<J|jki..n..„j(iki! Wintertijd en veiligheid Subsidie voor aktiviteiten Begroting 1991 Commissies en begroting Verkeerseducatie rijbewijshouders Verkeer Hinderwet Bestemmingsplan Beltaxi Inspraak Berkenlaan A sfaltering Koestraat Collecten Werk in uitvoering GEMEENTE MIDDELBURG Tafeltje Dekje Verlichting Landbouwverkeer De subsidie Voorlichtings- en bewustwordings- aktiviteiten Gericht op de plaatselijke bevolking Plaatselijke groepen AANMELDING OPFRISCURSUS VERKEERSEDUCATIE RIJBEWIJSHOUDERS DE FAAM Woensdag 26 september 1990 Dc tor het oog van de Lange Jan ..it i kil.i Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De mooie zomer van 1990 is ten einde, de dagen worden weer kou der en korter. Het donkere jaarge tijde staat voor de deur. Dit wordt nog eens extra duidelijk nu in de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 september de wintertijd weer wordt ingevoerd. Dat betekent dat de klokken om 2 uur 's nachts een uur stil blijven staan. Pas in het weekend van 30 op 31 maart 1991 zal deze verandering weer onge daan worden gemaakt. doorgaand autoverkeer fietsverkeer De werkzaamheden aan de Koestraat en de Varkensmarkt ko men deze week in een nieuwe fase. Donderdag en vrijdag wordt de Koestraat vanaf de Varkensmarkt tot aan het Groene Woud ge asfalteerd. Aanstaande maandag gaat de Varkensmarkt richting Gra venstraat op de schop. Hier wor den eerst de riolering en de nutsleidingen vernieuwd. Daarna wordt het kruispunt aangepakt, waarna het omleggen van de elek triciteitskabels met herbestrating zal worden begonnen. Dit werk zal ijs en weder dienende drie we ken in beslag nemen. De doorstro ming van het verkeer wordt door de werkzaamheden belemmerd. Voor de periode tot volgende week woensdag geldt: donderdag 27 en vrijdag 28 sep tember: tijdens de asfalterings- werkzaamheden is in de Koestraat beperkt verkeer mogelijk; zaterdag 29 en zondag 30 septem ber: de Koestraat is open voor het verkeer; maandag 1 t/m woensdag 3 okto ber: De Varkensmarkt is geheel afgesloten voor alle verkeer. In het gebied is alleen doorgaand verkeer mogelijk van de Kal- verstraat naar het Groene Woud vice versa. Het overige doorgaan- Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: - Dierenbescherming van maan dag I oktober tot zondag 7 oktober; - Nationale collecte geestelijk ge handicapten van maandag 8 okto ber tot zondag 14 oktober; - Nationale commissie tegen het alcoholisme en andere verslavin gen van maandag 15 oktober tot zondag 21 oktober; - Stichting ZOA vluchtelingenzorg van maandag 29 oktober tot zon dag 4 november. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zie ken, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met num mer 01180 - 38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dagen. Menu van oktober 1990 tot en met 6 oktober 1990 maandag gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag zuurkool stamppot met worst woensdag runderlapje, boontjes, aard appelen donderdag hamburger, barbecuesaus, appels, rozijnen vrijdag macaroni met ham en kaas zaterdag cordon blue, bloemkool, pommes mignonettes de verkeer vanaf de Stationsbrug en vanuit Veere wordt via de Blau- wedijk omgeleid. Het verkeer vanuit de Langeviele dat het cen trum wil verlaten wordt geadvi seerd via de Kromme Weele te rijden. Op bovenstaand kaartje is de route voor het doorgaande au toverkeer en het fietsverkeer van af maandag 1 oktober ingetekend. Busdiensten De route van de lijnbussen 52, 53, 54 en 59 wordt door de werk zaamheden belemmerd. De halte Turfkaai vervalt. Passagiers die nen in- en uit te stappen aan de Loskade. Voor de halte Koestraat geldt: Passagiers richting Walche ren, instappen aan het Groene Woud. Richting station Hof van Tange (54 en 59) of Langevieleweg (52 en 53). Voor alle buslijnen die over de markt rijden komen er tijdelijke haltes vóór het stadhuis. Met het ingaan van het donkere jaargetijde wordt het ook tijd om het functioneren van de verlich ting van uw vervoermiddel eens extra te controleren. In het verkeer is het van het grootste belang ge zien te worden. Een goede verlich ting is van levensbelang. Dit geldt zeker voor een kwetsbare groep weggebruikers als fietsers. En juist bij deze laat de verlichting vaak te wensen over. Denk naast een goede verlichting ook aan de voorgeschreven reflectoren aan trappers, bagagedrager en wielen. In het najaar worden de aardap pelen en de suikerbieten geoogst. Bovendien moeten de akkers ge reed gemaakt worden voor de winter. Dat