Renovatie verlichtingkredietenreorganisatiemilieubeleid Werk in uitvoering Fietsen Commissie Samen samen wonen, stemmen Kandidaten bekend Themadag ontwikkelings samenwerking Monumenten vergunning «UIIMIlil GEMEENTE MIDDELBURG WeekM samenwonen., samenstemmen Tafeltje Dekje DE FAAM Woensdag 14 februari 1990 Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Komende maandag, 19 februari 1990 wordt in het stadhuis om 14.00 uur de maandelijkse gemeenteraadsvergadering gehouden. Belangstel lenden kunnen deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune. Deze is bereikbaar via het torentje op de hoek Markt/Lange Noordstraat. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Besproken worden de volgende onderwerpen: Regelmatig vinden invaliden de speciaal voor hen bestemde par keerplaatsen bezet door niet-invalide autobezitters. Een trieste zaak. Daarom deze oproep: laat deze parkeerplaatsen vrij voor de invalide mensen, die ze nodig hebben. Foto: E. Engel 1. Vaststelling notulen van de ver gaderingen van de raad der ge meente Middelburg, gehouden op 8 en 10 november 1989 en 11 de cember 1989. De vergaderingen van 8 en 10 no vember betreffen begrotingsver gaderingen, waarin de ontwerp begroting voor 1990 werd besproken. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming van een lid- deskundige in de commissie voor volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieubeheer. Doordat de heer T. Prins zich te rugtrekt als lid-deskundige na mens de Zeeuwse Milieu Federa tie in de commissie voor volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer is in deze com missie een vacature ontstaan. De Zeeuwse Milieu Federatie stelt voor in de ontstane vacature te benoemen mevrouw A.L.M. Vos- den Brinker, wonende'Pres. Ken- nedylaan 22 te Middelburg. Voorgesteld wordt hiermee in te stemmen. 4. Kosten regionale samenwer king politie. 5. Aanschaf personeel/materieel- wagen t.b.v. de brandweer. In de Financiële Meerjarenplan ning 1990-1993 is op het investe ringsplan 1991 de vervanging van een personeel/materieelwagen voor de brandweer opgenomen voor een bedrag van 37.500, De huidige wagen dateert uit 1982 en is thans geheel versleten. Zo dient ondermeer de aandrijfas te "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. stamppot boerenkool met worst dinsdag 2 ballen gehakt, erwten/wortelen, puree woensdag jachtschotel, rode kool, puree donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag kuikenfilet, appeltjes, aard appelen zaterdag wat de pot schaft Al twee keer hebben we op deze pagina over de landelijke actie "Samen wonen, samen stem men" geschreven. U weet dat via deze actie alle stemgerechtigde niet-Nederlanders worden opge roepen om op 21 maart a.s. bij de gemeenteraadsverkiezingen hun stem uit te brengen. Het Ministe rie van Binnenlandse Zaken heeft speciaal voor deze actie informa tiemateriaal laten maken. Omdat ook in Middelburg een groot aan tal stemgerechtigde niet- Nederlanders woonachtig is heeft de gemeente enkele weken gele den het benodigde informatiema teriaal besteld. Dit is inmiddels ook op het stadhuis afgeleverd. Het materiaal bestaat uit affiches, folders en een videofilm (VHS). De folder en de affiche zijn in vijf talen verkrijgbaar: Engels, Turks, Chinees, Arabisch en Nederlands. Ook is er een zogenaamde stem- instructieaffiche. Op deze affiche wordt uitgelegd hoe het stembiljet moet worden ingevuld. De video band kan bij het gemeentelijk Bu reau Voorlichting op het adres Stadhuisstraat 2 worden geleend. Oproep Het is de bedoeling dat elke stem gerechtigde niet-Nederlander ge bruik maakt van het beschikbare materiaal. Het materiaal kan bruikbare informatie bevatten. Ook is het materiaal beschikbaar voor allerlei maatschappelijke in stellingen en politieke groeperin gen. Ongetwijfeld zullen ook deze instanties vaak met de beoogde doelgroep contact hebben. Al het materiaal is gratis en kan voor de niet-Nederlandse medeburgers de weg naar de stembus vergemakke lijken. worden vervangen en zijn er ver der nog enkele grote reparaties te verwachten. De totale kosten van deze reparaties lopen in de dui zenden guldens. Dit was aanlei ding voor de brandweercomman dant om te verzoeken reeds in 1990 tot aanschaf van een nieuwe personeel/materieelwagen te mo gen overgaan. Omdat gebleken is dat het huidige voertuig te licht van bouw is voor het brandweerwerk gaat de voor keur uit naar een personeel/mate rieelwagen in een zwaardere uit voering. 