Jazzklanken van 'hoog' uit de lucht De Pilaster: grenen meubelen rietwerk en houten speelgoed I DOE HET Z El .F Loodgieter Installatiebedrijf Rudi Moens naar groter pand Vrouw en techniek meer perspectief Foto Video Kees de Grave kiest voor één zaak in Oost-Souburg Hamburger Clown op zoek naar Zeeland Cursussen in Zeeland Zitbank voor tuin of patio Tot 1 januari diploma's op 1991 rijkskosten Antiekbeurs in Vlissingen Gratis veiligheidscontrole bij Garage Van Oorschot Nieuw woonconsumen tenblad Ziezow Opening Kleine en Oude Markt Cursus milieu beleid en het bedrijfsleven Wereldrecordgeld voor Vijvervreugd Symposium over de student in 1990 Politic! Brandweer!' Ambulance Bel snel 06-11. Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 ALIMENTATIE EN BELASTING Woensdag 22 augustus 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER UIT HET ZAKENHART Lichtvoetige jazzklanken uit de lucht. in het kader van de actviteiten die Bijou Lederwaren in Middel burg ter gelegenheid van haar vijftig jarig bestaan dit jaar orga niseert, speelde er afgelopen za terdag een band boven op de luifel van de zaak aan de Lange Delft, hoek Segeerstraat. Cham- pain Charley, een groep Zeeuwse muzikanten, die bij bepaalde ge legenheden gezamenlijk op treedt, trok heel wat bekijks bij het winkelende publiek. Het over dekte terrasje voor de winkel vormde daarbij een goede be schutting tegen de zacht mieze- rende regen. Onder het genot van een kop koffie en een kleine snack, die door de zaak werden aangeboden, luisterde menigeen enige tijd naar de lichtvoetige jazzklanken van 'hoog' uit de lucht. „Dit keer hebben we wel stutten onder de luifel geplaatst", vertelt eigenaar-bedrijfsleider Janrien Slinger. „Toen er vorige keer een band van twaalf man op stond ging het dakje angstwekkend heen en weer. Omdat ons jubi- Burgemeester Jaap van der Doef opent vrijdag 31 augustus om 11.30 uur de vernieuwde Kleine- en Oude Markt in Vlissingen. De opening wordt vrijdag 31 augus tus en zaterdag 1 september met verschillende festiviteiten rond om dit deel van de Vlissingse bin nenstad gevierd. Op de Oude Markt wordt twee dagen lang een oude ambachten markt gehouden. Clowns verma ken de kleintjes met ballonnen en een poppenkast en een deel van de Walstraat wordt omgetoverd tot terras. Straatartieste Tine van Kooten treedt twee dagen lang op voor het winkelend publiek. Hapjes en drankjes staan klaar voor de passanten, die bovendien verrast kunnen worden met een surprise-envelop. Vrijdag is er op de Kleine Markt van 16 tot 21 uur livemuziek. Een Engelse scouting-band verzorgt de muzi kale omlijsting op de Oude Markt. Zaterdag is er op beide Markten van 13 tot 17 uur live muziek te horen. leum eigenlijk in de braderieweek viel, waarin er hier toch al zoveel te doen is, kozen wij voor activi teiten verspreid over het jaar. In het voorjaar was dat een clown, nu de jazzband, in september een optreden van Korps Juliana en met Sinterklaas hebben wij ook nog iets in petto". Kees en Bets de Grave hebben met hun foto- en videozaak defi nitief voor Oost-Souburg geko zen. Daar werd de zaak met bijna tachtig vierkante meters uitge breid, maar de winkel aan de Walstraat in Vlissingen moest daarvoor wijken en werd van de hand gedaan. De druk van twee winkels werd te groot en voor de toekomst ziet het ondernemers echtpaar de meeste mogelijkhe den in Oost-Souburg. „Hoewel Vlissingen nu behoorlijk op de schop gaat, verwachten wij dat het nog wel een aantal ja ren zal duren voordat de Walstraat uit de troep is", zegt Kees de Grave in zijn verbouwde zaak in Oost-Souburg. „Wij moesten een keuze doen en dat is de Kanaalstraat hier geworden, waar wij ook al een grote klandi zie hadden opgebouwd. Met de verbouwing hebben wij er een één-uur-foto service bijgekregen, is het assortiment ondermeer met videocamera's uitgebreid, en wordt er hard gewerkt