DOE HET ZELF ww. Klestex zit met stad in de lift Listige kinderen gezocht Welzijn van de hond staat voorop Uitbreiding van hotel restaurant Willebrord Kruiswoordraadsel Bruisende Herfstweek IVieuwe Burg winkeliers Enorme Transport auto Veel belangstelling voor technische kappersclub Gall Gall vernieuwd Fietsend geld verdiend voor Terres des Hommes 'Geen glas, braaksel of plas in onze straat' CURSUS CAFÉBEDRIJF 295.- SCHEUREN LANGS DE WATERLIJN Motorstrandcross op het badstrand Exportbijeenkomst over handelsagenten OPROEP AAN VLISSINGSE STUDENTEN: Woensdag 26 september 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Binnenkort start in o.a. Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal ƒ295,-. Men kan zich nog aanmelden. Er is geen vooropleiding nodig. Het examen vindt plaats op 3 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrou wen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achter hoofd ooit nog eens een eigen bedrijf(je) te beginnen Er is een groot tekort aan gediplomeerd Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven en men gaat gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant. Disco, Kan tine etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% IS MOGELIJK!!! Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. Erkend door de Minister van Onderwijs A Wetenschappen op grond van de Wet op do erkende ondonvi/sinstotlingen UIT HET ZAKENHART De winkeliers van de Middelburg se Nieuwe Burg Promenade hou den van maandag 15 tot en met zaterdag 20 oktober weer een spetterende herfstweek. Volgens George Peeters en Henk Boers, woordvoerders van de feestco- missie, wordt het deze keer nog specialer dan in de vorige jaren. „Afgelopen voorjaar is de straat opnieuw ingericht en dat maakt de promenade veel toegangkelij- ker voor het publiek. We hebben alleen nog geen tijd gehad om dat te vieren, dus maken we de ze week extra feestelijk". Dit jaar wordt elke feestdag voor zien van een thema waar van al les over en mee te doen zal zijn. Zo is er onder meer een theater dag met de orginele poppenkast van Jan Klaassen en Katrijn, een kinderdag waarop de kinderboer derij uit Middelburg Zuid met een aantal dieren de straat op komt fleuren, een ambachtendag met allerlei oude en nog bestaande ambachten die op straat worden uitgevoerd en nog veel meer. Het is nu voor de vijfde keer dat de herfstweek wordt gehouden. Het is begonnen met de viering van het vijftienjarig bestaan van Zeelands eerste promenade, en wegens succes uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerende traditie. George Peeters: „We zijn met tweëentwintig winkeliers en ie dereen is even enthousiast. Ik denk dat dat heel uniek is. We helpen elkaar, ook al gaat er nog zoveel vrije tijd in zitten. Nu, waar maak je dat nog mee? Het be looft dus een bruisende week te worden". De Zeeuwse strandcross wordt zondag 30 september voor de vijfde maal verreden. Het Vlis- singse badstrand aan Boulevard Evertsen verandert dan in een scheurend motorcrossterrein. Na Scheveningen is de Vlissingse strandcross de tweede in zijn soort. De aanvang is om 13 uur. De strandcross werd vier jaar ge leden opgezet door Vlissingse motorsportvereniging De Uitlaat. In principe was de cross bedoeld om de clubrijders eens te laten genieten van een echt zandcir- cuit, maar het evenement sloeg zo aan dat het inmiddels tot een nationaal evenement is uitge groeid. Ruim de helft van de deel nemers is Zeeuws, aangevuld met Brabantse, Hollandse en Bel gische motorcrossers. Het evenenement wordt zondag om 13 uur ingeluid met een de monstratie van de ultrasnelle Hoovercraft en Jetski. De off the road klasse bijt