ik m m hï Grafiekproject met driedubbel effect Kindertheater Hartediefje: toneelspelen in Middelburg New York Stories: drie regisseurs leven zich uit Bruijs schudt plat imago af Zesde editie Popinfoboek DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 15 november 1989 16 T/M 22 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND SAMENWERKING SBK EN STEUNPUNT KUNSTZINNIGE VORMING De werkgroep educatieve tentoonstellingen van het Zeeuws Steunpunt Kunstzinnige Vorming wilde een grafiek project op zetten. De Stichting Beeldende Kunst wilde opnieuw gebruik gaan maken van de grafiektafels die de Nederlandse Kunststichting - inmiddels ter ziele - ooit in de Zeeuwse biblio theken had neergezet. Dat kwam dus goed uit. Beide instan ties sloegen de handen ineen en het resultaat was een grafiekmap met werk van tien Zeeuwse kunstenaars. Deze mappen - in totaal zijn er vijftig - worden gebruikt voor ten toonstellingen op scholen, zijn te zien op de grafiektafels én zijn te koop. De map wordt vrijdag 17 november om 17 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg gepresenteerd. Toen het Steunpunt na school projecten over onder meer kera miek en schilderijen een grafiektentoonstelling wilde op zetten, bleken er maar weinig Zeeuwse prenten te zijn. De SBK kampte bij de invulling van de grafiektafels met hetzelfde pro bleem. Er moest dus nieuw werk komen. Met subsidie van de pro vincie Zeeland was het mogelijk opdrachten te geven aan Marinus Boezem, Joop Dam, Piet Diele- man, Marinus van Dijke, Guido Eckhardt, Jan Haas, Wim Hof man, Jan van Leeuwen, Sander Uttel en Jeltje Ratsma. „Niet alle kunstenaars staan bekend als grafisch kunstenaar, maar ze zijn allemaal wel in staat grafisch te denken", vertelt Nico Out van het Steunpunt, die samen met Jan van Westen de teksten voor de bijbehorende lesbrief, brochure en vouwblad voor rekening nam. Grenzen „Elke kunstenaar heeft het the ma 'grenzen' weer anders uitge drukt. Sommigen gingen er vanuit dat hun werk op zich grensverleggend was, anderen namen het letterlijk", zegt Out. „Juist door die verscheidenheid in het werk en in de gebruikte druktechnieken - onder meer off set, cibachrome, zeef-, hoog- en branddruk - laat het werk zich goed vergelijken. Het resultaat mag zeker verantwoord worden genoemd". En ook verrassend. Piet Dieleman bijvoorbeeld, lever de een foto. „Dat is toch niet het eerste waar je bij grafiek aan denkt, terwijl het eigenlijk één van de oorspronkelijke vormen is". In een luxueus uitgevoerde brochure op A3-formaat wordt verder ingegeaan op de kunste naars, de prenten en de gebruikte technieken. Deze brochure - die door sponsoring tot stand kwam - is te koop. Een beknopte sa menvatting staat in een gratis vouwblad. Vijf van de vijftig mappen liggen twee maanden op de grafiekta fels in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en de Openbare Bibli otheken in Vlissingen, Goes, Zie- rikzee en Terneuzen. Om deze tafels heen is een kleine ten toonstelling opgezet. Twee map- New York Stories is een drieluik van de regisseurs Martin Scorse se, Francis Coppola en Woody Allen. Life Lessons, Life without Zoe en Oedipus Wrecks zijn te zien in het Schuttershof in Mid delburg. Nick Nolte speelt in Life Lessons de bekende kunstschilder Lionel Dobie. Rosanna Arquette is Pau- lette, zijn leerling, assistente, sla vin en geliefde. Aangezien Dobie een meer dan onmogelijk mens is, besluit Paulette te vertrekken. De zelfmoordplannen waarmee Dobie dreigt, blijken in de praktijk erg mee te vallen: hij heeft bin nen de kortste keren een ander aanbiddend beginnend schilde resje gevonden. Life without Zoe draait om de dochter van een beroemde flui tist. De fluitist is altijd op toernee, zodat Zoe in een hotel woont. Hoewel ze daar enorm verwend wordt en zich als een volwassene gedraagt, hunkert ze naar de aan wezigheid van haar ouders. Ze krijgt een kans wanneer ze door allerlei toevalligheden samen met haar moeder