Ontwerp veerboot Advies verpleeghuiszorg Kruiswoordraadsel Asfalt Serooskerke Subsidies veilig verkeer ('OM MISSIES Zeeland krijgt 162 verpleeghuisbedden meer dan waarmee in het verpleeghuisplan rekening is gehouden. Hoe de extra bedden over de provincie kunnen worden verdeeld, staat in een advies, dat de statencommissie welzijn 11 juni bespreekt. Z-Vlaanderen Walcheren Oosterschelde Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Sport "O Ouderen Milieu Allerlei Cultuur SKW Gezondheid Gevonden Kerk Natuur Verenigingen Tabee Zeeland DE FAAM - DE VLISSINGER ABDIJ Provinciale staten wordt ge vraagd een krediet van een mil joen gulden te besteden aan het ontwerp van een dubbeldeks veerboot voor de verbinding Vlissingen-Breskens. Veronder steld wordt, dat de vaste oever verbinding Westerschelde niet voor 1996 beschikbaar is. Daar om moet actie worden onderno men om de veerverbindingen over de Westerschelde zo goed mogelijk te kunnen uitvoeren. De enkeldekker Prinses Beatrix, die als reserveboot dienst doet, kan na 1994 niet meer worden gebruikt. Het schip is vanaf 1958 in de vaart en over vier jaar kan het niet meer aan de techni sche eisen voldoen. Een reserveboot is daarna even wel ook nodig om bij onderhoud van de andere schepen en bij eventuele onvoorziene omstan digheden te kunnen worden in gezet. Bovendien wordt ver wacht dat door het groeiende verkeersaanbod op Vlissingen- Breskens steeds langere wacht tijden ontstaan. Het voorstel behelst een studie in gang te zetten die moet leiden tot het ontwerp van een dubbel dekker. Op het moment, dat het nieuwe schip kan worden inge zet, wordt de dan nog resteren de enkeldekker - de Prinses Margriet - de reserveboot en wordt op zowel Vlissingen- Breskens als Kruiningen-Perkpol- der met dubbeldekkers gevaren. Overigens moeten voor die tijd alle schepen, met uitzondering van de dubbeldekker Prinses Ju liana, een grote onderhouds beurt ondergaan. De dubbeldek ker Prinses Christina op de lijn Kruiningen-Perkpolder wordt nu al onder handen genomen. Gs schrijven in hun voorstel, dat de capaciteit voor Kruiningen- Perkpolder voldoende is, zeker als half 1991 de Liefkenshoek- tunnel in gebruik wordt geno men. Verwacht wordt, dat het vervoersaanbod op de veerver- binding dan met ongeveer dertig procent zal afnemen. De statencommissie voor wa terstaat en verkeer bespreekt het voorstel 11 juni. H Volgende week wordt begon nen met asfalteringswerk op de Wilgenhoekweg, onderdeel van de traverse Serooskerke (W). I\lu de weg zich voldoende heeft gezet na de reconstructie in 1986 kan de definitieve asfalt- deklaag worden aangebracht. Regenplassen op het fietspad gaan ook tot het verleden beho ren, want het pad wordt aange past aan de hoogte van de hoofdrijbaan. Verwacht wordt, dat de werk zaamheden drie weken duren. In die tijd moeten omwonenden en weggebruikers rekening houden met enige hinder. Provinciale waterstaat heeft in een brief aan de bewoners en de gebruikers van de (landbouw)percelen mee gedeeld, dat de overlast wel zo veel mogelijk beperkt zal worden. Het doorgaand (brom)fietsver- keer wordt tijdelijk via de Noordweg omgeleid. Voor auto mobilisten hoeft waarschijnlijk geen alternatieve route te wor den gemaakt. De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert maandag 11 juni, 13.30 uur. De commissie bespreekt het voorstel om een miljoen gulden uit te trekken voor een studie naar een nieuwe veerboot voor de lijn Vlissingen-Breskens. Andere agendapunten zijn de jaarstukken 1989 van de nv Westerschelde oeververbinding en de nv Provinciale Zeeuwse brugmaatschappij, de