Facetten van emancipatie Kadastrale atlas A. v. STRIEN Als Groeneveld met 1-uurservice komt kunt u de klok erop gelijk zetten. Gun uw ogen Groeneveld WOV-advies ter inzage Het werkend trekpaard vergunningen m t chemicals D Provinciale staten wordt voorgesteld de beleidsnota vrouwen- emancipatiefacetbeleid deel II vast te stellen. De nota komt aan de orde in de vergadering van 21 september. Ook in alle statencommissies wordt zij besproken. Sociale veiligheid provinciale griffie Wij gaan met vakantie van 23 juli tot en met 13 augustus '90 SLAGERIJ Wagen aarstraat 9 - Middelburg UNIEK!! 12-lamps ZONNEHEMEL NU f 10,- per week (36 mnd. x 45,-) iVf, Af O O O Voor iedereen die niet van wachten houdt, heeft Groeneveld deze zomer heel prettig nieuws. Want als u in de maanden juli. augustus of september bij ons binnenloopt voor een nieuwe bril, ligt-ie een uurtje later al voor u klaar. Geslepen en wel. Alle enkelvoudige glazen. Deze supersnelle service geldt voor alle enkel voudige glazen met een sterkte van -4 tot +4, cylinder 1. Dus of u nou ontspiegeld glas neemt, of ontspiegeld kunststof met een hardings laag, binnen een uur staat uw nieuwe bril op uw neus. Alleen bij dubbelfocus en multifocale glazen komt meer kijken dan we in een enkel uur kunnen doen. Dus daarvoor zult u iets meer klementie met ons moeten hebben. 1 uur werk, 1 jaar garantie. Onze 1-uurservice kost u natuurlijk geen cent extra. Sterker nog, u krijgt supe rieure Rodenstock glazen en een vol jaar garantie. En ook al houden we de klok heel goed in de gaten, voor het opmeten van uw ogen nemen GRÖENËVELD we als vanouds rustig de tijd. o p r 1 c i e n s 55jaar Woensdag 18 juli 1990 A B I) I J In het provinciaal informatie centrum ligt ter inzage het toet singsadvies milieu-effectrap portage Westerschelde oever verbinding (MER-WOV). Vorige maand heeft de commis sie voor de milieu-effectrappor tage het advies uitgebracht aan gedeputeerde staten. Het dagelijks bestuur van de provincie wordt in overweging gegeven het tracé Borssele- Hoofdplaat (tracé 2) alsnog te toetsen aan de andere mogelij ke verbindingen. In de eerste, beperkte inspraak ronde is het tracé meegewogen en vervolgens te duur bevonden. Hoewel dat ook wordt aange geven in de tracénota/milieu effectrapportage WOV vindt de commissie, dat de milieubelan gen van de Zak van Zuid-Beve land en de samenhang tussen de Zak en de Westerschelde een nadere uitwerking en vergelij king met de andere tracés recht- vaarigen. Uit de reacties is de commissie gebleken, dat nogal wat insprekers het jammer von den, dat de verbinding Borssele- Hoofdplaat niet meer bespreek baar was. De commissie geeft aan, dat als milieu-vriendelijkst alternatief de geboorde tunnel wel eens hoge ogen zou kunnen gooien. In de tracénota/milieu-effectrapporta ge is een WOV Kruiningen-Perk- polder het milieuvriendelijkst be vonden. Bij dat tracé blijft het veer Vlissingen-Breskens ge handhaafd, zij het mogelijk van beperktere opzet. Als nu een geboorde, enkel- baans tunnel ter hoogte van Kruiningen-Perkpolder wordt gemaakt en op termijn, als het verkeersaanbod daartoe aanlei ding geeft, zo'n zelfde tunnel tussen Vlissingen en Breskens, wordt volgens de commissie het milieu het beste gediend. Er hoeven geen nieuwe wegen te worden aangelegd, want de vaste oeververbinding sluit aan op het huidige wegennet, er zijn geen omrij-kilometers, aantas ting van de natuur- en milieu waarden in de Zak van Zuid- Beveland blijft achterwege, iso latie van oostelijk of westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is niet aan de orde, het buitendijkse gebied in de Westerschelde blijft ongemoeid en de scheep vaart wordt niet belemmerd. Ook voor de uiteindelijke begren zing van de grote landschappelij ke eenheid (GLE) in de Zak van Zuid-Beveland is het, volgens de commissie, van belang dat het tracé Borssele-Hoofdplaat en dat van de geboorde tunnel worden afgezet tegen de middentracés en de brug-tunnelvariant Krui ningen-Perkpolder. Behalve in het provinciaal infor matiecentrum is het advies van de commissie voor de milieu effectrapportage in te zien bij de openbare bibliotheken