O Nieuwe parkeerp Bomenproject voor basisscholen Onder nemers bijeen Sint-koopavonden Voor bewoners en bedrijven Verkeer Monumenten vergunning Hinderwet likikniMftlMrttlilklIiiilrit. 4 Werk in Horeca- sluiting jaar wisseling uitvoering Openings tijden VVV Commissies Telefoon Kantoren gesloten Adres JAC Aanduiding politieke groepering boven kandidatenlijst DE FAAM Woensdag 22 november 1989 Door het oog van de Lange Jan GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ■Week. Op diverse plaatsen in de stad wordt nieuwe bestrating aange bracht, hetgeen kan betekenen dat deze straten geheel of gedeel telijk zijn afgesloten. Het gaat om de Oosterschel- destraat tussen de Grevelin- genstraat en de Nieuwe Vlissing- seweg, de Seislaan, de Lom bardstraat en Poortershove. De openingstijden van het VVV- kantoor aan de Markt zijn gewij zigd. Van maandag tot en met vrijdag is het kantoor geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Op zater dag van 9.00 tot 13.00 uur. In de maanden juli en augustus is het VVV-kantoor geopend van maan dag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 30 november om 15.45 uur in het stadhuis. Secr. mw. J. Cijsouw (spreekrecht). Commissie Sociale Zaken, don derdag 30 november om 19.30 uur in het stadhuis. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht). Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis, tele foon 75000. Voor veel mensen blijkt het nieu we telefoonnummer van de Socia le Dienst nog een onbekend gege ven te zijn, daarom herhalen we het hier nog eens: Gemeentelijke Sociale Dienst 75666; Stadhuis 75000; Gemeentewerken 82000; Politiebureau 88000. Op dinsdag 5 december zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten vanaf 16.00 uur in verband met het "heerlijke avondje". Het Jongeren Advies Centrum Zeeland heeft een nieuw adres: Hoogstraat 5, telefoon 01180 - 38471. 9 9 Tafeltje Dekje" "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 27 november 1989 tot en met 2 december 1989. maandag gehakt, erwten/wortelen, puree dinsdag boerenkool met worst woensdag rundvlees, spercibonen, aard appelen donderdag saucijsjes, appelen vrijdag kuikenborstfilet, appeltjes, aard appelen zaterdag macaroni met ham en kaas rode bietjes, aard- Tijdens de jaarwisseling 1989/1990 zal voor de sluiting van de horecabedrijven inclusief de alcoholvrije verlofbedrijven een andere regeling gelden dan die welke de laatste jaren is gehan teerd. Vorige week hebben we hierover bericht. Omdat er nog onduidelijkheden blijken te bestaan plaatsen we dit artikel, enigszins gewijzigd, deze week nog een keer. De nieuwe regeling houdt het vol gende in: Als regel geldt dat in de nacht van 31 december op 1 janu ari alle horecabedrijven gesloten zullen zijn tussen 8 uur 's avonds en 8 uur 's morgens. Horecabe drijven kunnen individueel voor beperkte openstelling ontheffing vragen. Aanvragen hiervoor moe ten vóór 30 november (gericht aan de burgemeester) zijn inge diend bij afdeling Algemene Zaken. Ontheffing De bedrijven met ontheffing mo gen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 januari; bezoekers mogen worden toegelaten tot uiterlijk 01.00 uur. Daarna gaat de deur van het hore cabedrijf dicht, behalve natuur lijk voor het naar buiten laten van bezoekers. Eenmaal buiten is te rugkeer of een bezoek aan een an der horecabedrijf echter niet meer mogelijk. Er geldt voor bedrijven met ontheffing geen vast slui tingsuur. Toegang Bezoekers kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van een bedrijfs- en persoonsgebonden toegangskaart. Maximaal wordt 1 kaart per persoon verkocht. De Horeca Activiteiten Middelburg (HAM) registreert centraal de verkoop van deze toegangskaar ten. De gemeente krijgt de be schikking over een lijst van ver kochte kaarten. De kaartcontrole vindt door een verplichte portier aan de ingang plaats. De horeca ondernemer blijft verantwoorde lijk voor wie zich in het bedrijf bevindt. De controlestrook van het toe gangsbewijs wordt bij binnen komst onmiddellijk door de por tier ingenomen en vernietigd. De houder van het toegangsbewijs dient dit op verzoek van de politie bij controle in het horecabedrijf te kunnen tonen. Het toegangsbe wijs wordt bij het verlaten van het bedrijf ingenomen en vernietigd. Per 31 december a.s. verliezen de parkeervergunningen (par- keerpassen) voor bewoners en bedrijven in het attractiegebied van de binnenstad hun geldigheid. Met ingang van 1 januari 1990 zullen de regeling van de uitgifte van parkeerpassen én de gebruiksmogelijkheden van de parkeerpassen wijzigingen on dergaan. Tevens zal de parkeerpas worden verbeterd, onder an dere door het van gemeentewege plastificeren daarvan. Voor het verkrijgen van parkeerpassen voor 1990 geldt de volgende regeling: Het attractiegebied bestaat voortaan uit twee zones (zone 1 en zone 2). Parkeerpasbezitters kunnen dan alleen gebruik maken van hun parkeerpas in de zone waarin hun vestigingsadres