lil Vlissingen en Middelburg gaan door Raadsexcursie Parkeerpassen 1991 Studiekosten Verkeer Hinderwet Bestemmingsplan Actieplan Edelstenenbuurt Sint- koop avonden Commissies Wegbeplanting Goede argumenten voor aanwijzing tot stadsgewest GEMEENTE MIDDELBURG Week Tafeltje Dekje Mogelijkheden Argumenten Parkeerpassen voor bedrijven Parkeerpassen voor bewoners Woensdag 28 november 1990 DE FAAM iorhet oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Om u ruimere gelegenheid te ge ven uw Sinterklaasinkopen te doen, mogen de winkels in Mid delburg tijdens extra koopavon den geopend zijn. Dit betekent dal op: 28, 29 en 30 november en op 3 en 4 december 1990 de winkels extra geopend mogen zijn van 18.00 tot 21.00 uur. In de maand december worden de volgende commissievergaderingen gehouden: Bestuurscommissie Culturele Za ken, 6 december om 15.45 uur. Secr. mw. Cijsouw (tel: 75575). Commissie Sociale Zaken, 6 de cember om 19.30 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel: 75431). Commissie Onderwijs, 10 decem ber om 15.30 uur. Secr. dhr. H. Groesser (lel: 75483). Commissie Gemeentewerken, 10 december om 19.30 uur. Secr dhr. P. Meeusen (tel: 75425). Commissie Financiële Zaken, 11 december om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. Braam (tel: 75533). Co mm issie Volk sh ids vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, 11 december om 19.30 uur. Secr. tel: 75422. Commissie Economische Zaken, 11 december om 19.30 uur. Secr. mw. E. Klooster (tel: 75449). Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, 11 december om 19.30 uur. Secr. mw. C. Manuputty (tel: 75465). Bestuurscommissie Welzijn, 12 december om 16.00 uur. Secr. dhr. I. Bijleveld (tel: 75560). Commissie Verkeer, 12 december om 19.30 uur. Secr. mw. A.C. Beije (tel: 75433). Commissie Volksgezondheid, 13 december om 16.15 uur. Secr. dhr. M.C. Westveer (tel: 75565). Bestuurscommissie Ontwikke lingssamenwerking, 18 december om 15.30 uur. Secr. dhr. W.J. van Kooien (tel: 75418). Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, 20 december om 16.30 uur. Secr. dhr. J. Groenenberg (tel:, 75431). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op 17 december om 14.00 uur. Op verzoek van het wegschap Walcheren is door de Heidemij een Landschapsbeleidsplan (LBP) opgesteld ten behoeve van het be heer van de beplantingen langs de wegen die bij het wegschap in on derhoud zijn. Aan dit plan werd meegewerkt door vertegenwoordigers van de provincie Zeeland, Bos- en Land schapsbouw, agrarische standor ganisaties (ZLM/CBTB), Zeeuwse MUieu Federatie, Heide mij en uiteraard het wegschap Walcheren. De beplantingen op de wegber men bepalen in belangrijke mate cle verschijningsvorm van het Walcherse landschap. Een doel matig beheer is ondermeer een vereiste om de kwaliteit van het landschap te waarborgen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 3 december 1990 tot en met 9 december 1990. maandag zuurkoolstamppot met worst dinsdag gesn. rundvlees, spercibonen, aardappelen woensdag varkensvlees, vruchtensaus, rijst donderdag rundergehakt, andijvie, puree vrijdag saucijzen, rode bietjes, aard appelen zaterdag spaghetti bolognese Met de uitvoering wordt op korte termijn aangevangen, ondermeer aan de Oude Vlissingseweg. Hier zullen de bomen selektief worden afgezet zodat een onregelmatige bomenrij resteert. De bestaande haag zal worden ingesnoeid op een hoogte van ongeveer I meter. Indien nodig zullen na 2 of 3 jaar struiken worden bijgeplant. Deze termijn is nodig om eventueel wortelschol van de verwijderde bomen te bestrijden. De gemeenten Ylissingen en De gemeenten Vlissingen en Middelburg willen worden aangewezen als stadsgewest Vlissingen/Middelburg. De rijksoverheid kan stadsge westen aanwijzen door bepaal de stedelijke gebieden op te nemen in de zogenoemde