1 Voorlichting over het voortgezet onderwijs Werk in uitvoering Commissies Kantoor VVV gesloten Hein Roethof- prijs Bij woningen van de Woningbouwvereniging Lirffln, Verslag informatie-avond asielzoekerscentrum Start bouw Erasmuswijk 'h Hü Bei-Taxi Nieuw- en Sint Joosland w.mm Samen wonen, samen stemmen Openingstijden bruggen Bestemmingsplan Verkeer UW Voorkoming misdrijven I—-w*' •Uo - IriJKft GEMEENTE MIDDELBURG Week» Tafeltje Dekje DE FAAM Woensdag 7 februari 1990 Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. hutspot met klapstuk dinsdag gehakt, andijvie, puree woensdag spaghetti bolognese donderdag vis, groentemix, aardappelen vrijdag gehakt, bloemkool, aardappelen zaterdag wat de pot schaft De Woningbouwvereniging Mid delburg gaat zich actief bezighou den met de inbraakpreventie. In samenwerking met de ambtenaar Voorkoming Misdrijven van de gemeentepolitie Middelburg heeft de WVM een plan voor inbraak preventie opgezet. Dit plan is ont staan op verzoek van meerdere bewoners. Wat doet de WVM nu al aan in braakpreventie? Wanneer een buitendeur of raam verrot is, vernieuwt de WVM dit onderdeel van de woning. Gelijk tijdig vervangt de WVM inbraak- gevoelige sloten door veilige cilin- dersloten. De nieuwe deuren en ramen worden, waar nodig, be veiligd door dievenklauwen en kanongrendels of raamboompjes. Dit gebeurt nu al, maar dat vindt de WVM onvoldoende. Wat kunt u de komende jaren verwachten? Gelijktijdig met het uit te voeren planmatig onderhoud gaat de WVM de komende jaren alle deu ren en ramen van begane-grond- woningen voorzien van cilin- dersloten respectievelijk raam boompjes. Op alle ramen en deuren op de be gane grond worden dievenklau wen aangebracht. De deuren van alle bergingen zullen voorzien worden van cilindersloten en die venklauwen. Bij de eengezinswo ningen met een balkon worden te vens dievenklauwen en kanon grendels of raamboompjes op de 'n Zaak van de politie én u balkondeuren aangebracht. Eta gewoningen worden tot en met de eerste etage beveiligd. Voor deze verbetering hoeft niet te worden betaald. Huurders die reeds zelf deze voor ziening aangebracht hebben, kun nen zich gelijktijdig met het plan matig onderhoud melden bij de Technische Dienst. Zij kunnen de materiaalkosten vergoed krijgen. Een en ander geldt slechts bij kwalitatief goede materialen die degelijk aangebracht zijn. Dit ter beoordeling van de Technische Dienst. Merken Aan dit project is een tweede actie gekoppeld: het merken en re gistreren van waardevolle voor werpen. Dit gebeurt in samenwer king met provinciale en gemeente lijke politie (bureau voorkoming misdrijven). Kontaktpersoon hiervoor is de huismeester. Voor meer informatie over beide projecten kunt u zich wenden tot de Woningbouwvereniging, tele foon 16251. Op 18 december 1989 is in het ge bouw van de Pedagogische Aca demie aan de Kruitmolenlaan door het gemeentebestuur een informatie-avond gehouden over de komst van een asielzoekers centrum. Ongeveer 250 mensen waren aan wezig. Ook vertegenwoordigers van het ministerie van WVC en van het asielzoekerscentrum in Goes gaven een toelichting. Een verslag van deze avond kunt u in zien of ophalen bij bureau Voor lichting, Stadhuisstraat 2, ge opend van 8.00 tot 12.30 en 13.30 tot 17.00 uur van maandag tot en met vrijdag. Bent u hiertoe niet in de gelegen heid dan wordt het verslag naar u toegestuurd. Belt u dan met tele foon 75443. De komst van het asielzoekers centrum wordt besproken in de Een vertegenwoordiger van het ministerie van WVC geeft nadere uitleg op de informatie-avond, (foto: J. Wolterbeek) openbare vergadering van de Bestuurscommissie Welzijn op 14 februari om 16.00 uur en de ge