IflniABIttS OOK IN DE GLASBAK I Stromenweg gereed Bouw Asielzoekerscentrum Verkeersregels: uw veiligheid! Ontgronding Verkeer Bestemmingsplan Persoonsregistratie iangifte inbraak Werk in uitvoering Feest m >v Deens tambour- korps HIIIMrilfllHllHMlIllMlttlihlhlJllll. i GEMEENTE MIDDELBURG Week Tafeltje Dekje V' DE IF AAM Woensdag 27 juni 1990 Door het oog van de Lancte Jan De gemeenteraad vergadert Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Fleacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Onlangs heeft de Middelburgse I Echterbij constatering van een politie een groot gedeelte van haar werkzaamheden geautomatiseerd. Dit houdt o.a. in dat in alle geval len aan het bureau aangifte moet worden gedaan. A De Maisbaai is afgesloten in ver band met bestratingswerk ron dom de flats. De Middelburgse openbare basis school "De Zuidburch" organi seert ter gelegenheid van hei vijfentwintigjarig bestaan op za terdag 30 juni een Vlaamse kermis. Het feest dat om en in het school gebouw (achter de torenflat aan de Rentmeesterlaan) plaats vindt, begint om tien uur en is omstreeks één uur afgelopen. De Kees Pin dakaas Show begint om half twaalf en de playbackshow om twaalf uur. Bij slecht weer wondt het hele feest in de school ge houden. Flessen doet u er al in. Maar waarom de glazen potjes niet? Want glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in. n GL/tiSBAK Bedankt namens p?. glasbak, reinigingsdienst pp en natuur. Li.1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zie ken, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere: maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. 'U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen.. Menu van 2 juli 1990 tot en met 7 juli 1990 maandag gehakt, andijvie, puree dinsdag grillsteak, groentemix, frites woensdag rundvlees, sperziebonen, aard appelen donderdag vis, groentemix, aardappelen vrijdag karbonade, spinazie, aardappelen zaterdag nasi goreng speciaal met saté inbraak dient u eerst telefonisch contact op te nemen met het poli tiebureau (tel. 88000). De politie komt dan de situatie ter plaatse bezien. Voor het doen van de officiële aangifte dient u vervolgens wel naar het bureau te komen. Hier wordt de aangifte opgenomen en ingevoerd in het systeem. Komende maandag 2 juli vergadert de gemeenteraad vanaf 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Deze keer vergadert de raad in verband met de komende vakantieperiode niet op de voorlaatste maandag van de maand zoals gebruikelijk. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via de Choertoren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Gesproken wordt over de volgen de onderwerpen: 1. Vaststelling notulen van de ver gaderingen van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 23 april, 27 april en 1 mei 1990. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming sectorhoofd maat schappelijke zaken. 4. Beleidsprogramma 1990-1994. In de raadsvergadering van 1 mei 1990 is het beleidsprogramma 1990-1994 voor de gemeenteraad van Middelburg aan de burge meester aangeboden. B en w heb ben zich op 8 mei aan dit programma geconformeerd. Het beleidsprogramma dient als leid raad en toetsingskader voor het beleid van de raad in de komende vier jaar. Het behandelt onder werpen als onderwijs, welzijn, fi nanciën, volksgezondheid, enzovoorts. m O ui- t— <A. f - x i' o f„ 1 cc V. X I' LU -\l <x> 1 I E 3 1 O v G' 10 tpS, •si- V 'W MIDDELBURG Wfy': -* x y>>. -AC7 v.i Op dinsdagmorgen 3 juli aanstaande wordt de Stromenweg offi cieel ingebruikgesteld door burgemeester mr. C.G.J. Rutten. Dit be tekent dat er een nieuw stuk gereed is van een wegenstelsel dat een alternatief biedt voor de dichtgeslibde verkeersaders in de bin nenstad. Verkeer vanuit Goes/Bergen op Zoom in de richting Burgh- Haamstede/Rotterdam en vice versa wordt om de stad heen geleid. Het gedeelte dat nu gereed is gekomen verbindt de Nieuwe Vlissing- seweg met de Koudekerkseweg. Het heeft even geduurd voor de on geveer 4,4 miljoen kostende Stromenweg aangelegd kon worden. De eerste fase werd uitgevoerd eind 1985/1986 en hield in de aanleg van de fundering, de brug over de Vlissingse watergang, het fiets pad en de achterontsluiting. Omdat de fundering moest inklinken, maar ook omdat geldgebrek een rol speelde, duurde het tot november 1989 voor met subsidie van rijk en provincie het werk afgemaakt kon worden. Het werk is uitgevoerd door de B.V. Zeeuwse Asfaltonderneming en omvatte onder meer: de aanleg van een asfaltverharding op de fun dering, reconstructie van de Koudekerkseweg ter plaatse van de aansluiting, een fiets/voetgangerstunnel onder de Stromenweg en de aansluiting van de Abeelseweg op de Stromenweg. 