Spreekuur Zeeuws Museum over kunst van de zolder I 'Kees de jongen' letterlijk een gespleten persoonlijkheid Stem op B-Sharp Countdown Café live vanuit Cosmo Cindy Tamo op de radio Mafiosi knallen in Razzmatazz K.C. Merman weer even in Vlissingen 18 JANUARI T/M 24 JANUARI IN MIDDEN ZEELAND BEOORDELING KUNST VAN PARTICULIEREN 4* KINDER BOEKEN Zwoel variété uit vervlogen dagen Achteruitgang milieu centraal in Blond Elastiek Kunstexcursie naar Museum Ludwig in Keulen Woensdag 17 januari 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Altijd al willen weten wie dat schilderijtje van oma heeft ge maakt? Dan vrijdag 26 januari naar het Zeeuws Museum in Middelburg. Tussen 14 en 17 uur kan iedereen daar gratis teke ningen, schilderijen en gravures laten beoordelen door direc teur Ineke Spaander en conservator Hesther van den Donk, beiden kunsthistoricus. Aanleiding voor het spreekuur was de tentoonstelling 'Kunst van de Zolder', die al geruime tijd in het Zeeuws Museum te zien is. Het Zeeuws Museum is niet de enige met kunst van de zolder, zo bleek uit de vele vragen van de bezoekers. „Er zijn een heleboel mensen die een oud kunstwerk hebben gekocht of geërfd zonder dat ze precies weten wat of van wie het is", zegt Hesther van den Donk. „Het is één van onze taken om daar tekst en uitleg over te geven". Tijdens het spreekuur kijken de kunsthistorici aan wie ze het kunstwerk toe kunnen schrijven, wat het precies voorstelt, of er een symbolische betekenis aan vastzit en wanneer het werd ge maakt. „Verder geven we advie zen over eventuele restauraties, maar ook over hoe het stuk inge lijst moet worden of waar je het het beste op kunt hangen." Dat er over dit soort zaken veel onwe tendheid bestaat, werd duidelijk op een eerder spreekuur. „Soms zie je de insecten erin ronddwar- relen", vertelt Hesther van den Donk. „Of zit er strokarton aan de achterkant. Terwijl dat het slechtse karton is dat je kunt hebben omdat net zuren loslaat waardoor het papier verkleurt." Op het eerste spreekuur 'ontdek ten' Van den Donk en Spaanders een paneeltje van Johan van der Drift. „Aan de andere kant kwam er ook iemand die dacht dat hij een originele tekening van Toorop had. Dat bleek een reproductie te zijn. Natuurlijk kan dat een te leurstelling zijn, maar als je er ja renlang met plezier naar gekeken hebt, waarom zou zo'n tekening dan opeens minder mooi moeten zijn? De emotionele waarde is tenslotte ook belangrijk", aldus Hesther van den Donk. Overi gens worden de kunstwerken niet getaxeerd. „We zijn géén Tussen Kunst en Kitsch." Hesther van den Donk verdiept zich in een tekening. a z UJ D CC 3 Q UJ O u. B-Sharp. Wie B-Sharp kent, weet dat deze. Middelburgse band landelijke be kendheid verdient. De fans heb ben dat zaterdag 20 januari zelf in de hand. De band doet dan namelijk mee aan de Paperclip-radiocompetitie van de NCRV. Tussen 19 en 21 uur B-Sharp en nog een andere groep op Radio 3 te horen. Luisteraars kunnen bellen welke band ze de week daarop live wil len horen. Als B-Sharp wint, mag de band zaterdag 27 januari tus sen 12 en 14 uur twee nummers in Paperclip Live spelen. Fans kunnen zaterdagavond bellen naar 06 3212222. In de Middelburgse Stads schouwburg is op dinsdag 23 ja nuari een toneelbewerking te zien van de door Theo Thijssen geschreven roman 'Kees de jon gen'. De toneelbewerking is van Gerben Hellinga en het stuk wordt gespeeld door het Me- chels Miniatuur Teater. Christiaan Nortier tekende voor de regie. De voorstelling begint om 20 uur. Kees de jongen verscheen in 1921 en 1922 eerst als feuilleton in het weekblad voor onderwij zers School en Huis, waaraan Theo Thijssen toen als redacteur verbonden was. Het boek be schrijft de lotgevallen van Kees Bakels vanaf de hoogste klas van de lagere school tot aan het mo ment waarop hij een baantje bij de firma Stark en Co zal aanvaar den. Evenals Thijssen zelf, is Kees Bakels de zoon van een Jor danese schoenmaker. Kees tracht de troosteloze werkelijk heid van zijn milieu, dat geken merkt wordt door 'nette' armoede en weinig toekomstver- Scène uit het toneelstuk Kees de jongen, opgevoerd door het Mechels