De gemeenteraad vergadert |^|l: Horecasluiting jaarwisseling HerdenkingzwembadToorenvliedtvoorbereidingsbesluiten Verkeer Horeca m 'M Hij komt, hij komt Werk in uitvoering Fietsen Einde inspraak Huur- commissie Veilig Verkeer verlicht verkeer IE FAAM Woensdag 15 november 1989 Door het oog van de Lange Jan llNlMftlitittlHbllliiril. i GEMEENTE MIDDELBURG Deze informatiepagina van de gemeente Middelburg wordt samengesteld door bureau Voorlichting. Reacties zijn welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, Telefoon 75000, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ■Week— St. Nicolaas, vergezeld van vele zwarte fieten te voet en te paard, arriveer op zaterdag 18 novem ber per boot om kwart voor twee bij de gedenknaald aan de Bea- trixbruj. Na aankomst van St. Nicolais en zijn gevolg wordt een rijtoer door de binnenstad gehou den, waarbij de Sint te paard is gezflen, terwijl de zwarte Pieten hen gedeeltelijk te paard en ande- rer hem te voet vergezellen. De stcet bestaat o.a. uit Juliana's Dum- and Buglecorps en het jeigdcorps "Johan Friso" met Kajorettes, benevens de signaal- jfd. van M.T.V. '69 met najorette-peloton De route is als volgt: Rouaanse- kaai, Bierkaai, Londensekaai, Se- geersstraat, Lange Delft, Korte Delft, Damplein rond, Korte Delft, Lange Delft, Nieuw Burg, Groenmarkt, Bachtensteene, Lange Noordstraat, Markt, Vlasmarkt, Kromme Weele, Seis- dam, Achter de Houttuinen; Lan- geviele, Pottenmarkt, Plein 1940, N.arkt Noord- en Oostzijde, Gra- vmstraat, Zusterstraat, Plein mo, Korte Geere, Lange Geere, Lmgeviele, Markt Stadhuis. Cb de markt zullen er door de zvarte Pieten pepernoten voor de jugd worden gestrooid. Te ca. kvart voor drie arriveert de stoet v>or het stadhuis op de Markt en al St. Nicolaas en zijn gevolg of- (cieel door het gemeentebestuur tn stadhuize worden ontvangen. )e op de pui van het stadhuis, of >ij slecht weer in de hal te houden oespraken, zullen door middel van luidsprekers te volgen zijn. Te ongeveer kwart over drie zal Juliana's Drum- and Buglekorps en het jeugdkorps "Johan Friso" De Burgemeester Dregmanstraat is afgesloten voor alle verkeer omdat deze straat opnieuw bestraat wordt. Dit geldt ook voor de Oosterscheldestraat (Greveiingenstraat-Nieu we Vlis- singseweg). Ook de Lombardstraat wordt herstraat en is daarom voor alle verkeer afgesloten. Het werk be gint aan de kant van de Blinden- hoek en zal naar verwachting on geveer vier weken duren. Het ver keer wordt door de Bogardstraat- Blindenhoek-Latijnse Schoolstraat geleid. Hetzelfde geldt voor de Seislaan, daar begint het werk aan de kant van de Sprencklaan en het duurt ongeveer zes weken. Morgen, donderdag 16 novem ber, wordt weer een kijkdag ge- houden voor gevonden fietsen (el ke derde donderdag van de maand). Van 9.00 tot 10.00 uur kan iedereen op de binnenplaats van het Middelburgs politiebu reau komen kijken of de vermiste fiets er bij staat. "Tafeltje Dekje" r; "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 20 november 1989 tot en met 25 november 1989. maandag hutspot met klapstuk dinsdag - rundvlees, spruiten, aardappelen woensdag gehakt, bloemkool, aardappelen donderdag nasi goreng met saté vrijdag jachtschotel, rode kool, puree zaterdag -- grillsteak, groentemix, frietjes met Majorettes en een aantal zwarte Pieten afmarcheren via de volgende route: Markt, Lange Delft, Segeersstraat, en vervol gens via de kaaienroute naar de Seismolen. De signaalafd. van M.T.V. '69 zal met het Majoret tepeloton afmarcheren van de Markt, Burg-promenade, Groen markt, Korte Burg, Balans. Komende maandag 20 november houdt de gemeenteraad weer de maandelijkse vergadering in de raadszaal van het stadhuis vanaf 14.00 uur. Deze raadzaal heeft een mooie publieke tribune, waarvandaan u de besprekingen kunt bijwonen. De tribune is bereikbaar via het to rentje op de hoek Markt/Lange Noordstraat. De agenda en andere stukken zijn in te zien bij bureau Voorlichting. Over het