ii Floris-Jan Koole sportman 1989 Werk in uitvoering Spel Informatie GGD Raad onderzoekt geloofsbrieven Baarmoederonderzoek 1990-Maatregel: ook van belang voor jongens Verkeersregels: uw veiligheid Bestemmingsplan Ophokgebod Hinderwet GEMEENTE MIDDELBURG Weeka Tafeltje Dekje DE FAAM Woensdag 4 april 1990 Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Donderdag 29 maart j.l. huldigde wethouder M. Vinke in "De Kruitmolen" namens het gemeen tebestuur van Middelburg de sportkampioenen van het jaar 1989. Deze activiteit vindt jaar lijks plaats. Aan het eind van het officiële huldigingsprogramma wordt de beste sportman, sport vrouw of het beste sportteam van het jaar bekendgemaakt. De 19-jarige Middelburger Floris- Jan Koole viel in de prijzen. Hij werd uitgeroepen tot de beste sportman van het jaar 1989. Floris-Jan Koole is lid van de tri atlonvereniging Zeeland. Daar naast is hij voor het onderdeel zwemmen lid van Luctor, voor het onderdeel lopen van Dynamo '70, voor het onderdeel fietsen lid van Theo Middelkamp en voor het onderdeel schaatsen lid van de Striene te Roosendaal. Floris-Jan wil graag prof-triatleet worden en traint erg veel voor dat ideaal. Floris-Jan Koole behoort tot de Nederlandse top. In zijn categorie is hij in juni 1989 Nederlands Zomer-triatlonkampioen gewor den in het Noord-Hollandse Spierdijk. Op 4 november 1989 werd hij in Assen Nederlands Winterkampioen met een voor sprong van 30 minuten op num mer twee. Na het zomerkampioenschap heeft hij deelgenomen aan een wedstrijd in Canada. Het resul taat was een 7e overallplaats en een le plaats in zijn leeftijdscate gorie, ver voor de Canadese juni orkampioen. De prestaties van Floris-Jan Koole spraken zo aan dat hij werd geselecteerd voor deelname aan het Europees kam pioenschap. De Middelburgs triatleet heeft in 1989 uitzonderlijke prestaties ge leverd. Dit betekent dat hij met recht Sportman van het jaar 1989 mag worden genoemd. Namens het gemeentebestuur bracht wet houder M. Vinke de felicitaties over en overhandigde hem de bij het predikaat beste sportman be horende trofee. Een authentieke Samoerai-helm werd als wisseltrofee uitgereikt aan korfbalvereniging Swift. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hierover bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. gehakt, andijvie, puree dinsdag grillsteak, groentemix, frietjes woensdag zuurkool met worst donderdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen vrijdag kabeljauw, wortelen, aard appelen zaterdag macaroni met ham en kaas maandag kalkoenschnitzel, appeltjes, pom- mes mignonettes Misschien kent u het wel: Een fikse burenruzie over een boom op de erfscheiding of een te hoge schutting, die te veel zon wegneemt. Deze ruzies hebben al heel wat woongenot vergald. Re gelmatig wordt dit soort proble men voorgelegd aan de plantsoe nendienst met de vraag om een oplossing voor dit soort grensge schillen. De plantsoenendienst adviseert in dit soort gevallen eerst uit te zoe ken waar precies de grens loopt tussen uw erf en dat van uw bu ren. Deze gegevens zijn bij het Kadaster bekend, piaar ook de gemeente beschikt in de meeste gevallen over kaarten waarop de scheidingslijnen van erven zijn aangegeven. Wilt u op de eenmaal bekende grens een afscheiding plaatsen, dan kunt u dat doen met of zon der uw buren. In de meeste geval len wordt voor samenwerking ge kozen. De erfafscheiding wordt dan gelijkelijk verdeeld over bei der terreinen, zodat er zo weinig mogelijk grond verloren gaat. Een groot voordeel is ook dat er niet iets komt te staan dat u niet aanstaat. Of de scheiding nu een boom, een haag of een muur is, het blijft een gemeenschappelijk bezit, voor het onderhoud waar van elk voor zijn helft verant woordelijk is. Het is zeer aan te bevelen dit soort overeenkomsten schriftelijk bij een notaris vast te leggen, zodat u bij eventuele latere meningsver schillen altijd op eerder gemaakte afspraken terug kunt komen. Wilt u later iets wijzigen, dan kan dat alleen in onderling overleg met uw buren. U zult dan samen tot een oplossing moeten komen. In het geval dat uw buren niet mee willen werken aan een geza menlijke oplossing zult u de af scheiding op uw eigen erf moeten plaatsen. Plantafstand Plaatst u een afscheiding op uw eigen terrein, dan bent u gebon den aan bepaalde minimum afstanden. Alleen een muur of een schutting mag tegen de erf scheiding worden geplaatst. Bij bomen is de minimale plant afstand tot de erfscheiding 2 me ter, bij een haag is dat een halve meter. Als u wilt dat uw buren de over de erfscheiding hangende takken van hun heg, struik of boom snoeien, dan kunt u dat het best eerst