Miniatuur Teater. wachtingen, te ontvluchten door weg te zinken in uitgebreide fan tasieën en dagdromen waarin hij een heroïsche rol speelt. De ro man Kees de jongen heeft zich in de loop der jaren in een grote po pulariteit mogen verheugen. De toneelbewerking van Kees de jongen door Gerben Hellinga stamt al uit 1970. Het toneelstuk werd destijds door toneelgroep Centrum gespeeld, onder leiding van Peter Oosthoek. Aardig detail is dat de huidige regisseur Christiaan Nortier Peter Oost hoek daarbij assisteerde. Theo Thijssen heeft eens over zichzelf geschreven dat hij zich als dertien-jarige 'net twee verschil lende jongens voelde', namelijk de jongen uit de hoogste klas, de realist en de dromer, die op een geheimzinnige manier is wegge raakt. Dit bracht Gerben Hellinga ertoe om in de toneelbewerking de hoofdpersoon Kees Bakels door twee personages te laten spelen, Kees 1, de realist en Kees 2, de dromer. Dat de acteurs van het Mechels Miniatuur Teater met een licht- Vlaamse tongval spreken, werkt zowel vervreemdend als verfris send. De typisch Hollandse jon gen verwordt hierdoor tot een dertien-jarige knaap met een soort universeel 'Kees de jongen- gevoel', zoals iedere puber dat kent. Het Veronica radioprogramma Countdown Café wordt vrijdag 19 januari tussen 22 en 24 uur li ve uitgezonden vanuit de Pup en discotheek Cosmo in Vlissingen. De uitzending wordt opgefleurd met live optredens van Gruppo Sportivo en The Scene. Count down Café is - voor wie dat nog niet wist - te beluisteren op Radio Drie. Gruppo Sportivo behoeft eigen lijk geen verdere introduktie. De band is al actief vanaf 1976. In 1977 beleefde de band een door braak met de lp 10 Mistakes. De hit Rock 'n Roll was er verant woordelijk voor dat de lp al snel goud werd. Inmiddels heeft de band diverse wisselingen onder gaan. Deze maand verschijnt er een mini-cd van de band getiteld Sucker of the century. De cd is geproduceerd door Gruppo Spor tivo met medewerking van Robert-Jan Stips. The Scene brengt eigenzinnige Rhythm and Soul met zowel Nederlands- als Engelstalige teksten. Een strak ritme onder een paar hoekige gitaarakkoor den, en vooral de gedreven stem van zanger/gitarist Thé Lau geven de band een geheel eigen geluid. The Scene. De Cosa Nostra Jassgang. door Jan Smeekens Herdrukken dringen moeilijk tot deze rubriek door, maar voor de volgende vier valt gemakkelijk een dwingende reden te beden ken ze hier een plaatsje te gun nen: ze verschenen meer dan tien jaar geleden (en ieder bij een andere uitgeverij dan nu), waren jarenlang niet verkrijgbaar en werden zeer gemist. Lang voordat de tot Amerikaan genaturaliseerde Poolse schrij ver Isaac Bashevia Singer (1904) in 1978 de Nobelprijs voor literatuur kreeg, publiceer de hij enkele kinderboeken waaronder ZLATEH DE GEIT EN ANDERE SPROOKJES, dat in 1966 bij De Fontein verscheen in een vertaling van Mischa de Vreede. De bundel met zeven uit de Jiddische traditie stem mende verhalen die Singer als kleine jongen van zijn moeder hoorde, werd onlangs door uit geverij BBZTöh herdrukt en kan het met succes opnemen tegen wat vandaag de dag geschreven wordt. Vooral de geestige en mild spottende vertellingen over de buitensporig dwaze inwoners en charlatans van Chelms blij ken springlevend en zullen ook kinderen van deze tijd veel be vrijdende lachstuipen bezorgen. De indrukwekkende zwart-wit il lustraties van Maurice Sendak laten eens temeer zien hoe jam mer het is dat van deze Ameri kaanse kunstenaar geen kinder boeken meer te verwachten zijn. (Leeftijd vanaf 9 jaar, prijs f 19,90). In 1977 vermelde Lemniscaat trots op het achterplat van HET TOMANI-BOEK: 'Experimenteel prentenboek'. Dat was toen on zin en zou dat nu nog meer zijn als uitgeverij J. Gottmer/H.J.W. Brecht die op niets gebaseerde kenschets niet weggelaten had. De achterkant van dit prenten boek van Helme Heine met tekst van Christine Nöstlinger (destijds was de volgorde an dersom) wordt nu gebruikt om de korte inhoud te vertellen en lezers veel plezier te wensen met het vrolijke boek. Een groot boek in een linnen band met gouden opdruk beïn vloedt het leven van de familie