mJKBB ima 1 NOGMAALS: PENSIOENEN Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Politiek Vrije tijd Ouderen Allerlei Maatschappij Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 Geloof Beurs Cursus Sport Milieu Gezondheid Onderwijs Verenigingen 3TEWEW DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 oktober 1990 al voor deze ontspanningsthera pie gekozen, maar volgens het Sportfondsenbad kunnen er nog meer bij. Daarom worden er op dinsdag 30 oktober en donder dag 1 november open dagen ge houden zodat ook andere ouderen met deze verfrissende activiteit kennis kunnen maken. 30 Oktober kan er van 14 tot 16 uur gepoedeld worden en 1 no vember kunnen de ouderen van 13.30 tot 15.30 uur baden en dat allemaal in het Sportfondsenbad aan het Baskenburgplein 2 in Vlissingen. Monumenten - De gemeente Westkapelle laat een monumentenverordening vast leggen, zodat ook de monu menten daar beschermd worden tegen vernieling, wijziging of af breking. De vaststelling van de Monumentenverordening is een van de agendapunten tijdens een vergadering van de gemeente raad die op donderdag 25 okto ber gehouden wordt. De Voetbalvereniging Seroosker- ke krijgt, na de promotie van het eerste elftal een nieuwe kleedac- comodatie, de toiletten van het strand Vrouwenpolder moeten op de riolering worden aangeslo ten en de restauratie van monu menten. Deze onderwerpen staan onder andere in de begro ting van 1991, en dat is het on derwerp op de openbare vergadering van de gemeente Veere. De vergadering wordt ge houden op maandag 27 oktober om 14 uur in het gemeentehuis aan de kerkstraat 7 in Veere Eb- en vloedklok - In de open bare vergadering van de gemeente Arnemuiden op maandag 29 oktober in het ge meentehuis komen bijvoorbeeld de volgende onderwerpen aan bod, de reparatie van de karakte ristieke eb- en vloedklok, de aan bieding van de gemeentebegroting, en de ophef fing van de adviescommissie, die voornamelijk tot taak had de ge meenten te adviseren over ver gunningaanvragen van huisartsen. Belangstellenden worden om 19.30 verwacht. Brandweer - Het algemeen bestuur van de Regionale Brand weer Noord- en Midden Zeeland besluit tot volledige integratie, en vraagt in de openbare vergade ring van woensdag 31 oktober, de gemeente Veere daarover een besluit te nemen. De integratie is slechts een van de twintig agen dapunten, die tijdens de vergade ring van de gemeente Veere op het progamma staan. De verga dering wordt om 19.30 gehou den in de raadszaal van het stadhuis. Slachtofferhulp - 'Wat doet de politiek met slachtofferhulp' is het thema van de twaalfde CDA ledenvergadering die woensdag 31 oktober in de Zeeuwse Biblio theek aan de Kousteendijk 7 in Middelburg gehouden wordt. Be langstellenden worden om 19.45 uur verwacht. Bouwkraan - Woensdag 24 en donderdag 25 oktober wordt op het terrein van het nieuw te bou wen winkelcentrum een grote bouwkraan opgezet, wat met een andere grote kraan gaat ge beuren. Met het oog op de veilig heid van winkelende mensen is het op enkele momenten noodza kelijk de Walstraat tussen Betje Wolffplein en de Schermin- kelstraat voor korte tijd af te sluiten. Heropening - In het kader van de feestelijke heropening van de basisschool de Stellepit, die woensdag 14 no vember plaatsvindt, worden er vanaf maandag 5 november al verschillende evenementen geor ganiseerd, zoals een Annie M. G. Schmidt tentoonstelling over Pluk van de petteflet, grimeren, il lustraties en een bezoek van Wim Hofman. Handwerk - De bewoners van het centrum voor gehandicapten zorg hebben in hun vrije tijd handwerkjes gemaakt. Vijver vreugd in Middelburg gaat die op donderdag 1 november verkopen tijdens een handwerkbazaar in de gymnastiekzaal op het terrein aan de Koudekerkseweg 145, waar deze handwerkjes te koop en te bezichtigen zijn. Leerlingen van de Ihno-afdeling van de Wel- linge helpen op deze avond een handje en het huisorkest De Tam boerijnen is er om de bazaar op te luisteren. Tic-tac