Positieve actie Vogeltrekpost Recreatie in Zeeuwsch-Vlaanderen Krabbekreekweg -tit$ Ruilverkaveling ook gunstig voor landschap en recreatie PARTIJENVERKO m aanvraag ontwerp- vergunning hoechst LAAGSTE PRIJSGARANTIE!! OPRUIMING VERBOUWINGS OPRUIMING ALLE WINTER STOFFEN 25%-50% KORTING Folders provincie Zeeuwsch-Vlaanderen kan in zijn toeristisch-recreatieve promo tie gebruik maken van het rijke, Vlaamse, culturele verleden. Vanuit de Zeeuwse regio kunnen uitstapjes worden gemaakt on der het motto Zeeuwsch-Vlaanderen, grenzeloze cultuur. Thema's ('OM M ISSI KX VOORONTWERP LANDINRICHTINGSPLAN WALCHEREN GEPRESENTEERD Natuurbeleidsplan Openluchtrecreatie Kosten Wij zijn er van overtuigd dat de prijzen op onze DOE- HET-ZELF afdeling de ALLERLAAGSTE ZIJN! Vindt u elders dezelfde tegel goedkoper, betalen wij HET VERSCHIL TERUG!! Keuze uit ruim 250 verschillende soorten wand- en vloertegels. Gratis gelegd v.a. 30 m2. ra Groene Weidje 45a, Goes. Tel. 01100-30033 1e zijstraat v/d Ganzepoortstraat naast Jeremiasse tweewielers provinciale griffie DAMESHOEDEN p.stuk 60,- KINDERHOEDEN p.stuk 50,- NIET AFGEPRIJSDE STOFFEN EN HOEDEN 10% KORTING DE STOFFEN SPECIAAL ZAAK, GOES - MIDDELBURG Woensdag 16 januari 1991 ABDIJ Ter verbetering van de positie van vrouwen op de Zeeuwse Ar beidsmarkt wil het dagelijks bestuur van de provincie een bij drage van 120 duizend gulden besteden aan de stichting Vrouw en Werk Zeeland. Vrouw en Werk wil een Bureau positieve actie opzetten, waar het bedrijfsleven en instellingen te rade kunnen gaan als zij de ver houding mannelijke en vrouwelij ke werknemers met elkaar in evenwicht willen brengen. Onder positieve actie wordt in dit geval verstaan een samenhan gend pakket van maatregelen dat is gebaseerd op huidige perso neelsbestanden en de positie die vrouwen daarin innemen. De werkgevers worden aan de hand daarvan geadviseerd maatrege len te treffen en daarbij termijnen aan te houden. Het bureau positieve actie wordt gedragen door een stuurgroep, waarin onder meer zijn vertegen woordigd de Zeeuwse Vrouwen raad, de provincie, het bedrijfs leven, arbeidsvoorziening en werkgevers- en werknemersor ganisaties. Gedeputeerde staten willen voor de aanloopperiode van twee jaar een bijdrage van 120 duizend gul den beschikbaar stellen: een ton uit het sociaal-economisch ont wikkelingsfonds en 20 mille van de post voor het vrouwenemanci- patiefacetbeleid. Als voorwaar den worden gesteld, dat 41,5 duizend gulden uit eigen midde len van Vrouw en Werk wordt be steed dan wel via subsidie van het Bij de dienstkringen van provin ciale waterstaat staan rekken met folders en informatiebladen over de provincie. Wie bijvoor beeld voor school een werkstuk moet maken over de provincie kan, behalve in het informatie centrum in Middelburg, dus ook dichter bij huis terecht. Milieu, kleine kernen, natuur en landschap, recreatie en industrie zijn enkele onderwerpen, waar over brochures beschikbaar zijn. De dienstkringkantoren zijn in Zierikzee, Havenpark 8, postbus 5004, 4300 KA; Goes, Kloeting- seweg 46, postbus 151, 4460 AD; Middelburg, Het Groene Woud 1, postbus 726, 4330 AS; Axel, Zuidsingel 4, postbus 53, 4570 AB. m regionaal bestuur arbeidsvoorzie ning en dat het project na het stopzetten van de subsidies op ei gen kracht verder kan. De statencommissie voor be stuurszaken bespreekt de provin ciale bijdrage in haar vergadering van 18 januari. IMatuurbeschermingsvereniging 't Duumpje heeft de provincie een bijdrage van zevenduizend gulden gevraagd voor een vogelobserva tiepost bij Breskens. Provinciale staten wordt geadviseerd de bijdra ge te verlenen. 