Vier de Nota Extra (Vinex). Helaas zijn Vlissingen en Middelburg in deze nota niet als zodanig aangewezen. Vlissingen en Middelburg hebben echter goede argumenten in de rich ting van "Den Haag" om dat alsnog te doen. De argumenten om toch te wor den erkend als stadsgewest staan in een gezamenlijke brief van de colleges van burgemeester en wet houders van Vlissingen en Mid delburg aan de leden van beide gemeenteraden. De beide colleges zeggen dat de argumenten zullen worden gebruikt in het komende bestuurlijk overleg met de minis ter, in de vorm van een inspraa kreactie op de Vinex en bij het informeren van de leden van de Tweede Kamer. De gemeenteraden van Vlissingen en Middelburg en provinciale sta ten van Zeeland namen onlangs moties aan waarin bij de regering en de Tweede Kamer wordt aange drongen op de aanwijzing als stadsgewest. Ook de provincie Zeeland stelt zich volledig achter de kandidatuur van Vlissin gen/Middelburg als stadsgewest. Een stadsgewest moet een bepaal de bevolkingsomvang en een be paald voorzieningenniveau hebben en er moeten dagelijks tenminste 10.000 personen tussen de gemeente pendelen. Dit laatste is in het gebied Vlissingen/Mid delburg niet het geval en dat vormt voor minister J.G.M. Al ders de reden om Vlissingen/Mid delburg niet als'stadsgewest op te nemen in de Vinex. Dit heeft de beide gemeenten verbaasd en te leurgesteld omdat de indruk be stond dat deze criteria niet als harde getallen zouden worden ge bruikt. Zo werd vanuit "Den Haag" steeds instemmend geant woord op het pleidooi van VÏissin- gen/Middelburg om ook rekening te houden met de bijzondere lig ging, met de schaal en met de grensoverschrijdende ontwikke lingsmogelijkheden van Zeeland. De beide gemeenten zien echter nog goede kansen voor de aanwij zing tot stadsgewest. Op de nu verschenen Vinex zal een inspraa kreactie worden gegeven en er zal nog bestuurlijk overleg plaatsvin den. De beide colleges van b. en w. hebben de verwachting dat er goe de mogelijkheden zijn om de mi nister alsnog te overtuigen. Of dat zo is, zal blijken in het voorjaar van 1991. Dan wordt de regeringsbeslissing hierover gepu bliceerd. Ook al mocht hierin Vlissingen/Middelburg niet staan Een bezoek brengt cle raad ondermeer aan Staatsbosbeheer in het pand Toorenv/iedt (foto: J. Wolterbeek). aangewezen als stadsgewest, dan nog schatten de beide colleges, op basis van de tot nu toe ontvangen signalen, de kansen van het stads gewest hoog in. Uiteindelijk zal de Tweede Kamer het laatste woord hebben bij de vaststelling van de zogenoemde planologische kern beslissing waarin de stadsge westen staan genoemd. De gemeenten Middelburg en Vlissingen hebben voldoende ar gumenten om optimistisch te zijn over de erkenning als stadsgewest. .Het stedelijk kerngebied Vlissin gen/Middelburg kan in Zeeland zeker de functies vervullen als be doeld in de Vinex. Ook is het zo dat het aantal van 10.000 pende laars per dag wordt benaderd en er bovendien veel recreatieverkeer is. Dat vraagt om een andere aan pak dan in andere stadsgewesten. Bovendien is er al samenwerking tussen beide gemeenten, de omlig gende gemeenten en de provincie over de in de Vinex genoemde zaken. Ook van belang zijn de grensover schrijdende ontwikkelingen die een bijdrage kunnen leveren aan de totstandkoming van een Eure- gio Zeeland-Vlaanderen. Tot slot verdient het volgens de colleges van Vlissingen en Mid delburg aanbeveling om tenminste één stadsgewest te selecteren dat radicaal verschilt van de Randstad. Dit stadsgewest zou de kans moe ten krijgen om te experimenteren met oplossingen voor het afstem men van woningbouw, werkgele genheid, voorzieningen en (openbaar) vervoersvoorzienin gen. Ook zou het stadsgewest kunnen experimenteren met oplossingen voor het tegengaan van verkeerde ruimtelijke ontwik kelingen, voor het