lil Voorzichtig met vuurwerk is Ophaaldagen huisvuil gewijzigd Open Tafel Kerstinkopen Parkeren voor gehandicapten Zwemmen in de vakantie Muntjes Kerstconcert Horecasluiting Horeca Stadsvernieuwing Welzijnsprogramma Huur- commissie Kantoren gesloten Balans Aim y. Kerstgroet Uitnodiging GEMEENTE MIDDELBURG ■Week Wal kunnen we eraan doen? v; Derde kerstdag Gelukkig Nieuwjaar! Tafeltje Dekje Ontheffing Toegang Woensdag 19 december 1990 DE FAAM or/iet oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De huurcommissie is een onaf hankelijke commissie, die op ver zoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan ge ven op allerlei vragen op het ge bied van huur en verhuur van woonruimte.. Deze commissie houdt iedere der de donderdag van de maand spreekuur in Middelburg. Dus ook morgen 20 december 1990 van 9.30 tot 12.30 uur in de R en W-kamer van hel stadhuis. De huurcommissie is gevestigd in Goes, telefoon 01100 - 1/891. In ons land mag vuurwerk alleen maar worden verkocht in de laat ste paar dagen voor de jaarwisse ling. En het mag alleen maar worden afgestoken op Oudejaars avond en in de nacht van Oud op Nieuw. In die paar uren gebeuren er nog elk jaar zoveel ongelukken met vuurwerk, dat we maar blij moeten zijn dat wc niet hel hele jaar onze gang kunnen gaan. Tij dens de afgelopen jaarwisseling r. Alle gemeentelijke kantoren zijn gesloten op 24, 25 en 26 december 1990 en op 31 december 1990 en I januari 1991. Woensdag 2 januari worden de deuren pas om 10.00 uur weer geopend, in verband met interne nieuwjaarsbijeenkomsten. De kunstuitleen Balans 17 is gesloten op 2 7, 28 en 29 december 1990. I: m en de uren daarna moesten weer honderden mensen na een ernstig ongeval met vuurwerk in een zie kenhuis en door een huisarts wor den behandeld. De meest voorkomende verwondingen wa ren verbrandingen, oogletsels en open wonden. Het is dus bepaald niet overbodig om nog eens te wijzen op de risi co's van vuurwerk. En hoe we die risico's zo klein mogelijk kunnen houden. Als we ons aan de volgende pun ten houden, blijven de risico's van vuurwerk redelijk binnen de perken: Koop alleen vuurwerk van een goede kwaliteit waar een Neder landse gebruiksaanwijzing bij zit. De winkelier met een vergunning kan je herkennen aan een biljet met de tekst: 'Verkoop Vuurwerk, Roken en Open Vuur Verboden'. Koop geen pakket Kindervuur werk voor de kleintjes. Koud vuur bestaat niet, vuurwerk voor kin deren evenmin. Lees de gebruiksaanwijzing van tevoren. Op het moment dat je vuurwerk mag afsteken is het donker en dan is de instructie niet te lezen. Steek vuurwerk alleen af op hel moment dat het officieel toege staan is. Tijdens de jaarwisseling en in de eerste uren van het Nieu we Jaar. Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een branden de sigaar of sigaret. Een vlam van een aansteker of lucifer kan de lont ergens in het midden aanste ken en dat verkort de tijd tot de explosie. i Steek geen vuurwerk aan dat een beschadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aanstaande weigeraars, of leveren ze andere ontstekingsproblemcn. J. Wolterbeek Het lijkt zo vanzelfsprekend: huisvuil wordt opgehaald. Voor de men sen die verantwoordelijk zijn voor het schoon houden van de stad, bete kent het iedere keer weer een strakke organisatie, zeker in weken dat iedereen van vrije dagen geniet. Ook na de kerstdagen wordt weer hard gewerkt om