Middelburgs Theater komt opnieuw met 'Alles kits' Reeve populair op theaterorgel BZN komt weer naar Vlissingen Kanslozen doen hun zegje Kamerkoor met nieuwe produktie in Middelburg Friese band speelt in Domburgse kerk Concert van MMK KVV-cursïste exposeert 13 SEPTEMBER T/M 19 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND Sixtie-feest in Happy Buccaneer Open Dag buurtvereniging met eetfestijn DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 12 september 1990 HET IM lïï lïï ®E? lïï Vanaf 15 september komt het Middelburgs Theater weer met een serie voorstellingen van de muzikale komedie 'Alles Kits'op het toneel. I\la het succes van een éénmalige uitvoering in mei van dit door Ans Schilders ge schreven en geregisseerde to neelstuk, werd besloten ook na de zomer nog een aantal voor stellingen te geven. De muziek van dit ongecomliceerde stuk in zes bedrijven werd geschreven door Jo den Hollander, die ook de begeleiding verzorgt. 'Alles kits' speelt zich af op en rond een camping, waar bij toe val twee vriendinnen op doorreis naar Luxemburg terecht komen. Zij maken daar kennis met een stel 'vaste' kampeerders die zich op het totaal verouderde kam- peercomplex niettemin zeer thuis voelen. Of is er meer aan de hand? „Het publiek kijkt met de ogen van de twee bezoeksters naar deze minimaatschappij op de camping", zegt Ans Schilders. „De bezoekers kijken graag naar intriges en overspel, want keurige mensen zijn saai op toneel en men herkent wel zijn buurman maar niet zichzelf op de plan ken", stelt ze vast. „De liedjes, een negental, schreef ik zelf en daar zitten heerlijke smartlappen tussen. Het is echt een avondje ongecomliceerd toneel". De Voorstellingen van 'Alles kits' vinden plaats op 15 september, 21 september, 29 september en 6 oktober a.s. Allen in het Mini- theater aan de Verwerijstraat 53 in Middelburg om 20.00 uur. Op 23 september is er een zondag middagmatinee en op 13 oktober De KVV-cursiste Ida Hoogesteger-Veldhuis houdt in de Souburgse Biliotheek van 12 september tot en met 2 oktober een schilderijen expositie. Het schilderen heeft een speciale plaats in het leven van Ida Hoo- gesteger. Vijf jaar geleden kwam zij in contact met de schilder kunst op de Veluwe. Op haar schiderijen staan dan ook veel dierbare plekjes op de Veluwe af gebeeld. In 1985 is zij via de Kustzinnige Vorming Vlissingen begonnen met de cursus 'schil deren'. Ida volgt deze cursus nog steeds evenals de cursussen 'Algemeen- en Portretschilderen'. Zij is geboren in Vlissingen en nog steeds woonachtig in deze plaats. In het kader van het sixties- Festival is er in de Tapperij/ Hap- perij de 'Happy Buccaneer' aan de Aagje Dekenstraat in Vlissin gen op 15 september een optre den van de Rock Rollband 'Callboys' De Callboys zijn een ervaren Rock Rollband. Het program ma bestaat uit veel covers van de zestiger- en zeventiger jaren en eigen composities. Dim en Chris (zang en gitaar) zorgen voor de eigen songs, die onlangs zijn op genomen voor een demo voor het uitbrengen van een CD. Jef frey en Norman verstevigen deze formatie met bas en drums. Het optreden begint om 21 uur. De buurtvereniging Van Duyven- voorde houdt zaterdag 15 sep tember in en om De Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost- Souburg een Open Dag. De feestelijkheden beginnen al om 10.00 uur en duren tot minstens 24.00 uur. Met het openen van de markt en de kledingbeurs beginnen de festiviteiten. In de loop van de morgen presenteert Corrie van de Bos een kledingshow. Er zijn vol op kinderspelen en in de middag is het de beurt aan de Play-Back, Show. De middag wordt afgeslo ten met een groots eetfestijn. Er is een koud buffet en een barbe