Schouder aan schouder de jazzgekte beleven Buitenleven l IMatuur bij de PZEM Jacques Prince tekenaar van het Zeeuwse landschap Walcherse Bier proevers vorige week opgericht iilSllllli Anjerfondsen vieren vijftigjarig jubileum Zeeuws leven geëxposeerd 7 JUNI T/M 13 JUNI IN MIDDEN ZEELAND Bonq in plaats van boterletters JAZZFESTIVAL MIDDELBURG MEER DAN GESLAAGD Corine van Breemen Jazztempel DAGBOEK VAN EEN EEND door Valerie Schepers KINDER BOEKEN Populair orgel van De Waardt KUNSTENAARS TOEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 juni 1990 m Uï n? m In de PZEM-galerie aan de Mid delburgse Poelendaelesingel ex poseert Hetty de Wette tot en met 3 augustus haar schilderijen. Hetty de Wette, die in Burgh- Haamstede woont, laat zich in spireren door de natuur en dan met name door duinlandschap pen. De Wette groeide op in Texas, waardoor er ook woestijn gebieden en heuvellandschappen in haar werk opduiken. In Bar Americain in Middelburg vrijdag 8 juni een band die ooit begon als 'Best Friends en Boter letters'. Deze naam werd gelukkig tijdig vervangen door Bonq. De blues en rock van deze groep zijn vanaf 22 uur te horen. Volle cafés tijdens de kroegentocht. FOTO EDUARD EIMGEL Middelburg eind vorige week tijdens het dertiende Jazzfestival. Warm, nat, gezellig en overvol. Niemand van de duizenden be zoekers kon ontsnappen aan de losgebarsten jazzgekte. Met paraplu's gewapend stortte het jazzpubliek zich vrijdagavond in de kroegentocht. De salsa-, blues- en New Orleansklanken voerden de temperatuur en het publiek tot een kookpunt. De dag er voor genoten enkele honderden liefhebbers in de Stads schouwburg van onder meer de Dutch Swing College Band en zaterdag kende het dertiende festival een waardige apotheose, ook al in de Stadsschouwburg, met acht bands. Corine van Breemen ging sfeer proeven, vooral vrijdag en zaterdag. kaartje naar Fred? Het adres is:" Streekziekenhuis Zonnestraal in Loosdrecht", verzocht de band het publiek. King Pleasure and the Biscuit Boys, vormden met hun niet te omschrijven show dè verrassing van het jazzfestival. De frisse Engelse humor, de tra ditionele jaren veertig en vijftig danspasjes, het ritmisch meebe wegen van de wenkbrauwen van King Pleasure himself en de spectaculaire bas-standjes van één van de Biscuit Boys, kregen de zaal volledig plat. „We had a really good time and we will be back next year!", brulde King Pleasure aan het eind van zijn op treden. En dat konden de meege komen fans van King Pleasure uit Amsterdam samen met de ne genhonderd bezoekers van de slotavond van het jazzfestival al leen maar beamen. Ondanks zondvloed die over de Middelburgse straten spoelde, waren de kroegen vrijdag overvol en oververhit. In The Oldies aan het Damplein werd de sfeer zo uitgelaten dat zelfs de ser veersters vanachter de bar wer den gesleurd om ook een muzikale bijdrage aan het optre den van de Lazy River Jazz Band te leveren. „Een prima respons van het publiek", zegt een lid van de band. „De wisselwerking is uitstekend. Wat mij vooral opvalt zijn de verschillende jazzstromin- gen die hier vertegenwoordigd zijn. Dat geeft een aparte dimen sie aan het festival". Teddy Steen, tromboniste van de negenvrouwsformatie Speling, was net als alle andere deelne mers zeer te spreken over de or ganisatie van het festival. Ondanks het feit dat de enigszins falende waterdichtheid van de tent bij Seventy Seven bijna kortsluiting veroorzaakte, had de regen geen enkele vat op de pure salsa van haar band. „We hadden niet verwacht dat het Middel burgse publiek zo