Lijnbach heet voortaan Exelka DOE HET ZELF WERKBANK MET OPBERGRUIMTE Trash in American Carla Mes breidt uit exclusieve kleding Professionals present bij Snookertoernooi Na regen kwam zon op Stadhoudersfeesten Kruiswoordraadsel Culinaire toevoeging aan schouwburgbezoek Actualiteit thuis bijhouden ruimer en mooier CIS werft midden- en hoger kader vanuit Middelburgse vestiging Alpendag bij Intratuin Koudekerke Patachou CURSUS CAFÉBEDRIJF 295.- Woensdag 12 september 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Exelka Kantoor-Efficiency is sinds kort de welluidende naam van Lijnbach Kantoorinstallaties. Sinds afgelopen vrijdag prijkt de nieuwe aanduiding op de gevel van het bedrijf aan de Industrie weg in Vlissingen. Door aanslui ting bij een internationaal opererende inkooporganisatie van Duitse oorsprong, GDB, wil Een nieuwe naam voor Lijnbach Kantoorinstallaties. FOTO: ANDA VAN RIET Als u nog nooit bent toegekomen aan een fatsoenlijke werkbank dan is dit uw kans om er zelf een te maken. De stevige werkbank met twee kastjes en vier laden is 183 cm lang bij 76 cm breed, met een bovenblad van 5 cm dikke planken. De hoogte van 96 cm is precies geschikt voor iemand van 185 cm lang. Indien u kleiner bent dan kunt u de werkhoogte aanpassen door de poten wat in te korten. In de hangkast boven de werkbank kunt u wellicht meer gereedschap kwijt dan u nu bezit doch u zult zeker geèn spijt hebben van wat extra ruim te. Het gaatjesboard van achterwand en zijwanden dient om het ge reedschap netjes en overzichtelijk te kunnen ophangen. Glazen potjes die, aan hun deksels, tegen de onderkant van de kast geschroefd wor den zijn een handige oplossing voor het opbergen van diverse schroe ven en allerlei klein-ijzerwaren. Tekening werkbank, bestelnr. 1034 F/VI. f 11,75 Tekening gereedschapskast, bestelnr. 1031 F/VI. f 8,- Beide tekeningen samen, bestelnr. 3431 F/VI. f 13,75 De tekeningen kunt u, apart of tesamen, bestellen door overmaking van het betreffende bedrag op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening(en) per omgaande toegestuurd. Exelka zich terdege voorbereiden op 1992. Daarbij kan de gehele voorraad voortaan efficient wor den verwerkt via het Bar-code systeem. Lijnbach Automatise ring ondergaat geen verandering en gaat onder de oude naam ver der. In 1953 begon de heer H.J. Lijn bach Sr. een eenmansbedrijf in schrijfmachines, dat met de jaren zo groeide, dat in 1987 werd besloten de zaak op te splitsen en twee BV's te stichten: Lijn bach Kantoorinstallaties en Lijn bach Automatisering. Het eerste bedrijf, gespecialiseerd in alle soorten kantoorartikelen, kan toormachines en meubilair, kreeg een tweehoofdige leiding: de he ren M. Heikoop en H. Rooijac- kers, die beiden al ettelijke jaren in de zaak werkzaam waren. „Door specialisatie en aansluiting bij een landelijk inkoopbureau kreeg het bedrijf een steeds gro tere markt binnen Zeeland en West-Brabant. Nu, na de laatste overstap naar GDB, een interna tionaal opererende inkooporgani satie, werd het tijd ook de naam aan te passen. Deze gaf vaak aanleiding tot verwarring en ver wisseling met Lijnbach Automati sering", legt de heer Rooijackers uit. „Exelka, dat staat voor Ex Lijnbach Kantoorinstallaties, kan door gebruikmaking van het Bar- Code systeem (streepjes-code), de gehele orderverwerking in een razend snel tempo doen plaats vinden. En daar heeft de klant al leen maar baat bij". Vrijdag 14 en zaterdag 15 sep tember treden in Bar American, Plein 40 in Middelburg twee Thrash-metal bands op. Beide avonden begint het optreden om 20.30 uur. Vrijdag 14 september is het de beurt aan Lycantrope uit Axel. De band heeft sinds zijn oprichting in 