meenteraadsvergadering op 19 fe bruari om 14.00 uur in het stadhuis. Burgemeester en wethouders van Middelburg geven op vrijdag 9 fe bruari het officiële startsein voor de bouwwerkzaamheden in de Erasmuswijk, Middelburgs nieu we woonwijk aan de zuidzijde van de stad. De wijk wordt be grensd door de spoorlijn Vlissingen-Roosendaal, de Oude Vlissingseweg, het Parelwegje en de Oosterse Lageweg. In het gebied zijn 450 a 500 wo ningen gepland, die in twee fasen zullen worden gerealiseerd. De De fundamenten voor de Erasmuswijk worden aangebracht (foto: J. Wolterbeek.) eerste fase, waarmee thans een begin wordt gemaakt, omvat 250 woningen. Voor ongeveer 100 woningen zijn de bouwplannen ingediend, met de bouw van de eerste woningen is een begin gemaakt. Bij het geven van namen aan de nieuwe straten werd de gemeente geadviseerd door de mensenrech tenorganisatie Amnesty Interna tional. Wethouder mevr. E.M.J. van Brummelen onthult op 9 februari het wijknaambord, waarna wet houder de heer G.B. Schoenma kers een paal voor een woning zal slaan. Burgemeester mr. C.G.J. Rutten metselt de eerste steen van een woning. Vervolgens spreekt de burgemees ter in het Zuiderbaken, waarna de heer M. v.d. Werff, stedebouw- kundige van de dienst Gemeente werken een uiteenzetting geeft over het ontwerp van de nieuwe wijk. De bel-taxi verzorgde 's avonds één rit tussen Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland (v.v.). Met ingang van donderdag 1 fe bruari is het aantal ritten uitge breid tot twee ritten per avond. Op 3 juli 1989 ging, bij wijze van proef voor een periode van één jaar, de bel-taxi tussen Middel burg en Nieuw- en Sint Joosland rijden. De bel-taxi is ingesteld door de gemeente Middelburg en wordt uitgevoerd door de Middel burgse Taxicentrale. De bel-taxi rijdt nu op werkdagen (maandag t/m vrijdag) om 20.50 uur vanaf het N.S.-station (halte buslijn 26/54) naar de bushalte aan de Veerdam en/of Oude Rijksweg. Met ingang van 1 februari a.s. wordt het aantal ritten van de bel taxi uitgebreid tot twee ritten per avond (maandag t/m vrijdag). De eerste rit vertrekt om 20.30 uur vanaf het N.S.-station, en om 20.40 uur retour vanuit Nieuw- en Sint Joosland. De tweede rit ver trekt om 21.15 uur vanaf het sta tion en om 21.25 uur retour. De bel-taxi rijdt alleen, als zich tenminste een kwartier vóór de vertrektijd passagiers hebben aangemeld. Deze passagiers moe ten zich telefonisch aanmelden bij de Middelburgse Taxicentrale, te lefoon 01180 - 12600/13200. De prijs voor een Trit met de bel taxi (enkele reis) bedraagt 1,75 per persoon. Dit bedrag moet worden betaald aan de chauffeur. Als u nog vragen hebt over de bel taxi, kunt u kontakt opnemen met de Taxicentale of met de ge meente (tel: 01180 - 75433). De taxistandplaats bij het Middelburgse station (foto: J. Wolterbeek.) Ëit_ lÉii Bij de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart mogen ook niet- Nederlanders stemmen, als zij voldoen aan bepaalde voorwaar den. "Samen wonen, samen stemmen" is een campagne van de overheid, bedoeld om de men sen hierop te wijzen en hierover voor te lichten. De gemeente Middelburg heeft al lerlei voorlichtingsmateriaal besteld om de campagne "Samen wonen, samen stemmen" te on dersteunen. Binnenkort zijn er af fiches, folders en dergelijke ver krijgbaar bij het gemeentelijk Bu reau Voorlichting op het adres Stadhuisstraat 2. Al het materiaal is gratis. Ook is er een videoband besteld. Zodra het materiaal bin nen is zullen we hiervan melding maken. Het kan ook zo zijn dat allerlei politieke partijen en maatschap pelijke instellingen de niet- Nederlanders over hun stemrecht willen informeren. Ook deze groeperingen kunnen bij Bureau