De gemeenteraad vergadert Tentoonstelling Vluchtelingenwerk Bestemmingsplan Concert Oude Muziek Werk in uitvoering Opbrengst Commissies Anti-apartheidpromotie, Asielzoekerscentrum, Stadsschouwburg Woensdag^6jlecember 1989 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE kniMftlMrttlllllliitfcll. i MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Aanstaande vrijdag 8 december om 20.00 uur treden in de Burger zaal van het stadhuis op: Wilbert Hazelzet traversoen Siebe Henstra (clavecimbel). Dit optre den is een concert in de reeks Oude Muziek. Zij spelen muziek van de overbe kende vader Johann Sebastian en zoon Carl Philipp Emanuel Bach en van de onbekende Johann Gottfried Müthel, die leefde van 1728 tot 1788. Müthel en Johann Sebastian Bach hebben alles met elkaar te maken. Müthel was een begaafd componist, dirigent, vio list, fluitist, organist en claveci- nist/fortepianist. Zijn broodheer, de hertog van Mecklenburg- Schwerin, stuurde hem nog in 1750 naar Bach, die hem moest onderwijzen in compositie en or- ■Week— Siebe Henstra studeerde bij Ton Koopman en Gustav Leonhardt. Hij won prijzen tijdens de clave- cimbelconcoursen van Edinburgh (1982) en Amsterdam (1987). Naast zijn in omvang toenemende concertpraktijk (behalve clave cimbel speelt hij ook clavichord) is Siebe Henstra actief als docent aan de conservatoria van Utrecht en Groningen. Hazelzet is een van de briljante leerlingen van Barthold Kuijken. Sinds 1972 is hij te horen in con certen en via radio en grammo foonplaat. De laatste jaren heeft vooral van zich doen spreken door zijn concerten met The Am sterdam Baroque Orchestra en Musica Antiqua Köln. Kaarten zijn verkrijgbaar via het VVN-kantoor, Markt 51, tele foon 16851. "Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 11 december 1989 tot en met 16 december 1989. maandag kwartponder, sperziebonen, aardappelen dinsdag hutspot met klapstuk woensdag rundvlees, groentemix, aard appelen donderdag karbonade, tuinbonen, aard appelen vrijdag hamburger, appeltjes met rozij nen, pommes mignonettes zaterdag spaghetti bolognese A Er worden in Middelburg heel wat straten opnieuw bestraat. In verband daarmee kunt u enige- hinder ondervinden door afslui tingen en dergelijke. Getracht zal worden het ongemak tot een mi nimum te beperken. Het betreft de volgende straten: - Poortershove; - Oosterscheldestraat tussen de Grevelingenstraat en de Nieuwe Vlissingseweg; - Lombardstraat; - Breeweg tussen 't Zanddorp en de Koninginnelaan; - Molendijk in Nieuw en Sint Joosland tussen de Schelde- poortstraat en het einde van het dorp. De dijkvoet wordt verhard met betonblokken zoals in het an dere gedeelte van de Molendijk; - Rijnstraat. Het werk begint aan de kant van de IJsselstraat; - Seislaan. De Fancy Fair, die in september is gehouden door de openbare ba sisschool de Oosterburch, heeft een mooi resultaat opgeleverd: f 10.000,—. Op 5 december heeft de Goedheiligman dit bedrag be kend gemaakt en overhandigd. De openbare vergaderingen van de commissies in de komende week zijn: Commissie Financiële Zaken woensdag 6 december om 16.00 uur, secr. dhr. N.A. Meijer; Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 6 december om 16.00 uur, secr. dhr. A.J. Wien; Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, woensdag 6 december om 19.30 uur, secr. dhr. Harinck; Commissie Volksgezondheid, donderdag 7 december om 16.30 uur, secr. dhr. M.C. Westveer; Commissie Economische Zaken, dinsdag 12 december om 19.30 uur, secr. dhr. G.L. de Kok; Commissie Bestuur-Bestuurden, woensdag 13 december om 16.30 uur; secr. dhr. K.W.A. de Regt. Deze vergaderingen worden ge houden in het stadhuis. Wilt u spreekrecht aanvragen, dan kunt u een afspraak maken met de be treffende commissiesecretaris, te lefoon 75000. De agenda en ande re vergaderstukken liggen ter in zage bij de secretaris en bij bu reau Voorlichting. De gemeenteraad vergadert deze maand vroeg in verband met de feest dagen. Aanstaande maandag 11 december 1989 om 14.00 uur bespreekt de raad voor de laatste maal dit jaar de lopende zaken. U kunt daar bij zijn op de publieke tribune die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting. Gesproken gaat worden over de volgende onderwerpen: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Herbenoeming van twee leden in het bestuur der Godshuizen Middelburg. 