De Vries zo sterk dat de ouders en beide kinderen tenslotte hun heil en geluk zoeken op de Tomani-eilanden waarvan nie mand weet waar ze liggen. Wie de eerste uitgave (in een vertaling van L.M. Niskos) en de "herdruk" (vertaald door Willem Wilmink) naast elkaar legt zal zich afvragen welke versie het meest met de oorspronkelijke, Duitse uitgave overeenkomt. In het Gottmarboek staat in ieder geval meer tekst (die bovendien- veel moderner aandoet dan de Lemniscaatuitgave), en dat had tot gevolg dat illustraties aange past moesten worden, in elkaar geschoven werden of zelfs ver dwenen. Maar Helme Heine zorgde ook voor een toegift. (Leeftijd vanaf 7 jaar, prijs 21,50). Ook het door Altamira uitgege ven RICHARD van Helme Heine begint in een nieuwe vertaling van Meinhard van de Reep aan een tweede leven. Het verhaal van de raaf Richard die zich door iedereen uitgedaagd voelt te be wijzen dat hij de sterkste is, maar tenslotte door scha en schande wijs geworden zichzelf overwint, verscheen in 1979 bij Van Goord onder de titel 'De overwinning van Richard' en verschilt van die langzaam ver donkerende uitgave door smet teloze witte bladzijden en een le vendiger tekst. (Leeftijd vanaf 4 jaar, prijs fl. 19.90). KROKODIL KROKODIL dat door Het Spectrum al eens herdrukt werd, kostte vijftien jaar gele den fl. 15,00 en nu bij De Vier Windstreken fl. 22,50 meer voor de rest is er in dit pijnlijk geestige, perfect gedrukte en luxueus ogende prentenboek van Peter Nickl en Binette Schroeder over een krokodil die tot zijn schrik in een Parijse kro- kotiek belandt, niets veranderd. (Leeftijd vanaf 8 jaar). Zes muzikale mafiosi laten zater dag 20 januari in Razzmatazz in Oost-Souburg de goede oude dixielandtijd herleven. Het optre den van de Cosa Nostra Jass gang vangt aan om 21 uur. De Cosa Nostra Jassgang werd berucht door optredens op jazz festivals, bruiloften, partijen, echtscheidingen en faillissemen ten. De namen van de bandleden, Ace Caponetti, Slide Hopkins, Angelino Ostinato, Joe Bananas, Plugsy Mallone en Fats Lavatore liegen er niet om. Het is voor het eerst dat Razzmatazz een dixie- landband in huis heeft, dus dat belooft wat. Zwoele klanken in het Vlissingse Vestzaktheater, zondag 21 janua ri om 16 uur. Daar verzorgen Na nette Currie en Dick van der Harst dan het muzikale theater programma 'Milonga Sentimen tal'. 'Milonga Sentimental' benadert de sfeer van het oude variété uit de jaren twintig en dertig. Currie en Van der Harst brengen afwis selend tango, nuevo, wals, paso- doble en milonga, wat een verrassend programma oplevert dat tegelijkertijd erotisch, sensu eel, vrolijk en ernstig is. MIDDELBURG DONDERDAG 18 JANUARI VRIJDAG 19 JANUARI Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Francois Rijckhals Museum (Dam 71). In de Kelderie Wondermooie houtgravures van Dirk van Gelder. Openingstijden do. t/m za. 13.00-17.00 uur. Amrobank Markt. Saskia Eggink, grafiek etsen. Openingstijden bank. Zeeuwsche Centrale Discotheek, (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo. en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent, (St. Janstraat 3), werken van J. W. van Trirum, Din- gemans. Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverfschilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Stichting Beeldende Kunst Zeeland (Kuiperspoort 22). Thijs van Kim- menade, objekten en schilderijen. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte: Drie We reldgodsdiensten in Zeeland; Christendom, Islam en Hindoeïsme. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). Walcheren in prentbriefkaarten, 200 ansichtkaar ten. Openingstijden Bibliotheek, (t/m 20 januari). Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Dave Meijer. Schilderijen. Openingstijden biblio theek. Rabobank (Lange Geere 3) Paul Poppe, landschapsschilderijen. Openingstijden Rabobank. Zeeuws Museum (Abdij 3). Kunst van de zolder. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 1 7 uur. PZEM (hoofdkantoor Poelendaelse- weg 10). José Rozemond. Ope ningstijden kantoor. (t/m 26 januari). Kunsthandel De Witte Swaen- 't Zeepaardje (Vlasmarkt 7-9). Perma nente expositie oude- en moderne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18.00 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum (Duin- vlietweg 6). Globetrottersop platvoeten tentoonstelling. Tien Zeeuwen zien de natuur .^Openingstijden za. t/m ma. 13.30 tot 1 7 uur di. t/m vr. 10 tot 17 uur. OOST-SOUBURG Openbare Bibliotheek (Kanaalstraat 58). Michiel A. de Ruyter ten toonstelling. (Openingstijden biblio theek). (t/m 27 januari). VEERE Stadhuis (Markt 5) Inundatie en Be vrijding - Walcheren in oorlogstijd, Foto's, archiefstukken, videofilms, voorwerpen. Ma. t/m za. van 1 2 tot 17 uur. Ir. W. Topshuis Schouwen- Duiveland foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Wo. t/m zo. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Dick van der Harst en Nanette Currie in 'Milonga Sentimental'. Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Gehele week geopend van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen'. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. In de Piek in Vlissingen vindt za terdag 20 januari een optreden plaats van K.C. Merman and the Meat. Het concert begint om 22 uur. K.C. Merman staat voor Kees Meerman, de Vlissinger die jaren lang in een van Neerlands be roemdste bands, Herman Brood and his Wild Romance, speelde. Meerman probeert het nu met een eigen band. Als onderdeel van dit soloproject is er de laatste maanden hard gewerkt aan op- name's voor een cd, die in april zal uitkomen. Naast K.C. Merman, die de lead- zang voor zijn rekening neemt, bestaat The Meat uit Ake Daniel- son en Robert Pijnenburg (key boards en zang), Erwin van Lig- ten (gitaar en zang), Henry ten Bergen (slagwerk) en Jan d'Hooms (bas en zang). Luk Wijns, theatervoorstel ling, soloprogramma 'Alleen', 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 21 uur. Magnolia in 'Alvast bedankt voor het komen', Stads schouwburg, Middelburg 20.30 uur. VRIJDAG 19 JANUARI Jeans, show met zang en dans uit de jaren '50 en '60, Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Het Nederlands Studentenor kest, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, 20 uur. "Countdown Café" mmv Gruppo Sportivo en The Scene, live radio programma vanuit de Pup en Cosmo - Voltaweg - Vlissingen. ZATERDAG 20 JANUARI Jeans, show met zang en dans uit de jaren '50 en '60, Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Die Zauberflöte, door de stichting Kamer Opera Neder land, de Prins van Oranje, Goes, 20 uur. De Zeeuwse Komedie, speelt de komische thriller 'De Ebbe- houten Olifant', Vestzakthea ter, Vlissingen, 20.30 uur. Cosa Nostra Jassgang (Dixie land), Razzmatazz, Middelburg sestraat 113, Oost-Souburg, 21 uur. K.C. Herman and the Meat, rockband, jongerencentrum de Piek, Hellebardierstraat 13, Vlissingen, 22 uur. ZONDAG 2 1 JANUARI Nanette Currie Dick van der Harst, muzikaal theaterpro gramma 'Milonga sentimental', Vestzaktheater, Vlissingen, 16 uur. DINSDAG 23 JANUARI Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Kees de Jongen, door het Me chels Miniatuur Teater, Stads schouwburg, Middelburg, 20 Mark van de Veerdonk. Cabaretier Mark van de Veerdonk brengt zaterdag 20 januari het cabaretprogramma Blond Elastiek op de planken van het Middelburgs Mini Theater. Van de Veerdonk wordt daarbij muzi kaal bijgestaan door Marcel Schmidt op piano. De regie is in handen van Daphne de Bruin en Bert Klunder. Het programma be gint om 20.30 uur. Een eironde vlezige toet, uitpui lende ogen, een mond als een hangaar en dat alles afgedekt met plukkig peenhaar, dat is de opvallende theaterverschijning Mark van de Veerdonk ten voe ten uit. Een krantebericht vormde de in spiratiebron voor de voorstelling Blond Elastiek. 'Vorige week woensdag ontdekte een veehou der te Maasland een gat in zijn weiland. Een astronoom uit Lei den is gaan kijken en meent nu dat het gat niet uit de lucht is ko men vallen.' Van de Veerdonk heeft dit bericht omgezet in twee uur vol actuele grappen waarin de achteruitgang van het milieu het hoofdthema vormt. De recent uitgebrachte cd van de Middelburgse Ciny Tamo begint zijn vruchten af te werpen. Naar aanleiding van 'Summerwind' is Cindy met haar Amuseband vrij dag 26 januari te gast in het Kro radioprogramma 'Van 12 tot 2'. 