SNSSS HOE INZENDEN DOE HET ZELF TMC vernieuwd Open dag centra vakopleidingen Zwemmen, fitnessen of ontbijten in water of gewoon wat spartelen Verfrissing in Juwelier Kloprogge Stijlvol Hobbelpaard Kruiswoordraadsel Expositie verkoop van schilderijen Milieu voor ondernemers 'Het nieuwe Vlissingen' in NMB EEN VETTE PRIJZENPOT Diane Capello exposeert in Valentijn De actie voor het Historama duurt zes weken. Weke lijks wordt een aantal aantrekkelijke prijzen verloot onder de goede inzenders. En aan het eind van de ac tie wordt een hoofdprijs verloot onder alle deelnemers aan de puzzelactie. De prijzen deze week De hoofdprijs: een 8-daagse reis naar NEW YORK waar u verblijft in een luxe 4-sterrenhotel (inclusief ontbijt) en waar u vergast wordt een even luxe ontbijt. Ook krijgt u kaartjes voor een unieke sightseeing in deze bruisende wereldstad. De hoofdprijs wordt aan geboden door VAN FRAASSEN REIS- BURO, LONDENSEKAAI 19, MIDDEL BURG. OPEN HUIS SPORTFONDSENBAD Alle leeftijden Eendaagse DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 oktober 1990 UIT HET ZAKENHART Open dag chemie Vijf Walcherse en Bevelandse bedrijven en instellingen nemen deel aan de Landelijke Open Dag Chemie, die op zaterdag 27 oktober wordt gehouden. In Middelburg kan men een bezoek brengen aan Chrompack International bv en Hercules bv. Bij de Hogeschool in Vlissingen wordt een kijkje gegund in de labora toria. Hoechst Holland nv in Vlissingen-Oost heeft vier pro gramma's en in Goes zet de Keuringsdienst van Waren de deuren open. In heel Nederland houden op die dag 130 bedrij ven en instellingen open huis. Chrompack International is ge vestigd op het industrieterrein Arnestein in Middelburg en pro duceert zeer geavanceerde appa ratuur voor het bepalen van Het innovatie Centrum Zeeland heeft het blad getiteld 'Milieu technologie' uitgegeven. De uit gave is een special van het vakblad Innovisie, uitgegeven door het landelijk netwerk van In novatie Centra in Nederland. In deze eenmalige uitgave wordt geprobeerd om de aanwezige mi- lieutechnologische kennis toe gankelijk en toepasbaar te maken. Het is geen blad met een aaneenschakeling van nieuwe produkten en ideeën, maar een blad met gereedschap, een uitga ve aan wat het begin van een nieuw tijdperk kan worden ge noemd. Het blad is vooral ge schreven voor het midden-en kleinbedrijf dat zelf schoner moet en wil produceren. Voor onderne mers, technici en ontwerpers die de toekomstige eisen voor nieu we producten willen kennen, on dernemers, economen en marketeers op zoek naar nieuwe markten en voor iedere onderne mer die zich afvraagt wat het mi lieu voor zijn bedrijf betekent. 'Het nieuwe Vlissingen' is de titel van een expositie die de NMB in Vlissingen heeft ingericht. In de ze overzichtstentoonstelling wordt Vlissingen toen, Vlissin gen nu en Vlissingen straks ge toond. Het Scheldeplein neemt een prominente plaats in in de overzichtstentoosntelling. Volgens de NMB is Vlissingen goed bezig om een toekomst van ongekende mogelijkheden te creëren. Wethouder Daan Bruin- ooge opent de expositie donder dag 25 oktober om 15 uur. De expositie kwam tot stand in sa menwerking met het Delta Colle ge in Middelburg en de gemeente Vlissingen. onder meer de samenstelling van lucht, water, medicijnen, voedsel en aardolie. Deze apparatuur wordt toegepast in laboratoria van de industrie en bij bijvoor beeld Keuringsdiensten van Wa ren in de gehele wereld. Tussen 10 en 16 uur zijn alle afdelingen te bezichtigen. Er zijn diverse de monstraties en de Inter Scaldis Pipes and Drums