ii Commissies Wielerronde Verkeer Verkeer Verordening Bestemmingsplan HART- EN VAATZIEKTEN. GEMEENTE MIDDELBURG Week— Tafeltje Dekje Sinds begin jaren zeventig is er dankzij uw giften veel bereikt. Hart- en vaatziek ten zijn, vooral in de jongere leeftijds groepen, sterk teruggedrongen. Maar 60.000 slachtoffers per jaar zijn er nog steeds 60.000 te veel. De Hartstichting moet dus doorgaan in haar strijd. Maar is daarbij geheel afhan kelijk van giften van particulieren en bedrijven. Laat uw hart spreken. Giro 300. Bank 70.70.70.600 nederlandse hartstichting vrienden van de hartstichting DE FAAM tor het oog iran de Lange Jan «iiiiêin/iillUiiiiiiiiiiiHittiiliiiiiftiiiiKi i Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. O Erepenning Op woensdag 22 augustus wordt in het Middelburgse stadhuis een erepenning van de gemeente Mid delburg uitgereikt aan ir. H. Kla- renbeek ter gelegenheid van zijn afscheid als extern adviseur. Deze erepenning is ingesteld in 1958 en wordt slechts zelden uitgereikt als blijk van grote waardering en er kentelijkheid aan hen, die zich "jegens de gemeente Middelburg in hoge mate verdienstelijk heb ben gemaakt". Ir. H. Klarenbeek is architect en stedebouwkundige te Wagenin- gen. Vanaf 1957 heeft hij als ex tern adviseur in diverse commissies de restauratie en stadsvernieuwing van Middelburg begeleid. Tot vandaag was ir. Kla renbeek voorzitter van de Begelei dingscommissie Beschermd Stadsgezicht en de Monumenten commissie. Ruim dertig jaar heeft ir. Klaren beek met groot enthousiasme en op inspirerende wijze leiding ge geven aan de commissies, waarbij hij op uiterst creatieve wijze te genstrijdige belangen kon sa mensmeden tot een eigentijdse oplossing, die zowel recht deed aan maat en schaal van de histori sche binnenstad als aan de opvat tingen over moderne bouwtechnieken. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zie ken, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen., De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met num mer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dagen. Menu van 27 augustus 1990 tol en met 1 september 1990. maandag hamburger, appeltjes, pommes mignones dinsdag gesneden rundvlees, sperciebo- nen, aardappelen woensdag gehakt, andijvie, puree donderdag nasi goreng met saté vrijdag gebakken kabeljauw, worteltjes, aardappelen zaterdag grillsteak, groentemix, frites In de maanden augustus en sep tember worden de volgende com missievergaderingen gehouden: Bestuurscommissie Welzij nsac- commodaties, dinsdag 11 septem ber om 19.30 uur. Secr. mw. C. Manuputty (tel. 75465). Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 23 augustus en 13 september om 15.45 uur. Secr. mw. J. Cijsouw (tel. 75575). Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 29 augustus om 15.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek en 19 september om 16.00 uur. Secr. dhr. A.J. Wien (tel. 75560). Commissie Sociale Zaken, don derdag 13 september om 19.30 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel. 75431). Commissie Onderwijs, maandag 27 augustus en 17 september om 16.00 uur. Secr. dhr. H. Groesser (tel. 75483). Commissie Gemeentewerken, maandag 27 augustus en 17 sep tember om 19.30 uur. Secr. dhr. P.M. Meeusen (tel. 75425). Commissie Financiële Zaken, maandag 27 augustus om 19.30 uur en dinsdag 28 augustus en 18 september om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. Braam (tel. 75533). Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, dinsdag 28 augustus en 18 september om 19.30 uur. Secr. tel. 75422. Commissie Economische Zaken, dinsdag 28 augustus om 19.30 uur. Secr. mw. E. Klooster (tel. 75449). Commissie Verkeer, woensdag 29 augustus om 19.30 uur. Secr. mw. A.C. Beije (tel. 75433). Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 13 septem ber om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (tel. 75431). Commissie Volksgezondheid, donderdag 20 september om 16.15 uur. Secr. dhr. M.C. Westveer (tel. 75565). Commissie Openbare Orde en Veiligheid, maandag 27 augustus om 16.00 uur. Secr. dhr. J.J. v.d. Meijden (tel. 75430). Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. Op zaterdag 25 augustus wordt de jaarlijkse Wielerronde van Dau- wendaele gehouden. De bewoners van de straten waar de Wielerron de doorheen komt, worden ver zocht tijdig hun auto's te verwijderen, ook uit de parkeer havens. Hel parcours wordt tus sen 13.30 uur en 18.