is gelegen. De scheidingslijn tussen de noordelijke (zone 1) en de zuidelijke (zone 2) zóne loopt via de volgende straten: Langeviele, Potten- markt, Markt, Lange Delft, Korte Delft en Damplein, waarbij de panden aan de noordzijde van die straten in zóne 1 zijn gele gen en de panden aan de zuidzijde in zone 2. Voorts zijn de parkeerpassen niet (meer) geldig op de Markt en het plein 1940 én voor parkeermeters waar een half-uur tarief geldt. Parkeerpassen voor bedrijven Per bedrijf dat in het attractiege bied van de binnenstad (globaal het gebied waar parkeermeters en -automaten staan) is gevestigd, worden maximaal twee parkeer passen afgegeven. Het daarvoor verschuldigde parkeergeld be draagt 300,per pas per jaar. Aanvraag van één of twee par keerpassen kan uitsluitend ge schieden door middel van het daartoe bestemde aanvraagfor mulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld ingeleverd bij de Afdeling Algemene Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1, ingaande vrijdag 1 december 1989 om 9.00 uur. Aan vragen gedaan vóór dat tijdstip zullen niet in behandeling worden genomen. De aandacht wordt erop gevestigd dat maximaal 300 bedrijfspassen Op maandag 27 november 1989 wordt in de Middelburgse Stads schouwburg een ondernemersbij eenkomst gehouden, die zal be ginnen om 16.30 uur. Spreker is de heer J.J. Tevel, se cretaris van de Stichting Mani festatie Abdij Middelburg (MAM). Twee keer per jaar wordt een der gelijke informele bijeenkomst ge organiseerd om het contact tussen overheid, bedrijfsleven en daar aan verbonden organisaties te be vorderen. De gemeente hoopt met deze rege ling te bereiken dat er sociëteit achtige besloten bijeenkomsten voor vaste klanten zullen ont staan. De hierboven omschreven regeling, waarvan de onderne mers met ontheffing verklaren dat zij de voorwaarden aanvaar den en na zullen leven, geldt al leen voor deze jaarwisseling, bij wijze van proef. zullen worden afgegeven. De uit gifte zal geschieden in volgorde van binnenkomst van de aan vraagformulieren, waarbij geen voorrang zal worden verleend aan de huidige parkeerpashouders. Verleende parkeerpassen zullen tijdig aan de aanvragers worden toegezonden. De inning van de verschuldigde parkeergelden zal niet (meer) contant geschieden, maar door middel van toezending van een factuur. Parkeerpassen voor bewoners Per woonadres in het attractiege bied van de binnenstad wordt maximaal één parkeerpas afgege ven. Er geldt geen maximum van het totaal aantal uit te geven be- wonerspassenDerhalve is het niet noodzakelijk om persé op 1 december a.s. een aanvraag voor een bewonerspas in te dienen. Het verschuldigde parkeergeld be draagt voor 1990 213,—. De procedure van aanvraag en af gifte en de gebruikersmogelijkhe den van de bewonerspassen zijn voor het overige dezelfde als bij de hiervoor genoemde parkeer passen voor bedrijven. Wel dient op het aanvraagformulier voor een bewonerspas naast de naam en het adres ook het kenteken, merk en kleur van de auto te wor den vermeld. Overigens wordt aan alle houders van een parkeerpas 1989 een aan vraagformulier met toelichting toegezonden. Wanneer men op 1 januari 1990 niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de par- keermeter of -automaat gebruikt worden. Op vier verschillende basisscholen in Middelburg is een "Bomenpro ject" gepresenteerd, waarbij alle basisscholen zijn uitgenodigd. Dit project is ontwikkeld door de werkgroep Natuur- en Milieu educatie Middelburg en omvat lesmateriaal over bomen, dat op alle basisscholen kan worden ge bruikt. De werkgroep Natuur- en Milieu educatie is samengesteld uit ge meentemedewerkers, leerkrach ten en leden uit de "milieu- en na- tuurhoek" en is in 1988 opge richt. Het doel van de werkgroep is het opstarten, vormgeven en uitbouwen van natuuronder wijs/milieu-educatie. Het eerste product ligt nu gereed, het project "Bomen". Dit product bestaat uit twee les kisten, het boekje Bomenpad (wandelingen door de binnenstad van Middelburg, waarbij boom geheimen worden onthuld), een lessenserie en een Bomenbundel met lessuggesties en achtergrond informatie. Het boekje Bomenpad is ontwik keld bij de gemeentelijke plant soenendienst. Er staan drie route beschrijvingen in, tekeningen en wetenswaardigheden, die je al wandelend door Middelburg te gen komt. De Bomenbundel bevat hoofd stukken als: -Wat heeft een tak te vertellen? -Hoe weet zo'n blad dat? -Maak een knoppenkalender. -Mijn eigen boom. -Beestjes en vogels bij een boom. -De hartslag van een boom, enzo voorts. Met dit pakket kunnen de scholen nu aan de slag en kan er een wer kelijke ontmoeting tussen kinde ren en bomen ontstaan en groeien Bij bureau Voorlichting liggen de Bomenbundel en het Bomenpad ter inzage. Voor informatie, over het bomenproject kunt u contact opnemen met de heer Wieringa van afdeling Onderwijs, telefoon 75484. Tot slot een gedeelte uit de Bo menbundel: Het is november. De meeste bla deren