brengt met zich mee dat juist in de periode waarin door regen en mist het zicht slecht is er veel langzaam rijdend land bouwverkeer op de wegen is. De aanwezigheid hiervan vraagt veel extra aandacht van het overige wegverkeer. Let in deze donkere maanden dus extra op het land bouwverkeer. Het Subsidiefonds subsidieert voorlichtings- en bewustwordingsaktivi- teiten - over ontwikkelingslanden en -onderwerpen, - gericht op (een deel van) de plaatselijke bevolking, - georganiseerd door plaatselijke groepen. Het fonds is ingesteld om groepen die in eigen omgeving aandacht vra gen voor de Derde Wereld te ondersteunen. Die steun bestaat uit geld, organisatorische tips en informatie over beschikbare materialen. Voor meer informatie: telefoon 030 - 316397. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken be kend, dat het ontwerp van de gemeentebegroting en de ontwerpen van de begrotingen van de takken van dienst voor het dienstjaar 1991 bij bu- ro voorlichting, Stadhuisstraat 2 voor een ieder ter inzage liggen, in bruikleen worden gegeven en tegen betaling van 111,15, exclusief por tokosten, verkrijgbaar worden gesteld. Maximaal 75% van de kosten kan gesubsidieerd worden. De subsidie is ten hoogste 1400,Alleen uitgaven die direkt betrekking hebben op de aktiviteiten komen voor subsidie in aanmerking. Niet gesubsidieerd worden materialen die normaal tegen kostprijs kun nen worden verkocht (aktiemate- rialen als stickers, buttons, ballonnen). Dat geldt ook voor eten en drinken. Werkvergoeding aan organisatoren, diensten aan derden en vaste kosten (zoals abonnementen) komen niet voor subsidie in aanmerking. De huur van een zaal, van een film of tentoonstelling, het aan trekken van een spreker of artiest, de kosten van publiciteit en admi nistratie zijn wel direkt met zo'n aktiviteit verbonden en kunnen dus gesubsidieerd worden. Het geven van voorlichting over de problematiek van (een land uit) de Derde Wereld moet in de akti viteit centraal staan. Het geniet aanbeveling om in de voorlichting een verband aan te geven tussen de situatie in de Derde Wereld en wat wij hier (in het Westen) daar mee te maken hebben. De aktivi teiten moeten op zichzelf staan en een afgeronde vorm hebben zoals bijvoorbeeld een informatiebij eenkomst of een aktieweek. Akti viteiten die (vrijwel) geheel gericht zijn op het inzamelen van geld worden niet gesubsidieerd. Aktivi teiten die uitsluitend betrekking hebben op verhoudingen en ont wikkelingen binnen onze eigen sa menleving komen ook niet in aanmerking. De aktiviteiten moeten worden uitgevoerd in de eigen omgeving en gericht zijn op het bereik van mensen die daar wonen. Ze moe ten dus publieksgericht zijn. Dus geen kursussen, scholings- en trai ningsprogramma's in eigen kring. Leerlingen van een school gelden als publiek. Landelijke manifesta ties en aktiviteiten met een veel bredere uitstraling dan gemeente of regio komen dus niet voor sub sidie in aanmerking. Dat kunnen officiële organisaties zijn (verenigingen, kerken, stich tingen, scholen), maar ook groe pen die geen officiële status hebben (afdelingen van landelijke organisaties en komité's, aktie- groepen, eenmalige samenwer kingsverbanden). Voorwaarde is, dal de plaals of regio waar ze ge vestigd zijn hun werkterrein is. In de maand oktober worden de volgende commissievergaderingen gehouden: Commissie Openbare Orde en Veiligheid, 1 oktober om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. v.d. Meijden (tel: 75430). Commissie Bestuur-Bestuurden, 2 oktober om 16.30 uur. Secr. dhr. K.W.A. de Regt (tel: 75441). Commissie Gemeentewerken, 8 oktober om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991 Secr. dhr. P.M. Meeusen (tel: 75425). Commissie Financiële Zaken Ex tra vergadering op 8 oktober om 14.00 uur met als enige agen dapunt: - ontwerp-begroting 1991. De gewone vergadering van de commissie Financiële Zaken wordt gehouden op 9 oktober om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. Braam (tel: 75533). Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, 9 oktober om 19.30 uur. Onder meer wordt be handeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. mw. C. Manuputty (tel: 75465). Bestuurscommissie Welzijn, 10 oktober om 16.00 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. dhr. A.J. Wien (tel: 75560). Commissie Verkeer, 10 oktober om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. mw. A.C. Beije (tel: 75433). Bestuurscommissie Culturele Za ken, 11 oktober om 15.45 uur. On der meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. mw. J. Cijsouw (tel: 75575). Commissie Sociale Zaken, 11 ok tober om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel: 75431). Commissie Onderwijs, 15 oktober om 16.00 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. dhr. H. Groesser (tel: 75483). Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, 16 oktober om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. tel: 75422. Commissie Economische Zaken, 16 oktober om 19.30 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. mw. E. Klooster (tel: 75449). Commissie Volksgezondheid, 18 oktober om 16.15 uur. Onder meer wordt behandeld: - ontwerp-begroting 1991. Secr. dhr. M.C. Westveer (tel: 75565). Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, 25 oktober om 16.30 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel: 75431). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. Gemeenteraad, maandag 22 okto ber om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. De door de rijksoverheid geïntroduceerde "Actie -25%" heeft tot doel het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met tenminste 25% te verminderen. Deze nationale taakstelling is door het gemeentebestuur onderschreven. In het kader van de "Actie -25% wordt gemotoriseerde verkeersdeelnemers in onze gemeente nu de mogelijkheid geboden hun kennis op te frissen. Bij 60 tot 90% van de verkeersongevallen blijkt dat wij mensen, met al onze mogelijkheden en beperkingen, tekort schieten. Vooral auto bestuurders die reeds een aantal jaren in het bezit zijn van een rijbewijs ervaren dagelijks dat er de afgelopen jaren veel is veranderd in het ver keer. Veranderingen die zowel betrekking hebben op de verkeersregels als op de inrichting van de weg. Nu het rijbewijs in feite voor het leven wordt verstrekt, is het wenselijk om periodiek bij deze veranderingen stil te staan. Vanuit die gedachte wordt door het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ) een theoriecursus voor volwassen ver keersdeelnemers (rijbewijshouders) georganiseerd. In samenwerking met de gemeente wordt deze zgn. opfriscursus ook in Middelburg ge houden. De cursus omvat vijf cursusavonden van ca. 2Zi uur. In de cursus wordt aandacht besteed aan de sterk toegenomen verkeersintensiteit en het daarmee veranderende verkeersgedrag. Ook wordt ingegaan op enkele belangrijke aspekten van het eigen verkeersgedrag, zoals: het belang van goed waarnemen, het zorgvuldig oordelen en handelen in het ver keer en het anticiperen op mogelijke gevaarlijke situaties of risicovol verkeersgedrag van anderen. Daarnaast wordt de verkeerskennis van de deelnemers opgefrist. Speciale aandacht wordt besteed aan de toepas sing van verkeersregels en natuurlijk aan de nieuwe voorschriften, bor den en regels. Zowel aan het begin als aan het einde van de cursus worden de deelnemers op hun verkeerskennis getoetst en worden de re sultaten besproken. Andere onderdelen binnen de cursus zijn: verkeer- sonderricht binnen het onderwijs (en de rol van de ouders daarbij), alcohol en verkeer en de afhandeling van kleine schade-ongevallen. Tenslotte wordt kort informatie gegeven over de noodzaak en de zin van bepaalde verzekeringsvormen voor automobilisten. Aan de cursus kan worden deelgenomen door alle rijbewijshouders in de gemeente Middelburg. De kosten voor deelname bedragen 35 per persoon. Afhankelijk van het aantal inschrijvingen wordt irt novem ber met de cursus gestart. Voor evt. nadere informatie kunt u zich wen den tot mw. A. Beije, tel: 01180 - 75433. Aanmelding kan plaatsvinden door de bon op deze pagina in te vullen en vóór 14 oktober op te sturen naar de gemeente. Na 14 oktober zal worden bepaald, op welke avon den de cursus wordt gegeven. Daarbij zal zoveel mogelijk rekening wor den gehouden met de wensen van de deelnemers. De ondergetekende Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geboortedatum: meldt zich aan voor de opfriscursus verkeerseducatie rijbewijshouders. De kosten van de cursus bedragen 35, per persoon. Ondergetekende kan beslist niet deelnemen op avond. Handtekening deelnemer:. Vóór 14 oktober inzenden aan: Gemeente Middelburg t.a.v. mw. A. Beije Postbus 6000 4330 LA MIDDELBURG Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van Onder den Toren aange duid parkeervak (algemene invaliden-parkeerplaats), behalve voor bezitters van een geldige invaliden-parkeerkaart. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bu reau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Een aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet is bin nengekomen van: 1. De heer Comijs te Middelburg voor een bar-eetcafé gelegen aan het Damplein 46-48 te Middelburg; 2. Autoschade van de Ree B.V. te Middelburg voor een autoscha- debedrijf gelegen aan de Kleverskerkseweg 3 te Middelburg. Een vergunning ingevolge de Hinderwet wordt verleend aan: 1. SKS Piping B.V. te Middelburg voor een pijpleiding- en staal- konstruktiebedrijf gelegen aan de Uyterschootweg 14 te Mid delburg; 2. Kleef Autobanden B.V. te Roosendaal voor een kleinhandel in autobanden en accu's gelegen aan de Herculesweg 10 te Mid delburg; 3. De heer I.B. Potter te Middelburg voor een kraanverhuurbedrijf gelegen aan de Uyterschootweg (ongenummerd) te Middelburg; 4. Bouwgroep Peters Beheer B.V. te Middelburg voor een aanne mingsbedrijf gelegen aan de Oostperkweg 19 en de Dampoort- weg 4 te Middelburg. Voor informatie over inzage en de bezwaar- en beroepsprocedure kunt u terecht bij de secretarie, afdeling Algemene Zaken, tel: 75432. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 26 september 1990 staat de officiële kennisgeving. Vrijstelling bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van: artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van: - het bestemmingsplan Dauwendaele IA voor de bouw van een tuinhuis op het perceel Kruitmolenlaan 25; - het bestemmingsplan Griffioen II voor het wijzigen van de ver leende bouwvergunning voor 4 bijgebouwen bij 4 woonwagens op de woonwagenlokatie Beneluxlaan/President Wilsonlaan; artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van; - het bestemmingsplan Uitbreidingsplan in onderdelen, teneinde medewerking te kunnen verlenen aan de bouw van 8 garage boxen op de kop van de Adelaarstraat; - Griffioen II, teneinde de uitbreiding mogelijk te maken van het bejaardentehuis Eben-Haezer op het perceel Briandlaan 2. De op deze plannen betrekking hebbende stukken liggen met in gang van vrijdag 28 september 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren kenbaar maken bij bur gemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Sinds één jaar rijdt de zogenaamde "beltaxi" tussen het Middelburgse station en N\v. en St. Joosland. De vertrektijden zijn: - om 20.30 uur van station Middelburg naar Nw.- en St. Joosland - om 20.40 uur vanuit Nw.- en St. Joosland naar station Middelburg - om 21.15 uur van station Middelburg naar Nw.- en St. Joosland - om 21.25 uur vanuit Nw.- en St. Joosland naar station Middelburg. Telefoon van de Taxicentrale is 01180 - 12600/13200. Maak er gebruik van voor 1,75. De beltaxi rijdt nog één jaar bij wijze van proef. Daarna wordt bekeken of er voldoende gebruik van gemaakt is. Reconstructie Olmenlaan/ Berkenlaan/Europalaan Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat tijdens de tervisielegging van bovengenoemd plan is gebleken dat er - naast de schriftelijke inspraak - ook behoefte bestaat aan mondelinge inspraak. In verhand hiermee zal op 2 oktober 1990 vanaf 16.30 uur in het stad huis, Lange Noordstraat 1, een inspraakbijeenkomst worden gehouden. Diegene die van deze mogelijkheid gebruik wenst te maken dient zich hiertoe telefonisch op te geven via telefoonnummer: 75424 of 75443. A Statenhove 1 Er wordt voortgegaan met de her- bestratingswerkzaamheden in Statenhove dat tengevolge van deze werkzaamheden afgesloten is voor alle verkeer. Touw baan Aan deze nieuwe straat in het Maisbaaigebied zulten op 26 en 27 september asfalteringswerkzaam- heden worden uitgevoerd. Spoorwegovergang Reeds nu maken wij u er op attent dal de spoorwegovergang Kanaal- weg/Nieuwlandseweg in verband met werkzaamheden zat worden afgesloten tussen vrijdag 5 okto ber 24.00 uur en zaterdag 6 okto ber 24.00 uur. Onderhoud straten Binnenkort krijgt het asfalt van een aantal straten een oppervlak- tebehandeling. Dat wil zeggen dat op hei bestaande wegdek een zo genaamde sternlaag zat worden aangebracht. De aanwonenden zullen over het tijdstip van uitvoe ring nader worden ingelicht. Het gaai om de volgende straten: Laurens Stommesweg Dolfijnstraat N Hooge Meestraat Rustenburgstraat Rusthofstraat Wijdaudwarsstraat I en 11 Wijdauplantsoen Wijdaustraat Westelijke Oude Havendijk (be graafplaats) Koestraat Omtrent de verkeerssituatie rond om de reconstructiewerkzaamhe den aan de Koestraat en de Var kensmarkt vindt u elders op deze pagina nadere informatie.

de Faam | 1990 | | pagina 5