Driedaagse verkoop van uitstekende occasions EREN Drie nieuwe Vectra's voor rijschool Actief 'Eerlijke prijzen daar houd ik van' Juist aandacht voor bestaande klantenkring bij VW-dealer Kadett's voor Roskam bv THEORIE CURSUS? DIJKWEL AUTOBEDRIJVEN MET GEZAMENLIJKE SHOW AUTOBEDRIJF WONDERGEM VERHUISD Met Pen Boer Verkeersleermiddelen bent u beter of! DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 maart 1990 Wie een goede tweede hands auto zoekt met garantie en onder aantrekkelijke financiële voorwaarden, moet zeker op 15, 16 of 17 maart naar Middelburg komen. Op die dagen hebben de Gebroeders Dijkwel in de show room van Dijkwel Middelburg bv aan de Veer- se weg, 130 van hun beste occasions samengebracht. Deze door inruil verkregen wagens worden in een grote actie-show door de drie gezamenlijke Dijkwel Autobedrijven op Walcheren aan de man gebracht. „Het is alweer de tiende keer dat wij een der gelijke occasionshow organiseren", vertelt Hans Dijkwel, die in Vlissingen aan het hoofd van de Renaultgarage staat. Ook dit keer ho pen wij weer rond de tien auto's per dag te verkopen, want het zijn stuk voor stuk goede occasions, niet ouder dan vier tot vijf jaar en in een prijsklasse vanaf f7500,-. Daar zitten al le merken bij, van klein tot groot en ook al een aantal met schone motoren". Aangezien de Gebroeders Dijkwel met de drie grote Franse merken Citroën, Peugeot en Re nault, 25% van de markt op Walcheren bezit ten, is ook de toelevering van inruilauto's verhoudingsgewijs zeer groot. „Vandaar dat wij tweemaal in een soort actie proberen onze beste occasions tegen aantrekkelijke voor- Van links naar rechts, Alex, Hans en Adri Dijkwel van de Dijkwel Autobedrijven uit Middelburg en Vlissingen. waarden te verkopen", zegt Adri Dijkwel van Peugeot Vlissingen. „Zo is het mogelijk bij aanschaf van een auto uitstel van betaling te krijgen tot januari 1991. Daarnaast is er even tueel korting voor wie geen financiële regeling wenst. Het is kortom tijdens deze drie dagen heel goed mogelijk een goede gebruikte auto te kopen tegen een aantrekkelijke prijs". Rijschool Actief in Middelburg heeft zich on langs verrijkt met drie nieuwe Opel Vectra's. De Auto's werden geleverd door autobedrijf Janssens Vlissingen bv. Dinsdag 27 februari overhandigde verkoopleider Kees Baas van autobedrijf Janssens de sleutels van de nieu we auto's aan Joos de Nooijer van rijschool Actief. Rijschool Actief heeft met de komst van de Opel Vectra's het aantal personenleswagens tot vier uitgebreid. Tezamen met de motorfiet sen, autobus en vrachtwagencombinatie is het bedrijf nu in staat op te leiden voor elke rij bewijs categorie. Het inmiddels 28 jaar actie ve Middelburgse familiebedrijf, dat tevens beschikt over een zeer modern theoriecen trum, is hiermee een van de grootste en best geoutilleerde rijscholen op Walcheren. „Met de drie nieuwe Vectra's bereiken wij een gro tere uniformiteit in ons lesmateriaal", legt Joos de Nooijer uit. „Daardoor zijn we flexibe ler en kunnen we de aspirant automobilist nog beter van dienst zijn. Daarnaast is de Vectra zeer geschikt voor zowel grote als kleine men sen. De auto heeft een groot bedieningsge mak, een goed vergrendelbare achteruit versnelling en is overzichtelijk voor wat betreft de dode hoeken. Janssens Vlissingen bv is officieel dealer voor Met een handdruk overhandigt Kees Baas van Janssens Vlissingen bv de autosleutels aan Joos de Nooijer van rijschool Actief uit Middelburg. Opel personen- en bedrijfsauto's. In de show room