verbete ring van de spoorwegovergang bij Yerseke en de weg Zeeland- brug-Zierikzee ter hoogte van de Julianastraat. Ook de asfaltering van het kruispunt Meeldijk- Weeldeweg in de weg Haam- stede-Westerschouwen komt aan de orde. De statencommissie voor eco nomische zaken vergadert maandag 11 juni, 16.00 uur. Provinciale bijdragen in de ver wezenlijking van mosselhang- cultuur, een suikermaïsproject en een bedrijfsverzamelgebouw in Krabbendijke staan op de agenda. Ook wordt geld ge vraagd voor onderzoek naar het recreatie-speerpunt Brouwers- dam, voor de opleiding master of science, de opvang van an derstalige jongeren op Walche ren, de herinrichting van het centrum van Oostburg en het project openbaar vervoer en toerisme. De vergaderstukken voor de ha venschappen Vlissingen en Ter- neuzen staan geagendeerd, alsook de privatisering van de provinciale VVV. De statencommissie voor wel zijn vergadert ook op maandag 11 juni, 16.00 uur. Het advies over de verdeling van verpleeghuisbedden wordt be sproken, evenals de rapportage groeibeheersing en zorgverbre ding in het onderwijs en een bij drage aan het boerderijproject in de kinderboekenweek. Ook de wetenschapswinkel komt ter sprake. De statencommissie voor be stuurszaken vergadert vrijdag 15 juni, 10.00 uur. De agenda punten worden volgende week in Abdijnieuws vermeld. Alle vergaderingen beginnen met spreekrecht voor het pu bliek. De bijeenkomsten zijn in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Woensdag 6 juni 1990 IEUWS De verdeling wordt per deelge bied aangegeven: Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en de Oosterschelderegio. Een deel van de extra capaciteit zal worden gebruikt om ver pleeghuiszorg te bieden aan mensen die thuis of in een be jaardenoord wonen. De hulp kan in het hele deelgebied wor den geboden vanuit de ver pleeghuizen, maar ook het kruiswerk en de huisartsenzorg zijn daarbij betrokken. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft recht op 542 bedden. Volgens de nieuwste plannen blijft De Blaauwe Hoeve, Hulst, op 120 bedden. Ter Schorre, Terneuzen, gaat naar 193 bedden, wat in houdt, dat 12 bedden en de noodvoorziening moeten wor den ingeleverd. De inkrimping met 12 bedden wordt bereikt door van kamers, waar nu zes of vier personen worden verpleegd kleinere te maken. De patiënten krijgen hierdoor meer persoonlij ke vrijheid. In Axel (in de buurt van bejaardenoord De Vurssche) moet een dependance van Ter Schorre worden gebouwd met 60 bedden en in het centrum van Terneuzen moeten vijf plaat sen worden gemaakt voor jonge verpleeghuispatiënten. De Stelle, Oostburg, houdt 133 bedden. Voor zorg buiten het verpleeg huis worden 31 bedden gereser veerd. Voor Walcheren zijn 498 bedden te verdelen. Volgens de opzet van gedepu teerde staten gaat Der Boede, Koudekerke, terug naar 280 bed den en wordt het Jacob Rogge veenhuis gehandhaafd op 20 bedden. In Middelburg moet een nieuw verpleeghuis worden ge bouwd (op de plaats van het hui dige Gasthuis) met 120 bedden en in Domburg komt een depen dance met 60 bedden. Tot 15 augustus kunnen bij de provincie subsidies worden aange vraagd voor activiteiten, die de veiligheid in het verkeer vergroten. Er is vijftigduizend gulden te besteden. Voor patiënten die thuis of in een bejaardenoord wonen, wordt het geld aangehouden dat beschik baar is voor 18 bedden. De verpleeghuisafdeling in het Jacob Roggeveenhuis is nog in een experimentele fase. Als de ervaringen aanleiding zouden Verkeersvoorlichting, onderwijs programma's, campagnes ge richt op speciale groepen weg