aan een nieuwe doka en een magazijn". Kees en Bets de Grave kozen voor Oost-Souburg. Ook in verrekijkers zegt De Grave, die sinds 1964 in de fotobranche zit, die door zijn vader werd be gonnen, zeer goed gesorteerd te zijn. Bets de Grave aan, die samen met filiaalchef Piet Stroo ook re gelmatig in de zaak te vinden is. „Vanaf eind augustus kunnen de klanten profiteren van speciale openingsaanbiedingen", vult „Onze openingstijden zijn nu ook verruimd, want zowel maandag middag als op de koopavond kunnen de klanten bij ons te recht. Bovendien blijven wij tus sen de middag gewoon open". Foto Video Kees de Grave, Ka naalstraat 67 Oost-Souburg, te lefoon 01184-61762. De Kamer van Koophandel ver zorgt op dinsdag 11 september een seminar over de financiële en juridische gevolgen van de veran derende milieumaatregelen voor de onderneming. De bijeenkomst vindt plaats in Hotel Arneville in Middelburg. Volgens de Kamer is de praktijk het vaak dat de gemeentelijke overheid maatregelen oplegt en controleert. Daarom heeft de Ka mer de verantwoordelijke wet houders Milieuzaken van de gemeenten Middelburg en Vlis singen uitgenodigd om hun mi lieubeleid voor de toekomst uiteen te zetten. De Accoun tantsgroep Cooper Lybrand Dij ker van Dien zullen de juridische en financiële aspecten behande len. Verschillende onderwerpen die behandelt worden zijn onder meer, het voorkomen en verwij deren van afval, hoe ver mag de overheid gaan met de milieu- eisen en de kosten die daar dan aan verbonden zijn, hoe milieu schade en aansprakelijkheid te voorkomen, schadevergoeding door de overheid bij aanscher ping van de milieu-eisen, het fi nancieren van milieumaatregelen, hoe spreidt en drukt een bedrijf de milieukosten. Voor informatie: 01180-35536 Aan de Walstraat in Vlissingen werd alweer een nieuwe zaak ge opend. Vanwege de twee kleine pilaartjes aan de gevel van het gerenoveerde pand, kozen de eigenaren Frans en Anneke de Bruijn voor de naam Pilaster. In de winkel, die geheel zelf met be hulp van vrienden werd opge knapt, worden grenen meubelen, rietwerk, luxe cadeauartikelen en houten speelgoed verkocht. Een winkeltje zoals er nog niet was in Vlissingen. Zo omschrij ven de nieuwe eigenaren hun zaak, die zij mettertijd nog met andere artikelen willen uitbrei den. Voorlopig staat Anneke de Bruijn er alleen voor, want haar man wil zijn melkwijk pas opge ven als zij er beiden zeker van zijn dat de winkel bij het publiek in de smaak valt en ook rendabel blijkt te zijn. „Het is voor mij nog alle maal nieuw, maar de eerste reac ties na de opening vorige maand zijn zeer positief", vertelt de on- Jaap Sinke en Jean Vroomen, de uit Vlissingen afkomstige werel drecordhouders midgetgolf, over handigen vrijdag 24 augustus om 19 uur het door hen bij elkaar gebrachte sponsorgeld aan Vij vervreugd. De twee hebben on langs het wereld-uur-record midgetgolf verbroken en hebben met deze 'wereldprestatie' het Guiness Book of Records ge haald. Met deze actie is behoor lijk wat sponsorgeld bij elkaar gebracht. Van het geld worden trainingspakken en tassen voor de bewoners van Vijvervreugd aangeschaft. Deze stevige bank kunt u gemakkelijk zelf maken met behulp van de duidelijke Karweipost tekening. De afgebeelde bank is 180 cm lang. U kunt de lengte echter aanpassen aan uw behoefte door het aantal dragers aan te passen bij de gewenste banklengte. Met twee dragers hebt u al een leuke stoel zodat u met deze ene bouwtekening een kompleet tuinameublement kunt maken. De tekening kunt u bestel len door f 10,75 over te maken op postrekening 3567600 van Kar weipost, Vleuten, onder vermelding van bestelnr. 749 F/VI. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u hem per omgaande toe gestuurd. Bent u geïnteresseerd in tekeningen van andere tuinartikelen? Bestel dan de Karweipost katalogus döor f 10,— over te maken op bo venstaand rekening nr. onder vermelding van kat. Wij hebben een kompleet assortiment tekeningen van tuinmeubels, barbecues, tuin molens, vogelhuisjes, carports etc. zodat u er zeker iets van uw ga ding bij zult vinden. Bel voor nadere informatie 03407 - 3855 van ma. t/m vr. 's ochtends tussen 9 h en 12 h. Anneke de Bruijn in haar nieuwe winkel aan de Walstraat. demeemster enthousiast. De Pi laster heeft in Vlissingen de alleen- verkoop van Crabtree and Evelyn produkten. Een assorti ment kleine cadeauartikelen, waaronder zeep en heerlijk geu rend badzout, die zeer goed aan blijken te slaan bij het publiek. De Pilaster, Walstraat 48 in Vlis singen telefoon 01184-15167, is dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 17 uur. Ook op de vrijdagse koopavond kan men er terecht. Het instituut Vakonderwijs is één van de 120 niet gesubsidieerde, maar wel door de minister van Onderwijs en Wetenschappen er kende instellingen in Nederland. Daarom is het voor cursisten mo gelijk gehele of gedeeltelijke ver goeding van cursuskosten, examengeld en reiskosten te ver krijgen. Dit op grond van onder andere de regeling Tegemoetko ming Studiekosten vanaf 21 jaar. Er is besloten door de regering deze regeling af te schaffen per 1 januari 1991. Dit is bekend ge maakt na afloop van de vergade ring van de ministerraad van vrijdag 22 juni 1990. Voor deeltijdstuderenden en cur sisten die voor 1 januari 1991 met een studie beginnen, is een overgangsmaatregel getroffen. Over ruimtegebrek hoeft Rudi Moens uit Middelburg niet meer te klagen. Onlangs verhuisde zijn loodgieter-installatiebedrijf van de Abeelseweg naar de Nieuwe Vlissingse weg, waardoor hij zo wel privé als zakelijk over veel meer ruimte kan beschikken. Waar eens een oude timmer manswerkplaats was gesitueerd op de benedenverdieping van het aangekochte pand, staan nu de werkbanken en andere gereed schappen van het loodgietersbe- drijf. Terwijl boven voor het zakelijke en administratieve ge deelte een ruim kantoor werd in gericht. In het acht jaar oude bedrijf van Moens werken mo menteel vijf mensen, waaronder zijn vriendin Mirjam Brockotter, die de boekhouding voor haar re kening neemt. „Ons wonen en werken is nu ge scheiden en dat geeft veel meer privacy", vertelt de jonge lood gieter die op de Abeelseweg is blijven wonen. „Na de verhuizing naar hier zijn wij ons ook gaan richten op airconditioning. Door De Hogeschool Zeeland begint woensdag 29 augustus met de integratie van de HTS en het HLO tot de sector HTS/HLO of.TLO. Dat gebeurt onder meer met een symposium in Hotel Britannia in Vlissingen. Het thema van het symposium is de student in 1990. Voor het onderdeel HTS/HLO is het ook het begin van van een onderwijs-innovatieproject. Dit is gericht op de het in modules ver delen van de leerstof zodat de studenten een beter overzicht van de te per jaar behandelen leerstof krijgen. Sprekers op het symposium zijn F.J.H. Mertens, directeur directie beleidsinstru mentarium van Onderwijs en We tenschappen, H. de Rooy, studentendekaan Hogeschool Ys- selland en JP. Reinhoudt, hoofd Industrial Consultancy Team Phi lips. Het symposium is voor een beperkt aantal belangstellenden toegankelijk. Voor meer informa tie: 01184-89242. Moe/is- Rudi Moens en Mirjam Brockotter voor hun nieuwe pand in Middelburg de grote hitte van deze zomer kwam daar steeds meer vraag naar en om ons bedrijf meer draagkracht te geven en ons te onderscheiden van anderen, wil len wij die branche erbij nemen". Kinderen wachtten vorige week woensdag meer dan een uur in het McDonald's restaurant in Middelburg op de komst van clown Ronald Mc Donald. Maar toen hij uiteindelijk om half twee arriveerde en berouwvol bekende moeite te hebben gehad met het vinden van Middelburg, vergaven de aanwezigen hem dat onmid dellijk. Met zijn grappen en goocheltrucs wist hij de kinderen uit Zeeland en van