Voorlichting v^n de gemeente te recht om informatiemateriaal op te halen. beraber yasay1p beraberoyvermek. Het Kanaal door Walcheren is een Rijksvaarweg. Dat betekent dat ook de bij het kanaal beho rende kunstwerken (zoals o.a. de bruggen worden genoemd), eigen dom van het Rijk zijn. Deze brug gen worden door Rijkswaterstaat bediend. Rijkswaterstaat heeft belang bij een zo goed mogelijke doorstroming van het scheep vaartverkeer, de gemeente wil het aanbod van het landverkeer zo snel mogelijk afwerken. Er is dus sprake van tegenstrijdige belan gen. In overleg proberen beide partijen een zo goed mogelijke oplossing te vinden. Er is nu een nieuwe regeling ontstaan, die voor het landverkeer in de och tendspits enige verlichting kan bieden. Met ingang van 22 januari zijn de bedieningstijden van de bruggen in Middelburg als volgt vast gesteld: De bruggen worden bediend op werkdagen, van maandag t/m za terdag van 06.00 uur tot 22.00 uur en op zon- en feestdagen van 07.00 uur tot 11.00 uur en van 17.00 uur tot 21.00 uur. (Feestda gen zijn: le en 2e Kerstdag, Nieuwjaarsdag, 2e Paasdag, He melvaartsdag en 2e Pinksterdag). In de periode van 1 juni t/m 30 september worden de bruggen te Middelburg, van maandag t/m vrijdag niet afzonderlijk voor de recreatievaart bediend van 07.30 uur tot 08.30 uur, van 12.30 tot 13.30 uur en van 16.30 uur tot 17.30 uur. Met inachtneming van de hier voor genoemde bedieningstijden worden de bruggen op werkda gen, inclusief zaterdag, vanaf 06.00 uur en op zon- en feestda gen vanaf 08.00 uur op de volgen de tijden voor alle scheepvaart verkeer gesloten gehouden: Schroebrug maandag tot en met vrijdag: van 07.51 tot 08.26 uur (geldt niet tijdens de zomervakantieperiode voor de scholen in de regio Zuid). Stationsbrug maandag t/m zaterdag: van 06.00 tot 06.03 uur; van 06.13 tot 06.22 uur; van 06.51 tot 07.03 uur; van 07.18 tot 07.31 uur. maandag t/m vrijdag: van 07.51 tot 08.26 uur (in de zo mervakantieperiode voor de scho len in de regio Zuid tot 08.03 uur); zaterdag: van 07.51 tot 08.03 uur; zon- en feestdagen: van 08.00 tot 08.03 uur; Verder op alle dagen na 08.00 uur: elk uur van .18 tot .26 en van .51 tot .03 Daarnaast zullen mits de veilig heid van de scheepvaart dit toe laat de draaibrug en de ophaal brug te Middelburg niet gelijktij dig worden bediend. Het overleg met de Hoofdingenieur-Directeur Rijks waterstaat over de instelling van een avondspits wordt nog voortgezet. Schroebrug (foto: J. Sinke.) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Dauwendaele IA voor het uitbreiden van de garage/berging op het perceel Kruitmolenlaan 29. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 9 februari 1 990 gedu rende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inza ge. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft te gen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeerver bod in te stellen aan de Kanaalweg aan de kant van het NS- station, ter hoogte van de fietsenstalling van NS, behalve voor treintaxi's. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 1 50,— aan rechten, be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. tor het ooQ van de Lange Jan Op dinsdag 20 februari vindt in de openbare basisschool "De Zuidburch", Samuel Radema- cherstraal 3 in Middelburg, een voorlichtingsavond over het voortgezet onderwijs plaats. Deze bijeenkomst, die is georganiseerd door de Ouderraad van 'de Zuid burch", is speciaal bedoeld voor ouders van kinderen die binnen kort van de basisschool naar een school voor voortgezet onderwijs gaan. In het eerste gedeelte zal een vide- A t In verband met een reconstructie is de Breeweg afgesloten voor alle verkeer