Politiek Buurt/wijk Allerlei Beurs Vrije tijd Verenigingen Cursus Ouderen Verzamelen Sport Geloof Gevonden Gezondheid Woensdag 21 november 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER §MS8 temsaaïB Najaarsverkoping - De vrou wenvereniging Persis verkoopt zaterdag 24 november eigen ge maakte spulletjes in de Bern Smijtegelt Mavo aan de Konin- ginnenlaan. De eerste stukken gaan om 10 uur onder de hamer. Handwerken, schilderwerkjes, kaarten, cakes en jams staan dan klaar voor de verkoop. Bazar - De creatieve werkgroep Bachten Reede heeft voor de ko mende feestdagen verschillende eigengemaakte spulletjes klaar staan. Een grote bazar in Bachten Reede met tafelkleden, schortjes, kralentasjes, kussens en babykle- ding staat voor donderdag 22 no vember op het programma, aanvang 10 uur. Speelgoed - Speelgoed, kinder wagens, boxen en kinderbedjes. Een kleine greep uit het assorti ment dat woensdag 28 novem ber te koop wordt aangeboden. De vrouwencontactgroep Kom uit je huis houdt die dag een beurs in het wijkgebouw Zuider baken aan de M. de la Pal- mastraat in Middelburg. Mensen die spullen te koop hebben kun nen een verkoopstand inrichten. De inrichting van de kramen is woensdagochtend van 9 tot 9.45 uur en de verkoop is van 9.45 tot 11 uur. Voor het huren van stands kan iedereen tot maandag 26 november terecht bij het kan toor van de Hayman, Rent meesterlaan 245 in Middelburg. 01180-29004. Bijenwas - Met de feestdagen een zelfgemaakt kaarsje van bij enwas op tafel. Dat kan. De Stichting Educatief Toerisme Zeeland organiseert een cursus kaarsen maken van bijenwas in het gebouw Oranjezon aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. In de cursus wordt aandacht be steed aan een drietal technieken: rollen, trekken en gieten. Belang stellenden kunnen kiezen uit de volgende data, dinsdag 20, woensdag 21, dinsdag 27 no vember, dinsdag 4, dinsdag 18 en woensdag 19 december. De cursussen zijn steeds van 9.30 tot 12 uur en worden gegeven door de eigenaar van de imkerij Poppendamme in Grijpskerke, P. de Meester. Optreden Hans Borghardt - De Aktiviteiten Kommissie van Bachten Komme heeft een ont spanningsmiddag op het pro gramma staan. Hans Borghardt brengt dan een luchtig program ma met melodieën van toen en nu en conferences. De voorstel ling is donderdag 29 november, aanvang 13.30 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar of af te halen bij de receptie van Bachten Komme aan de Badhuisstraat 104 in Vlissingen. Sint Nicolaas Stuif 'ns in - De UW Middelburg en de Zonne bloem tekenen voor de organisa tie van de Sint Nicolaas Stuif 'ns in donderdag 29 november. De bijeenkomst is in het UVV- gebouw aan de Herengracht 52 in Middelburg. Op het program ma staat een ontvangst met kof fie, een warme maaltijd en een bingo, aanvang 10.30 uur. Aan melden tot en met 26 november 01180-34305. Abvakabo - Donderdag 22 no vember organiseren de afdelin gen Middelburg en Vlissingen Abvakabo een bijeenkomst voor gepensioneerden, VUT, FLEX, FLO-leden en wachtgelders in de filmzaal van de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteendijk in Middelburg. Sprekers tijdens de ze avond zijn Mw. L. Vos- Meijer, lid van het landelijk Groeps bestuur Gepensioneerden, Dhr. J. van Oorschot, voorzitter Proef tuin FNCV Schouwen, en Dhr. D. Withagen, FNV-districts- medewerker Ouderenbeleid. Zij spreken respectievelijk over het beleid van het Landelijk Groeps bestuur, doel en werkwijze van het proeftuinproject en over het Regionaal Ouderenbeleid. De eer ste spreker begint om 14 uur. Ledenvergadering - De Pro testants Christelijke Ouderen Bond, afdeling Middelburg, ver gadert woensdag 21 november in de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg, aanvang 14.15 uur. De heer A. Maas spreekt over de zorgzame samenleving. De bijeenkomst is toegankelijk voor leden en be- langstellende ouderen. Feestelijke ledenvergadering - De Protestants Christelijke Oude ren Bond afdeling Vlissingen heeft voor dinsdag 27 november een feestelijke ledenvergadering op het programma staan, aan vang 14.30 uur. Dit ter gelegen heid van het