Voorzichtig met vuurwerk Uitnodiging Open Tafel Eindej aarsluiting horeca Ophokgebod Hinderwet Horecasluiting Tarieven Delta Cycle Bureau Sociaal Raadslieden Jaarboek Kantoren gesloten Balans Ophalen huisvuil Woensdag 27 december 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Voor de toiletten en de fietsenstal ling aan het Zusterplein gelden vanaf 1 januari 1990 de volgende tarieven: stallen (brom)fiets f 1, 10-strippehkaart (brom)fiets f 7,50 huren buggy (voor 2 uur of minder) f 2,50 (voor meer dan 2 uur) f 5,— gebruik toilet f 0,35 ■Week— Het Bureau Sociaal Raadslieden is sinds dinsdag 19 december geopend in het gebouw van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren, Breestraat 15, Middelburg, telefoon 01180-84000. De openingstijden zijn: maandag 14.00-16.00 dinsdag 09.00-12.00 woensdag 14.00-16.00 donderdag 09.00-12.00 Het bureau biedt kosteloos informatie/advies/bemiddeling bij vragen over bijvoorbeeld: huwelijk/echtscheiding; kinderrecht; ontslag kwesties; naamsverandering; (woning)huurovereenkomsten; huursubsi die; sociale zekerheid; arbeidszaken; studiefinanciering. Door omstandigheden erg laat, maar nu is het er dan toch: het boekje "Middelburg in 1988". Het boekwerkje bestaat uit drie gedeelten: - Een samenvatting van de bevolkingsgegevens, werkgelegenheid en economische ontwikkeling; - Middelburg in woord en beeld, foto's en beschrijvingen van gebeurte nissen in 1988; - Middelburg in cijfers, statistische gegevens over woningen, bevolking, scholen, werkgelegenheid, enzovoorts. Het boekje is in beperkte oplage verkrijgbaar bij bureau Voorlichting. Op maandag 1 januari zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten. Dins dag 2 januari wórden de deuren pas om 10.00 uur weer geopend in ver band met interne nieuwjaarsbijeenkomsten. In ons lans mag vuurwerk alleen maar worden verkocht in de laat ste paar dagen voor de jaarwisse ling. En het mag alleen maar worden afgestoken op Oudejaars avond en in de nacht van Oud op Nieuw. In die paar uren gebeuren er nog elk jaar zoveel ongelukken met vuurwerk, dat we maar blij moeten zijn dat we niet het hele jaar onze gang kunnen gaan. Tij dens de afgelopen jaarwisseling en de uren daarna moesten weer honderden mensen na een ernstig ongeval met vuurwerk in een zie kenhuis en door een huisarts wor den behandeld. De meest voorkomende verwondingen wa ren verbrandingen, oogletsels en open wonden. Het is dus bepaald niet overbodig om nog eens te wijzen op de risi co's van vuurwerk. En hoe we die risico's zo klein mogelijk kunnen houden. Waar de problemen zitten Ongelukken met vuurwerk wor den veroorzaakt doordat de la ding op de verkeerde plaats of het verkeerde moment explodeert. Dat kan gebeuren omdat er aan het vuurwerk zelf iets mankeert. Maar in verreweg de meeste geval len gebeuren ongelukken met vuurwerk doordat men er zelf mee gaat experimenteren of er on verstandig mee omgaat. Hoe ontstaan die ongelukken, waar zit het probleem? Vuurwerk wordt vaak in de hand aangesto ken en dan weggegooid. Dat is ronduit gevaarlijk, omdat nooit met zekerheid te voorspellen valt wanneer het vuurwerk zal ont ploffen, en waar het precies te recht zal komen. Ook is het een slechte gewoonte om 'weigeraars' opnieuw aan te steken. De lont kan al zover zijn opgebrand, dat de zaak bij de her nieuwde poging onmiddellijk ex plodeert. Vuurwerk dat de lucht inschiet veroorzaakt vaak onge lukken omdat het een andere koers volgt dan de bedoeling was. Vuurwerk dat zichzelf voortbe weegt en daarbij met opzet een grillige baan volgt (voetzoekers, gillende keukenmeiden, luchthui- Iers) is officieel verboden. Dat zelfde geldt voor vuurwerk dat in de hand moet worden afgestoken (strijkers). Veel vuurwerk veroorzaakt een knal. De wet schrijft voor, dat die knal nooit harder mag zijn dan 150 decibel. De fabrikanten gaan wat dat betreft vrijwel tot de grens. En je zou het beslist niet geloven: er zijn nog steeds mensen die zelf met vuurwerk experimen teren. Wat levensgevaarlijk is, want meestal explodeert zelfge maakt vuurwerk onverwacht en op het verkeerde moment. Laat het maken van vuurwerk daarom aan experts over. Wat kunnen we eraan doen? Als we ons aan de volgende pun- Steek vuurwerk alleen af op het moment dat het officieel toege staan is. Tijdens de jaarwisseling en in de eerste uren van het Nieu we Jaar. Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een branden de sigaar of sigaret. Een vlam van een aansteker of lucifer kan de lont ergens in het midden aanste ken en dat verkort de tijd tot de explosie. Steek geen vuurwerk aan dat een beschadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aanstaande weigeraars, of leveren ze andere ontstekingsproblemen. Steek weigeraars nooit opnieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te ko men, is veel te groot. Steek elk vuurwerk apart aan. Vuurwerk bundelen is levensge vaarlijk. Rondom het afsteken van vuurwerk gelden de volgende regels: vuurwerk kopen/verkopen mag al leen op vrijdag 29 en zaterdag 30 december en alleen door personen van 18 jaar of ouder; vuurwerk afsteken mag pas op Oudejaarsavond van 18.00 tot 1.30 uur. Steek vuurwerk nooit in de hand af. Zet vuurpijlen voor het af steken in een fles. Die fles moet ingegraven zijn en in de grond, zo dat hij niet kan omval len als de vuurpijl omhoog gaat. Is de grond te hard of bevro ren, dan kan de fles ge deeltelijk met zand worden gevuld. Denk aan de huisdieren. Hun oren zijn veel gevoeliger voor knallen dan de onze. Houd ze bin nen en zelfs daar hebben ze het al moeilijk genoeg. Ruim na het afsteken zo veel mogelijk op straat de rommel op. Daarmee voorkom je, dat er de volgende dag allerlei 'weigeraars' worden verzameld en opnieuw af gestoken. Gelukkig Nieuwjaar! Wie dit alles in de praktijk toe past, kan optimistisch de jaarwis seling en het nieuwe jaar tegemoet zien: de kans dat vuurwerk roet in het eten gooit, is klein. Maar nog maals: voorzichtigheid blijft het parool. Advies- en Klachtenlijn Wilt u meer weten over vuurwerk of heeft u vragen of klachten over (on)veilige produkten, dan kunt u gratis bellen naar de Advies- en Klachtenlijn van Stichting Consu ment en Veiligheid, telefoon 06-0220 220. Ook kunt u een briefje sturen in een envelop zon der postzegel naar: Stichting Con sument en Veiligheid, Antwoordnummer 17035, 1000 SL Amsterdam. Bovenstaande tekst is overgeno men uit het foldertje "Vuurwerk" van deze stichting. ten houden, blijven de risico's van vuurwerk redelijk binnen de perken: Koop alleen vuurwerk van een goede kwaliteit waar een Neder landse gebruiksaanwijzing bij zit. De winkelier met een vergunning kan je herkennen aan een biljet met de tekst: 'Verkoop Vuurwerk, Roken en Open Vuur Verboden'. Koop geen pakket Kindervuur werk voor de kleintjes. Koud vuur bestaat niet, vuurwerk voor kin deren evenmin. Lees de gebruiksaanwijzing van tevoren. Op het moment dat je vuurwerk mag afsteken is het donker en dan is de instructie niet te lezen. De kunstuitleen aan de Balans 17 is gesloten op zaterdag 30 de cember. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zie ken, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt oók op deze dagen. Menu van 1 januari 1990 tot en met 6 januari 1990 Maandag Gehakt, witlof, aardappelen Dinsdag Hutspot met klapstuk Woensdag Cordon blue, bloemkool, pommes mignorettes Donderdag Saucijzen, rode bieten, aard appelen Vrijdag Kabeljauw, worteltjes, aard appelen Zaterdag Wat de pot schaft In de eerste week van het nieuwe jaar wordt het huisvuil een dag la ter opgehaald dan u gewend bent. In de "maandagwijk" op dinsdag, enzovoorts. F a -• ■<>,>'-» W i)- Het bestuur en de medewer kers van de gemeente Middel burg wensen u allen een voor spoedig 1990 toe! Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg nodigen u graag uit voor de traditionele Open Tafel op dinsdag 2 januari. Met zoveel mogelijk Middelburgse bur gers en vertegenwoordigers van verenigingen, organisa ties en instellingen wordt zo in een informele sfeer en met een gezamenlijke, eenvoudige maaltijd het nieuwe jaar geopend. De bijeenkomst vangt aan om 17.30 uur en sluit om 19.30 uur. Het stadhuis is geopend vanaf 17.00 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten gevraagd van vijf gulden per persoon. Dit be drag kunt u voldoen bij bin nenkomst in het stadhuis. De muzikale begeleiding van deze bijeenkomst wordt ver zorgd door Baby den Toonder. Voor de goede orde zetten wij nog eens de "spelregels" op een rijtje, die gelden voor de horecasluiting op oudejaarsavond. 1. Algehele sluiting horecabedrijven op 31 december vanaf 20.00 uur tot 1 januari om 08.00 uur. Horecabedrijven dienden individueel voor beperkte openstelling ontheffing te vragen; aanvraag ontheffing moest uiterlijk 30 november zijn ontvangen. 2. De bedrijven met ontheffing mogen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 januari; men mag bezoekers toelaten tot uiterlijk 01.00 uur. 3. Toegang bezoekers alleen op vertoon van een bedrijfs- en perso- neelsgebonden toegangskaart van minimaal 25,—. De HAM re gistreert centraal de verkoop van kaarten. Maximaal een kaart per per soon. De gemeente krijgt de beschikking over de lijst van verkochte kaarten. 