Twee Zeeuwen bekroond bij Camera Award 1990 'leder zijn deeldertje' Piet Brakman met première in Souburg 29 NOVEMBER T/M 5 DECEMBER IN MIDDEN ZEELAND KINDER BOEKEN Van Zweden en Vivaldi in Middelburg Nieuwe zanger The Starshooters GEZIEN JULES DEELDER OVER ZIJN SHOW: Midgard swingt Mirjam Bruinooge concerten Bar American Happy Buccaneer terug in jaren 50 Woensdag 28 november 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER fm iïï IÏÏ HÏ is4 las »sÉS'i&L 'iéé c/e met de eerste prijs bekroonde foto van F. de Bruijne uit De foto van de Middelburger A. van de Bosse, goed. voor de V/issingen. dertiende prijs. Twee Zeeuwen haaiden een prijs in de categorie foto van de Camera Award 1990. De Vlis- singer F. de Bruijne miste daar bij net de hoofdprijs, maar ging toch met f 2.500,- aan waar debonnen naar huis. A. van den Bosse uit Middelburg werd bekroond met een 13e plaats, good voor waardebonnen ter waarde van f 500,-. In totaal werden 6000 opnamen inge zonden. De jury bekroonde 24 inzenders bij de catagorie foto en kende tien prijzen toe in de categorie video. Mevrouw I. Cox uit Purmerend ontving de hoofdprijs. Presentatrice Leoni Jansen overhandigde de prijzen. cloor Jan Smeekens Op schoot en met een boek dat zo begint - dat is voor kinderen de hemel op aarde: 'De dagen begonnen te korten en het werd koud en guur. Wilde herststor- men waren losgebroken, rukten de bladeren van de bomen en joegen ze in wervelende massa's door het grote bos. Het regende veel; de smalle paadjes die de dieren 's zomers hadden uitgesle ten tussen de struiken, verander den in beekjes, die zich grillig door het bos kronkelden en het was bijna niet mogelijk om een wandeling te maken zonder natte voeten te krijgen. Zwartglim mend van nattigheid hieven de kale takken zich naar de grauwe regenwolken. Het grote bos zag er verlaten en ongezellig uit. Het leek wel of de zomer voorgoed verdwenen was.' Liefhebbers van het werk van Jean Dubieu hebben aan een ali nea als deze voldoende, om te kunnen zeggen dat het niet lang meer kan duren of een oude be kende zal het verhaal binnen wandelen: 'Maar toch ging iédere morgen, nog voordat het hele maal licht geworden was, het deurtje van de kabouterboom open en kwam Paulus, de boska bouter, onder het fluiten van een vrolijk deuntje naar buiten stap pen om zijn dagelijkse wandeling te gaan maken.' Met het grote boek van Paulus de Boskabouter doet uitgeverij Leo pold veel ouders ongetwijfeld een groot plezier. Zien dat je kind geniet van wat je lang geleden zelf als onvergetelijk ervaren hebt, is een ongewone sensatie. De heruitgave-in één band (20,5 x 28,5 cm en 145 bladzijden) be vat 'Het Winterboek van Paulus' (1984), 'Paulus en Kenarrepoere' (1956), 'Paulus en Priegeltje' (1956) en 'Paulus en professor Punt' dat rond 1955 met grote tussenpozen in het Kinderblad Kris Kras verscheen. Jean Dulieu publiceerde zijn eer ste Paulusverhaal na de oorlog en is sindsdien niet meer uit de kin derkamer weg geweest. In 1962 kreeg hij voor 'Paulus de hulpsin terklaas' de prijs voor het beste kinderboek van het jaar en daar is het (afgezien van enkele Vlag en Wimpels) bij gebleven. Opmerke lijk, want wie oude jaargangen van de gids Boek en Jeugd door bladert komt daarin veel, ooit be jubelde en zelfs bekroonde auteurs tegen van wie het werk vandaag de dag absoluut niet meer te pruimen valt: ouderwets, oubollig, kinderachtig, mo dieus,voorspellen hoe lang Paulus het volhoudt is riskant, maar het alleraardigste kabouter- je wordt vast heel oud. De prijs van het boek is mis schien reden naar de bibliotheek te stappen. Dat zal dan wel op re serveren uit draaien, want het boek ziet er zo begeerlijk uit dat kinderen het zo lang mogelijk thuis zullen willen houden, Vóór 5 december een briefje naar het Taaitaaipoppenplein lijkt me een goede suggestie. Jean Dulieu: Het grote boek