Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Vrije tijd Ouderen Gezondheid Cursus Allerlei Milieu ONTSLAG NEMEN Beurs Sport Maatscha SKW Geloof Cursus/onderwijs Verenigingen Woensdag 17 oktober 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Opstap- DeStichtingvoor Basis educatie en Vormings- en Ont wikkelingswerk Middelburg en omstreken komt na de herfstva kantie met lessen in de vakken Engels en informatiekunde. De lessen zijn op woensdag- en vrij dagmorgen van 9 tot 12 uur. De cursus is in het gebouw van de Stichting aan de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Middel burg. Voor inlichtingen 01180-16278. Recreatiesportleider - De oplei ding voor recreatiesportleider is vanaf dinsdagavond 30 oktober te volgen in het Goese Lyceum. De cursus is bedoeld voor ieder een die leiding wil gaan geven aan sporters, die aan recreatieve sportbeoefening doen of daar al mee bezig zijn. De opleiding om vat 28 avonden, een weekend en ook een aantal stage-/werkop- drachten. De enige toelatingseis is een minimum leeftijdsgrens van 17 jaar. Voor opgave 01180-82646. Paleografie - De Stichting Zeeuwse Volksuniversteit begint dinsdagavond 23 oktober met de cursus Paleografie voor begin ners. De opleiding wordt gegeven in het Gemeente-archief Middel burg en het Gemeente-archief Vlissingen. Het doel van de cur sus is om de deelnemers ver trouwd te maken met het lezen van oude handschriften. Naast de paleografische aspecten wordt aandacht besteed aan de inhoud en vorm van de te behan delen stukken en hun belang voor historisch onderzoek. Voor opgave en inlichtingen 01180-34800. Poëzie - De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit heeft voor dins dag 23 oktober een kennisma kingsbijeenkomst over de nieuwe cursus poëzie. De opleiding om vat 6 avonden en is bedoeld voor degenene die nog niet zoveel in contact zijn gekomen met ge dichten of die eventuele negatie ve ervaringen met de poëzie in het onderwijs willen vergeten. Voor inlichtingen 01180-34800. Kralen sieraden - Wie het leuk vindt om van kralen sieraden te maken kan dinsdag 23 oktober om 14 uur een kijkje komen ne men op de kennismakingsbijeen komst van de cursus kralen sieraden maken. De bijeenkomst is op het bureau van de ZVU aan de Dam 22 in Middelburg. De or ganisatie is in handen van de Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit. Het doel van de opleiding is om kralen sieraden te vervaardi gen in de eigen kleuren. Ook worden er diverse technieken be handeld. Exclusief koken - Wel eens wild en gevogelte gevliesd en gefi leerd? Voor 'culinaire' belangstel lenden is er donderdag 25 oktober om 19 uur een ken nismakingsbijeenkomst in de Lange Noordstraat 10-12 in Mid delburg. De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt de cur sus die gaat over de bereiding en behandeling van wild, gevogelte en vis. Voor opgave 01180-34800. Slaap - Hele nachten liggen draaien en woelen in je bed. Doodmoe en de slaap toch niet kunnen vatten. De Regionale Kruisvereiging Walcheren biedt een slaapcursus in Oost- Souburg. De cursus wordt gege ven in 8 bijeenkomsten en begint donderdag 25 oktober om 19.30 uur in het wijkgebouw aan de C. van Perestraat 8. Inlichtingen 01100-49217. Directeur - De heer mr. C.Huis- man is met ingang van vrijdag 12 oktober jongstleden benoemd tot directeur van de sector Hoger Gezondheidszorg Onderwijs van de Hogeschool Zeeland. Hij volgt daarmee mr. ir. f. Cartigny op, die inmiddels afscheid heeft geno men van de sector HGZO. Vluchtelingen - Afghaanse vluchtelingen zijn het onderwerp op een informatieavond die de ZOA-Vluchtelingenzorg op FNV - De FNV afdeling Middel burg hebben voor oktober en no vember verschillende discussiebijeenkomsten op het programma staan. Het thema van de discussies is, met het oog op Europa. Het gaat over het Eu ropa van na 1992 en de verande ringen die de vergaande Europese intergratie meebren gen. Vragen die aan de orde ko men zijn: Wie hebben er baat bij een economisch sterk en geslo ten Europa? Wordt Europa een fort, waarbij vooral de landen uit de Derde Wereld steeds tegen de muren zullen moeten aankijken? De bijeenkomsten vinden plaats onder leiding van J. Scheffers op maandag 22 