HOE INZENDEN Altena exposeert met Bakker's tijd Open dag Middelburgs Centrum Vakopleiding DOE HET ZELF Kapelle locatie voor wijn- en bierstrijd Opening vernieuwde Praxis Middelburg Fase twee Maisbaaiproject wordt op gang gevlogen Manifestatie Electron 90 Cursus over gebruik pc MODEL VAN EEN OUDERWETSE MELKKAR Ben je minder slim als je naar het LBO EEN VETTE PRIJZENPOT KvK-cursus over marketingplan De prijzen deze week De hoofdprijs: een 8-daagse reis naar IMEW YORK waar u verblijft in een luxe 4-sterrenhotel (inclusief ontbijt) en waar u vergast wordt een even luxe ontbijt. Ook krijgt u kaartjes voor een unieke sightseeing in deze bruisende wereldstad. De hoofdprijs wordt aan geboden door VAN FRAASSEN REISBURO'S. Woensdag 10 oktober 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Met een helicoptervlucht voor genodigden wordt vrijdag 19 ok tober het sein gegeven om te be ginnen met de bouw van de tweede fase van het Maisbaai project in Middelburg. Inmiddels zijn al 129 woningen in vier com plexen gerealiseerd. Fase twee omvat vijf complexen met in to taal 120 woningen. De derde fa se omvat 76 huurwoningen en is inmiddels al in uitvoering. Het Maisbaaiproject staat op het fabrieksterrein van de voormalige Vitrite. De Woningbouwvereni ging Middelburg en Het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds zijn de investeerders. Het ont werp is gemaakt door Architec tenbureau L. Letour R. Wijk in Amsterdam onder supervisie van Aldo van Eijck. De Walcherse Bouwunie en het Bouwbedrijf Delta bouwen het project. De Veron afdeling Vlissingen tekent voor de zesde keer voor de organisatie van Electron 90, een tentoonstelling voor radio zendamateurs en computerhobbyisten. Hotel Britannia aan de Boulevard in Vlissingen staat zaterdag 13 en zondag 14 okto ber van 10 tot 17 uur open voor computer- en zendamateurs. In de Ruyterzaal van Britannia demonsteren hobbyisten een weersatelietstation, computer-packet verbindingen, soldeer- kunsten en een morsevaardigheidswedstrijd. De computerhob byisten laten zien wat ze thuis met de PC doen. Gedemonstreerd worden dan modemverbindingen, het compo neren van muziek en tekenen. Ook is er een onderdelen ver koop en junk-verkoop. iggi§§ Altena Interieurverzorging in Vlis singen opent het nieuwe woon- seizoen bij de tijd. Zo'n tien in Ondernemers - maar ook organi saties - die vooruit willen dienen marktgericht te denken. Dat vindt de Kamer van Koophandel en ze heeft daarom een driedaag se workshop op het programma gezet onder de titel 'Marketing plan, van opzet tot uitvoering'. De heer Maussen van Maussen Marketing bv in Beverwijk leidt de workshop, die wordt gehou den op de donderdagen 25 okto ber en 1 en 8 november. Ondernemers - aldus de Kamer - weten vaak heel goed wat markt gericht ondernemen is. Daarte genover kunnen velen het niet of nauwelijks onder woorden bren gen. Met de driedaagse works hop krijgen ze dat geleerd. Na een korte theoretische uiteen zetting over het marketingplan krijgen de deelnemers dan ook een praktische case-studie voor geschoteld. Daarmee krijgt de deelnemer aan de workshop dan een blauwdruk in handen hoe het marketingplan het beste kan worden opgezet. De workshop wordt gehouden in het gebouw van de Kamer van Koophandel aan de Buiten ruststraat in Middelburg. Hockeystick - Bij de gemeente politie in Vlissingen zijn in de pe riode van 26 tot en met 3 oktober de volgende voorwerpen aangegeven. Een bankbiljet, een Labrador, een