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Het betreft hier de volgende stralen: Kruitmolenlaan (start en finish), Rusthofstraat, KriekenhoJstraat, Torenhofstraat, Roozenburglaan, Wijdaudwarsstraat 11, Wij- dauslraal en Vluchtenburgstraat. Speciaal verzoek aan de bewoners van de Kruitmolenlaan, die tussen cle Vluchtenburgstraat en de Zwerfruststraat wonen: graag de auto's al vóór 10.30 uur verwijde ren, zodat men met het opbouwen bij de jury wagen kan beginnen. Het Wielercomité dankt de bewo ners bij voorbaat voor hun mede werking. Burgemeester en wethouders hebben besloten tot aanpassing van een aantal verkeersmaatregelen in de Gravenstraat. Voor het gedeelte van de Gravenstraat tussen de Zusterstraat en de Markt komt het erop neer, dat een formeel verkeersbesluit is ge nomen voor de in de praktijk reeds een aantal jaren bestaande situatie. Op straat zal dus niets veranderen. Het gaat hierbij om de volgende maatregelen: 1. opheffing van de geslotenverklaring van het gedeelte tussen de Zusterstraat en de Markt in de richting van de Markt voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers; 2. opheffing van de laad- en loshaven van maandag t/m vrijdag van 08.00 uur tot 18.00 uur voor het perceel Gravenstraat 2/4 insclusief denaast dit perceel gelegen uitrit over een afstand van 18 meter; 3. opheffing van de fietsstrook aan de oostelijke zijde van de Gravenstraat tussen de Zusterstraat en de Markt; 4. geslotenverklaring van het gedeelte tussen de Zusterstraat en de Markt voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers, in de richting van de Zusterstraat bovendien met uitzondering van bedienend verkeer tot 12.00 uur. Voor het gedeelte van de Gravenstraat tussen de Varkensmarkt en de Zusterstraat zijn enkele nieuwe verkeersmaatregelen ge nomen, te weten: a. het verbod stil te staan aan de westelijke zijde van de Gra venstraat tussen het Kerspel en de Zusterstraat, is vervangen door een parkeerverbod (gele streep); b. de laad- en loshaven van maandag t/m vrijdag van 08.00 uur tot 18.00 uur aan de oostelijke zijde van de Gravenstraat tussen de panden 61 en 65, is vervangen door een parkeerverbod (gele streep); c. er is een parkeerverbod (gele streep) ingesteld aan de oostelij ke zijde, tussen de Zusterstraat en het eerste parkeervak met een parkeermeter. De bij punt a t/m c genoemde aanpassingen zullen binnenkort worden uitgevoerd. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een voor het perceel Jacob Catsstraat 21 aange duid parkeervak, behalve voor de invalide waarvoor de parkeer plaats is bestemd. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van de Touwbaan aangeduid parkeervak, gelegen nabij het pand Touwbaan 69, behalve voor de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Burgemeester en wethouders hebben besloten voor het gedeel te van de Oosterscheldestraat tussen de Grevelingenstraat en de Nieuwe Vlissingseweg, de volgende verkeersmaatregelen te nemen. a. Er is een maximumsnelheid van 30 km per uur vastgesteld; b. Het parkeerverbod voor de westelijke en noord-westelijke zijde (d.i. de zijde van de woningen met een even nummer), dat gold over de gehele lengte van de straat tussen de zuidelijke aanslui ting met de Arnelaan en de Nieuwe Vlissingseweg, is vervangen door een parkeerverbod voor een aantal kleinere gedeelten van de straat. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden, als regel onder betaling van f 150,- aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW MIDDELBURG. Het volledige ver keersbesluit ligt bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK MIDDELBURG ter inzage". Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat bij besluit van de raad van die gemeente van 23 april 1990 is vastgesteld de Verordening tot wijziging van de Al gemene Politieverordening Middelburg (21e wijziging). Deze wijziging betreft onder meer: - de overbrenging van de voorschriften betreffende de parkee- rexcessen naar een nieuw hoofdstuk; - het aanpassen van de geluidhinderbepalingen; - aanpassingen van redactionele aard. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij brieven van 25 juni 1990 en 17 juli 1990 bericht van ontvangst verzonden en voor zover betreft de bepalingen met betrekking tot de geluidhinder goedkeuring verleend. Voornoemde wijziging van de Algemene Politieverordening treedt in werking op 1 september 1990. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Klarenbeek III voor het plaatsen van een voliè re op het perceel Trix Terwindtstraat 53. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 24 augustus 1990 ge durende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schrifte lijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. 60.000 SLACHTOFFERS PER JAAR. HOE LANG NOG? Sophialaan 10,2514 JR 's-Gravenhage.

de Faam | 1990 | | pagina 5