bestemmingsplan Bui tengebied is gedurende zes weken inspraak mogelijk geweest. Afge lopen vrijdag eindigde deze perio de. De inspraakresultaten zullen worden opgenomen in een rap port dat tezijnertijd bij het bestemmingsplan wordt gevoegd. De huurcommissie is een onaf hankelijke commissie, die op ver zoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan ge ven op allerlei vragen op het ge bied van huur en verhuur van woonruimte. Deze commissie houdt iedere der de donderdag van de maand spreekuur. Dus ook morgen 16 november van 9.30 tot 12.30 uur in de B en W-kamer van het stad huis, Lange Noordstraat 1 te Mid delburg. Gesproken wordt over de volgen de onderwerpen: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid in het bestuur van de Stichting Openba re Bibliotheek Middelburg. 3. Vervullen vacature plaatsver vangend directeur openbare ba sisschool "De Sandenburch". 4. Wijziging Gemeenschappelijke Regeling inzake de inrichting van de distributiedienst "Wal cheren". 5. Herdenking 17 mei 1940. Het college wil op 17 mei van vol gend jaar stilstaan bij het tragi sche bombardement van Middel burg. Ten eerste omdat het bom bardement van Middelburg altijd als een "vergeten bombarde ment" wordt beschouwd. Alom bekend is het grote bombarde ment van Rotterdam, terwijl ver houdingsgewijs het bombarde ment van Middelburg zeker zo in grijpend is geweest. Het tweede motief is dat nu een groot aantal mensen dat het bombardement heeft meegemaakt nog in leven is. Op 17 mei 1990 zal in de Burger zaal van het stadhuis een stijlvolle herdenkingsplechtigheid worden georganiseerdTijdens deze plechtigheid zullen diverse beken de landelijke personen een inlei ding houden. In aansluiting op de herden kingsplechtigheid zal de onthul ling van het oorlogsmonument op de kop van de Nieuwe Burg plaatsvinden. De raad heeft hier voor een bedrag van 40.000,— beschikbaar gesteld. Het monu- ment wordt vervaardigd door de kunstenaar Sigurdur Gudmunds- son. Dit monument is er één uit een serie van vijf, waarvoor het initiatief werd genomen door de Stichting Monumenten Walche ren 1940 - 1945. Bij de herdenking van het 50 jaar geleden plaatsgevonden bombar dement van Middelburg zullen te vens de scholen betrokken wor den in die zin dat er een lesbrief zal komen. Onder auspiciën van de Werkgroep Lokale Geschiede nis Middelburg hebben enkele PABO-studenten teksten en il lustraties ten behoeve van een les brief voor het onderwijs samen gesteld. De in Middelburg woonachtige amateur-historicus de heer Hou terman is bezig een boekje over "45 jaar bevrijding Walcheren" te schrijven. Hij wordt hierbij be geleid door de archivaris van onze gemeente. Dit boekje zal op 17 mei 1990 gereed zijn. In de vorm van een tentoonstel ling wordt een meer algemene ac tiviteit voor het brede publiek ge organiseerd. Het Zeeuws Docu mentatiecentrum is bereid deze tentoonstelling te verzorgen in de Zeeuwse Bibliotheek in de perio de van 4 tot en met 31 mei 1990. Het thema van de tentoonstelling luidt: "Het bombardement van Middelburg 17 mei 1940". Het Zeeuws Jeugdorkest is bereid op 12 mei 1990 een herdenkings concert te verzorgen en heeft de gemeente hiervoor een bijdrage gevraagd. Het orkest zal een aan de herdenking aangepast pro gramma instuderen. De toegang tot het concert is gratis. 6. Beschikbaarstellen krediet voor aanschaf van materieel ten behoe ve van de Brandweer. 7. Treffen voorzieningen politie bureau. 