daarbuiten op deze win derige vakantiedag een paar op windende uurtjes te bezorgen. Dat zij daarbij de clown steeds moesten helpen met het uitspre ken van de naam van de Zeeuw se hoofdstad, omdat hij die maar niet kon onthouden, wekte alleen maar grote hilariteit in het ham burgerrestaurant. Ronald Mc Donald in Middelburg. Zij kunnen nog voor het gehele studiejaar 1990-1991 een tege moetkoming krijgen. Alleen als de aanvraag van de studerende voor 1 januari 1991 is aange vraagd. De hoogte van de tegemoetko ming is afhankelijk van het eigen inkomen en dat van de partner. Iemand met een inkomen op bijstandsniveau komt in aanmer king voor maximale tegemoetko ming. Ook voor werkzoekenden die zich willen bijscholen en her- intedende vrouwen is de regeling van toepassing. De voorwaarden die eraan verbonden zijn om in aanmerking te komen zijn 21 jaar of ouder, niet in aanmerking komen voor studiefinanciering 18-plus en bij een erkende onder wijsinstelling de opleiding volgen. Het instituut Vakonderwijs start in de week van 10 tot 16 septem ber weer de horeca-avondcursus in café restaurant De Blauwe Haan in Middelburg en in café Flora in Goes. De cursussen die aangeboden worden zijn vakbe kwaamheid cafébedrijf, handels kennis horecabedrijf en vakbekwaamheid restaurantbe drijf. De opleiding is voor een ieder toegankelijk want voorop leiding is niet noodzakelijk. Er zijn diapresentaties en ingebouwde repetitie-elementen tijdens de cursusbijeenkomsten. Aan de hand van meer dan duizend meerkeuzevragen en een proef- examen weet de cursist hoe zijn of haar studievorderingen zijn. Aan het eind van de opleiding is er een excursie naar een brouwe rij. De opleiding kan ook schrifte lijk gevolgd worden. Het Instituut Vakonderwijs geeft al meer dan dertig jaar lessen en het sla gingspercentage ligt ruim boven het landelijk gemiddelde. Voor in formatie: 040-425526 of 04750-15440. In het Strandhotel in Vlissingen wordt vrijdag 24, zaterdag 25, en zondag 26 augustus een an tiekbeurs gehouden. Er is een tiental antiquairs uit het hele land aanwezig. Naast klein antiek worden ook meubelstukken te koop aangebo den. Bij antiquair C. J. Vromans uit Vlissingen kunnen vrijblijvend eigen spulletjes worden ge taxeerd. Vromans Antiek organi seert al vijf jaar antiekbeurzen in Vlissingen. De openingstijden van de antiek- en curiosa beurs zijn vrijdag van 16 tot 21 uur, za terdag van 11 tot 21 uur en zon dag van 11 tot 17 uur. I0KS1EKS Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Een scheiding doet veel verande ren. Ook op het gebied van de belastingen. Uw belastingvrije bedrag bijvoorbeeld. Dat kan van wege een scheiding veranderen, omdat U in een andere tarief groep komt en voor andere toeslagen in aanmerking komt. Zo zijn er wel meer dingen waar mee U rekening moet houden. Wanneer beschouwt de belastin ginspectie U als gescheiden? Dat is al vanaf het moment dat U duurzaam gescheiden gaat leven. Vaak is dat nog voor de feitelijke echtscheiding of scheiding van tafel en bed. Bij een scheiding is meestal spra ke van alimentatie. Om te begin nen moeten we alimentatie voor de "ex" en die voor de kinderen goed van elkaar onderscheiden. Alimentatie die U voor de kinde ren ontvangt, geldt niet als inko men en is niet belast. Het geld dat U voor uzelf ontvangt is dat juist wel! Andersom gezien: Alimentatie die U voor kinderen betaalt is niet direct aftrekbaar; het geld voor uw "ex" wel. Indirect is het -soms mogelijk om het onderhoud van kinderen onder buitengewo ne lasten af te trekken. Opgepast met alimentatie in na tural Vaak spreken ex- echtgenoten, in plaats van ali mentatie, iets anders met elkaar af. Bijvoorbeeld dat de een de auto of het huis mag blijven ge bruiken, terwijl de ander de kosten voor rekening blijft ne men. Voor de inkomstenbelasting zijn dit evengoed vormen van ali mentatie. En dus vormen van be