zijn zo langzamerhand wel van de bomen af. Mag je aanne men. Er zijn heel wat gezegdes en boerenwijsheden die verkondigen dat het niet best is als de bladeren begin november nog aan de bo men hangen. Er zal dan een stren ge winter komen. En hangen ze er met Sint Maarten, 8 november, rog steeds, pas dan maar op want dan wordt het bar. Of dat waar is, Een van de vele illustraties uit de Bomenbundel Winkelen is een favoriete bezigheid in deze dagen. U krijgt daar dan ook uitgebreid gelegenheid voor gedu rende de extra koopavonden op dinsdag 28 en woensdag 29 november en op vrijdag 1 en maandag 4 decem ber. Daarnaast zijn de winkels natuurlijk ook gewoon op donderdagavond open. De winkels zijn op deze dagen geopend tot 21.00 uur. De parkeerkelder in het Geeregebied zal dan ook geopend zijn tot 21.30 uur. Voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van MID DELBURG kan een politieke groepering, die een vereniging is met volledige rechtsbevoegdheid en waarvan de aanduiding niet reeds bij het centraal stembureau voor de verkiezing van de Tweede Ka mer of provinciale staten is geregistreerd, aan het centraal stembu reau van deze gemeente verzoeken, de aanduidingen waarmee zij op de kandidatenlijst wenst te worden vermeld (niet meer dan 35 letters of andere tekens), in een register in te schrijven. Indien men de aanduiding voor de komende verkiezing van de le den van de gemeenteraad op 21 maart 1990 wenst te laten registre ren moet een verzoek daartoe uiterlijk op 22 december 1989 schrif telijk worden gedaan bij het centraal stembureau. Voor deze registratie moet een waarborgsom van tweehonderdvijf tig gulden worden overgemaakt op een daartoe bestemde rekening van de gemeente. Degene die de betaling verricht, ontvangt een be wijs daarvan. Na inlevering van een geldige kandidatenlijst voor de komende verkiezing wwordt de waarborgsom terugbetaald. Bij hetverzoek moeten worden overgelegd: a. een afschrift van de notariële akte waarin de statuten van de ver eniging zijn opgenomen; b. een bewijs van inschrijving in het register, gehouden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken; c. een bewijs van betaling van bovengemelde waarborgsom; d. een verklaring van de politieke groepering houdende aanwijzing van haar gemachtigde en plaatsvervangend gemachtigde bij het centraal stembureau. dat is maar de vraag. Wat wel zeker is, is dat de winter en het afvallen van de bladeren met elkaar te maken hebben. Wat dan wel, wil je natuurlijk weten. Welnu, bladeren zijn net als was goed in de wind: het water dat in het blad zit, verdampt eruit ('de was droogt', zeggen we). Alleen: zo'n blad zit niet vast met een wasknijper maar met een steeltje. Door dat steeltje komt voortdu rend nieuw water naar het blad. (Via de wortels uit de grond, door de stam naar de takken en uit de takken naar de steeltjes). Een gro te berk of een lindeboom gebruikt 's zomers wel 500 liter water per dag. Alleen's winters gaat dat niet. Als de grond diep bevroren is, kan de boom geen water uit de grond halen. En als de blaadjes er dan lustig op los blijven verdam pen, zou de hele boom uitdrogen. Burgemeester en wethouders hebben besloten voor de navol gende (gedeelten van) straten een maximumsnelheid van 30 km per uur vast te stellen: - de Rijnstraat; - het gedeelte van de Breeweg tussen de Burgemeester Dreg- manstraat en de Koninginnelaan. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 150,— aan rechten, be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW MIDDELBURG. Het volledige verkeers- besluit ligt bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK MIDDELBURG ter inzage. De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12, lid 8 van de Monumentenwet bekend, dat ingaande 24 november 1 989 op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie aanvragen om een wijzigingsvergun ning ter inzage liggen voor de monumentenpanden Singelstraat 43 en Kinderdijk 60 te Middelburg. Tot en met 7 december 1989 kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag inge volge de Hinderwet van Estrade B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een multi-functioneel cen trum, bestaande uit een discotheek met podium en bar, een foyer-café, een filmtheater en een cocktailbar, gelegen aan de Beddewijkstraat nr. 1 5 en 17 t/m 19, Schuttershofstraat 1 en Kromme Weele 5 te Middelburg positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00-21.00 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag. (Inzage op donderdagavond dient van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-75432). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelich ting kan worden verkregen. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en eenieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 7 december 1989 bij hun college gemotiveerde schriftelijke be zwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken.

de Faam | 1989 | | pagina 5