treden op. Gra tis toegangskaarten kan men aanvragen via telefoonnummer 01180-71270. Hercules, eveneens gevestigd op het Industrieterrein Arnestein in Middelburg, is producent van harsen, die worden toegepast bij de fabricage van kleefstoffen, drukinkten en kauwgom. Dit be drijf is op de 27e oktober te be zoeken tussen 09.30 en 16.00 uur. Via telefoonnummer 01180-78000 zijn gratis toe gangskaarten verkrijgbaar. Voor een bezoek aan de nieuwe labo ratoria van het Hoger Laboratori um Onderwijs en het laboratorium van de HTS in Vlis singen zijn geen kaarten nodig. Belangstellenden zijn welkom tussen 10 en 15 uur. Er zijn de monstraties van laboratorium proeven. Bezoekers kunnen er bijvoorbeeld een watermonster uit het eigen aquarium laten on derzoeken. Hoechst in Vlissingen-Oost produceert on der meer grondstoffen voor (af)wasmiddelen en polyesters. De vier programma's die dit be drijf organiseert zijn al volge boekt. Hoechst houdt daarom op maandag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 oktober ook nog open avonden. Het programma omvat een dia-voorstellingen en een rondrit over het bedrijf met bezoek aan enkele fabrieken. Te lefonische aanmelding via num mer 01196-89616. Bij de Keuringsdienst van Waren in Goes worden diverse de monstraties gegeven van metin gen van radio-activiteit en het bepalen van het nitraatgehalte in bladgroente. Bezoekers kunnen een stukje linoleum meenemen en dit op de aanwezigheid van asbest laten onderzoeken. Deze dienst is zonder voorafgaande kennisgeving te bezoeken tussen 10 en 16 uur. In Zeeuwsch- Vlaanderen nemen drie bedrijven aan de open dag deel. Dat zijn Dow Benelux, Engelhard Terneu- zen en B.O.C. Gas. Juwelier Kloprogge aan de Burg promenade 4 in Middelburg is van 24 september tot 12 oktober gesloten geweest om de zaak een grondige verandering te laten ondergaan. Mevrouw J. Kloprog ge besloot het ouderwets aan doende donkere interieur in te ruilen voor een modern licht bin nenwerk. Tegelijk bepaalde ze dat ook de collectie maar uitgebreid moest worden en zodoende be schikt de zaak nu, naast de uit gebreide collectie die er al was, over nieuwe gouden trouwrin gen, kristallen diertjes, zoetwa terparels en de klapper van het geheel: bergkristallen oorbellen die volgens de juweliere werkelijk de deur uit vliegen. De zaak bestaat volgens me vrouw Kloprogge al sinds 1740 en is altijd in de familie gebleven. Ze vertelt dat ze de winkel heeft overgenomen van haar moeder. Het ziet er echter wel naar uit dat met mevrouw Kloprogge het fa miliebedrijf ten einde is. Ze heeft zelf geen kinderen of naaste fa milie aan wie ze de zaak zou kun nen over doen. Gelukkig hoeft ze zich daar nog geen zorgen over te maken, want ze qaat er nog Diane Capello exposeert sinds deze week aquarellen in restau rant Valentijn aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Het zijn vooral landschappen en kustgezichten die ze verwerkt. Daarnaast heb ben bloemen haar aandacht. Als u van plan bent om zelf een hobbelpaard te maken voor uw kind of kleinkind, maak dan dit unieke paard. Het wordt gemaakt van ca. 4 cm dikke meubelpanelen waardoor het geschikt is voor zelfs de meest wilde rijder. De konstruktie is eenvoudig en alle onderdelen zijn op ware grootte getekend zodat u ze zó op het materiaal kunt over trekken en uitzagen. De afmetingen zijn 112 (H) x 118 (L) en 36 (B) cm. Aan dit paard zal ieder kind prettige herinneringen overhouden. De tekening, met materiaallijst en "stap voor stap" bouwinstruktie, kunt u bestellen door f 15,60 over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van bestelnr. 