w i Inzage- en correctierecht Erasmuswijk in wording Verkeer Bestemmingsplan Hinderwet Commissie Onder nemers bijeen Fietsen Werk in uitvoering Stadsvernieuwingsfonds, bestrating Kerksteeg, Adelaarstraat, St. Laurens, bedrijventerrein Schroeweg ikUlllMlC. iv GEMEENTE MIDDE LBURG iWeek Gemeentelijke Sociale Dienst 'Tafeltje Dekje' DE FAAM Woensdag 17 januari 1990 tor het oog van deLa llllllllllll Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Commissie Openbare Orde en Veiligheid vergadert dinsdag 23 januari om 16.00 uur in het stad huis. Secr. dhr. J.J. v.d. Meijden. Wilt u spreekrecht aanvragen dan kunt u een afspraak maken met de betreffende commissiesecreta ris, telefoon 75000. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij de secretaris en bij bureau Voorlichting. Op dinsdag 23 januari wordt in hotel Arneville een informele on dernemersbijeenkomst gehouden, die zal beginnen om 17.00 uur. Een aantal keren per jaar wordt een dergelijke informele bijeen komst georganiseerd om het con tact tussen overheid, bedrijfsle ven en daaraan verbonden orga nisaties te bevorderen. Morgen, donderdag 18 januari, wordt weer een kijkdag gehouden voor gevonden fietsen (elke don derdag van de maand). Van 9.00 tot 10.00 uur kan iedereen op de binnenplaats van het Middelburg se politiebureau komen kijken of de vermiste fiets er bij staat. Op dezelfde dag krijgt iedereen de gelegenheid om 11.00 uur een fiets te kopen uit de voorraad, die er al langer dan twee maanden staat. Deze verkoop gebeurt door een deurwaarder bij afslag. Wie in het bezit is van een aan koopcertificaat krijgt voorrang bij de verkoop. Een dergelijk cer tificaat ontvangt iedereen die bij de gemeentepolitie van Middel burg aangifte doet van de vermis sing van een fiets. Ingevolge een door burgemeester en wethouders vastgestelde rege ling kan een cliënt van de Ge meentelijke Sociale Dienst inzage krijgen in het dossier dat over hem of haar wordt bijgehouden en kunnen daarin correcties wor den aangebracht. Dat gegevens bij de GSD worden verzameld is noodzakelijk en wet telijk verplicht, teneinde tot een goede uitvoering van de wetge ving te komen. De verzamelde ge gevens behoren echter wel rele vant te zijn, daar anders sprake zou zijn van een onnodige aan tasting van het recht op privacy. Hierbij dient te worden bedacht, dat de inhoud van de dossiers vijf jaar moet worden bewaard. Met andere woorden, een cliënt kan vijf jaar last ondervinden van een onjuiste of onnodige opslag van gegevens. De toegang tot de dossiers van de GSD is in principe voorbehouden aan het personeel dat daarmee "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war- me maaltijd kunnen zorgen. De - maaltijden kunnen iedere maan- dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. {Menu van 22 januari 1990 tot en met 28 januari 1990 maandag saucijzen, rode bietjes, aard- appelen dinsdag hutspot met klapstuk woensdag rundvlees,, groentemix, aard appelen donderdag karbonade, spinazie, aardappelen vrijdag hamburger, appeltjes met rozij nen, pommes mignonettes kip, erwten, rijst Gemeenteraad moet werken. Aan derden wordt geen informatie verstrekt, tenzij dit op grond van de wetgeving verplicht is, of in het kader van de hulpverlening gewenst. In het laatste geval gebeurt dit met toe stemming van de cliënt. De cliënt heeft het recht om zijn dossier in te zien en te verzoeken correcties aan te brengen. Dit laatste kan ge wenst zijn, omdat hij/zij van me ning is, dat een en ander een on juiste weergave is van de werke lijkheid of onnodig voor de juiste besluitvorming. De direktie van de GSD besluit op een dergelijk verzoek, doch dient de beslissing gemotiveerd aan de cliënt mede te delen en vast te leggen in het dos sier. Een verzoek om inzage kan zowel schriftelijk als mondeling worden ingediend en wordt bin nen 14 dagen afgehandeld. De cliënt en/of wettelijk vertegen woordiger dient zich te legitime ren. Een gemachtigde moet een schriftelijke, ondertekende in stemming van de cliënt overleg gen. Afschriften kunnen worden verstrekt onder betaling van de door de Gemeenteraad vastgestel de tarieven. Inzage vindt plaats in het gebouw van de GSD, in aanwezigheid van een ambtenaar. In bijzondere si tuaties kan het inzagerecht door het College van Burgemeester en Wethouders worden geweigerd. Tegen een dergelijke weigering kan bezwaar en beroep worden aangetekend in het kader van de Wet A.R.O.B. Vanaf 10 januari vinden er in ver band met herstrating en re constructie