'Zo blijf ik voortleven, want door dit gedicht ben ik niet weg' De Wete: Gemeente-archief niet aansprakelijk voor gevolgen 17e eeuws recept GELEZEN Samenzang van 15-jarig koor Najaarsconcert Souburgs Mannenkoor 25 OKTOBER T/M 31 OKTOBER IN MIDDEN ZEELAND MIDDELBURGSE SCHOLIERE IN DICHTBUNDEL OVER ZIEK ZIJN KUNSTENAARSMANIFESTATIE 'KOM OVER DE BRUG' KINDER BOEKEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 oktober 1990 'Morgen word ik beter' luidt de titel van een dichtbundel, die door kinderen werd geschreven en sinds vorige week in de boek handel verkrijgbaar is. In dit boekje geven kinderen van allerlei leeftijden in dichtvorm hun ge dachten en gevoelens weer over ziek zijn. De bloemlezing werd samengesteld uit de inzendingen die binnenkwamen naar aanlei ding van een dichtwedstrijd, die vorig jaar werd uitgeschreven door het Zuiderziekenhuis in Rot terdam. Van de toen twaalfjarige Middelburgse Hélène van Uitert werd ook een gedicht in de bun del opgenomen. De opbrengst van 'Morgen word ik beter' komt geheel ten goede aan het welzijn van zieke kinderen. „Bij kinderen denkt men vanzelf aan lachen, spelen en gezond zijn", schrijft de dichter Lévi Wee- moedt in het voorwoord van het boekje waarin 34 gedichten van kinderen uit het hele land werden geplaatst. „Maar net als volwas senen worden ook kinderen door ziekte op zichzelf teruggewor pen. Zij zijn veel met zichzelf al leen en denken na over het bestaan, hun bestaan, Zij zijn bui tenbeentjes, uitzonderingen op de gezonde regel". De weerslag van hun nadenken komt vaak aangrijpend tot uit drukking in de gedichten in deze bundel. Er zijn versen van kinde ren met een griepje, maar ook Hélène van Uitert leest voor uit eigen werk. van hen die weten dat het bin nenkort afgelopen is omdat zijzelf of hun broertje of zusje een do delijke ziekte met zich meedra gen. „Voor hen geeft het schrijven van een gedicht het ge voel voort te blijven leven, het idee ik ben straks niet weg", ver telt Willem van IJperen, kinder arts van het Zuiderziekenhuis en initiatiefnemer van de dicht wedstrijd. „Van de 96 inzendin gen, die beoordeeld werden op originaliteit en gevoel, werden er 34 gedrukt". Een van de inzendingen die ook een plaatsje kreeg in de bloemle zing 'Morgen word ik beter', was het gedicht 'Ziek zijn' van Hélène van Uitert, een nu 13-jarige gym nasiaste uit Middelburg. Gelukkig was het alleen maar een griepje dat haar naar de pen deed grij pen. „Maar", zegt zij, „ik heb wel al drie keer in het ziekenhuis gele- De voorbereidingen voor de Kunstenaarsmanifestatie '91 'Kom over de brug' zijn in voi le gang. Initiatiefnemer Jos Tolhoek uit Axel is sinds eind mei van dit jaar met het pro- jekt bezig. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk Zeeuwse kunstenaars hun visie geven op de WOV of één van de aspecten daarvan. In de loop van volgend jaar zullen de werken worden tentoon gesteld en door een speciale jury worden beoordeeld. Zeeuws-Vlamingen hebben zich al massaal gemeld. Wal- cherse kunstenaars blijven achter, klaagt Tolhoek. „Het is mijn doelstelling om Axel en Zeeuwsch-Vlaanderen in de picture te brengen", legt de initia tiefnemer uit. Maar dat neemt niet weg dat kunstenaars uit heel Zeeland mee kunnen doen. In dat geval is Zeeland present. Tolhoek: „Laten zien dat we op cultureel gebied bezig zijn. En ervoor zor gen dat de kunstenaar met het publiek in aanraking komt. Kijk je lanceert zoiets en zo'n idee krijgt dan vorm, maar je weet niet waar je uitkomt, en wat je teweeg brengt. Maar ik denk dat het in het eigen belang van de kunste naar is. Ik vond ook altijd dat de Zeeuwse kunstenaar in een be paald isolement zat, al viel dat achteraf gezien nogal mee. Ik heb voor dit onderwerp gekozen om dat het de laatste jaren veel in het nieuws is. ledereen kan aan de manifestatie in zijn eigen ma terie deelnemen, of dat nu teke nen, schilderen of beeldhouwen is. En dat mag abstract zijn, of modern of realistisch" De inschrijving voor de Kunste naarsmanifestatie loopt tot 31 mei '91. Nu al heeft een groot aantal kunstenaars zich aange meld, zoals Ronnie Ivens, Bert Begijn, Luc Ingels