■kSIEKS AFKOOP Siii iiiH 1 rii/A\i li IIlK Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Verenigingen SKW Buurt/wijk Ouderen Beurs Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 Cursus Gezondheid Allerlei Sociaal Sport wanneer elke seconde telt... Politiek Gezondheid Gevonden Woensdag 26 september 1990 DE FAAM Fellowship - De afdeling Goes van Women's Aglow Fellowship heeft woensdag 3 oktober haar maandelijkse samenkomst. Jan- nie Reverda uit Zutphen is de spreekster. Zij is lid van het natio naal bestuur en hoofd training. Iedere vrouw, ongeacht kerk of groepering, kan om 9.45 in Hotel Terminus in Goes naar de samen komst gaan. Kinderoppas is aanwezig. Diaporama - De Diaporamaclub houdt maandag 1 oktober haar maandelijkse bijeenkomst in het clubhuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin- gen, aanvang 20 uur. Er is een jaarprogramma opgesteld en ie dere dialiefhebber die wat meer met zijn of haar dia's wil doen kan bij de bijeenkomsten terecht. Cockerdag - De Cockerfokkers hebben voor dit jaar weer een Cockerdag in petto. De dag wordt zondag 30 september evenals voorgaande jaren gehou den op het terrein van de hon denschool De Valkenhove in Lewedorp. Verschillende activitei ten staan op het programma zo als trim- rasbespreking, levende stambomen, zelfgemaakte foto wedstrijd, tekenwedstrijd voor de kinderen en een vierkamp voor alle Cockerliefhebbers met hun honden. Homosexueel - Het COC regio Midden-Zeeland start een gespreksgroep voor jongens tot 25 jaar. De bedoeling is om met elkaar te praten over het beleven van homosexuele gevoelens en hoe hiermee om te gaan in het dagelijks leven. De introductie avond is donderdag 27 septem ber in het pand van de COC regio Midden-Zeeland aan de Eigen- haardstraat in Middelburg, aan vang 20 uur. Inlichtingen 01180-11641. Autostop - Buurtbewoners kun nen voor 1 oktober hun mening over de komende beslissing van de gemeente Vlissingen ten aan zien van de geplande autostop in de Jacoba van Beierenweg instu ren. Dè gemeente Vlissingen vindt namelijk dat er te veel door gaand verkeer over de Jacoba van Beierenweg gaat. B en w wil len daarom een autostop op het gedeelte van die weg tussen de Zuidbeekseweg en de Meliskerk- se Watergang aanleggen. Aan de hand van de ingekomen reacties wordt een definitieve beslissing genomen. Meer inlichtingen via 01184-87223. Speelgoedbeurs Het gebouw Irene achter de Gereformeeerde Kerk in de Kanaalstraat verandert op donderdag 4 oktober in een kleding- en speelgoedbeurs. De eerste kledingstukken en speel goedbeesten gaan om 9.30 uur onder de hamer. De winterkle- ding voor kinderen van 2 tot en met 12 jaar en speelgoed kan op maandag 1 en dinsdag 2 oktober tussen 9.30 en 11 uur worden in geleverd. De helft van de op brengst is bestemd voor dovenonderwijs in Vietnam. Fancy-Fair - De scoutinggroep Sint Willibrordus biedt zaterdag 29 september verschillend koop waar aan de man. Er zijn spellet jes, eettentjes en een rad van avontuur. De spullen gaan bij de voormalige kleuterschool De Ku bus achter de Zwarte Zeestraat in Oost-Souburg onder de hamer. De rommelmarkt begint om 10 uur en de opbrengst is bestemd voor het nieuwe clubgebouw in West-Souburg. Buggybeurs - Peuterspeelzaal De Paddstoel heeft vrijdag 28 september vanaf 19.30 uur een kleding-, speelgoed-, bed-, box en buggybeurs op het program ma staan. Inname van schone spullen vindt op vrijdag om 15.45 plaats in de peuterspeelzaal in Oost-Souburg. Winterkleding - De Domburgse peuterspeelzaal Hummelhonk heeft zaterdag 6 oktober een winterkledingbeurs. De eerste kledingstukken gaan om 10 uur onder de hamer. De kleding die verkocht wordt gaat tot maat 182. Handwerken - De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg heeft vanaf dinsdag 2 oktober een handwerkgroep voor oude ren. Het creatieve handwerken vindt plaats in wijkpost De Woeli ge Werf in Middelburg. Voor in lichtingen 01180-27537. Zangkoor - Liefhebbers van zang en muziek kunnen zich van af vrijdag 28 september aanslui ten bij zangkoor 55-plus van de wijkpost De Woelige Werf in Mid delburg. Iedere vrijdagochtend komt het koor bij elkaar van 10.30 tot 11.30 uur. Voor meer inlichtingen 01180-27537. Koken - Ouderen vanaf vijftig jaar die graag buitenlands willen leren koken kunnen vanaf 3 okto ber bij de Zeeuwse Volksuniversi teit terecht. De stichting leert de deelnemers in zes lessen hoe Ita