6. Verkoop van het pand Poor- tershove 18E aan de Middelburg se Postduivenvereniging "Zee- landia". Sinds 1 april 1978 is de Middel burgse Postduivenvereniging "Zeelandia" huurster van het voormalige ketelhuis van de stadsverwarming in de Ma- gistraatwijk. Het pand is door ei gen leden inwendig geheel ver bouwd en aangepast. Het wordt gebruikt als club- en inkorf- lokaal. De lasten van de verbouwing ble ken later voor de vereniging toch zwaarder te zijn dan aanvankelijk werd gedacht. De gemeente heeft de vereniging financieel geholpen door een bedrag a fonds perdu en een verlaging van de verschuldig de huur gedurende 10 jaar. Na die periode diende in 5 jaar toege groeid te worden naar de oor spronkelijke huur. De 10-jarige periode is nu voorbij, doch de vereniging blijkt nog steeds niet in staat de verhoogde huur op te brengen. Het blijkt voor de vereniging veel aantrekkelijker te zijn indien het pand in eigendom kan worden verworven. De vereniging heeft daarom verzocht het gebouw te mogen kopen tegen een aanvaard bare prijs. 7. Beschikbaarstellen krediet voor de renovatie van de verlichting van het Stadhuis en de Klove niersdoelen. De verlichtingsinstallaties van het Stadhuis en de Kloveniersdoelen voldoen niet meer aan de eisen die de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij daaraan stelt. In verband hiermee heeft de dienst Gemeentewerken een plan opgesteld voor de renovatie van de verlichting van genoemde ge bouwen. Voorts heeft de Stichting Verlich ting Middelburg het voorstel ge daan om de buitenverlichtingsob jecten, die zij in eigendom heeft, over te nemen. Het betreft de ver lichting van de Gistpoort, de Klo veniersdoelen, het standbeeld van Koningin Emma, de St. Jorisdoe- len en de Gasthuiskerk. 8. Beschikbaarstellen krediet voor verbeteren pand Kuiperspoort 10. 9. Beschikbaarstellen krediet voor de restauratie van het pand Vlasmarkt 45, alhier. 10. Beschikbaarstellen krediet aanschaf rioolafsluiters t.b.v. mi lieucalamiteiten. Bij recente milieucalamiteiten bij bedrijven in Middelburg in ver- Bij bureau Voorlichting is materiaal over de verkiezingen verkrijg baar in diverse talen. Foto: E. Engel Op 6 februari stond vast wie er aan de gemeenteraadsverkiezin gen van 21 maart deelneemt. Dit zijn in Middelburg de volgen de partijen: Partij van de Arbeid, lijstnummer i; Christen Democratisch Appèl, lijstnummer 2; V.V.D., lijstnummer 3; SGP-RPF-GPV, lijstnummer 4; Democraten 66, lijstnummer 5; Groen Links, lijstnummer 6 Ter vergelijking: Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1986 werden de 25 zetels als volgt verdeeld: CDA 7 zetels; P.v.d.A. 8 zetels; V.V.D. 5 zetels; SGP-RPF-GPV 3 zetels; P.P.R. 1 zetel en D'66 1 zetel. Bij de verkiezingen in dat jaar deden ook de P.S.O. en de C.P.N. mee, maar deze partijen behaalden geen zetel in de raad. Belangrijkste wijziging ten op zichte van de kandidatenlijsten van vier jaar geleden is het samen gaan van de drie partijen P.P.R., P.S.P. en C.P.N. in Groen Links. band met leidingbreuk zijn enkele keren onnodig veel verontreinigde stoffen geloosd op de gemeente lijke riolering en het oppervlakte water. Om dit in de toekomst te voorkomen is het nodig om snel en doeltreffend de gemeentelijke riolering platselijk te kunnen af sluiten. Hiervoor wil men vier ri oolafsluiters met toebehoren aan schaffen, die bij de gemeentelijke brandweer zullen worden gesta tioneerd. Met de vier nieuwe rioolafsluiters kunnen binnen 10 minuten na melding rioolbuizen van diam. 20 tot diam. 120 cm plaatselijk veilig worden gedicht. Het bedrijf heeft dan gelegenheid de lekkage te stoppen en de ver ontreiniging ongedaan te maken. De rioolafsluiters kunnen ook worden ingezet bij lekkage van tankauto's op de openbare weg. Tevens wordt nog opgemerkt, dat de brandweer (en de gemeente) Vlissingen in het kader van uit wisseling en hulp dezelfde riool afsluiters kan gebruiken. 