3. Herstructurering financiering van de Gieterij Middelburg. 4. Conferentie Malibongwe. Anti-apartheid/emancipatie. Van 6 tot 18 januari 1990 vindt in Nederland de conferentie Mali bongwe plaats. Deze conferentie wordt georganiseerd door de Stichting Malibongwe in nauwe samenwerking met de Anti Apart heids Beweging Nederland en de Vrouwensectie van het African National Congress (ANC). De Malibongwe conferentie biedt 150 Zuidafrikaanse vrouwen de mo gelijkheid in alle vrijheid te dis cussiëren over de huidige positie van vrouwen en over het perspec tief van een toekomstig non- raciaal Zuid-Afrika. De deel neemsters zijn vrouwen die een belangrijke rol spelen in de huidi ge strijd tegen apartheid. De vereniging Lagere Overheden Tegen Apartheid (LOTA) on dersteunt het initiatief van de conferentie. Voorts zijn financië le bijdragen toegezegd door o.m. de ministeries van Buitenlandse en Sociale Zaken, de NOVIB, de Verenigde Naties en de Wereld raad van Kerken. De Stichting Malibongwe heeft zich ook tot de Nederlandse gemeenten gericht met het verzoek om een financiële bijdrage. Van een gemeente wordt gevraagd de reis- en ver blijfkosten ad 4.000,van een conferentiedeelneemster te be kostigen. In het verleden heeft de raad bij herhaling zijn afkeur uitgespro ken over de Zuidafrikaanse apart heidspolitiek. Ook heeft de raad activiteiten geïnitieerd, gericht op de bevordering van de bewust wording van de bevolking betref fende de strijd tegen de apartheid. Tegen deze achtergrond en het door onze gemeente gevoerde emancipatiebeleid wordt voor gesteld het verzoek van de Stich ting Malibongwe te honoreren. In het kader van de samenwerking met de gemeente Vlissingen is de mogelijkheid nagegaan om geza menlijk deze kosten te dragen. Het gemeentebestuur van Vlissin gen heeft hierop positief ge- 5. V.V.V.-structuur en Promotie. De gemeente Middelburg krijgt een promotiemedewerker. Deze krijgt tot taak meer bedrijven, in woners en bezoekers te werven en vooral ook het behoud en de ver sterking van de kwaliteit van het "product Middelburg". Aan dit besluit liggen de volgen de motieven ten grondslag: 1. de promotie van de stad ge beurt tot op heden nogal ad hoe. Er is geen gericht beleid, de sa menhang ontbreekt en er zijn nauwelijks middelen voor; 2. het niet van de grond komen van de Stichting Middelburg Promotie; 3. de keus voor een beleid, gericht op behoud en versterking van de bestaande economische en dienst verlenende centrumfunctie van de gemeente, vraagt om een integrale invulling van de stadspromotie. Wat betreft de subsidiëring van het lokale VVV-i-kantoor wordt voorgesteld de AN VV-norm te hanteren, waarbij uitgegaan wordt van tenminste drie infor- matrices. Dit betekent gecombi neerd met de huisvestingskosten een subsidie van 144.850, Deze subsidie kan niet eerder in gaan dan per 1 januari 1991. Voor het jaar 1990 is een subsidie mogelijk van 105.000, 6. Beschikbaarstellen kredieten ten behoeve van de aanschaf van huurwoonwagens. 7. Rekening en verantwoording beheer "Bomme van den Broec- kefonds" 1988. 