li O Rutten in finale Kinderopvang Onderwijspersoneel Bestemmingsplan Hinderwet Kappen met kappen Bureau Sociaal Raadslieden Vreemde muntjes-actie Asfaltering Koestraat- Varkensmarkt Week Glas het inzamelen waard, 22 Hup, in de glasbak! 1 GEMEENTE MIDDELBURG Busdiensten Tafeltje Dekje Selektiecriterium Aanmelding DE FAAM Woensdag 24 oktober 1990 tor het oog van de Lange Jan Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De werkzaamheden op dit voor hel voor het Middelburgse verkeer belangrijke kruispunt naderen hun einde. Met ingang van van daag, woensdag 24 oktober, is het werk voor een groot gedeelte ge klaard. Als alles iii de afgelopen week volgens plan is verlopen is de bestrating van de Var kensmarkt van een asfaltlaag voorzien en heeft de Vlissing- sestraat een nieuwe bestrating ge kregen. IJs en weder dienende zal de bestrating van de Gortstraat aanstaande vrijdag gereed komen, zodat het verkeer na die dag ook iveer in deze straat kan worden toegelaten. Met andere woorden: er is vanaf vandaag weer verkeer mogelijk van de Hoogstraat naai de Koestraat-Groene Woud vice- versa en vanaf de Varkensmarkt door de Vlissingsestraat. Het verkeer door de Gravenstraat wordt als de werkzaamheden dit toelaten na vrijdag weer toe gelaten. De werkzaamheden in de Gra venstraat zijn nog in volle gang. Hier moeten de nutsleidingen nog worden vernieuwd. Deze straat blijft nog afgesloten voor alle ver keer. Op onderstaand kaartje is de verkeerssituatie voor de volgende dagen weergegeven. De bushalten Hoogstraat en Koestraat worden weer in gebruik genomen. De bussen zullen vanaf zaterdag ook weer door de Gortstraat rijden. Hiermee komt dan een einde aan de tijdelijke hinder en omleidingen van het busverkeer. De eveneens tijdelijke bushalteplaatsen voor het stad huis zullen met ingang van het weekend weer verdwijnen. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zie len, die zelf niet voor een warme naaltijd kunnen zorgen. De naaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en S15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met num- ner Oil80 - 38570. Het bezorgen gibeurt ook op deze dagen. Menu van 29 oktober 1990 rot en net 3 november 1990: naandag aiurkool met worst (insdag runderlap, andijvie, aardappelen voensdag kabeljauw in fantasiesaus, wor th jes conderdag luikenborstfilet, appeltjes, aard appelen vrijdag jehakt, bloemkool, aardappelen aterdag oesneden rundvlees, groentemix, tardappelen Ter gelegenheid van de 50e ver jaardag van het Prins Bcrnhard Fonds werd het afgelopen televi sieseizoen een aantal afleveringen van het Twaalf Provinciën Spel uitgezonden. Het ging in totaal om twaalf uitzendingen. In elke uitzending stond één provincie centraal en werden aan drie deel nemende teams uit die provincie vragen gesteld. Aan de uitzending die aan Zeeland werd gewijd werd ook deelgenomen door het zoge naamde burgemeestersteam Mid delburg dat bestond uit burgemeester mr. C.G.J. Rutten, historicus de heer M.P. de Bruin en gemeente-archivaris drs. P.W. Sijnke. Het burgemeestersteam Middelburg behaalde in de uit zending over Zeeland de hoogste score. Nadat elke provincie aan de beurt was geweest bleek dat het burge meestersteam Middelburg in de fi nale terecht is gekomen dankzij het hoge aantal punten. Deze fi nale wordt op zaterdag 27 oktober a.s. rechtstreeks via televisie (Ne derland 2) van 20.30 tot 22.30 uur vanuit Studio Veenendaal te Vee- nendaal uitgezonden. Het burge meestersteam Middelburg zal het in de uitzending moeten opnemen tegen het burgemeestersteam Bath men en het team van het ig- natiuscollege Purmerend. Er zullen 10 vragen worden gesteld die allen betrekking heb ben op projecten waaraan het prins Bernhard Fonds subsidie heeft gegeven. Het betreffen vra gen over projecten die over heel Nederland verspreid zijn. De vra gen worden gesteld naar aanlei ding van gastoptredens en filmpjes. De