Sint-koopavonden Bouw asielzoekers centrum gestart Horecasluiting jaarwisseling Peter de Jong overleden Hinderwet Horeca Bestemmingsplan Hand tekeningen Huur- commissie Commissies Fietsen Verkeers- educatie GEMEENTE MIDDELBURG Week— Tafeltje Dek je Parkeerpassen voor bedrijven Parkeerpassen voor bewoners Ontheffing Toegang Woensdag 21 november 1990 DE FAAM iorhet oog van de Lange Jan Nieuwe parkeerpassen Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op donderdag 22 november zal wethouder nu: J.A.R.M. Douwes om 16.00 uur in de Voorhal van het stadhuis een 45-tal handteke ningen in ontvangst nemen van de 6-jarige Arnold Wuis. Arnold Wuis is woonachtig in de Dokstraat in Middelburg en heeft bij 45 kinderen handtekeningen verzameld om te pleiten voor het aanbrengen van speelwerktuigen in het Maisbaaigebied. De huurcommissie is een onaf hankelijke commissie, die op ver zoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan ge ven op allerlei vragen op het ge bied van huur en verhuur van woonruimte. Deze commissie houdt iedere der de donderdag van de maand spreekuur in Middelburg. Dus ook morgen 22 november 1990 van 9.30 tot 12.30 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. De huurcommissie is gevestigd in Goes, telefoon 01100-11891. Volgende week wordt de volgende commissievergadering gehouden: Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, 29 november om 16.30 uur op het politiebureau. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel. 75431). Deze vergadering is openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commis siesecretaris. Morgen, donderdag 22 november, wordt weer een kijkdag gehouden voor gevonden fietsen (elke derde donderdag van de maand). Van 9.00 tol 10.00 uur kan ieder een, die melding heeft gedaan van de vermissing van een fiets, op de binnenplaats van het Middelburgs politiebureau komen kijken of de vermiste fiets er bij staat. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hierover bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 26 november 1990 tol en met 2 december 1990 maandag jachtschotel, rode kool, appeltjes, aardappelen dinsdag gesn. rundvlees, groentemix, aardappelen woensdag kwartponder in paprikasaus, sperciebonen, aardappelen donderdag karbonade, bladspinazie, aard appelen vrijdag gebakken vis, groentemix, aard appelen zaterdag macaroni met ham en kaas O Tot 14 oktober j.l. konden alle rij bewijshouders in de gemeente Middelburg zich opgeven voor deelname aan een theoriecursus voor volwassen verkeersdeelne mers. Deze cursus, waarin de ver- keerskennis van de deelnemers wordt opgefrist, wordt georgani seerd door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland in sa menwerking met de gemeente. De cursus omvat vijf cursusavonden van ca. 2Zi uur. De kosten bedra gen f 35,per persoon. Het was de bedoeling in novem ber met de cursus te starten. Dit Zal waarschijnlijk januari wor den. Degenen die zich hebben aangemeld voor deelname, krij gen hierover binnenkort bericht. Per 31 december a.s. verliezen de parkeervërgunningen (parkeerpassen) voor bedrijven en voor bewoners in het attractiegebied van de bin nenstad hun geldigheid. De regeling van de uitgifte van parkeerpassen zal voor liet jaar 1991 niet worden gewijzigd. Dit houdt in dat voor het verkrijgen van parkeerpas sen voor bedrijven en bewoners voor het jaar 1991 de volgende regeling geldt: Het attractiegebied bestaat weer uit twee zones. Parkeerpasbezittcrs kunnen alleen gebruik maken van hun parkecrpas(sen) in de zóne waar in hun vestigings- of woonadres is gelegen, met uitzondering van het Damplein. Op dit plein mag met gebruikmaking van een parkeerpas op alle vakken worden geparkeerd. De scheidingslijn tussen de noordelijke (zone 1) en de zuidelijke (zone 2) zone loopt via de volgende straten: Langeviele, Pottenmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft en Damplein, waarbij de panden aan de noordzijde van die straten in zóne 1 zijn gelegen en de panden aan de zuidzijde in zóne 2. Voorts zijn de parkeerpassen niet geldig op de Markt, Plein 1940, Vlis- sings Bolwerk, parkeerkelder Geere én voor parkeermeters waar een half-uur tarief geldt. Per