lastbaar inkomen, respectievelijk aftrekbare uitgaven. Voor meer informatie hierover, of over onze spreekuurtijden, kunt U bovenstaande telefoonnum mers bellen. De Koni-car waarin kinderen mogen zitten tijdens de testda- gen voor een gratis foto. Garage Van Oorschot aan de Dr. Stavermanstraat in Vlissingen stelt automobilisten tussen 28 en 31 augustus in de gelegen heid gratis een veiligheidscontro le te laten doen. „We zijn als enige in Vlissingen een erkend Koni service center", meldt Guus van Oorschot. Ze willen daarom op feestelijke wijze deze betite ling onder de aandacht van het publiek brengen. Voor deze dagen beschikt Van Oorschot over een Koni-testbank. Ook de verlichting wordt gratis gecontroleerd alsook de banden, de remvloeistof, de accu, de rui- tenwisserbladen en de uit laatgassen). Wie zijn of haar auto bij Van Oor schot laat nakijken krijgt boven dien nog een attentie. De kinderen worden eveneens niet vergeten. Die mogen gratis in de Koni-car voor een foto, ook die is gratis. Zeeland is vanaf 1 september 1990 een tijdschrift rijker. Onder de titel Ziezow verschijnt de nieuwe uitgave dat vooral gericht is op de woonconsument. Het zal een keer per kwartaal ver schijnen. Ziezow is een uitgave van de stichting Zeeuws Over legplatform voor Woonconsumenten. Dat is een samenwerkingsverband van organisaties in Zeeland op het ge bied van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. Deelnemende organisaties zijn bijvoorbeeld, vrouwenadvies- commisies, ouderenbonden en plaatselijke huurdersverenigin gen. Het blad is bedoeld voor iedereen die met volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieu te maken heeft. In de eerste uitgave van het blad Ziezow wordt het onderzoek van de ZOW naar de verscherping van huursubsidie regels en de scheef groei in de huursector geplubliceerd. CURSUS VROUW EN TECHNIEK Vrouw en wferk in Zeeland begint op maandag 24 september in sa menwerking met het arbeidsbu reau en Centraal Bureau Beroepsoriëntatie Zeeland in Middelburg een twaalfweekse oriëntatiecursus voor vrouwen die geïntereseerd zijn in een tech nisch beroep. Er is een informa tiemiddag op maandag 17 september. Het wordt in het Cen trum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening aan het Papis- land in Middelburg gegeven. Doel van de opleiding is, vrouwen ver trouwd te maken met de moge lijkheden van een aantal technische beroepen en opleidin gen. De cursus is niet alleen be doeld voor jongere vrouwen. Ook zij die door zorg voor opgroeien de kinderen een tijdlang niet bui tenshuis hebben gewerkt kunnen deelnemen. De organiserende instanties wij zen in hun wervingsmateriaal op een bijzonder sterke vertegen woordiging van de technische beroepen op de Zeeuwse ar beidsmarkt. In deze sector zal binnen afzienbare tijd perspectief op een baan ontstaan. Meer dan in de traditionele 'vrouwenberoe pen. De vakken die tijdens de cursus worden behandeld zijn bankwer- ken, procestechniek, lassen, plaatwerken, konstruktiebank- werken, installatietechniek, materialen- en gereedsschaps- kennis en vaktekenen. Deel neemsters oefenen zich, door het maken van kleine werkstukken, in het omgaan met zowel hand als machinale gereedschappen. Verder staan excursies naar be drijven in de regio op het pro gramma. Ook is er een wekelijkse thema-onderdeel waarin aan dacht wordt besteed aan een aantal specifieke onderwerpen die verband houden met de com binatie baan, gezin en huishou den. Voor deelname aan de opleiding zijn geen concrete beroepsplan nen nodig. Na deze oriëntatiecur sus zijn er diverse mogelijkheden voor een gerichte beroepsoplei ding. De cursus vrouw en tech niek is kosteloos en kan over het algemeen worden gevolgd met behoud van uitkering. Er is een fi nanciële regeling mogelijk voor kinderopvang en reiskosten. Voor informatie: 01180-37555.

de Faam | 1990 | | pagina 13