van Paulus de Boskabouter met il lustraties van de schrijver. Uitge verij Leopold, Amsterdam. Prijs f 29,90. ledereen die de top 40 harder zet bij de hitsingle van Vivaldi, heeft geluk. Jaap van Zweden en het Combattimento Consort Amster dam voeren het volledige concert De Vier Jaargetijden van Antonio Vivaldi uit in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal, vrijdag 30 november om 20 uur. De interpretatie van Van Zweden en het Combattimento belooft boeiend en verfrissend te zijn. De cd was binnen enkele weken goud, en de vorige concerten van de Nederlandse tournee waren zeer succesvol. In Middelburg staat naast Vivaldi nog een grote componist op het programma. In een vioolconcert van Johann Se bastian Bach in G-moll zal Jaap van Zweden soleren. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Jo- ban Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). V/erken van J.W. van Tri rum, Dinge- mans, Rob de Haan, olieverfschilderij en, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Holografiemuseum 'Dennis Gabor'. (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen-t Zee paardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanente expositie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Groot mede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak geopend. tel 01180-16323. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte: Eva Besnyö, foto's Zeeland toen. (t/m 1 december) 13 x anders, vanaf 3 december) Hal begane grond: Sri Lanka, foto tentoonstelling Amnesty Internatio nal. (t/m 1 december) Teken voor cul tuur, tentoonstelling winnende affiches affichewedstrijd, (vanaf 3 de cember). Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Tweede verdie ping: Vervoersmiddelen. Openingstij den Bibliotheek. Eetcafé Dangeroe. (Vlasmarkt 39). Elisa Kuipers. Zeeuws Museum. (Ab dij 3). Pronken met Oosters porselein, tentoonstelling. Guido Lippens, schil derijen en tekeningen. "Van zieken en van wezen, zeven eeuwen Godshui zen in Middelburg", Openingstijden di. t/m vr. 10 tot 17 uur, za. t/m ma. 13.30 tot 17 uur. Antiquites B. Witte. (Vlasmarkt 11). Loncken naar oosters porselein, 175 stuks porselein vanaf de periode 1662 tot aan 1880. Di. t/m za. van 10.30 tot 12.30 uur en 13.30 tot 18 uur. (tot 30 november). Rabobank, (hal Hoofdkantoor Lange Geere 3). Wim Vermeulen, Ope ningstijden bank. (tot 30 november) Galerie van de Delta Nutsbedrijven. (Poelendaelesingel 10). schilderijenex positie. Tijdens kantooruren. Balans 17. (Balans). Uw eigen keu ze?. Openingstijden woensdag, don derdag en vrijdag van 12 tot 17 uur, zaterdag 11 tot 16 uur. De Ruimte. (Kinderdijk 10). Marjan van de Vrie, grafiek. Do. t/m zo. van 13.30 tot 17.30 uur, verder op afspraak tel. 01180-35172. Stichting Beeldende Kunst Zeeland. (Kuiperspoort 22). Lous Martin en Su zanne Esser, sieraden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum.(Duin- vlietweg 6) "Amateur Beeldende Kunstenaars". verschillende kunstenaars met beel den, brons, marmer, inkt, tekeningen, acryl en olieverf. De laatste der Hane- kammen, tentoonstelling over be dreigde paddestoelen. Tien Zeeuwen zien de natuur 4, Openingstijden Za. t/m Ma. 13.30 tot 17 uur, Di. t/m Vr. 10 tot 17 uur. VEERE Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Wisseltentoonstel ling: Zeeland Waterland. Zeespiegelrij zing. Wo. t/m zo. van 10 tot 17 uur. Atelier Galerie Paul de Vries. Capel- lestraat 1. schilderijen. Dagelijks geo pend. tel. 01181-1361. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Ma. t/m zo. van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juli ana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Ster renkunde, Zeeuws Planetarium. Restaurant Valentijn. (Nieuwendijk 14). Diane Capello, aquarellen. Tij dens openingsuren. Atelier De Galerie. (Hobeinstraat 95). Tekeningen, handwerken en andere kruissteken. Openingsuren tussen 14 en 18 uur. NMB bank. (A. Dekenstraat 1). Het Nieuwe Vlissingen, historie, verkeer, wonen, werken, winkelen, overzicht van de ontwikkeling van Vlissingen. Bezichtiging tijdens kasuren NMB bank. Bellamy 19. (Bellamypark 19). Erwin Olaf, hedendaagse kunst. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m zo. van 13 tot 17 uur. (vanaf 9 november). WEMELDINGE Galerie L. Rijks (Chezeeweg 27). schilderijen. Tel. 01192-1373. Dage lijks geopend. DONDERDAG 29 NOVEMBER Middelburgs Muziek Korps, En- semblespel in Burgerzaal, Stad huis Middelburg, 19.30 uur. The Corner Cats, Rock-en-Roll show uit de jaren 50, Happy Buc caneer, Aagje Dekenstraat 5, Vlissingen, v.a. 21.30 uur. Jos Brink Tekstpierement, kabaret-show "Er wordt gestrooid". Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur. Hans Borghardt, Bachten Kom- me, Vlissingen, 14.00 - 16.00 uur. De Doordouwers met De fam. Schelvis, Bachten Reede, Vlissin gen, 19.30 - 21.30 uur. Corner Cats: Back to the fif ties, Happy Buccaneer, Aagje De kenstraat 5, Vlissingen, 21.30 uur. Hans Borghardt, Bachten Kom- me, Vlissingen, 14.00 - 16.00 uur. VRIJDAG 30 NOVEMBER Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 en 20 uur. Barbershop Kwartet "Special Delivery", live optreden. Tapperij De Harlekijn, St. Jansstraat 34, Middelburg, aanvang: 22.00 uur. Cotton Club Night, m.m.v. dans-orkest "Dezz", Cosmo, Vol- taweg, Vlissingen, 21.00 uur. Jos Brink Tekstpierement, kabaret-show "Er wordt gestrooid". Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. J.D. Lawtum, gospelpop zanger, Chr. Scholengemeen schap Walcheren, Elsenlaan 4, Middelburg, 20.00 uur. Jaap van Zweden, concert. Concert- en Gehoorzaal, 20.00 uur. Public Hairdo, Jongerencen trum Midgard, Kuiperspoort 12, Middelburg, 22.30 uur. The Starshooters, Jongeren centrum "Walk-lnn, 21.30 uur. Steel against Steel, Bar Ameri can, Plein 1940, Middelburg, 21 uur. ZATERDAG 1 DECEMBER Chicken Scratch en Arson Gar den, concert, 't Beest, Beesten markt 3, Goes, 22.00 uur. Chr. Brass Band "Onda", con cert, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, 19.30 uur. Stichting Dansz, choreogra fieën, Prins van Oranje, Goes, 20.00 uur. Piet Brakman, theaterprogram ma "Tussen Gisteren en Mor gen", Buurthuis De Zwaan, O-Souburg, 19.30 uur. Museumconcert m.m.v. vocaal ensemble Kwartone, Zeeuws Museum, Middelburg, 20.30 uur. ZONDAG 2 DECEMBER Stichting Dansz, choreogra fieën, Prins van Oranje, Goes, 15.30 uur. Andras Czifra Zvi Masch- kowski, concert. Vestzaktheater, Vlissingen, 16.00 uur. McAnthony's Blues Gang, Bar American, Plein 1940, Middel burg, 15.30 uur. DINSDAG 4 DECEMBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Hans Borghardt, geb. Reho- both, Rehobothstraat 2 0- Souburg, 14.00 - 16.00 uur. Het Griftheater, "La Stanza", Stadsschouwburg, Middelburg, 20.30 uur. WOENSDAG 5 DECEMBER Poppentheater Parabel, thea terzaal Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 15.00 uur. De nieuwe Starshooter- zanger Rinko. PRESENTATIE IN WALK INN De bekende Zeeuwse rock 'n roll band The Starshooters presen teert vrijdag 30 november de nieuwe zanger tijdens een optre den in de Vlissingse Walk-lnn. De plaatsvervanger van Jan van Luijk wilde vóór het optreden niet meer kwijt dan dat hij Rinko heet, uit Bruinisse komt en samen met The Starshooters voor een spet terend optreden gaat zorgen. Fans van de onvervalste eind ja ren 50 sound mogen dit concert, dat om 21.30 uur begint, dus niet missen. VRIJDAG 30 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bird on a wire' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flatli- ners' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Bird on a wire' 19 en 21.30 uur. Electro Middel burg, 'Mo'better blues' 19 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Enemies, a love story' 20 