om 14 uur de spits af. Echt serieus wordt het wanneer de honderd coureurs in de 125 cc klasse wegscheuren. Vorig jaar won Ton van Grinsven in deze klasse en hij is nu reeds doorgedrongen in de top vijf van Nederland. De 250/500 cc klas se is de derde wedstrijd op het programma. Volgens de organi satie verzekeren deze coureurs voor veel opspattend water en zand wanneer zij langs de water lijn scheuren. Na afloop vindt op het podium de prijsuitreiking plaats en diverse live optredens ondersteunen het spektakel mu zikaal. De organiserende vereni ging MSV De Uitlaat rekent op enkele tienduizenden toe schouwers. Een auto van deze afmetingen (ca. 120 cm lang bij 50 cm hoog en 35 cm breed) is de droom van ieder kind. In de grote laadbak met af neembaar deksel kunnen veel spullen vervoerd worden en de stevige konstruktie zorgt er voor dat deze auto niet gemakkelijk stuk te krijgen is. Bovendien is deze auto een handige bergruimte om al het andere kleinere speelgoed netjes op te ruimen als de dag teneinde is. De auto wordt gemaakt van een 6 mm dikke plaat triplex van 122 x 122 cm en wat houten latten. Onder het chassis komen, al naar gelang uw voorkeur, 6 of 10 wielen. Deze kunt u desgewenst, inclusief de assen en snelborgers, van Karweipost betrekken. Informatie hierover ont vangt u bij de tekening. De onregelmatig gevormde onderdelen zijn op ware grootte op de tekening afgebeeld zodat u ze zó op het materiaal kunt overtrekken om uit te zagen en met de duidelijke bouwbeschrij- ving zal het u weinig moeite kosten om deze exclusieve auto te ma ken. De tekening kunt u bestellen door f 10,50 over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van bestelnr. 1292 F/VI. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de te kening per omgaande toegestuurd. In het kader van de boekenweek die van 10 tot en met 20 oktober plaatsvindt, heeft de Middelburg se boekhandel Van Benthem Jutting een wedstrijd voor kinde ren tot en met veertien jaar opge zet. Thema van de wedstrijd is 'Verzin een list om een ander een boek voor je te laten kopen'. Een kappersdemonstratie van Denny Kraag. Zo'n tweehonderd belangstellen den bezochten vorige week dins dag de openingsavond van de Technische Club Midden-Zee land. De kappersclubbijeenkomst werd verzorgd haarmodegroep Zuid-West Nederland en Unicoif- fure in Middelburg. De avond begon met een show van de kapper Denny Kraag en werd gevolgd door een combina tieshow van fantasy-make-up en een balletgroep, die onder leiding stond van Carmen van Eenen- naam. Daarna lieten drie trainers hun kapperstechnieken zien. De Technische Club heeft voortaan elke week een kappers-avond. Er wordt wekelijks een leraar uitge nodigd die de kappers op de hoogte houdt van de laatste technische snufjes. Met de overname van zaal Mid dendorp van de gemeente Valke- nisse heeft eigenaar Rob Martens van .hotel restaurant Willebrord uit Zoutelande een lang gekoesterde wens in vervul ling zien gaan. De groeiende vraag naar ruimtes voor bruilof ten en partijen kon Martens niet meer aan. Door de uitbreiding kan hij daar weer aan tegemoet komen. „Het was eigenlijk meer toeval dat de gemeente het verenigings gebouw Middendorp aan de Smidsstraat wilde privatiseren. Ik was al een tijdje op zoek naar een geschikte ruimte niet te ver van hotel-restaurant Willebrord", zegt Martens. Toen de zaal in de Smidsstraat vrij kwam was de koop snel beklonken, ook omdat Martens de garantie gaf dat de verenigingen die voorheen van zaal Middendorp gebruik maak ten daar ook in de toekomst weer terecht kunnen. „Je kunt wel stellen dat de zaal een face-lift heeft ondergaan", vertelt Martens. De zaal heeft