't Duumpje laat de staten weten dat de kust van West-Zeeuwsch- Vlaanderen in het voorjaar een belangrijke verzamelplaats is voor trek vogels. Zo'n grote concentratie als daar en dan vooral bij Breskens doet zich elders in Nederland nauwelijks voor. Voor vogelaars is het dus een uitgelezen plek om onderzoek te doen. Van half maart tot half juni zijn er vrijwel constant onderzoekers op de dijk. Om de invloeden van weer en wind voor hen te beperken, heeft 't Duumpje in overleg met het waterschap Het Vrije van Sluis een plan gemaakt voor een observatiepost. De kosten bedragen zeven duizend gulden, die de natuurbescher mingsvereniging zelf niet kan betalen. Gedeputeerde staten stellen provinciale staten voor het bedrag voor re kening van de provincie te nemen. De post heeft betekenis voor na tuurstudie en voor natuurbeleving, aldus gs. Bovendien is sprake van een bovenregionale natuureducatieve functie. Het waterschap zal de observatiepost maken en 't Duumpje levert bij dragen in natura. DE FAAM - DE VLISSINGER IEUWS Dat staat in de Sterkte/zwakte analyse Zeeuwsch-Vlaanderen van de regionale projectgroep voor toerisme en recreatie van Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder deel van de analyse is een toeristisch-recreatief actieplan. Voorgesteld wordt uit te gaan van een thematische benade ring. De thema's die worden aan gedragen zijn cultuur, natuur en landschap, Westerschelde, kust gebied en Zeeland-Waterland. Voor elk der thema's geldt dat zij de economische betekenis van toerisme en recreatie kunnen ver groten. Door onderdelen uit ver schillende thema's te laten aansluiten, kunnen zij elkaar ver sterken. Vastgesteld wordt dat er op cultu reel gebied al het een en ander ge beurt, zoals het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hulst en Sluis genieten bekendheid om hun historisch verleden. Toch kan het geheel nog worden versterkt. Dat kan worden verwezenlijkt door het culturele en cultuur historische aanbod te vergroten, waardoor toeristen en recreanten keus te over krijgen en routes kun nen volgen waarin alle elementen aan bod komen. Er zou bijvoor beeld een goede expositieruimte moeten komen, waarop basis van een uitwisselingsprogramma met België steeds nieuwe ten toonstellingen kunnen worden in gericht. De Zeelandboulevard, genoemd in Zeeland aan zet, moet ook in Zeeuwsch-Vlaanderen gestalte krijgen. De route loopt van Bres kens tot Het Zwin en onderweg passeert men badplaatsen, na tuurgebieden, het strand, de dui nen, kampeer- en bungalowter reinen. Een sport-, zwem- of kuur- accommodatie op de route zou een goede elk-weervoorziening kunnen zijn. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een reputatie voor wat betreft het kooptoerisme. Doordat veel win kels er op zondag open zijn, ko men toeristen, zowel uit België als Nederland, naar de regio toe. Om die stroom op gang te hou den, is het niet voldoende een goed winkel- en café-restaurant- aanbod te hebben. Kooptoe risten, die tegelijkertijd genieten van de cultuurhistorie, straat theater en dergelijke, zullen eer der geneigd zijn nog eens terug te komen. Ook andere recreatieve elementen, zoals sport, kunnen een aanvulling op het program ma zijn. Provinciale staten beslissen 8 fe bruari over een krediet van 5,5 miljoen gulden voor de verbete ring van de Krabbekreekweg - de weg Tholen-Sint Philipsland. Het werk kan eerder worden uit gevoerd dan aanvankelijk was voorzien, doordat vertraging is ontstaan in de grondverwerving voor de reconstructie van het kruispunt Julianalaan in de weg Zeelandbrug-Zierikzee. In 1991 kan