haar vader na kan reizen. In Oedipus Wrecks heeft Woody Allen het als de vijftigjarige Shel don Mills zwaar te verduren met zijn bemoeizieke moeder. Nu hij een nieuwe vriendin heeft, maakt zij hem het leven helemaal onmo gelijk. Wanneer zijn moeder na een mislukte goocheltruc ver dwijnt, is Sheldon dan ook alleen maar opgelucht. Maar deze toestand duurt niet lang. Zijn moeder verschijnt aan de hemel, en niet alleen Sheldon, maar heel New York ziet en hoort haar. Sheldon weet niet waar hij het moet zoeken en op aanraden van zijn psychiater bezoekt hij de spi- ritiste Treva Marx. Scène uit Woody Aliens Oedipus Wrecksonderdeel van het drieluik New York Stories. pen worden in de loop van het volgend jaar ingezet bij de ten toonstelling op scholen voor basis- en voortgezet onderwijs. Verder krijgen de tien kunste naars een exemplaar en neemt gedeputeerde G. de Vries- Hommes er vrijdag één voor de provincie in ontvangst. De overi ge tweeëndertig mappen - plus de vijf die voor de grafiektafels werden gebruikt - worden voor f 675,- verkocht. Voor de ver koop blijkt veel belangstelling te zijn: Er zijn al zeven grafiekmap pen gereserveerd. De prent van Joop Dam. dende Kunst, de provincie Zeeland of van andere provincies worden gebruikt. Nieuwe op drachten verstrekken is te duur. Niettemin zijn de initiatiefnemers meer dan tevreden over dit gra fiekproject. Out: „Het is een im puls voor de beeldende kunst in Zeeland die naar alle kanten toe doorwerkt". Impuls Of de mappen op de grafiektafels na de 'Zeeuwse editie' opnieuw gevuld worden, hangt af van de belangstelling. Wel is zeker dat er dan bestaande prenten van bij voorbeeld de Rijksdienst Beel- Belushi met hond op drugsjacht In Alhambra in Vlissingen draait de comedie K-9. In deze film ne men inspecteur Michael Dooley (James Belushi) en zijn trouwe speurhond Jerry Lee het op te gen Lyman: de grootste én ge meenste drugshandelaar van de stad. Michael Dooley is een gekweld mens. Hij wordt voortdurend ge pest door zijn collega's, is ver slaafd aan computerspelletjes waar hij niets van snapt en een stel drugshandelaren is hem tel kens weer te slim. af. De enige die zijn leven wat draaglijker maakt is zijn geliefde Tracy. In zijn strijd te gen de griezel Lyman wordt hij gesteund door Jerry Lee Een beetje eigenwijs, wat getikt en een ietsje pietsje gewelddadig, maar toch: een kei van een poli tiehond. Die trouwens, net als Dooley, gek op Tracy is. Er staat Lyman dus heel wat te wachten ais hij Tracy ontvoert. ELKE LAATSTE ZATERDAG VAN DE MAAND Middelburgse kinderen hebben er, wegens gebrek aan een ruimte erg lang op moeten wachten, maar nu is het dan zover: Kindertheater Hartediefje is van de grond, ledereen in de leef tijd tussen de acht en de twaalf jaar kan voortaan elke laatste zaterdag van de maand een hele ochtend toneelspelen in het Trefpunt aan de Middelburgse Nassaulaan. Zo ook zaterdag 18 november. Kindertheater Hartediefje begint om 9.30 uur. Initiatiefneemsters van dit kinder theater zijn Lisianne de Maat, Lynne Duyzer en Lenie Geschiere. Twee van hen hebben een jaar geleden de cursus Jeugdtheater gevolgd bij het Middelburgse Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming. „Elke laatste zaterdag van de maand kunnen kinderen die zin hebben, toneel komen spelen", vertelt Lisianne. „De be doeling is dat iedereen een rol lappen kan een decor gebouwd worden. Kinderen die mee willen spelen moeten om half tien in het Trefpunt zijn. Zijn er meer dan vijftien kinderen dan gaat de deur dicht, maar deze kinderen komen wel op een wachtlijstje zodat zij de eerstvolgende keer op 23 de cember zeker mee kunnen spe len. De andere data zijn: 20 januari, 17 februari, 31 maart, 28 april 26 mei en 23 juni. kiest die hij of zij graag wil spe len. Met al die rollen gaan we dan een toneelstukje maken." Het kindertheater werkt volgens het zogenaamde Stappenplan: De ochtend wordt begonnen met een warming-up en leuke spellet