8. Beschikbaarstellen krediet voor herplantingsplan Molendijk te Nieuw- en Sint Joosland. Tijdens de vergadering van de Een bestemming voor Toorenvliedt. Tijdens de jaarwisseling 1989/1990 zal voor de sluiting van de horecabedrijven een ande re regeling gelden dan die welke de laatste jaren is gehanteerd. De ze nieuwe regeling houdt het vol gende in: Als regel geldt dat in de nacht van 31 december op 1 januari alle ho recabedrijven gesloten zullen zijn tussen 8 uur 's avonds en 8 uur 's morgens. Horecabedrijven kun nen individueel voor beperkte openstelling ontheffing vragen. Aanvragen hiervoor moeten vóór 30 november bij burgemeester en wethouders zijn ingediend. Blijkt een te klein aantal bedrijven om ontheffing te hebben gevraagd, zodat de opvangcapaciteit te be perkt is, dan zal de gehele regeling opnieuw worden bezien. Ontheffing De bedrijven met ontheffing mo gen open zijn vanaf 0.15 uur op 1 januari; bezoekers mogen worden toegelaten tot uiterlijk 01.00 uur. Daarna gaat de deur van het hore cabedrijf dicht, behalve natuur lijk voor het naar buiten laten van bezoekers. Éénmaal buiten is te rugkeer of een bezoek aan een an- ??5§gg3 der horecabedrijf echter niet meer mogelijk. Er geldt voor bedrijven met ontheffing geen vast slui tingsuur. Toegang Bezoekers kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van een bedrijfs- en persoonsgebonden toegangskaart. Maximaal wordt 1 kaart per persoon verkocht. De Horeca Activiteiten Middelburg (HAM) registreert centraal de verkoop van deze toegangskaar ten. De gemeente krijgt de be schikking over een lijst van ver kochte kaarten. De kaartcontrole vindt door een verplichte portier aan de ingang plaats. De horeca ondernemer blijft verantwoorde lijk voor wie zich in het bedrijf bevindt. De controlestrook van het toe gangsbewijs wordt bij binnen komst onmiddellijk door de por tier ingenomen en vernietigd. De houder van het toegangsbewijs dient dit op verzoek van de politie bij controle in het horecabedrijf te kunnen tonen. Het toegangsbe wijs wordt bij het verlaten van het bedrijf ingenomen en vernietigd. De gemeente hoopt met deze rege ling te bereiken dat er sociëteit achtige besloten bijeenkomsten voor vaste klanten zullen ont staan. De hierboven omschreven regeling, waarvan de onderne mers met ontheffing verklaren dat zij de voorwaarden aanvaar den en na zullen leven, geldt al leen voor deze jaarwisseling, bij wijze van proef. raad op 22 mei 1989 is aangehou den het voorstel een krediet be schikbaar te stellen voor het her plantingsplan te Nieuw- en Sint Joosland. De reden daarvan was de volgende aspecten nader te doen bezien: a. mogelijke toepassing van een goedkopere rooimethode, waar bij de wortels van de bomen niet worden verwijderd; b. de mogelijkheden te onderzoe ken om op het resterende gedeelte van de Molendijk (tot aan de Boomdijk) de twee rijen populie ren eveneens door 1 rij iepen te vervangen. In verband hiermede merkt men op dat het beperken van de kosten door het niet verwijderen van de boomstobben praktische proble men zal opleveren: er is kans op schade aan de maaimachine en bovendien lopen populierstobben gemakkelijk uit als bovengrondse delen beschadigd worden. Om dit opschot te voorkomen en om het maai werk zo goed mogelijk te la ten verlopen is het nodig dat de stobben tot 10 a 20 cm. onder het maaiveld verwijderd worden. Het toepassen van een goedkopere rooimethode verdient dan ook geen aanbeveling. Door uitbeste ding van de werken zal echter een besparing worden verkregen. Te vens zal voor de uitvoering van de werken een bijdrage worden aan gevraagd aan het Ministerie van Landbouw en Visserij op grond van de regeling "Regeling bijdra gen bos- en landschapsbouw". Het Wegschap Walcheren beheert de bomen op het dijkgedeelte bui ten de bebouwde kom. Het Weg schap kan zich in principe vinden in de opzet van de gemeente en wil er op aansluiten. Van de be schikbare financiële middelen hangt het af op welke termijn de werkzaamheden door het Weg schap zullen worden uitgevoerd. 9. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de restauratie van het pand "Toorenvliedt". In augustus j.l. heeft de raad een krediet beschikbaar gësteld voor herstel van schade door vanda lisme aan het pand "Tooren vliedt". Het doet ons genoegen u thans te kunnen meedelen dat overeenstemming over de ver koop is bereikt met het Bureau Beheer Landbouwgronden ten be hoeve van Staatsbosbeheer. In het pand zal een regiokantoor van Staatsbosbeheer worden ge vestigd. Met de koper is overeen gekomen dat het gebouw voor de verkoop eerst voor rekening van de gemeente wordt gerestaureerd. Ook zal door de gemeente, voor rekening van Bureau Beheer Landbouwgronden/Staatsbosbe heer, nog een parkeerterreintje worden aangelegd. Alhoewel de restauratie en verkoop voor de ge meente een nadelig saldo ople vert, acht het college dit aan vaardbaar, omdat nu voor het, al geruime tijd leegstaande, pand een passende bestemming is ge vonden. 10. Beschikbaarstellen krediet ter verbetering huisvesting admi nistratie dienst Welzijnsaccom- modaties en huisvesting Gemeen telijk Bureau Arbeidsvoor ziening. 11. Premiebetaling AOW/AWW over werkgeversaandeel ziekte kosten. 12. Beschikbaarstellen krediet voor vernieuwen vloer pand He rengracht 52. 13. Beschikbaarstellen krediet binnenschilderwerk Vleeshal. 14. Zwembadnota Middelburg, "van zwembad naar welzijns voorziening?". In het najaar van 1987 is besloten een ambtelijke werkgroep in te stellen die diende te adviseren inzake: a. de te treffen maatregelen en voorzieningen, waarmee aan de terugloop van het bezoekersaan tal van het zwembad een halt kan worden toegeroepen; b. de toekomstige functie van het zwembad; c. de exploitatie van het zwembad. De werkgroep heeft haar advies in de vorm van de zwembadnota "van zwembad naar welzijns voorziening?" uitgebracht. Alvo rens naar aanleiding van de nota een voorstel aan de raad te doen, is de nota uitgebreid behandeld in de bestuurscommissie Welzijn en Welzijnsaccommodaties. Gelet op de uitgebrachte adviezen stelt het college voor akkoord te gaan met de opties 5 (nieuwbouw) en/of 5 (nieuwbouw in cluster). 15. Aanpassing intrekkingsbesluit enkele verordeningen. 16. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van kleine verbeteringen in gymnastieklokalen. 17. Invoering computers in het openbaar- en bijzonder onderwijs in Middelburg. 18. Toepassen artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs ten be hoeve van de p.c. basisschool "De Wegwijzer" (vloerbe dekking). 19. Toepassen artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs ten be hoeve van de p.c. basisschool "De Wegwijzer" (buitenzon wering). 20. A. Voorlopige vaststelling ex ploitatiekosten en rijksvergoeding Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg over het jaar 1988. B. Voorlopige vaststelling exploi tatiekosten en rijksvergoeding Stedelijke Scholengemeenschap over het vijfjarig tijdvak 1984 - 1988. 21. Vaststelling voorbereidings- besluit begraafplaats Nieuw- landseweg. Op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan de gemeenteraad verklaren dat een bestemmingsplan, of een herziening daarvan voor een be paald gebied, wordt voorbereid. Een dergelijk voorbereidings- In deze donkere dagen is een goede verlichting van levensbelang voor iedere weggebruiker! Het is daarom niet toevallig dat de ANWB juist nu een verlichtingsactie houdt. Van dinsdag 21 tot en met vrijdag 24 november staat de ANWB met een speciaal ingerichte trailer op het Damplein. Automobilisten kunnen dan gratis de verlichting van hun auto laten controleren en afstellen. besluit, dat een werkingsduur heeft van één jaar, strekt tot be scherming van bestemmingsplan nen in voorbereiding en biedt te vens de mogelijkheid medewer king te verlenen aan plannen die niet met het nieuwe bestem mingsplan in strijd zijn. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor het gedeelte van het bestem mingsplan "Begraafplaats Nieuwlandseweg", teneinde uit breiding van de aula mogelijk te maken. 