nu met de Krabbe kreekweg worden begonnen. De gronden zijn daar al eigendom van de provincie en het voorbereiden de werk is gedaan. De nieuwe hoofdrijbaan wordt 7,5 meter breed. Op Tholen komt de weg naast de huidige rijbaan, die dan dienst kan gaan doen als ventweg voor langzaam verkeer en (brom)fietsers. Op de Krabbe- kreekdam wordt ook een parallel weg gemaakt voor fiets- en lang zaam verkeer. Alle kruisingen in de weg worden gelijkvloers met Door de beroepsvaart en de wa terkwaliteit speelt de Wester schelde een minder prominente rol in de recreatie dan de andere grote wateren in Zeeland. Toch zou er meer mee zijn te doen, al dus de projectgroep. In het Ver dronken Land van Saeftinge moet de nadruk blijven liggen op de na tuur. In Perkpolder kan de oeverre creatie verder worden uitgebreid. Als de veerhaven vrijkomt na de aanleg van een vaste oeververbin ding zou die een recreatieve be stemming kunnen krijgen. Het landelijke karakter van de re gio moet behouden blijven en waar mogelijk moeten natuurlijke en landschappelijke kenmerken worden versterkt. Daarbij worden de kreken met name genoemd. In het landschap zouden ruiterrou- tes kunnen worden uitgezet. De agrarische sector zou hierin een nevenactiviteit kunnen ont plooien. De sterke zwakte-analyse Zeeuwsch-Vlaanderen is voor tien gulden te koop bij het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, 01180-31400. uitzondering van de kruising ter hoogte van de zeedijk bij Tholen. Daar komt een tunnel voor land- bouwverkeer. ig De statencommissie voor bestuurszaken vergadert vrijdag 18 januari, 10.00 uur, in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De vergadering is openbaar en be gint met spreekrecht voor het publiek. Subsidievoorstellen zijn er voor een vogeltrekpost van 't Duumpje in Breskens, duinlandschap op Neeltje Jans, aankoop van na tuurgebieden, voor studie en pu- blikatie over de watersnoodramp 1953, het project Wim Hofman en het festival Cultureel Gekleurd Zeeland. Andere agendapunten zijn het ondersteuningsproject kleine basisscholen, het milieu programma 1991, verbetering van wegen en de herinrichting van het Abdijplein. De commissie praat over een bij drage voor Vrouw en Werk Zee land om positieve actie te voeren. Bijdragen worden ook voor gesteld voor Euregio Schelde- mond en voor opkweek van oesterbroed op Neeltje Jans. Het Badhotel Domburg en de Scheldeboulevard in Terneuzen zijn eveneens onderwerp van gesprek. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 De ruilverkavelingsplannen voor Walcheren staan op papier. Gisteren presenteerde de Landinrichtingscommissie het voorontwerp-landinrichtingsplan voor de ruilverkaveling Wal cheren aan de provinciale pers en die dag startte ook de in spraakperiode voor belanghebbenden die drie maanden duurt. Sinds 1982 heeft de Landinrich tingscommissie, waarin land- bouwvertegenwoordigers, natuurbeschermers, waterschap pers en recreatiedeskundigen broederlijk bijeen zitten, zich be zig gehouden met het inventari seren van de wensen uit de streek. Zo noemen burgemeester mr. B.J. van Putten van Marieker- ke, tevens voorzitter van de com missie en ir. B.A.M.Holtslag, de secretaris, tenminste de ruilver kavelingsplannen die uiteindelijk werden opgenomen in het con cept dat nu op tafel ligt. „Tijdens de inspraakperiode kunnen de belanghebbenden reageren op het voorontwerp en op diverse bijeenkomsten wordt ook nog voorlichting gegeven. Na toetsing van het herziene plan door de Centrale Landinrichtingscommis sie, wordt het aan Geduputeerde Staten voorgelegd, waarna de definitieve stemming plaats