8. Bouw Asiel Zoekers Centrum. In de gemeenteraadsvergadering van november is mededeling ge daan van het feit dat besprekin gen worden gevoerd met verte genwoordigers van de afdeling Opvang Asielzoekers van het mi nisterie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur over de bouw van een Asielzoekers Cen trum (AZC) op het terrein van de voormalige manege aan de Kruit- molenlaan. Aan nieuwbouw wordt de voorkeur gegeven boven vestiging van een AZC in een bestaand gebouw. De gronden van de voormalige manege zijn in eigendom van de gemeente en gelegen in het bestemmingsplan Dauwendaele II. Een gedeelte van het terrein is momenteel in gebruik bij de Ka zan de Wolfgroep. Deze zal het terrein verlaten zodra de in aan bouw zijnde nieuwbouw op het Meiveld is gerealiseerd. Met het ministerie van WVC zal ten behoeve van de bouw van een AZC een overeenkomst worden gesloten voor de tijd van vijf ja ren waarna verlenging mogelijk is. Voor die periode van vijf jaar kan ingevolge artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdelijke vrijstelling van het vige rende bestemmingsplan worden gegeven. Wel dienen in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en de Wet Geluidhinder de nodige procedures te worden ge volgd. Door het college van Gede puteerde Staten is in principe alle medewerking toegezegd. Het te bouwen AZC zal geschikt zijn voor de opvang van 275 asiel zoekers. De opzet is dat asielzoe kers 6 a 9 weken in het centrum zullen verblijven. Aan een AZC is een staf verbonden van 35 perso nen. Voor zover mogelijk zal wer ving van het personeel plaatsvin den via het GAB in de plaats van vestiging. In de overeenkomst welke gesloten zal worden tussen de gemeente en het ministerie van WVC zal onder meer worden op genomen dat: -de asielzoekers worden opgeno men in het persoonsregister; -ten behoeve van de uitvoering van de vreemdelingenwetgeving en overige administratieve werk zaamheden 10 extra formatie plaatsen beschikbaar worden gesteld, alsmede een vergoeding voor gemeentelijke huisvestings kosten. Voor de gemeente zal één en an der budgettair neutraal verlopen. Na de vestiging van het AZC zal het aantal opvangplaatsen dat de gemeente momenteel beschikbaar stelt (15 plaatsen in 5 woningen) door natuurlijk verloop worden beëindigd). In samenwerking met het ministe rie van WVC zal een voorlich tingsbijeenkomst worden georga niseerd. Het tijdstip van deze bij eenkomst is afhankelijk van het moment waarop alle informatie zoals tekening en bestuursover eenkomst, beschikbaar is. 9. Subsidiëring J.A.C.-Zeeland 1990 en 1991. Op grond van de Wet op de Jeugdhulpverlening wordt de ge hele verantwoordelijkheid voor de jeugdhulpverlening overgehe veld naar de provincies per 1 ja nuari 1992. Tot die tijd vindt de beleidsbepaling plaats op Rijksni veau. Door de Vereniging Neder landse Gemeenten wordt geadvi seerd geen gemeentelijke subsi dies meer te verstrekken voor de jeugdhulpverlening. Dit zou verstrekkende gevolgen hebben voor instellingen zoals het JAC Zeeland. Op grond van de conclusie dat het JAC Zeeland in een behoefte voorziet, wordt voorgesteld een incidentele subsi die te verlenen voor de jaren 1990 en 1991 van 15.000,— per jaar. 10. Bekrachtiging overeenkomst inzake toekenning van het instem mingsrecht aan partijen in het Ge organiseerd Overleg. 11. Beheersstructuur Stads schouwburg c.a. Door het bureau voor organisatie ontwikkeling MEDE is onderzoek gedaan naar de gewenste be heersstructuur van de Stads schouwburg. Met het advies van MEDE om het beheer, de verhuur en de pro grammering van de Stadsschouw burg en de Concert- en gehoor zaal onder te brengen in een van gemeentewege op te richten stich ting, kan worden ingestemd. Dit betreft mede de werkzaamheden van het theaterbureau "Uit in Zeeland". Aan de oprichting van een stich ting ligt de overweging ten grond slag dat een politiek bestuur zich niet rechtstreeks moet inlaten met de inhoud van culturele activitei ten. Door het kiezen van een stichting als beheersvorm wordt bereikt dat er voldoende afstand wordt gecreëerd tussen het poli tiek verantwoordelijke bestuur en de feitelijk uitvoerende organisa tie. De wenselijk geachte ver zelfstandiging zal op deze wijze worden verkregen. Het stichtings bestuur zal uit een beperkt aantal personen dienen te bestaan, met een meerderheid van de leden af komstig uit gemeentelijke kring. De V. V. V. -structuur is onderwerp van agendapunt 5. Deze verzelfstandiging past goed in de totale opzet van de nieuwe organisatie van Middelburg en biedt voldoende mogelijkheden om een verantwoord cultureel be leid te voeren. Tevens biedt het voldoende mogelijkheden om, zonder zelf belast te zijn met de daadwerkelijke organisatie en uit voering, de gebouwen op een meer commerciële basis te exploi teren, onder andere voor het hou den van vergaderingen en con gressen. 