS CAFÉBEDRIJF 295.- Indien u de letters uit de vakjes uit de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet krijgt u de naam van een deel van het lichaam. Dit is de oplossing. Aangepaste sportvloer Activiteiten centrum Goes in gebruik genomen INITIATIEF VAN FOTO VERSCHOORE AMERIKAANS FREGAT UIT 1799 EX-SECRETARESSE NU IN DE LINGERIE Fietspad MODEL VAN DE 'ESSEX' Hongarije Korte cursussen op het creatieve vlak Leerling (17) Temsamani wint kapperswedstrijd Cadeautje Over de eerste maanden onder nemen is ze dik tevreden. Maar ze is ook niet zomaar over één nacht ijs gegaan. „Mijn man is bedrijfsadviseur. Hij heeft een on derzoek ingesteld naar de haal baarheid. De uitkomst zag er vrij rooskleurig uit. Dankzij dat on derzoek ging ook de bank vrij snel akkoord. Als je je onderne mingsplan niet goed onder bouwd, krijg je trouwens helemaal geen kans". Daarnaast - zo stelt ze vast - is een dergelij ke zaak ook niet in je eentje op te zetten. „Mijn man staat helemaal achter mij. Het is niet alleen mijn zaak, het is ook zijn zaak. Hij werkt nog in de verzekeringen. En een part-time-verkoopster biedt hulp als het wat drukker is of als Karin een middagje vrij wil zijn om haar administratie te doen. Binnenkort start o.a. in Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen de cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Er is geen vooropleiding nodig en het examen is op 5 juni. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Er is tegen woordig een groot tekort aan gediplomeerd Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven en men bezoekt ook een Brouwerij. Met dit Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. De cursus is zowel monde ling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% MOGELIJK!!! Voor gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, Postbus 1161, Breda. Telefoon 076-710078. De Stichting 1a arkand door dó Mlnlttar ven Onderwal A Watanachappan op grond van da Wat op da Erkanda Ondarwlltlnttalllngan. 30 - 46 - 6 - 68 - 50-10 - 5 - 3-19 - 52 -2 HORIZONTAAL: 1 tak van sport; 6 aromatisch aftreksel; 11 grondstof voorde kleurstoffenfabrikage; 12 muzieknoot; 13fluweelachtig weef sel; 14 vrucht; 15 onmeetbaar getal; 17 stoomschip; 19 landbouw werktuig; 21 kweking; 24 schaakterm; 26 plaats in Drente; 29 verdik king van de opperhuid; 30 sierdek op een bed; 32 rivier in Duitsland; 33 plaats aan de spoorweg Utrecht-Arnhem; 34 deel van de dag; 35 let wel; 37 hoofddeksel; 38 Europeaan; 39 eivormig; 40 grove wollen stof; 42 hoewel, ofschoon; 44 verbrandingsrest; 45 boom; 48 afdruk; 50 werktuig; 53 kleine wig; 54 nauwgezet; 56 slaapplaats; 57 toestand van rust; 58 klaar; 60chemisch symbool; 61 pers. voornaamw.; 62 vlug van begrip; 64 schijf; 65 vogelprodukt; 67 mannelijk beroep; 69 kleur; 70 keten. VERTICAAL: 1 hoeve; 2 op dit ogenblik; 3 scheur; 4 schermbloemige plant; 5 deel v.d. mond; 6 boom; 7 schijf; 8 stof; 9 voorzetsel; 10 voortreffelijk; 16 afgevaardigden; 18 Ned. omroepvereniging; 20 profi teur; 22 plechtige verklaring; 23 militaire rang; 24 per procuratie; 25 voorzetsel; 27 eminentie; 28 aanw. voornaamw.; kleine vis; 31 op komende gedachte; 34 over; 36 zangstem; 40 gevoel van afkeer; 41 vis; 43 mannelijk beroep; 46 gewricht; 47 openbare bijeenkomst; 49 voorzetsel; 51 aan boord; 52 en dergelijke; 53 de oudere; 55 dans; 57 gegraven waterweg; 59 biersoort; 60 volkslied van Amerikaanse negers; 63 kikvorsachtig dier; 64 kleverige