jes. Dan worden de rollen geko zen. Daarna wordt er samen met de kinderen een verhaal verzon nen waar alle rollen in voor ko men en dan wordt er met aanwijzingen steeds opnieuw ge oefend". Aan het einde van de ochtend kunnen de ouders of an dere belangstellenden komen kij ken naar het toneelstuk dat de kinderen gemaakt hebben. De kinderen kunnen zich verkle den en schminken. Met de aan wezige blokken, tafels, stoelen en Droomteam van vier 'gekken' Vier psychiatrisch 'gestoorde' pa tiënten, een manische fantast met oncontroleerbare straat vechtersneigingen, een gods dienstwaanzinnige, een dwangmatige regelaar met opruimdwang en een simpele ziel die niet meer durft te spreken, vormen het Dream Team uit de gelijknamige comedie van Ho ward Zieff. De film draait in Elec tro in Middelburg. De vier patiënten mogen onder leiding van een idealistische psy chiater naar een honkbal wedstrijd. Helaas, de psychiater wordt geveld door een stel mis dadigers en de vier 'gekken' zijn op zichzelf aangewezen. Na en kele uren apatisch in een busje te hebben gewacht besluiten ze in de stad op onderzoek uit te gaan. Met alle gevolgen van dien. Mi- chale Keaton (Batman) en Christopher Lloyd spelen de be langrijkste rollen in Dream Team. Christopher Lloyd speelde ook in One Flew over the Cuckoos Nest, eveneens een film van Howard Zieff. Bamberger! leeft zich uit op afslankfarm 'Geluk bij een ongeluk' is een blijspel. Hoofdrolspelers Piet Bambergen en Johnny Kraay- kamp jr. maken er een klucht van. Het stuk is woensdag 22 november om 20 uur in de Mid delburgse Stadsschouwburg te zien. Een beperkt aantal kaarten is vanaf 19.15 uur aan de zaal verkrijgbaar. Als assurantie makelaar verkocht Piet Bambergen een levensverze keringspolis aan Johnny Kraay- kamp jr. Kort daarop knalt Kraaykamp in Italië met zijn auto op een explosievenopslagplaats. Het slachtoffer viel niet meer te indentificeren. Bamberg is er als de kippen bij om weduwe Inge borg Ansing te troosten. Met de enorme verzekeringsuitkering be ginnen ze een afslankfarm. Die uitstekend loopt. Tot de doodge waande eerste echtgenoot weer op komt dagen. Goedbedoelende gasten leveren de nodige mis verstanden op, Bambergen zorgt met al zijn leugens voor nog meer verwarring en Jaap Stobbe denkt als brigadier de moordzaak van zijn leven op te kunnen los sen. KINDER BOEKEN door Jan Smeekens Als de novemberstormen razen en De Grote Reis Naar Neder land begint, is elk jaar in de eta lages van de boekhandel te zien dat toch weer enkele auteurs zich gewaagd hebben aan een kinderboekengenre waarin alles vastligt en niets nieuws meer mogelijk lijkt: Sinterklaas blijft Sinterklaas die kinderen geluk kig maakt en zichzelf beloont met een banketletter en een bord warme erwtensoep. Over het algemeen doen die nieuwe uitgaven weinig meer dan met hetzelfde de gaten vullen die ouder, niet herdrukte titels open lieten. Hoe verrassend is daarom SIN TERKERST. Ineke Fredriks zette in dit bij Lemniscaat verschenen prentenboek Ingrid en Dieter Schubert in opdracht van de Ne derlandse Onderwijs Televisie op het spoor van een afgedraai de Sinterklaas die in de nacht van 5 op 6 december zo moe thuiskomt, dat hij - net als zijn knechten - als een blok in slaap valt. Alleen de oudste Piet kan het opbrengen na te denken over een bijzonder verjaardags cadeau. De rijk gevulde ver kleedkist waar hij Sint de vol gende morgen mee verblijdt, zal ook kinderen bevallen. Op drie grote prenten laat Sinterklaas zich achtereenvolgens bewon deren als zeeroverkapitein, cir cusartiest en popzanger. In de ministripjes ernaast is te zien hoe Sint heel even reusachtig geniet, maar al gauw bemerkt dat hij voor spelletjes te oud ge worden is. Tot onderin de kist een rode mantel met witte bie zen, een muts en een paar bont laarzen tevoorschijn komen. Als dan ook nog zijn trouwe schim mel buiten voor de arreslee gespannen staat, kan Sint zich zelf niet weerstaan. Ingrid en Dieter Schubert wonen