toch ieders vuilniszak mee te kunnen nemen. Daarom vragen wij uw extra aandacht voor de volgende regeling: Op maandag 24 december wordt het huisvuil normaal opgehaald in de maandagwij ken. Op donderdag 27 december wordt huisvuil opgehaald in de wijken waard dat normaal op dinsdag en woensdag gebeurt. Er wordt gewerkt met twee ploegen. De tijden wijken af: begonnen wordt om 7.00 uur 's ochtends (wilt u dan uw vuilniszak buiten zetten?) en de ploegen wer ken door tot 19.00 uur! Op vrijdag 28 december wordt het huisvuil opgehaald in de wijken waar dat normaal gebeurt op donderdag en op vrijdag. De tijden zijn dan ook normaal. Op maandag 31 december zijn de ophaaldiensten normaal en op Nieuwjaarsdag wordt uiteraard geen vuil opgehaald. Op woensdag 2 januari wordt vuilnis opgehaald in de dinsdagwijken. Op donderdag 3 januari in de wijken waar het normaal op woensdag wordt opgehaald en op vrijdag 4 januari in de donderdag- en vrijdag- wijken. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg nodigen u graag uit voor de traditionele Open Tafel op woensdag 2 januari 1991. Met zoveel mogelijk Middelburgse burgers en vertegenwoordigers van verenigingen, organisaties en instellingen wordt zo in een informele sfeer en met een ge zamenlijke eenvoudige maal tijd het nieuwe jaar geojDcnd. De bijeenkomst begint om 17.30 uur en sluit om 19.30 uur. Het stadhuis is geopend vanaf 17.00 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten gevraagd van vijf gulden per persoon. Dit be drag kunt u voldoen bij bin nenkomst in het stadhuis. De muzikale begeleiding van deze bijeenkomst wordt ver zorgd door Baby den Toonder. Het jaar 1990 loopt ten einde. Het was een veelbewogen jaar binnen en buiten de gemeente. Met zorg en hoop kijken we vooruit naar hel nieuwe jaar. Bestuur en medewerkers van de gemeente Middelburg wensen u een Kerst toe in vrede en veel goeds voor het nieuwe jaar. Steek weigeraars nooit opnieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te ko men, is veel te groot. Steek elk vuurwerk apart aan. Vuurwerk bundelen is levensge vaarlijk. Steek vuurwerk nooit in de hand af. Zet vuurpijlen voor het afste ken in een fles. Die fles moet inge graven zijn en in de grond, zodat hij niet kan omvallen als de vuur pijl omhoog gaat. Is de grond te hard of bevroren, dan kan de fles gedeeltelijk met zand worden gevuld. Denk aan de huisdieren. Hun oren zijn veel gevoeliger voor knallen dan de onze. Houd ze bin nen en zelfs daar hebben ze het al moeilijk genoeg. Ruim na het afsteken zo veel mogelijk op straat de rommel op. Daarmee voorkom je, dat er de volgende dag allerlei 'weigeraars' worden verzameld en opnieuw af gestoken. Wie dit alles in de praktijk toe past, kan optimistisch de jaarwis seling en het nieuwe jaar tegemoet zien: de kans dat vuurwerk roet in het eten gooit, is klein. Maar nog maals: voorzichtigheid blijft het parool. (foto: J. Wolterbeek) Op woensdag 19, donderdag 20 en vrijdag 21 december mogen de win kels extra geopend zijn tot 21.00 uur. De parkeerkelder in de Geere is dan ook extra open tot 21.45 uur. De gemeente Middelburg heeft op vele plaatsen in de binnenstad be taald parkeren ingesteld. Uit de groep gehandicapten komt vaak de vraag hoe de regeling betaald parkeren wordt toegepast op juist die groep. De gemeente heeft besloten om binnen de gebieden waar betaald parkeren geldt z.g. Algemene in validenparkeerplaatsen