Karolingenmarkt Souburg groeit groter en groter DOE HET ZELF BORDUURKLOK IN DELFTS BLAUW Ceremoniemeesters herstellen eenheid 13 T J -fffER $f~JwT fEMREEKS Kleurplatenactie Bijou groot succes Eerste haring in Walcherse plaatsen 'Open doekje' voor Verenigde Spaarbank Miss verkiezing Nieuw vervoersbedrijf voor kleine groepen f Boekhandel De Herberg nu volwaardige winkel De Ruytermarkt in Vlissingen met weekmarkt in binnenstad Schoonheidsspecialiste vindt thuis werken persoonlijker ■■■■■I triplu i IlilMb l - I 1ST-- II: m KINDEREN EN HUN OUDERS Krentebrood Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 Woensdag 30 mei 1990 DE FAAM DE VLISSINGER Opvallend tijdens de Karolin genmarkt in Oost-Souburg was het enorme aantal old timer motoren die de Reho- both overstroomde. De markt, die afgelopen zater dag onder een stralende zon plaatsvond, trok meer be zoekers dan ooit. Dit tot gro te blijdschap van de kinderen op de kindervrijmarkt, die minstens net zulke goede za ken als de middenstand de den. De attracties op de Karolingen markt varieerden van marmot- tenraces tot boogschieten en van sjoelen tot eendjes vissen. De stemming zat er de hele dag goed in. In de 'Karolingische straten' klonk de muziek van we reldkampioen mondharmonica Music Meindert, de countryband Twilight, looporkest de Deurdou- wers en uiteraard de Karolingen Kapel. En dat steeds meer men sen de Karolingische smaak te pakken krijgen bleek wel uit het grote aantal personen in Karolin gische outfit. Meer bezoekers, meer kraamp jes, een groter Karolingengebied, schitterend weer; Dick Schinkel, voorzitter van de Souburgse middenstandsvereniging Nemid- so heeft alle reden om tevreden te zijn over het verloop van de markt. En de volgende markt in september wordt nog grootser opgezet, kondigt hij nu al aan. „Er komen vaste podia met mu ziek uit de jaren vijftig en zestig en een muziektent bij Rehoboth. Bovendien komen er nog meer Brullende motoren bij de Karolingenrit. mensen in Karolingische dracht", zegt hij enthousiast. Ook de Karolingenrit, die dit jaar 'in première' ging, is volgens Schinkel volgend jaar zeker voor herhaling vatbaar. De oude mo toren, met als uitschieters een Sarolina en een Indian uit 1928 en een originele Terrod vormden dan ook hèt spektakelstuk van de Karolingenmarkt. „Het was een prachtig gezicht, al die oude motoren. De opkomst was met ruim zeventig inschrijvingen bo ven verwachtingen", vindt ook Ondanks de vele straatopbrekin- gen in de Vlissingse binnenstad, gaat de jaarlijkse De Ruytermarkt ook deze keer gewoon door. Op de vrijdag voor Pinksteren, 1 juni dus, zullen de 140 extra kramen van de jaarmarkt de binnenstad tot één groot marktterrein omto veren. De 200 marktkooplieden, die vanuit het hele land naar Zee land komen, zullen zich broeder lijk naast de kramen van de weekmarkt opstellen. Daarnaast vindt er nog een standwerkers concours plaats waar 28 deelne mers voor hebben ingeschreven. Ook de grote Krentebroodaktie, die al jaren onverbrekelijk aan de De Ruytermarkt is verbonden, zal dit jaar een trekpleister zijn. Normaal wordt de De Ruyter markt gehouden op de Zeemans erve, maar deze keer moeten de marktlieden tevreden zijn met een plaatsje op de Lange Zelke, de Torenstraat of de Schutte rijstraat. Vanaf tien uur, na de of ficiële opening door wethouder T.K. Meyers, zullen de standwer kers zich onderling gaan meten in de verkoop van groenteschaven, poetsmiddelen en andere in hun ogen onmisbare attributen. Voor de prijsuitreiking om vijf uur wer den zowel door de gemeente, de Zeeuwse afdeling van de Centra le Vereniging voor de Ambulante Handel als het Vlissingse Aktie- fonds wisselbekers ter beschik king gesteld. „Een grote publiekstrekker zal dit jaar ongetwijfeld weer de Krente- broodactie zijn", vertelt penning meester J.J. de Smit van de Centrale Vereniging voor de Am bulante Handel, afdeling Midden- en Noord Zeeland. „Onder het publiek delen wij 2500 bonnen uit, die stuk voor stuk recht ge ven op een krentebrood voor de prijs van één gulden. Dat is ieder jaar weer een groot succes". De wijzerplaat van