gebruikers, experimentele ver keersmaatregelen, juridische of maatschappelijke hulp aan ver keersslachtoffers zijn mogelijk heden, die met provinciale sub sidie kunnen worden verwezen lijkt. De subsidie is nooit hoger dan 75 procent van de totale kosten. Alleen verenigingen, instellingen en dergelijke kunnen een bijdra ge vragen. Particulieren zijn van de regeling uitgesloten. Wel kun nen zij proberen via een instantie hun idee of plan ten uitvoer te leggen. geven tot het weer sluiten van de afdeling moet worden beke ken hoe die bedden opnieuw kunnen worden ingedeeld. Een werkgroep die het advies heeft voorbereid, vindt in meerder heid dat de 20 plaatsen dan be schikbaar moeten komen voor thuiszorg. (In dat geval zou er voor kunnen worden gekozen de bedden speciaal te bestem men voor bewoners van het be jaardenoord Jacob Roggeveen die toe zijn aan verpleeghuis zorg.) Gs gaan in hun ontwerp-advies vooralsnog uit van handhaving van de afdeling bij het huis. De Oosterschelderegio wordt onderverdeeld in Tholen/Sint Philipsland, Schouwen-Duive- land en de Bevelanden. In het ontwerp-advies wordt uit gegaan van 60 bedden voor een verpleeghuis bij het bejaarden oord Ten Anker op Tholen. Op Schouwen-Duiveland moet de capaciteit van de Cornelia- stichting in Zierikzee uitgroeien naar 150 bedden. Voor de Bevelanden wordt voor gesteld Ter Valcke in Goes uit te breiden tot 215 bedden. Ook hier worden meer-persoonskamers kleiner gemaakt om de patiënten meer persoonlijke vrijheid te bie den. Voor een dependance van Ter Weel bij bejaardenoord Nieu- lande in Krabbendijke zijn 60 bedden gereserveerd. Een nieuw verpleeghuis Ter Weel in Goes moet 120 bedden krijgen. Voor Noord-Beveland worden 15 bedden aangewezen voor zorg In het informatieblad Subsidies verkeersveiligheid wordt aange geven hoe en waar de subsidie aanvragen kunnen worden in gediend. Het informatieblad is verkrijg baar bij het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In beperkte mate is het blad ook verkrijbaar bij de dienstkring- kantoren van provinciale wa terstaat in Zierikzee, Goes, Middelburg en Axel. aan huis. In dit geval wil dat zeg gen verpleeghuiszorg in het be jaardenoord Rustoord in Colijns- plaat. Ook voor de Zak van Zuid- Beveland wordt voorzien in ver pleeghuiszorg: uitgegaan wordt van 25 bedden. Voor de hele regio zijn er dan nog eens 23 bedden, die niet aan een speciaal verpleeghuis worden gekoppeld, maar waar van de capaciteit wordt gebruikt voor patiënten die thuis of in een bejaardenoord wonen. De voorgestelde uitbreidingen in het verpleeghuisplan voor dagbe handelingsplaatsen bij verschil lende verpleeghuizen in Zeeland blijven staan. Daarvan moeten nog worden uitgevoerd drie plaatsen op Walcheren en vijf op Tholen. Gs willen de minister van welzijn volksgezondheid en cultuur advi seren de capaciteitsvermeerde ring over te nemen en de gel digheid van het verpleeghuisplan met één jaar te verlengen en wel tot 1993. Daarna kan dan een gecombineerd plan voor bejaar denoorden en verpleeghuizen worden opgesteld. Zoals gemeld bespreekt de sta tencommissie welzijn het ont werp-advies in haar vergadering van 11 juni. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Indien u de letters uit de vakjes uit de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet krijgt u de naam van een plant. Dit is de oplossing. 