Sprookje blijkt zeepbel in The War of the Roses Uitvoering Johannes Passion Muziek voor Jiongerend Ethipië Koffieconcert mogelijk Zeeuws Jazzpodium 29 MAART T/M 4 APRIL IN MIDDEN ZEELAND ZES APRIL WORDT VLISSINGEN OPNIEUW BEVRIJD Volkstoneel GESCHREVEN BOEKEN Kindermiddag in Scheldekwartier Woensdag 28 maart 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Op vrijdag de zesde april is Vlissingen weer even voor Den Prins. Dan wordt namelijke de bevrijding herdacht van deze Zeeuwse havenstad in het jaar 1572. De bevrijding van het juk van de Spanjaarden dus. Dit jaar wordt het hele festijn nog een beetje grootser opgezet dan vorig jaar. Zo zal er een origineel geuzenschip aan te pas komen, zullen er kanonschoten weer klinken, wordt er gezongen door onder andere het Schelde- Loodsenkoor en weerklinkt er muziek gemaakt door het Johan Friso Drum- en Buglecorps en de Delta Band. Kortom het moet een waar volksfestijn worden. Begint hiermee dan het nieuwe toeristisch seizoen? Als het aan de organisatoren ligt wel. De Stichting Vesting Vlissingen is in samenwerking met Schietsportvereniging De Fles verantwoordelijk voor de organi satie van het hele gebeuren. Van uit deze samenwerking is inmiddels een 'zes-april-comité' in het leven geroepen. „Wij den ken dat het een goede zaak zou zijn als dit een traditioneel gebeu ren werd", stelt woordvoerder Doeke Roos. Hij doelt daarmee niet alleen op het belang van de ze historische gebeurtenis. „Na tuurlijk is dat ook belangrijk. Wat er op de zesde april 1572 hier in Vlissingen gebeurde heeft destijds meer aan het rollen ge bracht dan de bevrijding van Den Briel. Maar, om het even op het heden te betrekken: alom wordt er momenteel gesproken over seizoensverlenging met als doel meer toeristen en recreanten naar Zeeland te halen. Nou, vol gens ons is de zesde april een uit stekende datum om het seizoen mee te openen. Als we daar dan in de toekomst een traditie van maken, ben ik er van overtuigd dat het hele festijn ook landelijk tot de verbeelding gaat spreken". Een vergelijking met Den Briel dringt zich op. Doeke Roos: „We hebben inderdaad contacten met de organisatie daar. Zo wordt bij voorbeeld het geuzenschip 'Prin- se Admirael' jaarlijks bij de 1 april viering gebruikt. Het is vrij uniek dat wij daar nu ook de beschik king over krijgen". Volgens Roos is dit echter nog maar het begin. „In de toekomst willen we de he le historische gebeurtenis, bij voorbeeld in de vorm van een volkstoneel, laten uitbeelden". Daar is echter veel geld voor no dig! „Dat is waar, en dit initiatief verdient dat geld ook naar onze mening. Als je dan ziet dat wij als kleine groep maanden bezig zijn om vijfduizend gulden bijelkaar te scharrelen, terwijl er voor die be wuste seizoenverlenging meer dan een ton beschikbaar is, dan vraag je je toch wat af". Maar ondanks dat is er voor dit jaar een leuk programma in el kaar gezet. Het begint allemaal om half vier 's middags met de aankomst van het geuzenschip. Dat gaat gepaard met het nodige kanongebulder. Om vier uur heet burgemeester Van der Doef van Vlissingen de geuzen welkom vanaf het bedieningspaneel bij de sluisdeur aan de ingang van de jachthaven. Om 17 uur vindt er een uitvoering plaats van het Schelde-Loodsenkoor op het De Ruyterplein. Daarna worden weer enkele saluutschoten afge vuurd door Schietvereniging De Fles. Om 17.50 uur openen de Geuzen van het geuzenschip de Geuzenmarkt op de Nieuwendijk. Het geuzeschip Prince Admirael opent de activiteiten op vrij dag 6 april in Vlissingen. Tussen 18 en 19.30 uur zijn er op het de Ruyterplein optredens van het Johan Friso Drum- en Bugle- korps en de Delta Band. Beide korpsen maken afzonderlijk nog een rondgang door de Vlissingse binnenstad. Vanaf 19.30 uur be gint dan het eigenlijke Volksfeest in samenwerking met de Horeca en de Middenstand. Zo zijn er on der meer orkesten te beluisteren bij Montparnasse op het De Ruy terplein en op het Beursplein en Bellamypark. Michael Douglas en Danny DeVito in The War of the Roses. Michael Douglas, Kathleen Tur ner en Danny DeVito zijn de ster ren die schitteren in de nieuwste produktie van James L. Brooks en Arnon Milchan, The War of the Roses. De film is deze en vol gende weken