4. Voor drie zogeheten "sociale café's" is een uitzondering gemaakt. Deze inrichtingen gaan op 31 december om 18.00 uur dicht. Ze mogen weer vanaf 20.00 uur geopend zijn. Toegang is vanaf 20.00 uur alleen mogelijk op vertoon van een toegangskaart. Het gaat hier om Time Out (Turfkaai), De Zwarte Ruiter (Dam) en De Postkoets (Lange Noordstraat). 5. "Controle aan de deur door verplichte portier; de horeca ondernemer blijft zelf verantwoordelijk voor wie zich in zijn bedrijf bevindt. 6. De controlestrook van het toegangsbewijs wordt bij entree onmid dellijk door de portier ingenomen en vernietigd; omwisseling van de controlestrook tegen consumptiebonnen is toegestaan. De houder van het toegangsbewijs moet deze op verzoek van de politie bij controle in het horecabedrijf kunnen tonen. 7. De deur van het horecabedrijf blijft na 01.00 uur dicht, uitgezon derd voor het buitenlaten van vertrekkers. 8. Na verlaten van het bedrijf is terugkeer daarin voor bezoekers niet mogelijk. 9. Er geldt voor de bedrijven met ontheffing geen vast sluitingsuur. 10. Uitsluitend de gemeente publiceert de regeling onder vermelding dat alleen sociëteitsachtige besloten bijeenkomsten voor vaste klanten gehouden worden. 11. Bij de ontvangst van de ontheffing verklaren de ondernemers dat zij de voorwaarden aanvaarden/zullen naleven. 12. De regeling geldt voor een jaar bij wijze van proef. Zie ook de publicatie elders op deze pagina. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter open bare kennis dat zij hebben bepaald, dat het verboden is in de pe riode van zaterdag 6 januari 1990 tot en met zaterdag 20 janua ri 1990 één of meer duiven te doen uitvliegen of enige handeling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvliegen. Het verbod geldt niet: - voor het uitvliegen vóór 09.00 uur en na 19.00 uur - op de zondagen 7 en 14 januari 1990. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat: de volgen de horeca-inrichtingen op 1 januari 1990 vanaf 00.15 uur vrij gesteld zijn van het verbod tot algehele sluiting: Vlasmarkt 39 (café Dangeroe) Veerstraat 6 (café De Nieuwe Hoop) Damplein 20-24 (de Bluesbak) Damplein 27 (café Meccano) Damplein 27 (disco Meccano) Plein 1940 nr. 7 (bar American) Markt 77 (Seventy Seven) Reigerstraat 7 (café Meneer Jansen) Damplein 46 (café Solo) Damplein 48 (Misty) Sint Janstraat 34 (De Harlekijn) en dat de volgende horeca-inrichtingen vanaf 20.00 uur op 31 december 1989 zijn vrijgesteld van het verbod: Turfkaai 1 (Time Out); Dam 33 (De Zwarte Ruiter); Lange Noordstraat 45 (De Postkoets). Deze drie inrichtingen zullen op 31 december van 18.00 tot 20.00 uur gesloten zijn. Toegang tot alle genoemde horecabedrijven is alleen mogelijk met een persoonlijke toegangskaart. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat 1. Fa. J. van Moolenbroek te Middelburg ingevolge de Hinder wet een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning heeft aangevraagd voor een herstel- en tectylinrichting voor motorvoertuigen gelegen aan de Sint Barbaragang 4 te Middelburg; 2. Boon Chemie B.V. te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor de uitbreiding van een overslagstation voor (klein) chemisch afval en tijdelijke opslag hiervan gelegen aan de Arnesteinweg 17 te Mid delburg; 3. Drs. G.J. Beijen (VROM) te Middelburg een vergunning inge volge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een ruimte voor opslag van monsters van chemische samenstelling en monsternamehulpmiddelen gelegen aan de Grenadierweg 3a te Middelburg; 4. Installatiebedrijf Middelburg te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprich ten en in werking hebben van een installatiebedrijf aan de Ar nesteinweg 36 te Middelburg en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorschriften. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag tijdens kantooruren en op don derdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Al gemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. (In zage op donderdagavond diént van tevoren telefonisch te wor den aangevraagd, telefoon 01180-75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 27 ja nuari 1990. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-75432) kan in de periode van 11 tot en met 19 januari 1990 een openbare zit ting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar vo ren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren degenen die aantonen daartoe redelijker wijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikkingen. Middelburg, 27 december 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de loco-secretaris, J.G. Meijer, de burgemeester, C.G.J. Rutten.

de Faam | 1989 | | pagina 5