-BEEMREEKS i Het Sociaal Fiscaal nummer Statiegeld op winkelwagens ook bij Torro DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 22 november 1989 Maatschappij port Sint bij ACM - In het Aktivitei- ten Centrum Middelburg aan de Vrijlandstraat 51 wordt woens dag 29 november Sint Nicolaas- avond gevierd. Sint en zijn Pieten zijn er vanaf 19.30 uur. Van elke deelnemer wordt verwacht dat hij of zij een pakje van vijf gulden meebrengt. Zondag baaidag? - Jongeren die zich op zondag 'ook zo verve len', nieuwe mensen willen ont moeten of zin in een spelletje of discussie hebben, kunnen elke zondagmiddag tussen 14 en 18 uur terecht in koffieshop De Kel der in Vlissingen. De Kelder ligt onder wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg (ingang tweede trap aan de achterkant). De koffieshop richt zich op jon- geren vanaf zestien jaar. Reünie - Het muziek- en marjo- rettenkorps van MTV '69 viert dit jaar het twintigjarig bestaan. Ter ere van dit jubileum wordt er za terdag 25 november een reünie van leden, oud-leden en andere belangstellenden in de Concert en Gehoorzaal aan de Middel burgse Singelstraat gehouden. De muziek wordt verzorgd door dansorkest Stardust. De aanvang is om 20 uur, de toegang is vrij. Kaartenactie - De zevenjarige Craig Shergold uit Engeland heeft kanker en nog maar kort te leven. Zijn laatste wens is om in het Guiness Book of Records te ko men als diegene die het grootste aantal 'beterschapskaarten' heeft ontvangen. Vanuit Engeland is daarom een fax-actie opgezet waarbij bedrijven worden opge roepen een kaartje naar Craig te sturen en de oproep door te faxen naar andere bedrijven. Kaartjes kunnen worden gestuurd naar Craig Shergold, 56 Selby Road, Carshalton, Surrey, England. Peuterspeelzaal - De Middel burgse peuterspeelzaal de Zand- krumels die jarenlang was ondergebracht bij wijkvereniging 't Zand, is verhuisd naar een van de lokalen van de voormalige kleuterschool De Woelige Werf aan de Rijnstraat 12. De speel zaal is telefonisch bereikbaar via 01180-37558. Genealogische bronnnen - Het Zeeuwse Rijksarchief heeft het boekwerk 'Doop-, trouw-, begraaf- en lidmatenregisters aanwezig in het Rijksarchief in Zeeland' uitgegeven. Het boek, samengesteld door L. Hollestelle, bevat alle beschikbare gegevens van vóór 1796/1811. De Zeeuwse DTBL-verzameling werd bij het bombardement om Middelburg in 1940 gehalveerd, waardoor de 'Inventaris op de retroacta van de Burgelijke Stand' van A. Mulder uit 1925 een belangrijk deel van zijn waarde verloor. Na de twee de wereldoorlog heeft het Rijks archief zo veel mogelijk vervan gende registers verzameld. Deze zijn weer in het nieuwe boek op genomen. Zelfbezinning - Het Centrum voor Zelfbezinning is een landelij ke, door het ministerie van WVC gesubsidieerde instelling die zich door middel van lezingen en gespreksgroepen in persoonlijke, maatschappelijke en levensbe schouwelijke thema's verdiept. Doel is mensen bewust te maken van hun eigen mogelijkheden. De werkgroep Middelburg van het centrum zoekt vrijwilligers voor de werkgroep, mensen die opge leid willen worden tot gespreks groepsleider en deelnemers voor de gespreksgroepen. Wie meer wil weten kan bellen naar Hannie Staal, 01180-34620. Reggaeband - In Jongerenge- bouw Poortershove, Poortershove 1 in Middelburg, treedt vrijdag 24 november een vier man sterke reggaeband uit Vlissingen op. De reggae-avond duurt van 19.30 tot 23 uur. Sixties In buurthuis Schelde- buurt, Verkuil Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen, wordt vrijdag 24 november een 'Back to the sixties'-avond gehouden. Naast jaren zestig muziek is er ook een muzikale quiz over deze periode. De aanvang is om 20 uur, de toe- gang is gratis. Koninklijke kalender - De heer K. van der Meyden is een ver trouwd gezicht in Middelburg: sinds jaar en dag verzorgt hij de huis-aan-huis