te zien in het Al- hambratheater in Vlissingen en in Electro in Middelburg. The War of the Roses is een zwarte comedie. Wat begint als een sprookje blijkt in de loop van het verhaal een zeepbel die met geweld uit elkaar spat. Douglas en Turner spelen het gelukkig ge trouwde echtpaar Oliver en Bar bara Rose. Het schijnbaar perfecte huwelijk wordt tot een hel als de echtelieden besluiten te scheiden. De vraag aan wie - na de scheiding - het huis toe komt, wordt in een ware veldslag uitgevochten. DeVito speelt daar in de rol van Oliver's beste vriend en tevens advocaat. Twee podiums staan zaterdag 31 maart opgesteld in de Zeeland hallen in Goes om artiesten te la ten musiceren voor hongerend Ethiopië. Nadieh, Normaal, Ray mond van het Groenewoud, B- Sharp, Earth Quake Roody and :he Trembling Walls, Rock Bai- Ioon en de Stichting Dansz zijn )ereid om - zoals de organisatie :egt - voor een zacht prijsje het ibliek te vermaken, lok voor vervoer is gezorgd. Car- jer zet bussen in om het publiek ran en naar het station in Goes vervoeren en na de laatste ■ein rijden er bussen om half ree en half drie naar Vlissingen itadhuisplein) en Middelburg station). iaarten (f 15,-) zijn in voorver- oop verkrijgbaar bij Seventy Se en, Van Damme en Hij Mode in /liddelburg en in Vlissingen bij eo's Platenbar en Boekhandel lellamy. In Oost-Souburg ver- oop Huson kaarten. Raymond van het Groene- oud. De gedichten in deze rubriek zijn geschreven door leden van de vereniging Penne- vreugd. Het contactadres van deze vereniging is Eikenlaan 20, 4356 HE in Oostkapelle. Tussen takken die nauw met elkaar zijn verbonden, vinden bladeren een nieuw bestaan. Paarslicht valt tussen huizen. In de straten lost de dag zich op. Nachtstilte valt over mensen die samen of eenzaam een weg zullen gaan. Rita Boone Kind zijn, moederziel alleen met vallen en opstaan. Zonder aanmoediging zonder troostprijs volwassen worden, vraagt inzicht. Misschien is dit leven wellicht om er wijzer te worden. Rita Boone Ik heb je nooit gezien. Toch ben je steeds aanwezig in de diepste laag van mijn gedachten. Hoe zou het zijn geworden als wij elkaar hadden ontmoet. Jij en ik in menselijke gestalte? Dan waren wij elkaar misschien gewoon voorbij gegaan. Rita Boone, Koudekerke Zondag, 4 december '88 Gestage regen. Mensen, kijkend naar de lucht, schuilend achter ramen. Zien, onder paraplu, buurtbewoners, in regenpak gestoken, haast onherkenbaar, de hond uitlaten. Hondeweer! Tjebbe van Dijk De einder 's Winters zie ik door de kale takken de zon met zijn laatste stralen zakken aan de horizon. 's Zomers vormen na het ontluiken van het groen in mijn tuin de bomen en struiken mijn horizon. Tjebbe van Dijk Sta je in de kombuis te zweten en ben je dan ineens vergeten waar Abraham de mosterd haalt troost je dan bij het eten dat Joost het wel zal weten. Tjebbe van Dijk Vandaag reed ik een merel dood ik kon haar niet ontwijken de wormen in haar bek de jongen bleven reiken. Tjebbe van Dijk Ik droomde, dat ik uit de boot viel zo maar midden in de vliet. Ik maar roepen en maar schreeuwen, maar de mensen hoorden 't niet. Nou, ik dreigde te verdrinken, maar het water, dat bleek gin. Daarvan werd ik toen zo dronken en sliep dus weer lekker in. Josefien Gouweloos Ik loop graag in een bloemen/aan a/s al die bloemen open gaan. Dan kijken ze me stralend aan en denk ik: Ja, 't is weer gegaan, hoe krijgt de Schepper het gedaan. Josefien Gouweloos KINDER door Jan Smeekens De verscheidenheid aan leven in de natuur laat zich aflezen aan de reusachtige hoeveelheid in formatieve boeken die ieder op hun eigen manier, kinderen leren oog te krijgen voor alles wat groeit en bloeit. Een aantrekkelijke formule wordt door de Zweedse Lena Anderson gehanteerd. Ze maak te tot nu toe voor negen bij Ploegsma verschenen boeken charmante illustraties waarmee ze in ieder geval de sfeer van de speels ogende, groene reeks be paalt. En misschien is ze zelfs wel verantwoordelijk voor de aangename toon van de teksten die - op één uitzondering na - door anderen geschreven wer den (Christina Björk, Miek Dor- restein en Loethe Olthuis), maar van één hand lijken. MAJA's VIER SEIZOENEN is de nieuwste uitgave. Het werd ge schreven door Ulf Svedberg