van 1400 vierkante meter heeft de klant een ruime keuze aan nieuwe auto's. Daar naast heeft het bedrijf een regelmatig wisse lende voorraad van zo'n zestig OK-inruilwagens van alle merken. Het autobe drijf beschikt verder over een moderne werk plaats waar alle mogelijke ongemakken aan zowel Opeis als andere merken verholpen kunnen worden. Tevens is Janssens Vlissin gen één van de weinige TNO/TBBS erkende auto-alarm-inbouwstations in de regio. Adrie Wondergem met zijn drie zoons Adriaan, Jan en Rudy. „We richten ons op mensen met een kleine portemonnee, die toch een goede auto willen hebben", Adrie Wondergem van het gelijkna mige Autobedrijf Wondergem weet precies waar hij met zijn bedrijf naar toe wil. Vroeger werkte hij samen met Melse in Serooskerke. Maar de twee zwagers zijn na 22 jaar samen werking ieder hun eigen weg gegaan. Het pand aan de Edisonweg behoorde al lange tijd tot het gezamenlijke bedrijf, maar nu is Won dergem daar alleen gevestigd. Samen met zijn drie zoons runt hij het autobedrijf dat zich vooral richt op goedkopere auto's, bestel- en bedrijfswagens en vrachtwagens. „De samenwerking was goed. Maar we wil den allebei graag met onze eigen zoons verder in een eigen bedrijf", vertelt Wondergem. „Wij doen hier op de Edisonweg alles wat met vrachtwagens, bedrijfauto's en belading te maken heeft. We zitten hier pas vanaf januari, dus we gaan de boel eerst eens goed oprui men en dan gaan we ons terzijnertijd wat meer richten op de personenauto's." Wonder gem is een grote voorstander van een eerlijke markt. „Al dat gedoe met kortingen en hoge inruilwaardes. Dat is zo vaak onzin. Je betaalt als klant toch gewoon de volle mep. Ik hou er veel meer van, om eerlijke prijzen te vragen en een inruilwaarde te geven die ook overeen komt met de waarde van de auto. Bovendien heb je dan eerder tevreden klanten". Het auto bedrijf heeft ook geen behoefte aan een showroom. „Al die toeters en bellen en verte genwoordigers. Daar betaal je als klant toch voor. Hier zitten we met eigen jongens die al les doen, zowel inkoop, als reparatie en ver koop en dat werkt prima". Dat Wondergem nu geen vast dealerschap meer heeft, vinden de heren ook niet erg. „Het leuke van de hele autobranche is toch, dat je als vrij man kan doen en laten wat je zelf goed dunkt. Als je dealer bent, heb je veel meer te maken met regels en wetten van bo venaf. Je moet gewoon veel meer. Die impor teurs moeten natuurlijk ook hun cijfers halen, dus die zetten er ook wat dwang achter. Ik hoef niet meer zo nodig in die wereld mee te spelen. Vroeger was het nog wel eens gezel lig, maar het is een keiharde handel gewor den. Ik doe het liever zoals ik denk dat het goed is". De toekomst van de autobranche zal volgens Wondergem sterk gaan veranderen. „Nu wor den al veel garagehouders overspoeld met milieu-eisen maar als de minister van Verkeer May-Weggen haar zin krijgt met tolheffing en rekeningrijden, dan worden daar veel autobe zitters de dupe van. En dat zijn natuurlijk net diegene met een kleinere portemonnee. Ook het openen van de grenzen kan veel gevolgen hebben. De concurrentie voor het vrachtver keer wordt natuurlijk ook groter, maar mis schien zijn mensen dan wel meer op zoek naar tweedehands bedrijfs- en vrachtwagens en dan zit ik natuurlijk goed", grapt Wonder gem. Directeur John Zwartepoorte en verkoper Bram Wouters in de BMW Z1 NU OOK BMW VLISSINGEN IN NIEUWE JAS De beide BMW-garages op Walcheren en Zuid-Beveland zitten in een nieuwe jas. Na Goes was ook Vlissingen aan de