boot, een koffer, een hockeystick, een horloge, een sjaal, diverse portemonees en diverse sleutels. Bij het dieren asiel in Vlissingen zijn in die pe riode twee zwart-witte poezen en een bastaard Golden Retriever aangegeven. acrylaat uitgevoerde klok- objecten van de Middelburgse ontwerper P. de Bakker worden tentoongesteld in de zaak aan de Scheldestraat.De expositie is te bekijken in de (woon)maand ok tober. Bakker gaat uit van strakke een voudige lijnen en figuren en een eenvoudige kleurpallet. Primaire kleuren en zwart voeren de bo ventoon. Dankzij het acrylaat blijft het lijnenspel niet beperkt tot het platte vlak, maar krijgt de ruimte en volume. Het midden- en kleinbedrijf heeft nog heel veel vragen over het ge bruik van de personal computer, de pc. Daarom heeft de Kamer van Koophandel in Middelburg een cursus op touw gezet om de bedrijven dankzij de computer ef ficiënter te laten werken. In die cursus worden praktische vraagstukken behandeld. Deze cursus wordt in samenwer king met de KNOV gehouden op de dinsdagen 23 en 30 oktober en 6 en 13 november en begint telkens om 19.30 uur in het ge bouw van de Kamer aan de Bui tenruststraat. Het Middelburgse Centrum Vak opleiding heeft donderdag 25 ok tober haar deuren open staan. Bezoekers kunnen van 10 tot 21 uur een kijkje gaan nemen aan de Kleverkerkseweg 17 in Middel burg. Uit onderzoek is volgens de organisatiecommissie gebleken dat het publiek nog niet zo goed weet welke opleidingen het Cen trum allemaal verzorgd. De open dag is om iedereen te laten zien wat het Centrum precies doet en welke mogelijkheden het volgen van cursussen daar biedt. De dag is vooral geschikt voor werkzoekenden en werkgevers. Demonstraties en het verstrek ken van informatie over de ver schillende opleidingen staan centraal op de open dag. Ook zijn er medewerkers van het Arbeids bureau aanwezig om de aanmel dingsprocedure toe te lichten. Voor het volgen van een vak opleiding op het Centrum Vak opleiding komen werkzoekenden in aanmerking die zijn ingeschre ven bij het Arbeidsbureau. Man nen en vrouwen kunnen korte praktijk gerichte cursussen vol gen op het gebied van bouw, me- Eén van de vele opleidingmogelijkheden bij het Centrum Va kopleiding. taal, procestechniek, installatietechniek en schilderen. De cursisten worden individueel opgeleid met de modernste ap paratuur. Op elk moment kan met zo'n cursus worden begon nen. In deze regio vindt vijfen tachtig procent van de cursisten na het volgen van een vakoplei ding een baan. De kinderopvang wordt vergoed. Ook bedrijven kunnen gebruik maken van het Centrum om hun werknemers te laten scholen. Het opleidingpro gramma kan samen met hen worden opgesteld. De hier afgebeelde melkkar is er één uit onze serie van 14 antieke wa gens op schaal 1:20. Deze wagens en koetsen zijn zó ontworpen dat zowel ervaren modelbouwers als beginners ze met veel plezier zullen maken. De melkkar van ca. 20 (L) en 11 (H) x 10 (B) cm wordt in hoofdzaak gemaakt van triplex (figuurzaagwerk) en van messing, draad en band. De melkbus wordt gedraaid van hout. Aangezien ver schillende onderdelen zoals metalen veren, messing lampen, wielen, melkbus etc. ook kant en klaar te koop zijn, kunt u zelf bepalen welke onderdelen u zelf gaat maken en welke niet. Een bijbehorende koetsier en een porceleinen paard zijn eveneens verkrijgbaar. Informatie hier over vindt u op de tekening. De bouwtekening is met duidelijke bouw- beschrijving, materiaallijst en alle onderdelen op ware grootte getekend. De tekening kunt u bestellen door f 9,75 over te maken op postrek. nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van tekening nr. 5555 F/VL. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u hem per omgaande toegestuurd. Wilt u meer weten? Bel dan 03407 - 3855, wij zijn van Ma. t/m Vr. iedere ochtend bereikbaar tussen 9 h en 12 h. Koen kiest LBO is de titel van de video die afgelopen week uit kwam. De produktie is bedoeld om de ingeburgerde maar on terechte gedachte over kinderen die voor het Lager Beroepsonderwijs kiezen ook minder slim zouden zijn dan die naar een Mavo of Havo gaan. De video is bedoeld voor leerlin gen van het basisonderwijs, ouders, docenten, directies van basisscholen en voor adviesorganisaties. Het bedrijfsleven hoopt dat door de film meer leerlingen kiezen voor het LBO en daarna doorstromen naar het leerlingenstelsel of het MBO. Koen Kiest vormt een onderdeel van de campagne Met een beroepsopleiding ga je het maken. De campagne is bedoeld voor de basisscholen en het voortgezet onderwijs. De produk tie van de video kwam tot stand door financiële bijdragen van het bedrijfsleven en industriële kringen. De jaarlijkse Zeeuwse wedstrijd voor amateur wijnmakers en bierbrouwers is dit jaar in De Vroone in Kapelle. Zaterdag 27 oktober strijden de ambachtelijke amateurs om de hoogste eer. De organisatie is in handen van het Zeeuws Amateur Wijnmakersgil- de Luctor et Fermento. Deze pro vinciale wedstrijd wordt nu al voor de vijfde keer gehouden en begint al zo'n beetje een vaste traditie te worden. Vanaf het begin is het de bedoe ling geweest om de amateur bier brouwers en wijnmakers de gelegenheid te geven om hun fa brikaten te laten keuren. De orga nisatie vindt het geen slechte zaak wanneer het zelfgemaakte produkt eens door een derde wordt gekeurd en geproefd. Niet alleen het proeven en keuren is een onderdeel van de wedstrijd. Wie wil er nou niet met zijn ei gengemaakte bier- of wijnbrouw sel in de prijzen vallen. Iedere niet georganiseerde Zeeuwse ama teur wijn- of biermaker en ieder een die lid is van één van de Zeeuwse gilden kan meedoen aan de wedstrijd. Inlichtingen en meer informatie is te verkrijgen bij de secretarissen van de Zeeuwse wijn- en biermakersgil- den. Deelnemers aan deze puzzel die nen het antwoord aanstaande maandag voor 12 uur af te ge ven bij één van de Walcher se Rabobanken, waarvan er altijd wel eentje in de buurt is. Meedoen kost f 5,-, maar daartegenover staat dat elke deelname recht geeft op een gratis toe gangskaart tot het Historama voor als dat wordt ge opend. Aanstaande woensdag worden de eerste prijswinnaars bekend gemaakt. ALTIJD PRIJS De actie voor het Historama duurt zes weken. Weke lijks wordt een aantal aantrekkelijke prijzen verloot onder de goede inzenders. En aan het eind van de ac tie wordt een hoofdprijs verloot onder alle deelnemers aan de puzzelactie. Van de splinternieuwe bioscoop ALHAMBRA in Vlissingen krijgt een winnaar maar liefst TIEN VRIJKAARTJES voor een avond feesten in één van de vier zalen. Een mooie gelegenheid om met deze aanwinst voor heel Walcheren eens kennis te maken. HOTEL ARNEVILLE in Middelburg draagt de actie voor het Historama eveneens een warm hart toe. Een winnaar mag op een zondagavond naar het restaurant van dit vier sterrenhotel om er te genieten van de culinaire hoogstandjes die de kok dan opdient voor het KEUZEBUFFET, dat er zondagavond is. Dit warm