1MEEKS PENSIOEN EN ECHTSCHEIDING IMMSMMI Gezondheid Beurs Buurt/wijk Vrije tijd Sociaal Cursus Ouderen Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 SKW Gevonden Sport Allerlei Geloof Verenigingen Maatschappij DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 19 september 1990 Opstappen - De medewerkers en het werkbestuur van het Wol- terhuis hebben besloten per 1 oktober te stoppen met hun werk in het buurthuis in Vlissingen. De reden van dit besluit is een lang- durig conflict. Kapasi - De tweede Kapasi- avond is op zaterdag 22 septem ber in Goes. De dans- en ont moetingsavond voor alleenstaanden tot 45 jaar is in het wijkcentrum de Spinne, aan vang 21.30 uur Bingo - Wie van bingo houdt kan donderdag 20 september terecht in het Vlissingse buurthuis Alde- gonde. De ontspanningsavond begint om 20 uur en er zijn prij zen te winnen. Verkeersmaatregelen - Het kruispunt Oude Veerhavenweg Edisonweg in VNssingen is in ver band met wegwerkzaamheden afgesloten voor doorgaand ver keer van maandag 17 september tot en met vrijdag 21 september. De spoorwegovergang Veerha- venwegOude Veerhavenweg is in verband met wegwerkzaamhe den afgesloten voor alle verkeer - ook voetgangers - van maandag 24 tot en met vrijdag 28 septem ber. Alle omleidingen worden op de toeleidende wegen ruim tevo ren met borden aangegeven. Zangavond - Het Interkerkelijk Mannenkoor Comt nu met Sangh heeft voor zaterdag 22 septem ber een groots opgezette zanga vond op het programma staan. De Nieuwe Kerk in Middelburg is locatie om het eerste lustrum van het koor te vieren. Sursum Corda uit Middelburg en het Souburgse Koper Quintet verlenen hun mu zikale medewerking. De feestelij ke en muzikale avond laat om 20 uur zijn eerste klanken horen. Sing Inn - De jeugd van de kof fiebar Metonoia houden zaterdag 22 september een Sing Inn. Het begint om 20 uur in Arnemuiden op de hoek van de West- dijkstraat. Centraal op de avond staat het samen zingen, gezellig heid en luisteren. Er wordt gezon gen over de Here Jezus. Ontmoetingsdag - Een spelen- tienkamp, sjoelen, Walchers bie den, koersbal en volksdansen. Dat alles is te beleven op de ont moetingsdag georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren. Het is be doeld voor ouderen vanaf 60 jaar. De Halve Maan in Oostkapelle is woensdag 26 september vanaf 13 uur open voor al deze activi teiten. Aanmelden dient voor 20 september bij de plaatselijke soos of bellen naar 01188-3687. Koken - Vanaf dinsdag 2 oktober kunnen mannen vanaf 55 jaar de fijne kneepjes van het koken le ren bij de cursus van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg. Met acht wekelijkse kookbijeen- komsten worden de dagelijkse culinaire zaken behandelt en in de praktijk uitgevoerd. Opgave en inlichtingen 01180-27537. Vergadering - De maandelijkse ledenvergadering van de Pro testants Christelijke Ouderen Bond afdeling Middelburg is woensdag 26 september. De ver gadering is in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal en be gint om 14.15 uur. Na het huis houdelijk gedeelte toont A. de Vries zijn Canadese kleurenfilm. Bingo - Een bingo opgeluisterd met zang van Wim Roma en leu ke prijzen. Dat gebeurt donder dag 27 september in Bachten Reede in Vlissingen. De activiteit is in handen van de Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen. De avond begint om 19 uur. Bingo2 - De Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen organi seert in Bachten Komme op woensdag 26 september een bingomiddag met zang in de pau ze. Er zijn prijzen te winnen. De zaal is om 13 uur open. Yoga - In het wijkcentrum Alde- gonde in Vlissingen is op donder dag van 9.30 tot10.30 uur yoga-ontspanningsles. De lessen worden door Herman Koonene- berg gegeven. Voor aanmelding 01184-66318. Informatica - Geïntereseerden die zich willen bekwamen in in formatica kunnen terecht bij de Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit in Middelburg. De cursus be gint maandag 24 september. Het pakket bevat basiskennis infor matica, WordPerfect, D Base en Lotus 1, 2 en 3. Voor inlichtingen 01180-34800. Quilting - Wie een sprei of een wandkleed op basis van traditio nele patronen wil maken kan te recht bij de cursus patchwork of quilting. De opleiding is in han den van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit en begint dins dag 25 september. Informatie 01180-34800. Engels - Buurthuis De Zwaan begint dit seizoen weer met cur sussen engels voor beginners en gevorderden in Oost Souburg. De opleiding bestaat uit 25 lessen. Voor inlichtingen 01184-61252. Stijldansen - Het buurthuis Scheldebuurt verzorgt verschil lende cursussen. Engels voor be ginners en gevorderden en