liaanse, Hongaarse of Griekse maaltijden zijn te bereiden. De culinaire lessen worden in de Molstraat in Middelburg gegeven. Voor meer informatie 01180-34800. Avondje uit - Alleenstaanden en ouderen van vijftig jaar en ouder die een avondje uit willen kunnen dinsdag 2 oktober terecht in Bachten Komme aan de Bad huisstraat in Vlissingen. Er wordt gesjoeld en gekaart. Oprichting - De Stichting Wel zijn voor Ouderen in Vlissingen vond de eerste bijeenkomst van de Allenstaanden groep 50-plus in Bachten Reede een enorm succes. Dertig belangstellenden hebben een eerste aanzet gege ven. De volgende bijeenkomst is woensdag 3 oktober in Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg In deze miniserie over pensioe nen tenslotte: De afkoop. Wat is dat nou weer? In plaats van een maandelijks bedrag vanaf uw 65ste verjaardag, krijgt U een som ineens. Sinds augustus 1987 komt afkopen niet zo vaak meer voor. Toen zijn de mogelijk heden in de Pensioen- en Spaar fondsen Wet namelijk beperkt. In welk geval kunt U tegenwoordig uw pensioen nog afkopen? Ten eerste: Afkoop in verband met gering bedrag. Het kan zijn dat U weinig kans had om een pensioen op te bouwen. Het ge volg: Na uw 65ste krijgt U bij voorbeeld maar een tientje pensioen per maand. (Naast uw AOW wel te verstaan.) Niet echt de moeite waard. De afkoopsom ineens kan dat wel degelijk zijn. Koersballen - ledereen die wil kennismaken met koersballen kan maandag 1 oktober vanaf 14 uur terecht op een kennisma kingsdag bij buurthuis De Schel- debuurt aan de Verkuil Quakkelaarstraat in Vlissingen. Kindertheater - Het Middel burgse SKW Het Trefpunt heeft één maal per maand een theater groep voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Het begint zaterdag 29 sep tember om 10 uur in het Trefpunt aan de Nassaulaan. Rockgroep - De Zeeuwse rock groep September '80 treedt za terdag 28 september op in buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen. Met dit optreden viert de groep haar tienjarig bestaan. Ze spelen voornamelijk eigen num mers in het genre van de stevige rock. Het optreden begint om 20.30 uur. Historisch onderzoek - De Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit heeft een cursus lokaal en re gionaal historisch onderzoek opgezet. De cursus begint maan dag 1 oktober om 19.30 uur in het Rijksarchief in Zeeland aan de Sintt Pieterstraat in Middelburg. De opleiding omvat tien lesavon- den. Inlichtingen via 01180-38920. Genealogie - De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit begint ook weer met een cursus genea logie of voorouderonderzoek. De cursus gaat in op de specifiek Zeeuwse kanten van het voorou deronderzoek. Het doel ervan is een systematisch opgebouwd overzicht te geven van moeilijk heden en mogelijkheden op ge nealogisch gebied in Zeeland. De opleiding begint maandag 1 ok tober om 19.30 uur in het ge bouw van het Rijksarchief in Zeeland in Middelburg. Voor op gave en informatie 01180-34800. Mosselen - In de leskeuken van Oranjezon in Oostkapelle is vanaf 2 oktober tot en met 1 november elke dinsdag en donderdag vanaf 16.30 uur een culinair mossel festijn te beleven. Deelnemers worden ontvangen met een kopje koffie of thee waarna aansluitend wordt gekeken naar een film over de mosselcultuur. Na uitleg over de bereiding van de mosselen gaan de deelnemrs aan de slag. Voor aanmelding 01188-1507. Penningmeester - De Zeeuwse Vrouwenraad begint samen met de Volkshogeschool Zeeland ver schillende cursussen voor vrou- besturen. Een penningmeestercursus voor be ginners wordt in de Goede Her derkerk in Terneuzen gegeven. De opleiding onderhandelen wordt in de Middelburgse Stadsschouw burg gegeven. Opgave vóór 2 ok tober. Voor meer informatie 01180-34733. Gestalt -Het Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen is zaterdag 29 september lo catie voor een gestalt met bio-energetikadag. De dag is be doeld om kennis te maken met deze vorm van therapie. Voor meer informatie 01184-67542. Yoga - Kunstzinnige Vorming Vlissingen begint met yogacur- sussen in Oost-Souburg. De cur sus vindt plaats in het KVV-gebouw aan de Braamstraat in Oost-Souburg. Binnen de opleiding wordt door middel van ontspannings- en dynamische oefeningen getracht de energie balans in het lichaam te herstel len. De lessen zijn niet leeftijd gebonden en oefeningen worden aangepast aan eigen mogelijkhe den en eigen tempo. Voor inlich tingen 