bedrijf dat in het attractiege bied van de binnenstad (globaal het gebied waar parkeermeters en -automaten staan) is gevestigd, worden maximaal twee parkeer passen afgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld be draagt, evenals in 1990, 300, per pas per jaar. Aanvraag van één of twee parkeerpassen kan uitsluitend geschieden door mid del van het daartoe bestemde aan vraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld in geleverd bij de Afdeling Algeme ne Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1, ingaande maandag 3 december 1990 om 08.30 uur. Aanvragen gedaan vóór dat tijdstip zullen niet in behandeling worden genomen. De aandacht wordt er op ge vestigd dat maximaal 300 be- drijfspassen zullen worden afgegeven. De afgifte zal geschie den in volgorde van binnenkomst van de aanvraagformulieren, waarbij geen voorrang zal worden verleend aan de huidige parkeer- pashouders. Verleende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toegezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal ge schieden door middel van toezen ding van een faktuur. Per woonadres in het attractiege bied van de binnenstad wordt maximaal één parkeerpas afgege ven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld bedraagt, evenals in 1990, 213,— per jaar. Er geldt geen maximum voor totaal aantal uit te geven bewonerspassen. Der halve is het niet noodzakelijk om persé op 3 december a.s. een aan vraag voor een bewonerspas in te dienen. Aanvraag van een par keerpas voor bewoners kan uit sluitend geschieden door middel van het daartoe bestemde aan vraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld in geleverd bij de Afdeling Algeme ne Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1. Op het aanvraagformulier dient naast de naam en het adres ook het kenteken, merk en kleur van de auto te worden vermeld. Ver leende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toege zonden. De inning van het ver schuldigde parkeergeld zal geschieden door middel van toe zending van een faktuur. Overigens is aan alle houders van een parkeerpas 1990 een aan- De doorgetrokken lijn is de grens van het "attractiegebied". vraagformulier met toelichting toegezonden. Wanneer men op 1 januari 1990 niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de par- keermeter of -automaat gebruikt worden. Foto: J. Sinke. Om u ruimere gelegenheid te geven uw Sinterklaasinkopen te doen, mo gen de winkels in Middelburg tijdens extra koopavonden geopend zijn. Dit betekent dat op: 28, 29 en 30 november en op 3 en 4 december 1990 de winkels extra geopend mogen zijn van 18.00 tot 21.00 uur. Op vrijdag 16 november zijn de bouwwerkzaamheden gestart van het asielzoekerscentrum aan de Kruitmolenlaan te Middelburg. De heer .1. van Rijn, plaatsvervangend hoofd van de Afdeling Opvang Asielzoe kers van het ministerie van WVC heeft hiertoe de eerste paal geslagen. Het asielzoekerscentrum zal voor de duur van 5 jaar aan maximaal 275 asielzoekers onderdak bieden. Er is geen optie op verlenging in verband met de artikel 17 procedure van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Er is daarom gekozen voor een semi-permanente bouw. Volgens planning zal het asielzoekerscentrum in maart 1991 in gebruik genomen kunnen worden. De bouw van het tijdelijk centrum is opgedragen aan de Groot Bouw maatschappij B.V. te Vroomshoop in samenwerking met bouwbedrijf de Delta te Middelburg. De bouwbegeleiding is in handen van Klimaat garant ie/Servicebouw. Het asielzoekerscentrum in Middelburg is één van de 25 centra die er volgens de huidige behoefteraming in Nederland nodig zijn. Ten gevol ge van het gebrek aan gemeentelijke opvang verblijven er echter nu nog 3000 asielzoekers in hotels en pensions. Alle aandacht van het ministerie van WVC is er daarom nu op gericht om het aantal gemeentelijke opvangplaatsen uit te breiden. De minister van WVC en de staatssecretaris van VROM versturen bin nenkort een gezamenlijke circulaire waarin zij er bij de gemeenten en wo- nigbouwcorporaties nogmaals op aandringen alle mogelijkheden aan te wenden om meer woonruimten beschikbaar te stellen. Tegelijkertijd zal het ministerie van