Gebruik maken van toeristische bekendheid van onze provincie Heilzame effecten met Dode Zee kuur I DOE HET Z El =L_ Vestiging Euro Relais in Veere Délifrance nu in Vlissingen fEMEEKS Vision on the Road deed Vlissingen aan Nieuw Geschenkenhuis in Vlissingen Aanbouw - carport om zelf te maken Piein 1940 drie dagen kinderbraderie Giromaat eindelijk in gebruik Winkelcentrum Vlissingen houdt een Italiaanse week EIGEN BIJDRAGE BEWONERS VAN BEJAARDENOORDEN Belofte ingewilligd ondanks geflopte Zeelandbeurs Lentefeest Bockenborgh in teken bloemen en planten CONGRESBURO ZEELAND OFFICIEEL GEOPEND Pittoreske stadjes INHAKEN OP WK VOETBAL Door drs. Thomas Klabbers BBO SCHENKT VLISSINGEN PICKNICKTAFELS Woensdag 6 juni 1990 DE FAAM DE VLISSINGER UIT HET ZAKENHART Zeeland...centrum tussen Brussel en den Haag. Dat is één van de slogans waarmee het nieuwe Congresburo Zee land onze provincie wil pro moten bij bedrijfsleven en overheid om daarmee te be werkstelligen dat niet alleen toeristen, maar ook zakenlie den de weg naar Zeeland zul len weten te vinden. Sinds 31 mei treedt dit nieuwe bureau, gevestigd in het kantoren complex van de Kamer van Koophandel aan de Buiten ruststraat in Middelburg, na een aanloopperiode van enige maanden, nu officieel op als als promotor van een aantal horecabedrijven met profes sionele congres- en vergader accommodatie. De start was moeizaam. Reeds in 1988 stak een twaalftal horeca ondernemers in Zeeland de kop pen bij elkaar om te komen tot oprichting van een Congresburo dat zich bezig zou gaan houden met het op elkaar afstemmen van vraag en aanbod van Zeeuwse congres- en vergaderfaciliteiten. In januari 1990 ging men met 24 leden en een informatiemap vol gegevens enthousiast van start. „Maar helaas liet onze toenmali ge directeur mevrouw J. Kooi man ons al na enige maanden in de steek, waardoor alle activitei ten op een laag pitje belandden", vertelt de heer M. Berings, vice- voorzitter van het bestuur aan de vooravond van de feestelijke ope ning van het bureau. „Zeer bin nenkort wordt echter de benoeming van een nieuwe di recteur verwacht, die zich vooral zal gaan bezig houden met het persoonlijk benaderen van poten tiële klanten (ook in België), die wij met name denken te vinden in de grotere zakensector, het be drijfsleven en de semi-overheid". Het Congresburo Zeeland denkt, gebruikmakend van de toeristi sche bekendheid van de provin cie, zeer veel bedrijven te kunnen interesseren voor de mogelijkhe den die er zijn voor het houden van congressen, conferenties en seminars. Naast de juiste accom modatiefaciliteiten wil het nieu we bemiddellingsbureau de klant ook behulpzaam zijn met het op stellen van een ontspanningspro gramma en het verzorgen van het vervoer tijdens het verblijf in Zeeland. De aangesloten horeca- ondernemingen, zaalverhuurders en bungalowparken zijn allen streng geselecteerd op hun facili teiten. Berings: „Zij binden zich drie jaar aan ons via het lidmaat schap dat zij betalen. Daarnaast hebben wij financiële ondersteu ning van de gemeenten en de provincie, die zeer positief staan tegenover ons Congresburo. Er is toch ook geen provincie die naast de mogelijkheid van het vergaderen zoveel te bieden heeft aan landschappeijk schoon, rust en pittoreske stadjes". iiiiiiiiÉ SI Coby Verhage geeft een klant een Dode Zee modderbehan deling. Bertus en Coby Verhage van Sauna en Schoonheidssalon Oostkapelle, aan de Margrieten laan in deze plaats, hebben er sinds vorige week een