'The best blues around' Funky gospel in Kloveniersdoelen METRO PARADISE De Dijk in Oost Souburg Koffieconcert De Ontzetting 18 OKTOBER T/M 24 OKTOBER IN MIDDEN ZEELAND Ml KV bezoekt impressionisten POPMUZIEK BESPROKEN KINDER BOEKEN Barbershopdames op zoek naar nieuwe leden Woensdag 17 oktober 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER SU IMt SU lU iS* ®Ef Blues 'n Trouble in Bar American Plein 40 in Middelburg. De band Blues 'n' Trouble laat ko mende woensdag 24 oktober Bar American in Middelburg op haar grondvesten schudden. Deze lichtvoetige Engelse blanke blues is dan vanaf 21 uur te horen. De blues 'getinte' muzikanten ko men uit de Schotse hoofdstad Edingburgh en zijn ooit omschre ven door de Amerikaanse blues legende B.B. King als: „The best white blues around". Blues 'n' Trouble bestaat uit Tim Elliot, zang en mondharmonica, Dave Neill, zang en gitaar, Lox Lovel, drums, John Bruce, lead gitaar en dobro, Alan Scot, basgitaar en Lou Martin, piano. Vanaf het begin dat de band werd opgerricht speelde ze in bars en clubs in Schotland. Al snel verplaatsten de optredens zich buiten de landsgrenzen. Bel gië, Duitsland Nederland en Amerika werden door deze blues giganten aangedaan. Een kleine greep uit de gastoptredens laten zien dat de band van een behoor lijk kaliber is. Ze speelden bij B.B. King, Robert Cray, Van Morrison, Buddy Guy en Junior Wells and Lazy Lester. De debuut elpee van Blues 'n' Trouble verschafte hun een vaste positie binnen de En gelse Rhythm and Bluesscène. Vooral de singel Mystery Train oogste wereldwijd succes. Het tweede album No Minor Keys werd uitgevoerd door twee van hun vrienden Robert Cray en lan Stewart. De band Blues 'n' Trou ble werkte ook mee aan de come-back elpee van Lazy Lester die de W.C. Handy Award kreeg. De specifieke stijl die de band in de loop van de jaren heeft opge bouwd is te omschrijven als licht voetige blanke blues. De bandleden van Blues 'n' Trouble zorgen in ieder geval voor een spetterend optreden met de on vervalste blues-rock en boogie woogie stampers. Vooral de doorleefde heerlijke slome zang en jankende harmonica van Tim Elliot en de zeer ingetogen gitaar begeleiding van John Bruce doen denken aan de oude meester B.B. King. De gospelgroep Courage treedt vrijdag 19 oktober op in de Klove niersdoelen in Middelburg. Het concert begint om 20.45 uur. Deze band is wellicht één van de bekendste in Nederland, al 12,5 jaar toert het gezelschap uit Dordrecht door het land. De muziek wordt gekend- merkt door een funky stijl met uitstapjes naar de blues. Zweten, swingen en dampen op de ontembaar swingende hartstocht van de Nederland se popgroep De Dijk is zater dag 20 oktober mogelijk in Oost Souburg. Na 1989, het jaar van de elpee en cd 'Niemand in de stad' en de hitsingels 'Nergens goed voor' en 'Ik kan het niet alleen' heeft De Dijk zich definitief gevoegd bij de absolute top van de Nederlandse popmuziek. Onafhankelijk van steeds wisselende trends ont wikkelde de Brabantse groep zich op eigenzinnige wijze tot een geaccepteerd gezelschap. Naast het geloof in het eigen kunnen en het intense en eerlijke podiumpresentatie van het ranzi ge Rock and Soul is deze ontwik keling ook te danken aan het publiek die de band vanaf het be gin heeft aangezet tot steeds grotere prestaties. De nieuwe el pee en cd 'De Dijk live' is ook een dankbetoon aan het publiek voor hun onvoorwaardelijke steun. Kunstliefhebbers kunnen 3 no vember met het MIKV (Middel burgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming) naar Den Bosch voor een excursie naar de tentoonstel ling 'Post imprssionisme, een feest van kleur'. Nico Out, docent kunstbeschouwing