en laat kinderen vanaf acht jaar kennis maken met de flora en fauna van hun directe omgeving en wat daar het hele jaar door in te beleven valt. Door eerst in grote lijnen de kenmerkende ver anderingen in elk van de seizoe nen aan te geven en vervolgens de onderwerpen uit te werken in langere hoofdstukken, bereikt de auteur dat jonge lezers een goed inzicht krijgen in wat de seizoenen van elkaar onder scheidt. Aan de orde komen on der andere de broedzorg bij vo gels, het leven van de kikker, het gedrag van insekten, groei en bloei van planten, de zorg om het bestaan bij de kleine zoog dieren van het bos en de vo geltrek. Dat de informatie nogal aan de oppervlakte blijft, zegt meer over de volwassen lezer "die al les al weet" dan over kinderen die vanuit een aangeboren nieuwsgierigheid zeer geboeid zijn door al wat leeft, maar daar om nog niet altijd weten wat hun ogen zien en oren horen. In spirerende proefjes en eenvou dig uit te voeren observaties ma ken het boek compleet. In PLANTEN HET HELE JAAR ROND beperkt Una Jacobs zich tot bloemen en hun bezoekers. Het door uitgeverij C. de Vries- Brouwers in een oranjebruin om slag gestoken boek verschijnt in de reeks 'De natuur het hele jaar rond', en wie daarvan de negen eerder verschenen delen kent, weet dat er veel te leren valt en nog meer te kijken. Una Jacobs koos voor een origi neel uitgangspunt. Ze vergelijkt bloemen met dieren en maakt daardoor op eenvoudige maar doeltreffende wijze de overeen komsten en verschillen tussen alle vormen van leven duidelijk. Aan de korte, helder geschreven hoofdstukjes (over o.a. groei en bloei, geur en kleur, bestuiving, zaden en symbiose van plant en dier, plantenfamilies) ligt de in trigerende vraag 'Hoe blijven planten in leven? 'ten grondslag. Of concreter 'Hoe slagen plan ten er ieder jaar weer in te bloei en en zaden te maken?' Tips voor het maken van bloemen- schilderijtjes, het bewaren van geuren en het opzetten van een herbarium stimuleren het actief bezigzijn en naar buiten gaan. Het ook op school zeer bruikbare boek werd vertaald en bewerkt door Maarten de Jongh. DE REIS VAN DE WATERDRUP PEL is een Vier Windstreken prentenboek van Eleonore Schmid over de kringloop van het water. In grote, zachtgetinte aquarellen verbeeldt ze hoe een op een berghelling gevallen sneeuwvlok smelt en via beek jes en watervallen in een brede rivier terecht komt die tenslotte de open zee bereikt. Daar tilt de warme wind de waterdruppel op tot in een wolk die weggeblazen wordt in de richting van de ber gen. Omdat de lange reis van het water door diverse land schappen ook nog van maand tot maand weergegeven wordt in wisselende weersomstandig heden, bieden de met potlood verlevendigde illustraties samen een sfeerrijke karakteristiek van de vier seizoenen. Maja's vier seizoenen door Lena Anderson met tekst van Ulf Svedberg. In samenwerking met de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land uitgegeven door Ploegsma, Amsterdam. Prijs f 21,50. Planten het hele jaar rond door Una Jacobs. Vertaald en be- 1 werkt door Maarten de Jongh. Uitgeverij C. de Vries-Brouwers, Antwerpen. Prijs f 26,90. De reis van de waterdruppel door Eleonore Schmid. Neder landse tekst Ineke Ris. Uitgeverij De Vier Windstreken, Den Haag. Prijs f 22,50. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Ab dij). Leven en werk van drie Roo- sevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, olieverf schilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op af spraak. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteen- sedijk 7). (Hal begane grond): "Het lied dat nooit verstomde" Doopsgezinde liedboekjes. (Jeugdafdeling): Krieltje de oli fant. Tentoonstelling van de origi nele tekeningen van Kinderboekenillustrator Edwin Moser. Openingstijden Bi bliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum. (Kousteensedijk 7). "Het zelfpor tret" verschillende kunstenaaars. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). (2e verdie ping): Fototentoonstelling Ge meentebesturen. Openingstijden Zeeuwse Bibliotheek. Holografiemuseum "Dennis Ga- bor". (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur behalve maandag. Rabobank (Langeviele 49). Ineke Koole aquarellen. Openingstijden Rabobank.