6-14 - 34 - 66 - 52-16 - 33 - 25 - 45-1 -15-10 -3 HORIZONTAAL: 1 geestelijke: 6 treurige stemming; 12 lang smal stuk; 14 koraaleiland; 15 uitroep; 17 nummer; 18 knaagdier; 20 com pagnon; 21 met name; 22 deel v.h. lichaam; 24 oude taal; 26 kleur; 28 splitsingsprodukt; 29 bieding; 30 lijmstof; 32 afgemat; 33 Amsterdams peil; 34 ambtskleed; 35 stekelig dier; 37 titel; 38 lengtemaat; 39 deel v.e. schip; 41 Europeaan; 42 omroepvereniging; 43 zeer matig; 47 meerstemmig koorgezang; 50eerstkomende; 52 kleur;53 voorzetsel; 54 zeilvaartuig; 55 rivier in Utrecht; 57 scheepsvloer; 58 belemmering; 59 vogel; 60 teken; 62 herrie; 64 insekt; 65 motorrace; 66 getijde; 68 plezier; 69 noot; 70 gewicht; 71 hard klinkend; 73 middelpunt; 75 raamwerk; 76 telwoord. VERTIKAAL: 1 opzichter; 2 de oudere; 3 luchtig verblijf; 4 ijzerhou dende grond; 5 voorzetsel; 7 en andere; 8 enzovoort; 9 zwart paard; 10 aardrijkskundige aand.; 11 deel v.d. week; 13 slaghout; 16 wensende verwachting: 18 techn. hulpmiddel; 19 roofdier; 21 fraai; 23 voeg woord; 24 rang; 25 lekkernij; 27 voorzetsel; 29 niet scherp; 31 onbep. vnw.; 34 zangstem; 36 gebladerte; 38 snijwerktuig; 40 huisdier; 44 bieding; 45 zoogdier; 46 ondeugende jongen; 47 kers; 48 bakplaats; 49 tot en met; 51 gebouwtje; 54 smal stromend water; 56 noot; 59 bouwk. ingenieur; 61 deel v.e. schoen; 63 roofdier; 64 stuk v.e. vis; 67 ijzeren mondstuk; 69 glansloos; 71 soort onderwijs; 72 lidwoord; 73 file; 74 noot. Trimloop - Gelijktijdig met de wielerwedstrijd in Wissenkerke houden TC De Kroon en Atletiek vereniging '56 uit Goes een trim loop. Dat gebeurt op zaterdag 9 juni vanaf 14 uur. Inschrijven kan vanaf 13 uur in Hotel De Kroon. Op een auto-vrij parcours kan er in totaal negen kilometer gelopen worden. Het wielerprogramma wordt om 16 uur geopend door de C-trimmers die starten voor een koers van 45 kilometer. De B-trimmers volgen om 17 uur voor een 'tocht' van 50 kilometer en het geheel wordt om 19 uur afgesloten met een koers van 60 kilometer door de A-trimmers. Woensdag 13 juni wordt vervol gens de Hollandse Hoeveloop ge houden. Deze start om 19.30 uur bij het trapveldje aan de Ring baan in Goes. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur bij het sportcen trum. Meer informatie is verkrijg baar via 01100-12855. Voetbal - Buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost- Souburg houdt donderdag 7 juni van 18 tot 22 uur een voetbal toernooi voor jongeren. Dat vindt plaats in sporthal Souburg aan het Koopmansvoetpad. Darttoernooi - In happerij/tap- perij De Happy Buccaneer aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen wordt donderdag 7 juni een open 501 dart toernooi gespeeld. Dat betekent een enkele opening en een dubbele finish. Jong, oud, dame, heer, ervaren of onervaren, iedereen kan meedoen. Het toer nooi begint om 20 uur. Woonwensen - De Vrouwen Advies Commissie voor de wo ningbouw en de woonomgeving heeft onderzoek gedaan naar de woonwensen van ouderen in de gemeente Vlissingen. Uit het on derzoek komt duidelijk naar voren dat er een grote behoefte is aan een serviceflat en aanleunwonin gen. Ook is het noodzakelijk om in alle woonwijken een klein aan tal specifieke bejaardenwoningen te realiseren. Het onderzoek van de VAC sluit aan op de nota 'Goed wonen voor ouderen' die de Ouderenbonden in maart aan staatssecretaris Heerma aanboden. Glasbak - Het gebruik van de glasbak is het afgelopen jaar gestegen met 8,5 procent. In 1989 werd in Nederland in totaal 244.000 ton glas via de glasbak ingezameld. Dat is 19.000 ton meer dan het jaar daarvoor. Hier- 'mee wordt ruim de helft van het eenmalig verpakkingsglas gere tourneerd. Per hoofd van de be volking steeg de hoeveelheid ingezameld glas naar 16,6 kilo gram, waarmee wij de titel 'We reldkampioen Glasbakgooien' ruim behouden. Deze cijfers zijn