WVC voor dit doel in samenwer king met het ministerie van VROM en de VNG gerichte campagnes starten naar gemeenten waar sprake is van grote leegstand. De situatieschets van het asielzoekerscentrum. De witte vlakken zijn de gebouwen. Tijdens de jaarwisseling 1990/1991 zal evenals tijdens de jaarwisseling 1989/1990 sprake zijn van een beperkte openstelling van de horecabedrijven. Als regel geldt dat in de nacht van 31 december op 1 januari 1991 alle horecabedrijven gesloten zullen zijn tussen 20.00 uur 's avonds en 08.00 uur 's morgens. Horecabe drijven kunnen individueel voor beperkte openstelling ontheffing aanvragen. De bedrijven met ontheffing mo gen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 januari 1991. Bezoekers mogen worden toegelaten tot uiterlijk 01.30 uur. Daarna gaat de deur van het horecabedrijf dicht, be halve natuurlijk voor het naar buiten laten van bezoekers. Één maal buiten het horecabedrijf is terugkeer of bezoek aan een ande re horeca-inrichting niet meer mo gelijk. Er geldt voor bedrijven met ontheffing geen vast sluiting suur. Uitzondering hierop zijn de restaurants die op 31 december 1990 tot 23.00 uur geopend mo gen zijn waarna de inrichting gesloten dient te worden. Voorts kunnen zogeheten door de burgemeester aangemerkte sociale café's (buurtcafé) mits daarvoor ontheffing is verleend vanaf 20.00 uur geopend zijn. Bezoekers kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van een bedrijfs- en persoonsgebonden toegangskaart met uitzondering van de restaurants. Maximaal wordt I kaart per persoon ver kocht. De Horeca Aktiviteiten Middelburg (HAM) regelt cen traal de verkoop van kaarten. De kaartcontrole vindt door een ver plichte portier aan de ingang plaats. De horeca-ondernemer blijft verantwoordelijk wie zich in het bedrijf bevindt. De houder van het toegangsbewijs dient dit op verzoek van de politie bij con trole in het horecabedrijf te kun nen tonen. De gemeente hoopt met deze regeling te bereiken dat de jaarwisseling in alle rust kan verlopen in combinatie met de openstelling van een aantal hore cabedrijven. Op maandag 5 november overleed de 70-jarige beeldhouwer Peter de Jong, die een groot deel van zijn leven wijdde aan de restauratie van liet Middelburgse stadhuis. Tot voor kort was hij bijna dage lijks te inden op de steigers voor het stadhuis. Maar de kunstenaar Peter de Jong maakte zich op nog veel meer ter reinen verdienstelijk voor de stad Middelburg. Peter de Jong was een klassiek ge schoolde en met veel inzet werk zame beeldhouwer. Hij nam van meet af aan deel in overlegsitua ties in Middelburg waarin de beel dende kunst ter discussie stond. Zo was hij van 1971 tot aan zijn dood lid van de adviescommissie culturele zaken. Van 1-1-1976 t/m 1-7-1987, de da tum waarop de BKR werd opge heven maaide hij deel uit van de BKR commissie. Zijn rol hierin kan worden gekenmerkt als relati verend, waarbij zijn kunstpedago- gische nevenactiviteiten hem eerder het accent deed leggen op de potentie en ontwikkelingslijn van de (beginnende) kunstenaars die in Middelburg een beroep de den op de BKR, dan op de enkele gerede produkten die ter beoorde ling werden ingezonden. Hijzelf maakte, mede ten gevolge van zijn actieve opstelling, slechts spaar zaam gebruik van de BKR. Als producent was Peter de Jong ener zijds actief als erkend restaurateur van de stenen ornamenten en beelden aan de stadhuisgevel. An derzijds voerde hij tientallen op drachten uit voor particulieren en overheidsinstanties. Bekende beel den zijn o.m. de "dijkwerkers" i.o.v. Rijkswaterstaat op de Veerse gatdam", "fuuten" in dekweek- vijver in Yerseke, het "Paaseiland beeld" bij het Jacob Roggeveen huis in Middelburg en vele kleine re plastieken die in en rond de Middelburgse binnenstad zijn ge plaatst. Via zijn docenienschap aan het voormalige ZIKV dat hij later omzette in een zelfstandig cursus aanbod heeft Peter de Jong mis schien wel het meest effectief in vloed uitgeoefend op de Middelburgse gemeenschap. Tien tallen cursisten hebben zich onder zijn leiding de grondbeginselen van het modelleren in was, klei, gips.steen, enz. eigen gemaakt. De benedenverdieping van het ge bouw aan de