en Kaza Poor ter. Door het grote aantal inschrij vingen heeft Jos Tolhoek een onderscheid gemaakt in ama teurs en professionele kunste naars. Jos Tolhoek: "Wat ik wel merk is dat zeg maar 98 procent van de deelnemers uit Zeeuwsch-Vlaanderen komt. En dat is eigenlijk een punt dat me tegenvalt. Kijk, die manifestatie gaat door, maar ik wil nog wel proberen om bijvoorbeeld via mailing, en dergelijke, beroeps kunstenaars van de overkant erbij te betrekken. Ik zal toch een aan tal wegen moeten vinden om die mensen warm te laten lopen". Kunstenaarsmanifestatie '91 kan voorlopig rekenen op een subsi die van de gemeente Axel. Daar mee kunnen de lopende uitgaven worden bekostigd. Jos Tolhoek heeft inmiddels een logo ontwor pen en is bezig met het voorbe reiden van een affiche en een uitgebreide catalogus. Onlangs kreeg Jos Tolhoek financiële steun aangeboden uit een onver wachte hoek. „Ik kreeg een tele foontje uit Gouda van de direktie van de exploitatiemaatschappij WOV. Die vonden het een reuze idee, en wilden wat meer infor matie. Zij willen dit projekt steu nen en er iets aan bijdragen. We weten natuurlijk nog niet wat die hulp zal inhouden, maar op zich is dit toch een heel positieve ont wikkeling. En dat is ook belang rijk voor de beroepskunstenaars. Nu kun je overwegen om op drachten te geven. Je kan even tueel werk gaan bekronen, en ga zo maar door. Suggesties zijn er genoeg te bedenken". Wanneer, waar en in welke vorm de Kunstenaarsmanifestatie '91 gehouden zal worden, staat nog niet vast. Jos Tolhoek: „Ik denk in principe toch aan Axel en direkte omgeving, en eventueel aan een combinatie van een binnen- en buitengebeuren. Misschien is september als Zeeland Cultuur- maand wel ideaal. Dan kan je als festiviteit wellicht meelopen. Kijk, het zaakje loopt nu, maar je weet niet hoe zich dat allemaal gaat ontwikkelen. Ik heb in ieder geval nu al genoeg mensen, maar nogmaals, veel te weinig van de overkant. Daar moet dus nog iets aan gebeuren". De ingezonden werken zullen tij dens de Kunstenaarsmanifestatie door een speciale jury worden beoordeeld en bekroond. „Hoe of wat, dat weten we nog niet. Dat moet nog in 't vat gegoten wor den. Eerst moeten we een werk groep oprichten en deskundigen zoeken die bereid zijn hun schou ders eronder te zetten". Tolhoek is in ieder geval overtuigd van de zin van Kunstenaarsmanifestatie '91. „Dat soort manifestaties moeten gewoon gehouden wor den. Ik vind ook dat je in de toe komst veel meer beeldhouwwerk de straat op moet zien te krijgen". gen voor 'buisjes in mijn oren' en als ik daar binnenkom, word ik al misselijk. Ik kan me heel goed' voorstellen hoe erg het is daar lange tijd en soms ook zwaar ziek door te moeten brengen", stelt Hélène, die via haar moeder, oudverpleegster van het Zuider ziekenhuis en het Gasthuis in Middelburg, indertijd geatten deerd werd op de advertentie in deze krant over de dicht wedstrijd. Eerst had ik er helemaal geen zin in, maar omdat ik in bed toch niks te doen had, ben ik maar wat op gaan krabbelen. Mijn ouders vonden het goed genoeg om het in te sturen en al gauw kwam er bericht dat mijn gedicht was uitgekozen. Bovendien moest ik in maart een echt con tract tekenen dat ik akkoord ging met de plaatsing en het gedicht intussen niet ergens anders zou publiceren", zegt de gymnasi aste, die later zelf heel graag arts wil worden. „Ik heb nog bijna niemand op school verteld dat mijn gedicht in een bundel is op genomen, ook mijn Nederlandse leraar niet, maar dat ga ik nu wel doen, want het is de bedoeling dat zoveel mogelijk mensen het boekje kopen, zodat er veel geld wordt opgehaald voor het goede doel". Internationale band in Stadsschouwburg The Heritage Hall Stompers ma ken gewoon muziek. New Or leans wel te verstaan. En dat doen ze heel goed, want de Jazz Activiteiten Stichting Zeeland (JASZ) heeft de groep uitgeno digd voor een concert in de Mid delburgse Stadsschouwburg. Dat gebeurt op zaterdag 27 ok tober, aanvang 21 uur. De band heeft radio- en tv- opnames gemaakt in Engeland, Duitsland en Zweden. De forma tie bestaat uit Nederlandse en Engelse muzikanten. Zowel re- gae, boogie