enthousiast zou zijn", stelt ze tevreden vast. Ook Bob van Koetsveld, voorzit ter van de organiserende stich- Het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen bestaan dit jaar vijftig jaar. Dat wordt onder meer gevierd met het Twaalf Provin- ciënspel op televisie en een door het hele land circulerende ten toonstelling van door middelbare scholieren ontworpen affiches. Het Anjerfonds heeft dit jaar ne gentien miljoen gulden beschik baar voor het cultuur- en natuurbehoud in Nederland. Met de collecte, die dit jaar van 18 tot en met 24 juni wordt gehouden, hoopt het fonds dit bedrag te overtreffen. Het Anjerfonds Zeeland heeft in de afgelopen tien jaar ruim 2,3 miljoen gulden uitgegeven. Zeker veertig procent van dit bedrag ging naar de Zeeuwse muziek korpsen en zangkoren. Zo kreeg de Souburgse muziekvereniging Vlijt en Volharding in 1989 bijna tienduizend gulden voor de aan schaf van uniformen en instru menten. De Culturele Raad Vlissingen ontving drieënhalfdui- zend gulden voor het Russisch Festival tijdens het Straatfestival en de Stichting Middelburgs Theater tweeënhalf duizend gul den voor nieuwe apparatuur. Ook de Spaanse Kulturele Vereniging en de Schietsportvereniging De Fles kregen een bijdrage. Ook dit jaar werd er al weer f 105.000 gulden aan drieëndertig verschil lende instanties uitgekeerd. ting JASZ, feestte samen met echtgenote Elly enthousiast mee. „Het was waanzinnig, de men sen stonden schouder aan schouder. Ik kan wel stellen dat de Middelburgse jazzgekte uit brak", is zijn commentaar op de jamsessie die zaterdagmiddag op de Markt werd gehouden. In te genstelling tot de afgelopen jaren vond de slotavond van het Jazz festival deze keer niet in de tent maar in een uitverkochte Stads schouwburg plaats. „Een hele verbetering". En: „Veel gezelliger en comfortabeler", luidden de reacties uit het publiek. Enthousiasme alom. Maar de Stadsschouwburg was dan ook omgetoverd in een heuse jazz tempel. Het jazz-adorerend pu bliek genoot in de vier zalen met volle teugen van muziek varië rend van The Ramblers tot The Bernhard Berkhout's Swingma- tes en van de New Orleans Heartbreakers tot Les Haricots Rouges. Voor vele bezoekers barstte 'de goede oude tijd' weer in volle hevigheid los. Het jongere publiek kwam eveneens aan zijn trekken. The Ramblers speelden zoals al tijd voortreffelijk. Ondanks het feit dat Fred van Ingen, een van de muzikanten, in het ziekenhuis was opgenomen. „Stuurt u een Vorige week donderdag kwamen in de Vlissingse Brasserie Fritsy in voor de eerste keer de Wal cherse Bierproevers bij elkaar. Het spreekt voor zich dat er die avond vooral over bier werd gesproken, maar ook hoe de ver eniging gaat reilen en zeilen. Ui teraard gebeurde het een en ander onder het genot van een pilsje. De vereniging wil haar leden le ren bier proeven, meer te weten laten komen van het brouwpro- ces en kennis laten maken met biertypen en -merken. Het ko mende seizoen worden tien maandelijkse bijeenkomsten ge houden, telkens om 20 uur op de laatste donderdag van de maand. Bierkeurmeester Jan van Schaik was afgelopen donderdag de eer ste gastspreker. In september staat een busreis naar de traditio nele hopstoet in Poperinge op het programma, waarna nog een mu seum en een brouwerij wordt be zocht. Walcherse bierproevers v/nr: Gerrit Zuidema, Jan van Schaik (bierkeurmeester), René van Drie/ en Jan Laurens. FOTO EDUARD ENGEL Na vier weken werd het tijd voor ons pleegkind om overdag naar buiten te gaan. De doos werd te klein en 's morgens piepte ze zo oorverdovend om te laten