cue. Tijdens de maaltijd zetten Surmese en Twilight muzikaal hun beste beentje voor. Na het eetfestijn is het de beurt aan de dansgroep Sinar-Melati. Deelnemers aan de maaltijd moe ten vooraf inschrijven en betalen bij Joop van Esch J.de Smitstraat 17 in Oost-Souburg. De regiseuse Ans Schilder. is er een uitvoering in De Vroone in Kapelle te zien. Aan 'Alles Kits" werken verder FOTO: ANDA VAN RIET mee: Gerard Baijens, Joke Baij- ens, Henk Don, Roelie van der Velde en Sitah Lampert. mr Douglas Reeve. Vrijdagavond 14 september bespeelt de Engelse organist Douglas Reeve het Compton theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. De aanvang is om 20 uur. Douglas Reeve is geboren en op gegroeid in de Engelse badplaats Brighton en studeerde theateror gel bij de Engelse organist Teren ce Casey. Naast theaterorganist was hij ook kerkorganist. Hij speelde in Manchester en in Brighton werd hij organist in de Savoy Cinema. Later werd Reeve vaste organist van de Dome of Brighton, een grote concertzaal en verzorgde daar veel shows. Douglas Reeve speelt in Middel burg een progamma van puur po pulaire muziek. BZN. De internationaal befaamde Brassband 'De Waldsang' uit Bui tenpost Friesland zal 15 septem ber in de Hervormde kerk in Domburg een concert verzorgen. Het concert begint om 20.00 uur. Ter gelegenheid van het 90-jarig jubileum van Apollo zijn er het hele zomerseizoen concerten ver zorgd door allerlei muziekkorpsen uit de regio. Deze concerten von den plaats op uitnodiging van de jubilerende Domburgse Brass band in het Openluchttheater van Domburg. Als sluitstuk van de reeks zal de absolute top-band van Nederland optreden 'De Waldsang'. De 'Waldsang' kent vele succes sen. In 1976 werd de band voor het eerst uitgeroepen tot VARA's brassband van het jaar. De beker kwam daarna nog zes keer in het bezit van de band. Er kwamen uitnodigingen bijvoorbeeld om mee te doen als vertegenwoordi ger uit Nederland aan de Europe se Brassband-kampioenschappen. De Waldsang behaalde in de be gin jaren tachtig met een derde en twee vierde plaatsen haar hoogste klassering op de Europe se Kampioenschappen. In 1989 nam Rieks van de Velde de diri geerstok over en met hem be haalde de band een derde plaats op de Europese Brassband kampioenschappen in Falkirk, Schotland. Naast het meedoen bekwaamt de Waldsang zich ook als con certband. Tijdens de vele concer ten die men jaarlijks geeft treedt de band op heel veel verschillen de podia op. Hoogtepunt is altijd het traditionele Nieuwjaarscon cert dat in de tweede week van januari in Buitenpost wordt gege ven. Het concert trekt ruim 1200 bezoekers. Apollo is er trots op de Zeeuwse muziekliefhebbers een concert door dit orkest aan te kunnen bieden. DONDERDAG 13 SEPTEMBER Michael Nijman band. Stads schouwburg, Middelburg, 21 uur. VRIJDAG 14 SEPTEMBER Zeeuws Vlaamse thrash-metal band Lycantrope, Bar American, Plein 40, Middelburg, 20.30 uur. Organist Douglas Reeve, Concert- en Gehoorzaal, Middel burg, 20 uur. Sixties Festival, Arsenaal, Vlis singen, vanaf 20 uur. Jamsessie, De Piek, Hellebar- dierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Afscheidsconcert Earthquake Roody Trembling Walls, Markt, Middelburg, 22.30 uur. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Middelburgs Muziekfeest, met optredens van het Militair orkest, het Kamper trompetter korps, Advendo Sneek, Juliana's Drum Bugle Corps en Johan Friso, Markt, Middelburg, 20 uur. Concert Brassband De Wald sang, Hervormde Kerk, Dom burg, 20 uur. Open dag buurtvereniging van Duyvenvoorde met optredens van Travli'n band, Surmese band, Coutry band Twiglight, dans groep Sinar Melati, dansorkest Scoobie, Middelburgsestraat 113, Oost-Souburg, vanaf 16.30 uur. Sixties Festival, Arsenaal, Vlis singen, vanaf 20 uur. Zeeuws Vlaamse thrash-metal band Polluted Inheritance, Bar American, Plein 40, Middelburg, 20.30 uur. Muzikale komedie 'Alles Kits', Minitheater, Verwerijstraat, Mid delburg, 20.30 uur. ZONDAG 16 SEPTEMBER Middelburgs Muziek Korps, ab dijconcert, terras van restaurant de Abdij, Middelburg, 11.30 uur. Look Dikker Waterlanden semble, Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen, Middelburg, 20.30 uur. DINSDAG 18 SEPTEMBER Salomon Klezmorim, muzikaal optreden. Schouwburg, Middel burg, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. DOMBURG EXPOSITIE TERRE DES HOMMES slaan een breed terrein. Bouw van medische centra, het uitvoe ren van omvangrijke gezondheids- en voedingspro gramma's ten behoeve van on dervoede kinderen zijn maar een greep uit de meer dan 2.500 pro jecten die worden uitgevoerd in 45 landen. Het Middelburgs Muziek Korps geeft zondag 16 september een concert op het terras van restau rant de Abdij in Middelburg. Het concert begint om 11.30 uur. In Middelburg in de Zeeuwse Bi bliotheek is van 4 tot en met 29 september de tentoonstelling 'Terre Des Hommes 25 jaar' te zien. De expositie geeft een overzicht van het werk van Terre des Hom mes gedurende de afgelopen 25 jaar en geeft speciale aandacht aan het belang van onderwijs voor kinderen in Derde Wereld landen. In de tentoonstelling ver tellen kinderen uit projecten van Terre des Hommes hun verhaal. Meestal geen vrolijk verhaal. Het zijn kinderen die in kansloze si tuaties verkeren en een weinig florissante toekomst te wachten staat. De projecten waarmee Terre des Hommes probeert te helpen be- BZN komt weer naar Vlissingen. Ton Weijts en Adri Gideonse zijn er voor de derde keer in geslaagd de Volendamse groep te contrac teren. De nieuwe wervelende show vindt plaats op 13 april 1991 in de sporthal Baskenburg in Vlissingen. De organisatoren verwachten weer veel belangstelling voor het concert. De toegangskaarten zijn nu al te koop bij het VVV-kantoor aan de Nieuwendijk te Vlissingen en bij één van de organisatoren, Ton Weijts aan de Bloemenlaan 111 in Vlissingen. De toe gangsprijs bedraagt f27,50 per persoon. De band is nog steeds mateloos populair. Toen de single 'Help Me' in de top 40 binnen kwam was dit de 37e top 40 hit. Geen ande re Nederlandse artiest of groep heeft dit ooit gepresteerd. Vrijdagavond 5 oktober treedt het Nederlands Kamerkoor op in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg met de openingspro- duktie van het seizoen 1990/1991 'Mitten Wir lm Leben Sind' onder leiding van de diri gent Uwe Gronostay. Het con cert begint om 20 uur. Het Nederlands Kamerkoor is een volledig proffesioneel vocaal en semble met een bezetting van 24 zangers en zangeressen. Het Ne derlands Kamerkoor legt zich in de eerste plaats toe op het reper toire voor koor a cappella dan wel begeleid door enkele instrumen ten. Daarnaast werkt het koor re gelmatig met gerenommeerde ensembles en orkesten zoals het Schönberg Ensemble, het Ko ninklijk Concertgebouw Orkest, het Orkest van de Achttiende Eeuw en The Amsterdam Baro que Orchestra. Het repertoire van het Kamerkoor strekt zich uit over de gehele breedte van de westerse muziek geschiedenis, van de vroege mid deleeuwen tot de late 20e eeuw. Om in een tijd van specialisten aan de specifieke eisen van iede re stijlperiode tegemoet te komen werd rond 1980 gekozen voor het werken zonder vaste dirigent. Per project wordt nu een gespeci aliseerde gastdirigent uitgeno digd Sinds 1 maart 1988 berust de ar tistieke leiding bij Uwe Gro nostay. Hij draagt de zorg voor de kwaliteit van het ensemble en een samenhangende progamme- ring. 