deze mooie klok met de schilderachtige molens kunt u zelf maken door hem te borduren in kruissteek en daarna de stof te spannen om een stuk karton. Vervolgens lijst u de wijzerplaat in, monteert achter de wijzerplaat een dun kwarts uurwerkje, en klaar is de klok. Voor de klok op de foto is een ovale lijst van ca. 40 x 32 cm (gekocht in een fotozaak) gebruikt doch u kunt ook een rechthoekige lijst nemen als u dat mooier vindt. De wijzerplaat wordt geborduurd met 4 verschillende kleuren blauwe borduurzijde waar door het effekt van Delfts blauw wordt verkregen. Het borduurpa troon voor deze fraaie klok kunt u apart of samen met het uurwerkje bestellen. Informatie over verkrijgbare borduurstof en zijde vindt u op het borduurpatroon. Borduurpatroon, bestelnr. 4029 F/VL., f 6,50. Borduurpatroon uurwerkje wijzers, bestelnr. R 4029 F/VL., f 27,50. Te bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van het bestelnr. Voor nadere informatie kunt u ons bellen, van Ma. t/m Vr. tussen 9h en 12h, tel. 03407 - 3855. - Het boogschieten-oude-stijI' trok veel publiek. mede-organisator van de Karo lingenrit Max van Kempen. „De B-wegen-route was prachtig en Traditioneel werd vorige week dinsdag aan een delegatie van het gemeentebestuur van Veere de eerste nieuwe haring met korenwijn van Vishandel Poppe aangeboden. Ook deze keer genoten de bestuurders onder aanvoering van burgemeester A.H. den Boon. Een dag later kreeg het bruidspaar Ronald en Mia Passchier bij de Vlissingse St. Jacobskerk champagne en Hollandse nieuwe aangeboden. Voor die geste zorgde Zeevis handel Frans de Muijnck. Na een ingrijpende verbouwing is het Regio-hoofdkantoor van de Verenigde Spaarbank nv aan de Lange Delft afgelopen vrijdag of ficieel heropend. Aan de voorge vel wapperde al de hele dag een doek in de huiskleuren van de bank. De Middelburgse eerste burger, mr. Chris Rutten, was uit genodigd om de touwtjes door te knippen van dat doek. Tegelijker tijd stegen tientallen balonnen op en de nieuwe entree werd zicht- de begeleiding van Rijschool Jasperse was zeer professioneel van opzet". Burgemeester Rutten verricht de openingshandeling. baar en toegankelijk voor geno digden. Na deze rituele handeling werd de burgemeester een cheque van f 5.000,- aangeboden voor de aankoop van een kunstobject in Middelburg. In 'zijn ope ningstoespraak wees regio directeur P.T. van Steenoven op het uitgebreide dienstenpakket van de Spaarbank. Rutten meen de dat het bankgebouw een klantvriendelijke uitstraling toon- Na twintig jaar als schoon heidsspecialiste in andere salons gewerkt te hebben, heeft Ine Boddaert onlangs haar eigen schoonheidssalon aan de Sotte- gemstraat .28 in Vlissingen geo pend. Om zich nog verder te specialiseren volgt de 39-jarige schoonheidsspecialiste in Utrecht een HBO-opleiding huid therapeute. Schoonheidsspecialiste Ine Bod daert heeft pas haar eigen salon geopend aan de Sottegemstraat 28 in Vlissingen. „Ik heb nu een praktijk aan huis. Dat werkt een stuk persoonlijker. En dat per soonlijke contact is heel belang rijk. Je bent per slot van rekening Na wat gerommel vorig jaar heb ben de Ceremoniemeesters, de evenementencommissie van de VVV Middelburg, de gelederen weer gesloten. Even leek het er op dat de hele commissie uiteen zou vallen. „Dat was het me toch niet waard", zegt voorzitter A. de Jonge. Na uitgebreid overleg met alle dagelijkse besturen van de Middelburgse ondernemersvere nigingen bleek de soep toch min der heet dan zij wordt opgediend. „De sfeer is nu weer uitstekend en we zijn dan ook heel positief". Afgelopen vrijdag presenteerde De Jonge samen met bestuurslid A. Marquinie, namens de Cere moniemeesters het programma voor dit seizoen. Het was wel even spannend vo rig jaar. De ondernemersvereni ging van de Lange Viele en Geere gebied haakte af omdat er teveel activiteiten in het centrum van de stad plaatsvonden. Ais gevolg hiervan zagen ook andere onder nemersverenigingen het niet meer zo zitten. „Overleg was dus geboden en dat bleek achteraf ook de oplossing", stelt De Jon ge tevreden vast. „Er zijn wel wat dingen in