01184-14928. Themagroep - De Stichting Ba siseducatie Vlissingen heeft voor komende winter een themagroep op het programma staan. Vol gens de organisatoren biedt de themagroep meer algemene ont wikkeling en contact met ande ren. De bijeenkomsten zijn op de maandagen van 9 tot 11.30 uur. Meer informatie 01184-17819. Informatie-avond - De regiona le afdeling van de landelijke vere niging Ypsilon houdt dinsdag 2 oktober een informatie-avond. De bijeenkomst begint om 19.45 in het 's Heerhendrikshuis in 's Heerhendrikskinderen. Een psy chiater van het PZZ zal spreken over diagnosestelling en wat er verder ter tafel zal komen. Ypsilon is een vereniging van ouders en familieleden van chronisch- psychotische of schizofrene mensen. Voor meer informatie 01100-12221. Zelfbezinning - De werkgroep Zeeland van het Centrum voor Zelfbezinning komt woensdag 3 oktober samen in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het is een thema-avond met spreekster Dory Dekkers. Zij schrijft in Bres en Sfinx over het menselijk han delen en het onbewuste. De avond begint om 20 uur. Alcohol en drugs - Het Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs in Vlissingen begint met een vrouwengroep. De groep is bestemd voor vrouwen waarvan de partner problematisch omgaat met alcohol, medicijnen, drugs of gokken en voor vrouwen die zelf problematisch met deze midde len omgaan. Voor deelname en inlichtingen 01184-13240. wen in Dart/biljart - Tapperij/Happerij de Happy Bucaneer aan de Vlis- singse Aagje Dekenstraat heeft voor donderdag 27 september een open dart toernooi van het speltype 301 op het programma staan. Het toernooi begint om 20 uur en er zijn diverse bekers te winnen. Verder is er zondag 30 september een open-pool-biljart. De competitie begint om 14 uur en er zijn diverse bekers te winnen. Opbrenst - De huis-aan-huis collecte voor het Protestants In terkerkelijk Thuisfront in Oost- en West-Souburg heeft het tot nu toe nog nooit behaalde bedrag van 3400 gulden opgebracht. Lange Janproject - De activitei ten van het project Lange Jan in Middelburg, dat dit jaar in de ab dijkerken plaatsvond, worden donderdag 27 september af gesloten. Het wekelijks middag gebed in de Koorkerk staat in het teken van deze afsluiting en van de vredesweek. In de Wandelkerk wordt de aandacht van de bezoe kers gevraagd voor verschillende aspecten van vrede en gerech tigheid. Verkeersfilm - Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land heeft een film gemaakt voor de geestelijk gehandicapte bewo ners van de sociowoningen in Serooskerke (W). In de film wordt ingegaan op enkele door de be woners veel bezochte lokaties in de omgeving, met als doel hun sociale redzaamheid te vergroten. De film wordt woensdag 3 okto ber in verenigingsgebouw De Zandput gepresenteerd. Ambon - De intentieverklaring tot samenwerking van de stad Ambon en de gemeente Vlissin gen die op 6 oktober 1989 door beide burgemeesters werd on dertekend is aanleiding voor een studiedag. De bijeenkomst gaat over de samenwerking tussen Ambon en Vlissingen en vindt plaats op woensdag 3 oktober in Hotel Brittania aan Boulevard Evertsen in Vlissingen. De aan vang is om 9.45 uur. Voor meer informatie 01184-89235. Gesloten - De VVV-ers vieren vrijdag 28 en zaterdag 29 sep tember het 75-jarig jubileum van de Algemene Nederlandse Ver eniging van VVV's (ANVV). De VVV's van Middelburg, Vlissin gen, Sint Maartensdijk, Wissen- kerke, Scharendijke, Vrouwenpolder, Yerseke, Bres- kens, Cadzand en het kantoor van de Provinciale VVV Zeeland in Middelburg zijn daarom die dag gesloten. Verenigde Spaarbank - De openingstijden van de van de Verenigde Spaarbank worden per 1 oktober gewijzigd. De kantoren zijn voortaan tot 17 uur open. De kantoren die tussen de middag van 12.30 tot 13.30 uur gesloten waren sluiten nu de deuren tus sen 12.45 en 13.30 uur. Op koopavond zijn de daarvoor in aanmerking komende kantoren van 19 tot 20 uur geopend. tember de volgende voorwerpen aangegeven: zonnebril, dwergpa pegaai, kinderjack, jack met ca puchon, portemonnee met inhoud en sleutel, rood/groene sportschoen, broche, diverse sleutels, polstas met inhoud, rug zak met regenpak, broek en een lunchpakket en een wieldop. Bij het dierenasiel in Vlissingen zijn in die periode een bastaard Collie en een Ierse Setter aangegeven. Steigerpijp - In de periode van 9 tot 16 september zijn de volgen de voorwerpen