nieuwe af deling bij. Ze noemen het een Dode Zee Kuurcenter. In dit Kuur- center kan de klant genieten van Dode Zee zoutbaden en/of een Dode Zee modderbehandeling, zowel eenmalig als in kuurvorm. „De Dode Zee bevat een rijke voorraad aan zeldzame en pure mineralen in een unieke sa menstelling, die weldadige en heilzame effecten hebben op het menselijk lichaam", vertelt Coby Verhage. „De werking hiervan was al bekend in de tijd van ko ning Salomo en koningin Bat- scheva. Vanaf die tijd bezochten en bezoeken miljoenen mensen deze plaats om zich te laten be handelen tegen huidziekten, gewrichtspijnen of voor een alge hele lichaamsverzorging. Zo'n ver re reis is nu dus niet meer nodig. Leuke en luxe cadeaus biedt het assortiment van het nieuw ge opende Geschenkenhuis Michiel de Ruyter aan de Walstraat in Vlissingen. Speciaal voor de ope ning werden de buurkinderen van Alex en Angelique van der Walle, eigenaars van deze speciaalzaak, gekleed in Zeeuwse dracht en boden de passanten reklamefol- ders aan. Het bedrijfspand, waarin voor heen een videotheek gevestigd was, werd in zes weken tijd om getoverd in een overzichtelijk in gerichte en sfeervolle winkel. De voorgevel werd opgeknapt en zonnewering werd aangebracht, dit alles naar eigen ontwerp en met hulp van familie. Angelique van der Walle koos lichte kleuren voor het interieur, waardoor de cadeautjes en meubilair van ro tan en grenen, het best tot hun recht komen. Voor verzamelaars van bijvoorbeeld miniatuur- fietsen, vogels of vlinders is een bezoekje aan dit geschenkenhuis zeker de moeite waard. Afgelo pen woensdag gingen de deuren open voor publiek. Echtgenoot Alex, normaal in de fietsenbran- che, springt Angelique bij in druk ke tijden. Angelique, die het altijd Haar motto is: „Regelmatig het al leuk vond om cadeautjes in te assortiment blijven veranderen pakken vult naar haar zeggen een en inhaken op de wensen van de gat in de markt op in Vlissingen. consument". Als u uw auto een beschut plekje wilt geven zodat hij langer meegaat of u wilt gewoon uw huis verfraaien met een over dekte plek voor de auto's van gasten of een speelplaats voor de kinderen, dan is de hier afgebeelde carport wellicht een goede oplossing. Het schuine carportdak wordt aangesloten op de wand van huis of garage, de schuinstaande stijlen zor gen voor de bijzondere en fraaie stijl van de carport. De bouw tekening met materiaallijsten, voor aanbouw-carports van 3 of 3,3 m breed bij 6,6 m lang, is zó gemaakt dat de carport met zo weinig mogelijk materiaalverlies kan worden gemaakt van standaardlengtes hout. Desgewenst kunt u uiteraard de afme tingen bij uw persoonlijke omstandigheden aanpassen. Op de tekening vindt u verder aangegeven, hoe de fundering aan te passen bij de fundering van het huis of de garage waartegen de carport wordt gebouwd en hoe het carportdak aan te slui ten op een schuin garagedak. De tekening kunt u bestellen door f 11,75 over te maken op postrekening nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van bestelnr. 