5. Vervanging tankautospuit brandweer. 6. Vaststelling nieuw gemeentelijk rampenplan Een rampenplan is te karakterise ren als een organisatie-overzicht en een waarschuwings- en afspra kenschema met betrekking tot het optreden in rampsituaties. Het is een samenstel van gegevens, die de burgemeester en degenen, die met de rampbestrijding en de coördi natie daarvan zijn belast, direct ter beschikking moeten hebben om snel en slagvaardig te kunnen optreden. De Rampenwet geeft aan wat het plan tenminste moet bevatten. De opheffing van de or ganisatie Bescherming Bevolking en de inwerkingtreding van de Rampenwet hebben er toe geleid dat de op grond van de wet ram penplannen vastgestelde plannen dienden te worden aangepast en opnieuw dienden te worden vast gesteld. Daarnaast diende op pro vinciaal niveau een provinciaal coördinatieplan te worden vast gesteld. Deze noodzakelijk gewor den veranderingen hebben de Commissaris der Koningin in overleg met de Zeeuwse burge meesters doen besluiten tot het in stellen van een Coördinatiegroep rampenbestrijding Zeeland. On der de verantwoordelijkheid van de Coördinatiegroep is in de afge lopen periode gewerkt aan de tot standkoming van een uniform gemeentelijk rampenplan. 7. Advies omtrent Stichting Stads- omroep Middelburg. 8. Vaststelling 56e wijziging A.A.R. (wijziging zwangerschaps- en ouderschapsverlof). 9. Instelling Algemene Welstands commissie. 10. Meerjarenprogramma Restau ratie Monumenten 1991-1995. De Rijkssubsidieregeling Restau ratie Monumenten (R.R.M.) is als instrument in het leven geroepen om de geldstroom voor de restau ratie van monumenten in goede banen te leiden. 11. Wijziging gemeentelijke on- derhoudssubsidieregeling voor monumenten. 12. Verordening tot wijziging van de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften Alge mene Bijstandswet, Gemeentelij ke Kredietbank en Wet op de Bejaardenoorden (4e wijziging). 13. Toepassing Besluit overschrij dingsuitkering onderwijzend per soneel W.B.O.. 14. Verzoek tot subsidiëring godsdienst- en levensbeschouwe lijk vormingsonderwijs algemeen bijzonder basisonderwijs. 15. Beschikbaarstellen krediet in tegratieverbouwing o.b.s. "De Ar- neburch". 16. Krediet vervanging meubilair o.b.s. "De Rosenburch" (2e fase). 17. Toepassing artikel 74 W.B.Ó. inzake wijziging/aanpassing raamsluitingen bijzondere basis school "Basiskwartier". 18. Toepassing artikel 74 W.B.O. inzake a. verbeteren raamsluitin gen "Prinsenhoveschool" en b. (gedeeltelijk) vervangen vloerbe dekking lokalen/personeelskamer en vervanging gordijnen perso- neelskamer dislokatie "Prinsen hoveschool". 19. Beschikbaarstellen krediet voor aanpassing "Jhr. Mr. A.EC. de Casembrootschool". 20. Vaststelling overzicht vermeer dering huisvesting scholen voor s.o. en v.s.o. planperiode 1992-1994. Zoals bekendgemaakt in deze ru briek van 13 juni jongstleden "lo pen" op dit moment twee procedures voor het verkrijgen van een bouwvergunning voor het asielzoekerscentrum aan de Kruit- molenlaan. Dit zijn: een procedure volgens de Inspraakverordening van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (tot en met 5 juli) en een procedure volgens de Wet Geluidhinder (tot en met 13 juli). Voor inlichtingen en bezwaren kunt u terecht bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Na de genoemde termijn worden de bezwaren door de ge meente bekeken. Er komt dan eventueel een hoorzitting. Bij de plannen die gedurende deze termijn ter inzage liggen behoren bouwtekeningen van het centrum. Het centrale gedeelte is een recht hoek van 50 bij 35 meter met een binnenplaats. Dit gedeelte heeft één verdieping. Aan dit gedeelte worden twee vleugels gebouwd zonder verdieping. Een daarvan is bestemd voor allerlei diensten zo als administratie, directie en dok terskamer, de andere bevat een keuken en een eetzaal. Het gebouw moet 275 asielzoe kers kunnen huisvesten. Omdat het van geprefabriceerde eenhe den wordt gebouwd kan het na het verlenen van de bouwvergunning snel van de grond komen. 21. Krediet veiligheidsvoorzienin gen School voor Praktische Vor ming (VSO-MLK). 22. Wijziging overeenkomst tot aankoop van grond aan de Toren- weg/Eendrachtsweg van Bureau Beheer Landbouwgronden. 23. Aankoop Blindenhoek 5a. Met de eigenaar van het pand Blindenhoek 5a, het voormalige K.M.T.