stijldansen staan op het program ma. Meer informatie wordt ver strekt in het buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen. Vrije tijd - Het Middelburgs Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming verzorgt in de week van 23 tot en met 28 september gratis ballet - en toneellessen ter kennisma king. Voor inlichtingen: 01180 - 34711. Papiamento - Belangstellenden voor de taal Papiamento kunnen in oktober een cursus volgen in Middelburg of Vlissingen. De les sen zijn verdeeld in 15 wekelijkse bijeenkomsten. Inlichtingen via Harry Been, 01180 -38070. Tekenen - Het Vlissingse buurt huis De Paraplu begint bij vol doende deelname op 4 oktober een cursus tekenen voor begin ners en gevorderden die in de cember weer afloopt. De cursus behandelt voornamelijk houtskool-, waterverf- en pot loodtechnieken. Voor aanmelding en inlichtingen 01184 -65453/14660 Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Vorige week schreef ik over het achterhalen van ooit opgebouw de pensioenen. Op ons spreek uur krijgen we ook veel vragen over pensioenen na een echt scheiding. Daarover gaat het de ze week. Dit probleem is in tweeën te splitsen: 1. Krijg ik een pensioen als mijn ex-man (of ex-vrouw) overlijd? 2. Krijg ik een pensioen als mijn ex-man (of ex-vrouw) 65 wordt? Hierbij gaan we er van uit dat uw 'ex' ooit pensioen heeft opge bouwd. Voor alle duidelijkheid: Het gaat niet om AOW (algeme ne ouderdomswet) of AWW (al gemene weduwen- en wezenwet). Dat zijn uitkeringen waar iedereen recht op kan heb ben. Het gaat hier om bedrijfs- pensioenen die U samen op bouwde via premie-bijdragen aan het pensioen-fonds. 1. Krijg ik een pensioen als ik ge scheiden ben en mijn 'ex' over- njuir ja. iviaai siuuius over het gedeelte dat opgebouwd is in de periode voor de echtscheiding. Een eventuele tweede echtge noot van een overledene krijgt het totale weduwepensioen mi nus het pensioen voor de eerste echtgenoot. 2. Krijg ik een pensioen als ik ge scheiden ben en mijn 'ex' 65 wordt? Het antwoord is: Mis schien. Het ouderdoms-pensioen na echtscheiding is nog niet wet telijk geregeld. Wel heeft de rech ter in 1981 bepaald dat pensioenrechten onder de huwe- lijksgemeenshap vallen. Dat be tekent dat U bij uw echtscheiding het pensioen kunt verdelen. Net zoals U bijvoorbeeld de inboedel verdeelt. Al met al een ingewikkeld pro bleem. Als dit stukje vragen oproept, kunt U gerust even op ons spreekuur komen. Informatie daarover krijgt U via bovenstaan de telefoonnummers. Japanse Bezetting - De vereni ging Kinderen uit de Japanse Be zetting en de Bersiap 1941-1949 organiseert zaterdag 22 septem ber een ontmoetingsdag. De dag is bedoelt om ervaringen uit te wisselen over de jaren doorge bracht in het voormalig Nederlands-lndië. Barbara de Reus vertelt over haar ten toonstelling Zeemleer-werken en de betekenis die het voor haar heeft (het verwerken van het oor logsverleden). De bijeenkomst is in het ontmoetingscentrum Dau- wendaele in Middelburg, aanvang 13.30 uur. Voor inlichtingen en informatie 01180-23469. Alleenstaande Vaders en Moeders - Fiom-Zeeland begint een gespreksgroep voor al- lenstaande vaders en moeders. De bijeenkomsten zijn in het Fiom-pand in Middelburg en de eerste gespreksgroep is maan dagavond 1 oktober. Er is moge' lijkheid om te praten over het ver leden, het uitwisselen van ervaringen en het leggen van contacten. Thema's die aan de orde komen zijn alleen kinderen opvoeden, kinderopvang en een zaamheid. Informatie 01180-27311. Stress - Mensen met spannings klachten, zoals hyperventilatie, kunnen terecht op een cursus van de Maatschappelijke Dienst verlening Walcheren. In tien bij eenkomsten wordt aandacht besteed aan het ontstaan van en het omgaan met deze klachten. Naast de cursus is er ook ruimte voor individuele begeleiding. De cursus begint op dinsdag 25 sep tember en wordt gehouden in het kantoor van de Maatschappelijke Dienstverlening, Breestraat 15 in Middelburg. Opgave en inlichtin gen 01180-84000. Kinderclubs - Sociaal Cultureel Werk De Hayman in Middelburg- Zuid begint in de week van 24 tot en met 28 september weer met de kinderclubs. Kinderen van vier tot twaalf jaar kunnen in zo wel het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat als in ontmoe tingscentrum Dauwendaele naar de volksdans- en de kookclubs en de clubinstuiven. De eerste week is de toegang gratis. Wie meer wil weten kan bellen naar SKW De Hayman, 01180-29004. Ook vrijwillige begeleiders kunnen zich via dit nummer melden. Kinderkleding - De Serooskerk- se peuterspeelzaal De Vrolijke Keet verkoopt vrijdag 28 septem ber tweedehands winterkleding voor kinderen tussen de 1 en 14 jaar. De eerste