Voor eenmalige giften en leningen Controle-actie hondenbelasting Boekje Bomenpad Parkeren op "gele steentjes' beboet Hinderwet Bestemmingsplan Wegenwet Wijziging politieverordening Asfaltering Koestraat Commissies Film festival Tafeltje Dekje Er zijn weer compostvaten GEMEENTE MIDDELBURG Wanneer keert het Sociaal Fonds uit? DE FAAM Woensdag 10 oktober 1990 tor het oog van de Lange Jan llllltlllil iinrttllllMniulK, 4 Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. doorgaand autoverkeer - - - - 1 totsver keer Gewerkt wordt nu aan de Varkensmarkt. Het hete plein is opgebroken, fierst worden alle nutsleidingen vernieuwd, waarna een nieuw wegdek kan worden aangebracht. Deze werkzaamheden zullen nog wel een tweetal weken in beslag nemen. De doorstroming van het verkeer wordt door deze werkzaamheden be lemmerd. Voor de periode tot volgende week woensdag geldt: De Varkensmarkt is geheel afgesloten voor alle verkeer. In het gebied is alleen doorgaand verkeer mogelijk van de Kal verst raat naar het Groene Woud vice versa. Het overige doorgaande verkeer vanaf de Sta- tionsbrug en vanuil Veere wordt via de Blauwedijk omgeleid. Het ver keer vanuit de Langeviele dat het centrum wil verlaten wordt geadviseerd via de Kromme Weele te rijden. De Koestraat, de Vlissing- sestraat, de Hoogstraat, de Gravenstraat en de Gortstraat lopen gedu rende deze periode dood op de Varkensmarkt. Er is via deze straten geen doorgaand verkeer mogelijk. Op bovenstaand kaartje is de route voor het doorgaande autoverkeer en het fietsverkeer vanaf maandag I oktober ingetekend. Busdiensten De route van de lijnen 52, 53, 54 en 59 wordt door de werkzaamheden belemmerd. De halte Turf kaai vervalt, ook voor de lijnen 56, 57 en 58. Passagiers dienen in- en uit te stappen aan de Loskade. Voor de halte Koestraat geldt: Passagiers richting centrum, instappen aan het Hof van Tange (54 en 59) of Langevieleweg (52 en 53). Voor alle buslijnen die over de markt rijden zijn er lijdelijke haltes vóór het stadhuis ge plaatst. Regelmatig vinden invaliden de speciaal voor hen bestemde par keerplaatsen bezet door niet-invalide autobezitters. Een trieste zaak. Daarom deze oproep: laat deze parkeerplaatsen vrij voor de invalide mensen, die ze nodig hebben. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zie ken, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 15 oktober 1990 lot en met 20 oktober 1990 maandag saucijzen, rode bietjes, aard appelen dinsdag boerenkool woensdag karbonade, appelen donderdag vis, groentemix, aardappelen vrijdag kalkoenschnitzel, appeltjes, zijnen zaterdag nasi goreng speciaal met saté WÊ ■X-' imm ':rn Het Sociaal Fonds Sommige onderzoekers willen ons laten geloven dat wij in Nederland leven in een sociaal paradijs. De uitkeringen behoren tot de hoogste ter wereld en alles lijkt ge regeld te zijn van de wieg tot het graf. In de praktijk blijkt evenwel dat velen in onze samenleving moeite hebben om zich te handhaven. De reden daarvan is, dat behalve de uitkeringen ook de kosten van de eerste levensbehoeften zich op een hoog niveau bevinden. In Nederland geven wij met name een groot deel van het inkomen uit aan woonlasten ofwel de huur en energie. Uit het resterende deel moeten dan alle andere uitgaven worden bestreden, zoals voor voeding, kleding, vervanging van meubi lair, enzovoorts. Met veel creativiteit blijkt men in staat om de eindjes aan elkaar te knopen. Als er echter een incidentele te genvaller is of het besteedbare in komen wordt aangetast dan komt men in de problemen. Voor deze tegenvallers is het veelal niet mogelijk een beroep te doen op de Algemene Bijstandswet, (informeert u daar overigens wel naar) of op een commerciële bank voor een lening. De gemeente heeft daarom twee aanvullende voorzieningen getrof fen, te weten de Gemeentelijke Kredietbank en het Gemeentelijk Sociaal Fonds. De