693 F/VI. Na ontvangst van uw over boeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. Achter de toonbank Alex en Angelique van der Walle met de in klederdracht gehulde Timmy en Tamara Somers. Euro Relais, een internationale touroperator, gespecialiseerd in vakantiehuizen heeft sinds maart van dit jaar een vestiging aan de Kaai in Veere. Belangstellenden kunnen tot en met vrijdag 8 juni een kijkje nemen in de nieuwe vestigingen, waar dan van 9 tot 18 uur open huis wordt gehou den. Euro Relais promoot momenteel vier vakantie programma's. Dat zijn: Holland Relais, 200 vakan tiewoningen overal in Nederland; de Hollandse Landhuizen, negen groepsaccommodaties voor fa milies, verenigingen en bedrijven; Ardennes Relais, 400 vakantie woningen in de Belgische Arden nen; de Demeures d'Ardenne, tien kasteelachtige villa's even eens in de Ardennen. De vesti ging van Euro Relais in Veere dient ter versterking van de va- De nieuwe vestiging in een historisch pand aan de Kaai in Veere. kantieprogramma's Holland Re lais en de Hollandse Landhuizen. De evenementencommissie van de Winkeliersvereniging Win kelcentrum Vlissingen heeft de winkeliers opgeroepen om de etalages in Italiaanse sfeer te brengen. De oproep is gedaan in het kader van een Italiaanse week (11 tot en met 16 juni) die de winkeliers organiseren in verband met de Wereldkampioen schappen Voetbal in Italië. De evenementencommissie heeft overigens meer pijlen op haar boog. Zo staan voor zaterdag 16 juni voetbalspelletjes op het programma. Deze worden gehouden op de Oude Markt en staan in het teken van Vaderdag, een dag later. Op diezelfde dag is er een wedstrijd touwtrekken tussen winkeliers. Voor alsnog staat een Passageteam (St. Jacobspassage) en de 'rest' van de winkeliersvereniging Winkelcentrum Vlissingen tegenover elkaar. De 'Vision on the Road-truck' opgesteld voor de deur van Har- dy/Bril/en/Lenzen in Vlissingen. 'Vision on the Road' is de naam van een mobiel voorlichtingscen trum voor oogzorg. Afgelopen vrijdag was de Amerikaanse truckcombinatie met deze naam aanwezig bij Hardy/Brillen/Lenzen in Vlissingen. Het mobiele cen trum is ter beschikking gesteld door optiekspecialist Bausch Lomb Nederland in Heemstede. Met 'Vision on the Road' viert deze leverancier van contactlen zen en Ray-ban zonnebrillen haar vijfentwintig jarig bestaan in Ne derland. De diverse opticiens in Nederland kunnen tegen betaling van een bepaalde donatie de truck een dag voor de deur krijgen. De op brengst van deze donaties wordt door Bausch Lomb geschon ken aan de Hoornvlies Stichting Nederland. 'Vision on the Road' is vooral be doeld om voorlichting te geven over alles wat met oogzorg te maken heeft. Met de automati- che ogentestapparatuur kunnen oogtesten worden uitgevoerd. Omdat sport en zien veel met el kaar te maken hebben wordt ook daar veel aandacht aan besteed. Het hele project is ondergebracht in een grote drie-assige luchtge veerde Renders oplegger met een lengte van 12,8 meter. De trailer wordt getrokken door een Mack R 658 T. De vestiging van Dé/ifrance aan de Walstraat in Vlissingen. Sinds een aantal weken is Vlis singen een croissanterie rijker. Het gaat om een vestiging van Délifrance, Boulangerie et Café Francais aan Walstraat 106. Tal van Franse broodspecialiteiten, zoals baguettes en petits pains zijn er te koop. Daarnaast is er een groot assortiment viennoise- rieprodukten waaronder crois sants, Franse koffiebroodjes en chocoladebroodjes. Genoemde Franse heerlijkheden worden de gehele dag onder het oog van de klant afgebakken. De produkten kunnen ter plaatse ge nuttigd worden, of meegenomen worden naar huis. Eigenaresse J.M. Groen begon twee jaar gele den met een zaak in Goes. „Dat was zo'n succes, dat ik besloot om in Vlissingen nog een zaak op te starten. Dat is me uiteindelijk gelukt". Het pand staat aan de rand van het nu nog kale voorma lige Schelde-terrein. Binnenkort zal daar een