weer diverse werk zaamheden plaats. Dit betekent dat de Seislaan is afgesloten. De Oosterscheldestraat is afgesloten tussen de Grevelingenstraat en de Nieuwe Vlissingseweg. Ook is de Breeweg afgesloten en wel het ge deelte tussen 't Zanddorp en de Koninginnelaan. De eerste gemeenteraadsvergade ring van 1990, op maandag 22 ja nuari 's middags om 14.00 uur, hebben de raadsleden een beschei den agenda van 23 punten af te werken. De agenda voor deze ver gadering en de bijbehorende stuk ken liggen op het bureau Voor lichting ter inzage. U kunt de ver gadering ook bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via het torentje op de hoek van de markt en de Lange Noordstraat. De volgende zaken zullen ter sprake komen: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 23 oktober 1989 en 20 no vember 1989. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Kosten regionale samenwer king politie. Bij de politie is in het kader van de regionale samenwer king de laatste jaren een aantal projecten op het gebied van auto matisering en datacommunicatie van start gegaan. De kosten voor aanleg en onderhoud van de net werken komen volledig voor reke ning van het rijk. De personeels kosten, die moeten worden ge maakt om de systemen operatio neel te houden, moeten echter door de gemeente worden be taald. Omdat pas in 1989 enige duidelijkheid over de verdeling van de kosten is ontstaan, kon de Middelburgse bijdrage bij het sa menstellen van de begroting voor 1990 nog niet worden meege- raamd. De gemeenteraad wordt nu gevraagd om met ingang van 1990 voor de kosten van deelna me aan regionale projecten een bedrag van 111.610,beschik baar te stellen. 4. Aanvullend krediet herbereke ning riolering binnenstad. In het rioleringsplan 1983 wordt voor het probleem van het hoogte-niveau van de riolering in de binnenstad het voorstel gedaan dit op te lossen met behulp van een aantal stuwconstructies. Uit de eerste rekenresultaten blijkt dat zich problemen kunnen voor doen, met name door lozing op de binnengracht. Om deze proble men op te heffen dient nader on derzoek plaats te vinden, waar voor aan de raad een aanvullend krediet wordt gevraagd. 5. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de herbestrating van de Kerksteeg, alsmede vernieu wing van de riolering en her bestrating van de Vogelstraat (in- cl. het pleintje bij de Kerksteeg). De werkzaamheden zullen wor den uitgevoerd in het kader van de woonbuurtverbetering. Bij de herbestrating van de Vogelstraat wordt gestreefd naar een inrich ting die het erfkarakter van de straat ondersteunt. Dit houdt on der andere in de aanleg van drem pels en de aanwijzing van de straat tot een 30 km/uur straat. 6. Wijziging verdeelbesiuit stads vernieuwingsfonds 1990. Het verdeelbesiuit was gebaseerd op het in 1988 door het Ministerie van V.R.O.M. gepubliceerde meerjarenplan Stadsvernieuwing 1989 t/m 1993. Inmiddels is de Ministeriële planning voor de ja ren 1990 t/m 1994 ontvangen. Omdat deze nogal afwijkt van de vorige, dient het verdeelbesiuit dat in november j.l. werd vast gesteld te worden gewijzigd. 7. Nota Volkshuisvesting. Naar aanleiding van burgemees- Kerksteeg ter en wethouders schept de nota op hoofdlijnen voldoende kader voor het door de gemeente te voe ren beleid. De nota geeft voorts een aantal suggesties om de ken nis over het functioneren van de woningmarkt op onderdelen te verbeteren en om op bepaalde punten tot nadere uitwerking van beleidsopties over te gaan. Na aanvaarding van de nota door de gemeenteraad kunnen concrete actiepunten ter hand worden genomen. 8. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het plaatsen van een geluidsscherm langs de Toren weg ter plaatse van de aansluiting met de Spinhuisweg. Bij de aanleg van de Torenweg tussen de Schroeweg en de Romp, is ten behoeve van de wering van geluidshinder een geluiddijk aan gelegd. Ter plaatse van de aan sluiting met de Spinhuisweg zou in verband met uitzicht een ge luidsscherm worden geplaatst. Met het aanbrengen hiervan werd destijds in overleg met de bewo ners gewacht tot de Torenweg werd doorgetrokken tot de Lekstraat. Nu dit laatste een feit is, kan het scherm worden aange bracht. Het ontwerp is destijds tot stand gekomen in overleg met de bewoners, maar het is nu aan gepast aan de huidige ervaringen en kennis ten aanzien van geluids schermen. Voorgesteld wordt om tot het plaatsen van het scherm over te gaan. 9. Aanschaf machines timmer werkplaats Gemeentewerken. De uit 1959 stammende vlak- en vandiktebank van de dienst Ge meentewerken is sterk verouderd en gaat gebreken vertonen. Bo vendien beschikt de timmerwerk plaats over een freesmachine met een te kleine capaciteit. Voor gesteld wordt beide machines te vervangen, waartoe een krediet van 74.318,— wordt gevraagd. 