22. Voorbereidingsbesluit Plein 1940 no. 17-23. Van de firma Loontjes Automa ten B.V. is het verzoek ontvangen medewerking te verlenen aan een verplaatsing van de amusements hal Kromme Weele naar het pand Plein 1940 no. 17-23 (be drijfspand Maartense). Op grond van het bestemmingsplan Weder- opbouwplan is het bedrijfspand bestemd voor woonhuizen, win kelpanden en gesloten panden (kleine bedrijfspanden of kanto renpanden). Tegen de verplaat sing van de amusementshal naar Plein 1940, waaraan al een aantal horecabedrijven is gevestigd, bestaat uit planologisch oogpunt geen bezwaar. Voor de exploitatie van de amusementshal in het be trokken bedrijfspand zullen ver schillende vergunningen, w.o. een horecavergunning, verleend die nen te worden.In dat kader wor den ook de orde-aspecten in en buiten de amusementshal be trokken. 23. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de reconstructie van de Blauwedijk. Zoals u wellicht bekend is, is de gemeente in verband met de in middels gerealiseerde woning bouw boven de Prijsslag op grond van de Wet Geluidhinder ver plicht zorg te dragen voor het as falteren van de Blauwedijk. Bo vendien zijn de huidige weg en Herdenking 17 mei 1940. fundering hard aan herstel toe, zodat ook uit oogpunt van wegbe- heer asfaltering gewenst is. Be treffende het reconstructieplan is onlangs een inspraakprocedure afgerond. Naar aanleiding van de gehouden inspraak is besloten het in slechte staat verkerende voetpad langs het Kanaal door Walcheren (rich ting Schroebrug) mede te her- straten. Voorts zal het reconstructieplan gewijzigd worden uitgevoerd in die zin, dat het voetpad van de Blauwedijk naar de garageboxen (gelegen aan de toegang tot het parkeerterrein Kousteensedijk) zal worden doorgetrokken tot aan het parkeerterrein Kousteen sedijk. 24. Aanpassing interlokale be wegwijzering. Het gereedkomen van de Stro- menweg biedt echter de mogelijk heid tot een ingrijpender wijzi ging van de bewegwijzering. Het verkeer naar het noorden van Walcheren, (Burgh-Haamstede en het Veerse Meer v.v.) kan straks worden geleid via de wijk- verbindingswegen, hetgeen zal lei den tot een ontlasting van de tan gent en de kaaien. Bedoelde ver keersstromen kunnen dan worden geleid via de Poelendaelesingel, de Nieuwe Vlissingseweg, de Stro- menweg, de Koudekerkseweg, de Laan der Verenigde Naties en de Leliëndaalseweg. Hiertoe dient de bewegwijzering op deze route, be ginnend bij het portaal op de Schroeweg en eindigend bij het kruispunt Laan der Verenigde Naties/Leliëndaalseweg, te wor den aangepast door middel van de verwijzing Domburg/Burgh- Haamstede in de ene richting, en de verwijzing Goes in de tegen- richting. 25. Vaststelling 22e begrotings wijziging 1989 en de 2e wijziging 1990. 26. Rondvraag. Burgemeester en wethouders hebben besloten de volgende par keerplaatsen aan te wijzen als algemene invaliden parkeerplaats: 1de parkeerplaats aan de Groenmarkt, gelegen naast de aldaar reeds aanwezige algemene invaliden-parkeerplaatsen; 2. een parkeerplaats op de Markt, in de rij parkeervakken tegen over de aldaar gevestigde Albert Heijn-winkel. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden, als regel onder betaling van f 1 50, aan rechten, be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeers- besluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat alle horeca- inrichtingen inclusief de alcoholvrije verlofbedrijven, op grond van het bepaalde in artikel 108, eerste lid van de Algemene Poli tieverordening Middelburg op 31 december 1989 vanaf 20.00 uur tot 1 januari 1990 08.00 uur gesloten dienen te zijn; Horeca-ondernemers kunnen verzoeken hen op 1 januari 1990 vanaf 00.1 5 uur een ontheffing van deze geslotenverklaring te verlenen. Dit verzoek moet voor 30 november 1989 bij de afde ling Algemene Zaken ter secretarie worden ingediend. Indien aan de horeca-ondernemer een ontheffing wordt verleend dan dient hij zich akkoord te verklaren met de voorwaarden en voor schriften waaronder de ontheffing wordt afgegeven. Eén van de voorschriften houdt in dat een horeca-ondernemer alleen perso nen in zijn inrichting mag toelaten die in het bezit zijn van een geldige toegangskaart voor dat bedrijf. De voorwaarden en voorschriften worden persoonlijk aan iedere horeca-ondernemer schriftelijk medegedeeld.

de Faam | 1989 | | pagina 5