woogie, ballades en blues sieren hun veelzijdige re pertoire. Het is voor de eerste keer dat deze band in Middelburg optreedt. De Wete, het contactorgaan van de Heemkundige Kring Walcheren, bevat dit kwartaal ondermeer een artikel van J.N.Houterman dat verhaalt over de strafkampen voor spitters in Souburg en Koude- kerke in oktober 1944. In het artikel worden dagboekfrag menten aangehaald en komen mensen aan het woord die het hebben meegemaakt. Op 5 oktober 1944 vaardig den de Duitsers een order uit, waarin alle mannelijke inwo ners van Walcheren boven de 15 jaar werden verplicht aan een nooddijk ter bescherming van het eiland te gaan wer ken. Het uitblijven van respons resulteerde in repre saillemaatregelen van Duitse zijde. In De Wete staat verder een recept beschreven, een 17e eeuws dotersrecept tegen schurft. Het recept is in het gilde-archief bewaard geble ven. De schrijvers P. Sijnke en P. Blom vragen zich wel af of het recept nog te gebruiken is en melden dat het gemeente archief Veere zich niet aan sprakelijke stelt voor de gevol gen als het mis mocht gaan. In het artikel Het Vlissingse Eiland beschrijft K. Kareis de Sluizenbuurt van vroeger tot nu, anno 1990. Hij hoopt reakties op zijn artikel te krij gen en dat andere mensen die het oude eiland hebben mee gemaakt de schrijver kunnen corrigeren of antwoord kun nen geven op de vragen en twijfels die hij in zijn tekst uit spreekt over het oude eiland, volgens de schrijver het meest aparte en bijzondere stukje van Vlissingen. W. Sinke gaat terug in zijn herinnering, als hij vertelt hoe het was om als jongetje in 1930 de lagere school te ver laten en je aan te melden bij de Ambachtsschool te Mid delburg. De Wete is onder meer ver krijgbaar bij de boekhandel en is gemaakt voor leden van de Heemkundige Kring Walche ren. door Jan Smeekens Zo als een koningin van twaalf natuurlijk nooit de kans krijgt echt goed te worden in het (met de armen sierlijk naar beide kan ten gestrekt) ondersteboven op een omgekeerde prullebak staan, zo schaadt wie grote voeten heeft, niet groter is dan een ro- zestruik en dus te klein om het plafond te schilderen, het aanzien van een weeshuis. En een meisje dat besluit precies het tegenover gestelde te doen van wat haar vader (alleen maar voor haar ei gen bestwil) van haar wil, zal op een gemeubileerde kamer in een beruchte straat bij een heer al leen een nieuw leven moeten be ginnen. Zo is het toch? Maar niet bij Mar garet Mahy die in OLIFANTE KAAS EN NIJLPAARDEMELK de woorden vond om haar soms wat merkwaardige hoofdperso nen naar een lang en gelukkig le ven te schrijven op de plaats waar ze zich thuis voelen. Dietje Sprietje trouwt (in een trouwjurk met een geschilderd plafond) een aardige reus met wie ze de afwas doet, de nijlpaarden hoedt, de oli fanten melkt, en die haar zeven keer zeven (negenenveertig) kin deren schenkt. De koningin ruilt met een circuskind dat liever de financiën van het land in even wicht houdt dan de mensenpira mide onder haar. En Minnie Fortuin is met haar per ongeluk prachtig fel groen geschilderde oor niet alleen onherkenbaar voor haar vader, maar vindt ook een carrière in het verzorgen van zie ke kamerplanten. Margaret Mahy (1936, Nieuw- Zeeland) schreef tot nu toe ruim vijftig kinderboeken waarvan iets minder dan de helft ook (bij diver se uitgevers) in het Nederlands verscheen. Toch zullen er waar schijnlijk weinig kinderen zijn die haar naam onmiddellijk aan een van die boeken kunnen koppelen. Zelfs niet aan 'Ze lopen gewoon met me mee...' dat al dertien jaar lang in de onderbouw van vrijwel elke basisschool voorgelezen wordt. De populariteit van dit prentenboek wordt weliswaar voor een groot gedeelte bepaald door de illustraties van Steven Kellogg, maar dat het verhaal over de bij nijlpaarden zo geziene Kareltje Jonas in 1978 bekroond werd met een Zilveren Griffel zegt genoeg. Men zegt dat kinderen verhalen bundels niet zo waarderen: 'Als je net lekker in het verhaal zit, is het ineens afgelopen'. Als die bewe ring al waar is, dan krijgt dat te leurstellenden gevoel in geen van de acht verhalen uit 'Olifantekaas