het beleid veranderd. Zo houden we dit jaar niet een klein aantal grote evenementen, maar een groot aantal kleinere evenementen. Tot half september is er vrijwel wekelijks iets te doen in de stad". De activiteiten variëren van regel matig voorstellingen van een wa genspel tot optredens van streetparade bands, een stand werkersconcours en een straat artiestendag. Ook de grotere ac tiviteiten als het jazz-festival, de braderie en de stadhouders feesten worden door de Ceremo niemeesters gecoördineerd. De evenementencommissie is sa mengesteld uit vertegenwoordi gers van de diverse Middelburgse ondernemersverenigingen, de HAM, de VVV en nog een aantal andere verenigingen. Dat de sfeer weer goed is blijkt uit de finan ciën die de commissie dit jaar ter beschikking staan. „Voorheen za ten we rond de twintigduizend gulden, nu zitten we zo'n acht duizend gulden hoger", stelt voorzitter De Jonge tevreden vast. „Dat zal zeker te maken hebben met de stimulerende werking die van het hernieuwde overleg is uitgegaan". de. Met een drietal open-huis-dagen is de afgelopen week de gereno veerde en heringerichte evangeli sche boekhandel De Herberg aan de Dam in Middelburg heropend. Het pand Dam 6 is eigendom van de Wereld Wijde Zending (WWZ), een interkerkelijke organisatie, met haar hoofdvestiging in Den Haag. Naast genoemde boek handel bevindt zich in het pand een koffiebar. Verder biedt Dam 6 een onderkomen aan verschil lende jeugdgroepen en kunnen zendelingen met verlof er een tijdje vertoeven. „Met onze evangelische boek handel mikken wij op Christenen uit allerlei richtingen", stelt de grondvester, van het hele 'Dam 6 gebeuren', De heer A. Sterken. Nadat hij jaren lang een boekhan del had gerund, begon Sterken zo'n zestien jaar geleden in het pand met een huis voor opvang van ontspoorde mensen. „Mijn ideaal was altijd al om iets in de zending te gaan doen. Dit was een begin". Ook werd er een drukkerij opgestart. Deze liep ruim anderhalf uur intensief bezig met een cliënt", vertelt ze Mensen zien een behandeling ook niet meer als een luxe, weet Ine Boddaert. „Het hoort er te genwoordig gewoon bij net als het naar de kapper gaan. Het is een dankbaar beroep'Megt ze uit. Mevrouw Boddaert geniet er van als „een cliënt een stuk zelfverze kerder weggaat". Het uiterlijk is immers toch belangrijk, stelt ze vast. „Ook heel leuk is", vervolgt ze „als een oma belt voor een af spraak en gelijk ook een afspraak maakt voor haar kleindochter. Dat geeft meteen een indicatie van het scala aan mensen en leeftijden die voor een behande ling komen". De heer A. Sterken (met armen over elkaar) kijkt tevreden naar 'zijn' vernieuwde boekhandel. echter niet. Toen een aantal jaren latë.r de WWZ het pand aan kocht, werd de drukkerij opgehe ven en-omgebouwd tot koffiebar. Het verkopen van boeken begon ongeveer negen jaar terug. „Dat waren een stuk of tien titels", vervolgt Sterkeri. „Met de tijd is dat uitgegroeid tot een volwaar dige boekhandel- Voorheen be stond-de winkelruimte uit een huiskamer die met allerlei plank jes en schapjes was ingericht als winkel. Nu, na de verbouwing, is het echt een winkel te noemen. We verkopen voornamelijk boe ken met een Christelijke bood schap. Dus vrijwel geen romans. Daarnaast verkopen we cd's, cassette's en mc's met gospel muziek. Verder nog wat aanver wante artikelen als poppetjes en beeldjes met Christelijke symbo len. We werken met vrijwilligers, want de winst komt geheel ten goede aan de WWZ". Evangeli sche boekhandel De Herberg is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 9.30 tot 17.30 uur. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Laatst sprak ik een gelukkige vader van een prachtige baby. Toen hij eventjes met beide benen op de grond stond, vroeg hij zich af wat ouderlijke macht eigenlijk was. En of het voor de wet verschil maakt of de ouders getrouwd zijn of niet. Dergelijke vragen hoor ik wel va ker en daarom wil ik U er deze week graag meer over vertellen. Ouders die getrouwd zijn hebben de ouderlijke macht over hun kind. Dat wil zeggen dat ze hun kind totdat hij of zij 18 jaar wordt (of tot dat hij of zij trouwt) wettelijk vertegenwoordigen. Oftewel dat ze ver antwoordelijk zijn voor bijvoorbeeld de geldzaken van het kind. Verder zijn ze onder meer verplicht hun kind te verzorgen en op te voeden. Hoe zit het nou als de ouders ongetrouwd samenwonen? In dit geval is er geen sprake van ouderlijke macht, maar van voogdij. Meestal wordt de moeder de voogdes. Zij heeft dezelfde plichten als gehuw de ouders. De gezamenlijke ouderlijke macht kunnen de ongehuwde ouders bij de rechter aanvragen. Dit wordt co-ouderschap genoemd. De vader moet het kind dan natuurlijk wel erkennen. Wat betekent dat eigenlijk, een vader die een kind erkent? Hij wordt dan de juridische vader. Het kind krijgt de achternaam van vader en het wordt zijn erfgenaam. Verder wordt de vader medeonder houdsplichtig. Maar hij krijgt NIET de ouderlijke macht. Dat krijgt hij pas als hij bovendien met de moeder trouwt, of als ze via de rechter het gezamenlijk ouderlijk gezag krijgen. Een beeld van de drukte rond het circustentje van Joli Jolig. De kleurplatenactie van Bijou Le derwaren aan de Lange Delft in Middelburg is een grandioos suc ces geworden. Niet minder dan 600 kleurplaten werden door de kinderen in de diverse leeftijds groepen ingeleverd. „We hebben er zelfs een paar terug ontvangen uit Duitsland", vertelt een uiterst tevreden Janrien Slinger, eige naar van de zaak. In Tapperij-Happerij De Happy Buccaneer in Vlissingen wordt donderdag 31 mei een Miss Hap py Buccaneer-verkiezing gehou den. Een vierkoppige jury bepaalt welke dame een vakantiereis, een sieraad of een andere aantrekke lijke prijs krijgt. De schoonheids wedstrijd begint om 21 uur. Maar de meeste kinderen lever den hun kleurplaat - een clownsmasker - persoonlijk in bij de circustent van Joli Jolig, die zaterdag 19 mei voor de winkel stond opgesteld. Sommige kin deren hadden er flink werk van gemaakt. „Er waren er bij die niet alleen hun zelf gekleurde masker droegen, maar tevens in een clownspakje gestoken waren", vervolgt Slinger. „We zijn om 11 uur begonnen, maar rond een uur of tien stonden de eerste kinde ren al te wachten. Van elf tot één was het gewoon een gekkehuis. Bij momenten was de hoek Lan ge Delft/Segeerstraat compleet afgezet. Dat hadden we niet ver wacht. Ook Joli Jolig niet. Tot ver in de middag is het druk ge weest". De actie was een onder deel van de feestlijkheden rond het vijftigjarig bestaan van Bijou Lederwaren. Mid-car Zeeland bv is de naam van een nieuw personenver- voersbedrijf, dat afgelopen maandag officieel werd gepre senteerd. Het bedrijf is ontstaan uit een samenwerkingsverband tussen touringcarbedrijf Carlier uit Middelburg en Taxicentrale Midden Zeeland uit Goes. De bei de ondernemingen willen zich met deze nieuwe tak gaan rich ten op het vervoer van kleinere groepen, ook wel middenvervoer genoemd. Mid-car is gevestigd in het Carlier kantoor in Middelburg. De direc tie bestaat uit Jan Meulpolder, di recteur van Taxicentrale Midden Zeeland en Cees Hage, directeur van Carlier. De nieuwe onderne ming beschikt over zes busjes voor 12, 18 en 25 personen. Twee nieuwe bussen voor 25 personen zijn nog in bestelling. Waar het taxivervoer maar tot acht personen gaat en het bus vervoer bij dertig personen be gint, richt Mid-car Zeeland bv zich vooral op de middelgrote groepen. Hiervoor worden onder meer Zeeuwse bedrijven bena derd, om contracten mee af te sluiten. Ook vervoer voor scholen behoort tot de mogelijkheden. Daarnaast zijn de bussen op af roep door bedrijven en scholen in te huren. De mogelijkheid tot samenwer king met het streekvervoersbe- drijf ZWN wordt eveneens overwogen. Dit bedrijf werkt al samen met Carlier Tours. Hoe de samenwerking met Mid-car Zee land er uit moet gaan zien is nog niet duidelijk. Overleg is in volle gang en zal volgens de beide di recteuren in de toekomst zeker zijn vruchten afwerpen. Directeur Kees Hage (links) van Carlier Touringcarbedrijf en Jan Meulpolder van Taxicentrale Midden Zeeland bij de nieuwe vervoersmiddelen van Mid-Car Zeeland. UIT HET ZAKENHART

de Faam | 1990 | | pagina 11