11. Beschikbaarstellen krediet aankoop auto t.b.v. bureau Landmeten. 11a. Verzoek bijdrage uitvoering milieutaken in het kader van het Tijdelijk Bijdragenbesluit uitvoe ring gemeentelijk milieubeleid. In mei 1989 maakte het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer mel ding van het feit dat op 1 januari 1990 het Bijdragenbesluit uitvoe ring gemeentelijk milieubeleid in werking zou treden. Op grond van dit besluit kunnen gemeenten aanspraak maken op een bijdrage van de Minister van V.R.O.M. voor de uitvoering van gemeente lijke taken op het gebied van de Hinderwet, de Wet chemische af valstoffen, de Wet bodemsane ring en de gemeentelijke Lozings verordening. De bijdrage zou, meer concreet gesteld, bestemd kunnen worden voor extra perso neel voor uitvoering van boven vermelde wetten en voor onder zoek en activiteiten die zijn ge richt op het versterken van het milieubeleid. Het bijdragenbesluit stelt als voorwaarde voor het verkrijgen van een bijdrage dat er voldoende draagkracht voor een gemeente lijke milieudienst aanwezig is, hetzij zelfstandig, indien de ge meente 70.000 inwoners of meer heeft, hetzij door structurele sa menwerking met andere gemeen ten. Per 1 december 1989 kreeg de intergemeentelijke samenwerking op het gebied van het milieube heer tussen de gemeenten Vlissin gen en Middelburg gestalte door de inwerkingtreding van de "Ge meenschappelijke Regeling uit voering milieutaken Middelburg- Vlissingen". daarmee is voldaan aan de in het bijdragenbesluit gestelde voorwaarde. Met de bijdrage zal het bureau Milieu van de dienst Gemeente werken worden uitgebreid met 1 formatieplaats. De taken die aan die formatieplaats zijn toebe dacht - milieutoezicht en milieu beleid - passen uitstekend binnen de doelstelling van de bijdragen- regeling. 12. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de herinrichting van de Lange Noordstraat tussen de Keldermansstraat en de Bach- tensteene. Ter verbetering van het winkelkli maat in het deel van de lange Noordstraat, gelegen tussen de Keldermansstraat en de Bach- tensteene, is in overleg met de desbetreffende winkeliers een plan opgesteld. Het plan voorziet onder andere in het herstraten en tegelijk verbre den (met circa 50 centimeter) van het huidige trottoir, waardoor een rijbaanbreedte van 6 meter over blijft. Verder is het de bedoeling het trottoir ter plaatse van de kel- dersmansstraat door te trekken en op de hoek Bachtensteene/Lange Noordstraat een voetgangers oversteekplaats aan te brengen. Voorts wordt voorzien in fiets- klemmen en in planten- en papier bakken. De verlichting van de Kloveniersdoelen wordt besproken bij punt 7. f 'G'.iiJTTT'/TL Foto: J. Sinke 13. Beschikbaarstellen van een krediet ad 200.000,(rond) ten behoeve van de renovatie van het kunstgrasveld op het sportcom plex de Kruitmolen. 14. Beschikbaarstellen van een krediet ad 35.700,ten behoe ve van het aanpassen van de warmwatervoorziening in enkele gemeentelijke (sportaccommo daties. 15. Beschikbaarstellen van een aanvullend krediet ad 51.356,— ten behoeve van de facelift Stads schouwburg. 16. Beschikbaarstellen van een krediet ad 34.500,ten behoe ve van het treffen van bouwkun dige voorzieningen in het pand Rijnstraat 12. 17. Reorganisatievoorstel Ge meente Middelburg. Het afgelopen half jaar is op een projectmatige wijze een nieuw or ganisatiemodel ontwikkeld. Het doel van het project was om de bestaande knelpunten op het ge bied van bijvoorbeeld verdeling van bevoegd- en verantwoorde lijkheden, procedures, structuur en cultuur op te lossen door mid del van het omvormen van de ambtelijke- en bestuurlijke orga nisatie. Voorgesteld wordt onder meer: In te stemmen met het Reorgani satievoorstel van 9 januari 1990 van het organisatiebureau ME DE. Als hoofdbestuur voor de ge meentelijke organisatie het vier- sectorenmodel vast te stellen. Het college te machtigen om besluiten te nemen over de fijnstructuur van de organisatie en over het aanbrengen van ondergeschikte wijzigingen in de hoofdstructuur. De procedure over de benoeming van sectorhoofden vast te stellen. 18. Wijziging Algemeen Ambte narenreglement (55e wijziging). 