10. Tochtwering stalen ramen Stadhuis - Stadhuisstraat 2 en Ge meentewerken. Om aan de klachten van de in be treffende gebouwen werkzame gemeenteambtenaren tegemoet te komen is een kostenraming ge maakt voor het aanbrengen van tochtstrippen. De totale kosten zijn te stellen op 20.600, voor welk bedrag een krediet wordt gevraagd. 11. Subsidiëring Stichting Bege leidingscentrum Gereformeerd Schoolonderwijs over het jaar 1990. Voorgesteld wordt deze Stichting subsidie toe te kennen gedurende de periode 1990 t/m 1993 ten be hoeve van het schoolbegeleidings- werk voor de in Middelburg wo nende leerlingen van de Herman Faukeliusschool, de Willem Tee- linckschool en de Petrus Immens- school en deze subsidie voor 1990 vast te stellen op 19.941,—. 12. Realisering speelgelegenheid incl. eerste inrichting openbare basisschool "De Oosterburch". Deze school is de enige Middel burgse basisschool die niet is voorzien van of geen uitzicht heeft op realisering van een speel gelegenheid voor de jongste leer lingen (4-5 jarigen). Voorgesteld wordt om aan deze uitzonde ringspositie een einde te maken door het aanbrengen van deze voorziening en de eerste inrich ting ervan. 13. Beschikbaarstellen krediet voor de invoering van een compu ter op de bijzondere scholen voor speciaal onderwijs te Middelburg. De raad besloot reeds eerder voor afschaffing van een computer configuratie per school voor het openbaar- en het bijzonder basis onderwijs. Voorgesteld wordt nu ook aan de scholen voor speciaal onderwijs een soortgelijke com puterconfiguratie beschikbaar te stellen. 14 en 15. Twee voorstellen met be trekking tot een vergoeding voor het treffen van veiligheidsvoorzie ningen ter beperking van geluid soverlast in het gebouw van de School voor Praktische Vorming. 16. Vaststelling exploitatie-opzet "Adelaarstraat en omgeving". Voor de aanpassing van de kop van de Adelaarstraat is door het grondbedrijf een exploitatie- opzet opgesteld. Rekening hou dende met de reacties op de in spraak voorziet dit plan in de aan leg van een voetpad naar de Kerksteeg, het creëren van een speelterreintje, de mogelijkheid voor het bouwen van een 8-tal au toboxen en de bouw van 1 woning alsmede in de uitbreiding van de openbare verlichting. Aan de raad wordt gevraagd het voor de uitvoering van de werken beno digde krediet van 94.125,— be schikbaar te stellen. 17. Beschikbaarstellen krediet in verband met overgang naar Phi lips bevolkingspakket. De invoering van de Gemeentelij ke basisadministratie persoonsge gevens vergt de aanschaf van het standaardsoftware, Philips bevol kingspakket. De ontwikkelde programmatuur wordt zeer bin nenkort geïnstalleerd. Om hier mee te kunnen omgaan wordt voorgesteld een aantal medewer kers te laten deelnemen aan een 3-daagse cursus. De kosten hier van zullen 17.492,bedragen. 18. Wijziging Verordening Land- toeristenbelasting en de Verorde ning Watertoeristenbelasting. Op verzoek van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland wordt voorgesteld de strafbepa lingen in de verordeningen te ver hogen van ten hoogste 250,— naar ten hoogste 500,—. 19. Vaststelling voorbereidings- besiuiten. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor de percelen: Breeweg 92, Veerstraat 10, Arie van Driellaan 1, Abeelse- weg 1Nieuwe Vlissingseweg 366 en Noord weg 115. 20. Vaststelling eerste herziening bestemmingsplan St. Laurens. Ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp, waartegen geen bezwaren werden ingediend, wor den ambtshalve een viertal wijzi gingen voorgesteld. 21. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. onderzoek inpassing bedrij venterrein Schroeweg. Voor de voorbereiding van de in richting van het hoogwaardig be drijventerrein aan de Schroeweg wordt het wenselijk geacht dal bij de opstelling van een bestem mingsplan nadrukkelijk rekening wordt gehouden met de overgang tussen stad en landschap. Hiertoe dient een studie te worden ver richt, waarvan de kosten 23.700,— zullen bedragen. 22. Vernieuwen bevloering over weg Arnestein. De Nederlandse Spoorwegen heeft de bevloering vernieuwd. De gemeente is verplicht de door N.S. gemaakte kosten terug te be talen. Om dit te kunnen doen wordt een krediet van 80.332, gevraagd. 