Kleur en win kaartjes voor Bassie Adriaan recht toe recht aan KUIPERSPOORTCOMPLEX GRONDIG GERENOVEERD 5 APRIL T/M 11 APRIL IN MIDDEN ZEELAND Muziekschool de straat op Te klein Kakofonie Kinderfilms uit Denemarken in Schuttershof Tentoonstelling over Trï-chem verftechniek Studenten geven concert in Middelburg DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 april 1990 HS Uf IM Hiï M M M De 'jas' van de Zeeuwse Muziekschool in Middelburg heeft sinds kort een nieuwe 'voering'. Het Kuiperspoortcomplex waar de school is gehuisvest, is de afgelopen maanden inwen dig ingrijpend verbouwd en gerenoveerd. „Het complex vol deed niet meer aan de eisen die gesteld mogen worden aan het huidige muziekonderwijs", stelt directeur Mathieu Meys. Maar dat probleem is nu dus achter de rug. Dat ze daar blij mee zijn willen ze weten bij de muziekschool. Vrijdag 23 maart verzorgde de docenten van de school al een speciaal concert in de Burgerzaal van het Stadhuis in Middelburg om dit heuglij ke feit te vieren. Vrijdag 6 april vindt de officiële heropening plaats door de wethouder van Welzijnsaccommodaties M. Vin- ke. Daarna is het van 16.30 tot 19.30 uur open huis. Zaterdag 7 april tot slot - zie elders op deze pagina - gaan docenten en leerlingen de straat op. Wie in Middelburg langs de be huizing van de Zeeuwse Muziek school aan de Kuiperspoort Mede in het kader van de her opening van de Zeeuwse Mu ziekschool op vrijdag 6 april, gaan docenten en leerlingen op zaterdag 7 april de straat op in Middelburg. Op diverse plaatsen in het centrum van de Zeeuwse hoofdstad wordt die dag van 10.30 tot 15 uur gemusiceerd. Een aantal con certen vindt binnen plaats. Bij slecht weer worden de bui tenconcerten zoveel mogelijk naar overdekte lokaties ver plaatst. Onder de Graanbeurs op het Damplein wojdt van 10.30 tot 15 uur een muziek- rommelmarkt gehouden. Te vens worden daar diverse concerten verzorgd, onder an dere door het Zeeuws Jeug dorkest. Verder wordt er opgetreden in winkelprome nade De Geere, op een podi um bij Maxis, in de Lange Delft en op twee podia in de Burgpromenade. Afwisselend zijn er op de diverse lokaties concerten te verwachten van onder meer een klarineten semble, een koperensemble, een blokfluitensemble, piano, viool en piano, slagwerk en een strijkersensemble. Verder worden er in de Koor kerk doorlopend orgelconcer ten gegeven en vinden er van 10.30 tot 13 uur gitaarconcer ten plaats in de Openbare Zeeuwse Bibliotheek. wandelt, zal het in eerste instan tie niet als een school herkennen. Het hele complex bestaat uit een aantal voormalige pak- en woon huizen van de VOC, die stammen uit de vijftiende en zestiende eeuw. Eenmaal binnen blijken al deze gebouwen één geheel te vormen. „Vóór de verbouwing was dat ook al zo, maar toen was het een doolhof van gangetjes en deuren",legt Mathieu Meys uit. „Nu is er zowel boven als bene den een ruime gang die alle ver trekken gemakkelijk bereikbaar maakt". Zichtbaar tevreden toont Meys de diverse ruimten die bij de verbouwing/renovatie grondig zijn aangepast. „Dat is op zich al heel bijzonder, want je hebt bij zo'n operatie toch behoorlijk re kening te houden met de constructie van een dergelijk historisch gebouw. Het resultaat is echter een fantastische combi natie van funktionaliteit en sfeer". Hoewel de muziekschool in Mid delburg nu meer ruimte ter be schikking heeft is het aantal vertrekken vrijwel niet uitgebreid. „Voorheen zat hier ook nog het Zeeuws Instituut voor Kunstzin nige Vorming (ZIKV)", vervolgt Meys. „In die tijd hadden wij de beschikking over zestien werkka mers waar les gegeven werd. Daar voldeden er eigenlijk maar vier van. De meeste vertrekken waren te klein. Nu is het ZIKV in middels verhuisd naar de Koets huizen verderop in de Kuiperspoort en hebben wij de extra ruimte benut om een aantal vertrekken te vergroten. Dat was nodig omdat het muziek onder wijs de laatste jaren wat anders is ingedeeld. Vroeger stond voor al het individueel onderwijs cen- iwlsw Het musiceren in kleine groepen vereist grotere ruimten. traal. Nu is er meer aandacht voor samenspel in kleine groe pen. Dat vereist grotere ruimten". Een belangrijk onderdeel van de renovatie betrof de geluidsisolatie van de diverse vertrekken. Vol gens Mathieu