bekendgemaakt door de Stuur groep Promotie Glasbak, een sa menwerkingsverband tussen overheid en bedrijfsleven. Carillon - Sinds vorige week vrij dag (1 juni) zijn de melodiën van het carillon van de Lange Jan in Middelburg gewijzigd. Op het he le uur klinkt nu een menuet van Haydn, een kwartier later gevolgd door een canon. Op de halve uren weerklinkt een imitatie die weer een kwartier later wordt vervolgd met een vrije melodie. Reünie - In september van dit jaar bestaat de Rooms Katholieke HBS Sint Willibrordcollege in Goes veertig jaar. Op zaterdag 13 oktober wordt ter gelegenheid hiervan een reünie gehouden voor oud-leerlingen. Belangstel lenden dienen zich vóór vrijdag 1 juli op te geven bij de administra tie van de school via telefoon nummer 01100-27363. Huwelijk - Afgelopen dinsdag vierde het echtpaar De Pree, woonachtig aan de Bloemenlaan 172 in Vlissingen hun zestigjarig huwelijk. Zij werden daarvoor ge lukgewenst namens het gemeen tebestuur door burgemeester J. van der Doef. De heer N.C. de Pree werd op 14 september 1906 in Schore geboren. Zijn echtge note M. de Leeuw zag op 4 juli 1911 in Waarde het levenslicht. Jamsessie - Elke woensdaga vond wordt er in jongerencen trum Midgard een jamsessie gehouden. Wie nog mee wil doen kan tot eind juni (week 26) terecht. Calligrafie - In de kelderie van het Francois Ryckhalsmuseum aan Dam 71 in Middelburg is tot en met zaterdag 23 juni werk te bezichtigen van de cursisten Cal ligrafie van de Zeeuwse Volksuni versiteit. De kelderie is geopend van donderdag tot en met zater dag van 13 tot 17 uur. Historie - Het Aktiviteiten Cen trum Middelburg heeft voor don derdag 7 juni van 13.30 tot 16.30 uur een lezing op het programma staan over de historie van Mid delburg. De lezing met dia's wordt gegeven door Peter Sijnke en vindt plaats in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Tafelvoetbal - In jongerencen trum Midgard aan de Middelburg se Kuiperspoort worden van donderdag 14 tot en met zater dag 16 juni tafelvoetbal wedstrij den gehouden. Er wordt gespeeld volgens het WK- poulesysteem. De voorrondes vinden plaats op donderdag- en vrijdagmiddag, aanvang 15 uur. Vrijdag beginnen om 20 uur de kwartfinales en zaterdag om 21 uur de finale. Elk team bestaat uit twee teams en de wedstrijden duren maximaal twintig minuten. Inschrijven aan de bar. Swingavond - Dj Jeroen zorgt zaterdag 9 juni voor de nodige swing op de swingavond in het Middelburgse jongerencentrum Midgard. De avond begint om 21 uur in het pand aan de Kui perspoort. Borstvoeding - De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk begint met een moedergroep in Zeeland. De vereniging is een landelijke or ganisatie die steun en informatie geeft aan moeders die borstvoe ding geven of willen gaan geven. De eerste bijeenkomst vindt plaats op maandag 11 juni van 20 tot 22 uur aan de Vlissing- sestraat 50 in Oost-Souburg. Voor meer informatie kunnen de nummers 01184-68279 en 01184-67224 gebeld worden. Volleybal - Bij de gemeentepoli tie in Vlissingen zijn de volgende voorwerpen als gevonden aange geven: een bankbiljet, een zak mes, een deel van een autotelefoon, een volleybal, een herenbril, een blauwe trui, een zwart jasje, diverse sleutels en di verse tassen. Bij het dierenasiel in Vlissingen is een wit met cyperse kater aangegeven. Women's Aglow - De laatste samenkomst voor de zomerva kantie van Women's Aglow Fel lowship afdeling Goes vindt plaats op woensdag 13 juni vanaf 9.15 uur in hotel Terminus in Goes. Anita Verwayen uit Prin senbeek spreekt dan over het on derwerp 'Mijn genade is u genoeg'. Meer