in Zee land. De gemeentebesturen heb ben het advies ook toegestuurd gekregen. Ook in de gemeente huizen kan men dus terecht, hoewel de nota daar niet offi cieel ter visie ligt. MÊ De stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland krijgt vijfduizend gul den subsidie van de provincie. De stichting is in 1988 opgericht. Behalve het levend houden van het gebruik van trekpaarden in de eigen regio heeft de stichting zich ten doel gesteld de kennis en technieken van het werken met trekpaarden over te dragen aan ontwikkelingslanden. Door bemiddeling van de stichting hebben vorig jaar 36 mensen sta ge gelopen bij Zeeuwse trekpaardenbedrijven. Onder de stagiairs en stagiaires waren studenten biologisch-dynamische landbouw, stu denten van de landbouw hogeschool Wageningen (afdeling tropi sche landbouw-techniek) en ontwikkelingswerkers. Ook werd medewerking verleend aan landelijke en internationale cursussen. De stichting brengt adviezen uit aan mensen, die in ontwikke lingslanden werken of zich daarop voorbereiden. Voor een project in Senegal werd raad gegeven over het aanspan nen van ezels en paarden en het maken van gareeltuigen. De leider van het project heeft in Zeeland stage gelopen. Dia's die tijdens de stage zijn gemaakt, heeft hij als voorlichtingsmateriaal mee naar huis genomen. Ter versterking van het historisch cultuurbesef in Zeeland zijn open dagen georganiseerd met demonstraties in het landbouwwerk met trekpaarden. De vijfduizend gulden, die Het Werkend Trekpaard van de provincie krijgt is ter ondersteuning van alle activiteiten. WM DE FAAM - DE VLISSINGER I EUWS Vorig jaar is de nota in de in spraak gebracht. In totaal kwa men daar 24 reacties op van (vrouwen)organisaties, gemeen ten en particulieren. Tijdens drie inspraakbijeenkomsten - in Ter- neuzen, Goes en Middelburg - werd eveneens op de nota ge reageerd. De reacties zijn opge nomen in de nota met daarnaast de antwoorden van gedeputeer de staten. Teneur van de nota is, dat op alle gebieden (facetten) van beleid, waarop de provincie actief is, aandacht wordt besteed aan emancipatie. Al in het eerste deel van de nota wordt aangege ven, dat mannen en vrouwen zo veel mogelijk naar evenredigheid vertegenwoordigd moeten zijn in besturen. Ook de kinder opvang is in deel 1 van de nota behandeld. Deel 2 richt zich op economie en arbeidsmarkt, het welzijns beleid met onder meer onder wijs, volksgezondheid, kunsten en jeugd- en jongerenwerk, ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer, recreatie, voorlichting en inspraak en personeelszaken van de provincie als werkgever. In het hoofdstuk ruimtelijke or dening wordt voorgesteld een fonds sociale veiligheid in te stellen. Uit het fonds kunnen bijdragen worden verstrekt aan de Zeeuwse gemeenten. Het zijn namelijk de gemeentebesturen, die via hun bestemmingsplan nen het gevoel voor veiligheid op straat kunnen vergroten, bij voorbeeld door meer of betere verlichting aan te brengen of door groenvoorziening anders in te richten. De gemeentebesturen moet worden gevraagd na te gaan welke plekken op hun grondge- bied als sociaal onveilig worden ervaren. Jaarlijks moet 50 duizend gul den in het fonds worden ge stort. Van het emancipatie budget voor 1990 wordt voor gesteld 25 duizend gulden te besteden. In de begroting voor 1990 stellen gs voor een ton in het fonds te storten, waarvan de helft als eenmalige bijdrage moet worden beschouwd. Aan welke voorwaarden ge meenten moeten voldoen om voor een bijdrage uit het fonds in Voor de uitgifte van kadastrale atlassen wordt een bijdrage van tienduizend gulden gevraagd van de provincie. Er zijn al atlassen van Goes, Hulst/Sint Jansteen en Tholen. De atlas voor Veere is in voorbe reiding. aanmerking te komen, moet nog worden bepaald. Gs willen de re gels in overleg met vrou wen-organisaties opstellen. Na de 25 duizend gulden voor het fonds sociale veiligheid res teert van het bedrag, dat in de begroting 1990 voor emancipa tie is opgenomen, nog 75 dui zend gulden. Dat bedrag wordt verdeeld over vrouwenhulpver lening (12.500 gulden), meisjes activiteiten (25.000), het opstel len van streefcijfers