'Van 12 tot 2' wordt gepresen teerd door Ted de Braak en wordt uitgezonden op Radio 2. De Amuseband speelt vier num- Alhambra I Vlissingen, 'Back to the future' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Ghostbusters 2' 19 uur. 'Skin Deep' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Theo en Thea' 19 uur 'See no evil. Hear no evil' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Indiana Jones and the last cruisade' 19 uur 'Camille Claudel' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Leedvermaak' 20 uur, 'Secret Wedding' 22 uur. ZATERDAG 20 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Back to the future' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Ghostbusters 2' 19 uur 'Skin Deep' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Theo en Thea' 19 uur 'See no evil. Hear no evil' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 uur. 'Camille Claude' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Leedvermaak' 20 uur, 'Secret Wedding' 22 uur. ZONDAG 2 1 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Theo en Thea' 14 uur, 'Back to the future' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Ghostbusters 2' 19 uur 'Skin Deep' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Theo en Thea' 19 uur. 'See no evil. Hear no evil' 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Camille Claudel' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Secret Wedding' 20.30 uur. MAANDAG 22 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Back tot the future' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Skin Deep' 20 uur. Grand theater Goes, 'See no evil, Hear no evil' 20 uur. Electro Middelburg, 'Camille Claudel' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Secret Wedding' 20.30 uur. DINSDAG 23 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Back to the future' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Skin Deep' 20 uur. Grand theater Goes, 'See no Evil, Hear no Evil' 20 uur. Electro Middelburg, 'Camille Claudel' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Secret Wedding' 20.30 uur. WOENSDAG 24 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Back to the future' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Skin Deep' 20 uur. Grand theater Goes, 'See no Evil, Hear no Evil' 20 uur. Electro Middelburg, 'Camille Claudel' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Leedvermaak' 20.30 uur. DONDERDAG 25 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Back to the future' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Skin Deep' 20 uur. Grand theater Goes, 'See no Evil, Hear no Evil' 20 uur. Electro Middelburg, 'Camille Claudel' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Mercelino pan y vino' 20.30 uur. 'leedvermaak' 21.30 uur. mers, waaronder de eigen stuk ken 'Summerwind' en 'Dignity'. De band bestaat naast Cindy Ta mo uit gitarist Leo van de Ketterij, toetsenist Peter Westerhuis, bas sist Cees den Hoed en drummer Louis Filius en wordt voor deze gelegenheid aangevuld met saxofonist Franklin Schieman en achtergrondzangeressen Jane Putuhena en Ruth Haumahu. ZATERDAG 20 JANUARI Electro Middelburg, 'Theo en Thea' 14 uur. Schuttershoftheater, 'Pippi Langkous' 14 uur. ZONDAG 21 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Thea en Theo' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Jung le Book' 14 uur. Grand theater Goes, 'Theo en Thea' 14 uur. Electro Middelburg, 'Theo en Thea' 14 uur. Schuttershoftheater, 'Pippi Langkous' 14 uur. Kunstzinnige Vorming Vlissingen houdt op zaterdag 27 januari een excursie naar het Museum Lud wig in Keulen. Daar is tot en met 11 februari een grote over zichtstentoonstelling te zien van de Amerikaanse kunstenaar An dy Warhol. Nico Out, docent kunstbeschouwing, verzorgt de rondleiding in het museum. Aan meldingen voor deze excursie dienen voor maandag 22 januari binnen te zijn bij de Culturele Raad Vlissingen via 01184-14928.

de Faam | 1990 | | pagina 25