drie teams krijgen dezelfde vragen voorgelegd. Elk finalistenteam heeft, indien men een antwoord niet weet, de moge lijkheid in contact te treden met een zogenaamde denktank die uit negen personen bestaat en tevens in de studio aanwezig is. Elk fina listenteam heeft een eigen denk tank meegebracht. De Middelburgse denktank zal op de avond van de uitzending ook con tact onderhouden met het docu mentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek. Hier heeft men na melijk de beschikking over tal van naslagwerken. Maisbaai tweede fase Afgelopen vrijdag werd het startsein gegeven voor de bouw van de tweede fase van hel Maisbaai-project. J weet inmiddels dat het Maisbaai-project een stadsvernieuwingsproject is in het histo rische centrum van Middelburg. De inmiddels gerealiseerde eerste fase omvat vier complexen met in totaal 129 woningen. De twee de fase omvat vijf complexen met in totaal 120 woningen. De der defase, die 76 huurwoningen omvat, is momenteel in uitvoering. Op de luchtfoto ziet u de lokatie waar de tweede fase gerealiseerd moet worden. Ter gelegenheid van de start van de tweede fase werd afgelopen vrijdag in het stadhuis een lezing gehouden dooi de bekende architectuur-criticus de heer I. Salomons. Een dezer dagen ontvangen de besturen en direkties van de in Middelburg gevestigde scholen een brief van de gemeente over de mogelijkheden van kinderopvang voor hun personeel. Het geval doet zich nl. voor dat Middelburg door het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen is geselek- teerd voor een experiment kinderopvang voor onderwijsper soneel. Het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft dit experi ment opgezet met het doel: a. de dreigende lerarentekorten in het basisonderwijs en voortgezet onderwijs te bestrijden, o.a. door uitstroom van leerkrachten te voorkomen; b. de aantrekkelijkheid van het le raarsberoep te bevorderen; c. de instroom van vrouwen in lei dinggevende funkties in het on derwijs te bevorderen. Gezien de doelstellingen van het experiment heeft de gemeente Middelburg besloten hieraan deel te nemen. Uit het experiment zal moeten blijken of kinderopvang een goe de voorwaarde is voor het aan trekken van nieuw personeel c.q. het in dienst houden van reeds werkzaam personeel. Het experiment geldt voor perso neel van openbare en bijzondere scholen voor basisonder wijs, speciaal onderwijs, voort gezet speciaal onderwijs, voort gezet onderwijs tot en met middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie (voor zover vallend onder het Rechtspositie besluit Onderwijspersoneel). Het ondersteunend personeel zoals bijv. administratief personeel en conciërge vallen ook onder het ex periment. Kernpunt is of men on der het Rechtspositiebesluit Onderwijspersoneel valt. Voor onderwijspersoneel betekent dit dat hun kind (of kinderen) bij voorrang geplaatst kan (kunnen) worden bij het in de gemeente Middelburg gesubsidieerde kin derdagverblijf "Kinderdijk" of bij het Gast- ouderprojekt Walcheren. Het be treft hier opvang voor kinderen van 0 tot 12 jaar. De duur van de opvang kan heel verschillend zijn, te weten: hele dagopvang (8.00 uur tot 18.00 uur); halve dagopvang (8.00 uur tot 13.00 uur of 13.00 uur tot 18.00 uur); gastouderopvang (heel flexibel; in principe van 1 uur tot 24 uur op vang per dag). Het ligt niet in de bedoeling voor de "onderwijskinderen" een aparte groep te vormen. De kinde ren worden over de bestaande en nog uit te breiden groepen ver spreid. In januari 1991 zal daad werkelijk met het projekt worden gestart. Als selektiecriterium voor plaat sing geldt: ouder moet werkzaam zijn op een school in Middelburg. Waar men woont doet niet terzake. Flet experiment duurt in principe 2 jaar, dus t/m december 1992. De Middelburgse kinderen kun nen in ieder geval "doorstromen" naar de reguliere opvang. Voor niet Middelburgse kinderen is dit echter niet