stof; 66 voegwoord; 68 bolgewas. Oplossing van Puzzelkrant 30/1 HORIZONTAAL: 1 mondjesmaat; 11 talaar; 12 serail; 14 Sh,; 15 mud; 17 nar; 18 OL; 20 cel; 22 wederik; 25 beo; 26 heel; 28 linie; 29 mono; 30 omver; 32 alt: 33 gebed; 34 os; 35 gat; 37 ooi; 38 NS; 39 sifon; 40 nurks; 41 St.; 43 oer; 45 die; 46 KO; 47 takel; 49 dop; 51 graat; 53 elan; 54 sater; 56 sint: 57 eer; 58 hartrot; 60 roe; 61 NN; 62 val; 63 mol; 65 er; 66 teller; 69 petoet; 71 gaspel doorn. VERTIKAAL: 1 mA; 2 olm; 3 nauw; 4 dadel; 5 Jr.; 6 ss; 7 menie; 8 arak; 9 aar; 10 Ti.; 11 Theems; 13 Loenen; 14 schoorsteen; 16 Venlo; 19 loodskotter; 21 lev; 23 dia; 24 rit; 25 bob; 27 legioen; 29 meikers; 31 rafel; 33 gorig; 36 tor; 37 oud; 42 talent; 44 motto; 46 kanoet; 48 kar; 49 dar; 50 per; 52 air; 54 salep; 55 Romeo; 58 hals; 59 toto; 62 vla; 64 lor; 67 eg; 68 re; 69 Pd; 70 en. Winwoord: POLSHORLOGE Met een partij jeu de boules werd de sportv/oer ingewijd. lichamelijke ten paar nieuwe sportrolstoelen Mensen met een handicap kunnen sinds woens dag 23 januari genieten van een aangepaste sportvloer in de mo- toriekzaal van het Activiteiten centrum Goes en omstreken. De sportvloer kon gerealiseerd wor den dankzij een royale gift van de Algemene Zeeuwse Verzekerings Maatschappij N.V. (AZVM) die f 50 000 bedroeg. De eer was dan ook aan de directeur van de verzekeringsmaatschappij, mr. G.A. Huis in 't Veld om de vloer officieel in gebruik te nemen. De sportvloer was niet het enige waaraan het geld werd besteed. en de realisatie van een ver duisteringsinstallatie waren ook het gevolg van de gift. Directeur van het Activiteitscentrum, J. Heiand toonde zich uitermate ge lukkig met de nieuwe spullen. Dat liet hij via een dankwoord en een etsafdruk, gemaakt door een van de deelnemers, voor de AZVM blijken. Als verdere tegen prestatie voor de ontvangen schenking wordt er in het activi teitencentrum op woensdag 13 maart een rolstoelbal-toernooi worden gehouden, waaraan ver schillende activiteitencentra uit Nederland meedoen. Foto Verschoore in Middelburg gaat samen met Kodak Neder land zogenaamde weggooi camera's verzamelen. De onder neming met zaken in Goes, Hulst en in Brabant, wil met die actie een voorbeeldfunctie vervullen. „Het milieu is belangrijk, het moet een permanente zorg voor ons allen zijn", aldus Verschoore. Verschoore nam overigens al eer der milieuvriendelijke initiatieven. Alle chemicaliën die worden ge bruikt voor de één uurs-service worden opgevangen en over ge dragen aan een speciaal daarvoor ingericht verwerkingsbedrijf. Ook foto-amateurs kunnen hun che micaliën bij Verschoore inleveren. De eennmalig te gebruiken came ra's worden in speciale contai ners opgevangen. Kodak haalt ze vervolgens op,. Bij dat bedrijf worden de camera's zodanig be werkt dat ze hergebruikt kunnen worden. Foto Verschoore betaalt de kosten van deze actie. Met het Aquarama is Vlissingen een nieuwe zaak rijker. En dat waardeerden de Vlissingers, want talrijke vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven kwamen af gelopen vrijdag naar de receptie om het glas te heffen. Aquarama is gespecialiseerd in waterbedden met alles erop en eraan. Het is de eerste specialist in Zeeland. Daarnaast verkoopt aquarama exclusief Texeler dek bedden. Dit prachtige en snelle fregat, in 1799 gebouwd door de beroemde scheepsbouwer Enos Biggs, is vooral bekend geworden door zijn vele overwinningen tijdens de onafhankelijkheidsoorlog tegen de