nu een vloer van kunstparket, vier nieuwe toiletgroepen en een lik verf gekregen. In de zaal kunnen zo'n honderd mensen terecht en een groot podium en een micro fooninstallatie completeren het geheel. „Een multifunctionele zaal, want behalve toneel voorstellingen, vergaderingen en feesten wordt de zaal nu ook ge bruikt voor brunches en lunches op aanvraag", geeft Martens een paar voorbeelden van de diversi teit die de zaal te bieden heeft. Het concept van zaal Midden dorp is wat eenvoudiger dan van restaurant Ledoux maar iedereen die wat te vieren heeft kan bij ho tel restaurant Willebrord zomer en winter terecht. Zaal Midden- dqrp is op afspraak geopend en het restaurant Ledoux is de hele week open van 12 tot 14 uur en van 18 tot 21.30 uur. Het buffet Rivièra is op zondag in Ledoux van 17.30 tot 21.30 uur, wel van tevoren reserveren. Hotel restau rant Willebrord, Smidsstraat 17 in Zoutelande 01186-1215. De nieuwe zaal van hotel-restaurant Willebrord uit Zoutelande. TRIMSALON IN KOUDEKERKE De bouvier Falasja heeft zaterdag 22 september de hondentrimsa lon van Saskia Dek geopend. De trimsalon is gevestigd in Koude- kerke. Tramstraat 47. De Kamer van Koophandel van Middelburg heeft dinsdag 9 okto ber in het Middelburgse Hotel Ar- neville een exportbijeenkomst over het werken met handels agenten. De aanvang is om 14 uur. In de internationale handel wordt veel gebruik gemaakt van han delsagenten. Een handelsagent agent bemiddelt bij het tot stand komen van verkoopovereen komsten en ontvangt daarvoor provisie De exportbijeenkomst heeft twee inleiders. Het com merciële deel wordt behandeld door H. van Kessel. Hij gaat in op vragen als wanneer kies je voor een handelsagent, hoe vind je die, waar let je op bij de keuze van een agent, welke afspraken maak je over exclusiviteit en pro visies. De juridische aspecten worden belicht door A. Keder, ju riste bij Fendex. Vooral de recente richtlijn van de EEG speelt hierbij een belangrijke rol. Deze bepaalt de rechten en plichten van zowel de agent als de principaal. Deelnemers aan de wedstrijd moeten door middel van een te kening, een slagzin of een ge dichtje laten blijken hoe geslepen ze zijn. Zo maken ze kans om voor een bepaald bedrag boeken te mogen kopen op de jeugdafde ling van de boekhandel. Boven dien krijgt de school waarop de winnende telg zit hetzelfde be drag voor de schoolbibliotheek en wordt het winnende ontwerp door Van Benthem Jutting als reclame gebruikt. Kinderen van alle basisscholen op Walcheren mogen meedoen. De sluwighe- den moeten voor 15 oktober bin nen zijn. Oplossing van Puzzel krant 19/9 HORIZONTAAL: 1 aanslag; 6 mijn lamp: 12 n.m.; 13 rok; 15 dek; 16 er; 17 dog; 19 lerares; 22 are; 23 atol; 25 no pal; 26 mars; 27 Nimes; 29 een; 30 ge mis; 31 te; 32 pias; 34 over; 36 ei; 37 beast; 38 kelim; 40 holm; 41 ader; 43 abeel; 46 actie; 49 eb; 51 Lena; 52 Umea; 53 L.O.; 54 nijdas; 56 kog; 58 Namen; 60 blad; 61 serum; 63 nors; 64 aar; 65 kanarie, 67 kit; 68 Ag; 69 heg; 70 cel; 72 de; 73 nefriet; 74 hangaar. VERTIKAAL: 1 andante; 2 amotie; 3 Sr.; 4 lol; 5 Aken; 7 ijdel; 8 Nes; 9 L.K.; 10 merrie; 11 pressie; 14 cape; 18 gom; 20 roest; 21 ranok; 22 aam; 24 lepel blad; 26 meridiaan; 28 Siamees; 30 ge laten; 33 as; 35 v.e.; 37 boa; 39 mee; 42 renbaan; 44 en; 45 laken; 46 augur; 47 cm; 48 monster: 50 bijlage; 53 Lerida; 55 dar; 57 Oran; 59 mok, 61 sage; 62 mica; 65 kei; 66 een; 69 Hr.; 71 Ig. Winwoord: KORALIJN Bij goede oplossing krijgt u op de opgegeven nummers een beroep. 