kledingstukken gaan om 15.15 onder de hamer. Kleding en speelgoed kunnen dinsdag 25, woensdag 26 en donderdag 27 september tussen 10.45 en 11.30 uur worden inge leverd. Vijftig procent van de op brengst is bestemd voor De Vrolijke Keet. Tweedehands kleding - De stichting Woord en Daad ver koopt tweedehands kleding in de Dorpssrtaat 25, Oostkapelle. De verkoop is van dinsdag 25 tot en met zaterdag 29 september, elke morgen van 9 tot 12 uur en woensdagmiddag van één tot vier uur. De opbrengst gaat naar een voedingscentrum voor kinde ren tot 5 jaar in Haïti. Winterkleding - De Middelburg se peuterspeelzaal 't Pieterpeu- tertje verandert zaterdag 6 oktober in een winterkleding- en speelgoedbeurs. De verkoop be gint om 9.30 uur. Vrijdag tussen 9.30 en 10.30 uur kunnen spul len worden ingeleverd. Een derde van de opbrengst is voor de speelzaal en twee derde voor ver koper. Winterkleding - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje in Oostkapelle verkoopt zaterdag 29 september kleding en speelgoed in het Her vormd Gemeentecentrum aan de Dorpsstraat. De verkoop is van 10 tot 11.30 uur. Winterkleding voor kinderen tot 14 jaar en speelgoed kan worden ingeleverd op maandag 24 en dinsdag 25 september van 11.00 tot 11.30 bij de peuterspeelzaal. Vijftig pro cent van de opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. Kledingbeurs -De UW in Mid delburg verkoopt woensdag 26 september heren- en kinderkle ding aan de Herengracht 52 van 13.30 tot 15 uur. Kleding voor de verkoop kan 's mogens van 9.30 tot 11.30 uur worden ingeleverd. Dameskleding is dinsdag 2 okto ber van 9.30 tot 13.30 uur aan de beurt in hetzelfde pand. Hier voor kan de kleding maandag 1 oktober van 13.30 tot 16.30 uur worden ingeleverd. Een kwart procent van de opbrengst is voor de UW Kerkendag - De Raad van Ker ken uit Vlissingen organiseert za terdag 22 september een Kerkendag in de Petruskerk. De dag staat in het kader van het 'Conciliair Proces' over Gerech tigheid, Vrede en Heelheid van de Schepping. Het thema van de dag is 'Het Conciliair Proces, een stapje verder. De Kerkendag be gint om 10 uur. Vrijwilligers - Buurthuis De Zwaan Oost-souburg en buurt huis De Paraplu Vlissingen heb ben dringend een aantal nieuwe vrijwillig(st)ers nodig om de acti viteiten te begeleiden. Buurthuis De Zwaan heeft tevens begelei ders nodig voor de peuteropvang op de donderdagmorgen. Voor aanmelding en meer informatie 01184-65453. Opening - Woensdag 26 sep tember is de eerste bijeenkomst van de babygroep van het kinder dagverblijf Otje Vlissingen. Be langstellenden zijn daarbij uitgenodigd om kennis te maken met het kinderdagverblijf. Dat ge beurt tussen 16 tot 19 uur. Het adres: Nieuwstraat 232, tele foon: 01184-16223. Modeltrein - Modeltreinliefheb bers uit binnen- en buitenland kunnen zaterdag 29 september vanaf 10 uur in 's Heer Hendriks kinderen hun hart ophalen. Dan wordt voor de vierde maal een modelruilbeurs in Het Dorpshuis gehouden. Aankopen worden uit geprobeerd op testtafels met zes verschillende sporen. Dit om eventuele miskopen uit te sluiten. Extra is deze keer een Spoor 1 te zien, schaal 1:32. De locks zijn zelf gebouwd en life stoom. Skeelerwedstrijd - De Krabbe- dijkse Bessenwijk ondergaat vrij dag 21 september een ware skeelermetamorfose. Een 600 meter parcours wordt uitgezet in de wijk en deelnemers voor de skeeierwedstrijd maken vijf ron des in 50 minuten tijd. Om 19 uur gaan de deelnemers van start. Sport en spel - Rekreatiesport- leider Jaap Meijndert gaat in op dracht van de wijkvereniging Zanddijk-Veere op donderdag 20 september weer beginnen met een wekelijks uurtje sport en spel. Dat wordt gehouden in de gymnastiekzaal te Veere van 20.30 tot 21.30 uur. Er komen verschillende spelen aan bod. Bijeenkomst - Dr. J.Z.S. Pel, rustend huisarts in Middelburg, spreekt op uitnodiging van de Heemkundige Kring Walcheren over 'De geschiedenis van het Middelburgse Gasthuis'. Dat ge beurt in Hotel Walcheren in Kou- dekerke op woensdag 26 september, aanvang 20 uur. Te vens worden er dia's vertoond. Kinderschoentje - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 5 tot 12 septem ber de volgende voorwerpen aan gegeven. Een herenbril in bruin etui, een nylon portomonee met inhoud, een kinderschoentje, een zilveren kinderringetje, een arm band met naamplaatje, vijf sleu tels aan musketonhaak, één lipssleutel, één sleutel in rood etui en een zwart mapje met sleutels waaronder een autosleu tel en veiligheidssleutels. Bij het Vlissingse dierenasiel is in die pe riode een rood katertje aan gegeven. Timmermanszaag - Bij de ge meentepolitie in Middelburg zijn in de periode van 1 tot 8 septem ber de volgende