Gemeentelijke Kredietbank (GKB) verstrekt kredieten tegen een redelijke rente. Uit het Sociaal Fonds worden ren teloze leningen verstrekt of giften. Het fonds is bedoeld om te helpen in situaties waarbij alle andere mogelijkheden zijn uitgeput en de gemeente toch vindt, dat iets moet worden gedaan aan de moeilijke situatie waarin de cliënt zich bevindt. Van belang is wel hoe het komt dat de aanvrager in deze situatie is terecht gekomen en wat men zelf doet of heeft gedaan om daaraan te ontkomen. Het fonds geeft geen periodieke uitkeringen. Met een éénmalige gift of renteloze lening moet het probleem zijn opgelost. In principe kan iedere inwoner van Middelburg een aanvraag in dienen. Het besteedbare inkomen wordt evenwel vergeleken met de bijstandsnorm. Iedere situatie wordt individueel beoordeeld. Om een indruk te geven aan de problemen waarvoor een voorzie ning kan worden getroffen, wor den enkele voorbeelden gegeven. Voorzieningen tot beperking van de woonlasten. Uit het fonds kan een deel van de vervoerskosten worden vergoed indien men verhuist naar een wo ning met lagere woonlasten. Ook kan een deel van een hoge afrekening van energiekosten wor den vergoed, voorzover een en an der niet was te voorzien en de cliënt aantoont zijn energiever bruik te hebben verminderd. Tenslotte is een bijdrage moge lijk in de kosten van isolatie van de woning (aanvullend op andere subsidies). Voorzieningen ter voorkoming van een sociaal isolement. Een bijdrage in de reiskosten, indien men naaste familieleden moet bezoeken elders in Neder land (bijvoorbeeld in verband met ziekte). De aansluitkosten van telefoon, indien dit dringend gewenst is en de middelen hiervoor ontbreken. Een reductie op de abonne mentskosten van een vereniging vanaf het eerste kind. Voorzieningen bij schuldenpro blematiek. Het toevoegen van een bedrag uit het Sociaal Fonds bij een schuldsanering. Het gedeeltelijk overnemen van een aflossingsverplichting. Diversen. Indien de deelname aan vrijwil ligerswerk onmogelijk wordt ge maakt door financiële belemmeringen kan een aanvraag worden ingediend. Dit zijn slechts voorbeelden om de gedachten te bepalen. Ook an dere situaties zijn bespreekbaar. Nadrukkelijk moet worden gesteld, dat de middelen van het Sociaal Fonds beperkt zijn. Jaar lijks wordt door de gemeente 30.000,- in dit fonds gestort. Het Sociaal Fonds kan alleen hel pen wanneer met een relatief klein bedrag een probleem kan worden opgelost. Voor nadere informatie: Gemeentelijke Sociale Dienst, Simpelhuisstraat 1, 4331 PH MIDDELBURG. Telefoon: 01180 - 75666 of 75628. Bestuurscommissie Culturele Za ken, II oktober om 15.45 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. mw. Cijsouw (tel. 75575). Commissie Sociale Zaken, 11 ok tober om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel. 75431). Commissie Onderwijs, 15 oktober om 16.00 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr dhr. H. Groesser (tel. 75483). Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, 16 oktober om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. tel. 75422. Commissie Economische Zaken 16 oktober om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. mw. E. Klooster (tel. 75449). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spree krecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. In juni 1991 wordt in Hiroshima (Japan) het 9e Internationale Hi roshima Amateur Film- en Video- Festival gehouden. In 1975 werd dit festival voor de eerste maal ge organiseerd, ter herinnering aan het feit dat het 30 jaar geleden was dat Hiroshima door een atoombom werd getroffen. Het organiserend comité hoopt dat ve le amateur-filmers aan het festival zullen deelnemen. Men hoopt te kunnen rekenen op deelnemers uit vele landen. In 1989 bijvoorbeeld waren er 237 aanmeldingen. Er waren toen 25 landen vertegen woordigd. Om aan het festival