bij het MIKV verzorgt als opwarmertje een dag ervoor een lezing over dat onder werp. Dat gebeurt in de Zeeuwse Bibliotheek, aanvang 20 uur. De invloed die de postimpressio- nisten hebben gehad op de schil derkunst is groot, argumenteert het MIKV zijn initiatief. Van Gogh en Gauguin, Breitner en Van Don gen zijn voorbeelden. De nadruk in Den Bosch ligt op werk van Nederlandse en Belgische postimpressionisten. De werken zijn voornamelijk in particulier be zit en dus zelden openbaar te zien. Heb je ooit getracht de naam Metro Paradise te doorgron den? En ben je daarbij in de diepte van je eigen ziel beland, jezelf afvragend welk paradijs daar in de diepte van de aarde verborgen ligt? In 't gesprek dat ik had met: Herbert Dettingmeyer, zang en gitaar Jeroen Mol, bas en bac- kingvocals Huub Stevense, drums en backingvocals vertel den deze heren mij nuchter de herkomst van deze zo poëti sche naam. Teneinde een groepsnaam te vinden hadden de drie leden besloten briefjes in te leveren met daarop diver se namen. Hieruit zou gekozen worden. Uiteindelijk bleven er twee namen over. Die bevielen niet. Een van de heren (wie precies is verband met de ver regaande staat van dronken schap van dat moment, niet meer na te gaan) kwam met het idee die twee namen in stukken te knippen en door el kaar te gooien. En zie! Metro Paradise was een feit. Waar een compromis al niet toe kan leiden! Enige tijd geleden nam Metro Paradise een demo op. Het thema van deze demo luidt: "Deep in the ground the re's a treasure, yet unfound". Graven dus maar! Is niet elke kunstenaarsziel te vergelijken met een diep, donker gat waar schatten verborgen liggen. Pas als de artiest er in slaagt ze te delven kunnen we er kennis van nemen. Op die manier, zou je kunnen zeggen, worden de liedjes van Metro Paradise gemaakt. Jeroen: "Meestal komt Herbert met een idee, hetzij een tekst hetzij een muzikaal stuk. Met z'n drieën werken we dat dan uit". Omdat elk lid vanuit z'n eigen invloeden struktuur geeft aan het liedje, ontstaat er iets heel eigens. Herbert denkt min of meer vanuit de zeventiger ja ren (Kinks, David Bowie, Iggy Pop), terwijl Jeroen vanuit een 80-er jaren optiek de zaak be nadert met in z'n achterhoofd bv. Midnight Oil. En waar je de keus van de groepsnaam een compromis zou kunnen noe men, daar kun je dat van de muziek zeker niet zeggen. Her- bert: "Wat we maken doen we enkel en alleen omdat we 't zelf mooi vinden". Vraag: "Van een knieval voor de commercie is dus geen sprake?" Herbert: "'t Is na tuurlijk mooi meegenomen als de nummers die je schrijft aan slaan bij een groot publiek, maar dat is niet mijn eerste zorg, niet ons eerste streven". Jeroen: "We spelen geen com merciële muziek, zeker niet met opzet". Huub: "We weten heel goed wat wel en wat niet commercieel is, maar we ma ken daar geen bewuste keus in". Vraag: "Als 't nu eens zo zou zijn dat helemaal niemand jullie muziek mooi zou vinden, zou den jullie dan toch gewoon doorgaan?" Gedrieën: "Ja, maar gelukkig is dat niet zo". Vraag: "Dus 't is pure zelfbe vrediging?" Herbert: "Hi, hi, eh...nou...op zich is dat natuur lijk best ook wel lekker!" Je roen: "Meestal begin je als band toch voor jezelf. Er is toch niemand, althans hier in de streek, die een band begint vanuit het idee dat iedereen daarop zit te wachten?" Her- bert: "Ik ben er ontzettend op tegen om vanuit een bepaalde formule muziek te maken, zo als tegenwoordig zo vaak ge beurt. Wat je meestal op de radio hoort is van die echte be dachte producersmuziek". Ook in de teksten zoekt Metro Paradise niet het goedkope succes. Eigenlijk zou je veel van hun liedjes wel in de tradi tie van de protestsong