mondeling overleggen. Komt u niet tot overeenstem ming, stuurt u dan een schrifte lijk, desnoods aangetekend ver zoek. Pas als uw buren dan nog weigeren het snoeiwerk te verrich ten, dan mag u in principe het recht in eigen hand nemen, dat wil zeggen de overhangende tak ken afknippen en de boomwortels afsteken. Maar past u op bij waardevolle bomen en snoei niet meer dan nodig is. Vraagt u zono dig advies bij de Plantsoenen dienst. Overbodig te zeggen dat zo lang mogelijk moet worden ge probeerd erfscheidingskwesties in redelijk onderling overleg op te lossen. Dit overleg bij het bepalen waar en wat er geplant gaat wor den kan latere ongenoegens voorkomen. Rooien Voor het omhakken van bomen is een rooivergunning nodig. Deze wordt in Zeeland binnen de be bouwde kommen afgegeven door burgemeester en wethouders van de betreffende gemeente en buiten de bebouwde kom door gedepu teerde staten van Zeeland. Deze instanties kunnen u eventueel een herplantplicht opleggen. De ver gunning moet worden gevraagd voor het rooien van alle hou topstanden, dat wil zeggen: hak hout, houtwallen en bomen, zowel binnen als buiten de be bouwde kom. Alleen eigenaren kunnen een vergunning aanvra gen. Huurders dienen dus contact op te nemen met de verhuurder eigenaar. Aan de hand van een aantal factoren beslissen burge meester en wethouders van de ge meente of de vergunning moet worden verleend of niet. Nadere informatie over erfschei- dingsproblemen kan worden ge geven door de gemeentelijke plantsoenendienst, Vlissing- sestraat 21. (telefoon 82000). Hier is ook de folder "Bomen en Bu ren" van de bomenstichting ver krijgbaar. Op maandag 9 april a.s. komt de raad van de gemeente Middelburg weer in vergadering bijeen. De raadsvergaderingen zijn openbaar en worden in de raadzaal van het stadhuis gehouden. U kunt deze vergaderingen dus bijwonen. Op 9 april is er een zeer korte agenda. In feite staat er maar één punt ter discussie, namelijk het onderzoe ken van de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden. Uit de raad zal een Commissie van Onder zoek worden benoemd die de ge loofsbrieven van de nieuwe raadsleden tijdens de raadsverga dering onderzoekt. De Commissie van Onderzoek bekijkt dan of er wel of geen bezwarende omstan digheden bestaan. De geloofsbrie ven omvatten onder andere de uitslagen van de verkiezingen, een uittreksel uit het bevolkingsre gister en een opgave van onver enigbare betrekkingen. De raadsvergadering begint om 14.00 uur. De vrouwen die in de gemeente Middelburg wonen en geboren zijn in de jaren 1937, 1940, 1943 en 1946 hebben in de afgelopen week een oproep van de gemeente ontvangen. In de oproep wordt gewezen op de mogelijkheid een afspraak te maken met de huis arts voor het maken van het z.g. uitstrijkje. Het uitstrijkje wordt gemaakt in het kader van het lan delijk baarmoederhalskankeron- derzoek. In Middelburg geldt dat vrouwen geboren in bepaalde aangewezen geboortejaren om de drie jaren van de gemeente een oproep ontvangen om aan het on derzoek deel te nemen. Onderzoek op baarmoederhals kanker gebeurt door het maken van een uitstrijkje, een eenvoudig en pijnloos onderzoek dat slechts enkele minuten in beslag neemt. Uw huisarts verricht het onder zoek, in samenwerking met het streeklaboratorium. Van de resul taten van het laboratoriumonder zoek wordt uw huisarts op de hoogte gesteld. Dit kan echter enige tijd in beslag nemen. Als er aanleiding is voor een nader on derzoek, ontvangt u bericht van uw huisarts. Met nadruk wordt er op gewezen dat als u een nadere oproep van uw huisarts ontvangt, er geen sprake behoeft te zijn van (kwaa daardige) afwijkingen. Als u aan het onderzoek wilt deel nemen, vragen wij u in de komen de weken een afspraak te maken met uw huisarts, maar deelname Reeds een aantal jaren informe ren burgemeester en wethouders de 15/16 jarige meisjes over de voor hen belangrijke gevolgen van de 1990-maatregel. Even ter herinnering: De 1990-maatregel houdt het vol gende in. Iedere man die voor het gezinsinkomen zorgt en werkloos raakt krijgt een toeslag op zijn uitkering. Deze toeslag krijgt hij als het gezinsinkomen anders on der het minimum zou zakken. Hij krijgt dus extra geld om zijn vrouw en (eventuele) kinderen fi nancieel te onderhouden. Voor gezinnen waarvan de vrouw in 1990 en volgende jaren achttien jaar wordt, is dat echter afgelo pen. Wordt de man werkloos en daalt het gezinsinkomen beneden het minimum dan is er geen toeslag meer mogelijk. Eerst moet de vrouw op zoek naar passende arbeid. Veelal een eerste stap daartoe zal zijn: zich als werkzoe kende laten inschrijven bij het ar beidsbureau. Jongens Burgemeester