tien-jarig bestaan. De bijeenkomst is in het jeugdge- bouw bij de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat. Vrijgezel - De vriendenkring Ka- pasi is van mening dat vrijgezel ook gezellig vrij kan betekenen. Daarom organiseert deze kring regelmatig dans- en ontmoetings avonden voor alleenstaanden tot ongeveer 45 jaar. Op zaterdag 24 november is er weer zo'n avond in het wijkcentrum De Spinne in Goes. Vrijgezellen zijn vanaf 21.30 uur welkom. Informatie 01102-42709. Poppenbeurs - Poppenverzame- laars kunnen zaterdag 24 novem ber hun hart ophalen op de poppenbeurs in de Middelburgse Schouwburg, aanvang 10.30 uur. De vereniging Dolls, Old Toys te kent voor de organisatie. Er zijn stands met poppenwagentjes, kiein oud speelgoed, kacheltjes, serviesjes, oude stoffen en patro nen voor poppenkleertjes. Ver schillende poppenmakers demonstreren de poppenam- bacht. Taxeren van eigen meege bracht speelgoed behoort ook tot de mogelijkheden en zieke pop pen kunnen terecht bij de pop pendokter waar de knuffel na een kleine operatie weer blaakt van gezondheid. Poelbosloop - AV'56 loopt za terdag 24 november de Poel- bostrimloop. De trimloop gaat door het recreatiegebied De Poel vlakbij 's-Heer Hendrikskinderen, aanvang 14 uur. Verzamelen ge beurt op de parkeerplaats aan de Theuniswegeling. De te lopen af standen zijn 2.3, 6.8 en 11.4 kilo meter. Alle afstanden bestaan uit één ronde over paden van asfalt of houtsnippers. Voor inlichtingen 01100-12855. Sint Nicolaastocht - De wan delsportvereniging De Vrolijke Tippelaars loopt zaterdag 24 no vember haar traditionele Sint Ni colaastocht in Vlissingen. ledereen kan deelnemen. Er is keuze uit de afstanden van 5, 10, 15 en 25 kilometer. De start is bij het clubhuis Zeeland Sport aan het Baskenburgplein. De 25-kilometerwandelaars vertrek ken om 12 uur en de wandelaars voor de overige afstanden om 14 uur. Voor meer informatie 01184-64753. Dart Tournooi - Donderdag 22 november is er in Tapperij Happe- rij de Happy Bucaneer een dart tournooi van het speltype 501. Dat betekent een open start en een dubbele finish. Zowel ervaren als onervaren spelers kunnen meedoen. De wedstrijd begint om 20 uur en er zijn diverse be- kers te winnen. Open-Pool-Biljart - Tapperij Happerij de Happy Bucaneer te kent voor de organisatie van een open-pool-biljart op zondag 25 november. Zowel dames als he ren en jeugdige biljarters kunnen meedoen. De eerste biljartballen rollen om 14 uur. Hondensport - In manege De Zandbooi zijn zaterdag 24 no vember behendigheidswedstrij den. De organisatie is in handen van de Kynologenclub Zeeland. In deze tak van sport wordt de hond door de geleider over en door een aantal hindernissen ge leid. De bedoeling is dat de hond het parcours zo snel en foutloos mogelijk volbrengt. Bowlen - De Zeeuwse Sportraad houdt op woensdag 21 novem ber voor de derde maal een Pro vinciale Sport Overdag Manifestatie. De manifestatie wordt van 9 tot 12 uur gehouden in het sportcomplex De Kruitmo- len in Middelburg. De opening van deze sportieve dag wordt verzorgt door de Zeeuwse topsporter John Vermeule. Een warming-up met muziek, een volleybal- en badmintontoernooi en bowlen zijn een greep uit de activiteiten die tijdens het evene ment worden gehouden. Infor matie 01180-82692. Bevergroep - Scoutinggroep Sint Willibrordus heeft de nieuwe bevers geïnstalleerd. De kinderen kregen met een ceremonie het uniform aangemeten. Nu speelt de jongste speltak van Scouting Nederland rond het thema 'De wereld van Lange Doener'. Lange Doener heeft een groot huis met een tuin en de bevers komen daar elke week spelen. Voor meer informatie 01184-17275. Kaarsen - Vanaf zaterdag 24 no vember houden ruim 100 leden van de Middelburgse Luten scou- tingsgroep de jaarlijkse kaarsen actie. Kabouters, zeeverkenners, wilde vaart matrozen en loodsen doen dit naast de grote clubactie en de collecte Jantje Beton, om de groepskas bij te vullen. De ac tie loopt door tot eind december. Arm Vlissingen - De werkgroep DISK, Dienst in de Industriële Sa menleving vanwege de Kerken, heeft voor Vlissingen een aantal plannen