dart - Diverse bekers zijn te winnen tijdens een Tic-Tac Darttoernooi dat donderdag 25 oktober in de Happy Buccaneer aan de Aagje Dekenstraat in Vlis singen wordt gehouden. Tic-Tac betekent dat alle hoge nummers (10 tot en met 20) drie keer sco ren in de roos. ledereen mag met dit toernooi meedoen als ze er maar om 20 uur zijn om de uitda ging aan te gaan. Open-pool-biljart - Biljartlief hebbers kunnen zondag 28 okto ber strijden om bekers die te winnen zijn in de Happy Bucca neer aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Zondagmiddag 14 uur worden de biljarters in de tap- perij verwacht. Bierproeverij - Zeeuwse drin kers kunnen donderdag 25 okto ber meedoen met een bierproefavond. Deze avond is het de beurt aan de Bockbieren om de boventoon te voeren op de bierbelevenis. De fuif wordt ge houden in de Brasserie, Gla- cisstraat 102 in Vlissingen en begint om 20 uur. Inlichtingen 01184-17744, tussen 14 en 17 uur Spinnen - Dinsdag 30 oktober organiseert Aktiva in Bachten- Poorte, Oost-Souburg een hobby- markt met onder andere houtsnij den, spinnen, edelsmeden, zijdeschilderen en advokaat ma ken. Belangstellenden kunnen van 14 tot 16 uur hun hobby uit oefenen. Schilderen - Gestalt- en li chaamstherapeute Angèle Ne- derlof zoekt zes deelnemers voor een schilder- en gestaltdag. Op zaterdag 27 oktober vormen de lichaamsbelevingen het uitgangs punt voor het schilderen. Tech niek is niet belangrijk, het schilderen heeft een meditatief karakter en is voor iedereen uit voerbaar. De dag wordt gehou den in de Open Hof in Vlissingen van 10 tot 16 uur. Opgave en in- lichtingen 01184-67542. Correctie - In de FaamVlissinger van 17 oktober jongstleden stond dat de excursie naar de Brusselse tentoonstelling over de Inca's en Peru, georganiseerd door het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming, op 24 ok tober was, dit moet echter 24 november zijn. De verdere infor matie over de tijden was wel correct. Herdenking - Nederlandse, En gelse, en Franse oud commando's herdenken donder dag 1 november hun landing in Vlissingen* en Westkapelle op 1 november 1944. In Vlissingen is de herdenking om 10.30 uur bij monument nummer vier, en in Westkapelle om 11.30 uur bij de tank op de dijk. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg De artikeltjes over pensioenen van vorige maand hebben veel reacties los gemaakt. Vooral "echtscheiding en pensioen" is een actuele zaak. Dat is niet al leen op Walcheren het geval. In Den Haag is een vrouw een lan delijke werkgroep gestart. Haar oproep wil ik deze week graag doorgeven. Verder was in het stukje over "afkoop van pensioe nen" niet alles duidelijk. Afkoop van pensioen wil zeggen: Het pensioenfonds koopt de pen sioenrechten die U in het verle den bij dat fonds heeft opgebouwd onder bepaalde voorwaarden bij U af. In plaats van een klein maandelijks bedrag, krijgt U een afkoopsom ineens. Opgelet! Afkopen kan pas op het moment dat de pensioenuitke ring in zou gaan. Voor de meeste mensen is dat dus op hun 65ste. Steeds meer oudere vrouwen ontdekken dat zij niet delen in het Veere - Ouder worden brengt veranderingen met zich mee, ook ten aanzien van het wonen. Soms brengen kleine aanpassin gen in het huis al grote verande ringen met zich mee. De Stichting Welzijn Ouderen Platte land Walcheren organiseert maandag 29 oktober een infor matiemiddag over woonaanpas- singen en alles wat daarmee te maken heeft. De middag wordt gehouden in het verenigingsge bouw aan de Zuidstraat 14 in Domburg. Ouderen en andere be langstellenden worden om 14 uur verwacht. Ouderensoos - Het buurthuis Scheldebuurt begint donderdag middag met een soos voor men sen vanaf vijfenvijftig jaar. Het is de bedoeling dat iedereen doet wat hij of zij wil, er is mogelijk heid tot sjoelen, darten, klaverjas sen en tafelbiljarten. De soos is open van 14 tot 16 uur en iedere oudere is welkom om de middag zo gezellig mogelijk te maken. Thuishulp - Als je niet