uur, 'Wilt' 22.30 uur. ZATERDAG 1 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bird on a wire' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Cadil lac man' 14 uur, 'Flatliners' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Bird on a wire' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Mo'better blues' 19 en 21.45 uur. Schut tershoftheater Middelburg, 'Ene mies, a love story' 20 uur, 'Wilt' 22.30 uur. ZONDAG 2 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bird on a wire' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Cadil lac man' 14 uur, 'Flatliners' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Bird on a wire' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Mo'better blues' 14 en 20.30 uur. Schuttershofthea ter Middelburg, 'Enemies, a love story' 20.30 uur. MAANDAG 3 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bird on a wire' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pretty Woman' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flatli ners' 20 uur. Grand theater Goes, 'Hunt for red October' 20 uur. Electro Middelburg, 'Mo'better blues' 20.30 uur. Schuttershof theater Middelburg, 'Enemies, a love story' 20.30 uur. DINSDAG 4 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bird on a wire' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pretty Woman' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flatli ners' 20 uur. Grand theater Goes, 'Hunt for red October' 20 uur. Electro Middelburg, 'Mo'better blues' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Enemies, a love story' 20.30 uur. WOENSDAG 5 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlis singen, 'Bird on a wire' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pretty Woman' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Cadil lac man' 14 uur, 'Flatliners' 20 uur. Grand theater Goes, 'Hunt for red October' 20 uur. Electro Middelburg, 'Mo'better blues' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Enemies, a love story' 20.30 uur. DONDERDAG 6 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bird on a wire' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pretty Woman' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Flatli ners' 20 uur. Grand theater Goes, 'Hunt for red October' 20 uur. Electro Middelburg, 'Mo'better blues' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Enemies, a love story', 20.30 uur. ZATERDAG 1 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De klei ne zeemeermin' 14 uur. Alhambra ill Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Kuifje en de zonnetempel' 14 uur. ZONDAG 2 DECEMBER Alhambra III Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Grand theater Goes, 'Asterix en de knallende ketel' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Kuifje en de zonnetempel' 14 uur. WOENSDAG 5 DECEMBER Alhambra III Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Met behulp van de Amsterdamse formatie Pubic Hairdo swingt Jongerencentrum Midgard in Middelburg vrijdag 30 november. Vanaf 22.30 uur volgen in een rap tempo swingende, harde en snelle nummers elkaar op, gekop peld door de meest onlogische breaks. Pubic Hairdo vindt zelf dat ze 'in- credibilly' spelen. Dat wil in de volksmond zeggen dat ze van metal, punk, funk, jazz, reggae en pure pop een apart mengsel maken. Pubic Hairdo bestaat bij na 2 jaar en heeft in Amsterdam de naam elke zaal plat te krijgen. Vol verwachting klopte ons hart. Deze keer echter niet voor de gulle kindervriend uit Spanje, maar voor de nacht burgemeester van Rotterdam. En zondag 25 november was het dan zover. Jules Deelder bezocht met zijn gevolg Vlis singen om de havenstad weer voor ruim 100 minuten op zijn grondvesten te doen schud den. In twee keer 50 minuten presteerde de 46-jarige dichter het weer om zijn mening over een zeer