deel te kun nen nemen moet onder andere aan de volgende criteria worden voldaan: - de film- c.q. video-presentatie moet door amateurs worden gemaakt; - de inhoud van de presentatie moet te maken hebben met vrede; - de presentatie mag niet langer dan 30 minuten duren; - de presentatie moet in of na 1985 zijn gemaakt; - per deelnemer mag slechts één werk worden ingeleverd. Er zullen prijzen worden uitge loofd die door diverse instellingen en bedrijven beschikbaar worden gesteld. Als u interesse heeft in het festival kunt u het beste in contact treden met het secretariaat. Hier kunt u ook deelname-formulieren aanvragen. Het adres luidt als volgt: The Hiroshima International Amateur Film Video Festival c/o Chugoku Broadcasting Co. Department of Business Pro motion External Enterprise Division 21-3 Motomachi Naka-ku Hiroshima 730 Japan Het organiserend comité adviseert belangstellenden vóór 31 januari 1991 te reageren. Er was zo veel vraag naar de ge subsidieerde compostvaten die bij gemeentewerken verkrijgbaar zijn, dat een nieuwe serie van 250 vaten is besteld. Deze vaten zijn inmiddels binnen. Een vat kost 120,inclusief BTW, de gemeente betaalt voor u hiervan 50,zodat een prijs overblijft van 70, U kunt bij de dienst Gemeentwer- ken, Vlissingsestraat 21, een com- postvat kopen, slechts één per Middelburgs gezin. Met het maken van compost levert u een wezenlijke bijdrage aan de vermindering van de stroomafval. Volgende week vindt u een opga- veformulier hondenbelasting in uw brievenbus. In dit formulier wordt verzocht aan te geven of u of een van uw leden van uw huis houding houder is van een of meer honden. U wordt verzocht het formulier volledig in te vullen en binnen 14 dagen te retourne ren. Hiervoor kunt u gebruik ma ken van de bijgevoegde portvrije antwoordenvelop. Ook bij ont kennende beantwoording gelieve u het opgaveformulier terug te sturen. bladspinazie, aard- ro- De gele steentjes voor het stadhuis zijn verboden gebied voor alle ver keer, behalve voor lijndienstbussen van de ZWN en (brom)fietscn. Het komt echter steeds vaker voor dat de busbaan die over de gele steentjes loopt als sluiproute wordt gebruikt en het terrein zelf als parkeerplaats. Het gemeentebestuur zal maatregelen nemen om aan deze ongewenste situatie een einde te maken. Carterkrakcr ln de eerste plaats zal de in de bestrating opgenomen "carterkraker" zodanig worden verhoogd dat het voor personenauto's niet meer moge lijk zal zijn deze te nemen zonder dat schade aan het carter van de auto wordt veroorzaakt. Parkeren Het onbevoegd parkeren op de gele steentjes en in de Helm zal met in gang van 15 oktober stringent worden gecontroleerd; overtreders zullen worden beboet. Voor [rouwstoeten zullen door de afdeling Burgerzaken ontheffings- kaarten worden uitgegeven, die uitsluitend geldig zijn op de tijd van de huwelijksvoltrekking. Overigens heeft iedereen op grond van de verordening hondenbe lasting een aangifteplicht: een ie der die houder wordt van een of meer honden dient hiervan bin nen 14 dagen aangifte te doen bij de afdeling Financiële Zaken. In dien geen aangifte is gedaan en het is bekend dat men een of meer honden houdt, kan er ambtshalve een aanslag worden opgelegd. Verder kan op overtreding van de verordening hondenbelasting een geldboete van ten hoogste 500,worden opgelegd evenals een verhoogde aanslag. Deze aktie zal met ingang van 1991 gevolgd worden door een permanente controle. Op welke wijze deze permanente controle uitgevoerd zal worden is nu nog niet bekend. Te zijner tijd zal hier over mededeling worden gedaan in de Faam. Indien u nog vragen heeft over de ze controle-aktie kunt u zich rich ten tot de afdeling Financiële Zaken, telefoon: 75556/75544 (doorkiesnummers). Overigens heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om met ingang van 1991 de liondenoverlast aan te pakken. Er zal