zeker. De ouders betalen dezelfde ouder bijdrage als bij de gesubsidieerde kinderopvang in onze gemeente. Naast de ouderbijdrage blijft er een aanzienlijk bedrag nodig om de volledige kosten te dekken. Tij dens dit experiment betaalt het A>1 -5 Ministerie van Onderwijs en We tenschappen een gedeelte van deze kosten. De aanmelding van kinderen voor opvang in het kader van dit expe riment dient plaats te vinden door middel van indiening van een aan meldingsformulier. Een aanmel dingsformulier is te verkrijgen op school of bij de hieronder vermel de kontaktpersonen. Plaatsing van de kinderen gebeurt in principe in volgorde van aan melding, rekening houdend met de specifieke plaatsingsmoge lijkheden. Als u nog vragen heeft, een nade re toelichting wenst of hel aan meldingsformulier wilt ontvangen kunt U terecht bij de heren: H. Groesser, afd. onderwijs, tel. nr. 75483 W.L. Wisse, afd. welzijnszaken, tel. nr. 75562. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Lange Geere en omgeving voor het aanbrengen van een rolhek bij de toegangen tot de Geerepassage (de Geerepassa- ge blijft vrij toegankelijk tijdens de openingsuren van de winkels). De tekening van het rolhek ligt met ingang van vrijdag 26 oktober 1990 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat Boekbinderij Van de Woestijne te Middelburg een ver gunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een boekbinderij gelegen aan de Rotterdamsekaai 69 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften. Vanaf donderdag 25 oktober 1990 ligt de aanvraag met de daar op betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp beschikking elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdaga vond van 18.00 - 21.00 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middel burg. De terinzageligging duurt tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te wor den aangevraagd, telefoon 01180 - 75432. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij het college worden ingediend van 25 okto ber tot 25 november 1990. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden in gediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180 - 75432) kan in de periode van 9 tot en met 16 november 1990 een openbare zitting worden gehouden, waarbij tevens gelegenheid zal worden gege ven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Van 29 oktober tot en met 4 no vember a.s. houdt de NOVIB in samenwerking met het Unesco Centrum Nederland een landelij ke campagne waarin steun wordt gevraagd voor de strijd van de be woners van de regenwouden. De regenwouden verdwijnen mo menteel met een snelheid van 20 miljoen hectare per jaar. Dat is on geveer vijf maal Nederland. Wat de natuur in duizenden jaren heeft opgebouwd dreigt de mensheid over 50 jaar geheel vernietigd te hebben. De vernietiging van de re genwouden zal wereldwijde gevol gen hebben. Met name wordt de toekomst van 50 miljoen bewoners van de regenwouden direct be dreigd. Voorts verstoort de vernie tiging van de bossen het ecologische evenwicht van de hele wereld. Droogte en overstromingen treffen dan de armste mensen van de hele wereld het eerst. In Maleisië en de Amazone zijn de oorspronkelijke bewoners in verzet gekomen tegen verdere ontbossing. Zij voeren namelijk al eeuwen een verantwoord beheer over de bossen en zijn er ook geheel van afhanke lijk. Door kappen en grote ontgin ningsprojecten staat hun bestaan nu op het spel. Om de acties van de bewoners van de regenwouden te steunen wordt van 29 oktober tot en met 4 november a.s. een gro te campagne gehouden met als doel geld bijeen te brengen waar mee de bewoners van de tropische regenwouden worden geholpen in hun pogingen een halt toe te roe pen aan hel rigoureuze omhakken van hun bossen. De landelijke campagne krijgt de haam "Kap pen met kappen". De gemeente Middelburg wil de campagne graag ondersteunen. In de week van 29 