op stapel staan. Zo wil de groep onder andere een on derzoek instellen naar de arme kant van Vlissingen, en on dersteunen bij het opzetten van een activiteitencentrum voor ge handicapten en langdurig haanlo zen. Voor iedereen die hierin geïntereseerd is belegt de werk groep woensdag 21 november in het Kerkcentrum De Schaapskooi van 20 tot 21 uur een kennisma kingsavond. Handtekeningen van zes jarige - De Middelburgse Wet houder Douwes neemt donder dag 22 november 45 handtekeningen in ontvangst van de zes-jarige Arnold Wuis. Arnold Wuis is woonachtig in de Dokstraat in Middelburg en heeft handtekeningen verzameld om te pleiten voor het aanbrengen van speelwerktuigen in het Maisbaai- gebied. De overhandiging is om 16 uur in de voorhal van het stadhuis. Excursie - De Raad van Middel burg gaat vrijdag 30 november op excursie. Die dag oriënteert de raad zich op nieuwe ontwikkelin gen en knelpunten binnen de stad Middelburg. Op het pro gramma staat een bezoek aan Staatsbosbeheer, een bezoek aan Vitrite, waar gesproken wordt over de gemaakte vorderingen op het gebied van het milieu en een bezoek aan de werkplaatsen Wal cheren^ Hirsch Ballin - Maandag 26 no vember vergaderen de Algemene Leden van de Kamer kring Zee land. De leiding van de bijeen komst is in handen van de regio Walcheren, aanvang 18.45 uur. De bijeenkomst is in de Getuige- niskerk aan de Lauwereyszstraat in Middelburg. Het openbaar ge deelte begint om 20.15 uur. Spre ker is minister van justitie, Hirsch Ballin. Het thema is 'Actuele justi tie', naar aanleiding van, 'Recht in Beweging'. Er is ook gelegenheid tot discussie. Lijsttrekker - Een algemene le denvergadering van de regio Zee land van D'66 is zaterdag 24 november in Hotel Terminus in Goes, anvang 10 uur. Op de agenda staat de behandeling en vaststelling van het verkie zingsprogramma voor de Staten verkiezingen van het komende voorjaar. Ook wordt de lijsttrek ker verkozen die daarna een toespraak houdt over actuele po litieke onderwerpen. Sint Nicolaasavond - Het Akti viteiten Centrum Middelburg heeft voor woensdag 28 november een Sint Nicolaasa vond op het programma staan. Het feest is in het Ontmoetings centrum aan de Vrijlandstraat 51, aanvang 19.30 uur. De Sint ver gezeld van Piet brengt ook een bezoekje. Wel wordt van iedere deelnemer verwacht dat hij of zij een pakje meeneemt ter waarde van vijf gulden. Woongeriefonderzoek - De Vrouwen Advies Commissie wil de bewoners van het project Aagje Dekenstraat in Vlissingen vragen hoe zij over de woningen denken. Het doel van het onder zoek is om woningen steeds be ter aan te laten sluiten aan de verlangens van de (toekomstige) bewoners. De advies commissie is betrokken geweest bij de bouw van het project Aagje De kenstraat. De vragenlijst wordt in de maand november uitgereikt aan de bewoners. Sjoeltoernooi - Met de bedoe ling wijkbewoners kennis te laten maken met de facetten uit de di verse culturen in de wijk, organi seert Buurthuis de Paraplu vrijdag 23 november een multiculturele wijkavond. Met multiculturele muziek, Hindoestaanse en Ne derlandse hapjes, een spelletje Bingo en een sjoeltoernooi hoopt de organisatie het onderling con tact tussen de wijkbewoners te versterken en aanzet te geven tot meer begrip en acceptatie. De ac tiviteit begint om 19 uur. Spellenmiddag - Buurthuis Scheldebuurt is zaterdag 24 no vember locatie voor een spellen middag. De middag is geschikt voor jong en oud. De eerste spel letjes beginnen om 15 uur. De toegang is gratis Buitenland en sociale verze keringen - De brochure 'Naar het buitenland en sociale vérze keringen' geeft tekst en uitleg over de mogelijk- en moeilijkhe den van sociale verzekering bij kort verblijf in het buitenland. De folder is bedoelt voor werkne mers, studenten en stagiaires die voor enige tijd naar het buiten land vertrekken. De brochure is te bestellen bij het Voorlichtings centrum Sociale Verzekering, Rhijnpoorplein 1, 1091-GC, Am sterdam. Asielzoekers - De gemeentelijke opvang van asielzoekers in Ne derland is zeer gebrekkig. Op dit moment verblijven er 3000 asiel zoekers in pensions en