Gevelschilderij uit Walstraat gestolen Rumoer van bezoekers mag Intieme kamermuziekconcerten en een jaarlijks kamermuziekfestival Blue Jeans Big Band in Grote Kerk Veere Laatste orgelconcerten in Walcherse kerken STICHTING VRIENDEN KAMERMUZIEK ZEELAND OPGERICHT 23 AUGUSTUS T/M 29 AUGUSTUS IN MIDDEN ZEELAND B.B. Queen Parabel poppen in actie EXPOSITIE HONDERD JAAR ONS GENOEGEN MET GASTSOUST HARRY BOER OP VIBRAFOON Festival Familiekraak in Family Business Kunstwerken voor personeel Zekatel DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 22 augustus 1990 M IE? MIM lïï®E? Hï DONDERDAG 23 AUGUSTUS Martien on the Rocks, duo. Happy Buccaneer, Aaje De kenstraat 5, Middelburg, 20 uur. Addie de Jong, beiaardconcert. Abdijtoren, Middelburg, 19.30 - 20.30 uur. Busch-Roland, circus, parkeer terrein Miro-center, Vlissingen, 15 en 20 uur. VRIJDAG 24 AUGUSTUS Mathieu Meys, orgelconcert. Lutherse Kerk, Zuidsingel, Mid delburg, 20.30 uur. Blue Jeans Big Band, Grote Kerk, Veere, 20 uur. B.B. Queen, zangeres, Cosmo, Voltaweg 3-5, Vlissingen, 24 uur. Iman de Zwarte, orgelconcert, St. Jacobskerk, Vlissingen, 12 uur. Jamsessie, De Piek, Hellebar- dierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Gorefest en Distigure, bands. Bar American, Plein 40, Middel burg, 20.30 uur. ZATERDAG 25 AUGUSTUS Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen, Jubileumtaptoe, diverse optredens, Vlissingen, bij de St Jacobskerk, 14.30 - 16 uur, op het stadhuisplein, vanaf 19.30 uur. Live muziek. Happy Bucca neer, A. Dekenstr 5, Vlissingen, 20 uur. Jan Bezuyen, beiaardconcert, Stadhuistoren, Vlissingen, 14.30 - 15.30 uur. Jeugdcircus Hogerop uit Goes, Openluchtoptreden, Geereplein 14 uur, Nieuwe Burg 15.30 uur. Middelburg. DINSDAG 28 AUGUSTUS Klaas. J. Mulder, orgelconcert. Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 29 AUGUSTUS Parabel, Poppentheater, Jan Klaassenspel en Roodkapje, Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk, Middelburg, 15 uur. In de Vlissingse discotheek Cosmo vrijdag 24 augustus dè Nederlandse muzikale verrassing van het jaar: B.B. Queen. Het op treden begint om 24 uur. B.B. Queen heet in het dagelijks leven Inge Severijns. De 22-jarige Amsterdamse verdiende haar sporen onder meer bij Say When, Grant Forsythe en Revelation Time. Met het spetterende num mer Blueshouse is ze definitief doorgebroken. VRIJDAG 24 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Hunt for the Red Oktober' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Total Recall' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'She Devil, 20 uur, 'Family Business' 22 uur. ZATERDAG 25 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Hunt for the Red October' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Gremlins 2' 19 uur, 'Pretty Wo man' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. Schut tershoftheater Middelburg, 'She Devil' 20 uur, 'Family Business' 22 uur. ZONDAG 26 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Hunt for the Red October' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pretty Woman' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Gremlins 2' 14 en 19 uur, 'Total Recall' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Total Recall' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Family Business' 20.30 uur. MAANDAG~27~AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Hunt for the Red October' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pretty Woman' 20 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 20 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Family Business' 20.30 uur. DINSDAG 28~AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Hunt for the Red October' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pretty Woman' 20 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 20 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Family Business' 20.30 uur. WOENSDAG 29 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Hunt for the Red October' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pretty Woman' 20 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 20 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'She Devil' 20.30 uur. DONDERDAG 30 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Hunt for the Red Ocktober' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pretty Woman' 20 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 20 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg. 