en 29 oktober en 5 en 12 november in het FNV ge bouw aan de Walplein 6 in Mid delburg. Deelname is gratis. Voor opgave 01180-26121. Almanak - De 396ste editie van de Enkhuizer Almanak 1991 is half oktober verkrijgbaar bij de boek- en lectuurhandel. Traditie getrouw wijst de Enkhuizer Al manak de weg naar actuele informatie over het weer, de stand van de hemellichamen, de watergetijden en de folkloristi sche feesten in dorpen en in ste den. Tips voor huis, tuin en keuken, raadgevingen en we tenswaardigheden op velerlei ge bied zijn terug te vinden in de Almanak. Nieuw is nu de kant en klare kartonnen geschenk- en verzendklare verpakking. Binnenvisserij - Voor het derde achtereenvolgende jaar brengt de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij een educatieve kalender uit over de visserij en visstandbeheer in het Nederland se binnenwater. Iedere maand van deze OVB-kalender bevat een kleurenfoto begeleid door een educatieve toelichting. Onder werpen die in de nieuwe kalender terug te vinden zijn het herstel van de zalmstand, de winde, her stel van beken, waterkwaliteit, waterbeheer en jeugdvisserij. Leefmilieu - Het leefmilieu in Zeeland is het onderwerp dat de leden van de CNV dienstenbond dinsdag 23 oktober tijdens de jaarlijkse ledenvergadering in Ho tel Terminus in Goes bespreken. De heer M.J. Wiersma, consulent milieueducatie in Zeeland, spreekt over Zeeuwse milieuont wikkelingen. De heer G.H. Koud- ijs, bestuurder CNV houdt een toespraak over Wat kunnen en moeten we doen als diensten bond met het milieu? Ook wor den er enkele leden gehuldigd en is er gelegenheid tot gedachten- wisseling. De vergadering begint om 19.45 uur en eindigt om streeks 22 uur. Door Dagmar Balz 01184-17810 01180-84000 Oostblok - Wereldnieuws was het een poosje, vette krantekop pen. Het ene volk na het andere schudde het communistisch juk van zich. In een paar maanden tijd stortte een groot deel van het Oostblok ineen. De SGP- jongeren-groep Walcheren spreekt samen met C. Flipse don derdag 18 oktober over die ge beurtenissen in het Oostblok. De bijeenkomst is in een zaal bij de Kerk der Gereformeerde Ge meente in Oostkapelle en het be- gint om 19.30 uur. Steunfractie - De gemeente raadsfractie van D66 houdt woensdag 17 oktober een steun fractie bijeenkomst. De bijeen komst wordt gehouden in het stadhuis van Middelburg en be gint om 20 uur. Geïnteresseerden zijn welkom om deze samen komst bij te wonen. Uitverkoop - Er is weer een uit verkoop van dames-, heren-, en kinderkleding. De Unie van Vrij willigers organiseert deze beurs op donderdag 18 oktober in het gebouw Heerengracht 52 in Mid delburg. Belangstellenden kun nen van 13.30 tot 14.30 hun slag slaan. Kledingbeurs - De vrouwencon tactgroep Kom uit je huis ver koopt woensdag 24 oktober najaars- en winterkleding. De beurs is in het wijkgebouw Zui derbaken aan de M. de la Pal- mastraat in Middelburg. De ver koop begint om 13.30 tot 15.30 uur. De kleding voor de beurs kan 's morgens tussen 9 en 11 uur worden ingeleverd. Vogeltentoonstelling - De af deling Arnemuiden van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers stelt van don derdag 18 tot en met zaterdag 20 oktober zo'n 1000 vogels ten toon. Het is de zesde internatio nale tentoonstelling van de vere niging Zanglust. De vogels zijn dan ondergebracht in het vereni gingsgebouw de Arne in Arne muiden. De openingstijden van de tentoonstellling zijn donder dag van 20 tot 22 uur, vrijdag 'van 13 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur. Excursie - Mensen die gefasci neerd zijn door Peru en de Inca's kunnen woensdag 24 oktober mee met een excursie naar de tentoonstelling over het land en de cultuur in Brussel. De excursie wordt georganiseerd door het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming. De bus vertrekt om 8.30 vanaf het stati on, en keert er 's avonds tegen 18.30 terug. Inlichtingen en op gave vanaf 22 oktober dagelijks tussen 9 en 15 uur 01180-34711. Wandeltocht - Onder het motto 'Kent u Vlissingen?' organiseert het buurthuis Scheldebuurt zon dag 21 oktober een wandel- oriëntatietocht door Vlissingen. De inschrijving is 13.30 tot 14.30 uur in het buurthuis aan de Ver- kuyl Quakkelaarstraat 95 in Vlis singen. Aan het eind van de tocht, om 16.30, uur wacht de deelnemers een kop erwtensoep. Modelspoor - Liefhebbers van modelsporen en treinen kunnen zaterdag 20 oktober een kijkje nemen bij Modelspoorvereniging Zeeland die dan een open dag houdt. Er zijn dan een aantal mo delbanen te zien en de computer besturing ervan. De open dag wordt gehouden in Hotel Walche ren en geïnteresseerden zijn van 10 tot 15 uur welkom. 