weten dat zij ons hoorde en aandacht wilde, dat iedereen er in huis behoorlijk geïrriteerd door raakte. De truc met de cassette recorder werk te ook al niet meer. Toen wij de eerste weken namelijk merkten dat Kwebbel rustig werd door onze stem, zelfs als zij ons niet zag, bedachten wij een list. Op een bandje vertelde één van de gezinsleden een schitterend verhaal vol geruststellende woorden, die op Kwebbel een uitermate kalmerende uitwer king hadden. Op de vraag „vind je ook niet Kwebbel", werd steeds met een bevestigend wi wi gereageerd en in de overtui ging dat de familie dicht in de buurt was, sukkelde zij altijd weer rustig in slaap. En de techniek staat voor niks, want door de band steeds weer op 'repeat' te zetten was ons Deel 7 eendekind verzekerd van conti nue aanspraak en de herha lingen verveelden haar nooit. Deze truc stelde ons in staat om ons tenminste een paar uur per dag aan onze werkzaamhe den te wijden zonder het ge piep van een kleine dwingeland, die nu eenmaal in stinctief steeds weer moest vragen of wij er wel waren. Toen het warmer werd ging Kwebbel dus naar buiten in een rennetje aan de vijverrand. Sa men met haar sprekende met gezel kon ze het er goed uithouden en met verbazing keek ze naar haar witte familie leden, die zwemmend langs het gaas kwamen kennis maken. Ze at en dronk en snabbelde in het gras, maar in de vijver ging ze niet, voor geen goud. Daar moest iedere keer weer de blauwe teil aan te pas komen, die als een half ondergelopen boot op een grote plas heen en weer dobberde tussen de wa terlelies. Daarin een geel bad eendje, dat ook al hier en daar een wit veertje kreeg. En 's avonds stond ze te springen langs de afrastering om weer terug te mogen in de vertrouw de doos. Want iedereen slaapt nou eenmaal het lekkerst in zijn eigen bed. wordt vervolgd door Jan Smeekens Eindelijk eindelijk krijgt Dick Bru- na wat hij al veel eerder verdien de. Op 9 oktober wordt hem tijdens de opening van de kinder boekenweek het Gouden Penseel uitgereikt voor BORIS BEER. Of de penseeljury zo beslist heeft omdat het nu of anders nooit meer zou zijn, moet tezijnertijd uit het juryrapport blijken; maar de geboorte van een nieuw karak tertje in de familie van Nijntje is in ieder geval een mooie gelegen heid een eind te maken aan wat zo langzamerhand een bewust 'vergeten' leek te worden. Want tegelijk met de vraag waarom de prijs voor het best geïllustreerde kinderboek elk jaar weer aan Bru- na voorbijging, kon je de laatste jaren steeds vaker horen: Kun je hem met die prijs nog wel een plezier doen? Even opmerkelijk in de lijst met bekroningen is de derde Gouden Griffel voor Els Pelgrim die zich daardoor aan de top plaatst van na-oorlogse Nederlandse kinder boekauteurs. En een van de bij zonderste boeken van de afgelopen jaren werd door beide jury's terecht hoog gewaardeerd: 'Over de werking van de kurke- trekker en andere machines' door David Macaulay kreeg twee keer zilver. De volledige lijst ziet er zo uit: Gouden Griffel: De eikelvreters door Els Pelgrom (13 jaar en ouder). Zilveren Griffel (tot 6 jaar); Kikker is verliefd door Max Vel- thuijs Vlag en Wimpel: Wij gaan op berejacht door Helen Oxenbury en Michael Rosen. Elmer door David McKee. Ben is boos door Hiawyn Oram met tekeningen van Satoshi Ki- tamura. Zilveren Griffel (6 jaar en ouder): Roosje kreeg een ballon door Im- me Dros met tekeningen van Harrie Geelen. De Tunnel door Anthony Browne. Vlag en Wimpel: Grote Pien en Kleine Pien door Wim Hofman. Het bergje spek door Harriët van Reek. Meneer Big gaat