Balans 17 waar zich zowel het atelier van Peter de Jong als de cursusruimte bevonden is in de loop der jaren een ontmoe tingsplaats geworden voor een gestaag groeiende groep enthousi aste leerlingen afkomstig uit aller lei uiteenlopende milieu's. Het plezier in en de liefde voor het vakmanschap bij Peter de Jong zelf tijdens zijn studie aan de Haagse Akademie ontwikkeld, is door hem op persoonlijke wijze aan zeer velen overgedragen. Dit gegeven en zijn omvangrijke oeu vre zullen ongetwijfeld de herin nering aan deze bijzondere persoonlijkheid nog lang doen voortleven. Een vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: -Dental Middelburg B.V. voor een tandtechnisch laboratorium aan de Bree 42 te Middelburg; -Handelsonderneming Jos Boone te Middelburg voor een handel in scheepsbenodigdheden aan de Maisbaai AB "Helena Maria" te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaar- en beroepsprocedure kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel. 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 21 november 1990 staat de officiële kennisgeving. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat alle hore- cainrichtingen inclusief de alcoholvrije verlofbedrijven, op grond van het bepaalde in artikel 108, eerste lid van de Algemene Poli tieverordening op 31 december 1990 vanaf 20.00 uur tot 1 ja nuari 1991 08.00 uur gesloten dienen te zijn; Horeca-ondernemers kunnen verzoeken hen op 1 januari 1991 vanaf 00.15 uur een ontheffing van deze geslotenverklaring te verlenen. Dit verzoek moet vóór 14 december 1990 bij de afde ling Algemene Zaken ter secretarie via een aanvraagformulier worden ingediend. Indien aan de horeca-ondernemer een ont heffing wordt verleend dan dient hij zich akkoord te verklaren met de voorwaarden en voorschriften waaronder de ontheffing wordt afgegeven. Eén van de voorschriften houdt in dat een horeca-ondernemer alleen personen in zijn inrichting mag toela ten die in het bezit zijn van een geldige toegangskaart voor dat bedrijf. Op de bovenstaande regeling geldt een tweetal uitzonderingen: a. horeca-inrichtingen welke in het bezit zijn van een restaurant vergunning mogen op 31 december 1990 tot 23.00 uur geopend zijn mits dat voor 14 december is gemeld. Het kaartsysteem is hierop niet van toepassing; b. de door de burgemeester aangemerkte sociale café's welke in het bezit zijn van een ontheffing mogen op 31 december 1990 vanaf 20.00 uur geopend zijn. Het systeem van de toegangs kaarten en de daarmee samenhangende voorschriften blijft ech ter onverkort gehandhaafd. De voorwaarden en voorschriften worden persoonlijk aan iedere horeca-ondernemer medegedeeld. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan; A. Dauwendaele IB voor het bouwen van een berging op het perceel Duunmede 3; B. Zanddorp voor het wijzigen van de garage/berging tot ber ging/studio op het perceel Park Overwater 28. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 23 november 1990 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ie der ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die be zwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wet- houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Buitengebied voor de bouw van een garage/berging op het perceel Veerdam 6. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 23 november 1990 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wet- houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Bestemmingsplan Sint Laurens (2e herziening) De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat Gedepu teerde Staten van Zeeland op 30 oktober 1990, kenmerk 954/122, de op 3 september 1990 door de gemeenteraad vast gestelde tweede herziening van het bestemmingsplan Sint Lau rens hebben goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met ingang van vrijdag 23 november 1990 gedurende een maand voor een ieder ter in zage bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1. Aangezien tegen de vastgestelde herziening van het bestem mingsplan bij Gedeputeerde Staten geen bezwaren zijn inge diend is de goedkeuring onherroepelijk, en is geen verder beroep meer mogelijk.

de Faam | 1990 | | pagina 5