(t/m 30 maart) Kunsthandel De Witte Swaen-t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Per manente expositie oude- en mo derne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Galerie Basket. (Schuitvlotstraat 32). Tiong Ang. Wo. t/m za. van 13 tot 17 uur. PZEM-Galerie. (Poelendaelesingel 10). 28 Eeuwen in beeld, phenici- sche godinnen van de vrucht baarheid. (t/m 29 maart). Zeeuws Museum. (Abdij 3). Bloe men uit de kelder, negen kunste naressen rond de eeuwwisseling. LUiane Vertessen en Berlinde De Bruyckere speciaal werk voor Ko ninklijke Vertrekken. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, Za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal en Balans 17. Ajour Vil- landry, Ronald Mullié. Ope ningstijden Vleeshal: Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Openingstijden Balans 17: Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur en za. van 11 tot 16 uur. Wachtkamer J. de la Hayze. (Bel- linkplein 3). Harmen de Hoop, "werk op locatie" Bezichtiging tijdens praktijkuren.(vanaf 2 april) Café Dangeroe. (Vlasmarkt 39). W.G. Bout, pseudoniem van W.F. van de Kop met papiersnij- en plakwerk. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duinvlietweg 6). Nederlandse Roofvogels, tentoonstelling. Di. t/m vr. 10 tot 17 uur. Za. t/m ma. 13.30 tot 17 uur. VEERE Stadhuis. (Markt 5). Inundatie en Bevrijding - Walcheren in oor logstijd, foto's, archiefstukken, videofilm, voorwerpen. Ma. t/m za. van 12 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, ver voer en communicatie, (tot 31 maart) Zeeland Waterland, aqua rellen. (extra: informatie over stormen, wind, getij, hoogwa ters, springvloed en mogelijke ge volgen n.a.v. recente stormen). Wo. t/m zo. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Inguana. (Beilamypark 35). Le vende reptielen, amfibieën en in sekten. Gehele week geopend van 14 tot 17.30 uur. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Plane tarium. Technische Bibliotheek. (Edison- weg 4). Kleine collectie zonnewij zers. ma. t/m vr. 9 tot 16 uur vr. 19 tot 21 uur. Art-titude. (Singel 14). Lucy de Graaf. Dagelijks van 12 tot 23 uur op afspraak.(t/m 31 maart) Foto Back. (St. Jacobspassage 25-27) Camera Award Opene- ningstijden winkel. De Gevangentoren Toren.(Boul. De Ruyter 1a) Jan Berkelhout Grafiek en olieverven. Ope ningstijden restaurant. Openbare Bibliotheek Vlissingen. Tentoonstelling Nieuwkomers, nakomers, Nederlanders. Behan delt de geschiedenis van immi granten in Nederland van de 16e eeuw tot nu. Ma. 13.30 tot 20 uur, Di. t/m vr. van 10 tot 20 uur, do. gesloten, Za. van 10 tot 12.30 uur.(t/m 31 maart) DONDERDAG 29 MAART Band Urban Dance Squad, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 22 uur. VRIJDAG 30 MAART Friese formatie Trio Heil, Jon gerencentrum Midgard, Kui perspoort 12, Middelburg, 22 uur. Harrie Jekkers, muzikaal klein- kunstprogramma '2x3 kwar tier', Stadsschouwburg, Middelburg, 20.30 uur. Middelburgs Minitheater, blijspel 'Passie', Middelburgs Mi nitheater, Verwerijstraat 53, Mid delburg, 20.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Middelburgs Mannenkoor, feestconcert, St. Jacobskerk, Vlissingen, 20 uur. Oratoriumvereniging, uitvoe ring, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, 20 uur. ZATERDAG 31 MAART Zanguur door werkgroep Zin gen in Middelburg, m.m.v. het Hervormd Kerkkoor Middelburg, Nieuwe Kerk, Middelburg, 19.30 uur. Middelburgs Minitheater, blijspel 'Passie', Middelburgs Mi nitheater, Verwerijstraat 53, Mid delburg, 20.30 uur. Jochem van Gelder, junioren show, kindermiddag. Het Schel- dekwartier, van Dishoeckstraat, Vlissingen, 14.30 uur. Stuiverconcert met de Salt La ke Jazz Band, Scheldekwartier, Vlissingen, 19.30 uur. ZONDAG 1 APRIL Het Zeeuws Jazz Collectief, koffieconcert, Stadsschouw burg, Middelburg, 11.30 uur. DINSDAG 3 APRIL Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Bariton Hans van Heiningen. De Koninklijke Oratoriumvereni ging 'Tot oefening en uitspan ning' in Middelburg geeft vrijdag 30 maart een uitvoering van de Johannes Passion van Johan Se bastian Bach, in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het concert begint om 20 uur. Aan