naar de bliksem door Gitte Spee. Zilveren Griffel (9 jaar en ouder): Langzaam, zo snel als zij konden door Toon Teilegen met prenten van Mance Post. Vlag en Wimpel: Dansen op de brug van Avignon door Ida Vos. Frats en Klater door Jan Mark met illustraties van David Hughes. De weglopers door Ruth Thomas. Zilveren Griffel (13 jaar en ouder): Moenli en de moeder van de wol ven door Klaus Kordon. Vlag en Wimpel: Het geheim van de klokkenmaker door Tonke Dragt. Maanzaad door Lydia Rood. De man van de andere kant door Uri Orlev. De tweede oorlog door Billi Rosen. Zilveren Griffel informatieve boeken: Het grote moment/ Hoe dieren geboren worden door Midas Dekkers. Over de werking van de kurke- trekker en andere machines door David Macaulay. Vlag en Wimpel: Het verhaal van de bijbel/Nieuwe Testament door Jacques Musset. Gouden Penseel: Boris Beer door Dick Bruna. Zilveren Penseel: Over de werking van de kurke- trekker en andere machines door David Macaulay. Stasys Eidrigevicius voor zijn il lustraties in 'Teus Langeneus' van James Krüss en Miep Diekman. Vlag en Wimpel: Sylvia Weve voor haar tekenin gen in 'Lastige portretten' van Karei Eykman. Kikker is verliefd door Max Velthuijs. De schat van het blauwe huis door Tony Ross. Het Compton theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal aan de Middelburgse Singelstraat wordt vrijdag 8 juni bespeeld door Ge rard de Waardt. Het concert be gint om 20 uur. Na zijn klassieke opleiding bestu deerde Gerard de Waardt het po pulairdere werk bij de hammond en theaterorganist Louis Zagwijn. Hij deed staatsexamen voor de onderwijsacte elektronisch orgel en bespeelt sindsdien regelmatig de Amsterdamse en Rotterdam se theaterorgels. Daarnaast is hij stadsbeiaardier van Maassluis, Tholen en Sint Maartensdijk. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Ab dij). Leven en werk van drie Roo- seve/ts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Tri rum, Din- gemans, Rob de Haan, olieverf schilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspr. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteen- sedijk 7). Hal begane grond: Een mamma met een baard, kinderte keningen van Hannah-Martha. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum. (Kousteensedijk 7). Ger Dekkers, landschapsfotografie. Do van Rijn, schilderijen. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documenta tiecentrum. (Kousteensedijk 7). Gelegenheidsgedichten, over zichtstentoonstelling. Ope ningstijden Bibliotheek. Zeeuws Museum. (Abdij 3). Ben d'Armagnac en Gerrit Dekker, te keningen en objecten. Openings tijden Di. t/m Vr. van 10 tot 17 uur, Ma. van 13.30 tot 17 uur. Holografiemuseum "Dennis Ga- bor". (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen:t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Per manente expositie oude- en mo derne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Stichting Beeldende Kunst. (Kui perspoort 22). Cor van Dixhoorn, schilderijen. Openingstijden Di. t/m za. van 13 tot 17 uur. Balans 17. (Balans 17). Harry Vandevliet Openingstijden Wo. do. vr. van 12 tot 17 uur. Za. van 11 tot 16 uur.