informatie is ver krijgbaar bij Maddie Soeterik via 01189-1624. Experimenteel - In de Hofplein- kerk in Middelburg vindt zondag 10 juni om 16.30 uur een oecu menische experimentele dienst plaats met als thema 'Geestdrift'. Voorganger is dominee E. Wij- nands en medewerking wordt verleend door de kindercantorij uit Koudekerke. Muurvegetatie - De Walcherse afdeling van de Nederlandse Na tuurstudiejeugdbonden hebben voor zondag 10 juni een wandel excursie door de Middelburgse binnenstad op het programma staan. Er zal worden gekeken naar de mossen en plantjes op de kademuren die - zoals bekend - vrij uniek zijn. De excursie ver trekt om 11 uur bij het stadhuis in Middelburg en is vooral voor jon gelui tussen de twaalf en drieent wintig jaar. Meeuwen - Automobilisten die over de Philipsdam rijden dienen op meeuwen te letten. Die vogels bezoeken namelijk veelvuldig de bermen van de dam omdat daar veel muggen gepakt kunnen worden. Aan weerszijde van de Philipsdam zijn borden geplaatst om de automobilisten te waar schuwen. Provinciale waterstaat overweegt om deze borden ook bij de Brouwersdam neer te zetten. Golden Retrievers - De jacht- proevencommissie van de Gol den retriever Club Nederland houdt zaterdag 9 juni een diplo ma dag voor de zogenaamde werkende retrievers in het recrea tiepark Westduin 1. De proeven beginnen om half tien en zijn rond half vier afgelopen. Twee weken geleden werd in de Vlissinger zonder enige verontrusting medegedeeld, dat bij zomersmog afdoende maatregelen zullen uitblijven. Vorige week werd gemeld, dat Walcheren zich zal moe ten wennen aan het intens zeurende geluid van militaire vliegtuigjes uit Woensdrecht "om een betere spreiding van de lesvluchten te be werkstelligen". Als dat zo blijft doorgaan, kunnen wij eenieder die ons te kennen geeft op Walche ren te willen komen genieten van zon, zee en lucht dit sterk afraden. Want behalve dat de ozon het genieten van de zon verstoort, en dat de zee ern stig verontreinigd is, wordt nu ook het luchtruim irritant geschonden. En zo wordt met ons Zeeuwsw landschap ook de Zeeuwse economie aangetast. Niet mee eens? Laat het dan even weten aan Provinciale Waterstaat, die klaar staat om de klachten te noteren. Telefoon 01180-35920. Onze instem ming is dan wel niet ge vraagd, maar wie blijft zwijgen zal nooit een stem in het kapittel krijgen. Sonja, Jos en Marlijne Hemelaar Van Doornlaan 57 West-Souburg Rommelmarkt - De muziekver eniging Oefening Na Den Arbeid (ONDA) uit Nieuw- en Sint Joos- land houdt zaterdag 9 juni een rommelmarkt en bazar. Een en ander vindt plaats van 9 tot 16 uur rond de Nederlands Hervorm de kerk in Nieuw- en Sint Joos- land. ONDA ziet zich tot dit soort acties genoodzaakt, omdat de gemeentelijke subsidies onvol doende zijn om de vereniging draaiend te houden. Oplossing van Puzzel krant 30/5 HORIZONTAAL: 1 steekspel: 8 cao. 9 kas: 10 don; 12 ribes: 13 repel; 15 later 16 bef. 18 leges; 20 adel. 21 Latijn; 23 rust; 24 barones, 26 la; 28 Pau; 29 gal; 31 en; 32 Andorra, 33 bejaard; 34 Ne, 35 lei. 37 rem; 38 fa. 40 termiet, 44 enig; 47 ramen; 48 snor; 50 rebel, 52 per 53 stand. 54 gelig; 55 tiras; 56 rul; 57 tja, 59 rok; 60 kanteloep. VERTIKAAL 1 sabel; 2 toer; 3 e.k. 4 kakatoe;5a.s.:6edel;7 loper. 8 citer. 11 negus. 12 rad. 14 les; 15 Laplander, 16 bar; 17 fijn; 19 standaard; 21 laurier; 22 negeren; 24 baret; 25 sajet; 27 Ane, 28 pol; 30 lam; 31 erf; 36 ommetje. 39 Tiber 41 rap; 42 Ier; 43 snaak; 45 neg; 46 geluk; 48 strop; 49 ons; 51 lila; 53 sire; 57 TT. 58 al. Wlnwoord: COTONEASTER PRINSES 3ERTRIX

de Faam | 1990 | | pagina 13