Engelsen. Het model op schaal 1:70 is 1090 (lang) x 350 (breed) x 740 (hoog) mm. Oorspronkelijk ontworpen voor ervaren modelbouwers, is de te kening door ons zover uitgebreid dat het model ook is te bouwen in dien u hiermee geen ervaring hebt. De tekening zelf bestaat »uit 5 bladen met detailtekeningen en duidelijke instruktie. Een apart blad geeft u alle basisinformatie die er nodig is om scheepsmodellen te bouwen. Alles tesamen, een prachtige en duidelijke tekening die u el ders niet gemakkelijk zult aantreffen. De tekening kunt u bestellen door f 25,00 over te maken op postrek. nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van bestelnr. 4502 F/VI. Bent u geïnteresseerd in andere tekeningen of hobby's? Bestel dan de nieuwe Karweipost katalogus door f 10,00 over te maken op boven genoemd gironr. onder vermelding van kat. 91. Nog midden in de verbouwing, maar het fietspad is al duidelijk te zien. Op dit moment voltrekt zich een radicale verandering in wat voor heen rijwielhandel van den Driest was. Eigenaar Jan van den Driest heeft zich met het oog op de toe komst aangesloten bij de landelij ke inkooporganisatie Profile. „Het gedragspatroon van de klant is aan het veranderen", meent hij, „daar probeer ik op deze manier op in te spelen. Het concept van Profile is enorm klantvriendelijk. Het is meer gericht op zelfbedie ning op een overzichtelijke ma nier. Vroeger liepen mensen direct naar de toonbank, deels omdat het in de winkel zo on overzichtelijk was". Op zaterdag 9 februari opent de Middelburgse zaak onder de naam Vrijwielwinkel Profile. „Vrijwielwinkel wijst weer terug naar het veranderde gedragspa troon van fietsend Nederland", legt van den Driest uit. „Was het vroeger zo dat fietsen vaak een noodzaak was, tegenwoordig fietst men enorm veel in de vrije tijd. Hoe vaak zie je niet de fiets naast de surfplank staan als mensen een dagje uit gaan". De nieuwe organisatie neemt de 41-jarige eigenaar het overgrote deel van het werk uit handen. „Werkelijk alles wordt geregeld", glundert hij, „de promotie, de in koop en de aankleding van de zaak. Wij hoeven alleen nog maar te repareren en te verkopen". De landelijke inkooporganisatie Profile bestaat inmiddels zo'n twee en een half jaar en in die tijd hebben ongeveer twaalf rijwiel zaken zich bij deze organisatie aangesloten. Al die zaken hebben dezelfde uitstraling. „Het is te genwoordig als éénling moeilijk om op dingen in te spelen. Nu is er onderling overleg met de ande re Profile-winkeliers", vertelt van den Driest. Hij staat al 20 jaar in de winkel. Hij vormde een ven nootschap met zijn vader, tot hij de zaak drie jaar geleden hele maal overnam. Het bijzondere aan de geheel ver anderde winkel is het fietspad dat dwars door de zaak heen loopt. Het trekt een duidelijke grens tussen de artikelen. Aan de ene kant staan de fietsen uit gestald, en aan de andere kant allerlei onderdelen, van zadels tot complete computertjes, waar mee de snelheid, het aantal gere den kilometers en nog veel meer van af te lezen is. Ook mensen die voor een reparatie komen kunnen zo met de fiets naar bin nen lopen. Samen met een zaak in Axel, is deze zaak aan de Gra- vestraat 18 in Middelburg de eni ge in Zeeland die bij Profile is aangesloten. Middelburg heeft er sinds zater dag 2 februari een cadeauwinkel bij. En wat voor één. De luxe en moderne geschenken stralen je tegemoet bij het betreden van cadeaushop Diamar aan de Se- geerstraat 9. „Ja