geheel nieuw win kelcentrum verrijzen. Délifrance Nederland is een Frans bedrijf dat in 1977 in Nederland is begonnen. Het moederbedrijf Grands Moulins de Paris is produ cent van Franse bakkerijproduk- ten. Deze bake-off produkten worden voornamelijk aan de le vensmiddelenhandel geleverd. Daarnaast is Délifrance Neder land distributeur van een uitge breid assortiment diepgevroren deegprodukten, zoals baguettes, viennoiserie en traiteurproduk- ten. Deze worden onder meer ge leverd aan een honderdtal croissanterieën, waarvan er 25 de naam Délifrance dragen. Plein 1940 is tijdens de Middelburgse braderie het domein van de jeugd. Er is een uitgebreide kinderboerderij aangetrokken en er zijn clowns die kinderen komen schminken. Zaterdag is er tussen 10 en 17 uur een vrijmarkt waar spulletjes worden verkocht en waar jonge straatmuzikanten wat centjes in hun hoed kunnen laten gooien. Vorige jaren was die vrijmarkt al leen 's morgens. Voor de deelnemers aan de vrijmarkt is een aantal prijzen te verdienen. Zo beoordeelt een jury de spreekvaardigheid van de jonge standwerkers en gekeken wordt wie de origineelste kle ding heeft aangetrokken. Verder zijn er ook prijzen voor de straatmuzikanten. Aan de kindervrijmarkt zaterdag is een aantal beperkingen. De deelnemers mogen niet ouder zijn dan twaalf jaar en de ver kochte spullen mogen niet duurder zijn dan f 7,50. Jonge straatmuzikanten kunnen op de zaterdag van de braderie prijzen winnen, net als jonge standwerkers die spullen kunnen verkopen van maximaal f 7,50. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-17810 01180-84000 Stel, U besluit zich aan te melden bij een bejaardenoord. Wat voor een financiële gevolgen kan dat hebben? Een vraag die vaak gesteld wordt. Want de kosten van het verblijf in een tehuis kan bijna niemand opbrengen. Die kunnen enige duizenden guldens per maand bedragen. Terwijl de AOW voor een alleenstaande maar zo'n 1113 gulden en voor een echtpaar 1590 gulden is. Hoe zit dat? In principe moet U de hele prijs betalen. TENZIJ U onvoldoende inkomen en vermogen heeft. Als U het hele bedrag niet op kunt brengen legt de Sociale Dienst de rest bij. Dat is geregeld in de Wet op de Bejaardenoorden. In die wet staat ook dat U niet heel uw inkomen en al uw vermogen hoeft in te leveren. Van uw inkomen wordt per maand minimaal vrijgelaten: Voor een alleenstaande: f 260,—; Voor een echtpaar: f 450,—. ook de vakantie-uitkeringen van de AOW zijn vrij. Verder onder meer een gedeelte van uw aanvullende pensioen en 10% van eventuele inkomsten uit arbeid. Van uw vermogen worden de volgende bedragen vrijgelaten: Voor een alleenstaande f 4.800,—; Voor een echtpaar f 9.600,—. Geld dat U opzij zet voor begrafenis of crematie is ook vrij, als U daar geen verzeke ring voor heeft afgesloten. Dan moet U het wel op een speciaal daarvoor bestemde rekening zet ten. Bijvoorbeeld bij een uitvaart onderneming. Bovendien geldt er een maximum: Alles boven de f 5.000,— per persoon wordt als gewoon vermogen gezien. Heeft U nog vragen in verband met schenkingen of bijvoorbeeld erfenissen, dan kunt U natuurlijk eens komen informeren. We zoe ken het graag voor U uit. Een zure herinnering als basis, maar niettemin welgemeend. Onder die stemmingsvlag over handigde M.H. Delissen van het Buro Beurzen Organisatie in Eind hoven vorige week donderdag of ficieel de drie picknicktafels aan Wethouder Daan Bruinooge en VVV-directeur Jan Jacobs. De symbolische overdracht vond plaats