voorwerpen aan gegeven.Een bruine herenportemonnee met inhoud, een bankbiljet, een eurocheckpas van de Deutse Bank, een kraam pakket, een bruine leren pennen etui met inhoud, een fotocamera, een timmermanszaag, een bruin leren herenportemonnee met een bankpas, een beige damesporte monnee met inhoud, een witte katoenen tas met gymspullen, een blauwe regenbroek maat XL, een blauwe kinderschoen, links, merk renate, maat 21, een zilve ren broche, diverse sleutels en een dwergpapegaai met de kleu ren groen, blauw, oranje,rose. Themamiddag - De provinciale werkgroep Bijstavrouwen organi seert donderdag 27 september een themamiddag in een van de zalen van de Stadsschouwburg in Middelburg. Er wordt onder meer de film 'Vrouwen zoals wij' vertoond. Hoofdrolspeelster Jeanne van de Heuvel vertelt over positieverbetering van bijstandvrouwen. De toegang is gratis. Inlichtingen Singelstraat 19, 01180-15353. Parkiet - In de periode van 17 augustus tot 9 september zijn bij de rijkspolitie groep Walcheren Noord-Beveland op de post Se- rooskerke de verschillende voor werpen aangegeven. De omschreven voorwerpen zijn ge vonden in de gemeenten Dom burg, Veere en Arnemuiden. Een zwarte portemonnee met inhoud, een parkiet luisterend naar de naam Dombo, een fototas met Minoltacamera, een portemon nee met een groen/paars giropas met de naam Laagland, een don kerblauwe portemonnee met in houd, een roze/paarse surfgiek, een bruine portemonnee, een zwarte damestas, een lichtblau we sportfiets zonder versnellin gen, een Ricoh fotocamera, sleutel van een opel 'porche', een oilili kledingstuk, een bril met paars kunststof montuur, in een bruin mapje, een rood/roze bril in bruin leren etui, een fiets merk Kaaiman type first class, een Christian Dior zonnebril, een tele visie met kabelhaspel, geld en papieren van J. Wismann, een kinderbuggy lichtblauw met wit, een groene verrekijker, een da meshorloge merk citizen zilverr- kleurig, een hoesje met twee sleutels en 200 gulden, een tas van Amerikaanse captain Mac- kae, Canon fototoestel, een zilve ren armband en een zwart etui met Ford autosleutels. Rijbewijs - In de periode van 17 augustus tot en met 15 septem ber zijn bij de rijkspolitie groep Walcheren Noord-Beveland post Zoutelande de volgende voor werpen aangegeven. Voorwer pen werden gevonden in de gemeenten Valkenisse, Westka- pelle en Mariekerke. Een ausweis Hartmann, G, 010154, een brii met bruin getint montuur, twee kleine sleuteltjes, een RBW-pas kentekenbewijs van Kessel uit Kessel, twee sleutels aan ring met een zwart hoesje, een hoofd doek met bloemetjesmotief, een rijbewijs van Herman Schraven, een donkere portemonnee, een kinderschoen maat 29, een gou den ring met drie steentjes, een groene Gazelle damesfiets, twee sleutels aan een rode sleutel- haak, een blauwe trui, lipssleu- tels en een dameshorloge Ancre met een wit bandje. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017. 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. Bruijn, 19 uur: C. de Boon. 10 uur: ds. A.E. de ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. J. van Dijk. Volle Envangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek, knd. DISHOEK Rooms Katholieke Kerk, Strandkerk, 10 uur. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke Ie en 3e zo. v.d. maand 9.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Elseman. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, 19 uur: ds. M. de Boer. Thomaskapel, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas, doopdienst. Wijkgemeente Ge reformeerde Bond: (Ontmoetingskerk) 11 uur: ds. C. Trouwborst, 18.30 uur: kand. H. de Jong. Kerk genootschap der Zevende-dags Adventisten. Lan ge Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Za. 14 uur: openlucht samen komst op de Markt in Middelburg, kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: dhr. van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engel se kerk, Simpelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. C.A.A. Struik. Vereniging van Vrijzinnig Her vormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: dr. C.J.G. Vonck. Rooms-Katholieke Kerk. Pe trus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente IEglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. 10.45 uur: past. L. Tormeau. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. Doopsgezinde Gemeente. Zo. onbekend. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, knd. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervorm de Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. C.A. den Hollander. RITTHEM Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, Johan- neskerk, Bonnedijkestraat 165, 9.30 uur: mw. ds. Schoorel, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 en 17 uur: ds. Kalksma, De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Hiensch. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 Uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163. Za. 9.15 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: Kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: ge meentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dhr. J. v.d. Putte. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur, Ter Boede, elke 1ste en 3de za. v.d. •maand 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Be- rea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadel- fia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek v.d. Boogert, Vrij landstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek J.M.H. v.d. Sande, Bad huisstraat 30-34, tel. 12066. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zon dag 24.00 uur: J. Drijdijk, teI. 26045. Dierenartsen Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. L.J.G. IJkel, 19 uur: ds. A.E. de Bruin. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. A.E. de Bruin, gez. dienst in Geref. kerk. Hervormde Oostende. Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. van Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. WESTKAPELLE SEROOSKERKE HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. G.W.H. Peddemars, 19 uur: ds. H.W.J. Faassen. Volle Envangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cor- nelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. onbe kend. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Bijl, 19 uur: ds. Boekesteijn, jongerendienst. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. on bekend. ST. LAURENS KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: dhr. A. van Westen, 19 uur: ds. M.V.J. de Craene. Do. 20 t/m wo. 26 september SOUBURG MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 en 19 uur: drs. J.L. 't Hart. Hervormde Gemeente. To renstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. C. Meijer, 17 uur: ds. H. van Oostende. Hof- pleinkerk. Hofplein, 9.30 uur: ds. J.H. Meijer, 14.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen Roo- zenburglaan 22, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 17 uur: ds. C. Meijer. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koor kerkhof, 11 uur: ds. K. Hendrikse. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoe tingskerk, Oosterscheldestraat, 9.30 uur: ds. 0. Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. A.N. Ver heul, knd. groep 1-3 en 4-5, Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: past. J. Scheffers, Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, 19 uur: ds. A. Brons. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, 10 uur: dhr. J. v.d. Putte. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 2e en 4e maandag v.d. maand 16.30 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. Huisartsen VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: ds. mevr. J. v.d. Beukei, 14.30 uur: ds. W.P. Jansen, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Kerk. Zo. onbekend. VLISSINGEN Angelicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel- Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeen te. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: buitendag in Aar denburg, br. Tju. Postma.. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. M. de Meij. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, Petruskerk, P. Middelburg: van vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, teI. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Zondag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, teI 01182-1340. zondag: J.F.M. Ber gen, Kanaalstraat 89, O-Souburg, teI. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, teI. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: PK. Noor/ander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231, spoed: 01185-2900. Oost- en Midden-Walcheren: zaterdag en zondag: A. Stut- terheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: M. Smallegange, Gerbrandy- laan 176, Vlissingen, tel. 01184-65326 Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: E.F.M. v.d. Akker, O-Souburg, teI. 01184-60860. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem: bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri - sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Dam 39-41; Vlissin gen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma., wo en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362.

de Faam | 1990 | | pagina 23