verkoop van de Prins Willem Alexander Hoeve Kalender. De opbrengst van deze kalender met foto's van het ko ninklijk huis gaat naar het vakan tiecentrum voor lichamelijk gehandicapte kinderen. Door een langdurige ziekte moest Van der Meyden dit jaar verstek laten gaan. Toch hoeft niemand de ka lender te missen: wie een brief kaartje stuurt aan Van der Meyden, K. Rietbergkwartier 24, 4333 EL Middelburg, krijgt hem alsnog thuis bezorgd. Kaarsenactie - De Bond Zonder Naam houdt ook dit jaar weer een kaarsenactie voor voor het fonds 'Mensen in Nood'. Van de opbrengt van de kaarsenactie in 1987 konden honderdtien men sen die bij geen enkele andere in stantie terecht konden, uit de brand geholpen worden. De kaar sen, voorzien van teksten, zijn te koop bij de familie Minderhoud, Groen van Prinsterenlaan 22 in Vlissingen, telefoon 01184-67111. Kaart(s)enactie - De Middel burgse scoutinggroep de Lutem verkoopt zaterdag 25 november weer kaarten en kaarsen in een verkoopkraam aan de Lange Delft. Van de opbrengst wordt spelmateriaal voor de negentig leden tellende groep aange schaft. Visueel gehandicapten - In de Reimerswaalsporthal in Kruinin- gen kunnen blinde en slechtzien de sporters elke maandagavond van 19 tot 21 uur onder deskun dige leiding op aangepaste wijze een sport naar keuze beoefenen. Er wordt gesport op recreatief- en wedstrijdniveau. Sint Nicolaastocht - De wan delsportvereniging De Vrolijke Tippelaars wandelt zaterdag 25 november haar traditionele Sint Nicolaastocht. Deelnemers kun nen kiezen uit nieuwe wandelrou tes van 5, 10, 15 of 25 kilometer. Voor de eerste drie afstanden is de start om 14 uur, voor de 25 ki lometer om 12 uur, vanaf club huis Zeeland Sport in Vlissingen. Wandelaars die de tocht uitlopen ontvangen een Sint-medaille. Ui teraard is Sint zelf ook aanwezig: tijdens de rustpauze bij de Vlis- singse Johanneskerk deelt hij sa men met zijn pieten chocolademelk met speculaas uit. A. Meerman-Haarbosch van het secretariaat van de Tippe laars, 01184-64753, kan meer over de wandeltochten vertellen. Schaaktoernooi - In hotel Bri tannia in Vlissingen vindt zater dag 2 december het M&T Pepernotentoernooi van de Schaakclub Souburg plaats. Er wordt gespeéld in in vijf leeftijds groepen, de maximumleeftijd voor deelnemers is negentien jaar. Het toernooi begint om 10.30 uur, de prijsuitreiking is om 17 uur. In de speelzaal mag niet gerookt worden. Schakers kun nen zich inschrijven bij J.J. Kool hoven, 01184-61601. Jongerenmanifestatie - Onder het motto 'Jongeren nemen de toekomst' houdt de Jongerenbe weging (voorheen verbonden aan het FNV) zondag 17 december een manifestatie in Den Haag. Op deze manifestatie staat de kritiek op de plannen van het nieuwe kabinet centraal en ma ken de jongeren duidelijk wat er volgens hen moet gebeuren op het gebied van werkloosheid, studiefinanciering en het inko men van jongeren. Opgave bij de Jongerenbeweging, Dam 12-14 Middelburg, 01180-38318. Solidariteit Palestijnen - In het Haagse Congresgebouw wordt donderdag 23 november vanaf 15 uur de jaarlijkse dag van inter nationale solidariteit met het Pa lestijnse volk gehouden. Sprekers zijn Mahmoud Rabbani en A. Sa- fiek namens de Palestijnen, Dick Mulder namens de Raad van Ker ken, PvdA eerste kamerlid Baar- veld, Bob Sanjay namens het ANC en André van Es namens Groen Links. Daarnaast is er een foto-expositie van Lilian Peters over het leven in de bezette gebieden. Overigens heeft de afdeling Zeeland van het Palestina Comité dringend ver sterking nodig. Belangstellenden kunnen zich melden bij Ton Bes- selink, Kruitmolenlaan 82, 4337 KT Middelburg. Met ingang van 1 januari 1989 is de verzekerden administratie ingevoerd met daarbij voor miljoenen mensen een Sofi-nummer. Dit nummer zelf is overigens hetzelfde als het fiscaal nummer dat al van af 1986 bestaat. Een overzich telijk, volledig