breed scala aan on derwerpen te geven op zo'n manier dat het in de oren van menigeen nog lang zal hebben nageklonken. Van de, in zijn ogen belachelij ke, moderne spelling, naar 31 uitgangspunten om jezelf voor niemand te laten onderdoen, tot een ode aan de eerste spij kerbroeken, ('het teken van verzet toen, je vindt het ner gens meer terug. Nu loopt ie dereen van boer tot burgemeester erin en toon je weer verzet door er juist niet in te lopen') niets ging aan zijn vlijmscherpe tong voorbij. Ook muzikaal wist de jazzfanaat, zoals Deelder zichzelf om schrijft, de ruim 150 mensen die de zaal in het jongerencen trum De Piek volledig vulden, te boeien. Met zijn trio Mereet gaf hij een paar staal tjes jazz weg, die hun weerga niet kenden. In tegenstelling tot wat veel mensen schijnen te denken, ziet Jules Deelder zichzelf niet als iemand die de spot drijft met alles en iedereen, en lak heeft aan allerlei geldende ethische normen. Over zijn uit eenzetting over bijvoorbeeld de gehandicapten en hun sport is hij zelf heel positief. „Ik probeer niemand te hekelen, en je kan er rustig van uit gaan dat die gehandicapten het zelf heerlijk Een alleen ogenschijnlijk c vinden als ik ze in mijn show noem, besteed er nog eens ie mand aandacht aan ze, zonder dat er direct een hulpgironum mer wordt gegeven", weerlegt de Spartafan. „Het is aan de andere kant ook niet zo dat ik een doelgroep aan wie ik die boodschap - voor zover hier sprake is van een boodschap over wil brengen, hoor. Mijn publiek is over het algemeen heel gemeleerd en als ik er tot twee doordring is dat genoeg, leder zijn deeldertje", grijnst de sneldichter. Humor kan de kunstenaar geenszins ontzegd worden. Na de voorstelling, achter een gin bitter-lemon, wordt er niet ge moedelijk nagepraat over het optreden. Meneer Deelder en kornuiten duiken een auto blaadje in. Hij geeft toe dat hij, naast jazzfanaat en Spartafan, ende Deelder. ook een autoliefhebber is. Al leen jammer dat er tot nu toe al drie autoradio's uit zijn Citroen prestige zijn gekaapt. „Maar", relativeert hij, „Als je onder het rijden goed naar je auto luistert, hoor je ook wel wat hoor". Een opmerking die elke doorwinterde automaniak ge sierd zou hebben. Hij schroomt daarbij niet om de drugsaan- pak in Nederland en ook de rest van wereld te bekritiseren. „Ze moeten zo iemand geven wat ie wil, en dan zouden ze eens moeten vragen waarom ie dat nou doet. Dan krijgt de gene op de eerste plaats goed spul en geen rotzooi en daar naast hoeft hij ook geen auto radio's te jatten", pleit Deelder. Mc Anthony van de Blues himself. Groningse heavy metalband Against Steel treedt vrijdag 30 november op in Bar AMerican in Middelburg. Zondag 2 decem ber komt Mc Anthony's Blues Gang naar de Zeeuwse hoofdste delijke café aan Plein 1940. Deze Brabantse formatie is goed be kend op die plaats, ook tijdens het jazzfestival kregen deze Bra banders de zaak plat. Het con cert vrijdag begint om 21 uur, zondag zijn de eerste deunen vanaf 15.30 uur te horen. The Corner Cats. In café Happy Buccaneer in Vlis singen treedt donderdag 29 no vember de groep Corner Cats op. De groep brengt met haar muziek de jaren vijftig opnieuw tot leven. Troubadour Piet Brakman steekt zaterdag 1 december de Wester- schelde over voor de première van zijn programma Tussen giste ren en morgen. De voorstelling vindt plaats in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg, aan vang 19.30 uur. Het programma duurt twee uur en bevat een uitgesproken - Zeeuwsvlaamse - kijk op het le ven. Conferences en liedjes ge bruikt de zanger om zijn visie weer te geven. Doorgaans ge bruikt Brakman actuele onder werpen. Niet alleen Zeeland is het werkterrein van de liedjeszan ger, regelmatig betreedt hij podia buiten de provincie. Piet Brakman. Jaap van Zweden met zijn geliefde DeI Gesu viool.

de Faam | 1990 | | pagina 7