'She Devil' 20.30 uur. Dit gevelschilderij van de Belgische kunstenaar Philippe Tonnard werd vorige week gestolen. Het schilderij, genaamd 'Stierengevecht', hing aan de gevel van het voormalige PZC-gebouw aan de Vlissingse Walstraat. Omdat het gestolen doek van tweeëneenhalf bij twee me ter deel uit maakt van een serie, is de kunstenaar zwaar gedupeerd. De Culturele Raad heeft dan ook een beloning uitgeloofd voor de tip die tot terugbezorging van het schilderij leidt. Informatie kan doorge geven worden aan de Culturele Raad of de Vlissingse gemeentepoli tie. Overigens zal de dief er niet rijk van worden: het schilderij heeft geen enkele handelswaarde. MARIEKERKE Gemeentehuis. (Raadzaal, Dorpssstraat 3). M.P. Nagel kerke. pentekeningen. Ma. t/m vr. 9 tot 16 uur. (t/m 24 augustus) MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-191 9), president Franklin De lano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1 884-1 962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Jo- han Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 1 7.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J. W. van Trirum, Dinge- mans, Rob de Haan, olieverfschilde rijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 1 7 uur, op afspraak. Holografiemuseum 'Dennis Gabor'. (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen-'t Zee paardje. (Vlasmarkt 7-9). Permanen te expositie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Tweede verdie ping: Watersport, tentoonstelling over waterrecreatie.(t/m 1 sep tember) Hal Met het potlood paraat, Geteken de impressies uit de periode 1939/1940.(t/m 1 september) Openingstijden Bilbiotheek. Zeeuws Museum. (Abdij 3). 'Royal Seed', Jan van Munster, sculpturen en brandmerken. Openingstijden Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, ma. van 13.30 tot 17 uur. (t/m 26 augustus) De Vleeshal. (Markt) 'Hommage aan Mondriaan' Ian Wallace,Ope ningstijden: Di. t/m za. 11 tot 1 7 uur. Zo. 13 tot I 7 uur. Eetcafé Dangeroe. (Vlasmarkt 39). Elisa Kuipers. Francois Ryckhals Mu seum. (Dam 71). "Terug in het ge boortehuis". "Beeldig" Juul Kortekaas, Objecten, zeefdrukken en beelden met een ziel.(t/m 24 au gustus) Openingstijden do. vr. za. van 13-17 uur. Rabobank. (Hal hoofdkantoor). Jac ques Willems, natuurfotografie. Ope ningstijden bank. (t/m 31 augustus) Amrobank. (Markt 7). Se/ektie van werk uit de kursussen van het M.I.K.V., tekenen/schilderen, kera miek, mode, weven, jeugdateliers, fotografie. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur, do. van 19 tot 20 uur. ÖOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum.(Duin- vlietweg 6) "Bonsai". "Amateur Beeldende Kunstenaars Openingstijden Za. t/m Ma. 13.30 tot 1 7 uur, Di. t/m Vr. 10 tot 1 7 uur. (t/m 31 au gustus) SEROOSKERKE Atelier Ida Picket en Bram Francke. (Oostkapelseweg 31olieverfschilde rijen Openingstijden ma. t/m vr. 10 tot 1 2 uur 1 6 tot 20 uur. VEERE Museum "De Schotse Huizen". "Twee Eeuwen Walcherse Dracht" tentoonstelling. Kees Weltevrede, olieverf en aquarel. Openingstijden Ma. 13 tot 1 7 uur. Di. t/m Za. 10 tot 17 uur.(t/m 25 augustus) Grote Kerk. Zomertentoonstelling 1990. Openingstijden zo. 14 - 17 uur, ma. t/m za. 10 tot 17 uur. Museum "De Vierschaar". Het leven op een middeleeuws kasteel, ten toonstelling. Sandenburgh, Ope ningstijden ma. t/m za. 11 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Zeeland Water land. Dagelijks te bezichtigen. Potterie S. (S. Oomstraat 1). Spreeuw potten tentoonstelling. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. ■VLISSINGEN Inguana. (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma. en do. van 14 tot 1 7.30 uur, Di., wo., vr. en za. van 10 tot 1 2.30 en van 14 tot 1 7.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Ju liana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Ster renkunde, Zeeuws Planetarium. Stedelijk Museum Vlissingen. (Bella mypark 19). "De collectie gegroe peerd", zes interpretaties op de collectie zoals deze de afgelopen honderd jaar is ontstaan. "De kunstkring Het Zuiden", Werken van G. Jacobs en tijdgenoten, (t/m 27 au gustus) "De oudheidkamer anno 1895". "Ons Genoegen 100 jaar jong". Openingstijden ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. za. en zo. van 13 tot 17 uur. Watertoren. Annemie van Kerckhoven en Danny De vos, hedendaagse kunst. Di. t/m zo. van II tot 1 7 uur.(t/m 25 augustus) Wa tertoren (Walstraat 58, Vlissingen). Philippe Tonnard. Grens gebieden, di t/m zo 11 tot 1 7 uur. Stedelijk Museum, Paviloen Mu- seumtuin 29, IJsprojecten ma t/m vr 10 tot 17 uur, za en zo 13 tot 1 7 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter 1a). Moniek Veas, schilde rijen en wand- mozaieken. dagelijks van 11 tot 1 7 uur. Muziek staat centraal tijdens de Expositie 'Ons Genoegen, 100 jaar jong'. Vrijdag 24 au gustus wordt deze ten toonstelling geopend en is in het Stedelijk Museum van Vlis singen nog te bezichtigen tot en met 30 september. Ook het museum zelf bestaat honderd jaar. „Dat kwam dus goed uit", aldus de heren M. Roelands en J.H. van de Buuse van de stichting tot viering 100 jarig bestaan koninkjlijke harmonie Ons Genoegen. Ze denken dat hun vereniging een heel bijzon dere tentoonstelling heeft sa mengesteld. Volgens beide heren bestaat de expositie niet uit saaie voorwer pen uit het grijze verleden. „Een harmonie maakt muziek. Dat moet je tonen", zeggen ze rond borstig. De tentoonstelling is ver deeld in vijf thema's. Elk thema belicht een periode. Bij elke perio de is ook bijpassende muziek te horen. Daardoor ontstaat een speelse presentatie, waarbij kij ken en luisteren hand in hand gaan. Bovendien kan de bezoeker zelf actief zijn. Het thema kiosk-muziek behan delt de periode waarin het harmonie-orkest haar bekendheid en functie ontleende aan het spe len in een kiosk of muziektent. Die stonden vroeger op de boule vard en op het Bellamypark. De functie van de harmonie is in de loop der tijden veranderd. Steeds meer kwam het fenomeen show' om de hoek kijken. In Vlissingen werd de Deltaband opgericht om aan het onderdeel show inhoud te geven. Streetparades en tap toes horen daar ook bij. Op de expositie honderd jaar Ons Genoegen staan ook instrumen ten waarop de bezoeker het eens kan proberen. Roelands en Van de Buuse hopen dat het op die expositie een bonte kakafonie wordt. „De mensen hoeven niet alleen te kijken. Ze mogen nou eens herrie maken in een mu seum". Poppentheater Parabel uit Koude- kerke begint woensdag 29 au gustus in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg aan het nieuwe seizoen. In de lopende poppenkast worden een oud- Hollands Jan Klaassenspel en het sprookje Roodkapje vertoond. De aanvang is om 15 uur. Na deze voorstelling verzorgt Pa rabel elke veertien dagen op woensdagmiddag een voorstel ling in de theaterzaal van de Zeeuwse Bibliotheek. In de maanden september en oktober is dat het Molukse sprookje 'De aap en de Goheba'. De aanvang is steeds om 15 uur. Reserverin gen via het poppentheater, 01185-2566. Carine Messer en Johan Jacobs: meer kamermuziek in Zeeland. In Zeeland wordt te weinig aan dacht besteed aan kamermuziek. Daar moet verandering in komen vindt de Stichting Vrienden Ka mermuziek Zeeland, die op initia tief van enige enthousiaste liefhebbers vorige maand werd opgericht. Door het organiseren van intieme kamermuziekconcer ten in één van de talrijke kerkjes of kleine theaters, die onze pro vincie rijk