beïnvloeden van de vervoermiddelkeuze (ver- voerregio) en voor het versterken van de ruimtelijke kwaliteit. Vlissingen, Middelburg en de pro vincie Zeeland zullen zich blijven inzetten om de erkenning als stadsgewest te krijgen! Op vrijdag 30 november zal de jaarlijkse excursie van de gemeen teraad van Middelburg plaatsvin den. Op die dag zal de raad zich binnen de stad Middelburg oriën teren op nieuwe ontwikkelingen en knelpunten, enzovoorts. Het excursie-programma ziet et- als volgt uit: 9.00 uur: bezoek aan Staatsbosbe heer in het gerestaureerde pand Toorenvliedt; 10.45 uur: bezoek aan Vitrite. Hier zal onder andere worden in gegaan op de gemaakte vorderin gen op het gebied van het milieu; 14.00 uur: bezoek aan de Werk plaatsen Walcheren; 16.00 uur: bezoek aan de Concert en Gehoorzaal. Tijdens dit be zoek zal de raad nader worden in gelicht over de te verrichten onderhoudswerkzaamheden. Per 31 december a.s. verliezen de parkeervergunningen (parkeerpassen) voor bedrijven en voor bewoners in het attractiegebied van de bin nenstad hun geldigheid. 1)e regeling van de uitgifte van parkeerpassen zal voor het jaar 1991 niet worden gewijzigd. Dit houdt in dat voor liet verkrijgen van parkeerpas sen voor bedrijven en bewoners voor liet jaar 1991 de volgende regeling geldt: Het attractiegebied bestaat weer uit twee zones. Parkeerpasbezitters kunnen alleen gebruik maken van hun parkeerpas(sen) in de zone waar in hun vestigings- of woonadres is gelegen, met uitzondering van het Damplein. Op dit plein mag met gebruikmaking van een parkeerpas op alle vakken worden geparkeerd. De scheidingslijn tussen de noordelijke (zóne 1) en de zuidelijke (zóne 2) zóne loopt via de volgende straten: Langeviele, Pottenmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft en Damplein, waarbij dé panden aan de noordzijde van die straten in zóne 1 zijn gelegen en de panden aan de zuidzijde in zóne 2. Voorts zijn de parkeerpassen niet geldig op de Markt, Plein 1940, Vlis- sings Bolwerk, parkeerkelder Geere én voor parkeermeters waar een half-uur tarief geldt. Per bedrijf dat in hel attractiege bied van de binnenstad (globaal het gebied waar parkeermeters en -automaten staan) is gevestigd, worden maximaal twee parkeer passen mfgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld be draagt, evenals in 1990, 300,— per pas per jaar. Aanvraag van één of twee parkeerpassen kan uitsluitend geschieden door mid del van het daartoe bestemde aan vraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld in geleverd bij de Afdeling Algeme ne Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1, ingaande maandag 3 december 1990 om 08.30 uur. Aanvragen gedaan vóór dat tijdstip zullen niet in behandeling worden genomen. De aandacht wordt er op ge vestigd dat maximaal 300 be- drijfspasscn zullen worden afgegeven. De afgifte zal geschie den in volgorde van binnenkomst van de aanvraagformulieren, waarbij geen voorrang zal worden verleend aan de huidige parkeer- pashouders. Verleende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toegezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal ge schieden door middel van toezen ding van een faktuur. Per woonadres in het attractiege bied van de binnenstad wordt maximaal één parkeerpas afgege ven. Hel daarvoor verschuldigde parkeergeld bedraagt, evenals in 1990, 213,— per jaar. Er geldt geen maximum voor totaal aantal uit te geven bewonerspassen. Der halve is het niet noodzakelijk om persé op 3 december a.s. een aan vraag voor een bewonerspas in te dienen. Aanvraag van een par keerpas voor bewoners kan uit sluitend geschieden door middel van het daartoe bestemde aan vraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld in geleverd bij de Afdeling Algeme ne Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1. Op het aanvraagformulier