geautomatiseerd systeem, zo als dat heet. Echter, wat is dit, waarom is dit nodig en hoe zit het met de bescherming van de opgeslagen gegevens? Het gaat over bedrijfsvereni gingen en sociale verzeke ringswetten. Bedrijfsverenigin gen zijn organisaties die per bedrijfstak sociale verzeke ringswetten uitvoeren voor werknemers. Sociale verzeke ringswetten zijn wetten die de gevolgen van ziekte, werkloos heid en arbeidsongeschiktheid regelen: de ZW, WW, AAW en WAO. De AAW is een volks verzekering, maar de uitvoe ring ligt bij uitzondering bij de bedrijfsvereniging. Aanspraak op een uitkering krachtens de ze wetten bestaat alleen als er premies zijn betaald; dit is het geval als u in loondienst werkt of gewerkt heeft. De verzekerden-administratie gaat alleen over deze wetten, bovendien heeft elke bedrijfs vereniging een aparte verzekerden-administratie. Er is dus niet één grote admi nistratie. De gegevens moeten snel voorhanden zijn voor een vlotte, soepele toepassing van de wetten. Bedrijfsverenigin- gnen onderling wisselen gege vens alleen uit bij bijv. werken voor twee verschillende be drijfsverenigingen. Tot 1 januari 1989 waren al leen diegenen, die een uitke ring kregen, bekend bij de bedrijfsverenigingen. In de nieuwe verzekerden administratie is iedereen opge nomen, die verzekerd is voor deze wetten. Mensen, die in loondienst zijn of een WW/ZW/AAW/WAO-uitkering hebben, worden automatisch opgenomen in de verzekerden administratie. Ze merken hier niets van tot t.z.t. een status- overzicht in de brievenbus valt. Mensen, die in 1989 een nieuw dienstverband aan gaan, merken wel wat; zij krij gen van hun werkgever een Melding Bedrijfsvereniging. Dit moet ingevuld worden en zo wel door de werknemer als de werkgever ondertekend wor den. De volgende gegevens moft de bedrijfsvereniging weten: Sofi-nummer, naam, Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 adres, woonplaats, geslacht, geboortedatum en burgerlijke staat, gegevens over werkge vers), dienstverband(en), loon, eventuele uitkeringen. Bij wijzigingen hierin moet dit ge meld worden, ook met een Melding Bedrijfsvereniging. Het correct invullen en onder tekenen is verplicht. De be drijfsvereniging meldt de ontvangst en de registratie met een registratiebericht, dit is alleen voor u bestemd. U dient dit te controleren en eventuele fouten door te ge ven. Heeft u binnen twee maanden nog geen registratie- bericht ontvangen, dan dient u zelf aan de bel te trekken bij de bedrijfsvereniging. Vanaf 1990 gaat de bedrijfsvereniging jaarlijks eens statusoverzicht samenstellen met alle gege vens, zoals betaalde premies en ontvangen uitkeringen. Ook hier dient u te controleren en eventuele fouten door te geven. Er zijn beveiligingen inge bouwd om de opgeslagen ge gevens te beschermen tegen .onbevoegden, die in willen breken in het systeem. Zelf heeft u inzage- en correctie recht; de bedrijfsvereniging moet hier aan meewerken. Verder heeft elke bedrijfsver eniging een privacy-reglement, dat openbaar is en hebben medewerkers een wettelijke geheimhoudingsplicht. Uitwis seling van gegevens met de belasting is aan strikte voor waarden verbonden; uitwisse ling kan bijvoorbeeld plaatsvinden bij verdenking van fraude. De bescherming sluit aan bij de nieuwe wet persoonsregistratie. Natuur - Op verzoek van de na- tuurvereniging Walcheren van de KNNV geeft José Lemmen vrij dag 24 november een lezing over de gevolgen van de luchtveront reiniging voor mens en natuur. Zij doet dat in het biologielokaal van de CSW aan de Middelburgse El zenlaan. De aanvang is om 20 uur. 