is, wil men meer be kendheid geven aan deze vorm van samen musiceren. Ook het op touw zetten van een jaarlijks terugkerend kamermuziekfestival staat op het verlanglijstje van de bestuursleden. „Onze provincie mist de uitstra ling die de aanwezigheid van een conservatorium of een symfonie orkest op zijn omgeving heeft", zegt de voorzitter van de kersver se stichting, vioolbouwer Johan Jacobs in zijn werkplaats in Mid delburg. „In Amsterdam bijvoor beeld zie je talrijke beroepsmusici, die naast hun or kest ook nog zitting hebben in kleine ensembles, trio's of kwar tetten. Wie hier aan de muziek school verbonden is, moet brood op de plank, woont soms zelfs buiten Zeeland en heeft of geen gelegenheid of geen puf om ook nog zelf met muziek naar buiten te treden", stelt Jacobs die zelf bewust in Zeeland is blijven wo nen vanwege het leefklimaat, maar daardoor wel met zijn in strumenten 'de boer op moet', zelfs naar het buitenland. „Ik heb een poging ondernomen om binnen de Middelburgse mu ziekschool mensen enthousiast te krijgen voor het uitvoeren van kamermuziek, maar vond daarbij weinig weerklank", vult Carine Messer, secretaris van de stich ting, jaren lang lid van het Zeeuws orkest en zelf hobodo cente aan. „Het financiële aspekt speelt daarbij ook een rol en daarom is een belangrijk doel van de stichting sponsors te vinden voor het organiseren van kamer muziekconcerten. Je kunt van beroepsmusici niet verwachten dat ze voor niets spelen, maar ze willen wel naar Zeeland komen omdat onze provincie zich uiter mate goed leent voor intieme concerten. Dat moeten weinig De series orgelconcerten in Zee land beginnen op hun einde te lo pen. In de Lutherse Kerk in Middelburg is er vrijdag 24 au gustus om 20.30 uur nog eentje van Mathieu Meys, in de Vlis singse Sint Jacobskerk vindt vrij dag 24 augustus om 12 uur het één na laatste marktconcert plaats en in de Nieuwe Kerk in Middelburg verzorgt Klaas J. Mulder dinsdag 28 augustus om 20 uur een slotconcert. Mathieu Meys is als dirigent van het Zeeuws Jeugdorkest geen onbekende. Daarnaast werd hij in 1983 provinciaal directeur van de Zeeuwse Muziekschool en trad hij regelmatig op als dirigent van verschillende koren en symfonie orkesten. In de Lutherse Kerk speelt hij onder meer de Taccati- na e fuga van E. Bronnemüller, de Suite du Sixième Ton van L. Chaumont en een Fantasia e Fu ga in A van J.S. Bach. Het orgel in de Sint Jacobskerk wordt vrijdag bespeelt door Iman de Zwarte. Zijn programma bestaat uit Toccata in C van J.S. Bach, 'Mache dich mein Geist bereit' van Karl G. Umbreit en een fantasie over psalm 33 van Cornelis de Wolf. De Zwarte is formele 'rondom-concerten' wor den, waar het publiek vlakbij kan zitten en waarbij de musici in een inleiding iets vertellen over de door hen te spelen muziek zegt mevrouw Messer. „Voor het eind van het jaar hopen we al twee concerten te kunnen organiseren, waarbij wij als ope ningsconcert een openbare uit voering van Zeeuwse musici in het hoofd hebben. Wij zijn al in contact met de provincie, Uit in Zeeland en directeuren van schouwburgen. Waarom zou de foyer van de Concertzaal niet weer voor intieme kamerconcer ten ter beschikking kunnen ko men"? Vol enthousiasme praten de bestuursleden over het eerste ka mermuziekfestival dat zij eind maart 1992 hopen te organise ren. Hierbij zijn zij al verzekerd van de medewerking van de be kende violist Christiaan Bor, die met zijn Reizend Muziekgezel schap na afloop van hun tournée door ons land, daar nog tien da gen Zeeland aan zouden willen vastknopen. Messer: „Het Mu ziekgezelschap speelt niet alleen prachtige goed begrijpelijke, com municatieve muziek, die door topmusici gebracht wordt, maar ook zijn de leden bereid tijdens dat verblijf in Zeealnd workshops en openbare lessen te houden, waardoor iedereen die houdt van kamermuziek mee kan doen: amateurs, beroepsmusici en vakstudenten. Wij zouden zo graag meer mensen in Zeeland willen laten kennismaken met de ze manier van