\ente len iomeri"""" \ente- en ernrt0de lente- enorlTt0de Haar in teken van natuur en milieu Robbemijn zet kinderen in het zonnetje De verenigde kleuren van Benetton - en - De Weefstoel: babylove niet altijd roze of blauw Persoonlijke mode: handgemaakte stoffen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 28 maart 1990 Al vanaf 1903 staat het Middelburgse modehuis Josiasse bekend voor zijn damesmode. De tijd staat nog steeds niet stil in de zaak aan de Burg promenade. De nieuwe collecties zijn gevarieerd, kleurrijk en modieus. Nieuw is het merk Taifun, een jonge, sportief elegante serie van Duitse ma kelij. Veel geel en oranjetinten kleuren de vlotte, gedetailleerd afgewerkte blouses en pakjes. De wijde pantalons hebben inca-motieven in stemmi ge kleuren. Josiasse heeft een zeer breed publiek, en het merk Ara was altijd speciaal toe gespitst op de middelbare leeftijd. Dat betekende vaak plooirokken en uni truitjes, eigenlijk wat keu rig. Ara vindt dit seizoen echter dat zijn doelgroep best wat vlotter in de kle ren gestoken mag. Met een vlotte collectie met de nim en bewerkte blouses is dat goed gelukt. Merken als Lucia, Betty Barclay en Ravens hoeven eigenlijk geen uitleg. Mooie blouses en rokken, veel broekrokken in fijne mate rialen. De mantels en jacks van Gil Brett zijn dit sei zoen vaak in parkamodel of tamelijk lang in trendy navystijl. Anne Marei brengt veel combinatiemo de, met name in de mari nestijl. Losse rokken en broekrokken in dunne stof fen zijn bedrukt met oriën taalse prints in mooie, rustige kleuren. Het meer exclusieve tricot is goed vertegenwoordigd bij Josi asse. De nonchalant ele gante truien van Gispa zijn veelal in navy-stijl met mooie details. Malinawong heeft vrolijke, drukke truien met motiefjes in kleurige angora. Daarbij horen ex treem wijde pantalons met aparte pri ts. JOSIASSE NIEUWE BURG 33 MIDDELBURG 01180-13254 Het woord „baby" slaat alleen op de grootte van een kind. Niet op „onwetend, roze kruippakje, rammelaar", vindt Babyhuis De Weefstoel in Mid delburg. Baby's mogen ook mode dragen. Le venslustige exemplaren hebben vast veel schik in kleertjes uit de Tropicana-lijn: vrolijke kleuren, zuidelijke motieven, een beetje Latijnse noncha lance. In wat rustigere tinten, maar zeker zo sportief is de African-lijn. De invloed uit de safarikleding is hier dui delijk merkbaar. Submarine Story verwerkt allerlei zee elementen en het Fifties thema kleedt de kleintjes in stoffen met stripfiguur tjes en sportdessins. De modelletjes zijn veelal jurk jes, setjes of overalls. De kleuren zijn beslist niet pastel meer: paars, rood, geel, ijsblauw. Ook de schoentjes hebben deze kleuren. sekindertjes of baby's die vroeg geboren zijn. De fir ma Bebe Confort brengt verder nog buggy's, kin derstoelen en kleertjes in dezelfde dessins. DE WEEFSTOEL LANGEVIELE 3 MIDDELBURG 01180-14108 Kapper Frans Tammel in Vlissingen neemt het heel nauw met zijn vak. Haar is tenslotte de laat ste tien jaar een lifestyle-item geworden. Daarom voert Tammel de nieuwe lijn van Goldwell, die in het teken staat van moderne haarverzorging in harmonie met natuur en milieu. Alle produkten zijn milieuvriendelijk. Dus geen kleurstoffen en drijfgassen. Dat past mooi bij de trend om kapseis naar de natuurlijke mogelijkheden van het haar te vormen. Een mooi voorbeeld is de permanent met een zeer lage Ph-waarde. Dat bete kent een lage zuurgraad, en dus blijft het haar ge zond. Ook is kamille toege voegd om de zachtheid van hoofdhuid en haar te waarborgen. Het haar blijft dus soepel in de krul val len, de punten drogen niet uit en er treedt geen ver kleuring op. Bovendien is het door de zachtheid ge makkelijk in model te hou- 'den. De permanent is er voor verschillende haarty- pes. Frans Tammel geeft natuurlijk graag meer infor matie over deze natuurlijke Goldwellprodukten. HAIRSTYLIST FRANS TAMMEL NIEUWENDIJK 96 VLISSINGEN 01184-19233 Een nieuwtje is de collectie hyperminikleertjes in pasteltinten voor couveu- Een Fins winkeltje heeft alleen maar Finse produk ten, zou je denken. Fout. Het Finse Winkeltje in Middelburg heeft ook Nederlandse stoffen. Dat moet dan natuurlijk wel een heel goede reden hebben. Heeft het ook. De stoffen van Atelier Paapje Twente zijn helemaal met de hand ge maakt. Ontwerpen, weven, bedrukken, alles