keuzebuffet is trouwens één van de nieuwe initiatieven van eigenaar Ben van Damme. Velen kennen de STADSSCHOUWBURG in Middelburg als een cultuurtempel. Maar de keuken er van kent eveneens een hogeschool-status. Daarom bood restaurateur Rob Zuidam een paar jaar geleden voor de eerste keer een avondje 'theater compleet' aan. Dat initiatief begint al aardig ingang te vinden bij het theaterpubliek. Heerlijk eten voor de voorstelling, in de pauze een kopje koffie in de bar (dus niet wachten in de rij) en na afloop een borrel in de bar en (soms) kennis maken met de artiest van die avond, die er graag wat komt drinken. Die prijs biedt Zuidam aan. EEN AVONDJE THEATER COMPLEET. BIJLEVELD, een modezaak waarvan de naam alleen al garant staat voor kwaliteit, biedt een winnaar een WAARDEBON van maar liefst f 500,- aan. Daarmee kan de gelukkige zich voor de winter behoorlijk in het nieuw steken. De winnaar mag van ons best een jaloerse blik krijgen. Niettemin: we gunnen het hem (of haar). BAKKERIJ ROTTE is ook al heel royaal. Een winnaar krijgt van deze zaak aan de Gravenstraat een heel jaar lang bij alle hoog tijdagen een passend banket. Kerstmis, pinksteren, pasen en andere feesten, deze ambachtelijke brood- en banketzaak weet de klanten elke keer weer te verrassen. En de winnaar profiteert van de creativiteit van deze Middelburase vakman. Ook ZWEMPARADIJS DE ROOMPOT in Kamperland meent dat het Historama moet komen. De uitdaging aan Walchena- ren om een bijdrage te leveren vat het Zwemparadijs in een prijs die er niet om liegt. EEN HEEL GEZIN (vader, moeder en twee kinderen) mag een hele dag gratis komen genieten van de exotische rijkdommen die dit zwemparadijs heeft te bieden. Wie kent ze niet de ZEILVLOOT DE ZEEUWSE STROMEN. Met old timer optima forma zeilen ze over de Zeeuwse wateren. En wie het ooit heeft meegemaakt noemt het 'een ware beleve nis'. Trots zijn we er op dat we een winnaar kunnen verrassen met een TOEGANGSKAARTJE VOOR VIER PERSONEN naar deze schepen. Indien u de puzzel goed hebt opgelost vindt u in de hokjes met de volgende cijfers de naam van een edelsteen. Dit Is de oplossing. 39-11 -5-30-41 -63 -47-17-10 HORIZONTAAL: 1 vlindersoort; 6 toiletartikel; 11 roofvogel; 12 muzieknoot; 13 twee of meer voorgespannen trekdieren; 14 vlug, gezwind; 15 tot rouwbeklag; 17 eminentie; 19 gelukkig nieuwjaar; 21 roofdier; 24 slangvormige vis; 26 belangrijke voedingsstof; 29 be dwelming door sterke drank; 30 gehoorzaam; 32 walkant langs een vaarwater; 33 honingdrank; 34 muzieknoot; 35 voorzetsel; 37 oude lap; 38 met toegewijde vlijt werkzaam; 39 vogel; 40 verouderd scheepstype; 42 vogelprodukt; 44 en dergelijke; 45 arm van een boom; 48 niet gesloten; 50 vis; 53 wreed Romeins keizer; 54 stad in Duitsland; 56 voorwerp waarmee men snijdt; 57 lange, dunne sparre- boom; 58 eerstvolgende; 60 voorzetsel; 61 bolgewas; 62 telwoord; 64 pas geplukt; 65 uitroep van blijdschap; 67 neerleggen van het werk; 69 tweewielig motorvoertuig; 70 automatisch vuurwapen. VERTIKAAL: 1 snit; 2 gereed; 3 hoofddeksel; 4 plaats in Noord- Holland; 5 snelle loop; 6 schutsluis;7 klanknabootsing; 8 godin van de vrede; 9 persoonlijk voornaamwoord; 10 lichtkroon; 16 vrouwelijk dier; 18 adviserend kollege; 20 deugdelijkheid; 22 gesloten, dicht; 23 boom; 24 paardeslee; 25 muzieknoot; 27 persoonlijk voornaam woord; 28 hervormd Esperanto; 30 grondlijn; 31 vis; 34 sprookjes figuur; 36 kikvorsachtig dier; 40 scheepskeuken; 41 grootvader; 43 drank; 