aan te wij zen waar gehandicapten die in het bezit zijn van een door een ge meente afgegeven invalidenpar- keerkaart gratis mogen parkeren. Op die algemene invalidenpar keerplaatsen behoeft u dus niet te "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag lussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 24 december 1990 tot en met 30 december 1990 maandag jachtschotel, rode kool, appeltjes dinsdag kalkoenschnitzel, appeltjes, ro bijnen woensdag gepan. varkensoester, spinazie donderdag goulash, erwten, rijst vrijdag runderlapje, andijvie, aard appelen zaterdag macaroni met ham en kaas zondag wat de pot schaft betalen ais u uw invalidenparkeer- kaart duidelijk zichtbaar achter de voorruit van uw auto plaatst. Parkeert u als invalide op een an dere parkeerplaats in het betaald parkeergebied, moet u wel beta len, ook al plaatst u de invaliden- parkeer kaart. Om duidelijk te maken op welke plaatsen algemene invalidenpar keerplaatsen zijn aangewezen, volgt nu een overzichtje. Deze parkeerplaatsen liggen wel alle maal in het betaald parkeren gebied. U moet er wel rekening mee hou den dat op het parkeerterrein aan het Vlissings Bolwerk (bij de Maxis) betaling wel verplicht is. Algemene Invaliden- Parkeerplaatsen in Middelburg: 1. Beenhouwerssingel (lx) 2. Bodenplaats (lx) 3. Damplein (2x) 4. Groenmarkt (2x) 5. Herengracht (2x) 6. Hof van Tange (lx) 7. Kalverstraat (lx) 8. Kanaalweg parkeerplaats NS (2x) 9. Kousteensedijk, nabij Zeeuw se Bibliotheek (2x) 10. Lange Noordstraat, nabij postkantoor (lx) 11. Markt (3x) 12. Molenwater, nabij Miniatuur Walcheren (2.x) 13. Noordpoortplein, nabij zie kenhuis (3.x) 14. Onder den Toren (lx) 15. Plein 1940 (lx) 16. Scgcersstraat (lx) 17. Sint Pieterstraat, nabij Provin ciehuis (lx) 18. Spuistraat, bij achteringang Stichting Welzijn voor Ouderen (Lx) 19. Verwerijstraat, nabij Concert en Gehoorzaal (2x) 20. Vlissings Bolwerk (lx) 21. Wal plein (2.x) 22. Zusterplein (2x) Recreatief zwemmen in de Kerst vakantie Tijdens de kerstperiode zijn de openingstijden voor het recreatief zwemmen van het overdekte zwembad Poelendaeie als volgt: zondag 23 december van 10.00 - 13.30 uur maandag 24 december van 07.00 - 16.00 uur dinsdag 25 december Eerste Kerst dag gesloten woensdag 26 december 1990 van 09.00 - 12.00 uur donderdag 27 december 1990 van 07.00 - 19.00 uur vrijdag 28 december 1990 van 07.00 - 19.30 uur zaterdag 29 december 1990 van 09.00 - 16.00 uur zondag 30 december 1990 van 10.00 - 13.30 uur maandag 31 december 1990 van 07.00 - 16.00 uur dinsdag 1 januari 1991 Nieuw jaarsdag gesloten woensdag 2 januari 1991 08.30 - 15.30 uur en van 19.00 - 21.00 uur donderdag 3 januari 1991 van 07.00 - 19.00 uur vrijdag 4 januari 1991 van 07.00 - 19.30 uur zaterdag 5 januari 1991 van 09.00 - 16.00 uur zondag 6 januari 1991 van 10.00 - 13.30 uur Opgeven zwemlessen (Vol wassenen) Voor volwassenen, die zich nog voor de zomervakantie de zwem kunst meester willen maken, beslaat vanaf nu de mogelijkheid zich op te geven voor de partiku- liere zwemles. De zwemtijden zijn maandag en donderdag van 18.30 uur tot 19.00 uur of van 19.00 uur tot 19.30 uur. Bezit u reeds een beperkte gevor derdheid en wilt u niet meer van voren af aan beginnen, dan is er een mogelijkheid om middels een proefles ingedeeld te worden bij bestaande gevorderde zwemgroe- pen voor volwassenen. Contact kunt u opnemen met de heer