Meys ontbrak het daar nogal aan. „In de oude si tuatie konden we bijvoorbeeld de viool- en trompetlessen niet ge lijktijdig in een aangrenzend ver trek laten plaatsvinden. Als je hier door de gangen liep dan was het vaak één kakofonie van ge luid. Daarnaast was de akoestiek in veel ruimten belabberd. Op een zeker moment is zo'n situatie zo wel medisch als sociaal niet meer verantwoord". Een miljoen Hollandse guldens schat Meys de kosten van de he le operatie. Het grootste gedeelte hiervan wordt opgebracht door de gemeente Middelburg. Een ander deel door de 28 Zeeuwse gemeenten die aan de muziek school verbonden zijn. „De huur De Engelse organist Bryan Rodwell concerteert vrijdag 6 april op het Compton theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het concert begint om 20 uur. Kleur deze tekening en stuur op naar de redactie van dit blad. van de 'mooiste' kleursels gestuurd. De tekeningen moeten Een jury - onder leiding van Irma - beoordeelt de tekeningen, voor woensdag 11 april in ons bezit zijn. Het adres: De Niet minder dan 25 kaartjes die gratis toegang geven tot een Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, voorstelling van Bassie Adriaan worden aan de inzenders van het gebouw zal wel iets om hoog gaan, maar dat heeft geen invloed op de kosten van het mu ziekonderwijs". Wie het allemaal met eigen ogen wil aanschou wen kan aanstaande vrijdag te recht tussen 16.30 en 19.30 uur. Niet alleen is het hele gebouw dan te bezichtigen, maar er wordt ook nog in de diverse ruim ten gemusiceerd. „Alle deuren zullen dan open staan, dus de ge luidsisolatie zal minder goed tot z'n recht komen", vreest direc teur Meys. In het Schuttershoftheater in Middelburg vindt tot en met dins dag 22 april een Deens Kinder filmfestival plaats waarop een achttal films worden vertoond. Twee van die films beleven daar bij de landelijke première. Op zondag 8 april is dat de film Early Spring en op vrijdag 20 april de film Roodkoppen. Daarnaast wordt er in deze periode een ver- halenwedstrijd gehouden. Early Spring is een film voor kin deren vanaf 11 jaar. De film be schrijft een periode van zes maanden uit het leven van Esther in het begin van de jaren dertig. Haar leven is vol armoede, maar Esther beschikt over een bijzon dere gave: zij kan zich terugtrek ken in een fantasiewereld, zich overgeven aan haar dromen en prachtige gedichten schrijven. In deze zes maanden krijgt zij haar eerste menstruatie en neemt ze afscheid van haar schooltijd. In Roodkoppen - voor kinderen vanaf 8 jaar - staat het milieu centraal. Kinderen vechten voor het behoud van een stuk bos. Op een niet drammerige manier wor den kinderen geconfronteerd met de zorg voor de wereld rondom hen. Voor de verhalenwedstrijd wor den kinderen opgeroepen een verhaal te schrijven naar aanlei ding van een foto van de kleine zeemeermin, uitkijkend over de haven van Kopenhagen. Tri-chem is de handelsnaam voor een textielverf met een speciaal karakter. Er kan mee geschilderd worden op vele verschillende ma terialen. Welke dat zijn is onder meer te zien op een tentoonstel ling die vanaf vandaag (woens dag) tot en met zaterdag 28 april is ingericht in de Openbare Biblio theek in Oost-Souburg. Op dins dag 10, vrijdag 27 en zaterdag 28 april worden er demonstraties gegeven van deze verftechniek. Muziekschool met meer ruimte en goede isolatie MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Ab dij). Leven en werk van drie Roo- seve/ts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Tri rum, Din- gemans, Rob de Haan, olieverf schilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op af spraak. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteen- sedijk 7). (Hal begane grond): "Het lied dat nooit verstomde" Doopsgezinde liedboekjes. (Jeugdafdeling): Krieltje de oli fant. Tentoonstelling van de orgi- nele tekeningen van Kinderboekenillustrator Edwin Moser. Openingstijden Bibli otheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum. (Kousteensedijk 7). "Het zelf por-* tret" verschillende kunstenaaars. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). (2e verdie ping): Fototentoonstelling Ge meentebesturen. (t/m 7 april). Molens in Zeeland, overzichtsten toonstelling. (vanaf 9 april). Ope ningstijden Bibliotheek. Holografiemuseum "Dennis Ga- bor". (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen't Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Per manente expositie oude en mo derne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Basket. (Schuitvlotstraat 32). Tiong Ang. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. PZEM-Galerie. (Poelendaelesingel 10). Eddy Quite, reisnotities, (vanaf 6 april). Zeeuws Museum. (Abdij 3). Bloe men uit de kelder, 19e eeuwse Nederlandse kunstenaressen. Li- liane Vertessen en Berlinde de Bruyckere speciaal werk voor Ko ninklijke Vertrekken. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, Za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal en Balans 17. Ajour Vil- landry Ronald Mullié. Ope ningstijden Vleeshal: Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Openingstijden Balans 17: Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur en za. van 11 tot 16 uur. Wachtkamer J. de la Hayze. (Bel- linkplein 3). Harmen de Hoop, "werk op locatie" Bezichtiging tijdens praktijkuren. Café Dangeroe. (Vlasmarkt 39). W.G. Bout, pseudoniem van W.F. van de Kop met papiersnij- en plakwerk. Rabobank, (hal hoofkantoor). Ti ne Visser en Anneke van der Vossen, aquarellen en gouaches. Openingstijden bank. Francois Ryckhals Museum. (Dam 71, kel der). "Vroege vogelsVogels op zeldzame kopergravures van Eleazar Albin en Veertjes van An ne Kempe geschilderd op papier en op eieren. Openingstijden Do. t/m za. van 13 tot 17 uur. (vanaf 7 april). OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duinvlietweg 6). Nederlandse Roofvogels, tentoonstelling. Di. t/m vr. 10 tot 17 uur. Za. t/m ma. 13.30 tot 17 uur. SOUBURG Openbare Bibliotheek. Tri-chem, verftechniek op verschillende materialen o.a. glas, textiel of kaarsen. Demonstraties: di. 10 april 18 tot 20 uur, vr. 27 april 14 tot 16 uur, za. 28 april 10.30 tot 12.30 uur. Openingstijden: Ma. 13.30 tot 17.30, di. 9 tot 12.30, 13.30 tot 17.30, 18 tot 20 uur, wo. 13.30 tot 17.30, do. 18 tot 20, vr. 13.30 tot 17.30, za. 9.30 tot 12.30 uur. VEERE Stadhuis. (Markt 5). Inundatie en Bevrijding - Walcheren in oor logstijd, foto's, archiefstukken, videofilm, voorwerpen. Ma. t/m za. van 12 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Zeeland Water land. aquarellen, (extra: informa tie over stormen, wind, getij, hoogwaters, springvloed en mo gelijke gevolgen n.a.v. recente stormen). Dagelijks te bezichti gen. VLISSINGEN Inguana. (Bellamypark 35). Le- vende reptielen, amfibieën en in- sekten. Gehele week geopend van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prin ses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met DONDERDAG 5 APRIL Tien klein negertjes, toneelthril ler van Agatha Christie door de Hollandse Comedie, de Prins van Oranje, Goes, 20 uur. Jazz-orkest Swingchroon, Tapperij-Happrij de Happy Bucca neer, Aagje Dekenstraat, Vlissin- gen, 20 uur. VRIJDAG 6 APRIL Gitaarworkshop, John Cal- jouw, Mississippi Delta Blues, Eetcafé De Lachende Vis, Vlasmarkt, Middelburg, 22 uur. Paaszangavond, koor Sursum Corda, kerkgebouw De Hoeksteen, Vrijlandstraat/Roo- zenburglaan. Middelburg, 19.30 uur. Ballet Royal de Wallonië, 'Car men', Stadsschouwburg, Middel burg, 20 uur. Jagen op zondagmorgen, solo toneel door Herman Brand, Vest zaktheater, Vlissingen, 20.30 uur. Blues-rock group Obsession, Bar American, Plein 1940, Mid delburg, 21.30 uur. Sabor Tropical, Latijns- Amerikaanse muziek, Bar-dance Rio, Damplein 46, Middelburg, 23 uur. Bryan Rodwell, Engelse orga nist, concert op het Compton theaterorgel. Concert en Gehoor zaal, Singelstraat, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. ZATERDAG 7 APRIL Fats Domino, concert, Zeeland hallen, Goes, 20 uur. Het Middelburgs Theater, 'Pas sie', Mini-theater, Verwerijstraat 53, Middelburg, 20.30 uur. Het RO-theater, ensemble, Zo mergasten, Stadsschouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 20 uur. Paralysis met support-act Strombringer, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. Toneelvereniging Kunstvrien den, 'Levensschaduwen', de Prins van Oranje, Goes, 20 uur. Popconcert door The Fatal Flo wers, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 22 uur. Dubbelconcert, jazz. Celebrati ons