okee, het is dan wel wat duurder", geeft eigenaar Joop van de Velde grif toe, „Maar er zit bij mij dan ook wel een levenslange garantie op. Je haalt wèl wat moois in huis na tuurlijk". Siervoorwerpen van glas en hout, een zeer breed sca la aan Alessi-artikelen, vinger hoedjes en houten stropdassen zijn maar een greep uit de bijzon dere cadeaus. Maar wat de winkel écht apart maakt zijn de Caithess presse- papiers, een uitzonderlijke kunst vorm. Het zijn glazen bollen, waarin kleurrijke en fantasievolle kleuren zijn geblazen. De nieuwe zaak heeft er een grote collectie van en de prijs varieert van f 95 tot f 450, dat ligt eraan hoeveel er van zo'n bol zijn gemaakt. Ook bijna nergens te vinden zijn de ro- zehouten vazen en bonbon schaaltjes. Kortom, weliswaar gericht op de tweeverdieners, maar enorm exclusief. Voordat Joop van de Velde zich op de cadeaushop wierp, was hij veertien jaar filiaalhouder van een inkooporganisatie van autoban den. Tot hij op vakantie naar Hon garije ging. „Daar hebben ze waanzinnig mooie spullen, ik kreeg gewoon de kriebels",, ver klaart de 38-jarige eigenaar van Diamar. „Éénmaal terug in Ne derland liep ik zo de beurzen eens af en besloot uiteindelijk mijn on dernemersdiploma, dat ik al een tijdje heb, te gaan gebruiken. Dat was ik al een tijdje van plan, maar ik wist niet voor wat. Toevallig kon ik dit pand op de kop tikken, en zo is het balletje gaan rollen. „Ik vind het zelf fantastisch om te doen, leuke dingen uitzoeken en dan inkopen, het omgaan met de klanten, het is allemaal even leuk", verklaart de eigenaar vro lijk. De zaak is genoemd naar zijn twee kinderen, Diana en Mark. „Want daar leef je toch voor, voor je gezin. Ze vinden het dan ook net zo geweldig als ik". De nieuwe zaak in Middelburg. De winnende inzendingen voor de Camera Award 1991 zijn van 11 tot en met 16 februari te be zichtigen bij Foto Verschuren aan de Lange Delft 47 in Middelburg. Deze onderscheiding is een jaar prijs voor de makers van de beste amateurfoto's en -videofilms. Onlangs werden in de Agnieten- hof in Tiel de Camera Awards 1991 uitgereikt voor 24 inzendin gen in de categorie Foto en voor 10 videofilms. De Foto Verschu ren-zaken bleken toen de ac tiefste promoters van de Camera Award 1990 te zijn. Als dank voor deze inzet werden manager Cor Vissers en zijn medewerkers gehuldigd voor deze inspanning en maakt de Camera Award ex positie een toernee langs alle Fo to Verschuren-filialen. Wie op zoek is naar een leuke hobby maar eigenlijk nog niets of te weinig weet kan terecht bij Kunstzinnige Vorming Vlissingen. Daar staat een aantal kortlopen de cursussen op stapel. Vanaf maandag 18 februari kunnen stu denten/scholieren vanaf 15 jaar en volwassenen beginnen met de cursussen. Het aanbod omvat een tiental cursussen. Literatuurbeschou wing gaat in op oudere en mo derne literatuur uit Rusland en op moderne literatuur uit Noord- en Zuid-Amerika. Cultuurgeschiede nis geeft een overzicht van de hoogtepunten uit de geschiede nis van de literatuur, muziek en beeldende kunst, die invloed heb ben gehad op de kunst van onze tijd. Op het gebied van de foto grafie kan een keuze worden ge maakt uit de cursus Dokatechnieken en de cursus Vormgeving. Binnen de basiscur sus Video leren de deelnemers een goede productie op te zetten en te maken, waarbij het bezit van een videocamera en een re corder gewenst is. in de cursus Bloemsierkunst wordt geleerd de meest fraaie bloemstukken te