muziek maken en daarom hopen wij dat de Stich ting heel veel sponsors zal kun nen vinden om alle plannen ook te kunnen uitvoeren", besluit de secretaris die van plan is zoveel mogelijk bedrijven in Zeeland per soonlijk te benaderen. Wie zich op wil geven als dona teur of sponsor, of inlichtingen wil inwinnen over de Stichting Vrienden Kamermuziek Zeeland, kan bellen naar Carine Messer, Singelstraat 15, Middelburg. Te lefoon 01180-16483. privé orgeldocent, cantor organist van de gereformeerde en de hervormde kerk in Koude- kerke, tweede organist van de Sint Jacobskerk en dirigent van enkele koren. Het programma van het slotcon cert in de Nieuwe Kerk bestaat traditioneel uit verzoeknummers. Klaas J. Mulder heeft een selec tie gemaakt uit de vele verzoeken die hem in het afgelopen seizoen ter ore kwamen. Zo speelt hij on der meer het Concerto no. 10 in D van G.F. Handel, de Marche uit Le Prohete van C. Meyerbeer, Choral III van C. Frank en een im provisatie. In het Schuttershoftheater in Middelburg draait deze week de film Family Business. De hoofd rollen van deze film worden door niemand minder dan Sean Con- nery, Dustin Hoffman en Mat thew Broderick voor rekening genomen. Een criminele inslag is duidelijk erfelijk, zo blijkt wel in Family Bu siness. Het leven van Jessy McGullen (Sean Connery) staat in het teken van diefstal en vechtpartijen. Zoon Vito (Dustin In de Grote Kerk van Veere vindt vrijdag 24 augustus het zo lang zamerhand traditionele zomer- concert van de Blue Jeans Big Band plaats. Het concert begint om 20 uur. Gastsolist is Harry Boer op vibrafoon. De Blue Jeans Big Band speelt in originele Big Band bezetting, of tewel met vijf trompetten, vier trombones, vijf saxofoons, drums, bas, gitaar en piano. De achttien musici spelen goed in het gehoor liggende oude beken de nummers en Zuidamerikaanse muziek. Het programma staat nooit van tevoren vast; de diri gent, Jack de Boo van Uijen be paalt ter plekke wat er gespeeld wordt. Gastsolist Harry Boer schafte zijn vibrafoon zo'n vijfentwintig jaar geleden aan. „Je kan het geloven of niet, binnen een half uur stond ik er achter, en het ging nog ook". Een natuurtalent dus, die nummers na één keer horen vrij wel perfect na kan spelen. „Na tuurlijk moet ik, als het al te technisch of gewoon moeilijk is, er best op studeren. Maar als ik het kan fluiten, dan kan ik het spelen ook. Het is een soort zes de zintuig. Je snapt het of niet. Goede autodidacte musici heb ben een onzichtbare telefoonlijn. Ze zijn als het ware met elkaar in muzikaal gesprek". Het soleren bij de Blue Jeans Big Band, waar bij hij onder meer 'Girl from Ipa- nema' en 'Sweet Georgia Brown' speelt, doet hij voornamelijk voor Zekatel, de Zeeuwse kabeltelevi sie maatschappij, besloot uit de huidige expositie van Hetty de Wette het kunst werk 'De net niet rozen' onder het personeel te verloten. Dat le verde zoveel reacties van het per soneel op, dat besloten werd om een tweede exemplaar, het schil de lol. Muziek is namelijk één van de belangrijkste dingen in z'n le ven. „En ik kan het spelen ge woon niet laten". derij 'Restconstructie' van Jon van de Riet eveneens beschik baar te stellen. Afgelopen maan dag werd de trekking verricht door W. Don, voorzitter Raad van Commisarissen Zekatel bv en R Stoter, directeur van het toe komstig Delta Nutsbedrijf. Hoffman) raakte al op jonge leef tijd bij de praktijken van pa be trokken, maar zei na een langdurig verblijf in de gevange nis de misdaad vaarwel. Zijn bril jante zoon Adam echter, voelt zich sterk aangetrokken tot het ruige leven van opa. Wanneer Adam via wetenschapper Jimmy Chiu de kans krijgt een giganti sche kraak op te zetten, schakelt hij zowel zijn vader als zijn opa in. Helaas speelt Jimmy Chiu een zeer smerig spelletje. Presidentcommissaris VZ. Don verricht de loting voor één van de schilderijen. De Blue Jeans Big Band (zonder ritme-sectie) met in het mid den vibrafonist Harry Boer. B.B. Queen.

de Faam | 1990 | | pagina 7