H. Heijdcns of de heer J. But, gaarne bellen tussen 08.00 uur en 08.30 uur of 15.30 uur en 16.30 uur. (Kantooruren). Voordelig zwemmen tijdens de kerstvakantie: Tijdens de kerstvakantie bestaat de mogelijkheid om voordelig te zwemmen middels een 10-badenkaart. Een tienbaden- kaart voor kinderen kost 14,90 en voor volwassenen 22,40. (foto: J. Sinke) Zwembad Poelenclaete Partikuliere zwemles De partikuliere zwemlessen gaan in de kerstvakantie niet door. Van af zondag 23 december 1990 t/m zondag 6 januari zijn er geen par tikuliere zwemlessen. Diploma zwemmen Het diplomazwemmen wordt ge houden op zaterdag 12 januari 1991 om 13.00 uur. Vanaf 13.00 uur lot 16.00 uur is er geen recrea tief zwemmen. Diploma tegel: Bij een zwemdiploma hoort, tra ditie getrouw, een diplomatcgel die het aanzien meer dan waard is, betaalbaar is en door de geslaagde met trots op een ereplaats in huis wordt opgehangen. De diplomatc gel wordt door de medewerkers van de kassa direkt na het behalen van het zwemdiploma voorzien van naam en geboortedatum van zoon of dochter afgeleverd. Dus geen ellenlange wachttijden meer. De prijs is 8,— per tegel. Er zijn tegels voor de diploma's A en B. Heeft U interesse voor een tegelt je, dan kunt u kontakt opnemen met één van de medewerkers van hel zwembad, ook al gaat het om een diploma dat al enige tijd gele den behaald is. Het diplomate geltje geldt uiteraard ook voor het schooldiploma. Zonnebanken Wilt u nog wintersportbruin wor den dan is de mogelijkheid aan wezig in onze zonnestudio. Twee zonnebanken staan tot uw be schikking. De kosten bedragen voor 25 minuten 7,25 op basis van een 10-zonnekaart 67,—. Medio Januari zullen de zonne banken volledig worden ver nieuwd. Wilt u meer informatie over alles wat in het zwembad Poelendaeie plaats vindt, dan kunnen de medewerkers van de kassa u volledig inlichten. Ten bate van het jongereninstituut Sao Felipe op de Kaapverdische Eilanden is door de "vreemde muntjes-actie" zestien kilo mun ten verzameld met een gezamen lijke waarde van ruim zevenhonderd vijftig gulden. De afgelopen maanden kon ieder een die van vakantie vreemde munten overhield deze deponeren in een bus bij bureau Voorlich ting. De herkomst van de munten bleek van over de hele wereld te zijn, van Rusland tot Trinidad. De ondersteuning van het jonge reninstituut gebeurt in het kader van een Novib-projcel, gezamen lijk met de zustersteden van de ge meente Middelburg. Op Tweede Kerstdag woensdag 26 december wordt het traditionele "Kerstconcert bij kaarslicht" gehouden in de Burgerzaal van het stad huis om 20.30 uur. Het Vokaal Ensemble Quink brengt een programma met Christmass Carols en liederen van onder anderen Vaughan Williams en Reger.. Tijdens de jaarwisseling 1990/1991 zal evenals tijdens de jaarwisseling 1989/1990 sprake zijn van een beperkte openstelling van de horecabe drijven. Als regel geldt dat in de nacht van 31 december 1990 op I januari 1991 alle horecabedrijven gesloten zullen zijn tussen 20.00 uur 's avonds en 08.00 uur 's morgens. Llorecabedrijven kunnen individueel voor be perkte openstelling ontheffing aanvragen. De bedrijven met ontheffing mogen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 janu ari 1991. Bezoekers mogen worden toegelaten tot uiterlijk 01.30 uur. Daarna gaat de deur van het horecabedrijf dicht, behalve natuurlijk voor het naar buiten laten van bezoekers. Éénmaal