58-39-74-8-50-41 -33-36- 19 HORIZONTAAL: 1 trouweloze handeling; 6 kind; 12 deel v.d. arm; 14 plezier; 15 schaakterm; 17 eerstkomende; 18 huisdier; 20 klein kind; 21 was getekend; 22 niet mis; 24 argument; 26 voertuig; 28 stof; 29 modegek; 30 metaal; 32 grondsoort; 33 titel; 34 overwinning; 35 sprookjesfiguur; 37 muzieknoot; 38 roofdiertje; 39 kaartenboek; 41 vrucht; 42 deel v.e. schip; 43 klier; 47 kleine kerk; 50 voorzetsel; 52 schouwburgrang; 53 stad in Rusland; 54 Bescherming Bevolking; 55 muurholte; 57 scheepsvloer; 58 glansloos; 59 vr. dier; 60 dors vloer; 62 niet fraai; 64 matig koud; 65 bijwoord; 66 eminentie; 68 verbinding; 69 muzieknoot; 70 muzieknoot; 71 vogel; 73 vistuig; 75 mann. beroep; 76 hofmeester. VERTIKAAL: 1 telwoord; 2 antwoord betaald; 3 vogel; 4 zwemvogel; 5 overblijfsel; 7 voorzetsel; 8 rauw; 9 toverkol; 10 sportevenement; 11 beginselen v.e. regering; 13 kikvorsachtig dier; 16 tweetal; 18 vaat werk; 19 ontvlekkingsmiddel; 21 ouderloos kind; 23 klaar; 24 bevlie ging; 25 klinknageltje; 27 soort onderwijs; 29 hoofddeksel; 31 tel woord; 34 stoel; 36 gereedschap; 38 breibenodigdheid; 40 muziek noot; 44 oude lap; 45 zoogdier; 46 ondeugende jongen; 47 kruiderij; 48 rijstbrandewijn; 49 hoofddeksel; 51 wandelhoofd; 54 landbouwer; 56 chem. symbool; 59 boksterm; 61 zonder inhoud; 63 lichaam; 64 kraai; 67 bloeimaand; 69 tovergodin; 71 soort onderwijs; 72 stoom schip; 73 chem. symbool; 74 rondhout. Henk Gasseling van het bedrijf Gall Gall is momenteel wat klein behuisd. Hier komt spoedig een eind aan als hij donderdag 27 september zijn intrek neemt in het vernieuwde gedeelte bij het Miro Center. De verkoop van produkten van uit de slijterij wordt dan niet langer geleid van uit de container die op het Miro- terrein staat. Gasseling is blij met zijn ver nieuwde filiaal. De doorgang voor de klant is makkelijker en het overzicht van bijvoorbeeld de 50 whiskey merken die Gall Gall voert, komen beter tot hun recht. Na een verblijf van in totaal vijf en een halve week in de contai ner wordt de opening voor de klant feestelijk gevierd met aan biedingen. Gall Gall heeft voor al veel filialen in en rond de buurt van Den Haag. De ruimte waar Gasseling over beschikt is niet veel groter dan de oorspronkelijke plaats van het filiaal, maar de slij- Henk Gasseling. terij springt gelijk in het oog als de klant de MIRO binnen gaat en dat is zeker een pluspunt voor zo wel Gall Gall als de consu ment. Bouke Bouwman en Ruud van Leerzem overhandigen de che que aan de voorzitter van de werkgroep Walcheren Terres des Hommes, Ineke van den Bosse. „De bezoekers hadden zelf niet door dat ze last veroorzaak ten". „Studenten: jullie zijn groot, wij zijn klein. Net als jullie gaan wij ook naar school. Helaas moeten wij met grote kans op ongeluk ken door jullie glasscherven en andere troep lopen die jullie voor de Frapo's op straat gooien!. Ons verzoek aan jullie: gooi geen gla zen kapot. Plassen en braken niet in onze straat. Afzender: de stu dentjes van de basisschool". Zo. En daar kunnen de Vlissingse studenten het mee doen. Affi ches met deze oproep hangen namelijk op alle scholen voor voortgezet onderwijs èn in de straten rond het Vlissingse uit gaanscentrum, het Bellamypark. Het initiatief voor de affiches komt van Janette Samson, die zelf in de Beursstraat woont. „Ik heb zelf een zoontje van zes en er wonen heel veel kinderen in deze buurt. Ik heb niets tegen studen ten, ik ben tenslotte zelf ook jong geweest. Maar met al die kapotte glazen op straat werd het echt gevaarlijk voor de kinderen. En niet alleen voor kinderen trou wens". Peter Nette van café Frapo's had er niet bij stilgestaan dat de buurt er zo'n last van had. „Maar toen Janette met deze tekst kwam, hebben wij er meteen affiches van laten maken". De reacties zijn over het algemeen