3196 F/VI. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. Mevrouw Kloprogge trots in haar nieuwe winket. lang niet uit, als het aan haar ligt. breiding, dat elke klant .zolang de Ze is zo tevreden over het resul- voorraad strekt, van haar een taat van de verbouwing en uit- presentje meekrijgt. 15 jaar geleden is de heer J.O.H.Witte in Goes een speciaal zaak in tapijt begonnen. Met groot succes, na een paar jaar werd de bedrijfsruimte te klein en vestigingen in Middelburg en Kruiningen waren het gevolg. De ze laatste vestigingen zijn volle dig op de wensen van de klant afgestemd. De vestiging in Goes was nu rijp voor een verbouwing. Op 4 oktober was de feestelijke opening. Behalve dat TMC Goes van alle topmerkfabrikanten vloerbedekking, gordijnen en zonwering in huis heeft, is er ook een nieuwe afdeling slaapcom fort, een afdeling met tapijtte gels, een karpettenafdeling en een nieuwe projectafdeling. TMC gaat zich op de projectmarkt be geven. Als lid van het Forbo Krommenie Gilde staat TMC ga rant voor perfect uitgevoerde projecten. De zakelijke klant kan in Goes gordijnen, vloerbedek king en zonwering combineren. Door de nieuwe vestiging loopt de TMC-rode draad, kwaliteit, scherpe prijzen en een perfecte service. Om te laten zien wat de Centra Vakopleidingen in Middelburg en Goes in huis hebben, houden ze donderdag 25 oktober een open dag. Tijdens de open dag wordt een aantal demonstra ties verzorgd. Ook zijn er medewerkers van het arbeidsbureau aanwezig om de aanmeldingsprocedure toe te lichten. Voor de opleiding komen mensen in aanmerking die staan ingeschre ven bij het arbeidsbureau als werkzoekende. Er worden korte praktijkgerichte opleidingen verzorgd, voor zowel mannen als vrouwen in technische en administratieve beroepen. Kinderop vang wordt daarbij bijvoorbeeld vergoed en 85 procent van de cursisten vindt na de opeliding een baan. Deelnemers aan deze puzzel die nen het antwoord aanstaande maandag voor 12 uur af te ge ven bij één van de Walcher- se Rabobanken, waarvan er altijd wel eentje in de buurt is. Meedoen kost f 5,-, maar daartegenover staat dat elke deelname recht geeft op een gratis toe gangskaart tot het Historama voor a/s dat wordt ge opend. Aanstaande woensdag worden de eerste prijswinnaars bekend gemaakt. ALTIJD PRIJS Van de splinternieuwe bioscoop ALHAMBRA in Vlissingen krijgt een winnaar maar liefst TIEN VRIJKAARTJES voor een avond feesten in één van de vier zalen. Een mooie gelegenheid om met deze aanwinst voor heel Walcheren eens kennis te maken. HOTEL ARNEVILLE in Middelburg draagt de actie voor het Historama eveneens een warm hart toe. Een winnaar mag op een zondagavond naar het restaurant van dit vier sterrenhotel om er te genieten van de culinaire hoogstandjes die de kok dan opdient voor het KEUZEBUFFET, dat er zondagavond is. Dit warm keuzebuffet is trouwens één van de nieuwe initiatieven van eigenaar Ben van Damme. Velen kennen de STADSSCHOUWBURG in Middelburg als een cultuurtempel. Maar de keuken er van kent eveneens een hogeschool-status. Daarom bood restaurateur Rob Zuidam een paar jaar geleden voor de eerste keer een avondje 'theater compleet' aan. Dat initiatief begint al aardig ingang te vinden bij het theaterpubliek. Heerlijk eten voor de voorstelling, in de pauze een kopje koffie in de bar (dus niet wachten in de rij) en na afloop een borrel in de bar en (soms) kennis maken met de artiest van die avond, die er graag wat komt drinken. Die prijs biedt Zuidam aan. EEN AVONDJE THEATER COMPLEET. Ook