dient naast de naam en het adres ook het kenteken, merk en kleur van de auto te worden vermeld. Ver leende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toege zonden. De inning van het ver schuldigde parkeergeld zal geschieden door middel van toe zending van een faktuur. Overigens is aan alle houders van een parkeerpas 1990 een aan vraagformulier met toelichting toegezonden. Wanneer men op 1 januari 1990 niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de par- keermeter of -automaat gebruikt worden. Als kinderen van de basisschool in' het voortgezet onderwijs te recht komen, dan komen er diver se kosten die aan een opleiding betaald moeten worden. Ouders kunnen voor die kosten een tege moetkoming aanvragen. Dit kan via de regeling tegemoetkoming studiekosten. Er zijn echter een paar voorwaarden waaraan men moet voldoen om daarvoor in aanmerking te komen. - De onderwijsinstelling. Dit moet een voltijds opleiding zijn die be kostigd wordt door het ministerie van O W. Tevens moet het een school in Nederland zijn. - Leeftijd. Het kind waarvoor het aangevraagd wordt moet de basis school hebben verlaten en mag niet ouder zijn dan 18 jaar. - Nationaliteit. Men moet de Ne derlandse nationaliteit bezitten of in het bezit zijn van een verblijfs vergunning voor onbepaalde tijd. - Inkomen. Het verkrijgen van de tegemoetkoming hangt af van het belastbaar of zuiver inkomen van 1989. De tegemoetkoming studiekosten vergoedt boeken en leermiddelen, eventuele reiskosten, kosten voor het uitwonend zijn en als de stu dent voor 31 juli 16 jaar is gewor den een vergoeding voor het lesgeld. Denkt men in aanmerking te ko men voor de tegemoetkoming stu diekosten dan moet de aanvraag gedaan worden vóór 31 december 1990. Dit kan via een geel aanmel dingsformulier dat op de school te verkrijgen is. Naar aanleiding daarvan stuurt de studiefinancie ring een formulier op om het in komen van 1989 bekend te maken. Voor het opgeven van het inko men heeft men de tijd tot 30 april 1991. Mochten er vragen over de tege moetkoming in de studiekosten zijn, dan kan men altijd contact opnemen met het steunpunt stu diefinanciering te Vlissingen. Dit kan telefonisch onder tel.nr. 06-3212157 of 06-3991139. Het is ook mogelijk om langs te komen. Het bezoekadres is Edisonweg 4 in Vlissingen. Voor bovenstaande geldt dat de openingstijden van 09.00 tot 12.00 en 14.00 tot 16.00 uur zijn. grens van hel "attractiegebied' Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van de Touwbaan aangeduid parkeervak, gelegen nabij het pand Touwbaan 51, behalve voor de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,- aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van de heer J. Adamopoulos voor een Grieks restaurant aan de Lange Noordstraat 14 te Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: - SKS Piping B.V. voor een pijpleiding- en staalconstructiebedrijf aan de Uyterschootweg 14 te Middelburg; Kleef Autobanden B.V. voor een kleinhandel in autobanden en accu's aan de Herculesweg 10 te Middelburg; de heer I.B. Potter voor een kraanverhuurbedrijf aan de Uyter schootweg ong. te Middelburg; - Bouwgroep Peters Beheer B.V. voor een aannemingsbedrijf aan de Oostperkweg 19 en de Dampoortweg 4 te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaar- en beroepsprocedure kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel: 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 28 november 1990 staat de officiële kennisgeving. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 19 november 1990 een voorberei- dingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel Duunmede 3, zoals aangegeven op tekening S185-29 d.d. 11 juni 1990; b. het perceel Grenadierweg, zoals aangegeven op tekening S160-18 d.d. september 1990; c. het gebied tussen de Vrijlandstraat en de Jadeplaats, zoals aangegeven op tekening S207-29 d.d. oktober 1990; d. een gedeelte van het perceel Veerdam 6, zoals aangegeven op tekening S148-25 d.d. 21 augustus 1990. De besluiten treden in werking op 28 november 1990 en liggen met de bijbehorende pre-adviezen en tekeningen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een verzoek hebben ontvangen om medewerking aan de verbouw van Grenadierweg 1, (Akzo-hal) tot squash- accommodatie. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse vi gerende bestemmingsplan "Uitbreidingsplan in Onderdelen 1959". Aangezien echter uit planologisch oogpunt in beginsel geen bezwaar tegen het bouwplan bestaat kan, vooruitlopende op de herziening van het bestemmingsplan, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling wor den verleend. Bij de besluitvorming omtrent het verlenen van een dergelijke vrijstelling wordt rekening gehouden met eventueel bij derden levende bezwaren. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 30 november 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden kenbaar gemaakt aan burgemees ter en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Herinrichting Edelstenenbuurt/reconstructie ontsluitingsweg Vrijlandstraat/Jadeplaats Voor het verbeteren van de Edelstenenbuurt heeft een werk groep bestaande uit vertegenwoordigers van de Woningbouwve reniging, de Vrouwenadviescommissie en gemeente een aantal voorstellen uitgewerkt. Deze voorstellen hebben, voor wat de openbare wijkvoorzieningen aangaat, betrekking op: 1. de ontsluiting van de Jadeplaats (via de Agaat) vanaf de Vrij landstraat. Voor de ontsluiting van nieuwe woningen aan de Agaat wordt een deel van de fietsverkeersroute Vrijlandstraat - station ge schikt gemaakt voor auto's. Hierbij wordt ook de in- en uitrit bij het kantoorcomplex aan de Vrijlandstraat aangepast. Door de werkgroep is voorgesteld de Jadeplaats via Agaat toegankelijk te maken voor auto's. Het binnenplein krijgt daarmede een eigen ontsluiting en de bestaande ontsluiting, via Granaatplaats en Turkoois kan vervallen. 2. het autovrij maken van de Onyxplaats. Door de inrichting van dit pleintje is een versnipperde binnen plaats ontstaan met een beperkt aantal parkeerplaatsen. Om de woonsfeer beter tot haar recht te laten komen heeft de werk groep voorgesteld de parkeerruimte op te heffen en het binnen plein autovrij te maken. Daardoor ontstaat een gemeenschappelijk woonerf en kunnen enkele tuinen vergroot worden. 3. herinrichting Saffier. De gecombineerde fiets/looproute door de Saffier is verwarrend voor de gebruikers. In verband hiermede wordt voorgesteld aan de noordkant van de Saffier een voetpad te maken, dat hoger ligt dan het fietspad. 4. Roozenburglaan/Saffier. De verkeerssituatie ter plaatse is onduidelijk voor het auto-, fiets en voetverkeer. Voorgesteld wordt het zgn. langzaamverkeer voorrang te geven, een drempel te plaatsen en een stukje van het groen te betegelen voor fietsers. Van 30 november 1990 tot en met 20 december 1990 liggen de ze voorstellen tijdens kantooruren ter inzage bij het bureau Voor lichting, Stadhuisstraat 2. De reconstructie van de ontsluitingsweg Vrijlandstraat - Jade plaats wijkt af van de vigerende bestemmingsplannen Dauwen- daele Centrum en Dauwendaele. Hiervoor kan met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling van de genoemde bestemmingsplannen verleend worden. Voor de overige aanpassingen behoeft geen wijziging van een bestemmmingsplan plaats te vinden en is uitsluitend de in spraakverordening van toepassing. Inspraak/Bezwaren Tijdens deze periode kunt u a. inspreken c.q. bezwaar maken tegen de reconstructie van de ontsluitingsweg Vrijlandstraat-Jadeplaats b. inspreken op de overige voorstellen. Hiervoor is een formulier verkrijgbaar bij het Bureau Voorlichting.

de Faam | 1990 | | pagina 5