aangegeven bij de Middelburgse gemeentepoli tie. Verschillende pasjes, goud kleurige bril, leren halsbandriempje, dameshorloge met bruin bandje, kinderschoent je, zilverkleurige armband, gou den ketting met hangertje, deel van een steigerpijp, cognackleuri- ge reistas met inhoud, meisjes jack, witte intergraalhelm en diverse sleutels. ■hartstichting Dwergpapegaai - Bij de Ge meentepolitie van Vlissingen zijn in de periode van 12 tot 19 sep- Borstkanker - Vrouwen die een borstoperatie hebben ondergaan kunnen met vragen, opmerkin gen en suggesties terecht bij lot genoten. Dinsdag 2 oktober bestaat de mogelijkheid erover te praten. De bijeenkomst is in het wijkgezondheidscentrum Dau- wendaele aan de Rozenburglaan in Middelburg. Vanaf 10 uur kun nen geïntereseerden daar terecht. CNV - Het CNV-subdistrictsraad vergadert dinsdag 2 oktober van af 19.30 uur in de Getuigeniskerk in Middelburg. Op de agenda staat de benoeming van de twee de voorzitter en de wijzigingen van de rechtskundige dienst CNV per 1 september 1990. Vlissingen - De Vlissingse ge meenteraad vergadert donderdag 27 september om 19.30 uur. Agendapunten zijn de regeling medegebruik schoolgebouwen, aanschaf/opbouw van de chemo kar, de aankoop van het perceel aan de Jacoba van Beierenweg en de krediet voor verbetering van 205 woningen aan het Ra- vensteijnplein. Mariekerke - De gemeenteraad van Mariekerke heeft dinsdag 2 oktober om 19.30 uur een open bare vergadering in het gemeen tehuis. Aan de orde komt het vaststellen van de tweede wijzi ging van de Verordening Brand weervergoedingen Mariekerke 1989. Ook wordt gesproken over het nemen van een voorberei- dingsbesluit ten behoeve van de uitbreiding van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente uit Aagtekerke en de eventuele bouw van bijbehorende ge bouwen. Welzijnsaccomadaties - De Adviesraad Welzijnsaccomoda- ties komt maandag 1 oktober sa men in een openbare vergadering. Vergaderd wordt er in de raadzaal van het stadhuis in Middelburg, aanvang 19.30 uur. Agendapunt is onder meer verbe tering huur- en eigen woningen aan de Rouaansekaai. Vrouwenraad - Het CDA- vrouwenberaad, afdeling Vlissin gen, komt donderdag 27 sep tember samen. Het verenigingsgebouw van de Pete- ruskerk aan de Dr. Otterstraat in Vlissingen is plaats van de bij eenkomst, aanvang 9.30 uur. Voorzitter van de Zeeuwse afde ling van de PCOB, A. Maas spreekt over nieuwe armoede. Als uw pensioen minder dan 30 gulden per maand is, kunt U het meestal in een keer afkopen. Uw pensioenfonds moet U daar meer over kunnen vertellen. Ten tweede: Afkoop in verband met emigratie. Als U gaat emigre ren is het soms mogelijk een af koopsom "mee te krijgen". Bij het ene penisoenfonds ligt dat eenvoudiger dan bij het andere. Bent U van plan te emigreren? Dan is het zeker de moeite waard om naar afkoop te informeren. Ten slotte is afkoop in de volgen de gevallen onder bepaalde voor waarden mogelijk: Als U bij de Europese Gemeenschap gaat werken; In het geval van vrijwilli ge reserve-overdracht: En als uw pensioen-rechten worden verre kend in verband met echt scheiding. Vragen? Bel het bureau sociaal raadslieden gerust, of kom op ons spreekuur. Tot ziens. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: dhr. Schoen maker, 19 uur: ds. Q. v.d. Vrie. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: drs. T.E. van Spanje, 15 uur: ds. M. Goudriaan. Volle Envangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 9 uur: ds. Geers. DISHOEK Rooms Katholieke Kerk, Strandkerk, 10 uur. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke Ie en 3e zo. v.d. maand 9.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J. Noordhof, 14.30 uur: ds. W.P. Jansen, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 19 uur: dhr. E. Wind. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: dhr. E. Wind. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. on bekend. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: dhr. J. van Leerdam, 17 uur: ds. R. Koorneef Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. D.E. Hiensch. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 19 uur: ds. J. Brouwer. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Geers. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, onbe kend. Hofpleinkerk, Hofplein, onbekend. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, onbekend. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, onbekend. Koorkerk, Koorkerkhof, onbe kend. Oostkerk, Oostkerkhof, onbekend. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, onbe kend. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, onbekend. Thomaskapel, onbekend. Wijkgemeente Gerefor meerde Bond: onbekend. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. H.J. v.d. Kamp. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: maj. Eva de Hartog, 17 uur: film van het werk dat maj. de Hartog heeft verricht in de zen- dingslanden. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. En gelse kerk, Simpelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. K.H. de Groot. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. J.B. van Bork. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roo zenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. A. Nieuwkerk. Doopsgezinde Gemeente. Zo. onbekend. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, knd. jongste en midden groep, 19 uur: in Hervormde Kerk ds. J. Dubbink, jeugddienst m.m.v. Gospelgroep 'Foundation'. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, in Gerefor meerde kerk, 19 uur: ds. J. Dubbink, jeugddienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Oostende. Zo. 9 uur: ds. H. van SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 en 19 uur: ds. C. Bijman. Volle Envangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cor- nelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. onbe kend. Badhuisstraat 186, geen dienst Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163. Za. 9.15 uur: ds. H.J. v.d. Kamp, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: lees dienst, 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: Kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: ge meentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C.F.H. v. Tuyll. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur, Ter Boede, elke 1ste en 3de za. v.d. maand 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Be- rea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadel- fia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, doopdienst, 19 uur: ds. Westerveen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. D. Westerneng. Do. 27 t/m wo. 3 oktober Huisartsen SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. 1-3, 6-8, Oranjepleinkerk, 9.30 en 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, m.m.v. kerkkoor. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerk seweg 88, 10 uur: ds. C.F.H. v. Tuyll. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 2e en 4e maandag v.d. maand 16.30 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. W.P. Jansen. Hervormde Kerk. Zo. onbekend. VLISSINGEN Angelicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprij zingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J. van Benthem. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: hr. Jorritsma, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. 't Hart, Johannes- kerk, Bonnedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: mw. ds. Schoorel, De Schaapskooi, Pa pegaaienburg, ds. de Nooij, 19 uur: dienst. Ophir, Middelburg: van vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: EL. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 27664. Zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525 Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, O- Souburg, tel. 01184-61630. zondag: C. Wattel, Amstelstraat 55, O-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westkapeile, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Oost en Midden-Walcheren: zaterdag en zondag: B. Bouwen se, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.J. de Witte, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: S.K. Boot, tel. 39865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: L.J.J. Schofaerts, Vlissingen, tel. 01184-10910. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem: bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Dam 39-41; Vlissin gen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma., wo en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapeile spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdiest: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin), Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362.

de Faam | 1990 | | pagina 22