positief. „De posters hangen er nog maar een paar weken, maar het helpt nu al. De bezoekers hadden het duidelijk zelf ook niet door. Nu ze er eenmaal op attent zijn ge maakt, houden ze er zeker reke ning mee". Mariëlle van Olst, tweedejaars HEAO-studente, is het daar mee eens. „Alleen vraag ik me af in hoeverre die overlast door de studenten in het alge meen wordt veroorzaakt. Het kan wel een heel klein groepje van een man of vijf zijn" of zo". Eigenaresse O. Klessens in haar nieuwe zaak. Buiten is de kleur in het roze ge houden en deze kleur is binnen weer terug te vinden in de draag tasjes. Nieuw in de zaak is het kinderzitje waar de kleintjes kun nen spelen. Dit past bij het beeld wat mevrouw Klessens beoogt met haar zaak, een-winkel waar iedere klant vrijblijvend even kan rondsnuffelen. Klestëx Stoffen is gespecialiseerd in coupons, ac tuele modecoupons. De openingshandeling bestond uit het doorbijten van een worst, een taak die Falasja met veel ple zier verrichtte. De eigenaresse van de trimsalon had besloten om de hele opening in het teken van de hond te laten staan. Er was een schitterend koud buffet voor de viervoeters en zij konden zich in de tuin bekwamen in aller lei behendigheidsspelletjes. Het traditionele koekhappen was voor de honden omgetoverd in worsthappen. De trimsalon neemt een gedeelte van de verbouwde schuur in beslag en ziet er heel fraai uit. „Het is nodig om honden te laten trimmen, het voorkomt verha- ringsklachten. Vacht en huid van de dieren moeten goed worden verzorgd", zegt Saski Dek. Ze be- gefietste bedrag is bestemd voor een meisjesinternaat in Fakfak, een dorpje in Irian Jaya, Indone sië. „Het kleinschalig project kan nu ruimschoots worden be kostigd met het geldbedrag", vertelt Van Leerzem. Het overige geld gaat naar een ander project van Terres des Hommes. De tocht op zich was volgens de organisatie prima verlopen. „Goed weer en niet te vergeten de grote inzet en medewerking van de molenaars maakten de Elfdorpentocht tot een zeer geslaagde dag", vindt Van Leer zem. Ineke van den Bosse zelf is blij met de negenduizend gulden. „Het bedrag overtrof al mijn ver wachtingen en de symbolische cheque krijgt een mooi plaatsje aan de muur". Eigenaresse mevrouw O. Kles sens is reuze blij met de opknap beurt die haar zaak Klestex Stoffen heeft ondergaan. Sinds bevindt de zaak zich op de hoek St.Jacobspassage en Klei ne Markt. „Het was hard nodig om de winkel van een ander ui terlijk te voorzien", aldus me vrouw Klessens. „Vlissingen zit in de lift en onder nemers worden zeker gestimu leerd door alles wat er momenteel gebeurt. Wij konden gewoon niet achter blijven". In de zaak is gekozen voor nieuwe kleuren zoals lichtgrijs en wit. Saskia Dek met hond in trimsalon. handelt alle rassen, maar heeft een voorkeur voor de zogenaam de vuilnisbakrassen. De klant mag zijn wensen wat betreft het trimmen van de hond kenbaar maken, maar het welzijn van het dier staat voor Saskia voorop. De Walcherse Elfdorpentocht heeft een recordopbrengst van negenduizend gulden opge bracht. De cheque werd afgelo pen week overhandigd aan Terres des Hommes. De overhandiging vond plaats in de Zeeuwse biblio theek bij de expositie van Terres des Hommes in Middelburg. De voorzitter van de werkgroep Wal cheren van Terres des Hommes, Ineke van den Bosse nam de che que in ontvangst uit handen van de organisatoren van de Wal cherse Elfdorpentocht. De organisatie van de Walcherse Elfdorpentocht, Bouke Bouwman en Ruud van Leerzem, waren zeer te spreken over de recordop komst van deelnemers, wat auto matisch resulteerde in een recordopbrengst. Het bij elkaar 1

de Faam | 1990 | | pagina 21