ABDIJ Zeelandbrug NIEUWS vergadering SYSTEEM PLAFONDS KAPPERSWINKEL 25 jaar Extra vroege boot gestopt TEGEN STUNTPRIJZEN P. VRINS Provinciale staten vergaderen vrijdag 14 december, te begin nen om tien uur 's morgens. Plaats van samenkomst is de Staten zaal, Abdij 10, Middelburg. Verkeer Waterschappen Kerend tij Welzijn Abdijplein Dubbeldekker Nutsbedrijven TOPLINE COSMETICS KAPPERSWINKEL hoek glacisstraat/hobeinstraat Murrefoens Heeft 'n ruime sortering gebruikte meubelen voor U Vrins Kantoormeubelen Woensdag 5 december 1990 - tQ':<f-bó9) M£ü -^m\\ w De Zeelandbrug is 15 december 25 jaar in gebruik. Ter gelegenheid daarvan is een jubileumprogramma gemaakt met onder meer ten toonstellingen, een sportevenement, een vaartocht voor ouderen en een tekenwedstrijd voor scholieren. In Colijnsplaat, Kats en Zierikzee worden tentoonstellingen inge richt. In Zierikzee wordt in de Grote Kerk de bouw van de brug in beeld gebracht en in Co lijnsplaat in De Brug presenteren zich de bedrijven die daarbij wa ren betrokken. Op beide lokaties is op video de film Elementen trotseren elementen, ook over de bouw van de brug, te zien. Parti culieren hebben hun stoffelijke herinneringen aan de brug uitge leend om op de tentoonstellin gen te tonen, in het verenigings gebouw De Vriendschap in Kats is particulier materiaal vanuit dat dorp te zien. Verder worden op de verschillende plaatsen tekenin gen geëxposeerd van basisscho lieren uit de twee gemeenten. De tekeningen zijn het resultaat van een wedstrijd met de Zeeland- brug als onderwerp. De openingstijden in Zierikzee zijn 12 december 14-17 uur en 19-21 uur; 13en 14december, 13-17uur en 19-21 uur; 15 december 13-17 uur. In Colijnsplaat kan men te recht op 21 december 19-21 uur; 13 tot en met 15 december van 13 tot 17 uur. In Kats zijn de ope ningstijden op 13 tot en met 15 december van 13 tot 17 uur. Vrijdag 14 december wordt een vaartocht op de Oosterschelde georganiseerd voor bejaarden uit de gemeenten Zierikzee en Kort- gerie. Ouderen uit Zierikzee wor den daarbij in de gelegenheid gesteld de expositie in Co lijnsplaat te bekijken en omge keerd kunnen ouderen uit Colijnsplaat naar de tentoonstel ling in Zierikzee. De rondvaartboot Stad Zierikzee vertrekt 13.00 uur vanaf Het Luit je in Zierikzee. Nadat het gezel schap in Colijnsplaat heeft rondgekeken, wordt het per bus terug gebracht naar Zierikzee. Kortgeense bejaarden kunnen om 14.00 uur in Colijnsplaat insche pen. Ook zij worden vanaf Zierik zee per bus weer terug gebracht. Zaterdag 15 december organise ren atletiekvereniging Delta Sport in Zierikzee en de dorpsvereniging Colijnsplaat een fiets-loop-fiets- tocht. Fietsers worden om tien uur 's morgens aan Het Luitje ver wacht, waarna zij naar de tolhui zen van de Zeelandbrug rijden. Vanaf dat punt gaat de tocht te voet verder naar Colijnsplaat en weer terug, waarna de afstand over de brug weer op de fiets wordt afgelegd. 's Middags is er een wandeltocht over de brug. De start is tussen een en twee uur vanaf het onder- houdsgebouw van de brug, bij Colijnsplaat. Inwoners van Zierik zee worden met pendelbussen naar de startplaats gebracht. En voor wie de 5 kilometer lange brug terug niet wil lopen, zijn de pendelbussen ook beschikbaar. In het informatieblad De Zeeland brug geeft de provincie een over zicht van 25 jaar provinciale vaste oeververbinding met gegevens over het verkeer, de tol, de bouw kosten en de techniek. Het infor matieblad is verkrijgbaar op de tentoonstellingen. Aanmeldingen voor de vaartocht en voor de sportevenementen kunnen, behalve bij de ouderen en sportorganisaties, worden gedaan bij de voorlichters Theo Richter van Zierikzee (01110 - 13151) en Inge Wattel van Kort- gene (01108 -1553). mê Sinds dinsdag deze week ver trekt de eerste veerboot vanaf Breskens weer vanaf 5.20 uur. De extra vroege reis die de dub beldekker Prinses Juliana op dinsdagen, woensdagen, don derdagen en vrijdagen om 4.20 uur tussen Breskens en Vlissin- gen maakte, is