oktober tot en met 4 november worden in de radio- en televisiebladen machti gingskaarten gehecht. U kunt deze kaart invullen voor het overmaken van een bijdrage. Hiermee helpt u de bewoners van de regenwouden in hun werk de wouden te behou den. U kunt uw ingevulde machti gingskaart bij het gemeentelijk Bureau Voorlichting op het adres Stadhuisstraat 2 in een bus depo neren. Dit bureau is geopend van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tol 17.00 uur. Bij de bus ligt tevens gratis informatiemateriaal. In de actieweek zal ook door de omroe pen aandacht aan de actie worden geschonken. Sinds december 1989 bestaat er in Middelburg een Bureau Sociaal Raadslieden. Vanaf de opening zijn er al veel hulpaanvragen bin nengekomen. 90% van deze vra gen zijn afkomstig van bewoners uit Middelburg. De rest uit de re gio Walcheren. De meeste vragen gingen over belasting, huursubsi die en over sociale zekerheid, met name over arbeids ongeschiktheidsuitkeringen, wer kloosheidsuitkeringen en kinderbijslag. Hoewel veel mensen de weg naar In het kader van de fondsenwer ving ten behoeve van het geadop teerde jongereninstituut op de Kaapverdische Eilanden werd vo rig jaar voor de eerste maal een vreemde muntjes-actie gehouden. De bedoeling van deze actie was dat u uw overgehouden vakantie- munten niet in een la, kast of oude portemonnaie bewaarde maar in een collectebus bij Bu reau Voorlichting op het adres Stadhuisstraat 2 stopte. Vorig jaar werd op deze manier ongeveer 2000,— opgehaald. De vreemde muntjes-actie wordt herhaald. U kunt uw overgebleven muntjes kwijt in de bus bij Bu reau Voorlichting. Alle soorten munten zijn welkom. Al het geld gaat naar het jongereninstituut op de Kaapverdische Eilanden: het project dat de gemeente Middel burg met de zustersteden Vilvoor de, Folkestone en Nagasaki adopteerde. Van de opbrengst zul len wij u op de hoogte stellen. y/f0k «fe. De opbrengst gaat naar het jongereninstituut op Kaap Verdië het Bureau Sociaal Raadslieden gevonden hebben, bestaat er de indruk dat nog niet iedereen van het bestaan afweet en met wat voor vragen men,er terecht kan. Wat is liet Bureau Sociaal Raadslieden? Het bureau sociaal raadslieden wijst de burger de weg in het dool hof van regels en instanties. U kunt er terecht voor gratis infor matie en advies over de meest uit eenlopende vragen. De sociaal raadsnian/-vrouw behandelt uw gegevens vertrouwelijk dus er wordt met niemand ongevraagd over gepraat. Waarmee kunt u bij het Bureau Sociaal Raadslieden terecht? Elk Bureau Sociaal Raadslieden heeft vaste spreekuurtijden en is telefonisch bereikbaar. U kunt dus tijdens het spreekuur langs komen of bellen. Dan krijgt u antwoord op vragen over: Bijstand, huursubsidie, studiefi nanciering, belasting, huwelijk, echtscheiding, erfrecht, arbeids- en ontslagkwesties, huurovereen komsten, ziektewet en de wao, aow, ww etc. Het zouden vragen kunnen zijn zoals bijvoorbeeld: "Hoeveel mag ik bijverdienen naast mijn uitkering?" of "Wat zijn de gevolgen als ik ga samen wonen?" of "Wanneer kom ik in aanmerking voor kinderbijslag?". De sociaal raadsvrouw/-man helpt u ook bij het invullen van formu lieren, zoals het belastingbiljet, het formulier voor kwijtschelding van onroerend-goedbelasting, het formulier voor huursubsidie of studiefinanciering. Bij het Bureau Sociaal Raadslieden kunt u ook terecht voor het opstellen van brieven of beroeps- en bezwaar schriften. Ook al kan de sociaal raadsman/-vrouw een vraag zelf niet beantwoorden, dan zal hij u altijd verwijzen naar een instelling of instantie waar men dat wel kan. Waar kunt u het Bureau Sociaal Raadslieden vinden? Het bureau in Middelburg kunt u vinden op de Breestraat 15 en de spreekuurtijden zijn: ma. en woe. van 14.00 - 16.00 uur en di. en do. van 9.00 - 12.00 uur. De raads vrouw is telefonisch bereikbaar onder het nummer: 01180 - 84000.

de Faam | 1990 | | pagina 5