ZWEMPARADIJS DE ROOMPOT in Kamperland meent dat het Historama moet komen. De uitdaging aan Walchena- ren om een bijdrage te leveren vat het Zwemparadijs in een prijs die er niet om liegt. EEN HEEL GEZIN (vader, moeder en twee kinderen) mag een hele dag gratis komen genieten van de exotische rijkdommen die dit zwemparadijs heeft te bieden. Wie kent ze niet de ZEILVLOOT DE ZEEUWSE STROMEN. Met old-timer optima forma zeilen ze over de Zeeuwse wateren. En wie het ooit heeft meegemaakt noemt het 'een ware beleve nis'. Trots zijn we er op dat we een winnaar kunnen verrassen met een TOEGANGSKAARTJE VOOR VIER PERSONEN naar deze schepen. Wie Toonder Studio's zegt denkt meteen aan de Bommel strip. De ietwat verstrooide aristocraat als beer en Tom Poes. Maar Toonder Studio's is meer, doet ook meer. Bijvoorbeeld Loekie de Leeuw, de populaire stopper tussen de ster-reclame op de tv. Ook andere animatie en promotiefilms worden er gemaakt. En natuurlijk ster-spots, kortom van alles gebeurt daar op het kasteel in Nederhorst den Berg. Een winnaar van deze puzzel mag er een dagje met het gezin gaan kijken. En reken maar op een vorstelijke ontvangst. Indien u de letters uit de vakjes uit de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet krijgt u de naam van een vogel. Dit is de oplossing. 63 -9 -26-36-24-6-66- 11 -56-50 HORIZONTAAL: 1 deel v.e. auto: 6 lekkernij; 12 wortel; 13 rijgsnoer; 14 motorrace; 16 telwoord; 18 grondsop; 19 Militaire Politie; 20 vlug; 22 humeurig persoon; 24 Roemeense munt; 25 niet gesloten; 27 ijverig; 28 ouderloos kind; 29 stad in Duitsland; 31 proper; 32 vrolijke bijeenkomst. 33 stad in N.-Afrika; 35 vlinderbloemige plant; 36 vogel: 37 kant; 39 insekt; 41 gewonden bundel; 44 politiefunctionaris; 46 punt bij het cricketspel; 48 kleur; 50 bedwelming; 51 schuinte; 53 steekvlieg; 54 mannelijk beroep; 55 zangvogel; 57 schaakterm; 58 titel; 59 lichaamsdeel; 60 rustig, bedaard; 62 boksterm: 63 bepaalde smaak; 64 naaiterm; 66 vogel; 67 werkruimte. VERTIKAAL: 1 vrucht; 2 Amsterdams peil (afk.3 sportterm; 4 teken; 5 in elkaar; 7 gegraven waterscheiding; 8 welige groei; 9 bloeiwijze; 10 verbrandingsrest; 11 vr. beroep; 15 kegelvormig konisch toelopend; 17 gasvormig element, 18 ongegist druivesap; 19 vogel; 21 Argen tijnse munt; 23 vr. dier; 24 grondsoort; 26 op geen enkele plaats; 28 zacht-treurige stemming, 30 voorzetsel; 32 voorkant; 34 houten drinkkom; 35 hijswerktuig; 38 opvouwbaar zonnescherm; 39 niet hard; 40 grote gehoorzaal. 42 schop; 43 geestelijke; 45 vies. vuil; 46 omlijsting v.e. voorwerp, 47 knorrig mens. 49 het doel treffend; 51 familielid; 52 Romeinse jachtgodin; 55 kleinste inlandse kraai; 56 vuur; 59 vlechtwerk van metaaldraad; 61 niet glimmend; 63 pers. vnw 65 muzieknoot. Oplossing van Puzzel krant 17/10 HORIZONTAAL: 1 kolbak; 6 tiptop; 11 kozak; 13 habijt; 14 N.B.; 16 bijna; 17 apin; 18 de; 19 dak; 21 notaris; 23 pad; 24 iris; 26 neger; 27 kade; 28 geluk; 30 rem; 31 nagel; 32 toman; 34 parel; 35 Ajax; 36 soda; 37 astap; 40 rebel; 43 klerk, 44 den; 46 rijder; 48 lila; 49 roman; 51 N.A.V.O.; 52 aba; 53 joviaal; 55 mee; 56 c.i.; 57 wade; 58 stee; 60 n.m.; 61 baker; 62 tante; 64 Triton; 65 lasser. VERTIKAAL: 1 kundig; 2 L.K.; 3 bob; 4 azijn; 5 kanon; 6 tapir; 7 ibis; 8 pijn; 9 TT 10 poedel; 12 kater; 13 harem; 15 baret; 18 dadel; 20 kilo; 22 Agen; 23 page; 25 Sumatra; 27 karabijn; 29 kajak; 31 na der; 33 nap; 34 por; 37 alibi; 38 sela; 39 demi; 41 Edam; 42 leven; 43 klacht; 44 Dover; 45 naast; 47 roemer; 49 Roden; 50 Natal; 53 jako; 54 Lena; 57 wat; 59 ets; 61 b.i.; 63 