afgelopen maan dag voor het laatst gevaren. De werkzaamheden aan de fuik in Vlissingen, waardoor de dub beldekker 's nachts moest uitwij ken naar Breskens, zijn zo ver gevorderd dat de veerboot na de laatste reis 's avonds weer in Vlissingen afgemeerd kan blij ven. De volgende ochtend begint zij dan haar reis om 4.50 in Vlis singen met daarop volgend de re tourvaart van 5.20 uur vanaf Breskens. DE FAAM - DE VLISSINGER De beraadslagingen kunnen van af de publieke tribune worden ge volgd, want de vergadering is openbaar. Bij de reconstructie van het kruispunt Weg naar de Val/Julia- nastraat in Zierikzee worden pa rallelwegen langs de Weg naar de Val aangelegd. Het fietspad wordt aangepast en er komt een fietstunnel. Bijkomend is, dat drie directe wegaansluitingen verval len, waaronder die van de Platte- weg en de Gouweveerse Zeedijk. Via de parallelwegen worden de aansluitende wegen opnieuw be reikbaar. Voor de bestaande aan sluitingen vervallen, moeten provinciale staten ze aan het openbaar verkeer onttrekken. De reconstructie van het kruispunt Vierwegen op Zuid Beveland is duurder uitgevallen dan was geraamd. De staten wordt gevraagd een aanvullend krediet van 159 duizend'gulden uit te trekken. De stichting Vliegveld Midden- Zeeland heeft de provincie haar toekomstverwachtingen aange boden. Ook wordt verslag gedaan van de afgelopen tijd. De staten wordt voorgesteld het verslag voor kennisgeving aan te nemen. Voor ruim 1 miljoen gulden kun nen noodstroomaggregaten wor den gekocht voor de waterschap pen Noord- en Zuid-Beveland, Tholen en Walcheren. Het rijk en de waterschappen betalen mee in Kerend tij - milieu-beleidsplan - in statenvergadering de investering, waardoor er voor de provincie nog 130 duizend gul den te betalen is. Op het Zeeuwse milieube leidsplan Kerend tij zijn 46 schrif telijke inspraakreacties ontvan gen. Er is over het plan gesproken tijdens een voorlichtings- en in spraakbijeenkomst. Bovendien zijn er aparte besprekingen ge weest met vertegenwoordigers van verschillende groeperingen in de samenleving, zoals de land bouw, het bedrijfsleven, milieu organisaties, consumenten en de overheid. Die laatste bespre kingen vielen buiten de formele inspraak. De inspraakreacties waren over het algemeen positief schrijven gedeputeerde staten aan provin ciale staten, vooral als het gaat om de doelstellingen voor het mi lieu. Op hoe die doelstellingen moeten worden verwezenlijkt, was wel kritiek. Voor een deel is die verwerkt in het beleidsplan. Provinciale staten wordt ge vraagd de nota met de aanpassin gen als gevolg van de inspraak vastte stellen. Bijna 30 duizend gulden van de provincie is nodig ter bestrijding van houtworm in het Zeeuws Mu seum in Middelburg. Met de Zeeuwse Bibliotheek, eveneens in Middelburg, is over eengekomen het jaarlijks te reser veren bedrag voor het "onder- houds- en vervangingsfonds ge bouw en inventaris" te verhogen met 240 duizend gulden. De sta ten moeten die afspraak formeel in een besluit bekrachtigen. De provincie krijgt van het rijk geld ter besteding in de kinderopvang. Voorgesteld wordt daarom ruim 89 duizend gulden subsidie te verstrekken aan de stichting Overleg Kindercentra Zeeland voor uitbreiding en verbetering van de kinderopvang. De provincie is wettelijk verplicht een verordening vast te stellen, waarin de inspraak bij besluiten in de jeugdhulpverlening wordt ge regeld. In de verordening wordt onder meer bepaald, dat bij besluiten die een min of meer al gemeen karakter hebben de mo gelijkheid tot inspraak wordt geboden. SOS Telefonische hulpdienst en Kinder- en jeugdtelefoon wil de dienstverlening uitbreiden en heeft daarvoor bij de provincie om geld gevraagd. Het voorstelis 114 duizend gulden beschikbaar te stellen voor personeelsuitbrei ding. Bij de telefonische hulpdienst ko men jaarlijks rond de 6500 gesprekken binnen. De kinder en jeugdtelefoon wordt onge veer 1250 keer per jaar gebeld. De middelbare scholen in Zeeland zijn gefuseerd, nadat het