sinds 1977 in ons land, maar zijn als kind waarschijnlijk niet met Sinterklaas opgegroeid. En misschien is dat juist de reden waarom hun 'Sinterkerst' zo'n belangrijke bijdrage aan de Sin- terklaaskunde levert. Ze geven onbevangen antwoord op vra gen die wij slechts besmuikt durven stellen (Sinterklaas draagt een decente boxershort met vrolijke paashaasopdruk). Ze brengen een onvermoede sa menhang aan het licht tussen het onderwerp van hun studie, de kerstman en de paashaas. Ze zijn bij hun naspeuringen zelfs gestuit op een mysterie waar wij nog niet in geïnteresseerd wa ren: Was de vader van Sinter klaas ook Sinterklaas? Wat de os en de ezel bij de goed heiligman doen wordt hopelijk op 29 november opgehelderd. Dan zendt de NOT om 9.00 uur de televisie-bewerking van dit originele, met veel vindingrijk heid gemaakte boek uit. (Prijs f 19,90). HET PIETENBOEK van Arend van Dam en Arend van Dam werd door uitgeverij Van Goor in zo'n vrolijk gekleurd en uitda gend lekker confiturenomslag gestoken, dat 'Niet met de handjes kijken!' tegen dove mansoren gezegd is. Het is zelfs verstandig dit Sinterklaasboek pas in te laten pakken nadat men het ingekeken heeft. De verhaaltjes zijn slap en (veel er ger) er worden nogal wat valse noten in gezongen. Een paar voorbeelden. Op pag. 9 denkt de vierjarige hoofdpersoon: 'Wat een geluk dat opaas en omaas ook in Sinterklaas gelo ven'. Van Dam weet niet wan neer Sinterklaas jarig is (pag. 59) en denkt dat kleuters in de kring bij Sinterklaas gewaagde liedjes durven te zingen (pag. 62). De goedgelovigheid van kleine kinderen zit ingewikkeld in elkaar, maar niet zo krom als de schrijver ons in het hoofdstuk 'De Pyjamapiet' wil doen gelo ven: de Zwarte Piet die de over- blijfjuf blijkt te zijn en weer Zwarte Piet wordt, is onzorgvul dig en volslagen mis terwijl het omgekeerde (overblijfjuf wordt Zwarte Piet) elke kleuter heel aannemelijk voor komt. (Prijs f 20,-). Alle tussen 1 983 en 1985 in di verse bundels verschenen de- cemberverhalen van Miep Diek- man over Hannes en Kaatje wer den door uitgeverij Querido her drukt in de verzamelbundel HANNES EN KAATJE. De prijs van deze vorstelijk uitgegeven, kloeke bundel (vier boeken, 278 bladzijden, 21,5 cm x 25,5 cm) bedraagt f 39,90 en dat is niet te veel voor 142 voorleesverha len waarvan een klein gedeelte (27 verhalen) aan de december maand gebonden is maar de rest een heel jaar lang mee kan. Na tuurlijk werden de tekeningen van The Tjong Khing ge handhaafd. BURGH-HAA MSTEDE De Bewaerschole (Weststraat 19). Muziek en zang in de ^Westhoek, toen en nu. Ma. t/m za. van 13.30 tot 16.30 uur. GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19). olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel. 01171-1770. KAPELLE MIDDELBURG NEELTJEJANS OOST-KAPELLE Zeeuws Biologisch Museum (Duin- vlietweg 6). Globetrottersop platvoeten tentoonstelling, ope ningstijden za. t/m ma. 13.30 tot 17 uur di. t/m vr. 10 tot 17 uur. (vanaf 1 7 november) VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Gehele week geopend van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen'. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. Cafe Soit Bellamypark 14) Duizend en-één foto's Ruben Oreel. Henk Ingrid van der Kooij (Scher- minkelstraat 31). Timeless Watch Design, ontwikkeling van het de sign horloge tussen 1 960 en nu. Di. t/m vr. van 9 tot 12.30 uur, 13.30 tot 18 uur, vrijdagavond van 19 tot 21 uur en za. van 9 tot 12.30 uur, 13.30 tot 18 uur. Bellamy 19 (Bellamypark 19). Peter Ruting, fotografie. Ma. t/m vr. van 10.00 tot 17.00 uur, za. en zo. van 13.00 tot 17.00 uur. (Vanaf 11 no vember). Stadhuishal Vlissingen (Stad huisplein 2) Oost-Europa, expositie. Openingstijden kantooruren (vanaf 20 november). Gevangentoren (Boulevard de Ruy- ter 1 a) Jack Vreeke, expositie aqua rellen. openingstijden ma. t/m vr. 12 tot 14 uur en vanaf 17 uur. za. en zo. vanaf 1 7 uur. DONDERDAG 16 NOVEMBER VRIJDAG 17 NOVEMBER Het Nederlandse Rode Kruis afd. Middelburg, toneelstuk 'De Onbetaalde Loodgieter', Stads schouwburg, Middelburg, 20 uur. Vincent Bijlo met 'Made in Braille', 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes 21 uur. De Vroone (Vereekestraat 74). Ori gami Za. 18 november van 13.30 tot 16.30 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Holografie Museum (Gortstraat 36). Alleen open op afspraak per groep. Francois Rijckhals Museum (Dam 71).In oktober en november te be zoeken op afspraak. Tel: 01180 - 23974. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte Zelke Negen Een, Souterain: Ossip, recente col lages. Begane grond A.A. Noske (1896-1945), 30 jaar Nederlandse muziekgeschiedenis. Openingstij den Bibliotheek. Zeeuwse Documentatiecentrum (2e verdieping, Kousteensedijk 7). Mail-art, resultaten van een interna tionaal project. Openingstijden Bi bliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Souterrain: G.H.G. von Brucken Fock (1859-1935), schilderijen. Ope ningstijden Bibliotheek. Het Achterhuis (Vlasmarkt 11). Vlinders worden niet geboren. Ma ria Es, tekeningen en papierdruk- ken. Di. t/m za. 10.1 5 - 12.30 uur en 13.30 - 18.00 uur. (t/m 18 no vember). Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32) Bettie van Haaster, schilderijen. Wo. t/m zat. van 13 tot 17 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Stichting Beeldende Kunst Zeeland (Kuiperspoort 22) Een nieuwe keu ze uit de collectie Borstel en kort, H van Boxtel. Bepper Kessler, siera den. Di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 uur. Delta College (Merwedestraat 1, restaurant Hotelschool). Ernst de Vries. De musical Tsjechov in kalli grafie. Ma. t/m vr. van 11 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3) F.H. van de Kop en C. van de Padt, bewer kingen van koper en olieverven. Openingstijden Rabobank. Gasthuis Gerrit de Jong, olieverf schilderijen. Zeeuws Museum (Abdij 3). Leven in een groen land. Zeeland in de Ijzer tijd. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt). Installatie Joe Jones, Meditations. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Schouwburg Middelburg Miems van Citters en Tie Hof, olieverven, pastellen en beeldhouwwerken, (vanaf 17 november). PZEM (hoofdkantoor Poelendaalse- weg 10). José Rozemond. Ope ningstijden kantoor. Balans 17 Frist van Til, werken op papier, schilderijen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur (vanaf 18 november). Ir. J.W. Topshuis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Koffieshop van Delta Expo: Synthese van traditie en engagement, Cees van Valk. Wo. t/m zo. van 10 tot 17 uur. VRIJDAG 17 NOVEMBER Adelheid Roosen met 'Van top tot teen te trillen', 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 21 uur. Joke Bruijs, theatersolo 'Hel pers weg... eerste ronde'. Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Komische triller 'De dodelijke erfenis', Minitheater, Verwe- rijstraat. Middelburg, 20.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Whroumm, band. Jongeren centrum Midgard, Kuiperspoort 12, Middelburg, 22.30 uur. De Zeeuwse Theater Orgel Stichting, organiste Doreen Chadwick, Concert- en Gehoor zaal, Singelstraat, Middelburg, 20 uur. ZATERDAG 18 NOVEMBER Kummel, Griekse en Joe goslavische muziek. Razzma tazz, Middelburgsestraat 113, Oost-Souburg, 21 uur. Komische triller 'De dodelijke erfenis', Minitheater, Middel burg, 20.30 uur. Muziekvereniging 'Veere's Genoegen' uit Veere, concert. De Zandput, Serooskerke, 19.30 uur. De Zeeuwse Komedie speelt 'De ebbenhouten olifant'. Vest zaktheater, Bellamypark 3-5, Vlissingen, 20.30 uur. First Avenue, hard rock. Jon gerencentrum De Piek, Helle bardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. Nederlands Kamerkoor, con cert, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, 20 uur. De Toverpoort, dansvoorstel ling voor kinderen vanaf 5 jaar. De Prins van Oranje, Goes, 15 