beurt voor een ingrijpende verbouwing. John Zwarte poorte, die in juni het BMW-dealerschap voor geheel Midden-Zeeland overnam, heeft vanaf die datum alles op alles gezet om de beide vestigingen weer up to date te maken. In sep tember vond de heropening in Goes plaats en aanstaande vrijdag zal commercieel directeur van BMW Nederland N. Wiesmeier, de vesti ging aan de Industrieweg in Vlissingen offi ciéél heropenen. Directeur Zwartepoorte is een moe, maar te vreden man. Twee bedrijven achter elkaar ver bouwen is geen kleinigheid. „Toen ik het dealerschap overnam, wist ik dat de bezem er doorheen moest. De verkoopcijfers lagen in Zeeland een stuk lager dan in de rest van ons land. Beide vestigingen hebben wij in dezelfde stijl verbouwd en je ziet nu al hoe de verkoop stijgt", zegt Zwartepoorte, die al langere tijd werkzaam is in de autobranche. Zo had hij on dermeer tien jaar het dealerschap bij Ford in Goes en bij Fiat in Bergen op Zoom. In de BMW- vestiging in Vlissingen, waar Zwartepoorte met zeven man personeel het bedrijf runt, zal nu ook in tegenstelling met het verleden, dagelijks een verkoper aanwezig zijn. „Wij willen ons echter beslist niet uitslui tend gaan richten op nieuwe klanten en daar bij de bestaande klantenkring verwaarlozen. Door een goede service-verlening en advies, willen wij voeling houden met onze BMW- rijders. Het zit hem vaak in de kleine dingen, ais hulp bieden bij het invullen van een scha deformulier, een kerst- of verjaarskaart als at tentie", zegt de directeur. Ter gelegnheid van de heropening zijn in de showroom van de vernieuwde BMW-vestiging verschillende bijzondere modellen te bewon deren, zoals een BMW-Z1 model, een M 3 en een cabriolet 750 IL. Autobedrijf Zwartepoorte aan de Industrieweg 29-29 in Vlissingen, telefoon 01184-14400 is dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag tot 16.00 uur. Bij Auto Poppe Walcheren aan de Gildeweg in Vlissingen is het tot en met zaterdag 17 maart groot feest vanwege het feit dat er sinds 1947 in Nederland niet minder dan 1.500.000 Volks Wagens (VW) zijn geïn- porteerd. Voor deze gelegenheid staan er bij deze VW- dealer voor de liefhebbers een aantal zeer scherp geprijsde actiemodellen te wachten. Het betreft de Volkswagens Polo, Jetta en Golf die van een uitgebreid asseccoirepakket zijn voorzien zoals getint glas, extra brede banden, luxe bekleding en meer van dat soort speciaaltjes. Omdat de actie al wat lan ger loopt zijn de prijzen nog eens extra aan gescherpt. ledereen die de moeite neemt een bezoek te brengen aan Auto Poppe krijgt in ieder geval een CD met populaire muziek aangeboden. De drie nieuwe Opeis hier geflankeerd door een al langer in gebruik zijnde auto van Roskam bv. Met een handdruk en de overhandiging van de sleutels bezegelde Theo Louisse van het gelijknamige Autobedrijf in Middelburg afgelo pen vrijdag de verkoop van drie Opel Kadett's aan Roskam bv in Middelburg, specialist in kantoorefficiency. De nieuwe auto's betekenen voor Roskam een gedeeltelijke uitbreiding van het wagenpark tot tien auto's. Voor directeur Rudy Boone was de prijs-prestatie verhouding van de Kadett-caravan van doorslaggevende aard om tot deze aanschaf over te gaan. Als specialist in alles voor kantoor en tekenkamer, hoopt Roskam bv nog dit jaar het vijftig-jarig jubi leum te vieren. verkeer theoneboek rijbewijs a/b Bij theorieles hoort het cursusboek "Verkeer". Algemeen erkend als het top verkeersboek van Nederland. Vraag er uw rijschool om!

de Faam | 1990 | | pagina 19