21e KMS-cross - Hardlopers kunnen hun hart ophalen met de 21e KMS-cross. Zaterdag 20 ok tober organiseert atletiekvereni ging Atletica Vlissingen de openingswedstrijd van de Zeeuwse Crosscompetitie om de Modeshow - De aktiviteiten- kommissie van Bachten Reede heeft een modeshow op het pro gramma staan voor dinsdag 23 oktober. De modeshow begint om 19.30 uur aan de Vredehof laan 42 in Vlissingen. Medewer king verlenen Modehuis Steketee, schoenenhuis Roelse en de firma Roovers lederwaren, ledereen van 50 jaar en ouder kan kaarten afhalen bij de be heerden Koersbal - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren heeft voor donderdag 25 oktober een koersbalmiddag op het pro gramma staan. Het koersballen vindt in het gebouw Ons Huis aan de Burgemeester Ade laarstraat 26 in Meliskerke plaats, aanvang 14 uur. Bewegen staat centraal op deze middag. Het is goed voor de gezondheid en het koersballen gebeurt in een gezel lige en ontspannen sfeer. Tienjarig bestaan - De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond viert woensdag 31 oktober haar tien jarig bestaan. De feestelijke ge beurtenis wordt gehouden in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg en begint om 14.15 uur. Op de agenda staat een historisch overzicht, veel verras singen en natuurlijk het gezellig onder elkaar zijn. Alleenstaanden - De al leenstaande groep 50 plus, twaalf dames komen wekelijks bij elkaar om te bespreken hoe zij met elkaar hun vrije tijd zinvol kunnen besteden. Het motto wat zij voeren is Samen Uit. In ver band met de herfstvakantie is er 17 oktober geen bijeenkomst. Woensdag 24 oktober om 19.30 uur is er weer een bijeenkomst in Bachten Reede aan de Vredehof laan 42 in Vlissingen. Vooral he ren worden gevraagd om eens langs te komen. Ex-rokers - Stoppen met roken is een eenzaam avontuur. Iets meer dan tien procent van de stoppers ondervindt zelfs be hoorlijke psychische problemen en blijkt behoefte te hebben aan steun. Pharmacia, de leverancier van Nicorette, heeft een jaar ge leden een ex-Rokers Club opge richt. Leden krijgen regelmatig via de post extra motivatie om vol te houden. Het lidmaatschap van de ex-Rokers Club is gratis en wordt op verzoek van huisarts of apotheek geregeld. Nationale donordag - De Werk groep Donorwerving heeft woensdag 24 oktober uitgeroe pen tot de Nationale Donordag. Er staan dan verschillende activi teiten op het programma. De nieuwe cijfers van het aantal co- Homoseksueel - De landelijke Stichting SLOW Ouders van Ho moseksuele Kinderen hebben voor zaterdag 3 november een gespreksmiddag. De bijeenkomst is in het vergadercentrum van de Gereformeerde Westerkerk aan de Westwal 6 in Goes. De aan vang van de bijeenkomst is om 13 uur. De middag is bedoeld voor ouders met een homoseksu ele zoon of lesbische dochter die daarover willen praten. Volgens de organisatie blijken bij veel ouders altijd veel vragen te leven die benauwen als zij onuitgespro ken of onbeantwoord blijven. Het is voor het eerst dat zo'n gespreksmiddag in Zeeland wordt gehouden. De gesprekken worden geleid door leden van de Zuid-Hollandse en Brabantse werkgroepen Ouders van Homo seksuele Kinderen, waaronder een predikant. Voor meer inlich tingen 070-3862832. Womens Aglow - Womens Ag low heeft voor maandag 22 ok tober een samenkomst in de Stadsschouwburg in Middelburg op het programma staan. Spreekster op de bijeenkomst is Heieen Benard, het begint om 19.30 uur. Womens Aglow is een wereldwijde organisatie van Christen vrouwen uit alle kerken en kringen. Zendeling - Zendeling Klaas van de Raa houdt op zondag 21 okto ber een spreekbeurt over de acti viteiten van de Stichting Brazilië Zending, waar hij zelf ook actief in is. De spreekbeurt wordt ge houden in de zaal van de Volle Evangelie