't Pand - De beheerscommissie van 't Pand aan de Middelburgse Kerksteeg 5 belegt dinsdag 28 november om 20 uur een extra algemene vergadering. Het enige agendapunt is de opvolging van de aftredende beheerscommis sieleden. Er zijn geen vervangers beschikbaar. Voorzitster van deze vergadering is regionaal emanci patiewerkster Ellie Walraven. Lesbisch - Hoe vertel ik het mijn ouders? Dat is één van de onder werpen die aan bod komen in de gespreksgroep voor lesbische vrouwen van het COC Midden- Zeeland. De introductie-avond van deze groep is op donderdag 23 november in de Eigen- haardstraat 2 in Middelburg, aan vang 20 uur. De groep komt in totaal zes keer bij elkaar. Wie meer wil weten kan bellen naar 01180-12280 of 01195-992. Vrijwilligers COC - De twintig vrijwilligers van het COC Midden- Zeeland zoeken collega's voor de organisatie van onder meer gespreksgroepen, de bar, de re dactie en de voorlichtings- en op- vangafdelingen. Het gaat om mannen en vrouwen die zelfstan dig kunnen functioneren. Voor belangstellenden is er woensdag 22 november om 20 uur een in formatiebijeenkomst in de Eigen- haardstraat 2. Meer inlichtingen zijn tijdens de COC-kantooruren verkrijgbaar via 01180-12280. Vriendenkring - Vriendenkring Kapasi houdt zaterdag 25 no vember een dans- en ontmoe tingsavond voor alleenstaanden tot 45 jaar in wijkcentrum De Spinne in Goes. De avond begint om 21.30 uur. Meer informatie over Kapasi via 01102-42709 of 01109-259. Jubilea AbvaKabo - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in ho tel Arneville in Middelburg wor den vrijdag 24 november zestien jubilerende leden van de AbvaKa bo gehuldigd. Aan de uitreiking van de insignes vooraf, houdt districts/regiobestuurder T. Ja cobs een toespraak. De bijeen- komst begint om 18 uur. Vrij-gezellig - Vrij-gezellig, de activiteitenstichting voor al leenstaanden tot vijfenveertig jaar, heeft zondag 26 november tussen 13 en 20 uur een ontmoe tingsmiddag in Middelburg. In lichtingen en opgave na 20 uur via 01180-14941 of 01184-63459. Film/video-meeting - De Vlis- singse smalfilm- en videogroep Shot '68 houdt zondag 26 no vember voor de elfde keer een festival voor smalfilmclubs. Deel nemers zijn naast Shot '68 Lu- mière uit Eindhoven, SC Deurne uit Antwerpen en SC Sint Ni klaas. De clubs vertonen hun ei gen topprodukties van het afgelopen jaar. In totaal zijn dat er twintig, waarvan de beste een wisselbeker krijgt. Het program ma begint om 12.30 uur in de Stadsschouwburg in Middelburg. De toegang is gratis. Uitwisselingsconcert - In het kader van een uitwisseling geven het jeugdorkest ONDA Middel burg en de fanfare Euphonia uit Goes zaterdag 25 november een concert in De Hoeksteen in Mid delburg. De orkesten treden zo wel apart als gezamenlijk op. De aanvang is om 19.30 uur, de toe- gang is vrij. Pleasure Posse - In het jonge rencentrum Walk Inn aan de Mi nister Lelystraat treden vrijdag 24 november de discodanser Marlon en de hip hop groep Pleasure Posse op. Marlon, ooit verkozen tot Zeeuwse Michael Jackson, heeft zijn act geheel vernieuwd. Pleasure Posse brengt onver valste hip hop van eigen bodem. Het optreden begint om 20 uur. Ju Artiestencafé - In het Minithea- ter aan de Middelburgse Verwe- rijstraat vindt zondag 26 november voor de achtentwin tigste keer het artiestencafé plaats, ledereen die zingt, musi ceert, danst of voordraagt, kan er optreden. Ook publiek is welkom. De toegang is gratis, de aanvang is om 20 uur. Wie meer wil we ten kan bellen naar Nicky Robin- son, 01180-33908. Francaise - Op verzoek van de afdeling Walcheren van Alliance Francaise des Pays-Bas verzorgt Georges Grand vrijdag 24 no vember een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteense- dijk in Middelburg. Grand praat over* het Musée d' Orsay en ver- toont daarbij een diaserie. Zending - Het comité Walcheren Woord&Daad, Tearfund/Stichting Goed Werk, de zendingscommis sie gereformeerde gemeente, de Zeeuwse werkgroep Steun aan Israël en de ZOA Vluchtelingen zorg houden zaterdag 25 novem ber een verkoop- en informatiedag voor en over pro jecten op het gebied van hulp, ontwikkeling en