uur. Zangavond van de Konklijke Christelijke Zangersbond afd. Zeeland, St. Jacobskerk, Vlis singen, 17 uur. ZONDAG 19 NOVEMBER Koffieconcert Co Menno's, Lunchcafé, Goes 12 uur. Het Leidsch Studenten Jazz Gezelschap, jazz, concert. Stadsschouwburg, Middelburg, 15 uur. Excel, Amerikaanse harco- re/speedmetalband, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 15.30 uur. Brassband Onda, concert, Ne derlands Hervormde Kerk, Rit- them, 19.30 uur. DINSDAG 21 NOVEMBER Het Zeeuws orkest, Grote Kerk, Goes, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 22 NOVEMBER Poppentheater Parabel, voor stelling Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk, Middelburg, 15 uur. Piet Bambergen, blijspel 'Geluk bij een ongeluk'. Stadsschouw burg, Middelburg, 20 uur. Rob van Reijn, solomimepro- gramma Démasqué, de Prins van Oranje, Goes, 20 uur. 1 Joke Bruijs. Torste Joke Bruijs jarenlang een platte humor imago met zich mee, in 'Helpers weg... eerste ronde' rekent ze daar definitief mee af. Vrijdag 17 november staat ze met haar eerste solopro gramma in de Stadsschouwburg in Middelburg. De aanvang is om 20 uur. In 'Helpers weg' speelt Bruijs een gescheiden vrouw die een nieuw leven is begonnen. Al pratend en zingend behandelt ze onderwer pen die variëren van mannenbil- len en liefde tot de Russische perestrojka en haar afkeer van gehandicapten. Teksten werden geleverd door onder andere Jaap Bakker, regisseur Fred Florusse, Gerard Cox en Frans Mulder. Alhambra I Vlissingen, 'De Kassière 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Bird' 20.30 uur. Electro Middelburg, 'The dream team' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'New York stories' 20 uur, 'Anita, tanze des lasters' 22.30 uur. ZATERDAG 18 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De Kassière' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14 uur, 'The dream team' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'New York stories' 20 uur, 'Anita, tanze des lasters' 22.30 uur. ZONDAG 19 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De Kassière' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bat man' 14 uur, K-9' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 14 uur, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14 uur, 'The dream team' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'New York stories' 20.30 uur. MAANDAG 20 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De Kassière' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'The dream team' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'New York stories' 20.30 uur. DINSDAG 21 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De Kassière' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'The dream team' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'New York stories' 20.30 uur. WOENSDAG 22 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De Kassière' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 Electro Middelburg, 'The dream team' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'New York stories' 20.30 uur. 'DONDERDAG 23 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De Kassière' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'The dream team' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'New York stories' 20.30 ZATERDAG 18 NOVEMBER Schuttershoftheater Middel burg, 'Roger Rabbit' 14 uur. ZONDAG 19 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Frank en Frey' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Roger Rabbit' 14 uur. Het Popinfoboek is al weer aan zijn zesde editie toe. Het Zeeuws Servicebureau voor Jeugd- en Jongerenwerk en het Zeeuws Popoverleg hebben de gegevens over Zeeuwse popgroepen, po dia, poporganisaties en de activi teiten van het Zeeuws Popover leg weer helemaal bijgewerkt. Het Popinfoboek is voor vijf gul den verkrijgbaar bij het Service bureau aan de Middelburgse Roozenburglaan.

de Faam | 1989 | | pagina 9