12. Toepassing art. 70 W.B.O. in zake partiële aanpassing (integra tievoorziening) gebouw Ne- derstraat 37. (o.b.s. "De Ar- neburch") 13. Toepassen artikel 74 Wet op het Basisonderwijs ten behoeve van voorziening ter voorkoming van wateroverlast in de "Buiten- hoveschool" voor bijzonder ba sisonderwijs. 14. Toepassen artikel 74 Wet op het Basisonderwijs ten behoeve van voorzieningen aan het dak van de aula van de 'Buitenhove- school" voor bijzonder basison derwijs. 15. Toepassen artikel 74 Wet op het Basisonderwijs ten behoeve van een verankering van de vuil nisberging bij de "Buitenhove- school" voor bijzonder basison derwijs. 16. Vaststelling 24e begrotings wijziging 1989. De beheersstructuur van de Stadsschouwburg is onderwerp van agendapunt 11. In de hal bij de gemeentelijke af deling Burgerzaken (Stad huisstraat 2) is een fototen toonstelling opgebouwd met als thema de opvang van asielzoe kers. Het is een tentoonstelling van het Ministerie voor Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en de plaatsing is een initiatief van Stichting Vluchtelingen Werk Walcheren. Vluchtelingen Werk is een onaf hankelijke, niet partijgebonden organisatie, die zich inzet voor een rechtvaardig toelatingsbeleid in Nederland en vluchtelingen op weg helpt in de Nederlandse sa menleving. Zij voerden vorig en dit jaar campagne om het klimaat voor vluchtelingen in Nederland te verbeteren. In het kader van deze campagne is de tentoonstel ling opgebouwd. Het onderwerp Vluchtelingen Werk is juist in deze tijd voor Middelburg zeer actueel. In de ge meenteraadsvergadering van ko mende maandag wordt immers de bouw van een Asiel Zoeker Cen trum besproken (zie ook elders op deze pagina). Daarmee zou het aantal van dergelijke centra in Nederland op negen komen. Centra op diverse plaatsen in Ne derland vormen de lokatie voor de vele zwartwit foto's van de ten toonstelling. Asielzoekers zijn mensen die om uiteenlopende redenen hun land hebben verlaten en in een ander land, bijvoorbeeld Nederland, be scherming zoeken. Zij kunnen hier blijven wanneer ze als vluch teling erkend zijn. Om deze er kenning te krijgen moeten zij een verzoek hiertoe indienen (de asiel procedure). Asielzoekers die zich hebben aan gemeld bij een gemeente waar geen plaats is worden opgevangen in asielzoekerscentra. Deze centra liggen verspreid over het hele land. Een centrum kan ongeveer 275 asielzoekers opvangen. Zij verblijven als regel niet langer dan negen weken in het centrum. Hier kunnen ze wat op verhaal komen, ze worden medisch onderzocht en nemen deel aan introductiepro gramma's en sociaal-culturele ac tiviteiten. Als er elders in een ge meente geschikte woonruimte voor hen is, verhuizen ze daar naar toe en wachten daar de uit slag van het asielverzoek verder af. In Middelburg is een werkgroep Vluchtelingen Werk actief. Deze werkgroep is bereikbaar onder; te lefoon 27374. Ook bestaat er een afdeling Walcheren van Vluchte lingen Werk. Deze is bereikbaar op het adres Reggestraat 5, 4388 RP Oost-Souburg. 17. Aanschaffingen automatise ring 1990. 18. Vaststelling voorbereidings- besluiten. Op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan de gemeenteraad verklaren dat een bestemmingsplan, of een herziening daarvan voor een be paald gebied, wordt voorbereid. Een dergelijk voorbereidings- besluit, dat een werkingsduur heeft van één jaar, strekt tot be scherming van in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen en biedt tevens de mogelijkheid me dewerking te verlenen aan plan nen die niet met het nieuwe bestemmingsplan in strij(i zijn. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor: a. het perceel Koudekerkseweg 144, teneinde medewerking te kunnen verlenen aan de bouw van een garage bij de ter plaatse aan wezige woning; b. het in de Magistraatwijk gele gen winkelcentrum Welsinge. Dit winkelcentrum kan nu het voor- zieningengebied met Reijershove is en met de Erasmuswijk wordt uitgebreid, enigszins worden ver groot. Op dit moment worden on derhandelingen gevoerd met de mogelijke exploitant van een fiet senwinkel; c. het gebied tussen de Span jaardstraat en de Spuistraat. Doel van dit voorbereidingsbesluit is niet het kunnen meewerken aan een concreet plan, maar het kun nen voorkomen van ongewenste ontwikkelingen in het plangebied. Het eerder voor dit gebied vast gestelde voorbereidingsbesluit is verlopen op 1 november 1989. Tevens wordt voorgesteld de da tum van in werking treding van deze voorbereidingsbesluiten vast te stellen op 20 december. 19. Overname in eigendom, be heer en onderhoud van een ge deelte van de provinciale weg Middelburg-Koudekerke. Het college van Gedeputeerde Staten heeft goedkeuring verleend voor de aanleg van de twèede fase van de wijkverbindingsweg Nieu we Vlissingseweg- Koudekerkseweg. Hieraan is on der meer de voorwaarde verbon den dat de gemeente Middelburg een gedeelte van de provinciale weg Middelburg-Koudekerke in eigendom, beheer en onderhoud overneemt. Het betreft de Koude kerkseweg ter lengte van ongeveer 250 meter gelegen vanaf de huidi ge beheersgrens tot 120 meter na de as van de nieuw aan te leggen Stromenweg richting Kou- dekerke. 20. Rondvraag. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn: A. met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan DAU WENDAELE II teneinde de bouw mogelijk te maken van een kantoor op een terrein tussende Buitenruststraat en de Agaat; B. met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan; I. KLARENBEEK HA voor de bouw van een tuinhuisje op het per ceel Joh. Postkwartier 17; II. KLARENBEEK HA voor de bouw van een tuinhuisje op het perceel Gen. Eisenhowerlaan 32; III. KLARENBEEK III voor de bouw van een duivenhok op het perceel E. Vetermanstraat 12. De bouwplannen en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan Dauwendaele II liggen met in gang van vrijdag 8 december 1989 gedurende 14 dagen ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze ter mijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. HERZIENING BESTEMMINGSPLAN ERAMUSWIJK Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat met ingang van vrijdag 8 december 1989 gedurende veer tien dagen ter gemeentesecretarie ter inzage ligt het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan Eras muswijk. Deze eerste herziening heeft betrekking op de volgende onder delen van het bestemmingsplan: 1. doordat relatief veel geschakelde en vrijstaande woningen worden gepland dient op onderdelen de bestemming Woondoel- einden, minimaal twee aaneen, vervangen te worden door de bestemming Woondoeleinden, maximaal twee aaneen; 2. voor een aantal kavels dient het bestemmingsplan te worden aangepast om een enigszins gewijzigde situering of bebou- wingsvorm mogelijk te maken; 3. aan de zuidzijde van de Amnestylaan nabij de Spinhuisweg dient te bestemming Woondoeleinden vervangen te worden door de bestemming Maatschappelijke Doeleinden in verband met de voorgenomen vestiging van een balletschool; 4. in verband met de technische uitvoering van de waterlopen dient op de plankaart aangegeven profiel 2, betrekking hebben de op de noord-zuid lopende langzaam-verkeers-verbinding aan de westzijde van het plangebied te worden aangepast. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de bovenvermelde aanpassingeen van het bestem mingsplan, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan het col lege van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg.

de Faam | 1989 | | pagina 5