en wethouders heb ben nu ook aan de jongens een brief gestuurd over de voor hen indirekte gevolgen van de 1990-maatregel. Immers als de maatschappelijke positie van jon ge vrouwen in de toekomst veran dert heeft dit zonder meer gevol gen voor de toekomstige maat schappelijke en persoonlijke posi tie van jonge mannen. Een citaat uit de brief: En hoe zit het dan met een slimme jongen? Is die ook op zijn toekomst voorbereid? Wij hopen van wel. Zeker is dat in de toe komst vrouwen evenveel buitens huis zullen werken als mannen. Ook zal het verschil tussen "man nenwerk" of "vrouwenwerk" grotendeels verdwijnen, mede door de opkomst van nieuwe be roepen. Nü moet je al nadenken over de toekomst! Vrouwen zullen öf zelf werken, óf een studie volgen om aan de slag te komen. Ze zullen ook iets wil len bereiken in hun carrière. Dus speelt niet meer alleen voor meis jes, maar ook voor jongens de vraag: "Hoe kan ik mijn baan en huishoudelijke taken combine ren?"..." aan het onderzoek is niet ver plicht. Voor meer gedetailleerde informatie kunt u contact opne men met de districtsgezondheids dienst te Middelburg (tel.no. 01180-34085). De kosten Aan ziekenfondsverzekerden worden GEEN kosten in rekening gebracht. Particulier verzekerden: Voor het maken van het uitstrijkje brengt de huisarts het particulier tarief in rekening. Dit tarief bedraagt 28,50. Voorts brengt ook het la boratorium kosten in rekening. Deze kosten bedragen 17,50. Afhankelijk echter van de polis- voorwaardeen van uw verzeke ring worden deze kosten geheel of gedeeltelijk vergoed door uw ver zekeringsmaatschappij Gegevens Voor een juiste gang van zaken bij het laboratorium is het nood zakelijk dat een aantal persoonlij ke gegevens wordt verstrekt. Daar de huisarts niet altijd over deze gegevens beschikt en het voor hem of haar ook niet mogelijk is bij het onderzoek deze gegevens in te vullen wordt u verzocht voordat u uw huisarts bezoekt de verlangde gegevens in te vullen. (Zie voor de juiste invulling het onderdeel "door deelneemster in te vullen" in de door de gemeente aan u verzonden oproe pingsbrief). Neemt u a.u.b. ALTIJD de oproepingsbrief mee naar het hui- sartsenonderzoek. Door het labo ratorium wordt een aantal zeer persoonlijke gegevens van deel neemsters aan het onderzoek ver zameld en verwerkt. Het is echter niet zo dat iedereen de gegevens die bij u behoren kan opvragen. In de praktijk wordt alleen aan de huisarts medegedeeld wat de uit slag van het onderzoek is. De overige gegevens worden bewerkt en in anonieme vorm (d.i. zonder dat uw naam daaraan is verbon den) landelijk verzameld en be waard. Uw strikt persoonlijke ge gevens worden voorts met de no dige zorgvuldigheid bewaard, zo dat iemand die daartoe niet is ge rechtigd niet over uw gegevens kan beschikken. Geen oproep U behoort tot één van de geboor tejaren 1937, 1940, 1943 of 1946 en u heeft geen oproep voor het onderzoek ontvangen? Neemt u in dat geval zo spoedig mogelijk contact op met de gemeentesecre tarie van Middelburg (tel.no. 01180-75565. Binnen enkele da gen ontvangt u dan alsnog een oproepingsformulier. Fout parkeren brengt anderen in gevaar Bestemmingsplan Streekschool Torenweg De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 19 maart 1990 het bestem mingsplan Streekschool Torenweg heeft vastgesteld. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op een perceel grond ten zuiden van de Torenweg, grenzend aan de Eendrachtsweg. Bij de vaststelling heeft de gemeenteraad in de oostelijke hoek van het plangebied (nabij de Eendrachtsweg) de grens van de bestemming Maatschappelijke Doeleinden in westelijke richting (richting Torenweg) verschoven, waardoor op deze plaats een groter deel van het perceel de bestemming M(z) - Maatschappe lijke Doeleinden, geen gebouwen toegestaan - heeft verkregen. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van vrijdag 6 april 1 990 gedurende een maand voor een ieder ter inzage bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie. Tegen het vastgestelde bestemmingsplan kan binnen de boven vermelde termijn beroep worden ingesteld bij Gedeputeerde Staten van Zeeland door diegenen, die zich tijdig met hun be zwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan tot de gemeente raad hebben gewend. Verder kan een ieder binnen deze termijn bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaar aantekenen te gen de door de gemeenteraad bij vaststelling aangebrachte wij ziging. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter open bare kennis dat zij hebben bepaald, dat het verboden is in de pe riode van 9 april tot en met 25 mei 1990 één of meer duiven te doen uitvliegen of enige handeling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvliegen. Het verbod geldt niet: - voor het doen of laten uitvliegen voor 10.00 uur en na 17.00 uur; - op zondagen, en in de maand mei evenmin op de zaterdagen; - voor jonge duiven. Kennisgeving vergunningaanvragen Hinderwet Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken ingevolge het bepaalde in artikel 1 2 van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van: 1. Woningbouwvereniging "Middelburg" te Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een kantoor en werkplaats gelegen op het terrein tussen de Buitenruststraat en de Agaat te Middelburg; 2. Glashandel Roegiers B.V. te Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking heb ben van een inrichting ten behoeve van glashandel en glasver werking gelegen aan de Walensingel 65 te Middelburg. Vanaf donderdag 5 april 1990 liggen de aanvragen met de daar op betrekking hebbende stukken elke werkdag tijdens kantoor uren en op donderdagavond van 18.00 - 21.00 uur ter inzage op de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. De terinzageligging duurt tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelich ting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend van 5 april tot 5 mei 1990. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 23 april 1990, om 14.00 uur (in richting Walensingel 65) en om 14.15 uur (inrichting Buiten ruststraat/Agaat) in het stadhuis van Middelburg, waarbij te vens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvragen tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er de aandacht op, dat alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid wor den gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikkingen in te dienen. Kennisgeving beschikkingen Hinderwet Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat zij vergunning ingevolge de Hinderwet hebben ver leend aan: 1. Technisch Handelsbureau Vermaat B.V. te Middelburg voor de uitbreiding van een opslagdepót industriegassen gelegen aan de Arnesteinweg 18 te Middelburg; 2. Verf Verkoop Zeeland B.V. te Goes voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel in verf- en schilderspro- dukten gelegen aan de Arnesteinweg 50 te Middelburg; 3. Nederlandse Philips Bedrijven B.V. te Eindhoven voor een technisch service centrum gelegen aan de Grenadierweg 1 7 te Middelburg (ex art. 6a van de Hinderwet); 4. V.O.F. de Nood en Zonen te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een konstruktiebedrijf en koperslagerij gelegen aan de Arnesteinweg 38 te Middelburg. Aan deze vergunningen zijn voorschriften verbonden. De be schikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 5 april tot 5 mei 1990 tijdens kantooruren en op donderdag avond van 18.00 - 21.00 uur in het gemeentehuis (voor inzage op donderdagavond telefonisch afspreken 01180 - 75432). Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen staat van 5 april tot 5 mei 1990 beroep open bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor de aanvra ger, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de ar tikelen 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht en enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierbo ven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Nadere informatie over de beroeps- en schorsingsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Algemene Zaken verkregen worden. tor het oog van de Lange Jan ■Muanr\ De sportman van 1989 Foto: J. Wolterbeek. A Op een aantal parkeervakken bij de Groenmarkt en de Lange Jan kan niet worden geparkeerd in verband met herstraling. De Blauwedijk is afgesloten voor alle verkeer in verband met riole ring en asfaltering. Menu van 9 april 1990 tot en met 16 april 1990 maandag Op woensdag 4 april worden op namen gemaakt door de Avrote levisie van het "12 provin- ciënspelin de Stadsschouwburg van Middelburg. De burgemees ter mr. C.G.J. Rutten zal het Middelburgse team aanvoeren. Verder doen mee het Goese ly ceum en de Zierikzeesche Nieuws bode. De uitzending zal zijn op 16 april om 20.29 uur op Nederland 2. Tussen 9 april en 23 april staat een stand van de Gemeenschappe lijke Gezondheidsdienst Zeeland (GGD) in de ha! bij de afdeling Burgerzaken, Stadhuisstraat 2. Met posters en begeleidende teksten wordt uitgelegd welke ta ken de GGD verricht onder meer op het gebied van jeugdgezond heidszorg, tuberculosebestrij ding, gezondheidsvoorlichting en -opvoeding, tandzorg en geslachtsziektenbestrijding. Komt u eens kijken. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Buren, bomen en erf afscheidingen

de Faam | 1990 | | pagina 5