en nijlpaardemelk' een kans, om dat de schrijfster je onmiddellijk weet te winnen voor haar sym pathieke figuren van wie je graag wilt weten hoe het ze zal vergaan en die je van harte zo snel als mogelijk gunt wat ze zo vurig wensen. Nog minder in overeenstemming met de wetten die de natuurlijke wereld beheersen, zijn de negen verhalen in de eveneens bij Que- rido verschenen bundel EEN GAT IN DE LUCHT. Maar wie ten volle wil genieten van zo'n prachtig verhaal als over de bruggenbou wer die zelf in een brug veran dert, moet toch minstens 10 jaar zijn en misschien zelfs wel meer belangstelling hebben voor ver bazingwekkende denkspelletjes dan voor oogverblindende goo cheltrucs. Voor wie nog lang niet toe is aan de bij Querido verschenen jeugd romans van Margaret Mahy (De inwijding, De wereld is linkshan dig, Listen en lagen, Vergeten herinnering) verscheen bij uitge verij Facet het eerder kolderieke dan griezelige en met veel ho- cuspocus gevulde GRIEZELA- VONTUUR OP WERVELWIND BERG. Het verhaal draait o.m. om het voortbestaan van de Onge looflijke School waar kinderen les behoren te krijgen in wetenschap en wiskunde, maar onderwezen worden in magie- De school bo ven op Wervelwind Berg wordt met sluiting bedreigd door twee oenige schoolinspecteurs die zich voor het karretje van Judas Penning-Jenner hebben laten spannen. Deze schurk die als wees geen ouders had en daar om het verschil tussen goed en kwaad niet kon leren, probeert op slinkse wijze vergunning te krij gen op Wervelwind Berg ijzererts met sporen van goud, titaan en zink te ontginnen. De ongewone manier waarop alles toch nog goed komt, heeft alles te maken met een verbluffend staaltje van magie. Paul van Vliet, "Jubileum show", Stadsschouwburg, Mo lenwater, Middelburg, 20 uur. Jamsession, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. "Najaarsconcert", Souburgs Mannenkoor, Hervormde Kerk, Oranjeplein, Oost-Souburg, 19.30 uur. Trio Divertissemant, Handel en Bach, Burgerzaal Stadhuis, Mid delburg, 20 uur. The Shooting Party, Kabaresk programma, Stadschouwburg, Molenwater, Middelburg, 20.30 uur. Miles Browning Band, pop groep, Walk-lnn, Min. Lelystraat 4, Vlissingen, 20.30 uur. Pigmeat, folk en country. De Piek, Hellebardierstr. 13, Vlissin gen, 20 uur. Pigmeateen folk-country duo, speelt vrijdagavond in De Piek. De Abba's, popgroep, Midgard, Kuiperspoort 12, Middelburg, 22 uur. Roberto Rico and his fabulous band, Cotton Club avond Disco theek Cosmo en Eetcafe De Pup, Voltaweg 3 en 5, Vlissingen, 21 uur. Zangavond met koor- en sa menzang door div. gemengde ko ren en een jeugdkoor, St. Jacobskerk, Vlissingen, 19.30 uur. Engel Reinhoudt, Zeeuwse lied jeszanger, Razzmatazz, Middel- burgsestraat 113, Souburg, 21 uur. Christelijk Nationaal Koor, op treden, Nieuwe Kerk, Middel burg, 19.30 uur. Radio Tom, kindervoorstelling, Stadsschouwburg, Molenwater, Middelburg, 15 uur. The Heritage Hall Stompers, band. Stadsschouwburg, Molen water, Middelburg, 21 uur. Jubileumconcert, Brassband ONDA, Ned. Hervormde Kerk, Ritthem, 16 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Rai Express, Noord Afrikaanse Muziek, Piek, Hellebardierstraat 13, Vlissingen, 20 uur. Koninklijke Militaire Kapel, Con cert, Grote Kerk, Veere, 20 uur. Theatre Fantastique, audiovi sueel theater, Molenwater, Mid delburg, 20 uur. Stoelendans, kindervoorstel ling, Stadsschouwburg, Molen water, Middelburg, 15 uur. Om het 15-jarige bestaan te vie ren houdt het koor Sameach uit Grijpskerke een zangavond op vrijdag 2 november. Dat gebeurt in de gereformeerde kerk onder het thema 'Vervuld van blijd schap'. De zangavond begint om 19.30 uur. Naast het koor werken mee het combo Salvation, het koor Exaudi uit Westkapelle, het barbershop- koor uit Vlissingen en twee flui tisten. Er is - uiteraard - veel samenzang. Het Souburgs Mannenkoor onder leiding van Gerard Wortman ver zorgt vrijdag 26 oktober een na jaarsconcert in de hervormde kerk aan het Oranjeplein. Tijdens het concert worden wer ken uitgevoerd van Mozart, Schubert, Verdi en enkele negro spirituals. Ook operette en geestelijke leideren staan op het programma. Mevrouw