tussen 7 Zanddorp en de KoninginnelaanEen herstrating m is de reden voor de afsluiting van de Seislaan. Bestuurscommissie Cutturele Za ken, donderdag 8 februari om 15.45 uur. Secr. mw. J. Cijsouw. Commissie Sociale Zaken, don derdag 8 februari om 19.30 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg. Commissie Onderwijs, maandag 12 februari om 16.00 uur. Secr. dhr. H. Groesser. Commissie Gemeentewerken, maandag 12 februari om 19.30 uur. Secr. dhr. P.M. Meeusen. Commissie Financiële Zaken, dinsdag 13 februari om 16.00 uur. Secr. dhr. N.A. Meijer. Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu- beheer, dinsdag 13 februari om 19.30 uur. Secr. tel. 75422. Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 14 februari om 16.00 uur. Secr. dhr. A.J. Wien. Commissie Verkeer, woensdag 14 februari om 19.30 uur. Secr. mw. A.C. Beije. De bovenstaande openbare com missievergaderingen worden ge houden in het stadhuis. Wilt u spreekrecht aanvragen dan kunt u een afspraak maken met de be treffende commissiesecretaris, te lefoon 75000. De agenda en ande re stukken liggen ter inzage bij de secretaris en bij bureau Voor lichting. Menu van 12 februari 1990 tot en met 17 februari 1990 maandag ofilm worden vertoond waarin de gang van zaken en de mogelijkhe den bij de overgang van de basis school naar het voortgezet onder wijs op aanschouwelijke wijze worden uiteengezet. Tijdens het tweede deel zullen vertegenwoordigers van het "Delta-College", "De Groene School", "De Wellinge" (scholen voor verschillende vormen van beroepsvoorbereidend onder wijs), en "De Stedelijke Scholen gemeenschap" (school voor ma vo, havo, vwo, en gymnasiumop leiding) informatie geven over het onderwijs op hun scholen. Er is ook gelegenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst, die voor alle be langstellenden toegankelijk is, be gint om acht uur. "De Zuid burch" ligt in de Magistraatwijk achter de torenflat aan de Rent meesterlaan. Wie inlichtingen over deze voor lichtingsavond wil vragen, kan zich in verbinding stellen met de organisator, de heer W. v.d. Woest ijne, tel. 01180-23498. Op woensdag 14 februari is het VVV-kantoor aan de Markt 65a gesloten in verband met een ver bouwing. Op maandag 27 augustus 1990 zal voor de vierde maal de Hein Roethof Prijsworden uitge reikt. Deze jaarlijkse prijs, die bestaat uit de nominatie van vijf projecten, waarvan uiteindelijk één een bonussubsidie van tien duizend gulden in de wacht kan slepen, wordt toegekend aan dat project of initiatief dat in het voorafgaande jaar de beste resul taten met de preventie van veel voorkomende criminaliteit heeft geboekt. Aanmelden kan tot dins dag 17 april 1990 12.00 uur. Ieder Nederlands project of ini tiatief (van gemeenten, onder wijsinstellingen, wijkraden, be drijven, verenigingen enzovoort) dat zich op de een of andere ma nier richt (of heeft gericht) op cri minaliteitspreventie, kan voor de prijs in aanmerking komen. Al leen in voorgaande jaren genomi neerde projecten zijn van deelna me uitgesloten. Daartoe dient men zich aan een aantal 'spelre gels' te houden. Diegenen die een project willen laten meedingen, worden ver zocht een verslag van maximaal 5 bladzijden A4-formaat te sturen naar de Commissie Preventie- prijs, t.a.v. Ron van Kaam (secre taris), Afd. DCP, kamer H 403, Postbus 20301, 2500 EH DEN HAAG. Deze verslagen dienen uiterlijk 17 april 1990 om 12.00 in het bezit van het secretariaat te zijn. Te laat ontvangen verslagen worden onherroepelijk van deel name uitgesloten. Een uitgebreid overzicht van de criteria is op aanvraag bij het se cretariaat te verkrijgen. Nieuw project inbraakpreventie Wsfimfóï.

de Faam | 1990 | | pagina 5