1985 een nogal stormachtig ver loop gekend. Het speelde in ver schillende bezettingen en ook in verschillende stijlen. In 1985 be gon de band met het produceren van melodieuze heavy metal, in 1986 waren de bandleden deze stijl beu en gingen zij over op Thrash-metal. Momenteel spelen zij Tecno-thrash. De band is hard aan het werk aan nieuwe num mers om een demo op te nemen die de doorbraak moet verzeke ren. Zaterdag staat het optreden ge pland van 'Polluted Inheritance'. Deze band is geformeerd in au gustus 1989, nadat twee bands 'Sacrament' en 'Pollution' sa mengevoegd zijn. Na maanden oefenen zijn er nieuwe 'songs' onstaan. Het resultaat is beter dan ooit geweest in beide bands. De muziek die zij spelen is snel, hard, langzaam, heavy en veel solo's. EEN AVONDJE THEATER COMPLEET De Stadsschouwburg in Middel burg komt voor het nieuwe thea terseizoen weer met een ATC-programma, een avondje theater compleet. ATC staat voor een combinatie van een drie gan gen menu, een voorstelling, in de pauze een drankje en na afloop van de voorstelling een drankje met borrelgarnituurtje. Rob van Zuidam, beheerder van de Stads schouwburg heeft in de loop van de tijd gemerkt dat deze culinaire toevoeging aan een avondje schouwburg toch nog niet zo be kend is bij het publiek. „Op zich is zo'n avondje toch heerlijk", weet Zuidam. „Nie mand hoeft zich zorgen te maken over het eten". Het is hier bin nenkomen en alles staat klaar". Zuidam vindt het een luxere vorm van een avondje theater. „Lekker eten, niet hoeven wachten totdat bijvoorbeeld de jassen zijn opge hangen en na het eten ontspan nen kijken naar een voorstelling. We hebben nagenoeg bij elke voorstelling een. De ATC- seizoenspremiere is op 4 oktober en de avonden theater compleet kunnen via de Stadsschouwburg geboekt worden maar ook via Zeeland Uit. KAART MIDDEN-OOSTEN De Golfcrisis als gevolg van de inval van Irak in Kuwayt heeft het Midden-Oosten ac tueler gemaakt dan ooit. Daarom heeft Den Boer Uit gevers in Vlissingen een kaart uitgebracht van de landen in die streek. De kaart is in kleur gedrukt en te koop bij de boekhandel. Volgens de uitge ver maakt de kaart het moge lijk de actualiteit van dag tot dag met eigen notities bij te houden. Binnenkort start in o.a. Goes, Middelburg. Vlissingen en Terneuzen de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Er is geen vooropleiding nodig. Het examen vindt plaats op 3 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrou wen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achter hoofd ooit nog eens een eigen bedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven en men gaat gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café. Petit-Restaurant, Disco, Kan tine etc. beheren. De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% IS MOGELIJK!!! Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs, postbus 1161 te Breda, telefoon 076-710078. Erkond door do Minister vin Onderwijs a Wetenschappen op grond van do Wet op do orkondo onderwijsinstellingen. Patachou aan de Kleine Markt in Vlissingen is ruimer en mooier. Eigenaresse Mieke Dijkwel heeft haar zaak al een kleine face lift gegeven. Na drie dagen dicht te zijn geweest en keihard te heb ben gewerkt is de zaak aange past aan deze tijd. De mogelijkheid voor de klant om comfortabel kleding te passen is nu ruimschoots aanwezig. Achter in de winkel, waar een stuk is bijgekomen, is een ruimte gecreërd waar aan de bar een kopje koffie gedronken kan wor den en waar de klanten in de nieuwe paskamers een keuze kunnen maken uit collectie kle ding die Patachou verkoopt. VERTIKAAL: 1 zwemvogel; 2 sportevenement; 3 kledingstuk; 4 hert; 5 open plaats; 