46 vlaktemaat; 57 Aziaat; 49 de onbekende; 51 0,01 meter; 52 trekdier; 53 niet parkeren; 55 plaats in Utrecht; 57 stof; 59 traditionele vijandschap; 60 luchtig zomerverblijf; 63 grappenmaker; 64 in het water levend dier; 66 op deze wijze; 68 landbouwwerktuig. Oplossing van Puzzel krant 3/10 Winwoord: SLEUTELBEEN De Praxisvestiging aan de Grena- dierweg in Middelburg is hele maal vernieuwd. Het doe-het-zelf center is de laatste dagen druk in de weer geweest om de winkel een totaal ander aanzien te ge ven. De oude huiskleuren bruin en oranje zijn vervangen door fris rood, wit en grijs. Niet alleen de kleuren zijn anders maar ook de indeling is totaal gewijzigd. Nu zijn de zogenaamde shops inge voerd. Volgens Praxis maakt dat alles een stuk overzichtelijker. Bij de entree aan de rechterkant vindt de bezoeker nu de decora tieshop waar het behang, de verf en de verlichting in het assorti ment zit. Er is ook een aparte shop voor electrisch gereedschap en voor sanitair. In het midden van de winkel staat de zogenaamde workshop waar alle bijprodukten uitgestald staan. Achterin de winkel staan de zware materialen opgesteld zoals hout- en bouw- produkten, ladders, kasten, par ket en tuinmaterialen. Het assortiment omvat zo'n 18.000 artikelen. De nieuwe aparte info balie ligt op een centraal punt in het midden van de winkel. Daar ,een kopje koffie met een Praxis- gebakje. De vernieuwde Praxis is te vinden aan de Grenadierweg 19 in Middelburg. Een gedeelte van de vernieuwde Praxis. kunnen de klanten terecht met vragen en voor advies. Verder is de gebruikelijke service onveranderd gebleven. Bij de feestelijke opening zijn er tal van aanbiedingen en verschillende demonstraties. De klanten wor den dan ook extra getracteerd op Wieldop - In de periode van 17 september tot en met 1 oktober zijn bij de gemeentepolitie in Mid delburg de volgende voorwerpen aangegeven. Een giropas, een Euro Master Card, een look-over bril, een opvouwbare zilverkleuri ge bril in bruin etui, een biljartkeu in zwarte koffer, loten van de gro te clubactie, een fotostatief, een borduurboek, een Swatch horlo ge, een horloge met een wit bandje, een goudkleurig dames horloge, diverse sleutels, 3 paar sokken in verpakking, een zwarte portemonee met inhoud, een goudkleurige portemonee met in houd, een groene Mickey Mouse portemonee, een paar Fila trim- schoenen, een bruin leren schooltas met boeken, een groen linnen tasje met inhoud, groene fietstassen met inhoud, een brui ne damestas met drie aanstekers en een grijze wieldop. Dieren die in die periode zijn aangegeven zijn een Cypers grijs gestreept poesje en een lapjespoes met witte borst en witte pootjes. UIT HET ZAKENHART ■wwpw' HORIZONTAAL: 1 honkbal; 6 essence; 11 aniline; 12 fa; 13 trijp; 14 kers; 15 pi; 17 s.s.; 19 eg; 21 teelt; 24 pat; 26 Eelde; 29 eelt; 30 sprei; 32 Main; 33 Ede; 34 v.m.; 35 N.B.; 37 pet; 38 Griek; 39 ovaal; 40 aba; 42 al; 44 as; 4$ olm; 48 foto; 50 takel; 53 spie; 54 stipt; 56 bed; 57 vrede; 58 af; 60 Ba; 61 hij; 62 knap; 64 plak; 65 ei; 67 graveur; 69 wijnrood; 70 ketting. VERTICAAL: 1. hofstee; 2 nu; 3 barst; 4 anijs; 5 lip; 6 eik; 7 snee; 8 serge; 9 na; 10 eminent; 16 delegatie; 13 VARA; 20 klaploper; 22 eed; 23 Lt.; 24 p.p.; 25 te; 27 EM.; 28 die; 30 smelt; 31 inval; 34 via; 36 bas; 40 afschuw; 41 bot; 43 ijker; lid; 47 meeting; 49 op; 51 a.b.; 52 e.d.; 53 Sr.; 55 tango; 57 vaart; 59 faro; 60 blue; 63 pad; 64 pek; 66 en; 68 ui.

de Faam | 1990 | | pagina 11