(t/m 9 juni) De Vleeshal. (Markt) Tragelaph, ver nissage. Openingstijden: Di. t/m za. 11 tot 17 uur. Zo. 13 tot 17 uur. Rabobank. (Hal hoofdkantoor). Cobie Visschers, textiele schilde rijen. Openingstijden bank. Rest. De gespleten Arent. (Vlasmarkt 25). Trees Verwilligen. aquarel len. Tijdens openingsuren. Eetcafé Dangeroe. (Vlasmarkt 39). E/isa Kuipers. Galerie Veu- rink. (Vlissingsestraat 14). Model Solo. Het model in acryl/houts kool op papier. Francois Ryckhals Museum. (Dam 71). "Terug in het geboorte huis" en "Calligrafie in de Kelde- rie" Openingstijden do. vr. za. van 13-17 uur. PZEM. (Poelendaelesingel 10). Hetty de Wette, olieschilderijen. Openingstijden PZEM OOSTKAPELLE VRIJDAG 8 JUNI Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Bonq, afwisselend repertoire. Bar American, Plein 40-7, Mid delburg, 22 uur. Gerard de Waardt, organist, concert- en gehoorzaal, Sin gelstraat, Middelburg, 20 uur. Zeeuwse avond met Piet Brak man, Rehoboth, Oost-Souburg, 19.30 uur. Zeeuws Biologisch seum.(Duinvlietweg 6) "Bonsai", Openingstijden Za. t/m Ma. 13.30 tot 17 uur, Di. t/m Vr. 10 tot 17 uur. VEERE Museum "De Schotse Huizen". Karei van Veen schilderijen, tekeningen en plastieken. "Twee Eeuwen Wal cherse Dracht" tentoonstelling. Openingstijden Ma. 13 tot 17 uur. Di. t/m Za. 10 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen-Duiveland, foto's. Zeeland Waterland. Dagelijks te bezichtigen. Grote Kerk. Zomertentoonstelling 1990. Wisseltentoonstelling: Beelden in brons van Jos Weiten. VLISSINGEN Inguana. (Bellamypark 35). Le vende reptielen, amfibieën en in- sekten. Gehele week geopend van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prin ses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantie land voor iedereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Plane tarium. Stedelijk Museum Vlissingen. (Bellamypark 19). De collectie ge groepeerd, zes interpretaties op de collectie zoals deze de afgelo pen honderd jaar is ontstaan. Openingstijden ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Openbare Bibliotheek. (Lange Zelke). selectie van de werken van de A.B.K.Z. leden, te keningen, pastel, olieverf- en acrylschilderijen, aquarellen, houtsnijwerk en keramiekbeel- den. Ma. 13.30 tot 20 uur, Di., wo en vr. 10 tot 20 uur, za. 10 tot 12.30 uur. Gevangen Toren. (Boulevard de Ruyter 1a). Chris Debets kleuren foto's Openingstijden dagelijks van 11 - 17 uur. (vanaf 10 juni) Mu" ZATERDAG 9 JUNI Swingavond met DJ Jerone, Jongerencentrum Midgard, Kui perspoort 12, Middelburg, 21 uur. Vocaal Ensemble Quodlibet, Middelburgs Kamerkoor, Concert- en gehoorzaal. Sin gelstraat, Middelburg, 20 uur. Kindertheater Kaka Co speelt 'Ik zie je in het park', Minitheater, Verwerijstraat 53, Middelburg, 14.30 uur. Arie J. Keijzer, orgelconcert, Maria Magdalenakerk, Goes, 20 uur. Kees van Eersel, organist, or gelrecital, Oostkerk, Middelburg, 20.30 uur. ZONDAG 10 JUNI "The Gagglin Ganders Gang" en "The Goose City Singers", Barbershopkoren, 3e Man- huistuinconcert. De Manhuistuin, Zusterstraat, Goes, bij slecht weer in de Grote Kerk, 12 uur. DINSDAG 12 JUNI Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Het thema 'Leven in Zeeland' staat centraal in de expositie van de Amateur Beeldende Kunste naars Zeeland (ABKZ) die tot en met 27 juni in de expositieruimte van de openbare bibliotheek Vlis singen te zien is. De expositie in Zelke Negen-een bestaat uit honderd tekeningen, pastels, aquarellen en olieverf- en acrylschilderijen. Ook houtsnij werk en keramiekbeelden komen aan bod. De kunstwerken wor den beoordeeld door een jury be staande uit Dave Meyer, Peter Paul Adriaansen, Dani Ie Due en Leon Riekwel. De vijf beste wer ken krijgen een onderscheiding. In de serie "De kunstenaar gesproken", die tussen sep tember 1987 en augustus 1989 in deze krant ver scheen, kwam de naam Jac ques Prince regelmatig ter sprake. Deze Middelburgse kunstenaar gaf namelijk zo'n 10 jaar (van begin jaren vijftig tot