rijk daar toe plannen had vastgesteld. Pro vinciale staten wordt gevraagd het op de fusies gebaseerde plan van spreiding en situering van de scholen vast te stellen en aan te bieden aan het rijk - het ministerie van onderwijs en weten schappen. Voor het personeel bij de welzijns- instellingen wordt een sociaal statuut ter vaststelling aangebo den. Het statuut krijgt geldings kracht voor de instellingen, waarvan wordt onderzocht of hun werkterreinen elkaar overlap pen. Ook wordt de staten ge vraagd in te stemmen met het dynamisch streefmodel Zeeuwse welzijnsstructuur, waarin werk terreinen van de organisaties worden gebundeld waar dat kan en uit elkaar gehaald waar dat no dig is. Een krediet van 3 miljoen gulden is nodig voor de dubbeldekker Prins Willem-Alexander op het veer Kruiningen-Perkpolder. De generatoren moeten worden ge repareerd en via groot onderhoud aan de voortstuwingsmotoren en de stuwmachines wordt de le vensduur van de boot met tien jaar verlengd. Kinder&JeugdTelefoon Zeeland Alscrictsis 0II8O 38080 Staten beslissen over extra subsidie telefonische hulp dienst De nv Delta Nutsbedrijven is de opvolger van de nv PZEM en de nv WMZ. De provincie is daardoor aandeelhouder van de nieuwe vennootschap geworden. De sta ten worden gevraagd het regle ment dat eerst voor de PZEM gold, aan te passen aan de nieuwe situatie. Na de vaststelling van het regle ment bepalen de staten hun posi tie ten opzichte van het financieel plan 1991 van de nv Delta Nuts bedrijven. m De herinrichting van het Abdij plein in Middelburg met verplaat sing van de ingang van het Zeeuws Museum en het provin ciehuis gaat 2,5 miljoen gulden kosten. De staten beslissen over het krediet. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 ^rmgeet meeu o$ owl te ovuJrrkotocteri.tJo^t cuvotlg oot> je weet ctiut je e&K iicuutjefyut neêpm niet een cUm omwjje- Wtg1% jmóó&ft lërnrt Cdte 1389, Godrü&m ciwQmi cc.e. Met Xoyt wijn Pumlje cMijcLaoecL voxrt dedM/jmmvLi Professionele kappersprodukten om ook thuis uw haar optimaal te verzorgen. Alle benodigdheden op het gebied van haarverzorging en kappersartikelen. Alle bekende merken haarcosmetica en diverse andere haarartikelen zoals haarmode, haaraccessoires, haarbanden, borstels, kammen, kappersscharen, kapperstondeuzes, kappersföhns, etc. etc. Ook diverse professionele merken speciaal voor Afro-Hair. Door eigen import kunnen wij u zeer lage prijzen aanbieden, b.v. de gehele maand december diverse akties. UNIVERSELE SOFTSTYLERS adviesprijs 24,95 nu slechts 15,95 SHABAM HAIRSPRAY FORTE 400 ml, adviesprijs 16,95 nu slechts. 7,95 INDOLA CRÉMEBEHANDELING 200 ml met Ginseng balsam nu slechts 5,95 WELLA CRÉMEBEHANOELING 250 ml, acviesprijs 9,95, restant aanbieding. 5,95 PERMANENT PAPIER doosje a 1000 stuks nu slechts 3 voor. 5.95 PERMANENT WIKKELS pakje van 12 stuks va 2,95 MURRAYS POMMAOE bij ons 8.95, 2 potten voor 15,50 MINOXIDIL tegen haaruitval, 30 ml flakon/depper voor 39,95 SHAMPOO tegen haaruitval, flakon 250 ml voor 4,95 GEL TUBE 100 ml155 GEL POT 500 ml4,95 Diverse andere december aanbiedingen, let op de RODE STIP AANDUIDING in onze winkel (aanbiedingen zolang de voorraad strekt). Hobeinstraat 1 - 4381 pa Vlissingen - Tel. 01184-18058 Hr m TOfl SYSTEEMPLAFONDS VERLICHTINGSSYSTEMEN SYSTEEMWANDEN PROJEKTINRICHTINGEN Murre Moens adviseert, levert en monteert een onbeperkt programma systeemplafonds en een veelheid aan mogelijkheden voor alle denkbare ruimten en projecten. Murre Moens heeft als vaste uitgangspunten brandwerend, acoustisch en energiebesparend. KANTOOR- BEDRIJFSMEUBELEN waaronder; Draaistoelen Stalen bureaus Archiefkasten 4-ladenkasten al vanaf 35,— vanaf f 75 vanaf f 175, vanaf f 150, Ook het adres voor uw nieuwe kantoormeubelen Nieuwe kuipstoelen Draaistoelen (met 1 jr. garantie) al vanaf 22,50 vanaf f 175,— Geldeloozepad 6-8 Goes, tel. 01100-50015 Fax: 50025 U vindt ons bedrijf in Goes bij het sportpark, achter de Ford/Peugeot-garage

de Faam | 1990 | | pagina 11