bij de duinovergang tussen het Nollebos en het park West duin. De andere tafels staan op het Plein Vier Winden en op het De Ruyterplein. Delissen beloofde vorig jaar de drie picknicktafels aan de ge meente te schenken. Ze stonden op een wensenlijstje van Vlissin gen Promotie, een lijst waar wen sen op staan waarvoor de gemeente geen geld heeft. Delis sen deed de belofte bij de onder handelingen over de organisatie van de Zeelandbeurs. Die beurs flopte. Behalve het zonnige war me weer kon niemand een oor zaak vinden voor die miskleun, behalve dan dat de beurs in Westduin vermoedelijk onvol doende publiek kon trekken. Voorheen werd de beurs twee keer op de parkeerplaats van het Mirocenter gehouden. Afgelopen donderdag bleek De lissen en zijn bureaumedewerkers er toch weer zin in te hebben. Maar dan moesten - zo stelde hij voorzichtig - de Vlissingers toch aan een aantal voorwaarden kun nen voldoen. Hij begreep wel dat sommige ondernemers hem met argusogen bekeken. Maar het vertrouwen kon groeien, stelde hij vast. Met waardering sprak hij over de inzet van VVV-directeur Jacobs met wie hij (Delissen) die middag het één en ander op een rijtje zou gaan zetten om wellicht heel voorzichtig aan een beurs volgend jaar te gaan denken, of misschien wel over twee jaar. De picknicktafels-gever meende na afloop tijdens een ongedwon gen bijeenkomst op het terras van Skandia Sauna dat meer be drijven de gemeente moesten verblijden met een gift zoals de zijne. Vlissingen Promotie heeft - aldus Delissen - een lijst met heel reeele wensen. WH Gebroederlijk op de bank van de picknicktafel bij Westduin v/nr de heren Jacobs, delissen en Bruinooge. FOTO EDUARD ENGEL Uitspanning De Bockenborgh aan de Derdeweg 2 in Nieuw- en Sint Joosland houdt zaterdag 9 juni van 10 tot 17 uur haar jaarlijkse Lentefeest. In tegenstelling tot andere jaren waarin het oude ambacht centraal stond, wordt dit jaar uitgebreid aandacht be steed aan alles wat met bloemen en planten te maken heeft. Het feest wordt van 13 tot 16 uur muzikaal opgeluisterd door de Middelburgse formatie B-Sharp. Bloemen dus deze keer. En niet zomaar een paar. Een keur aan verenigingen is met een stand op het Lentefeest van De Bocken borgh aanwezig. Een greep uit het aanbod: de Pelargonium- en Geraniumvereniging, de Varenvereniging, de Rozenvereni- ging, de Bonsaivereniging, de Succulenta vereniging en de Zeeuwse Fuchsiavereniging. Ver der zijn er een aantal zaken en verenigingen aanwezig die direct of indirect iets met bloemen en planten te maken hebben, zoals bloemschikvereniging Ikebana maar ook uitgeverij De Koperen Tuin met een hele collectie boe ken over planten en tuinen. Om te voorkomen dat met slecht weer het hele feest in duigen valt, wordt centraal tussen de di verse kramen een grote tent op gesteld waar - ook bij goed weer - even gerust kan worden onder het genot van een versnapering. Eindelijk is de Giromaat bij het postkantoor aan de Lange Noordstraat in Middelburg in gebruik genomen. Al geruime tijd gaf een lichtbak aan dat op de bewuste plaats een Gi romaat aanwezig was. Maar bedoeld apparaat bleef al die tijd afgeschermd voor de in geldnood verkerende klant. Dat euvel is inmiddels verhol pen. Houders van een giro maatpas kunnen er nu zeven dagen per week, dag en nacht geld opnemen tot een maximum van f 500,- per dag. De pas moet wel ge schikt zijn voor elektronisch gebruik. De Postbank rekent voor deze nieuwe service geen kosten.

de Faam | 1990 | | pagina 15