begin jaren zestig) schilder- en tekenlessen in de Kuiperspoort. Hij was er do cent van de vereniging van amateurkunstenaars "Colo- riet", die op dinsdagavond en zaterdagmiddag bijeenkwam. Veel latere professionele kunstenaars als Liesbeth en Henny Huser en Cees de Valk leerden in deze club onder lei ding van Prince de eerste be ginselen van het vak. Hij heeft daarmee een belangrijke in vloed uitgeoefend op het na oorlogse kunstleven in Zeeland. Wie was Jacques Prince? Als Jacobus Prince werd hij op 27 februari 1927 te Vlissingen geboren. Later noemde hij zich -wat chiquer en artistieker- Jacques, maar voor veel Mid delburgers was hij Ko Prince. Hoewel hij drie jaar aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam stu deerde (1945-1948) en gedu rende twee jaar werkzaam was als ontwerper bij de Zuid- Hollandse Plateelfabriek in Gouda betitelde Prince zich zelf het liefst als autodidact. In Middelburg betrok hij een ate lier in het oude Gildehuis bo ven de schilderachtige Kuiperspoort. Daar gaf hij, zo als hierboven reeds is ver haald, ook les. Zijn schilder werk was nogal expressio nistisch van toon en fel van kleur. In een recensie uit 1955 lezen we: "Hoe raak is zijn "Portret van de heer P." - het behoeft niet verzwegen te worden, een ieder kent de bi bliothecaris, de heer H. Pieters uit Middelburg. Als vriend ken de de schilder "de heer P.' als mens - als mens heeft hij hem geschilderd. Wie de heer Pie ters slechts kent van het boek, dat men in de provinciale boe kerij ging halen, zal hem an ders zien. De stipte ambte naar, die, de bril half op de neus gezakt, zijn bezoekers met nauwgezetheid wegwijs maakt in het doolhof van stan daardwerken en dichtbundels. Op het doek is alle koelheid van de ambtenaar weggeval len en staat, warm, menselijk, "de heer P.", zoals weinigen de heer Pieters kennen. Zo laat Prince de mensen en dingen zien, die niet direct opvallen." Jacques Prince exposeerde re gelmatig met de Zeeuwse Kunstkring. Hij behoorde zelfs, in 1955, tot de eerste leden van deze kunstenaarskring. In 1957 ontstond tumult in de Z.K.K. toen secretaris F. Jilleba ontdekte dat voorzitter H. Pie ters vrijwel alle binnenkomen de opdrachten doorspeelde aan zijn vriend Prince... Een drietal leden, Hans Heeren, Andries Minderhout en Piet Rijken, stapte vervolgens op om een eigen club op te rich ten: de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. Jacques Prince was in zijn doen en laten een apart, nogal flamboyant figuur. Zijn groot ste bekendheid verkreeg hij niet met zijn schilderwerk, maar met zijn vele zwart/wit tekeningen. Vooral in de Pro vinciale Zeeuwse Courant en ook in het Zeeuws Tijdschrift, het Zeeuws Woordenboek en diverse andere uitgaven. Deze scherpe, contrastrijke waarne mingen van het Zeeuwse land schap, en de karakteristieke bijzonderheden daarin, tonen de kunstenaar Prince op zijn best. "Zijn tekenpen heeft vastge legd wat te verdwijnen stond en gedeeltelijk al is verdwe nen, mensen, oude buurt schappen, stukken landschap, dier en natuur. Hij heeft met liefde getekend als bij hem het besef leefde dat wat hij "no teerde" onafwendbaar en noodlottig de dag van morgen niet zou halen", schreef An dreas Oosthoek in het "Zeeuws Tijdschrift" na het plotseling en onverwacht overlijden van Jacques Prince op 26 januari 1973. Met Jacques Prince besluiten we de reeks "Kunstenaars van toen". Na de zomervakantie volgt een nieuwe gespreksron de met huidige Zeeuwse kunstenaars in een vervolg op "De kunstenaar gesproken". Peter Sijnke

de Faam | 1990 | | pagina 7