zending in ver schillende landen. De informatie dag vindt tussen 10 en 16 uur plaats in de Klarenbeek LTS in Middelburg. Anti-judaïsme - Op verzoek van de werkgroep theologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen ver zorgt dr. G. Rouwhorst donderdag 23 november een in leiding in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Tussen 15.30 en 17.30 uur gaat Rouwhorst in op de invloed van het proces tegen Jezus op de relatie tussen joden en christenen in de eerste drie eeuwen van de jaartelling. Ook behandelt hij het verband tussen dit proces en het groeiend christelijk anti-judaïsme. Handwerkbazar - De dames van de handwerkclub van de UW hebben met het oog op de komende feestdagen weer de mooiste dingen geproduceerd. De handwerkjes worden woens dag 29 november tussen 10 en 15 uur verkocht in het UV.V- gebouw aan de Middelburgse Herengracht 52. Van de op brengst wordt nieuw handwerk materiaal aangeschaft. Bazar - Het jeugdbestuur vanm de voetbalvereniging De Noor mannen neemt het motto 'voor ieder wat wils' wel erg letterlijk. Op de bazar die het bestuur za terdag 25 november in het Kof fiehuis aan de Markt in Westkapelle houdt, staat de be zoeker tussen 15 en 22 uur een rad van avontuur, een grabbelton, een brugbiljartcompetitie, een dartspel en een draaibord met pijl te wachten. Uiteraard zijn daar de prachtigste en vooral de smake lijkste prijzen mee te winnen. Gezinsverzorging - Scholenge meenschap Ter Welle heeft voor mensen die al wat langer in de gezinszorg werkzaam zijn de bij scholingscursus 'Extra zorg in de gezinszorg' opgezet. De laatste jaren bestaat de taak van de ge- zinsverzorgende niet langer al leen uit bijspringen in de huishouding. Door een strenger opnamebeleid van de verzorgings- en ziekenhuizen en doordat steeds meer mensen thuis willen sterven in plaats van in het ziekenhuis, komt er ook een stuk verzorging en begelei ding bij kijken. Deze zaken wor den in vier bijeenkomsten van elk drie uur behandelt. De cursus wordt gegeven in Ter Welle, Beu kenstraat 2 in Goes. Opgave bij E. Vette-Sandee, 01100-21144. Meditatief schilderen - Wie kennis wil maken met het medi tatief schilderen kan op de zater dagen 25 november, 20 januari, 3 februari en 3 maart tussen 14 en 20 uur terecht in het centrum Namaskara aan de Waarde kenstraat 47 in Kapelle- Biezelinge. De deelnamekosten bedragen f 60,-. Meer informatie bij Ineke Schop, 01100-16552. Assertief - De stichting Basis educatie Vlissingen begint maan dag 27 november met een cur sus voor vrouwen die beter voor zichzelf op willen komen. Maan dag 27 november is er in het ge bouw van de stichting aan de Julianalaan 13 een informatiea vond over deze assertiviteitscur- sus. De bijeenkomst begint om 19 uur. Aanmelding via 01184-17819. Gevonden Witte helm - Bij de Vlissingse gemeentepolitie zijn in de periode van 8 tot 15 november de vol gende voorwerpen aangegeven: halve leesbril, leesbril met bruine koker, bril met goudkleurig mon tuur, enveloppe met inhoud, wit te helm, dameshorloge, hangertje, ring en diverse sleu tels. Bij het dierenasiel in Vlissin gen wachten een cyperse kater en een klein cypers met wit katje op hun baas. Om overlast van winkelwagen tjes te voorkomen stapt de su permarkt Torro in Vlissingen met ingang van vandaag over op het muntsloten systeem. De klant moet dus voortaan een gulden gooien in de kar, na afloop kan de gulden er weer worden uitge haald. Torro redeneert dat nu de over last van rondslingerende winkel wagens op het parkeerterrein, in plantsoenen en op straat tot het verleden behoort. Ervaringen bij supermarkten elders leerden dat de wagentjes nu keurig terug worden gezet. Zwarte Piet komt trouwens de eerste dag een kijkje nemen om de klanten uit te leggen hoe het systeem werkt. Als de winkelwa gen weer wordt neergezet heeft Piet nog een suprise in zijn zak. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. Geers, 19 uur: ds. A.W. Mol, wo. 19.30 uur: mevr. Spaans- Molenaar (dankdag) ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok, 15 uur: ds. Heij. Wo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 uur en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. Wo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1Zo. SOW-dienst 10 uur: ds. van der Zwan, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. J. Nauta, 19 uur: ds. P. Boekesteijn. Wo. 19 uur: ds. A.W. Mol. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur en 14.30 uur: ds. A.A. v.d. Spek, gez. dienst te Veere. Wo. 10 uur: ds. D. Westerneng, 19.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. L. v. Dalfsen, 14.30 uur: ds. A.V. de Nooij, gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: Ds. C. de Boon, 14.30 uur: kand. B. Ridder. Wo. 19 uur: ds. C. de Boon. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. de Boer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 17 uur: ds. A.V. de Nooy. Wo. 19.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: SoW-dienst in N.H, Kerk, ds. P. Boekesteijn, knd. beide groepen, 14.30 uur: ds. J. Bouwer. Wo. 9.30 uur: ds. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: SoW-dienst ds. P. Boekesteijn, knd. Wo. 19.30 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Bahéi Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Sche- nau. Wo. 14.30 en 19.30 uur: dankdag. Doopsgezinde Gemeente, Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62, zo.: onbekend. Gereformeerde Gemeente in Nederland, Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Wo. 19.30 uur: ds. 0. Elseman, SoW-dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 14.30 uur: ds. P. Paulus. Wo.: 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 19.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus m.m.v. jeugd-brassband ONDA, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: ds. A. Kruizinga, 16.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Wijkgemeente Geref. Bond. Zo. 11 uur in Thomaska pel: ds. C. Trouwborst, 17 uur in Ontmoetingskerk: ds. C. Trouwborst. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Wo. 19.30 uur: ds. C. Trouwborst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, m.m.v. Ontmoetingskerkkoor Maria. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Wo. 19.30 uur: ds. P.J. Rebel. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19.30 uur: ds. J. Dubbink. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. gez. dienst in Johanneskerk, Vlissingen.11 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 1 0 uur: kapt. B. de Heer, 19 uur: kadettenkorps met het jaar 2015. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. v. Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 17 uur: ds. P.W. Fyan. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. K. Hen drikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo 10 uur, za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Pasteur A. Laureys. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6). Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. F.C. v. Dijke, jeugddienst. Wo. 10 uur: dr. L.Th. Witkamp, 19.30 uur: F.C. v. Dijke. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. den Hollander, 19 uur: ds. J. Brummelkamp. Wo. 19 uur: ds. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. v. Ostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 en 17 uur: ds. L.Th. Witkamp. Wo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, 19 uur: ds. L.Th. Witkamp. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 en 19 uur: ds. H.W.J. Faassen.Wo. 19 uur: ds. H.W.J. Faassen. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: Ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk, Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: drs. D. Westerneng. Wo. 