6 lokspijs; 7 paardeslee; 8 vis; 9 knaagdier; 10 voorzet sel; 11 speelgoed; 13 omroepvereniging; 15 nauwsluitend; 17 slaap plaats; 18 hedendaags; 20 inlandse kraai; 22 onderscheidingsteken; 23 rand; 25 mestvork; 26 chem. symbool; 28 naschrift; 30 fixeer middel 31 voedingsstof; 33 drank; 35 bladplant; 37 bloeiwijze; 40 zeemeermin; 43 kleur; 46 waterplant; 48 verwachting; 50 weinig levendig; 52 voegwoord; 54 buis v.e. vuurwapen; 55 landbouwwerk tuig; 57 toevalligheid; 59 waterscheiding; 61 soort gomhars; 62 to renomgang; 65 vr. dier; 66 wijnsoort; 69 droog; 70 sleepnet; 71 verbeten; 73 uitroep; 74 vogel; 75 soort onderwijs. Mieke Dijkwel voor haar nieu we zaak. Oplossing van Puzzel krant 5/9 HORIZONTAAL: 1 novelle: 6 bokking: 12 snee; 14 vlam; 15 om; 17 zilveraap. 20 NS; 21 dom; 23 sieraad; 24 wat; 25 loop; 27 egaal: 28 waar; 29 otter; 31 air; 32 metro; 33 Orel, 35 rede; 36 primus; 37 katern; 39 bouw; 41 merg; 43 loods; 45 los; 47 roede; 49 emoe; 50 delta; 52 muis; 53 mat; 54 honderd; 56 set; 57 en; 58 harteloos; 60 pi; 61 pels; 62 soos; 64 typiste; 65 markies. VERTIKAAL: 1 noodlot; 2 VS; 3 enz.; 4 leis; 5 lelie; 7 ovaal; 8 klad; 9 kap; 101.M.; 11 gastrol; 13 serail; 16 moot; 18 vega: 19 raar; 20 naar; 22 motorboot; 24 watergeus; 26 periode; 28 wederom; 30 Remus; 32 meter; 34 luw; 35 ram; 38 element; 40 kolder; 42 mesties; 44 Oman; 45 Lent; 46 stel; 48 diep; 50 dorst; 51 Arosa; 54 hals; 55 door; 58 hei; 59 sok; 61 p.p.; 63 si. Winwoord: ZWAAGWESTEINDE Loco-burgemeester Gerrit Schoenmakers opende vorige week het nieuwe kantoor van Commercial and Industrial Servi ces. CIS is een initiatief van de Stoffels Holding Arnemuiden/Ter- neuzen en richt zich op werving, selectie en detachering van midden- en hoger kader. Bedrijfsleidster D. Koppelaar stelt vast dat onderzoek heeft aange toond dat haar bedrijf wel dege lijk levensvatbaar is. „Verschillende omstandigheden", zegt ze, „kunnen in het bedrijfsle ven aanleiding geven tot tijdelijke problemen rond de bezetting van management- en kaderfuncties". Volgens mevrouw Koppelaar is het voor het bedrijfsleven vaak moeilijk om voor langere termijn hoger gekwalificeerde medewer kers te vinden. „Wij kunnen hel pen bij het zoeken naar de spreekwoordelijke speld in de hooiberg". Aanvankelijke werkte het bureau vanuit de moedervestiging in Ar- nemuidën, sinds juni is CIS in Middelburg gevestigd. Carla Mannaert, eigenaresse van de luxe parfumerie-schoonheidssalon Carla Mes, heeft haar winkel aan het Damplein uitgebreid met ex clusieve kleding. Carla Mannaert startte 9 jaar geleden met haar zaak. Zij begon met twee merken en een hoop ruimte over in de zaak. In de loop van de jaren is het assortiment uitgebreid met allerlei grote mer ken. Een aantal jaren geleden ontstond het idee om kleding te gaan verkopen, om zo een totale lijn te creëren. Afgelopen januari kregen kreeg het plan definitief gestalte. Mevrouw Mannaert koos voor de collectie van Krizia, March en Vitadini. De keus voor deze ontwerpers komt voort uit de voorkeur van mevrouw Mannaert voor Italiaanse kleding. Momenteel is de sportieve lijn van Krizia in de winkel, maar in het voorjaar wordt dit uitgebreid met twee andere lijnen. In januari is er in de zaak ook kleding te koop van de mode-ontwerper Ken- zo. De ruimte die zij negen jaar geleden over had is smaakvol ingericht. De kleding en de schoon- heidslijnen vormen een geheel. Het paneel van de paskamer toont een Italiaans sfeertje en is ontwor pen en gemaakt door Antoine Mes. De kleding is weliswaar niet goedkoop, maar draagbaar, mooi afgewerkt en exclusief. De truien van Vitadini worden bijvoorbeeld gedragen in Ame rikaanse series zoals Dallas. Carla