es. Winwoord: KRABBENDAM Zwemmen in het zwembad, dat is een gegeven. Dat er in het zwembad zwemles wordt gege ven is ook bekend. Maar er is meer in het water te beleven dan op het eerste gezicht. Om alle andere water-activiteiten nu eens extra aandacht te geven in en om het water van het Vlis- singse Sportfondsenbad is er ko mende zondag 28 oktober open huis. Vanaf 10 uur tot 13.30 uur staan er verschillende stands op gesteld. Demonstraties en ver schillende rondleidingen door het totale complex staan op het pro gramma. Natuurlijk kan er ook vrij worden gezwommen. „Het is het begin van het winter seizoen en een prima gelegen heid om via een open huis de mogelijkheden van het zwembad in de ruimste zin van het woord nu eens aan het publiek te to nen", verduidelijkt de bedrijfslei der Jaap Keymel de opzet. De geboren en getogen Vlissinger wil de bezoekers op die dag wat meer laten zien dan alleen het water. „We kunnen op die dag de bezoekers de technische ruimtes van het complex laten zien en er zijn genoeg personeelsleden aan wezig om alle vragen te beant woorden". Er wordt -dan bijvoorbeeld precies uitgelegd hoe het water op die tropische temperaturen van rond de 30 graden kan blijven maar ook het desinfecteren van het water met ultra-violet licht wordt extra toe gelicht. „We willen die dag ge woon een stuk achtergrondinformatie aan de be zoekers geven waar je normaal gesproken geen tijd voor hebt", vertelt de 31-jarige Keymel. Verschillende verenigingen die gebruik maken van het Vlissingse zwembad staan zondag met in formatiestands en demonstraties voor de bezoekers klaar. Specta culaire acties van De Kanovereni ging Zeeland staan op het programma. De Stavermanbriga- de met de onlangs Nederlands kampioen geworden junioren- ploeg geven een staaltje reddend zwemmen weg. De Stormvogel toont alle facetten van het BI#' WÉnM m Zwemmen en genieten in het Vlissingse Sportfondsenbad. zwemmen en waterpoloën en de Recreatievereniging Vlissingen demonstreert kunstzwemmen en snorkelen. De Naturistenvereni ging Zeelandia en het Sportfond senbad zijn vertegenwoordigd met een informatiestand. Een nieuw initiatief van het Sport fondsenbad in nauwe samenwer king met Aqua-Resto heeft geresulteerd in het ontbijtzwem- men op de zondagochtend. Het is een combinatie van een zwem- programma van drie kwartier waarna er in het restaurant ont beten kan worden. Het is niet alleen open huis in het Sportfondsenbad. Er staan ook verschillende introductiedagen op het programma. In samenwer king met De Stichting Welzijn Ouderen is er dinsdag 30 oktober en donderdag 1 november een introductiemiddag zwemmen voor ouderen, bedoeld voor de 55-plussers. Woensdagmiddag 31 oktober en donderdagmorgen 1 november staan ouder- en kindzwemmen centraal. Deze ac tiviteit is voor ouders met kinde ren tot 4 jaar. De bedoeling van dit programma is kinderen op een zo jong mogelijke leeftijd in aan raking te brengen met de eigen schappen van water. Volgens de leiding van het Sportfondsenbad zijn de ouders daarin een onmis bare schakel. Een introductieles swimfitness staat op woensdag avond 31 oktober op het pro gramma. Onder deskundige lei ding wordt er een zwemprogram- ma voorgeschoteld met als doel lekker bezig zijn en de conditie verbeteren. Het Sportfondsenbad Vlissingen is te vinden aan het Baskenburgplein 2 jn Vlissingen. 200 modern, landschappen, stillevens etc. ZONDAG 28 OKTOBER in STRANDHOTEL VLISSINGEN Boulevard Evertsen 4 Vlissingen van 11.00 tot 17.00 u. Toegang gratis. Inlichtingen: 080-582055

de Faam | 1990 | | pagina 11