buiten het horecabe drijf is terugkeer of bezoek aan een andere horeca-inrichting niet meer mogelijk. Er geldt voor bedrijven met ontheffing geen vast sluitingsuur. Uitzondering hierop zijn de restaurants die op 31 december 1990 tot 23.00 uur geopend mogen zijn waarna de inrichting gesloten dient te worden. Voorts kunnen zogeheten door de burgemeester aangemerkte sociale cal'é's (buurtcafé) mits daarvoor ontheffing is verleend vanaf 20.00 uur geopend zijn. Bezoekers kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van een bedrijfs- en persoonsgebonden toegangskaart met uitzondering van de restaurants. Maximaal wordt 1 kaart per persoon verkocht. De Horeca Aktiviteiten Middelburg (HAM) regelt centraal de verkoop van de kaar ten. De kaartconirole vindt door een verplichte portier aan de ingang plaats. De horeca-ondernemer blijft verantwoordelijk voor wie zich in het bedrijf bevindt. De houder van hel toegangsbewijs dient dit op ver zoek van de politie bij controle in het horecabedrijf'te kunnen tonen. De gemeente hoopt met deze regeling te bereiken dat de jaarwisseilng in alle rust kan verlopen in combinatie met de openstelling van een aan tal horecabedrijven. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat op 1 januari 1991 de volgende horeca-inrichtingen vanaf 00.15 uur geopend zullen zijn: - Beddewijkstraat 15-19 (Stadsdanszaal); - Plein 1940 nr. 7 (Bar American); Breeweg 96C (clubhuis K.V. Swift); - Vlasmarkt 20 (De Lachende Vis); - Veerstraat 6 Nieuw- en Sint Joosland (Café De Nieuwe Hoop); - Vlasmarkt 39 (Dangeroe); - Damplein 27 (Café Meccano); Markt 77 (Seventy Seven); Damplein 46-48 (Grand Café Solo); - Reigerstraat 7 (Café Meneer Jansen). De volgende cafés zullen op 31 december 1990 reeds vanaf 20.00 uur geopend zijn: Dam 33 (De Zwarte Ruiter); - Lange Noordstraat 45 (Café De Postkoets). Op de openstelling zijn de voorwaarden en voorschriften van toepassing die elders gepubliceerd zijn. Verdeelbesluit Stadsvernieuwing 1991 Bij raadsbesluit van 14 en 16 november 1991 is een bedrag van f 1.665.000,- beschikbaar gesteld voor stadsvernieuwingsacti viteiten van natuurlijke- of rechtspersonen, onderverdeeld als volgt: restauratie f 950.000,- woningverbetering f 450.000,- stimuleren wonen in de binnenstad f 150.000,- sociaal cultureel werk f 5.000,- steun aan woningcorporaties f 30.000,- onderhoud monumentale gebouwen f 80.000,- Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening/open bare werken. Lange Noordstraat 1. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ma ken hierbij bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 november 1990 het gemeentelijk welzijnsprogramma 1991 heeft vastgesteld. Het vastgestelde welzijnsprogramma ligt gedurende een maand, vanaf 2 januari t/m 31 januari 1991, voor een ieder ter inzage op bureau Voorlichting en de afdeling Welzijnszaken ter gemeente secretarie, beide gevestigd Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Tegen het vastgestelde welzijnsprogramma kan door iedere be langhebbende krachtens het bepaalde in de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen, binnen de hierboven aan gegeven termijn, een bezwaarschrift worden ingediend bij de ge meenteraad. Van de beslissingen van de raad op eventuele bezwaarschriften kan een beroep worden ingesteld bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State.

de Faam | 1990 | | pagina 5