Gemeente 'Filadelfia' en begint om 10 uur. Dam- en kaarttoernooi - Het Bijeenkomst - Op woensdag 24 oktober wordt de eerstvolgende bijeenkomst van 't wijkwelzijnso- verleg Middelburg-Zuid gehou den. Deze openbare bijeenkomst wordt gehouden in de basis school De Rosenburch, Kruitmo- lenlaan Open dag - De sector Sociaal Agogisch Onderwijs van de Ho geschool West-Brabant houdt op vrijdag 26 oktober een open dag. Belangstellenden kunnen zich la ten informeren over studierichtin gen, vakliteratuur, toelating, en huisvesting. De sector verzorgt onder andere opleidingen maat schappelijk werk en Perso neelsmanagement. Stoma - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Stomavere niging Harry Bacon heeft zater dag 20 oktober een afdelingsbijeenkomst. De verga dering is in één van de vergader zalen in het Oosterschelde Ziekenhuis aan de 's- Gravenpolderseweg in Goes. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Reuma - De Reumapatienten Vereniging Midden Zeeland heeft voor vrijdag 19 oktober een dia avond met bingo op het program ma staan. De avond wordt ge houden in het gebouw De Stenge in Heinekenszand. De dia's die worden getoond gaan over diverse activiteiten van de vereniging. Open dag - De Atari ST Zeeland Gebruikersclub heeft zaterdag 20 oktober een open dag in buurt huis De Pit in Goes-Zuid. De club wil graag laten zien dat een com puter geen onding is waar slechts experts mee weten om te gaan. De club is van mening dat ook zij, die niet doorgestudeerd hebben, er veel plezier aan kun nen beleven. Op de open dag komt aan bod, de tekstverwer king, Desktop Publishing, video presentatie, Cad-Cam, administratief en financieel be heer, Midi en Spelen. Naast een uitgebreide presentatie van de Atari ST heeft de open dag een primeur. De nieuwe Atari TT/x, het topmodel van Atari en de snelste (32MHZ) computer van vandaag, wordt voor het eerst in Zeeland aan publiek getoond. Voor meer inlichtingen over de vereniging 01184-11325. 1 woensdag 24 oktober organi seert. Belangstellenden kunnen om 19 uur het gebouw De Scha kel aan het Bachtensteene in Middelburg binnen. De informatie begint om 20 uur. Tevens is er die avond een verkoop van handge maakte artikelen uit de vluchte lingenkampen. «kSTREEKS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg U wilt van baan veranderen en daarom ontslag nemen? Om niet in moeilijkheden te komen, is het goed om een aantal regels in de gaten te houden. Volgens de wet moeten zowel de werkgever als de werknemer een ontslagver gunning bij het arbeidsbureau aanvragen, als een van de twee de arbeidsovereenkomst wil beëindigen. Maar in de praktijk wordt dit zelden van de werkne mer gevraagd. Wel is het belangrijk de opzegter mijn in acht te nemen. Deze moet minimaal zo lang zijn als de perio de die tussen twee loonbetalin- gen ligt. Iemand die elke maand zijn salaris ontvangt, heeft dus een opzegtermijn van een maand. Ontvangt U uw loon elke week, is de opzegtermijn dus een week. Verder moet U rekening houden met het aantal jaren, dat U bij uw wcrKgevci m dienst bent. Voor el ke periode van twee diënstjaren, moet U een week bij de bovenge noemde opzegtermijn optellen. Krijgt U uw salaris per maand en bent U vier jaar bij uw werkgever in dienst, is de opzegtermijn een maand plus twee weken. Het opzeggen van een arbeids overeenkomst mag in het alge meen alleen tegen het einde van een loonbetalingsperiode plaats vinden. Let U er wel op of in uw arbeidsovereenkomst of in uw CAO nadere regels over de wijze van opzeggen zijn opgenomen. De opzegtermijn voor de werkne mer mag in elk geval niet langer worden dan zes maanden. Om er zeker van te zijn dat uw opzegging de werkgever bereikt, is het raadzaam om het schrifte lijk te doen. Aangetekend opstu ren of persoonlijk afgeven en laten tekenen voor ontvangst is nog veiliger. Met verdere vragen kunt U zoals altijd even bellen of op het spreekuur komen. NVOB-beker. De wedstrijd staat open voor alle categorieën en be gint om 12.30 uur. De prestatie loop wordt in tegenstelling tot vorige jaren tijdens de wedstrijd gehouden en begint om 14 uur. Vanaf 12 uur kunnen meelopers zich inschrijven voor de prestatie loop in de kantine van Mission to Seamen. Crohn - De jaarlijkse afdelings bijeenkomst van de Crohn en Co litis Ulcerosa Vereniging Nederland is zaterdag 27 oktober in Hotel Arneville in Middelburg. De middag begint om 13.30 uur. A. van de Sluys-Veer houdt een lezing. Zij spreekt over de alge mene aspecten van Crohn en Co litis Ulcerosa en licht het isotopen onderzoek in Leiden na der toe. Ook wordt gesproken over de specifieke problemen die deze ziekte met zich meebrengt. De middag is toegankelijk voor leden, familieleden en belangstel lenden. Voor meer informatie 01100-11036. docildragers in Nederland worden dan bekend gemaakt en het sym bolisch verplaatsen van een boom in Den Haag is ook één van de activiteiten. Vlissings Buurthuis De Paraplu is zaterdag 20 oktober locatie voor een kaart- en damtoernooi. Het Buurthuis ligt aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. Bij het kaarttoernooi wordt er gespeeld volgens het Troefcall systeem en er zijn bekers te win nen. Het toernooi begint om 14 uur en Surinaamse hapjes on dersteunen de wedstrijd culinair. Voor aanmelding 01184-65453. 70 in Middelburg en begint om 19.30 uur. Onder andere komen de volgende agendapunten aan de orde, de organisatie van wijk belangen in de wijk Dauwendae- le en de stand van zaken in diverse werkgroepen Wijkwelzijn- soverleg. De open dag wordt gehouden in het gebouw van de sector So ciaal Agogisch Onderwijs, Beu kenlaan 1, Breda. 076-659311. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A.E. de Bruijn, 19 uur: dhr. M. Geuze (jeugddienst m.m.v. zangkoor Sheborim). ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: kand. de Koeijer, 15 uur: ds. L. Quist. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5- 7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 9 uur: ds. Hiensch. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. A. Spaans, gez. dienst in Geref. kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke Ie, 3e en 5e zaterdag v.d. maand 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: dhr. A. v. Westen, 14.30 uur: ds. St. Spanjer. Her vormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 14.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. F.A. Petter, 14.30 uur: ds. C.A. Wester veen. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, in Geref, kerk, 14.30 uur: ds. Westerveen, in Geref. kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: mevr. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 14.30 uur: dhr. J. van de Putte. Hervormde Ge meente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Hiensch. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. B. Oosterbroek. Doopsgezinde Gemeente. Doops gezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. P.H.L. Lo, 17 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Hof- pleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. van den Berg, 14.30 uur: ds. J.H. Meijer. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schel haas, 19 uur: ds. W.A. v.d. Berg, jeugddienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J. Borgdorff. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. A. Fox. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.15 uur: ds. R. Oort. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 9.30 uur: dhr. M. Allewijn. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, 19 uur: ds. G.J. van der Linde. Thomaskapel, zie de Hoeksteen. Wijkge- meente Gereformeerde Bond: (Ontmoetingskerk) 11 uur: Cand. C.C. Molenaar, 17 uur: ds. C. Trouwborst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Hei Is. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: o.l.v. majoor en me vrouw R. Thomlinson. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. Van Dam. Nederlands Ge reformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: ds. R. Brands, 17 uur: dhr. F. Huisman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: dr. G.W. Reitsema. Rooms-Katho/ieke Kerk. Petrus en Pau- luskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wal/onne). Lange Noordstraat 62. 10.45 uur: Past. Ph. Fromont. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. A. Baak. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. H. van Oostende, gez. dienst in Ritthem. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: dhr. P. Noordam, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: dhr. P. Noordam. Hervorm de Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: dhr. J.A. Murre. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. H. van Oostende, gez. dienst. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. F. v.d. Louw, 17 uur: ds. D. v. Boven. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: dhr. A. Jorritsma, 17 uur: ds. D. van Boven, SoW- dienst in Geref. kerk. gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163. Za. 9.30 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.30 uur: bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: Zr. A. Versluis. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: ge meentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur, Ter Boede, elke 1ste en 3de za. v.d. maand 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Be- rea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadel fia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: mevr. A. Spaans-Moolenaar. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. de Boon. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P.G. Vellekoop, jeugddienst. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zon dag 24.00 uur: S.K. Boot, tel. 39865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: A.J.G.M. Ruys, tel. 01180-13118. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: Tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen ST. LAURENS Do. 18 1 t/m wo. 24 oktober Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: mw. kand. H. de Kok-Nellema. Huisartsen SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, knd. groep 1-3 en 4-5, Oranjepleinkerk, 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren, Bej. tehuis "De Zoute Vierver", Dongestraat 1, 19 uur: ds. H. van Oostende. Streekziekenhuis Walcheren, Koude kerkseweg 88, 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 2e en 4e maandag v.d. maand 16.30 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: ds. J. Noordhof, 14.30 uur: ds. St. Spanjer, gez. dienst in Herv. kerk in Gapinge. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. J. Noordam, gez. dienst in Geref. kerk, knd. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, No evening service. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gere formeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.J.- Lof. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Dhr. Zondervan.. Ge reformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. D. de Jong. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: mw. ds. Schoorel, Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. IJkel, Jo- hanneskerk, Bonnedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma, De Schaapskooi, Pape gaaienburg, 9.30 uur: mw. ds. J.C. v.d. Putte. Op- hir, Badhuisstraat 186, 10.30 uur: ds. Laforet. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum V/issin- Middelburg: van vrijdag 17 uur tot zaterdag 23 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Zondag tot 23 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Saba- laan 3, tel. 71017. Zondag tot 24 uur: A.J. Mijn- Heff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: C. Wattel, Amstelstraat 55, O- Souburg, tel. 01184-61630. zondag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, O-Souburg, teI. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, teI. 01185-1231, spoed tel. 01185-2900. Oost- en Midden-Walcheren: zaterdag en zondag: B. Bou wen se, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A. Peeters, Pijpstraat la, Middelburg, teI. 01180-12565. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Souburg, C. v Pe restraat 1, tel. 61593. Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem: bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Dam 39-41; Vlissin gen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma., wo en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin), Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur. Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes.

de Faam | 1990 | | pagina 15