meer al les zelf kunt doen in je huis, is hulp meestal wel welkom. Zon dag 30 oktober wordt er een in formatieve middag over thuiszorg georganiseerd door de Commis sie Welzijn Ouderen in Gapinge. De voorlichtingsmiddag is bestemd voor alle geïntereseer- den en wordt gehouden in de Ge reformeerde Kerk in Gapinge van 14 tot 16.30 uur. Zwemmen - Het Sportfondsen bad in Vlissingen houdt al jaren zwemmen voor ouderen, waar de ouderen op een gezellige wijze aan hun eigen gezondheid wer ken. Heel wat bejaarden hebben Zangavond - De commissie Zin gen in Middelburg organiseert za- terdag 27 oktober een zangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg, waar Ds.C. Trouw borst de meditatie verzorgt. De commissie werkt die avond sa men met het Christelijk Nationaal Koor onder leiding van Bert Moll uit Almere. Jos Vogel bespeelt het orgel, Bob van Stempvoort is koororganist en soliste is Sjanie Smaal. Geïntereseerden worden om 19 30 uur verwacht. Kruistochten - Geheime bijbel transporten, een film over een KGB-overval, beelden van het da gelijks leven in de Sovjet-Unie en unieke opnamen van geheime sa menkomsten. Dat is een greep uit de onderwerpen waarover een medewerker van de stichting Kruistochten woensdag 24 okto ber zal spreken tijdens zijn spreekbeurt over de rol die de kerk heeft gespeeld bij de om wentelingen in Oost-Europa. Be langstellenden moeten om 20 uur in het gebouw Berea, Westerbaan 16 in Oost-Souburg zijn om het boeiende relaas te horen. Lezingen - Voor de geïntereseer den in anthroposofie en het christendom heeft de initiatief groep van de Anthroposofische Vereniging een lezingencyclus georganiseerd. Vrijdag 26 okto ber is de eerste lezing, 'verborgen stromingen in het christendom door de eeuwen heen' door W. Mees. Dan is vrijdag 2 november de tweede lezing getiteld 'Het christelijke in de Anthroposofie' door mevrouw C. Hebert. De der de en laatste lezing is op vrijdag 9 november en heet 'het prakti sche Christendom' door C. Wiechert. Alle lezingen worden gehouden in de stads schouwburg Molenwater 99 in Middelburg en beginnen om 20 uur. Kerkdienst - Ds. A. V. de Nooy is voorganger tijdens een dienst voor verstandelijk minder begaaf den, die zondag 11 november om 14.30 uur in de Getuigeniskerk van Middelburg gehouden wordt. De dienst wordt opgeluisterd door een kinderkoor onder leiding van Govert Mingelen. Leprabestrijding - Ds. W. F. Tee- kens onderricht vrijdag 26 okto ber over de leprabestrijding. De avond wordt opgeluisterd met koor- en samenzang door diverse gemengde koren en een jeugd koor. De zangavond wordt ge houden in de St. Jacobskerk in Vlissingen en begint om 19.30. De organisatie is in handen van de stichting Woord en Daad. Postzegels - De Commissie Ruildag 1990 organiseert zater dag 27 oktober een grote beurs van postzegels en munten in de Schakel, Bachtensteene 14 in Middelburg. Een grote verloting en de demonstratie van een nieuw soort watermerk komen die dag onder andere aan bod. De Schakel is van 10 tot 17 uur voor publiek toegankelijk. Speelgoed - Zaterdag 27 okto ber is er weer een speelgoed- en winterkledingbeurs in de speel-o- theek Paauwenburg. Het inleve ren van speelgoed en kleding is op 26 oktober van 18.30 tot 20 uur in de speel-o-theek in buurt huis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. De verkoop is op zaterdag 27 okto ber van 10 tot 12 uur. Inlichtin gen 01184-15222 of 01184-62524. Rad van avontuur - Zeeuwse bazarliefhebbers kunnen vrijdag 26 oktober hun lol weer op. Dan organiseert de Hervormde Vrou wengroep 'Zuiderwijk' namelijk een bazar met onder andere handgemaakte artikelen, een rad van fortuin en een rommelmarkt- je. De Fancy-fair wordt gehouden in de recreatiezaal van de 'Rustenburg', Vrijlandstraat 28 in Middelburg (Dauwendaele) en bezoekers kunnen van 14.30 tot 21 uur hun slag slaan. Snuffelmarkt - Zeeuwse snuf felaars kunnen zaterdag 27 okto ber terecht in de Willem III kazerne aan de Oranjestraat 