Mannaert. UIT HET ZAKENHART Twee Engelse proffesionals, Peter Ebdon wereldkampioen junioren, winnaar Dutch Open en Ken Do- herty. Wereldkampioen amateurs 1989, zijn twee topspelers die deelnemen aan het A-ranking Snooker-toernooi. Bij goede oplossing krijgt u op de opgegeven nummers de naam van een vis. 30-45 -9-69-63-39-43-52 HORIZONTAAL: 1 beroep; 8 familielid; 12 kledingstuk Oosterse priesters; 13 landpunt; 14 eerstkomende; 16 zuivelprodukt; 17 kist van latwerk; 18 lengtemaat; 19 voorm. Ned. eiland; 21 nummer; 22 zwart paard; 23 stop; 24 herbergier; 26 vogel; 27 graafwerktuig; 29 deel v.e. gevel; 30 reeks; 32 vlug; 34 insekt; 36 dierengeluid; 38 spoedig; 39 den lezer heil; 41 vochtig; 42 neteldier; 44 voorzetsel; 45 houding; 47 hoewel; 49 deel v.h. oog; 51 telwoord; 53 schippers boom; 56 dun mens; 58 vr. taal; 60 gezichtsorgaan; 61 maand; 63 boomloot; 64 gang; 66 onmeetbaar getal; 67 Europeaan; 68 muziek noot; 69 plechtige gebeurtenis; 70 hengselmand; 72 muzieknoot; 73 gedroogd gras; 74 richtmiddel; 76 vierendeel; 77 hardvochtig. De ouverture vrijdag van de Stadhoudersfeesten toonde een nat en triest beeld. Zaterdag en zondag veranderden de weergoden het beeld. Ook de sfeer op de Middelburgse Markt werd feestelijk. Zoals die elk jaar is trouwens. FOTO: ANDA VAN RIET Ook dit jaar weer kenden de Stadhoudersfeesten op de Markt in Middelburg weer een prima verloop. De artiesten deden het goed, maar ook de culinaire hoogstandjes van de deelnemende Middelburgse restaurateurs waardeerde het publiek op waarde. Zondagavond rond 17 uur moest al een aantal restaurateurs 'nee' verkopen. „Dat is mij nog nooit eerder gebeurd", meldde Rob Zuidam van Du Theatre en voorzitter van de horecavereniging HAM in Middelburg. Volgens Stadhoudersvoorzit ter Ben van Damma (Arneville) zal er zeker volgend jaar weer een Stadhoudersfeest zijn. Minstens met dezelfde omvang als dit jaar. „Dan vieren we na melijk het eerste lustrum". Rotsplanten nemen een bijzonde re plaats in in menige tuin. Wie benieuwd is naar de mogelijkhe den van deze van oorsprong uit de alpen afkomstige planten moet op zaterdag 15 september zeker een bezoek brengen aan In tratuin in Koudekerke. In het tuin centrum werden verschillende rotstuintjes aangelegd, ook met watervallen en vijvertjes, zodat de bezoeker volop ideëen voor zijn eigen tuin kan opdoen. Bo vendien zijn er op deze Alpendag enkele deskundige medewerkers van het tuincentrum aanwezig om alle vragen te beantwoorden. Voor wie het thuis nog eens over wil lezen heeft de zaak informa tiemateriaal ter beschikking. Ook zijn er veel verschillende aanbie dingen in rotsplanten verkrijg baar. „Het gaat om een gezamenlijke actie van alle Intratuinen van Ne derland", li?ht Jan Bostelaar van het tuincentrum toe. „Zolang de voorraad strekt heeft de zaak aanbiedingen in rotsplantjes en desnoods gaan wij ook bij de mensen thuis langs voor advies. Wie het wat kleiner wil aanpak ken kan een rotstuintje aanleg gen in een terracotta bak of schaal. Zelfs zijn er kant en klare miniatuurtuintjes te koop voor balkon of terras, want op dit ge bied is heel veel mogelijk". Oeter Ebdon, één van de toppers. Het Snooker-toernooi vindt plaats in Cue Action op vrijdag 14- en zaterdag 15 september. De aanvang is vrijdag om 19.00 uur en zaterdag wordt de strijd voortgezet om 10.00 uur. De fi nale die zaterdagavond om 21.00 uur is gepland staat onder leiding van Michael Clarke. Behalve deze kampioenen is er ook deelname van topspelers uit Nederland, België en Duitsland. Het toernooi telt mee voor het WOSR puntenklassment. De toe gang is gratis. De hal is gelegen aan de Walensingel 63 in Middel burg

de Faam | 1990 | | pagina 12