'Mitten wir im leben sind' vormt samen met het eerste en het laatste progamma van het vorig seizoen een drieluik. In deze drie producties is steeds onder leiding van Uwe Gronostay een over zicht gegeven van de Duitse, overwegend geestelijke traditie van grote werken voor a cappella koor na de motetten van Johann Sebastian Bach. In vorige pro ducties stonden sterk individuele, progressieve bijdragen en de tra ditie centraal. 'In mitten wir le ben' wordt meer een breed historisch overzicht gegeven. Hof Domburg (Babelweg). Boule vard Architectuurproject. Dage lijks geopend. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Ab dij). Leven en werk van drie Roo- sevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, olieverf schilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op af spraak. Holografiemuseum 'Dennis Ga- bor'. (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen:t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Per manente expositie oude- en mo derne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen. tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak geo pend. tel 01180-16323. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteen- sedijk 7). Expositieruimte: 25 jaar Terre des Hommes. Hal begane grond: Toegang vrij. Omslag 90. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Tweede ver dieping: Beelden uit het instru- trieel verleden van de kanaalzone. Openingstijden Bibli otheek. De Vleeshal. (Markt) 'Hommage aan Mondriaan' Ian Wallace. Openingstijden: Di. t/m za. 11 tot 17 uur. Zo. 13 tot 17 uur. Eetcafé Dangeroe. (Vlasmarkt 39). Elisa Kuipers. Francois Ryck- hals Museum. (Dam 71). "Terug in het geboortehuis". "Van Rem brandt tot Brandenburg" Grafiek. Openingstijden do. vr. za. van 13 - 17 uur. Rabobank. (Hal hoofdkantoor). Kees Wisse, schilderijen. Ope ningstijden bank. Middelburgs koffiehuis. (Lange Viele 61). Akki Remkes, schilde rijen. landschappen uit Frankrijk. Openingstijden Di. t/m za. 10 tot 18 uur. Galerie de Ruimte. (Kinderdijk 10). Eric Roest, schilderijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur. verder op afspraak. Kunstuitleen. (Kuiperspoort 22). Ineke Otte, objekten. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. (vanaf 15 sep tember). OOSTKAPELLE Het Nederlands Kamerkoor. Zeeuws Biologisch Mu seum.(Duinvlietweg 6) "Amateur Beeldende Kunste naars". Opéningstijden Za. t/m Ma. 13.30 tot 17 uur, Di. t/m Vr. 10 tot 17 uur. OOST-SOUBURG Openbare Bibliotheek. (Ka naalstraat 58). schilderijen van een K.V.V.-cursiste. Tijdens ope ningsuren. SEROOSKERKE Atelier Ida Picket en Bram Franc- ke. (Oostkapelseweg 31) olieverf schilderijen Openingstijden ma. t/m vr. 10 tot 12 uur 16 tot 20 uur. VEERE Museum "De Schotse Huizen". "Twee Eeuwen Walcherse Dracht" tentoonstelling. Ronald Mullie, topografieën. Openingstij den Ma. 13 tot 17 uur. Di. t/m Za. 10 tot 17 uur. Grote Kerk. Zomertentoonstelling 1990, wisseltentoonstelling: Fo to's van Eva Besnyo. World Press Photo. Openingstijden zo. 14 - 17 uur, ma. t/m za. 10 tot 17 uur. Museum "De Vierschaar". San- denburgh - Het leven op een mid deleeuws kasteel. tentoonstelling. Openingstijden ma. t/m za. 12 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Zeeland Water land. Dagelijks te bezichtigen. Potterie S. (S. Oomstraat 1). Spreeuwpottententoonstelling. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. Atelier Galerie Paul de Vries. Ca- pellestraat 1. schilderijen. Dage lijks geopend, tel. 01181-1361. VLISSINGEN Inguana. (Bellamypark 35). Le vende reptielen, amfibieën en in dekten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, Di., wo., vr. en za. van VRIJDAG 14 SEPTEMBER Alhambra I en II Vlissingen, gesloten wegens verbouwing. Grand theater Goes, 'Pretty Wo man' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The match factory girl' 19.30 uur, 'Wild at heart' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'She's been away' 20 uur, 'I want to go home' 22 uur, 'Pink Floyd the wall' speciale nacht voorstelling 24 uur Markt Middelburg, openlucht bioscoop, 'Top gun' 20.30 uur. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Alhambra I en II Vlissingen, gesloten wegens verbouwing. Grand theater Goes, 'Pretty Wo man' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Tilai' 19.30 uur, 'Wild at heart' 21.45 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'The match factory girl' 20 uur, 'The reflecting skin' 22 uur.. ZONDAG 16 SEPTEMBER Alhambra I en II Vlissingen, gesloten wegens verbouwing. Grand theater Goes, 'Gremlins 2' 14 uur, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Good Fellas' 14 uur, 'The reflec ting skin' 19.30 uur, 'The big pic ture' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Ab, bad khak (water, wind dust) 20 uur, 'Sidewalk stories' 22 uur. Stadsschouwburg Middelburg, 'The freshman' 20 uur. MAANDAG 17 SEPTEMBER Alhambra I en II Vlissingen, gesloten wegens verbouwing. Grand theater Goes, 'Pretty Woman' 20 uur. Electro Middelburg, 'Tilai' 19.30 uur, 'Roadkill' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Sidewalk stories' 20 uur, 'Barroco' 22 uur. Stadsschouwburg Middelburg, 'Atame! Tie me up, tie me down' 20 uur. DINSDAG 18 SEPTEMBER Alhambra I en II Vlissingen, gesloten wegens verbouwing. Grand theater Goes, 'Pretty Woman' 20 uur. Electro Middelburg, 'Enemies, a love story' 19.30 uur, 'Wild at heart' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Tales from the gimli hospi tal' 20 uur, 'Archangel' 22 uur. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Alhambra I en II Vlissingen, gesloten wegens verbouwing. Grand theater Goes, 'Pretty Woman' 20 uur. Electro Middelburg, 'Atame! tie me up, tie me down' 19.30 uur, 'Nuit d'ete en ville' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Barroco' 20 uur, 'The top of his head' 22 uur. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Alhambra I en II Vlissingen, gesloten wegens verbouwing. Grand theater Goes, 'Pretty Woman' 20 uur. Electro Middelburg, 'Lardi di saponette' 19.30 uur, 'Wild at heart' 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The unbelievable truth' 20 uur, 'Step across the border' 23 uur. Vervolg Expositie 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prin ses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantie land voor iedereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Plane tarium. Stedelijk Museum Vlissingen. (Bellamypark 19). "De collectie gegroepeerd", zes interpretaties op de collectie zoals deze de af gelopen honderd jaar is ontstaan. "De oudheidkamer anno 1895". "Constantin Guys", in paviljoen museumtuin: IJsprojecten. "Ons Genoegen 100 jaar jong". Ope- ningstijdenn ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Watertoren, (gelegen aan N58). Eric Brandts, hedendaagse kunst. Di. t/m zo. van 11 tot 17 uur. Watertoren (Walstraat 58, Vlis singen). Philippe Tonnard, heden daagse kunst, di t/m zo 11 tot 17 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter 1a). Moniek Veas, schilderijen en wandmozaieken. Dagelijks van 11 tot 17 uur. Stadhuis. (Stadhuisplein, hal). werken van kinderen welke heb ben deelgenomen aan de Kursus tekenvariété en striptekenen. Tij dens openingsuren. WEMELDINGE Galerie L. Rijks (Chezeeweg 27). schilderijen. Tel. 01192-1373. da gelijks geopend.

de Faam | 1990 | | pagina 9