8 in Vlissingen. Dan organiseert wsv 'Willen is Kunnen' namelijk van 10 tot 13 uur een snuffelmarkt, waarvan de opbrengst geheel voor de vereniging is. Paardendiner - Paarden en po ny's die hun diner aan een lange tafel geserveerd krijgen, een rad van avontuur, gratis paardrijden, heel veel kramen en een terras met hapjes en drankjes. De ma nege 'Scheldestad' organiseert zaterdag 27 oktober een rommel markt waarop al deze belevenis sen te doen en te zien zijn. Belangstellenden worden vanaf 9 uur verwacht bij de manege. Kledingbeurs - De Baptistenge meente houdt donderdag 26 ok tober haar halfjaarlijkse kledingbeurs in gebouw Bree 8 in Middelburg, ledereen kan van 10 tot 12 uur kinder-, dames-, en herenkleding kopen. Bazar - Bazarliefhebbers en snuffelaars kunnen zaterdag 27 oktober hun hart ophalen tijdens een fancy-fair die door het katho liek Vrouwengilde in het Open Hof in Paauwenburg georgani seerd wordt. De opbrengst van de markt gaat naar een moeder club in Bolivia. Romeinen - Belangstellenden voor de Romeinse tijd in Neder land kunnen nu een cursus vol gen van de Zeeuwse Volksuniversiteit die op donder dag 1 november begint. De cur sus is verdeeld in vier avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Inlichtin gen en opgave ZVU, Dam 22 in Middelburg, 01180-34800. Vredesoriëntatie - Dat de kou de oorlog voorbij is wil nog niet zeggen dat er nu vrede is, vindt de provinciale interkerkelijke werkgroep vredeswerk. Zij orga niseert dan ook voor ieder die werken aan vrede belangrijk vindt negen oriënteringsavonden over drie onderwerpen. Een vreedzaam Europa op dinsdag 30 oktober, 13 en 27 november. Vij- andsbeelden op 8 en 22 januari en 5 februari, en ten slotte De mythe van het militaire denken op 5 en 26 maart en 9 april 1991. De samenkomsten beginnen om 19.30 uur en de plaats wordt nog bekend gemaakt. Inlichtingen en opgave 01180-15353. Symboliek - Leden van de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen kunnen een drie-delige cursus volgen over de symboliek van de boom, die wordt gegeven door E. van Santen. De bijeen komsten zijn op dinsdag 30 okto ber, 13 en 27 november in de Zeeuwse Bibliotheek en begin nen om 14 uur. 40 jaar - Motor- en autoclub 'De Zeeuwen' bestaat 40 jaar. Om dit heuglijke feit te vieren wordt er zaterdag 27 oktober een receptie gehouden in het partycentrum 'Landlust', Landlustweg 1 in Nieuwdorp. Belangstellenden kunnen tussen 18 en 19 uur terecht. Badminton - Badmintonners slaan hun slag tijdens het tweede badmintontoernooi van de Spoorweg Sport Vereniging Wal cheren dat op zaterdag 27 okto ber gehouden wordt in de sporthal Voorborch, Middelburg. Het jaarlijkse evenement begint om 9 uur en om 17 uur is de prijsuitreiking gepland. Voordracht - Het studiecentrum van de Open universiteit organi seert donderdag 1 november een studium generale, getiteld Lerend Management, in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteendijk 7 in Middelburg. Tij dens het studium zal professor J. van Dalen, hoogleraar van de produktgroep Bedrijfs- en bestuurswetenschappen aan de Open universiteit in Heerlen tij dens een voordracht aandacht besteden aan lerende organisa ties, en de voor- en nadelen daar van. De lezing begint om 20 uur. Kanker - De Kruisvereniging Walcheren organiseert zaterdag 27 oktober een informatieavond rond het thema 'kankerpreventie en vroegtijdige opsporing'. Ver pleegkundige J Arts, gespeciali seerd op dit onderwerp zal spreken over wat kanker is en hoe het risico vermeden kan wor den. Tevens is er een panel, be staande uit een arts, een diëtiste en een verpleegkundige om aller lei vragen te beantwoorden. De bijeenkomst wordt gehouden in het wijkgebouw in de Leliënlaan 1 in Vlissingen. De spreekbeurt begint om 20 uur, maar belang stellenden kunnen al om 19.30 het gebouw in. Natuurweekend - Natuurlief hebbers kunnen op een gezellige en ontspannende manier een steentje bijdragen aan het be houd van natuur