ZAAL 1 2 ZAAL 3 ZAAL 4 IEDERE AVOND 19.00-21.30 u. IEDERE AVOND 19.00-21.30 u. IEDERE AVOND 19.00-21.30 u. Days of Thunder: Tom Cruise als supercoureur Explosieve actie in vervolg Die Hard Nog eens 48 uur Murphy en Nolte FILMPROGRAMMA VANAF 27 SEPT. T/M 4 OKT. BELGISCH FILMFESTIVAL VLISSINGEN 01184-18810 MAGAZINE Reserverings nummer 01184-18810 Landelijke voorpremière van Asterix en de knallende ketel Belgisch Uit-Festival in Alhambra Extra voorstellingen: Woensdag 26 september 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER hmuuktpkms pssihts jbo'.i uksmjfsst Bmieuanooucm t row scon nu mms- nsaroiMu uwow muaom cmrhis mamma Uatflms:mi[l!luaMf,rx!xeiemilUOU//ScrnVtriiflimrrmf smwhmrromt* mam ht^^ooHSiw^MjdmnKosm HU«MdwUPNMMsBV A PARAMOUHTPICTURE JflKfc Mi S«nt»llonele soundtrack met lina Turner Chicago Clrn Elton John Guns 'n' Roses - Ootid Coteidale e.t.a. Op IP/MC.CO tan CBS Tom Cruise als Cole Trickle. Days of Thunder speelt zich af in de keiharde, supersnelle racewereld. Met Tom Cruise als hippie coureur Cole Trickle, Robert Duvall als de gedesillusioneerde teammanager Harry Hogge, staat de bezoeker het nodige vuurwerk te wachten. Tim Daland (Randy Quaid) is een keiharde zakenman met oog voor racetalent. Op een goede dag loopt hij een zekere Cole Trickle tegen het lijf. Cole is een soort hippie, een eigenzinnig figuur die niet veel zegt, maar alles denkt. Hij rijdt wel in race-wagens, maar door gebrek aan geld is hij nooit ver gekomen. Maar volgens Daland is Trickle het grootste race-talent van de laatste tien jaar. En Daland weet maar al te goed hoe hij dat talent moet uitbuiten. Hij beseft echter dat zijn ontdek king nog onervaren is, daarom wil hij de meest doorgewinterde team-manager om Trickle op te leiden in het harde vak van professioneel coureur. Die ideale teammanager is Harry Hogge, vroeger een geniale autobouwer en team-manager. Maar toen zijn vaste coureur Buddy Bretherton tijdens een race omkwam, gaf Hogge zichzelf de schuld van het ongeluk en kapte hij er mea Met pijn en moeite weet Tim Daland - indertijd één van zijn beste vrienden - Hogge over te halen om bij een testrit te zijn van Cole met een NASCAR-auto. Hogge gaat tenslotte akkoord, want hij wil ook wel eens lachen. Het lachen vergaat hem als Cole Trickle met zijn motorfiets de pits binnen rijdt. Trickle lijkt in de verste verte niet op een coureur en tot overmaat van ramp geeft hij toe dat hij nog nooit in een NASCAR-auto gereden heeft. Maar hij scheurt weg uit de pitslane alsof hij nog nooit iets anders gedaan heeft en draait direct een snellere rondetijd dan de vaste coureur van de auto. Met Daland en Hogge achter zich is Cole vastbesloten de Daytona 500 te winnen. Niet alleen zet hij daarmee zijn eigen leven op het spel, maar ook de liefde van zijn mooie vriendin Claire Lewicki. En is hij ook zo supersnel als er dertig andere auto's op het circuit meerijden? BRUCE WILLIS IN DIE HARDER Had Bruce Willis het in Die Hard I al moeilijk, dat was nog niets vergeleken met wat hem in Die Hard II te wachten staat. Niet voor niets heeft de film als ondertitel Die Harder. Terroristen gijzelen een grote luchthaven, plus een 40-tal op landen staande, dus aan het eind van hun brandstof verkerende vliegtuigen vol passagiers, om een zojuist gevangen Zuidamerikaanse drugsdictator te bevrijden. Dat komt Willis wel erg slecht uit, omdat zijn vrouw in één van de cirke lende airliners zit. Er zit dus niets anders op dan zelf maar alle boeven op te ruimen. Want het hoofd van de luchthaven-politie is blijven steken bij het foutparkeerders bekeuren. Die Hard 2 zit barstensvol fenomenale stunts die Bruce Willis vaak zelf uitvoerde. Hij springt uit een helicopter bovenop een taxiënde 747, of ligt klem op de landingsbaan als er net een vliegtuig aan komt stormen. Hij ontsnapt uit een afgesloten cockpit door het gebruik van een schietstoel en hij jaagt op terroristen in een snowmobile. Kortom: spannend. Het fenomeen Eddie Murphy maakte acht jaar geleden een daverende entree in de filmwereld met de buitengewoon sappige actiekomedie 48 Hours. Samen met Nick Nolte zette hij in deze film San Franscisco op stelten. In Another 48 Hours doet het duo dat nog eens dunnetjes over. Ditmaal dreigt Cates (Nolte) in de gevangenis te belanden omdat hij al te ijverig achter een plaatse lijke onderwereldkoning heeft aangezeten. Hij krijgt nog één kans als hij deze Ijsman binnen 48 uur te pakken krijgt. Cates belandt pas op het goede spoor wanneer hij erachter komt dat de IJs- man een vette prijs heeft uitgeloofd voor het hoofd van Reggie Hammond (Murphy), die op het punt staat vrij te komen na zijn gevangenisstraf, hem opgelegd nadat hij Cates destijds had gehol pen bij de vorige misdaadzaak. En aangezien Reggie het enige houvast biedt bij de jacht op de Ijs man, besluit Cates dat hij en Reggie best nog een keer 48 uur kunnen doorbrengen. DE VERBOUWING Zoals bij u wellicht bekend is, is er veel veranderd in het nieuwe Alhambratheater. Alles is iri een modern jasje gestoken en groter van opzet geworden. Dit betekent verder dat ook de automatisering is toegepast in de manier van kaartverkoop en plaatsbespre king. Voor plaatsbespreking moet u vanaf nu bellen 01184-18810. U krijgt direct de reservering aan de lijn en u bestelt het aantal kaarten dat u voor een bepaalde film nodig heeft. Vervolgens wordt u een reserveringsnummer toegewezen, dat u moet onthouden. Bij de kassa in het Alhambratheater noemt u het nummer en u ontvangt het aantal kaarten dat u heeft gereserveerd. Wachttijden voor de kassa zijn tot een minimum beperkt. Een uur voor aanvang van de film is de kassa open en kunt u in het theatercafé geriefe lijk zitten en een consumptie nuttigen. Nick No/te en Eddie Murphy op jacht naar The leeman. Ter gelegenheid van de opening van Alhambra wordt zaterdag- en zondagmiddag de tekenfilm Asterix en de Knallende Ketel vertoond. Het is een lan delijke voorpremière en tot aan de herfstvakantie zal deze film dan ook niet meer te zien zijn. De meeste Asterix tekenfilms zijn verfilmingen van het album zelf, maar voor 'Asterix en de knallen de ketel' is men nog een stapje verder gegaan. Er werd gebruik gemaakt van twee verhalen; De Kampioen en De Ziener. De leukste elementen werden samengevoegd. Uit De Kampioen het feit dat de druïde Panoramix zo achterlijk is geworden dat hij de onoverwinnelijke Galliërs niet meer kan voorzien van toverdrank. En zonder die toverdrank zijn ze niet meer in staat de gevaarlijke aan vallende Romeinen te weerstaan. Het gevaar wordt nog groter als de Ziener op de proppen komt. Hij zaait twijfel bij de dorpsgenoten van Asterix. De ene helft van het dorpje gelooft heilig in wat de Ziener zegt en de andere helft - en daartoe behoren Asterix en Obelix - vertrouwt hem voor geen cent. De Romeinen maken hier listig gebruik van. Maar de afloop is natuurlijk duidelijk. Asterix en Obelix winnen wederom de strijd. Ze zijn en blijven onoverwinnelijk. Dat menige Romein daar voor op het witte doek behoorlijk in elkaar wordt gedeukt is nu eenmaal het risico dat iedere Romein in de buurt van Asterix loopt. En het blijven rare jongens, die Romeinen. In het kader van het Belgisch Uit-Festival, dat deze maand in Zeeland plaatsvindt, in Alham bra een mini-festival met Made in Belgium-films. Hieronder een overzicht. Meeuwen sterven in het water Een film uit 1955 van Rik Kuipers. Deze film wordt algemeen beschouwd als de start van de Vlaamse, professionele cinema. Het Afscheid Deze film dateert uit 1966. Een film van Roland Verhavert met in de rolbezetting onder andere Julien Schoenaerts, Senne Rouffaer en Petra Lasseur. Deze film is bekroond op het Filmfestival in Venetië. Mira Een film van Fons Rademakers, uit 1971. Mira werd zowel in België als in Nederland een opmerkelijk kassucces en leek het bewijs dat de Vlaamse cinema wel degelijk commercieel rendabel kon zijn. Het scenario is van Hugo Claus, naar een roman van Stijn Streuvels. Verloren Maandag In de rolbezetting van deze film zijn ondermeer te zien, Robert van Hooi, Monique van de Ven en Jan Decleir. In deze film wordt het Italiaanse neo-realisme overge plant naar het ruwe Antwerpse Milieu. Dood van een non Een film van Paul Collet en Pierre Druot. Deze film wordt algemeen be schouwd als één van de beste produkties die ooit in België zijn gemaakt. Brussels By Night Het filmdebuut van roek-journalist Mare Didden, op basis van een eigen scenario, bekroond op het festival van San Sebastian. Het Sacrament Een film van Hugo Claus naar een eigen scenario. De regisseur karakteriseert 'Het Sacrament' als een rechttoe rechtaan volksfilm en als een aanklacht tegen elke vorm van religie die het zeer eerbare, religieuze gevoel dat in ieder mens schuilt, kanaliseert met een terroriserende aanpak. donderdag20.00 u. Meeuwen sterven in de nacht. vrijdag20.00 u. Het Afscheid zaterdag20.00 u. Mira zondag20.00 u. Verloren Maandag maandag20.00 u. De dood van een Non dinsdag20.00 u. Brussels by Night woensdag20.00 u. Het Sacrament zaterdag14.00 u. zondag14.00 u. woensdag14.00 u. SPECIALE VOORPREMIÈRE zaterdag14.00 u. zondag14.00 u. Asterix en de Knallende ketel.

de Faam | 1990 | | pagina 14