vindt. Maar dan zitten wij wel al in 1993", zegt Van Putten. „Voor de uitvoering moet daar nog vijf tien jaar bij geteld worden". Walcheren vormt met zijn gebied van veertien en een half duizend hectare één van de grootste ruil- verkaveiingsgebieden van Neder land. Van Putten: „Het gaat zeker ook om een complex gebied, waar tegenstrijdige belangen nogal eens botsen kunnen. Zo lo pen de ideëen van landbouwers en natuurbeschermers weieens uiteen. Wij hebben de taak om al die conflicterende standpunten met elkaar in overeenstemming te brengen. Juist door ruilverka veling kunnen de werkomstan digheden en de inkomenssituatie in de landbouw verbeterd wor den. Dit geschiedt door het ruilen van gronden, want veel landbou wers hebben hun grond verspreid liggen over een breed gebied. Hierbij zullen bestaande wegen en waterlopen soms moeten worden aangepast. Anderzijds hebben wij het nieuwe landelijke natuurbeleidsplan ook ingebed in dit ontwerp, dat voorziet in de aanleg van verschillende nieuwe boselementen op Walcheren met een totale oppervlakte van 276 ha. De inrichting van de bossen is afgestemd op recreatif gebruik". In het voorontwerp- landinrichtingsplan is ook voor gezonde recreatie ruim baan ge maakt. Het plan voorziet in een nieuw stelsel van fiets-, ruiter en wandelpaden respektievelijk 32 km, 3 km en 2 km) en verbete ring van de bestaande wegen, vooral daar waar ook de land bouw intensief gebruik maakt van B-wegen, die nog al eens niet bestand zijn tegen het steeds zwaarder wordende landbouw- materieel. Ook de voorgestelde verbeteringen in de dijk- en weg- beplantingen dienen zowel de re creant als de inwoner van Walcheren. Het totale landinrichtingsplan kost 79 miljoen gulden. Hiervan wordt 64 procent gedragen door het rijk en daarnaast leveren de locale overheden als het water schap, het wegschap en de ge meenten een aandeel van 21 procent. De rest moet door de gemeenschappelijke eigenaren (10 procent) en individuele be langhebbenden (5 procent) bij een worden gebracht. Om het landinrichtingsplan te kunnen realiseren moet 846 ha grond verworven worden. Momenteel is reeds 575 ha 'geregeld'. Informaties over het het secretariaat van de Landin- voorontwerp-landinrichtingsplan richtingscommissie in Goes tele- kunnen worden ingewonnen bij foon 01100-37911. Ruilverkaveling is er voor iedereen. Wïl 0 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft bij hen op 11 december 1990 een aanvraag inge diend om vergunning ingevolge de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek door het wijzigen van de gewasinstallatie van de ontzinkingsinstallatie in het slurrystation. De inrichting is gelegen op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 526, 559, 576 en 609. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van luchtverontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 17 januari 1991 tot en met 18 februari 1991 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Sint Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 18 februari 1991 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de aangevraagde vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel het geven van de gevraagde vergunning, als tegen de ontwerp-vergunning en wel tot en met 18 februari 1991. Tegelijker tijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht kunnen tot en met 11 februari 1991 tegen de aanvraag en/of ontwerp-vergunning mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (telefoon: 01180-31364). Middelburg, 16 januari 1991. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011

de Faam | 1991 | | pagina 13