en landschap, namelijk tijdens een werkweek end dat georganiseerd wordt door het instituut voor natuurbe schermingseducatie. Er worden dit jaar verschillende werkwee- kends georganiseerd. Informatie en opgave, Claudine Horemans, Torentrans 93, 4336 JN in Mid delburg, 01180-26141. Dementerenden - Partners en familieleden van dementerenden of andere belangstellenden heb ben de kans om drie bijeen komsten bij te wonen over omgaan met dementerenden in de thuissituatie. De bijeen komsten worden georganiseerd door de kruisvereniging Walche ren en behandelen onder andere de volgende onderwerpen, wat is dementie, hulpverlening in de thuissituatie en de omgang met dementerende mensen. De sa menkomsten zijn op 22 en 29 november en 6 december van 14 tot 16 uur in het wijkgebouw aan de Rosenburglaan 1 in Vlissin gen. Inlichtingen en opgave, 01184-63700 (opgave voor 15 november). pensioen van nun ex-echtgenoot. Op 27 november 1981 besloot de Hoge Raad dat de opgebouw de pensioenrechten bij echtschei ding moeten worden gedeeld. Dit besluit had echter geen terug werkende kracht! Vrouwen die voor 27-11-81 scheidden, kregen geen recht op pensioenverre kening. Een van deze vrouwen heeft daarom een werkgroep opge richt. Zij krijgt onder andere steun van de A.N. Bond voor Ouderen en de St. Landelijke Om budsvrouw. Zit U ook in de hier boven omschreven omstandigheden? Dan roept de werkgroep U op een brief te schrijven aan: Werkgroep Ouder domspensioen en Gescheiden Vrouwen, Azaleastraat 112, 2565 CH Den Haag. Voor verdere vragen kunt U ook het Bureau Sociaal Raadslieden even bellen of er op het spreek uur komen. Tot ziens. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: drs. A. van der Ploeg, 19 uur: ds. J. Geers. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok, 15 uur: ds. P. Molenaar. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek, jeuddienst, m.m.v. koor Exaudi, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. PC. Kleinsma, 19 uur: ds. A.W. Mol. Rooms Ka tholieke Kerk H. Willibrordus. elke le, 3e en 5e zaterdag v.d. maand 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, 14.30 uur: ds. M. de Boer, gez. dienst in Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. D.W. Dondorp, 14.30 uur: ds. L.T. van der Leer, gez. dienst in Herv. kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. Van Boven, 14.30 uur: ds. L.T. van Leer. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. de Boer. destraat, SoW-dienst in Getuigeniskerk. tngelse kerk, Simpelhuisstraat, 19 uur: ds. C. Trouwborst. Thomaskapel, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Wijkgemeente Gereformeerde Bond: (Ontmoe- tingskerk) 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.W.H. Tempel. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer, 19 uur: o.l.v. de tamboerijnbrigade. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: dhr. Allewijn. Neder lands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. A. Budding, 17 uur: dhr. W.M. Riemens. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: dr. C.J.G. Vonck. Rooms-Katho/ieke Kerk. Pe trus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wa/lonne). Lange Noordstraat 62. geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, knd. jongste en mid den groep, 17 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: mevr. ds. A. Spaan-Moolenaar, jeugddienst m.m.v. jonge- renkoor Jubilate. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: dhr. L.H. Zweers, 19 uur: ds. R.G. van der Zwan in Herv. kerk. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: mw. C.A. van Eek, 19 uur: ds. R.G. van der Zwan. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163. Za. 9.30 uur: ds. C.W.H. Tempel, 10.30 uur: bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. Ch. Hoefman. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: ge meentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. O. Elseman. Rooms-Katho/ieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur, Ter Boede, elke 1ste en 3de za. v.d. maand 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Be rea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadel- fia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. Lukasse, gez. dienst in Geref. kerk. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans m.m.v. kerkkoor, 19 uur: ds. Smit. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Do. 25 t/m wo. 31 oktober Huisartsen ST. LAURENS KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. B. de Haan, 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. B. de Haan, 17 uur: ds. E.V.E. Wij nands, SoW-dienst in Geref. kerk. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. J. Staat, 17 uur: ds. D. Westerneng. SOUBURG MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 14.30 uur: ds. J. Bouwer. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: mevr. C.G. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. P. Melse. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg en ds. J. Dubbink, 14.30 uur: ds. J.H. Meijer. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 17 uur: mevr. ds. A. Spaans-Moolenaar. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, ds. W.A. v.d. Berg en ds. J. Dubbink in Hofpleinkerk. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: prof. dr. C.J.G. Vonck. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterschel- Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1-3 en 6-8, Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. A.P. Nauta, 19 uur: ds. W.A. v.d. Berg, Bej. te huis "De Zoute Vierver", Dongestraat 1, 19 uur: dhr. H. Hondius. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, 10 uur: ds. O. Elseman. Rooms-Katho/ieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 2e en 4e maandag v.d. maand 16.30 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: ds. J. Brouwer, 14.30 uur: ds. M. de Boer. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. H.F. Meijer, 16 uur: ds. J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, No evening service. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gere formeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeen te. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: mevr. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. B. Gratz. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: dhr. Jorritsma, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, Johan- neskerk, Bonnedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Rothfusz, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: mw. ds. Schoorel, De Schaapskooi, Pa pegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Bad huisstraat 186, geen dienst. Middelburg: van vrijdag 17 uur tot zaterdag 23 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 39933. Zondag tot 23 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, O- Souburg, tel. 01184-61212. zondag: A.G. Bouw meester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: Dr. A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Oost en Midden-Walcheren: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: D. Ruissen, Kanaalstraat 91, O-Souburg, tel. 01184-61347. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek L. v.d. Boogert, Vrij landstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: E.F.M. v.d. Akker, Oost-Souburg, tel. 01184-60860. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem: bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Dam 39-41; Vlissin gen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma., wo en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tei. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Pos'tbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01J00-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdiest: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes.

de Faam | 1990 | | pagina 15