-gebouw, thans in gebruik als dansschool, werden onderhan delingen gevoerd om tot verwer ving door de gemeente te kunnen komen. Deze onderhandelingen hebben thans tot overeenstem ming geleid. Verwerving is ge wenst om ter plaatse in het kader van het bestemmingsplan Hof plein - Lange Delft een stadsver nieuwingsproject te kunnen realiseren. Overigens zal het pand na verwerving vooralsnog ver huurd worden aan de Rijksgebou wendienst tot het moment waarop realisering van het voorgenomen stadsvernieuwingsproject moge lijk is. 24. Beschikbaarstellen krediet bouwrijpmaken uitbreidingsplan Burgemeester Baaslaan. 25. Vaststelling 12e begrotingswij ziging 1990. 26. Financiële Meerjarenplanning 1991-1994. 27. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. asfaltering Koestraat en re constructie kruispunt Var- kensmarkt en aansluitende wegen. In 1988 is ingevolge de Wet geluid hinder een hogere grenswaarde vastgesteld ten behoeve van de in middels gerealiseerde nieuwbouw woningen aan de Koestraat, zulks onder de verplichting voor de ge meente om de Koestraat binnen twee jaar na het gereedkomen van de woningen te asfalteren. Voorts is uit een in opdracht van de ge meente door "VIA verkeersadvi- sering" verricht onderzoek gebleken, dat ter verbetering van de verkeersveiligheid het tevens gewenst is om gelijktijdig met de asfaltering van de Koestraat het kruispunt Varkensmarkt (Gravenstraat-Hoogstraat- Vlissingsestraat-Koestraat- Gorststraat) te reconstrueren. Door de dienst gemeentewerken is een plan opgesteld dat ondermeer uitgaat van: - het -na verwijdering van de be staande klinkerverharding- in de Koestraat aanbrengen van een as faltverharding op de reeds aanwe zige fundering en herbestrating (met dezelfde materialen) van de naast de rijbaan gelegen bus haltes; - het overzichtelijker maken van het kruispunt Varkensmarkt, door het kruisingsvlak -na het aanbren gen van een fundering te verklei nen en iets verhoogd aan te leggen. De bestaande voorrangs regeling blijft gehandhaafd; - het vernieuwen van een gedeelte van de bestaande riolering in de Gravenstraat en het op een nieuwe fundering aanbrengen van een klinkerverharding van gebakken steen; het in de Hoogstraat aansluitend op het bestaande werk- aanbrengen van asfalt en herbestrating van de trottoirs in nieuwe vormen. 28. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de reconstructie van de Seissingel-Noord Ten behoeve van het in slechte staat verkerende weggedeelte van de Seissingel, gelegen tussen de Noordsingel en de Sandberglaan, is een reconstructieplan op gesteld, inhoudende: a. vernieuwing van de riolering; b. verleggen van kabels en leidin gen naar het trottoir, in verband waarmee het trottoir aan de hui zenzijde zal moeten worden verbreed; c. asfaltering van de rijbaan. 29. Beschikbaarstellen van een krediet ad 17.615,ten behoeve van de inrichting van het toneel in de Stadsschouwburg. 30. Bcschikbaarstellen van een krediet ad 50.000,ten behoeve van de renovatie van twee speelter reinen aan Vromoldsland en Her- berdsland. De twee speelterreinen aan het Vromoldsland en het Herberds- land verkeren reeds enige tijd in een desolate toestand. Een gron dige aanpak is hier noodzakelijk geworden. In gesprekken met de bewoners zijn de wensen geïnven tariseerd. De bewoners willen in ieder geval beide speelterreinen voor de buurt behouden. In over leg met de dienst van Gemeente werken is gezocht naar een oplossing die recht doet aan de wensen van de bewoners en tevens financieel haalbaar is. Beide speelterreinen, nu ieder cir ca 380 worden kleiner tot circa 125 nr. Daarna zullen ze opnieuw worden ingericht. Het restant zal worden omgevormd tot plantsoen (gras en beplanting). Inzake de definitieve uitvoering van de plan nen zal uiteraard overleg worden gepleegd met de bewoners. 31. Rondvraag Op zaterdag 30 juni brengt het Deënse tambour- en fanfarekorps Grasten Garden een kort optreden op het Abdijplein van 14.00 tot 14.30 uur. Zij doen Middelburg en Den Haag aan op doorreis naar Mau- beuge in Frankrijk. Het gaat hier om een tegenbezoek na de tournee in Denemarken van het Haags Jeugdorkest in de zomer van 1989. Het kontakt kwam tot stand door de dirigent Lex Veelo, de ar tistiek leider en dirigent van zowel het Zeeuws Orkest als het Haags Jeugdorkest. Het fanfarekorps staat onder lei ding van Per Nielsen, de eerste trompettist van het Sonderjyl- lands Sinfoni Orkester uit Sonder- borg. Per Nielsen zal in september a.s. soleren bij het Zeeuws Orkest tijdens concerten in Veere en Sas van Gent op respectievelijk 29 en 30 september. Het korps draagt uniformen in de bekende kleuren van de "Danne- bro", de Deense vlag: rood en wit. Wees opvallend, ook als trimmer! foto: J. Wolterbeek Ontgrondingsvergunning Brigdamseweg Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.2 van de Ontgron dingenverordening Zeeland maken burgemeester en wethouders bekend, dat door de heren C. en J. de Nood vergunning is ge vraagd voor het gedeeltelijk ontgronden (egaliseren) van een ge deelte van het landbouwperceel aan de Brigdamseweg (sectie T nummer 545). Deze aanvraag ligt met ingang van 28 juni 1990 tot en met 27 juli 1990 ter inzage bij de afdeling algemene zaken van de ge meentesecretarie. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van het verzoek worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van de Roosterstraat aange duid parkeervak, gelegen bij de achteruitgang van het perceel Beenhouwerssingel 70, behalve voor het motorvoertuig van de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Burgemeester en wethouders hebben besloten door het aan brengen van een gele streep terzijde van de rijbaan het parkeren te verbieden aan de westelijke zijde van de Van Cittersstraat (Sint Laurens), tussen de Noordweg en het perceel Van Cit tersstraat 3. De gele streep is inmiddels reeds aangebracht. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW MIDDELBURG. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK MIDDELBURG ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van: I. artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan: a. Zanddorp voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Park Overwater 5; b. Dauwendaele IB voor het plaatsen van een volière op het per ceel Gervinsland 27; c. Hofplein-Lange Delft voor het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Nieuwe Burg 24; d. Lange Geere e.o. voor de bouw van een garage op het perceel Gortstraat 48; II. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Stromenwijk voor de bouw van een garage/berging op het perceel Mastgatstraat 25. De bouwplannen en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan Stromenwijk liggen met ingang van vrijdag 29 juni 1990 gedurende 14 dagen ter gemeentese cretarie voor een ieder ter inzage. Het onder l.d vermelde bouw plan ligt tevens ter inzage in het kader van de Monumentenwet 1988. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Op 1 juli 1989 werd de Wet Persoonsregistratie van kracht. Deze wet geeft duidelijke regels voor het vastleggen en gebruik van persoonlijke gegevens. De invoering van de Wet gebeurt in drie fasen. De laatste fase gaat nu in. Onderstaande publicatie geeft aan welke privacy-reglementen door de gemeente zijn vast gesteld. Wet persoonsregistratie Bekend gemaakt wordt, dat ter uitvoering van de Wet persoons registraties door de burgemeester of het college van burgemees ter en wethouders de volgende privacy-reglementen op 26 juni 1990 zijn vastgesteld: a. privacyreglement voor de registratie van aanvragen voor indi viduele huursubsidie; b. privacyregelement voor het voogdijregister; c. privacyreglement voor de registratie van reispapieren; d. privacyreglement voor de registratie van verstrekte gemeente garanties ten behoeve van aankoop particuliere woningen; e. privacyreglement voor registratie van verhaal garantieschul den particuliere woningbouw; f. privacyreglement voor de registratie van de gemeentelijke on roerend goedbelasting; g. privacyreglement voor de registratie bestanden van gemeen telijke belastingen en retributies; h. privacyreglement voor de registratie van Koninklijke onder scheidingen; i. privacyreglement voor de leerplichtadministratie; j. privacyreglement voor de geautomatiseerde administratie van persoonsgegevens van uitkeringen en vorderingen van de ge meentelijke sociale dienst; k. privacyreglement voor de geautomatiseerde administratie van persoonsgegevens van uitkeringen en vorderingen van de ge meentelijke kredietbank. De reglementen treden in werking ingaande heden en liggen ter inzage bij bureau Voorlichting. Daarnaast liggen de reglementen nog ter inzage op de volgende plaatsen: - voor de registraties als bedoeld onder a t/m c op de afdeling Burger Zaken van de gemeentesecretarie - voor de registraties als bedoeld onder d t/m g op de afdeling Financiële Zaken van de gemeentesecretarie - voor de onder h genoemde registratie bij bureau Kabinet van de burgemeester - voor de onder i genoemde registratie bij afdeling Onderwijs van de gemeentesecretarie - voor de registraties als bedoeld onder j en k bij de gemeentelijke sociale dienst. Bovenstaande persoonsregistraties zijn aangemeld bij de Re gistratiekamer te Rijswijk.

de Faam | 1990 | | pagina 5