voor gelijke behandeling van mannelijke en vrouwelijke ambtenaren bij de provincie (12.500) en cursussen emancipatie voor provinciale be leidsmedewerkers (25.000). De opstelling van streefcijfers voor gelijke behandeling binnen het ambtelijk apparaat houdt verband met het feit, dat vrou wen en mannen niet naar even redigheid zijn vertegenwoordigd in de hogere functies. Voorwaar de voor het welslagen van een beleid dat is gebaseerd op de streefcijfers, is dat vrouwen zelf actief moeten zijn om hun posi tie te verbeteren, bijvoorbeeld door het volgen van op het be roep gerichte cursussen. Provinciale staten beslissen over deel 2 van de nota provin ciaal emancipatiefacetbeleid in hun vergadering van 21 sep tember. Voorafgaand daaraan is de commissiebehandeling. De statencommissies voor ruimte lijke ordening en voor milieuhy giëne vergaderen 24 augustus. De commissies voor welzijn, voor waterstaat en verkeer en voor economische zaken behan delen de nota in hun vergade ring van 27 augustus en de statencommissie voor bestuurs zaken op 31 augustus. De nota is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. H De uitgaven zijn een initiatief van de stichting Kadastrale Atlas Zeeland 1832. Kadastrale gege vens uit 1832 worden per plaats gerangschikt en uitgegeven. De provinciale, geldelijke bijdra ge is nodig om de voorraad van de verschillende atlassen te fi nancieren. Als de kosten hiervan namelijk zouden worden doorbe rekend, zouden de atlassen zich uit de markt prijzen. Het voorstel aan provinciale sta ten luidt de tienduizend gulden aan de stichting te verstrekken als renteloze lening. Als voor waarden worden gesteld, dat per jaar ten minste één atlas wordt uitgebracht en dat de voorraden beperkt blijven tot honderd exemplaren boven de intekenoplage. - v. •- .N.W Mocht het eigen vermogen van de stichting gedurende de ter mijn van het project boven de tienduizend gulden komen, dan moet de lening met hetzelfde be drag eerder worden afgelost. Zo dra alle atlassen zijn uitgegeven moet de hele lening worden af gelost. Provinciale staten beslissen 21 september. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag M T Chemicals BV te Vlissingen heeft bij hen op 4 januari 1990 een aanvraag om vergun ningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een fabriek voor organische verbindingen, in hoofdzaak or- ganotinverbindingen, op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie M, nr. 519. Het betreft het wijzigen van de bestaande tankwagenlosplaats en uitbreiding tankopslag. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking ge vaar, schade of hinder buiten de inrichting en luchtverontreiniging. De aanvraag, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 19 juli 1990 tot en met 20 augustus 1990 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Sint Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 19 juli 1990 tot en met 20 augustus 1990 kan tegen voornoemde Vergunningen be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van Sta te, Postbus 20019, 2500 EA s-Gravenhage, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, 1e lid onder c. van bovenge noemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 21 augustus 1990 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, 1e lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 18 juli 1990. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 ZONNEHEMEL Incl. statief, ventilator PHIU Laat 6RATIS uw lampen doormeten SAUNA 200x200x200 incl. oven compleet va. Openingstijden maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 10.00-21.00 uur Dinsdag 10.00-14 00 uur Zaterdag 10.00-17.00 uur Hoogstraat 12, Roosendaal, tel. 01650-58911 of 59592, fax 01650-43432 (LEASING 36 mnd. I 99.-) GROOTHANDEL IN ZONNE-APPARATUUR, LAMPEN EN ZONNECOSMETICA Middelburg, Lange Delft 24 Goes. Lange Vorststraat 106 Vlissingen. Lange Zelke 93 wrw TRACES WES'tRSC) OEVERVE&BINDlï KORTING OP THEATER, CONCERTZAAL, MUSEUM bibliotheek, reizen, tijdschriften Koop je CJP bij ABN-kantoren, VW, bibliotheek of gemeentehuis. Wm+r Voor informatie: 020 - 26 33 45.

de Faam | 1990 | | pagina 9