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, knd. groep 4-5. Oranjeplein 9.30 uur en 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Wo. 1 9 .30 uur: dhr. R. Heemskerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. J.M. Schot, Streekziekenhuis Walche ren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. v. Rui tenberg. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. Marnixkerk. Za. 11 uur: gez. dienst ds. C.E. v.d. Ploeg. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10.00 uur: ds. P.J. Rebel, 14.30 uur: ds. A.A. van der Spek. Wo. 19 uur: ds. P. Joosse. Hervormde Gemeente. Grote Kerk. Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Otte. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Wo. 15 en 19.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: dienst. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.W. Boxman. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Pe- truskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkin- ga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Hiensch, 17 uur: ds. Wijnands. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur en 17 uur: ds. Kalksma.De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooy. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 1 9 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Wijkgebouw "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 11 uur: gez. dienst in Johanneskerk, Vlissingen, ds. C.E. v.d. Ploeg. Marnixkerk, Mamixplein 41. Zo. 9.30 uur: lees dienst, 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Wo. 9.30 uur: ds. C.G. Vreugdenhil, 16.00 uur: ds. C.G. Vreug denhil. Leger des Heils Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl. 19 uur. kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. van Ruitenberg. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11.00 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: zo. 9.30 uur: Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 11 uur: ds. Lu- kasse. Wo. 19 uur: ds. J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Rinkema, 19 uur: ds. Sterrenburg. Wo. 1 9 uur: Mevr. Spaans-Moolenaar, m.m.v. Exaudi. Evagelische Gemeente. Noordkerkepad 73. Zo. 9.30 en 19 uur: Evang. de Jonge. Wo. 19 uur: Evang. de Jonge. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibor- dusplein 2. Zo. 9 .30 uur: ds. J. Köther-Middelhoek. Wo. 19 uur: ds. P. Boekesteijn. Do. 23 t/m wo. 29 nov. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel.: 13456. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 1 2830. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 1 2.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.H. v. Dijk, Kou dekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 1 2950. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308.Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstr. 89, O-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel: 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel: 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: D.P. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 01180-35787. Zo.: C. Westveer, Loskade 21, Mid- delburg, tel. 01180-26694. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaien- burg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaaij, tel 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zo. 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: A. Ruys, Middelburg, tel. 01180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur bereik baar op nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT". Singeistraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 011 80-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-35736. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645.

de Faam | 1989 | | pagina 17