wordt in Oldenzaal gedaan. En hoe. De ambachtelijke formule van de jaren dertig blijkt het, in combinatie met he dendaagse stofbehande ling en moderne kleur- en vormconcepten, uitste kend te doen in de jaren negentig. Plant- en diermo- tieven vormen de huisstijl van Paapje stoffen. De spontane lijnvoering en een schitterend harmo nieus kleurgebruik maken de stof tot een topprodukt. Dat is trouwens niet alleen de mening van "gewone" stervelingen. Ook architec ten als W.M. Dudok, P.J. Oud en M.J. Granpré Mo lière wisten de weg naar Atelier Paapje al te vinden. Er hangen Paapje kleden in o.a. de Hoge Raad in Den Haag, de schepen van Hol land Amerika lijn en het Enschedese Raadhuis. Ver der werd geleverd aan Pan der en Metz Co. Joke Dalebout van Het Fin se Winkeltje heeft niet al leen losse rollen stof, maar ook kleding van Atelier Paapje. De kleding is van de hand van Anne Punt, de stofontwerpen van dochter Brenda Punt. Alle Paapje stoffen zijn door het hand matige procédé natuurlijk exclusief. HET FINSE WINKELTJE LANGE VIELE 69 MIDDELBURG 01180-29523 De modethema's van dit jaar zijn ook voor de kin dermode heel geschikt. Want cowboys, kapiteins en tropische eilandmensen, dat willen alle kinde ren wel een beetje zijn. Bij Robbemijn Kindermode zijn René en Lydia van Zetten vast van plan er een uitbundige zomer van te maken. Favoriet zijn de vrolijke stoffen met Mexicanen, sombrero's, cactussen en bloemen in sprekende kleuren. Maar ook de mari- nelook doet het goed. Niet alleen zee en schepen, maar ook schelpen en vis sen zijn te zien op de kle ding van Absorba. Voor landrotten zijn er prachtige safaripakken van Costa. Match van Sanetta is een merk dat praktisch en mooi combineert. Kan in de machine gewassen en gedroogd worden, is dege lijk en altijd mooi van kleur. Bij Robbemijn kan de hele garderobe aangelegd wor den. De collecties badmo- de, ondergoed en pyama's zitten ook wel goed. Leuke hebbedingetjes zijn de Dick Bruna sokken. Benetton brengt deze zomer weer een kleurrijk landen. Uit modisch oog beeld en heeft daarbij vier thema's etnic, ucb, ma- punt gezien bepaald dit rine en blue family. thema het modebeeld voor zomer 1990. Oriëntaalse invloeden spe- ma etnic dat ons vooral De kleuren len een grote rol in het the- doet denken aan oosterse zijn warm en worden ge- Niet zomaar spijkerbroeken dus. Wil Nijman van De Pantalon voert alleen kwaliteitsmerken. En voor het komende seizoen zelfs een echte Jeans Cult, de doopnaam van de nieuwe Levi's collectie. Levi's is niet alleen „echt" en „snel". Het staat ook voor individualisme en karakter. Daarom staan de Levi's dingstukken en/of acces collecties voor de jaren ne- soires draagt een persoon gentig onder het motto Levi's. Alleen in de Levi's The Way You Wear Them, zelf zit al veel verschil. Dus met welke kle- 501's, antifit, veel soorten bleach en wash. Ook de sweats, shirts en T-shirts zijn heel divers. DE PANTALON SINT JAC0BSSTRAAT 26 VLISSINGEN 01184-19698 combineerd met felle ac centen. Zoals elk jaar brengt Be- netton fantasie truien en een groot assortiment T- shirts. De marine look viert hoog tij bij Benetton. Deze spor tieve trend komt tot uiting in strepen en noppen, de modellen van de truien en shirts zijn recht en zonder' boord. Blue family is gekleurde en gestreepte jeans, stone washed T-shirts en bermu da's geven dit modebeeld een ruig karakter. De belangrijkste thema's voor de 012 zijn Carolina de koe, baseball en tropicana. Deze zomer start Benetton Middelburg voor het eerst met een hele nieuwe tie- nerlijn KIX-712 genaamd. Dit vertaalt zich in zeer trendy jonge mode. Zerotondo is de babylijn van Benetton. Deze start bij zes maanden, Zeroton do sluit met de strepen en de varkentjes printen op T- shirts en sweaters aan op de 012 lijn. BENETTON GEEREPASSAGE 12 MIDDELBURG 01180-35002 Josiasse: veel vrouwen, veel stijlen Natuurlijke produkten, na tuur/ijk vallend haar geïnspireerd door de be langstelling voor het mi lieu. h\ Makkelijke, ruime kleding in leuke vormen en dessins. De etnische invloeden in de nieuwe Benettoncollectie. Een vrolijk voorjaar wat Robbemijn Kindermode betreft. m i mumm •V«V»V»%V«V«V»V»V»V>V»V» '•"•VtViV De Pantalon-cult iedere maand verschijnen nieuwe prints van Levi's Cult Program.

de Faam | 1990 | | pagina 14