of Difference en Gerry He mingway Earl Howard, Centrum Nieuwe Muziek, Klove niersdoelen, Achter de Houttui nen 30, Middelburg, 20.30 en 22.30 uur. Korendag m.m.v. jeugd en jon gerenkoren en speciale gast so liste Cindy Tamo, Concert en Gehoorzaal, Middelburg, 19.30 uur. ZONDAG 8 APRIL The Doonan Family Band, Schots/Ierse folkgroep. Vestzak theater, Bellamypark 3-5, Vlissin gen, 16 uur DINSDAG 10 APRIL Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Het Nederlands Studenten Ka mer Orkest (NESKO), concert. Concert en Gehoorzaal, Middel burg, 20.15 uur. WOENSDAG 11 APRIL Doctorandus P. zingt voor uit eigen werk, Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. De blues-rock groep Obsession geeft vrijdag 6 april vanaf 21.30 uur een concert in Bar American aan Plein '40 in Middelburg. Met nummers van ZZ-top, Deep Purple, Scorpions en Status Quo probeert deze Goorse vijfmans formatie het publiek voor zich te winnen. Geen verpakking van schmink en theatrale gebaren, maar gewoon recht toe recht aan muziekmaken. Obsession bestaat uit Geert En deman (zang), Michael de Waard (solo-gitaar), Jaap Schreuder (gi taar), Fred Schalk (bas) en Mar cel Nijhuis (slagwerk). als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantie land voor iedereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Plane tarium. Technische Bibliotheek. (Edison- weg 4). Kleine collectie zonnewij zers. ma. t/m vr. 9 tot 16 uur vr. 19 tot 21 uur. Foto Back. (St. Jacobspassage 25-27) Camera Award Ope ningstijden winkel. De Gevangentoren.(Boul. De Ruyter 1a) Jan Berkelhout Gra fiek en olieverven. Openingstij den restaurant. VRIJDAG 6 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Black rain' 19 en 21.30 uur. Alham bra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Turner en Hooch' 19 en 21.30 uur Electro Middelburg, 'The war of the roses' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poets society' 20 en 23 uur. ZATERDAG 7 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Black rain' 19 en 21.30 uur, 'Look who's talking' 23.30 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Koko Fla nel' 19 en 21.30 uur, 'Black rain' 23.30 uur. Grand theater Goes, 'Turner en Hooch' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poets society' 20 en 23 uur. ZONDAG 8 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Oliver en Co' 14 uur, 'Black rain' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Turner en Hooch' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poets society' 20.30 MAANDAG 9 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Black rain' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 20 uur. Grand theater Goes, 'Turner en Hooch' 20 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 20.30 uur. Schut tershoftheater Middelburg, 'Dead poets society' 20.30 uur. DINSDAG 10 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Black rain' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 20 uur. Grand theater Goes, 'Turner en Hooch' 20 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poets society' 20.30 uur WOENSDAG 11 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Black rain' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 20 uur. Grand theater Goes, 'Turner en Hooch' 20 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poets society' 20.30 uur. DONDERDAG 12 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Black rain' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 20 uur. Grand theater Goes, 'Turner en Hooch' 20 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poets society' 20.30 ZATERDAG 7 APRIL Schuttershoftheater Middel burg, Deens kinderfilmfestival: 'Snuitje' 14 uur. ZONDAG 8 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Oliver Co' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, Deens kinderfilmfestival: 'De straat van mijn jeugd' 14 uur. Rita Dams. Het Nederlands Studenten Ka mer Orkest brengt als onderdeel van een landelijke tournee op dinsdag 10 april een bezoek aan Middelburg. Vanaf 20.15 uur ge ven zij daar een concert in de Concert- en Gehoorzaal. Op het programma staan onder meer werken van Prokofjef, Bartok, Be- rio en De Falla. Soliste is mezzo sopraan Rita Dams.

de Faam | 1990 | | pagina 7