dit concert wordt muzikale medewerking verleend door Han- neke Kaasschieter (sopraan), He- leen Resoort (alt), Ludwig van Gijsegem (tenor), Paul Endendijk (tenor), Bernard Kruijsen (bas) en Hans van Heiningen (bariton). Zij worden onder andere begeleid op het orgel door organist Aart Berg- werff en het orkest Musica met als gast Nellie Duin op Viola da gamba. Het geheel staat onder leiding van dirigent Jo Ivens. VRIJDAG 30 MAART Alhambra I Vlissingen, 'War of the roses' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Koko Fla nel' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Koko Fla nel' 19 en 21.30 uur Electro Middelburg, 'The war of the roses' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poet society' 20 uur, 'Jesus de Montreal' 23 uur. ZATERDAG 31 MAART Alhambra I Vlissingen, 'War of the roses' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Koko Fla nel' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Koko Fla nel' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poet society' 20 uur, 'Jesus de Montreal' 23 uur. ZONDAG T~APR!L Alhambra I Vlissingen, 'War of the roses' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Oliver en Co' 14 uur, 'Koko Flanel' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Koko Flanel' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poet society' 20.30 uur. MAANDAG 2 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'War of the roses' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 20 uur. Grand theater Goes, 'Koko Fla nel' 20 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 20.30 uur. Schut tershoftheater Middelburg, 'Dead poet society' 20.30 uur. DINSDAG 3 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'War of the roses' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 20 uur. Grand theater Goes, 'Koko Fla nel' 20 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poet society' 20.30 uur WOENSDAG 4 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'War of the roses' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 20 uur. Grand theater Goes, 'Koko Fla nel' 20 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Dead poet society' 20.30 uur. DONDERDAG 5 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'War of the roses' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Koko Flanel' 20 uur. Grand theater Goes, 'Koko Fla nel' 20 uur. Electro Middelburg, 'The war of the roses' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Déad poet society' 20.30 uur. ZATERDAG 31 MAART Schuttershoftheater Middel burg, Deens kinderfilmfestival: 'De schaduw van Emma' 14 uur. ZONDAG 1 APRIL Alhambra II Vlissingen, 'Oliver Co' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, Deens kinderfilmfestival: 'De schaduw van Emma' 14 uur. terecht. Maar recente besprekin gen resulteerden in de eerste po sitieve stap in deze richting met een optreden van het Zeeuws Jazz Collectief op zondag 1 april tijdens een koffieconcert in de Stadsschouwburg in Middelburg van 11.30 tot 14 uur. Het Zeeuws Jazz Collectief in zijn huidige vorm is opgericht in 1986 en begon met het spelen van swing en mainstream jazz. Al spoedig begon men, geïnspireerd door enkele leden van de band, zich meer toe te leggen op het spelen van bebop, echter met een eigentijdse inkleuring waar door de muziek goed in het ge hoor komt te liggen. De band bestaat uit Ineke Groen (vibrafoon), Karei Haaze (trom- pet/bugel), Frank Deurvorst (tenor-altsaxofoon), Frans LeMai- re (piano), Mar Kunst (bas) en John Muis (slagwerk). Al enkele jaren worden er door diverse belanghebbenden pogin gen gedaan om te komen tot een zogenaamd Zeeuws Jazzpodium. Daar kwam tot nu toe weinig van Vijf Vlissingse speeltuinverenigin gen hebben weer de jaarlijkse kindermiddag georganiseerd, die plaatsvindt op zaterdag 31 maart in het Scheldekwartier aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen. Deze kindermiddag staat in het teken van De Juniorenshow, ge presenteerd door Jochem van Gelder. Jochem is wekelijks te zien op de NCRV-televisie met Dit is Disney en maandelijks met het programma Disney TV. De kin dermiddag duurt van 14.30 tot 16.30 uur. mmm Kanongebulder muziek L

de Faam | 1990 | | pagina 7