een aantal maatregelen ge nomen worden ter bestrijding van de hondenoverlast (zoals het in stellen van verboden voor honden op speelterreinen). Over de geno men maatregelen zal te zijner tijd uitgebreid voorlichting worden gegeven (o.a. in de Faam). Door de werkgroep Natuur- en Milieu-educatie van de gemeente Middelburg is een boekje samen gesteld met drie routebeschrijvin gen langs de bomen van Middelburg. Het boekje heet "Bomenpad" en is geschreven in begrijpelijke taal voor jong en oud. Het is al ver spreid op de scholen voor basis onderwijs en de laagste klassen voor het voortgezet onderwijs. U kunt het nu ook kopen. Voor 7,50 is het beschikbaar bij bu reau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en bij boekhandel Fanoy. Een vergunning ingevolge de hinderwet is verleend aan: - maatschap P. en A.J. Vader te Nieuw- en Sint Joosland voor een melkveehouderij aan de Langeweg te Nieuw- en Sint Joosland; - Wagenvoorde Lastechniek B.V. voor een groothandel in lastech- nisch materiaal inclusief gassendepot aan de Arnesteinweg 63 te Middelburg. Een vergunning ingevolge de hinderwet wordt gewijzigd van: - Steenhouwerij De Kuijper voor een steenhouwerij aan de Sint Barbaragang 6 te Middelburg; - Cebeco Zuid West te Zierikzee voor een graansilo-, aardappelverwerkings- en kunstmest op- en overslagbedrijf aan de Kleverskerkseweg 53a te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaar- en beroepsprocedure kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel: 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 10 ok tober 1990. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een verzoek hebben ontvangen om medewerking aan: a. de bouw van een garage op het perceel Prinsenlaan 34 en b. de verbouwing van een schuur tot woning/atelier op het per ceel Torenweg 4a. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse vigerende bestemmingsplannen Magistraatwijk, resp. Buitenge bied. Aangezien echter uit planologisch oogpunt in beginsel geen bezwaar tegen de bouwplannen bestaat kan, vooruitlopen de op de herziening van de bestemmingsplannen, met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling worden verleend. Bij de besluitvorming omtrent het verlenen van een dergelijke vrijstelling wordt rekening gehouden met eventueel bij derden levende bezwaren. De bouwplannen en de schetsplannen van de voorgenomen her ziening van de bestemmingsplannen liggen met ingang van 12 oktober 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden kenbaar gemaakt aan burgemees- ter en wethouders. Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Sint Laurens (1e herz.) voor de bouw van een tuinhuisje op het perceel De Meylaan (kavel 8). Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 12 oktober 1990 gedu rende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen 4e uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk ken baar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat het in het voornemen ligt het gedeelte van de Oude Veerseweg, dat vanaf de Ramsburgerweg in noordoostelijke richting loopt, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Het betreffende gedeelte van de Oude Veerseweg is aangegeven op een voor belangheb benden ter inzage liggende tekening met daarbij het ontwerp- raadsvoorstel en besluit. Ingaande 15 oktober 1990 tot en met 9 november 1990 worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld ter gemeentesecreta rie op de afdeling Algemene Zaken (ingang Lange Noordstraat) van het voorstel kennis te nemen en hun eventuele bezwaren schriftelijk bij de gemeenteraad in te dienen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in hun vergadering van 25 september 1990 in verband met de in werkingtreding van de 21e wijziging van de Algemene Politieve rordening Middelburg, de volgende uitvoeringsbesluiten zijn genomen: I. het parkeren van een