hotels. De aandacht van het ministerie van WVC is er dan ook op gericht het aantal gemeentelijke opvang plaatsen uit te breiden. Op vrij dag 16 november zijn de bouwwerkzaamheden aan het asielzoekerscentrum aan de Kruitmolenlaan in Middelburg be gonnen. J. van Rijn, plaatsver vangend hoofd van de Afdeling Opvang Asielzoekers van het mi nisterie van WVC, heeft om 11 uur de eerste paal geslagen. Er is gekozen voor een semi- permanente bouw. Het centrum zal voor de duur van 5 jaar aan maximaal 275 asielzoekers on derdak bieden. Verwacht wordt dat het Opvangcentrum in Maart 1991 operationeel is. ZOA-Vluchtelingenzorg - In de week van 26 november tot 1 de cember collecteert de ZOA, een christelijke organisatie voor inter nationale vluchtelingenhulp, in Vlissingen, Oostkapelle, Vrou wenpolder en Serooskerke. De opbrengst wordt gebruikt voor het uitzenden van hulpverleners naar verschillende vluchtelingen kampen in Azië, Afrika en Cen traal Amerika. De organisatie van de collecte is in handen van me vrouw L. van Middelkoop, 01189-2623. Open dag Pabo Middelburg - De Pedagogische Academie voor leraren Basis Onderwijs houdt donderdag 22 november een open dag in het gebouw aan de Kruitmolenlaan 60. Belangstel lenden voor de opleiding kunnen vanaf 9.30 uur terecht voor infor matie over de inhoud van de opleiding. Na ontvangst, rondlei ding en algemene inleiding bestaat het programma uit het bijwonen van lessen en het spre ken met huidige studenten en docenten. Ook wordt er door middel van een videopresentatie een beeld gegeven van het wer- ken in het basisonderwijs. Veere helpt - De Veerse actie groep zamelt zaterdag 24 no vember winterkleding en voedsel in voor een hulptransport naar het Roemeense dorpje Tïnca. Tussen 10 en 16 uur worden de spullen afgehaald. De goederen kunnen ook worden ingeleverd bij de verenigingsgebouwen van Se rooskerke, Veere, Gapinge en Vrouwenpolder. Bij voedsel gaat de voorkeur uit handzame ver pakkingen. Gedacht wordt aan sla- of bakolie, bloem, rijst, gist- poeder, melkpoeder, babyvoe ding, bruine en witte bonen, koffie, thee, vlees in blik, choco lade, lucifers, wasmiddelen en kaarsen. Ook kan geld worden overgemaakt op een speciaal re keningnummer bij de plaatselijke Rabobank, 36 52 40 400 ten na me van Roemenië-actie. Het is de bedoeling dat het transport maandag 7 januari vertrekt. Symposium - De Provinciale Raad Volksgezondheid Zeeland houdt vrijdag 23 november een symposium met als thema 'Het zorgbeleid in Zeeland in de jaren '90'. De bijeenkomst is in de Mid delburgse Stadsschouwburg, aanvang 10.30 uur. Knuffelhondje - In de periode van 27 oktober tot en met 9 no vember zijn bij de Middelburgse gemeentepolitie de volgende voorwerpen aangegeven. Een zwarte fietspomp, een PTT- telecompasje, een zwarte baret van een scoutinggroep, een don kerpaarse damesparaplu, een blauwe damesparaplu, een zwar te portemonnee met bankpas sen, een bruin leren schoen maat 41, een zilveren opengewerkte broche, een parel halssnoer, een turkoois knuffelhondje met roze oortjes, een wit knuffelpoesje, een linnen tas met inhoud, dub bele zwarte fietstassen met in houd en een wieldop. Borstvoeding - De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk heeft voor maandag 26 november een open avond op het programma staan in het wijkcentrum van de Kruisvereniging in Oost Souburg. Er wordt informatie gegeven over de vereniging en er kunnen vra gen worden gesteld over de borstvoeding. De bijeenkomst begint om 20 uur. Voor meer in formatie 01184-68279. Half leesbrilletje - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 7 tot 14 novem ber de volgende voorwerpen aan gegeven. Een half leesbrilletje aan een wit touwtje, een reis- wekker, een vulpen, een agenda, een vlag en een stok, een linnen tas met kleding, een gouden naamplaatje met inscriptie, een plastic tas met doublé sieraden, een autosleutel, twee sleutels aan een ring, drie sleutels aan een ring, een mapje met vijf sleu tels en een wieldop. Bij het dieren asiel is in die periode een zwart/wit poesje aangegeven. KHBa Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: ds. A.E. de Bruijn, (19 uur jeugddienst). Wo. 19 uur: ds. A.E. de Bruijn, dankdag. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: dhr. A. Heij, 15 uur: ds. G. Mulder, Wo. 9.30 en 15 uur: drs. E.F. Vergunst, dankdag. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 10 uur: ds.Boekesteijn, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke 1e, 3e en 5e zaterdag v.d. maand 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur Ds. K.W. Kakes, 14.30 Ds F. Melse, gez. dienst te Veere. Woensdag 10.00 uur Ds. W.R Jansen, 19.30 Ds. M. de Boer, dankdag. Hervormde Ge meente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. Ds. W.A. van de Berg, 14.30 uur Ds. C. de Boon. Woe 10.00 uur: Ds. R.G. van der Zwan, 19.00 uur: Ds. D.W. Dondorp. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. J. van Winterswijk, 14.30 Ds. C. de Boon, gez. scholendienst in GK. Woe. 19.00 uur Ds. C. de Boon, dankdag. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. Mensenwijdingsdienst KLEVÉRSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: Mevr. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. Ds. E.V.E. Wijnands. Woe 19.30 uur: Ds. E.V. Wijnands, dankdienst. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur ds. R.G. van der Zwan, knd. Woe 19.30 uur: ds. R.G. van der Zwan, dankdag. Hervormde Ge meente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. Boe- kesteijn, H.A., Knd., woe 19.30 uur ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG seman, m.m.v. Ontmoetingskerkkoor "Moria", woe. 19.30 uur ds. L.J.G. IJkel, SOW dankdienst. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, 19.00 uur ds. W.A. v.d. Berg. Thomaskapel, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Woe: 19.30 uur: ds. P.J. Rebel, dank dag. Wijkgemeente Gereformeerde Bond: (Oostkerk) 11.00 uur: Cand. R.W. de Koeijer, 17.00 uur ds. S. Jumelet, woe: (Nieuwekerk) 19.30 uur ds. C.Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende- dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 uur Dhr. A.van Rijs wijk. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: o.l.v. kpt. B. de Heer, 19 uur: o.l.v. mevr. H.Krom menhoek. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. Van Dam. Nederlands Gereformeer de Kerk. Engelse kerk, Simpelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A.W.Vos. Vereniging van Vrij zinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: Prof.dr. J.Sperna Weiland. Rooms-Katho/ieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. Koffiebar "Het Lichtbaken", Dam 6, zo. 19.00 uur Jeugddienst. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10.00 en 17.00 uur: ds. H.Koetsveld, Knd. jongste en oudste groep, woe: 10.00 uur ds. A.W. Riepma, 19.30 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, 10.00 uur ds. A.C. den Hollander, H.A., 19.00 uur ds. C. de Boon (jeugd dienst) mmv. jongerenkoor Happiness, woe. 19.00 uur ds. A.C. den Hollander, dankdag. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.O.Poppe, 19.00 uur ds. J.Rebel, woe: 10.00 uur: ds. D.W. Dondorp, 19.00 uur ds. P.Joosse. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J.Faasse 19 uur: ds. P.J. Rebel, woe: 19.00 uur ds. H.W.J.Faasse. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. van Bork, Petruskerk P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, Johan- neskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: mw. ds. Schoorel, De Schaapskooi, Pa pegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Bad huisstraat 186: zo. geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163. Za. 9.15 uur: Dhr. A. van Rijswijk, 10.15 uur Bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil, woe. 9.30 en 16.00 uur. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10.00 uur: kol H.Krommenhoek, 19.00 uur: kapt. C.Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voor ganger P. Buteyn. Protestantse Ziekhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Bej.Pastoor J. Crans. Rooms- Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stad huis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur, Ter Boede, el ke 1ste en 3de za. v.d. maand 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 11.00 uur ds. J.Brouwer, gez.dienst in de Herv.Kerk, Knd., woe: 19.00 uur ds. J.Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans m.m.v. Exaudi, 19 uur: ds. Haasnoot, woe: 19.00 uur ds. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur Mw ds. N.Kother- Middelhoek, SoW-dienst, woe: 19.00 uur ds P.Boekesteijn Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Humme/en, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Souburg, C.v.Perestraat 1 Oost-Souburg, tel. 01184-61593. Verloskundigen ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9.00 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10.00 uur ds. D.Westerneng, 17.00 uur ds. J.Bouwer; woe.: 19.00 uur ds. D.Westerneng. Do. 22 t/m wo. 28 november. Huisartsen SOUBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur ds. J.G. Schenau. woe.: 14.30 en 19.30 uur, dankdag. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11.00 uur Mevr. C.G. Rezelman (avondmaalsd.). Gereformeerde Ge meente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: lees- dienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 ds. L.J.G. IJkel, 17.00 uur drs. K.Spoelstra. Hofpleinkerk, Hof plein, 9.30 uur: Drs. K.Spoelstra, 14.30 uur Ds. J.Dubbink, woe 9.30 en 19.30 uur: ds. W.A.v.d.Berg De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.J.D. Smit. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J.Dubbink. Koorkerk, Koorkerk hof, 10 uur: Prof. dr. J.Sperna Weiland. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur:ds. M. de Boer. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. El- Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. P.Melse, Knd. gr. 1-3 en 6-8; Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren en father S.S.F. Aidanmmv. jongerenkoor Gapinge- Veere. Bejaardenhuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, 19.00 uur dhr. J.v.d.Putte. Streekzie kenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, 10 uur: Bej.pastoor J.Crans. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 2e en 4e maandag v.d. maand 16.30 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10.00 uur: ds. P.Joosse, 14.30 uur: ds. P.Melse, gez.dienst te Veere, woe: 19.00 uur ds. W.P.Jansen. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: mevr. A.Spaans-Moolenaar. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion in Herv.Kerk 0- Souburg. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: mevr. Rezelman. Ge reformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. C.J. Breen. Middelburg: van vrijdag 17 uur tot zaterdag 23 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933 Zon dag tot 23 uur: F.J. Heere, J.H.Huyssenstraat 15, tel. 39933 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225 Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: N. Kapteyn. Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel. 01184-61630. zondag: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, tel. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudeker- ke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: A. van der Male, Duinweg 59 Zoutelande, tel. 01186-1282. Oost- en Midden-Walcheren: zater dag en zondag: B.Bouwense, Valkenisseweg 14 Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: L.SIingenberg, Roozenburg laan 14 Middelburg, tel. 01180-28420. Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: A.J.G.M. Ruys, tel. 01180-13118. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel.01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem: bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Dam 39-41; Vlissin gen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. - Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma., wo en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdiest: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur. Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg. Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes.

de Faam | 1990 | | pagina 35