kunnen plaatsen. Herbert: "Ook wij zijn bezorgd om de toekomst van de wereld, ook wij zijn be gaan met de situatie in bv Zuid-Afrika. Waarom zou ik daar dan niet over zingen? In de huidige rap vindt je dat ook terug. En dan kun je wel den ken: "daar heb je weer zo'n muzikant die loopt te zeuren over de ellende op de wereld", maar ja, het zij zo. In ieder ge val gaat een groot deel van de teksten over dat soort dingen". Het zal duidelijk zijn dat Metro Paradise een band is die zich zelf en z'n publiek serieus wenst te nemen. In de eerste plaats wordt er hard gewerkt aan de muzikale component en daarnaast gaat er veel tijd en energie zitten in de promotie van de band. (hoeveel steek penningen 't gekost heeft om als eerste in deze rubriek te mogen worden opgenomen kan ik natuurlijk hier niet ver melden P.W.). Een van die promo-activiteiten was de voorgenomen deelname aan de Grote Prijs van Nederland, die voor 't eerst sinds enkele jaren weer wordt gehouden. Helaas, de deskundige jury heeft in al haar wijsheid beslo ten Metro Paradise niet toe te laten tot de voorronde. Vraag: "Schrijven jullie vol gend jaar weer in?" Jeroen: "Ja, het gaat ons niet zozeer om de wedstrijd, integendeel zelfs, da's best eng en onple zierig. Maar als je in de voor ronde zit haal je weer wat meer naamsbekendheid in huis". Vraag: "Weten jullie waarom je niet bent toegelaten?" Herbert: "Nee, we weten niet meer dan wat er op de radio is gezegd. Er is gelet op originaliteit, kundig heid en presentatie (van de de mo en de biografie) als je de namen hoort van de bands die wel toegelaten zijn, valt het op dat het bekendere namen zijn. Het zijn groepen die al redelijk vaak hebben opgetreden, die dus al enige naam hebben. Als we 't bij 't Zeeuwse houden zien we bv. Carbazol en Rock Balloon, twee bands die al meer ervaring hebben en ge woonweg iets goeds neerzet ten op 't podium". Huub: "Er waren 600 inschrijvingen en er zijn 145 bands toegelaten. Dus jamaar volgend jaar weer hoor!" Vraag: "Wat is jullie korte ter mijn strategie nu?" Huub: "Gewoon doorgaan met waar we mee bezig zijn. Proberen over de provinciegrenzen heen te komen, zoals zoveel groepen natuurlijk willen. Ook wij on dervinden de beperktheid van de Zeeuwse podia, d.w.z. de hoeveelheid daarvan. Er is hier zo weinig gelegenheid om op te treden dat je al gauw overal bent geweest. Daarom zouden we graag België in willen. Dichtbij en toch ver weg". Her- bert: "Hoewel er toch wel meer leeft de laatste tijd. De in teresse in live-muziek lijkt toe te nemen, tenminste hier in Zeeland, 't Dieptepunt is hier wel voorbij". Peter Wessel De leden van Metro Paradise v/nr: Herbert Dettingmeijer, Jeroen Mo! en Huub Stevenson. door Jan Smeekens Een dik, gebonden boek dat ook nog geïllustreerd is op de markt brengen voor een tientje, is een alleraardigst gebaar dat veel na volging verdient. Commerciëel gezien is zo'n lage prijs echter on verantwoord. Tenzij een uitgever in de kostenberekening andere belangen heeft meegerekend. Dat lijkt het geval met EEN BOEK HEEL VER GEVIST. Het zou wel eens kunnen dat uitgeverij Ploegsma met deze verhalenbun del veel lezers voor lange tijd aan zich weet te verplichten, want de bundel met werk van dertien bui tenlandse auteurs uit het eigen fonds telt enkele verhalen die le zers op het spoor zullen zetten van boeken waar ze anders mis schien aan voorbijgegaan zouden zijn. De bundel opent met een ijzer- sterk verhaal van Michael Mopur- go over een stille jongen die van een kleine dorpsschool verhuist naar een rumoerige school in de stad. Hij probeert er het hoofd boven water te houden door zo veel te glimlachen dat het pijn doet, maar