19. Basiseducatie in het kader van Programma Additionele Scholing 1990. 20. Beschikbaarstellen van een taakstellend krediet ad 120.000,ten behoeve van de renovatie van de beheerderswo ning op de kinderboerderij. 20a. Garanderen geldlening t.b.v. (gedeeltelijke) financiering club gebouw door "Jong Ambon" te Middelburg. 21. Statuten Stichting De Gods huizen. Voorgesteld wordt akkoord te gaan met de wijziging van de sta tuten, zoals voorgesteld door het Bestuur van de Stichting de Gods huizen. Daarnaast wordt voor- Op vrijdag 16 februari vindt in het stadhuis een themadag plaats. Deze dag staat in het teken van de gemeenten en de ontwikkelingssamenwer king in Zeeland en wordt georganiseerd door de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG) en het Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking Zeeland (COS-Zeeland). Omdat de gemeente Middelburg zelf actief is op het terrein van de ontwikkelingssamenwerkingg in de vorm van de adoptie van het jongereninstituut op de Kaapverdische Ei landen, zal burgemeester mr. C.G.J. Rutten een welkomsttoespraak houden voor alle deelnemers aan de themadag. Voorts wordt een aan tal inleidingen gehouden en zal een overzicht worden gegeven van de activiteiten van de Zeeuwse gemeenten op het terrein van de ontwikke lingssamenwerking. De dag wordt afgesloten met een paneldiscussie. gesteld om in een gemeentelijke reactie op te merken dat de raad het niet eens is met artikel 10. Hierin wordt gesteld dat het lid maatschap van het bestuur van de Stichting de Godshuizen eindigt wanneer men zeventig jaar is ge worden. Dit acht men in strijd on der meer met de geldende inzich ten omtrent het functioneren van de groep ouderen. 22. Gemeentelijke bijdrage in de renovatiekosten van de beheer derswoning bij het dierenasiel aan de Oostperkweg, alhier. 23. Subsidiëring Stichting Gere formeerd Pedagogisch Centrum over het jaar 1990. 23a. Toepassing art. 74 W.B.O. inzake vergoeding kosten treffen voorzieningen t.b.v. de 9e groep "Prinsenhoveschool" voor bij zonder basisonderwijs. 24. Beschikbaarstellen krediet uit breiding eerste inrichting 9e groep "Prinsenhoveschool" voor bij zonder basisonderwijs. 25. Vaststelling 4e begrotingswij ziging 1990. 26. Vaststelling 4e begrotingswij ziging 1990. 27. Algemeen raadsbesluit m.b.t. het uitlenen van gelden. 28. Vaststelling voorbereidings- besluit perceel Stromenweg. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor het perceel aan de Stromenweg nabij de Koudekerkseweg. Voor dit perceel wordt onderhandeld over de mogelijke nieuwe vesti ging van het autobedrijf Renton, thans gevestigd aan de Noord- monsterweg op het industrieter rein Ramsburg. De huidige vesti gingsplaats wordt onvoldoende representatief geacht, waardoor gezocht wordt naar een andere vestigingsmogelijkheid. 29. Rondvraag ilill - 'A De restauratie van Vlasmarkt 45 is het onderwerp van punt 9. Foto: E. Engel Van 16 februari tot en met 1 maart 1990 liggen op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie aanvragen om een wijzigingsvergunning ter inzage voor de navolgende monumen tenpanden: - Langeviele 42 t/m 50 (even nrs.); - Nieuwstraat 24-26; - Hoogstraat 3; Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwa ren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. w het oog van de Lange Jan De gemeenteraad vergadert A In verband met een reconstructie is de Breeweg afgesloten voor alle verkeer tussen 't Zanddorp en de Koninginnelaan. Een herstrating is de reden voor de afsluiting van de Seislaan. Morgen, donderdag 15 februari, wordt weer een kijkdag gehouden voor gevonden fietsen (elke derde donderdag van de maand). Van 9.00 tot 10.00 uur kan iedereen op de binnenplaats van het Middel burgs politiebureau komen kijken of de vermiste fiets er bij staat. Commissie Volksgezondheid ver gadert donderdag 15 februari om 16.15 uur in het stadhuis. Secr. dhr. M.C. Westveer (tel: 75425). Wilt u spreekrecht aanvragen dan kunt u een afspraak maken met de commissiesecretaris. De agen da en andere stukken liggen ter inzage bij de secretaris en bij bu reau Voorlichting. Menu van 19 februari 1990 tot en met 24 februari 1990. maandag •r 4? y

de Faam | 1990 | | pagina 5