maken. Okido-Yoga zorgt voor de nodige ontspanning door een programma-opbouw met veel oe feningen. Bij de cursus Dans leert men niet alleen plezier beleven aan dansen maar ook de fysieke training van het lichaam. Voor kinderen van 8 tot 10 jaar is er te vens de mogelijkheid voor het volgen van een cursus Klassiek Ballet. Informatie over deze cursussen is te verkrijgen bij de Culturele Raad Vlissingen, Badhuisstraat 104 te Vlissingen, telefoon 01184-14928/16672. Hoe komt een secretaresse in de lingerie terecht? Heel simpel. „Ik had er altijd al een zwak voor. Bovendien droomde ik al ja ren van een eigen zaak» Toen kwamen we een geschikt pand tegen en eigenlijk ging het toen allemaal in een stroomversnel ling". Een beetje trots is hij wel. Kapper Temsamani uit Vlissingen leidt zelf zijn kapp(st)ers op en op maandag 14 januari jongstleden heeft dat zijn vruchten afgewor pen. Danny Yntema (17) sleepte op een schoolwedstrijd in Bergen op Zoom de eerste prijs in de wacht. „Een echt talent", oor deelt Temsamani, die zelf in 1973 de wereldtitel binnenhaal de. ,,'t Zit in de familie, mijn ouders hebben ook een kappers zaak." zegt de winnaar laconiek. Danny Yntema zit nu in het twee de en laatste jaar van de kappers- school. Vorig jaar heeft hij aan vier wedstrijden meegedaan, waar hij tot twee keer toe de tweede prijs behaalde. Op de Ne derlandse kampioenschappen werd hij zesde. Nu is hij al vier maanden bij Temsamani in de leer en na deze zege ziet hij het Ne derlands Kampioenschap, dat dit jaar op 13 maart gehouden wordt, redelijk positief tegemoet. „Veel kappers houden hun leer ling te lang achter de wasbak, dat is niet goed voor het zelfver trouwen van de leerling,"legt Temsamani uit. „Dat doe ik hier niet, ze beginnen meteen met werken, weliswaar onder mijn toezicht. Beginnen met eenvou dig knippen en dan steeds een stapje verder." Dat Yntema ver der wil in het vak, staat vast. „Ik heb altijd al kapper willen wor den. Meteen na de LEAO heb ik voor de kappersschool gekozen." Zijn ideaal is om later een eigen zaak op poten te zetten. „Mis schien neem ik deze zaak dan maar over."grapt hij. Danny Yntema Karin Mik-den Uijl (25) heeft nu al vier spannende en interessante maanden achter de rug als jonge ondernemer. Onder de naam Ca- rese verkoopt ze kwaliteitslinge rie in de zaak waar voorheen Peter Christ was gevestigd op de hoek Gorstraat/Korte Geere. „Ik had helemaal geen ervaring in deze branche, behalve dan dat ik als vrouw een zwak heb voor de ze produkten". Carese staat voor liefkozing of aai in het Frans, maar er zit ook het Engelse woordje care in. „En mijn eigen voornaam, Karin", voegt ze er aan toe. pasvorm. En dat is heerlijk om te krijgen, maar ook om te dragen", zegt de onderneemster die zestien jaar geleden met haar ouders naar Zeeland (Kapelle) kwam en nu sinds een jaar in Vlissingen woont. „Secretaresse zijn is best leuk. Maar je werkt voor een ander. In een eigen zaak kun je je eigen be leid maken en bepalen. In decem ber zijn we begonnen. De reacties van het publiek waren heel leuk. De decembermaand is bovendien een maand van ca deautjes. En daar leent dit pro dukt zich uitstekend voor. We hebben inderdaad veel mannen gehad die een cadeau voor hun vrouw kwamen halen". Lingerie geven is een heel per soonlijk en een heel vrouwelijk cadeautje. „Lingerie is echter ook heel functioneel. Vooral deze merken bieden een uitstekende Karin Mik-den Uijl.

de Faam | 1991 | | pagina 23