zijn goedgelovigheid is voor zijn klasgenoten een uit gelezen kans hem voortdurend in de maling te nemen met (het is niet anders) hoogst vermakelijke rotstreken. Dat de grootste pest kop uiteindelijk van hetzelfde la ken een pak aangemeten krijgt, spreekt vanzelf. Ook in het verhaal van Ann Pilling heeft de hoofdpersoon van meet af aan de sympathie van alle le zers, omdat hij dolgraag een aquarium met siervissen wil, niet meer dan drie gulden en twee kraanleertjes bezit en een moe der heeft die niet verder wil gaan dan een paar goudvissen in een kom. En natuurlijk zijn ze er heilig van overtuigd dat hij de niet eens zo moeilijke weddenschap hele maal alleen een speciaal uitge zochte griezelfilm te bekijken, tot een goed einde zal brengen. Of ze teleurgesteld zullen zijn door de onverwachte afloop? De reden, waarom Henry Hooper zijn zeke re honderd gulden misloopt, maakt veel goed. 'Sonia's nieuwe plaat' is een geestig verhaal van Jon Blake over een ordinaire burenruzie die tot een complete muziekoorlog uitgroeit, maar met een glimlach eindigt. Van Jon Blake versche nen eerder bij Ploegsma 'De droom van een dwaas' (11 en 'Ongelooflijk geweldig goed'. Het laatste boek over een asbak van een mannetje schijnt het bij le zers vanaf dertien jaar ongeloof lijk geweldig goed te doen, maar kon mij niet bekoren, omdat elke melige grap er in een volgende dijenkletser forceert. Vergeleken met die puberale ongein is 'So nia's nieuwe plaat' weldadig in getogen. De Nieuwzeelandse Margaret Mahy schreef veel mysterieuze verhalen die lezers met gezond verstand ver boven de pet gaan, maar haar 'Op zoek naar een spook' mag er wezen. Dit mooiste verhaal uit de bundel laat zich sfeervol voorlezen en houdt de lezer (luisteraar) lang gevangen met de vraag hoe een en ander nou begrepen dient te worden. Omdat de aantrekkelijke prijs van het boek veel, erg van elkaar ver schillende kinderen zal verleiden tot kopen, kent de bundel een grote variatie aan verhalen, waar bij bovendien mooi meegenomen is dat lezers zich ook eens wagen aan iets anders dan wat altijd hun voorkeur heeft. Wie van span nende verhalen houdt komt ruim schoots aan zijn (haar) trekken bij Gary Blackwood, Tor Seidler en Colin Thiele. Liefhebbers van ko mische geschiedenissen kunnen hun hartje ophalen met 'Sterren plukken' van Katherine Patterson. Astrid Lindgren schreef een ma gisch verhaal dat zich afspeelt in de dagen van de armoede, terwijl aan de bijdrage van Kirsten Boie en Elfie Donnely een eigentijdse thematiek ten grondslag ligt. De zwakste verhalen zijn van Rosa lind Kerven en John Rowe Town- send. De laatste leverde het eerste, weinig boeiende hoofd stuk in van zijn niet in het Neder lands verschenen debuut; de eerste durft in een sentimenteel verhaal haar lezers niet voor het hoofd te stoten. (Colin Thiele is zestig bladzijden verder heel wat eerlijker). Van elke auteur is een korte biografie opgenomen met alle verkrijgbare boeken. Informatie over de vertalers en een hoofdstuk over typografie besluiten het boek dat voorgele zen kan worden aan kinderen vanaf 8 jaar, zelf lezen vanaf 10 jaar. (Geïllustreerd, 158 blad zijden). DOMBURG DONDERDAG 18 OKTOBER VRIJDAG 19 OKTOBER Hof Domburg (Babelweg). Boulevard Architectuurproject. Dagelijks geo pend. (tot 21 oktober). MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Dela no Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Jo- han Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van JW. van Tri rum, Dinge- mans, Rob de Haan, olieverfschilderij en, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Holografiemuseum 'Dennis Gabor'. (Gortstraat 36). holografie. Dag. ge opend van 10 tot 17 uur, behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen-t Zee paardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanente expositie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Groot mede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspr. geopend, tel 01180-16323. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte: Marja de Lan ge, schilderijen, (t/m 20 oktober) Menno ter Braak, (vanaf 22 oktober) Hal begane grond: "Zuid Molukkers in Zeeland", foto's. Jeugdafdeling bega ne grond: Dick Bruna, bekroonde kin derboeken, (t/m 20 oktober) Souterrain: Mieke van den Berg-van der Sluis, tentoonstelling. Ope ningstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Tweede verdie ping: Vervoersmiddelen, tentoonstel ling. Openingstijden Bibliotheek. De Ruimte. (Kinderdijk 10). Inge van 't Klooster 'Vitrines' tentoonstelling. Openingstijden: Di. t/m za. 13 tot 17 uur of op afspraak. Eetcafé Dangeroe. (Vlasmarkt 39). Elisa Kuipers. Francois Ryckhals Mu seum. (Dam 71). "Van Rembrandt tot Brandenburg" Grafiek. Openingstij den do. vr. za. van 13-17 uur. Rabobank. (Hal hoofdkantoor). J. de Que/ery, expositie. Openingstijden bank. Kunstuitleen. (Kuiperspoort 22). Ineke Otte, objekten. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. 'Tjonge jonge' Eugene van Zutphen en Annet Notenboom, sieraden. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. PZEM (Poelendaelesingel 10). Marijke Visser, tentoonstelling. Opening tij dens kantooruren. Grand Cafe Solo. (Damplein 48). Dhr. Linker, eigen werk. Openingstijden van 10 tot 01.00 uur. Zeeuws Museum. (Abdij 3). Pronken met Oosters porselein, tentoonstel ling. Openingstijden di. t/m vr. 10 tot 17 uur za. zo. ma. 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal. (Markt). Dorry Sack. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Antiquités B. Witte. (Vlasmarkt 11). Loncken naar oosters porselein, 175 stuks por selein vanaf de periode 1662 tot aan 1880. Di. t/m za. van 10.30 tot 12.30 uur en 13.30 tot 18 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum.(Duin- vlietweg 6) "Amateur Beeldende Kunstenaars". De Laatste der Hane- kammen. Openingstijden Za. t/m Ma. 13.30 tot 17 uur, Di. t/m Vr. 10 tot 17 VEERE Museum "De Schotse Huizen". Ro nald Mullié, topografieën. Ope ningstijden Ma. 13 tot 17 uur. Di. t/m Za. 10 tot 17 uur. Grote Kerk. Zomertentoonstelling 1990, (t/m 30 oktober) wisselten toonstelling: Foto's van Eva Besnyo, thema klederdracht, (t/m 20 oktober) Kryn Taconis, foto's. Openingst. zo. 14 - 17 uur, ma. t/m za. 10 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Wisseltentoonstel ling: Zeeland Waterland. Zeespiegelrij zing. Dagelijks te bezichtigen. Potterie S. (S. Oomstraat 1). Spreeuwpottententoonstelling.Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. Atelier Galerie Paul de Vries. Capel- lestraat 1. schilderijen. Dagelijks geo pend. tel. 01181-1361. VLISSINGEN Inguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Ma. t/m zo. van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juli ana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Ster renkunde, Zeeuws Planetarium. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter 1a). Moniek Veas, schilderijen en wandmozaieken. Dagelijks van 11 tot 17 uur. Skandia Sauna (Zwanenburgseweg 11). Thermen en badgebruiken in de Romeinse Tijd. Tijdens openingsuren. Bellamy 19. (Bellamypark 19). Jan van Leeuwen, hedendaagse kunst. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Altena. (Scheldestraat 25-29). klok- objekten, tiental klok-objekten van ontwerpen P. de Bakker. Tijdens ope ningsuren. Volonvag, "Choeur der Na cres", audiovisuele theaterpro- duktie. Stadsschouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 20.30 uur. De Gier, Het trio Belangrijk, Reinder van der Naait, kabaret, Vestzaktheater, Bellamypark, Vlissingen, 20.30 uur. King for a day, rockformatie, Happy Buccaneer, Aagje De kenstraat, Vlissingen, 21.30 uur. VRIJDAG 19 OKTOBER Jamsession, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Christiaan Bor, viool en piano. Burgerzaal van het Stadhuis, Middelburg, 20 uur. Renee Stevense, one-woman show. Jongerencentrum Mid- gard. Kuiperspoort 12, Middel burg, 20.30 uur. The Nits, Nederlandse pop groep, Stadsschouwburg, Mo lenwater 99, Middelburg, 20.30 uur. Gospel-rockband Courage, Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen, Middelburg, 20.45 uur. ZATERDAG 20 OKTOBER~ "De Dijk", popgroep. Sporthal Souburg, Koopmansvoetpad 75, Oost-Souburg, 20 uur. Nucleodanza, Argentijnse dansgroep, Stadsschouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 20 uur. ZONDAG 21 OKTOBER 'De Ontzetting', koffieconcert. Rijksscholengemeenschap Schel- demond, Brouwenaarstraat 2, Vlissingen, 11.30 uur. DINSDAG 23 OKTOBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Paul van Vliet, "Jubileum show", Stadsschouwburg, Mo lenwater 99, Middelburg, 20 uur. WOENSDAG 24 OKTOBER Parabel, poppentheater, Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen sedijk, Middelburg, 15 uur. Het Venster van Wop, kinder theater, Vestzaktheater, Bellamy park, Vlissingen, 15 uur. Paul van Vliet, "Jubileums how", Stadsschouwburg, Molen water 99, Middelburg, 20 uur. Het Wagenings Studentenorkest De Ontzetting geeft zondag 21 oktober een koffieconcert in de kantine van de Rijksscholenge- meeenschap Scheldemond in Vlissingen. Het orkest staat on der leiding van Danny Noote- boom. De bijzondere samenstel ling van snaar- blaasinstrumen ten samen met electrische gita ren en een accordeon valt vooral op. Het programma biedt zowel een klassiek als een modern repertoi re waarvan veel door de musici zelf geschreven is. Op het pro gramma staan delen uit Die Zau- berflöte van Mozart, Limelights van Charles Chaplin, de Sabel- dans van Katschaturian en Mo ment van Morricone van Johan de Meij. De kantine is te bereiken via de ingang aan de Dr. Ot- testraat en het koffieconcert be gint om 11.30 uur. De toegang is gratis. WEMELDINGE Galerie L. Rijks (Chezeeweg 27). schilderijen. Tel. 01192-1373. dage lijks geopend. Het damesbarbershopkoor Sea Sound Singers kan nog wat nieuwe leden gebruiken. Dit koor uit Vlissingen staat onder leiding van Rob van de Meule en werd in 1987 en 1989 kampioen van Neder land. Wie kennis wil maken kan op de open repetitie avonden langskomen. De re petities worden elke woens dagavond gehouden in Het Anker aan de Bonedijkestraat in Vlissingen. Het begint steeds om 20 uur. Het showelement van het koor is heel belangrijk. Dat komt omdat de Vlissingse da mes een geheel eigen stijl hanteren. „Dit alles maakt het zingen in een barbershopkoor zeer spannend", legt de diri gent uit. Hella Haasse - Hella Haasse is maandag 22 oktober te beluiste ren in de aula van de Zeeuwse Bi bliotheek, Kousteendijk 7 in Middelburg. Tijdens deze avond met de bekende schrijfster zullen verleden, heden, mens en werke lijkheid voortdurend op elkaar be trokken worden. Belangstellenden zijn om 20 uur welkom. Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dick Tra cy' 14 uur, 'Die Hard II' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Another 48 hours' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, Days of thunder' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Dick Tracy' 19 uur, 'Another 48 hours' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Dick Tracy' 19 uur, 'Hunt for the red October' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middelburg, Wild at heart' 20 uur, 'time of the gypies' 22 uur. ZATERDAG 20 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dick Tra cy' 14 uur, 'Die Hard II' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Another 48 hours' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, Days of thunder' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Dick Tracy' 19 uur, Another 48 hours' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Dick Tracy' 14 en 19 uur, 'Hunt for the red Octo ber' 21.45 uur. Schuttershofthea ter Middelburg. 'Wild at heart' 20 uur, 'Time of the gypies' 22 uur. ZONDAG 21 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen, 'Dick Tracy' 14 uur. Die Hard II' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Another 48 hours' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Days of thunder' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Dick Tracy' 19 uur. Another 48 hours' 21.30 uur. Electro Middelburg, Dick Tra cy' 14 uur, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg. 'Time for the gypies' 20.30 uur. MAANDAG 22 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Die Hard II' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Another 48 hours' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Days of thunder' 20 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 20 uur. Electro Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. Schutters hoftheater Middelburg, 'Time of the gypies' 20.30 uur. DINSDAG 23 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Die Hard II' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Another 48 hours' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Days of thunder' 20 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 20 uur. Electro Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Time of the gypies' 20.30 uur. WOENSDAG 24 OKTOBER~ Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dick Tracy' 14 uur, 'Die Hard II' 20 uur. Alhambra III Vlissingen. 'Another 48 hours' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Days of thunder' 20 uur. Grand theater Goes, 'Another 48 hours' 20 uur. Electro Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Time of the gypies' 20.30 uur. DONDERDAG 25 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Ghost' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Die Hard II' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Another 48 hours' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Days of thunder' 20 uur. Grand theater Goes. Another 48 hours' 20 uur. Electro Middelburg, 'Hunt for the red October' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Time of the gypies' 20.30 uur. VRIJDAG 19 OKTOBER Alhambra IV Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Grand theater Goes, 'Asterix en de knallende ketel' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Het begin van een Verhaal, 14 uur. (vanaf 6 jaar) ZATERDAG 20 OKTOBER Alhambra IV Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Mirakel in Valby' 14 uur. (vanaf 8 jaar). ZONDAG 21 OKTOBER Alhambra IV Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Grand theater Goes, 'Asterix en de knallende ketel' 14 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Grote prijs van Smöreberg' 14 uur. (vanaf 5 jaar). WOENSDAG 24 OKTOBER Alhambra III Vlissingen, 'Life is a dog' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Asterix' 14 uur. Grand theater Goes, 'Asterix en de knallende ketel' 14 uur. i

de Faam | 1990 | | pagina 7