23. Rondvraag. Aan de zuidzijde van de stad, tus sen het Kanaal door Walcheren, de Oude Vlissingseweg, het Parel wegje en de Oosterse Lageweg wordt gebouwd aan één van Mid delburgs nieuwste woongebieden, de Erasmuswijk. Het gebied dat aanvankelijk een agrarische bestemming had, werd in 1978 voor het eerst genoemd als stadsontwikkelingsgebied. De wijk kreeg eerst de naam Zuid III, maar werd later op verzoek van Amnesty International omge doopt in Erasmuswijk. Deze men senrechtenorganisatie gaf ook na men aan de in de wijk geplande straten. De wijk werd als woonge bied opgenomen in de struktuur- schets 1980 - 1984. De grondver werving vond tussen 1978 en 1980 plaats. De opzet is ruimer dan de eerder gebouwde wijk Reijershö- ve. De parkeernorm is 1,1 a 1,2 parkeerplaats per woning. Er staat al een openbare basisschool en in de wijk zullen speelterrcin- tjes voor de jeugd worden aange bracht. Het bouwprogramma voorziet in totaal 400 tot 560 wo ningen, waarvan op dit moment reeds in aanbouw, voorbereiding of gepland: vrije sectorwoningen, 8; 2-onder één kap, 93; gescha keld, 3. Het plangebied wordt in twee fasen ontwikkeld. Op dit moment is de eerste fase juridisch goedgekeurd. illmm De eerste woningen in de Erasmuswijk Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeerver bod (gele streep) in te stellen aan de oostelijke zijde van de Oostkerkstraat (dit is de zijde van Demerary), tussen de aanslui ting met de Nieuwe Oostersestraat en het punt 1 5 meter ten zuiden daarvan. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 1 50,— aan rechten, be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeers- besluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Begraafplaats Nieuwlandseweg voor het uit breiden van de aula op de algemene begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk 3. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 19 januari 1990 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ie der, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat 1Verf Verkoop Zeeland B.V. te Goes een vergunning ingevol ge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel in verf- en schilderspro- dukten aan de Arnesteinweg 50 te Middelburg; 2. Technisch Handelsbureau Vermaat B.V. te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het uitbreiden van een opslagdepót industriegassen aan de Ar nesteinweg 1 8 te Middelburg; 3. Nederlandse Philipsbedrijven B.V. te Eindhoven ingevolge de Hinderwet een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning heeft aangevraagd voor eera Technisch Service Centrum aan de Grenadierweg 17 te Middelburg; 4. V.O.F. J. de Nood en Zonen te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een konstruktiebedrijf en koperslagerij aan de Arnesteinweg 38 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op don derdagavond van 18.00 - 21.00 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvragen, (inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelich ting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van een of meerdere van de vergunningen bij hun college worden inge diend tot 17 februari 1990. De persoonlijke gegevens van dege ne die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daar om wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180 - 75432) kan in de periode van 1 tot en met 9 februari 1990 een openbare zit ting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar vo ren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van een of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken ingevolge het bepaalde in artikel 12 van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van W.D.O. Hipson B.V. te Middelburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een konstruktiewerkplaats aan de Veerstraat 10 te Middelburg. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op donder dagavond van 18.00 - 21.00 uur ter inzage op de Afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. (inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelich ting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 1 7 fe bruari 1990. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op 5 februari 1990, om 14.00 uur in het stadhuis van Middelburg, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er de aandacht op, dat alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid wor den gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen.

de Faam | 1990 | | pagina 5