voertuig met inbegrip van de lading van meer dan 6 meter lengte of een hoogte van meer dan 2,4 meter, schadelijk te achten voor het uiterlijk aanzien van de gemeente, dan wel met het oog op de verdeling van beschikbare parkeer ruimte, buitensporig te achten voor zover het parkeren geschiedt: a. op een weg binnen de kernen Middelburg, Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland, voor zover gelegen binnen de bebouwde kom als bedoeld in artikel 1, lid 1 van de Algemene Politieverorde ning Middelburg; b. op het gedeelte van de Nieuwlandseweg, gelegen tussen Rijks weg A-58 en de Zaagmolendijk;. c. op het gedeelte van de Zaagmolendijk, gelegen tussen de Nieuwlandseweg en het onverharde wegje lopende in de richting van de Loswal; II. te bepalen, dat het onder I gestelde niet van toepassing is op de hierna vermelde plaatsen: a. het industrieterrein Arnestein, zijnde het gebied dat begrensd wordt door het Kanaal door Walcheren, de Zaagmolendijk en de Nieuwlandseweg, met dien verstande, dat op de Zaagmolendijk en de Nieuwlandseweg wel het gestelde onder punt I ad c van toepassing is; b. het industrieterrein Ramsburg, zijnde het gebied dat begrensd wordt door de Oostperkweg, de Ramsburgerweg, de Oude Veer seweg en het Oud Arnemuidsvoetpad; c. het gedeelte van de Koninginnelaan, voor zover gelegen noor delijk van de aansluiting met de Breeweg, tussen de noordelijke perceelsgrens van Koninginnelaan 45 en de ingang van de Mid delburgse camping, Koninginnenlaan 55, mits het parkeren van een voertuig niet langer plaats vindt dan op 6 achtereenvolgende dagen; d. het parkeerterrein bij de molen aan de J.H. Huijssenstraat, mits het parkeren van een voertuig niet langer plaats vindt dan 6 ach tereenvolgende dagen; e. het busstation van de N.V. Streekvervoer Zuid-West-Nederland aan de Loskade, voor zover betreft het parkeren van autobussen; f. de als zodanig aangeduide perkeerplaatsen voor autobussen op het Molenwater, voor zover betreft het parkeren van autobussen. Ill De volgende wegen aan te wijzen, waarop het verboden is een kampeerwagen, caravan, boottrailer, magazijnwagen, keetwagen of ander dergelijk voertuig dat voor de recreatie dan wel anders zins uitsluitend of mede voor andere dan verkeersdoeleinden yvordt gebezigd, langer dan op twee achtereenvolgende dagen te parkeren: a. op een weg binnen de kernen Middelburg, Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joostland, voor zover gelegen binnen de bebouw de kom als bedoeld in artikel 1, lid 1 van de Algemene Politieveror dening Middelburg; b. op het gedeelte van de Nieuwlandseweg, gelegen tussen Rijks weg A-58 en de Zaagmolendijk; c. op het gedeelte van de Zaagmolendijk, gelegen tussen de Nieuwlandseweg en het onverharde wegje lopende in de richting van de Loswal; IV. te bepalen, dat het onder III gestelde niet van toepassing is op de hierna vermelde plaatsen: a. het industrieterrein Arnestein, zijnde het gebied dat begrensd wordt door het Kanaal door Walcheren, de Zaagmolendijk en de Nieuwlandseweg, met dien verstande, dat op de Zaagmolendijk en de Nieuwlandseweg wel het gestelde onder punt III ad c van toepassing is; b. het industrieterrein Ramsburg, zijnde het gebied dat begrensd wordt door de Oostperkweg, de Ramsburgerweg, de Oude Veer seweg en het Oud Arnemuidsvoetpad; c. het gedeelte van de Koninginnelaan, voor zover gelegen noor delijk van de aansluitig met de Breeweg, tussen de noordelijke perceelsgrens van Koninginnelaan 45 en de ingang van de Mid delburgse camping, Koninginnelaan 55; d. het parkeerterrein bij de molen aan de J.H. Huijssenstraat. De volledige besluiten liggen met ingang van heden gedurende drie maanden voor een iedere ter inzage op de gemeentesecreta rie bij de Afdeling Algemene Zaken, Lange Noordstraat 1 en bij het Bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2.

de Faam | 1990 | | pagina 5