Wight bespeelt het orgel. Ze leidt ook een blokfluitgroep. Het concert begint om 19.30 uur. Visie WOV 'Morgen word ik beter' en andere gedichten over ziek zijn, is een Pediaboek. Verkrijgbaar in de boekhandel voor f 21,50. De op brengst komt geheel ten goede aan chronisch en ernstig zieke kinderen. Olifantekaas - en nijlpaardemelk (M. Mahy, tekeningen Jan Jutte). Querido, Adam. f 19,90 (106 blz.). Een gat in de lucht (M. Ma hy. III. Géwout Esselink). Querido, Adam. f 19,90 (119 blz.). Grieze- lavontuur op Wervelwind Berg (M. Mahy. Tekeningen Wendy Smith). Facet, Antwerpen, f 22,50 (142 blz.) MIDDELBURG DONDERDAG 25 OKTOBER VRIJDAG 26 OKTOBER Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Jo- han Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Tri rum, Dinge- mans, Rob de Haan, olieverfschilderij en, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Holografiemuseum 'Dennis Gabor'. (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen't Zee paardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanente expositie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Groot mede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak geopend. tel 01180-16323. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte: Menno ter Braak, strijd tegen het fascisme, Hal oegane grond: 'Zuid Molukkers in Zeeland'', foto's, (t/m 27 oktober). Souterrain: Mieke van den Berg-van der Sluis, tentoonstelling, (t/m 27 ok tober). Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Tweede verdie ping: Vervoersmiddelen, tentoonstel ling. Openingstijden Bibliotheek. De Ruimte. (Kinderdijk 10). Inge van 't Klooster Vitrinestentoonstelling. Openingstijden: Di. t/m za. 13 tot 17 uur of op afspraak, (t/m 27 oktober). Eetcafé Dangeroe. (Vlasmarkt 39). E/isa Kuipers. Francois Ryckhals Mu seum. (Dam 71). "Van Rembrandt tot Brandenburg" Grafiek. Openingstij den do. vr. za. van 13-17 uur. Rabobank. (Hal hoofdkantoor). J. de Quelery, expostie. Openingstijden bank. (tot 31 oktober). Kunstuitleen. (Kuiperspoort 22). Ine ke Otte, objekten. (t/m 27 oktober). 'Tjonge jonge' Eugene van Zutphen en Annet Notenboom, sieraden. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. PZEM (Poelendaelesingel 10). Marijke Visser, tentoonstelling. Opening tij dens kantooruren, (t/m 26 oktober). Grand Cafe Solo. (Damplein 48). Dhr. Linker, eigen werk. Openingstijden van 10 tot 01.00 uur. (t/m 28 oktober). Zeeuws Museum. (Abdij 3). Pronken met Oosters porselein, tentoonstel ling. Openingstijden di. t/m vr. 10 tot 17 uur za. zo. ma. 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal. (Markt). Dorry Sack. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Antiquités B. Witte. (Vlasmarkt 11). Loncken naar oosters porselein, 175 stuks por selein vanaf de periode 1662 tot aan 1880. Di. t/m za. van 10.30 tot 12.30 uur en 13.30 tot 18 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum.(Duin- vlietweg 6) "Amateur Beeldende Kunstenaars". De Laatste der Hanekammen. Ope ningstijden Za. t/m Ma. 13.30 tot 17 uur, Di. t/m Vr. 10 tot 17 uur. VEERE Museum "De Schotse Huizen". Ro nald Mul/ié, topografieën. Ope ningstijden Ma. 13 tot 17 uur. Di. t/m Za. 10 tot 17 uur. (t/m 27 oktober). Grote Kerk. Zomertentoonste/ling 1990, (t/m 30 oktober) wisselten toonstelling: Kryn Taconis, foto's, (t/m 27 oktober). Openingstijden zo. 14-17 uur, ma. t/m za. 10 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Wisseltentoonstel ling: Zee/and Waterland. Zeespiegelrij zing. Dagelijks te bezichtigen. Potterie S. (S. Oomstraat 1). Spreeu wpottententoonstel/ing. M a t/m za. van 12 tot 18 uur. Atelier Galerie Paul de Vries. Capel- lestraat 1. schilderijen. Dagelijks ge opend. tel. 01181-1361. VLISSINGEN Inguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Ma. t/m zo. van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juli ana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Ster renkunde, Zeeuws Planetarium. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter 1a). Moniek Veas, schilderijen en wandmozaieken. Dagelijks van 11 tot 17 uur. (t/m 28 oktober). Skandia Sauna (Zwanenburgseweg 11). Ther men en badgebruiken in de Romeinse Tijd. Tijdens openingsuren. Bellamy 19. (Bellamypark 19). Jan van Leeu wen, hedendaagse kunst. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Altena. (Scheldestraat 25-29). klok- objekten, tiental klok-objekten van ontwerpen P. de Bakker. Tijdens ope ningsuren. (t/m 31 oktober). Openbare Bibliotheek. (Lange Zelke 91). Willem F. van de Kop, decoupa- ges. Tijdens openingsuren. Restaurant Valentijn. (Nieuwendijk 14). Diane Capello, aquarellen. Tij dens openingsuren. VRIJDAG 26 OKTOBER ZATERDAG 27 OKTOBER ZONDAG 28 OKTOBER DINSDAG 30 OKTOBER WOENSDAG 31 OKTOBER WEMELD/NGE Galerie L. Rijks (Chezeeweg 27). schilderijen. Tel. 01192-1373. dage lijks geopend. Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Another 48 hours' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Days of thunder' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Die Hard II' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Dick Tracy' 19 uur, 'Back to the fu ture 3' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Wild at heart' 20 uur, 'Hunt for the red October' 22.30 uur. ZATERDAG 27 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Another 48 hours' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Days of thunder' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Dick Tra cy' 14 uur, 'Die Hard II' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Dick Tracy' 19 uur, 'Another 48 hours' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Back to the future 3' 14 en 21.45 uur, 'Dick Tra cy' 19 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Wild at heart' 20 uur, 'Hunt for the red October' 22.30 uur. ZONDAG 28 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen, 'Another 48 hours' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Days of thunder' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Dick Tra cy' 14 uur, 'Die Hard II' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Back to the future 3' 14 en 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. MAANDAG 29 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Another 48 hours' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Days of thunder' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Die Hard II' 20 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 20 uur. Electro Middelburg, 'Back to the future 3' 20.30 uur. Schuttershof theater Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. DINSDAG 30 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Another 48 hours' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Days of thunder' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Die Hard II' 20 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 20 uur. Electro Middelburg, 'Back to the future 3' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. WOENSDAG 31 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Another 48 hours' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Days of thunder' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Dick Tra cy' 14 uur, 'Die Hard II' 20 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 20 uur. Electro Middelburg, 'Back to the future 3' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. DONDERDAG 1 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Another 48 hours' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Days of thunder' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Die Hard II' 20 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 20 uur. Electro Middelburg, 'Back to the future 3' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. ZATERDAG 27 OKTOBER Alhambra III Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Kuifje en het haaienmeer' 14 uur. ZONDAG 21 OKTOBER Alhambra III Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Grand theater Goes, 'Asterix en de knallende ketel' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Kuifje en het haaienmeer' 14 uur. WOENSDAG 31 OKTOBER Vlissingen, 'Asterix' Alhambra 14 uur. Grand theater Goes, 'Asterix en de knallende ketel' 14 uur.

de Faam | 1990 | | pagina 7